Oldal: 21 / 24 ElsőElső ||| 11 17 18 19 20 21 22 23 24 UtolsóUtolsó
Találatok: 501 - 525 (594 összesen)
  1. #501
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Téves következtetés vonsz le, hosszú idő óta szemezek a funkcióval, mert folyamatosan látom, hogy egy-egy versenyzőnek fogalma sincs róla, hogy mi történik mögötte. És teljesen mindegy, hogy tudatlanságból, vagy véletlenül, vagy ami még rosszabb meggyőződésből nem használja a virtuális tükröt, attól Ő még potenciális baleset forrás, aki szedi az áldozatait.

    Minden amit leírtál, tök jó dolog (és meg is kéne csinálni ), csak nincs rá garancia, hogy az illető eljut a linkig, el is olvassa, meg is fogadja... aki meg direkt nem kapcsolja be, annál meg semmit sem ér. A biztonsági övet is sokan nem kapcsolják, vagy régen nagyon sokáig nem kapcsolták be és nyilán e mögött is van/volt vmi ideológia, amíg kvázi társadalmilag ki nem lett kényszerítve, hogy használják az emberek.

    Szóval a lényeg az, hogy a konkrét példa, csak a lökést adta meg ehhez, de ennek itt most nem sok köze van a lekörözésekhez. Ez most itt a tűzálló overál, vagy HANS, vagy Halo cockpit projekt... ami vagy standard lesz, vagy nem és vagy lesz bármi haszna, vagy nem.





    Szerintem rettentően meg lennél lepődve, hányan nem tudják feltenni a Rank App-ot, vagy a leírtak szerint elutalni a tagdíjat, pedig ezek még a dolog egyszerűbb részét képezik és mind elég világosan le vannak írva, csak olvasni kéne tudni és követni az utasításokat. Az emberek egy jó része a nevüket képtelenek leírni nemzetközi formában. Ezekről ti nem tudtok, hány ilyen van eset van... ti nem látjátok a "sötét" oldalt, sőt aki ezt most olvassa, az még azt sem tudja, hogy talán épp róla van szó...

    Hidd el, hogy én is szerveztem már pár dolgot, olyat is, amiben több ember is volt, mint 150. Szájába kell rágni. Le kell írni 120 helyre, és akkor majd előbb-utóbb megérti az is, aki elsőre nem fogja fel, vagy nem találja, nem olvassa. Minél több csatorna, annál hatékonyabb az infóközlés, függetlenül attól, hogy prekval, szervertagság vagy bármilyen más témában kell neki a tudás. De mint az látható (Te írtad le), a jelenlegi rendszer nem képes hatékonyan olyan alapvető infókat sem átadni az újonnan érkezőknek, mint amiket leírtál. Ezeken lehetne javítani/bővíteni a jelenlegi rendszert, így később az ilyen esetek talán minimalizálódnak.

    Ettől még abban igazad van, hogy rengeteg ember úgy megy a pályán, hogy fingja nincs a körülötte zajló eseményekről, nem képes egyszerre előre és hátra is figyelni, és nincs is meg ezekre a kellő hajlandóság sem benne. De ezen nem fog javítani a tükör. Szerintem. A bolyozó mondjuk erre nem rossz, csak pont azok nem voltak még sose, akiknek a leginkább szüksége lenne rá. Arra, hogy ezen hogyan lehetne változtatni, arra jelenleg nincs ötletem.

  2. #502
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Nekem eddig olyan baleseteim voltak, ahol
    - belém jöttek oldalról
    - belé mentem valakinek oldalról
    - valaki belém jött féktávon
    - bele mentem valakibe féktávon
    - álltam a pályán már baleset / kicsúszás miatt és sárga zászló ellenére nem fékeztek

    Lekörözéssel még nem volt bajom. Időmérőn már volt feltartással problémám, de kizárólag újoncokkal akiknek miután lett szólva már odafigyeltek. Ezeken a tükör nem segít

    Ugyan ennyi erővel kötelező Helicorsa bekapcsolásra lehetne mindenkit kényszeríteni, hiszen oldalról sokkal több baleset van mint feltartás! De ugye az nem kerül szóba mert te eldöntötted, hogy az borzalmas és kész, "Tanuljon meg úgy vezetni, hogy nem használja". Persze az nem alap egy autóban, mint mondjuk a középső tükör. Jah, várj, a középső tükör sem alapkellék sok autóban

    Az üdvözlő üzenet sokat segítene. Azokra pedig, akik se a fórumot, se a versenyszabályzatot, se az üdvözlő üzenetet nem olvassák el, nincs szüksége a ligának. Nem pedig azokat kell sújtani, akik lehet hogy nem hányják el magukat a kötelező tükör hatására, de irritálja őket és inkább elmenekülnek másik ligába.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 02. 22. 11:54.

  3. #503
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Hajnali 2-3kor még van erőtök esszéket írni..aludjatok inkább és nem lesznek ilyen problémáitok

  4. #504
    Ezen már biztosan nem rágom át magam, tök felesleges és javarészt lerágott csont.

    Ahogy Fülöp Robi is írja, célszerű lenne összeállítani egy-egy "How-to..." leírást minden szimulátorhoz, hogy egy kezdő neki tudjon veselkedni és az ilyen alap dolgokat beállítsa, mint a virtuális tükör, FOV, a hasznos app-okat ismerje, stb... A bajnokságok leírásánál lehetne ezeket linkelni (meg persze főoldalról is), onnantól mindenki magára vessen, ha nem olvassa el. Az nem használható megoldás, hogy egy bazi nagy fórumban keresgéljen valaki és úgy bányássza elő az információkat. Legalábbis kicsit sem user friendly. Alkalomadtán ebben tudok segíteni, hajlandó is vagyok és én még sokkal inkább kezdő szemszögéből tudom ezt összerakni, mint egy 10 éve szimulátorozó valaki.

  5. #505
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ertek egyet veled, szerintem sem jo az URH, de azert, mert nem ugyanugy sujtja az embereket. Ha en az elso helyek egyikerol indulnek, akkor egy URH olyan, mintha kaptam volna 3 BUA-t. Ha pedig a 20 helyrol, akkor kb. semmi jelentosege.

    De ugye az sosem javaslat, hogy valami nem jo es kesz. Szerinted mi lenne a megoldas, mit kellene adni annak, akinek a BUA-n tul osszejon 3 figyelmeztetese?
    Ahogy mondod, nem ugyanúgy sújtja a versenyzőket, viszont a 2 BUÁ külön futamon való letöltése már igen.

    És hogy Szabinak is válaszoljak: gyakorlatban 2 példa is volt erre az őszi bajnokságban. Az egyik Piski Tamás, aki az összevont büntetés ellenére is az 5.helyen fejezte be a versenyt és egy másik futamon Csorosz László aki 6. lett. Az utolsó rajthely egy BUÁ-hoz képest időben 5-8mp veszteséget jelent, mert kb ennyit veszít pluszban az elsőhöz viszonyítva. Összességében talán 1, de lehet, hogy még pozíciót sem veszít egy BUÁ büntetésen felül, ami talán 3-5 pont a BUÁ miatt elvesztett cirka 25 ponton felül. Viszont ha 2 külön futamon kell letölteni a 2 BUÁ-t, akkor 2-szer esik vissza a 5-6.pozícióba, ami lehet 50 pont minusz is. (Remélem érthetően sikerült megfogalmaznom.) Ha már a büntetések szigorításán vagytok, akkor ezt az előnyt sem kellene megadni a többszörösen szabálytalankodóknak.

    Az is megfontolandó, hogyha már súlyosbítani akarjátok a büntetéseket, akkor az első BUÁ még 4 figyelmeztetés után járjon, de utána a következő már 3 után és esetlegesen a 3. lehetne 2 után.

    Mivel nincsenek meghatározva az utolsó futamon összeszedett BUÁ-k pontokban vagy a versenyben idővel történő szankcionálása, ezért ezeket is célszerű lenne a szabályzatban leírni, mert ha ez a bajnokságban végeredményt befolyásoló tényező lesz, akkor komoly vitát szülhet.

  6. #506
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    jó az üdvözlőszöveg a prekval szerveren

  7. #507
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    jó az üdvözlőszöveg a prekval szerveren
    Koszonjuk. Remelem minel tobben elolvassak es meg is ertik!

  8. #508
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    FLAME ON:

    Azt jól érzékelem, hogy továbbra sem érkezett egyetlen konkrét reakció sem arra, hogy kit és milyen módon zavarna vagy korlátozta a virtuális tükör kötelező használatának bevezetése?
    Ezek szerint akkor senkinek sem jelenet ez akkora problémát, hogy írjon is róla pár mondatot..

    (az hogy mennyi haszna lenne az persze egy másik napirenden lévő téma, tehát a bevezetése kapcsán más szempontokat is mérlegelünk, viszont itt most nem ez a kérdés)

    FLAME OFF
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 24. 13:42.

  9. #509
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    FLAME ON:

    Azt jól érzékelem, hogy továbbra sem érkezett egyetlen konkrét reakció sem arra, hogy kit és milyen módon zavarna vagy korlátozta a virtuális tükör kötelező használatának bevezetése?
    Ezek szerint akkor senkinek sem jelenet ez akkora problémát, hogy írjon is róla pár mondatot..

    (az hogy mennyi haszna lenne az persze egy másik napirenden lévő téma, tehát a bevezetése kapcsán más szempontokat is mérlegelünk, viszont itt most nem ez a kérdés)

    FLAME OFF
    Ezt most minek, de komolyan? Számomra ez elég konkrét:

    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, nem hiszem el, hogy nem tudod elképzelni, milyen az, ha az orrod előtt külön egy kis képernyőn zajlik valami, aminek a hátad mögött kéne lennie, de mégsem egészen az van rajta. Azt is gondolnám, hogy ha leírom, hogy emiatt nem fogok versenyre jönni, abból kiderül, hogy mennyire zavar..

  10. #510
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    FLAME ON:

    Azt jól érzékelem, hogy továbbra sem érkezett egyetlen konkrét reakció sem arra, hogy kit és milyen módon zavarna vagy korlátozta a virtuális tükör kötelező használatának bevezetése?
    Ezek szerint akkor senkinek sem jelenet ez akkora problémát, hogy írjon is róla pár mondatot..

    (az hogy mennyi haszna lenne az persze egy másik napirenden lévő téma, tehát a bevezetése kapcsán más szempontokat is mérlegelünk, viszont itt most nem ez a kérdés)

    FLAME OFF
    Tegnap beüzemeltem a kis házi freetrack kütyümet. Nekem van kirakva jópár app (guminyomás, pályarajz, race essentials, stb.) és a virtual mirror is. elsőre talán fura lehet, hogy ezek mind mozognak arra amerre nézel, de vezetés közben nem volt gondom. Nem sokat mentem, kb. 10-20 percet, igazából alapvetően az utat nézem vezetés közben, az középen van, ezek annyira nem zavartak a periférián.
    Azt is hozzáteszem, hogy még nem nagyon mentem fejmozgáskövetővel, így az egész fura volt, sokszor nem is találtam el az íveket, ezt szokni kellene még, de a kérdésre koncentrálva vizsgáltam a dolgot.
    Nekem nem volt vele problémám, de ettől még lehet, hogy mást zavar.

  11. #511
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Fura, hogy ez a virtuális tükör miért ennyire hányinger valakinek, szerintem is alap (kellene, hogy legyen), de zavarónak semmiképp nem nevezném. Persze, ízlések, és pofonok

  12. #512
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Fura, hogy ez a virtuális tükör miért ennyire hányinger valakinek, szerintem is alap (kellene, hogy legyen), de zavarónak semmiképp nem nevezném. Persze, ízlések, és pofonok
    Neked is van fejkövetőd / VR-od?

  13. #513
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Neked is van fejkövetőd / VR-od?
    Nincsen!

  14. #514
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    FLAME ON:

    Azt jól érzékelem, hogy továbbra sem érkezett egyetlen konkrét reakció sem arra, hogy kit és milyen módon zavarna vagy korlátozta a virtuális tükör kötelező használatának bevezetése?
    Ezek szerint akkor senkinek sem jelenet ez akkora problémát, hogy írjon is róla pár mondatot..

    (az hogy mennyi haszna lenne az persze egy másik napirenden lévő téma, tehát a bevezetése kapcsán más szempontokat is mérlegelünk, viszont itt most nem ez a kérdés)

    FLAME OFF
    Mi lett a teszt eredménye?
    Hogy van ez Riftben? És miért vajon?

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  15. #515
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Mi lett a teszt eredménye?
    Hogy van ez Riftben? És miért vajon?

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
    Elvileg a riftben be sem lehet kapcsolni a VM-et.

  16. #516
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt most minek, de komolyan? Számomra ez elég konkrét:
    Elég részletesen reagáltam erre, hogy ez így miért nem elég információ, olvass vissza... Krisztiántól továbbra is várom a választ, akár 1 karakterben is.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 24. 16:31.

  17. #517
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    FLAME ON:

    Azt jól érzékelem, hogy továbbra sem érkezett egyetlen konkrét reakció sem arra, hogy kit és milyen módon zavarna vagy korlátozta a virtuális tükör kötelező használatának bevezetése?
    Ezek szerint akkor senkinek sem jelenet ez akkora problémát, hogy írjon is róla pár mondatot..

    (az hogy mennyi haszna lenne az persze egy másik napirenden lévő téma, tehát a bevezetése kapcsán más szempontokat is mérlegelünk, viszont itt most nem ez a kérdés)

    FLAME OFF
    A virtuális tükörrel is egy lépésre távolabbra kerülönk a "get real" érzéstől. Szerintem.

  18. #518
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    A virtuális tükörrel is egy lépésre távolabbra kerülönk a "get real" érzéstől. Szerintem.
    A valóságban a versenyző mindig látja a tükröt, jelenleg ezt csak a 3 monitort használók tudják megoldani anélkül, hogy "halszem optikára" állítanák a FOV-ot, ami ugye szintén elég komoly áldozat a realitás oltárán.
    Szóval aki 3 monitort használ, annak valóban fölös plusz infót jelent, de talán elfér a rengeteg kijelzőn lévő egyéb app mellett, amik szintén nehezen összeegyeztethetők a "get real" életérzéssel.

    Illetve azért 3 moncsinál sem jön rosszul szerintem, hogy ott van fent középen is, amiben többet látsz, mint a 3 "valós" tükörben együttvéve:

    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 25. 23:42.

  19. #519
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Elég részletesen reagáltam erre, hogy ez így miért nem elég információ, olvass vissza... Krisztiántól továbbra is várom a választ, akár 1 karakterben is.
    Úgy gondoltam, megpróbálom leírni a bánatomat, úgy, hogy "mindenki megértse/átérezze a dolgot" és, hogy ne tűnjön sértődésnek, hisztinek, picsogásnak (meg mittomén mi volt még...), hanem annak ami: fokozódó kiábrándultság és szomorúság. Hosszú lesz!

    Amikor nem egészen két éve rácuppantam az (amúgy régóta érdeklődéssel figyelt és várt) AC-re, és egyben erre a ligára, az nagy öröm volt számomra, mert ugyan offlájn már elég régóta nyüstöltem autószimulátorokat (GTR2, rFactor, RBR), de nem meglepő módon mégiscsak az embertársak elleni versenyzésre vágytam - ami válogatott okokból addig sosem jött össze. De leginkább azt tartottam szerencsésnek, hogy - ahogy akkor tűnt - a Masters olyan vonalat képviselt, amin kívül más engem nem érint, vagyis a lehetőségek szerinti legnagyobb realizmusra törekvést. Várakozásom igazolódott, sok igen szórakoztató órát töltöttem el az itteni szervezőknek, társaságnak hála. Azonban sajnos apránként egyre több keserű csepp hullik ebbe a pohárba.

    Az még voltaképpen csak érthetetlen volt számomra, ami a H-váltóval kapcsolatos polemizálás eredménye lett, mint "hivatalos álláspont" (Szabi verdiktje): Még ajánlás, iránymutatás sem lehet az, amit nem lehet kötelezővé tenni. Gondolom nem kell magyarázni, hogy így tulajdonképpen az ajánlás H-váltó esetében annak mellőzése lett. De mondom, ez még csak érthetlen, közvetlen befolyással az én élményemre nincs - mindazonáltal már önmagában vészjósló.

    Ami egy másik furcsa dolog volt számomra, az a pályák kapcsán bukott ki. Hogy ugyebár a fizikai mesh hiányára ki lett nekünk nyilatkozva a "felsővezetés" által: "csak kibírom vhogy, ha nem rázza szénné a kormány a kezem a futamon". Mintha semmi vezetéstechnikai többletet nem adna egy oldalterhelésen vagy kigyorsításon lévő autónál egy "jó helyen" lévő hupli. Arról nem is beszélve, hogy az immerziót milyen mértékben emeli, ami azért talán egy szimulátornál nem a legelhanyagolhatóbb tényező kéne, hogy legyen. Persze az még nem lenne baj, ha ez egyszerűen csak "egy valaki" véleménye lenne, és így is lenne kezelve. Merthogy ugye van is erről épp egy szavazás a fórumon, csak éppen a lehető legjobban eldugva. És ugyan valamivel több, mint egy mezőnnyi sporttárs volt olyan szerencsés, hogy ráakadt, sőt szavazott is, az eredmény pedig önmagáért beszél, de ez nyilván teljességgel indifferens, hiszen csak egy "vicc-szavazás". Legalábbis folyamatosan kerül be a versenynaptárba mesh nélküli, és egyéb defektussal rendelkező pálya. Azonban még ez sem olyan nagy ügy, maximum azt a futamot kihagyom, ami ilyenen van. Ami viszont újabb vészjósló dolog, hogy előkerült a "mennyiség=minőség" álelve, mint megfellebbezhetetlen vezérlő csillag (a lejtmenethez).

    Azonban - ahogy ettől egyre inkább tartottam - ezzel a virtuális tükör üggyel végre született olyan gyümölcse ennek a tendenciának, ami már tolerálhatatlan és kikerülhetetlen számomra. Nyilvánvaló, hogy én pont azért használom a freetrack-et, hogy minél jobban tudjak tájékozódni. Az egy dolog, hogy nem csak oldalra, alkalomadtán akár hátra is tudok nézni, hüvelykujjalnyomkodás nélkül - pláne bármikor reflexszerűen a tükörbe tudok pillantani-, azonban emiatt a valós perspektívához közelebbit állíthatok be egy 24"-os monitoron is, ami megintcsak sokat segít a helyzetfelmérésben. Ez került most szembe azzal a feltételezéssel, hogy a mezőnyben vannak, akik nem tudják saját maguk eldönteni, hogy szükségük van-e virtuális tükörre. Emberi értelem számára felfoghatóan leírtam, hogy milyen nonszensz a dolog fejmozgáskövetővel, tehát rossz ötletnek tartom. Erre te elkezdesz össze-vissza kekeckedni, flémet generálni, hogy valahogy igazold azt, amit már úgyis eldöntöttél. És még mindig hiányolod az "érdemi" válaszomat! Röhej. Hisz nyilvánvalóvá tetted már, hogy hacsak nem visz el tőle a mentő, be lesz kapcsolva (illetve akkor is, hiszen azt ugyanúgy "elhinnéd, de nem tudnád"). Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna mindenkinek, ha őszintén azt mondod: 1 darab személy versus "megfellebbezhetetlen közösségi érdek", bocsi, nem vagy tétel, mehetsz a kukába. Ja, hogy akkor kilógna a lóláb? Az előbb-utóbb úgyis ki fog lógni. Mindenesetre ennek a műsorodnak azért lett annyi eredménye, hogy ekképp illusztrálhatjuk belőle a "filozófiádat":
    Pszichofizikai tünetek képezhetik csak akceptálható okát annak, ha valaki vállalhatatlannak tart egy változtatást, ami arra irányul, hogy az analfabétizmus ne lehessen akadálya a "kulturált szórakozásnak".
    Hát, ha nem épp én vagyok, akit készülsz elűzni ezzel az őrülettel, akkor még hangosabban protestáltam volna.

    Ugyan "nem szereted kiteregetni a kártyáidat", de azért elég jól látni, hogy mi akar körvonalazódni itt: egy tömegliga-szerűségre való átállás, "hülyebiztos" rendszerrel. Ami álságos a dologban, hogy mindez a "megváltozott igényekre" hivatkozva történik. Hiszen pontosan az ilyen jellegű változtatások teremtik meg az ilyen jellegű igényeket (igénytelenséget). A könnyebb ellenállás felé könnyebb alkalmazkodni, a hülyékre alapozott rendszer pedig nyilván bevonzza a hülyéket. Mégis, vajon mi a logikus következménye annak, ha "akadálymenesíteni" próbálod a szerverre való bejutását olyanoknak, akik nem hajlandóak előbb offlájn átnyálazni a program működését, esetleg egy kis gúglizással megtámogatva, de legalább itt a fórumban értelmes kérdéseket feltéve? És épp elég tapasztalat mutatja, hogy "hülyebiztos" megoldás nem létezik - az egy utópia -, úgyhogy az igénytelenséghez asszisztáló csúszkákat lehet a végtelenségig lefelé húzogatni... Fölfelé viszont már nem, hiszen az ehhez alkalmazkodott "nép" fölzúdulásával fog találkozni, és manapság megengedhetetlen ugyebár, hogy az efféle "népakarat" előtt az ember meg ne hajoljon. A baj csak az ezzel az egésszel, hogy azontúl, hogy már "minden gyerek tudja", hogy ez az egyedül üdvözítő szisztéma, bármi, ami valóban működőképes a világban, az nem ennek mentén szerveződik.
    Én nem igazán látom azt, hogy olyan nagy szüksége lenne a ligának tömegek bevonzására, pláne nem ilyen "engedményekkel", de ha ez lenne a helyzet, ilyen módon ez akkor sem jelentene megoldást. A mennyiség nem fog átcsapni minőségbe - sem Sztálin elvtárs, sem Kiss Szabolcs parancsára. Azontúl, ez a mostani "felfutás" sokkal inkább az Assetto Corsa érdeme (ami persze nem jelenti azt, hogy nem a legnagyszerűbb dolog hozzá ez a szervezett magyar közösség), amiben ugyan - "szélesebb igényeket kielégítendő" - benne van a teljesen árkád szintű szórakozás lehetősége is, azonban tudjuk, hogy a vezérfonala mégiscsak a "getríl". Úgyhogy semmiképp nem látom indokoltnak, hogy a Masters ne ezen irányultság mentén határozza meg magát a továbbiakban is. Ha mégse, akkor javasolnám inkább például a Project Cars-t. Abban lenne hozzá minden - pályák dögivel, tömegbázis, stb...

    Nagyon tudnék örülni annak, ha valahogy mégis olyan irányt venne itt a helyzet, hogy ne legyek kénytelen feladni ezt az időtöltésemet. Például ha kiderülne, hogy Szabi részéről ez nem tudatos, és most netán rádöbben, hogy ez nem jó irány. De akár annak is, ha az derülne ki, hogy mindez - az, hogy ez itt most egy tendencia - csak az én paranoiás képzelgésem. Csak az agyamra ment, hogy túl sokat látom ezt egyéb területen... Vagy, hogy csak picsogok...
    Utoljára módosította: croatianus; 2017. 02. 25. 20:50.

  20. #520
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Krisztian, en viszont rovid leszek.

    Tele van az irasod tevedesekkel es ezekbol a tevedesekbol levont kovetkeztetesekkel. Szabi megprobalta a gondolatait es a velemenyet megosztani, kis betekintest adott a liga mukodesebe es mukodtetesebe valamint a helyzetekbe, amikkel szembesulunk.

    A te velemenyed az egy a sok kozul, ahogy Szabie is. Ez a ketto utkozott egymassal, te pedig erre felepitettel es elkepzeltel egy komplett elmeletet. Ami tobb ponton hibas, de nem fogok belemenni a cafolataba.

    Annak mindenesetre orulok, hogy ilyen melyen erint a dolog es megosztod velunk a gondolataid, mert ez azt jelenti, hogy neked is nagyon fontos ez a kozosseg es ezt mindig jol esik latni!

  21. #521
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Krisztián, ez egy nagyon jó hozzászólás , rengeteg érdekes - minket is aggasztó - kérdéssel.

    Most éppen úton vagyok, éjjel részletesen fogok válaszolni, köszi hogy ezt így leírtad.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 25. 21:42.

  22. #522
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    De leginkább azt tartottam szerencsésnek, hogy - ahogy akkor tűnt - a Masters olyan vonalat képviselt, amin kívül más engem nem érint, vagyis a lehetőségek szerinti legnagyobb realizmusra törekvést. Várakozásom igazolódott, sok igen szórakoztató órát töltöttem el az itteni szervezőknek, társaságnak hála. Azonban sajnos apránként egyre több keserű csepp hullik ebbe a pohárba....

    ...azért elég jól látni, hogy mi akar körvonalazódni itt: egy tömegliga-szerűségre való átállás, "hülyebiztos" rendszerrel. Ami álságos a dologban, hogy mindez a "megváltozott igényekre" hivatkozva történik. Hiszen pontosan az ilyen jellegű változtatások teremtik meg az ilyen jellegű igényeket (igénytelenséget)...

    ...Én nem igazán látom azt, hogy olyan nagy szüksége lenne a ligának tömegek bevonzására, pláne nem ilyen "engedményekkel", de ha ez lenne a helyzet, ilyen módon ez akkor sem jelentene megoldást. A mennyiség nem fog átcsapni minőségbe - sem Sztálin elvtárs, sem Kiss Szabolcs parancsára. Azontúl, ez a mostani "felfutás" sokkal inkább az Assetto Corsa érdeme (ami persze nem jelenti azt, hogy nem a legnagyszerűbb dolog hozzá ez a szervezett magyar közösség), amiben ugyan - "szélesebb igényeket kielégítendő" - benne van a teljesen árkád szintű szórakozás lehetősége is, azonban tudjuk, hogy a vezérfonala mégiscsak a "getríl". Úgyhogy semmiképp nem látom indokoltnak, hogy a Masters ne ezen irányultság mentén határozza meg magát a továbbiakban is. Ha mégse, akkor javasolnám inkább például a Project Cars-t. Abban lenne hozzá minden - pályák dögivel, tömegbázis, stb...
    Az a helyzet Krisztián, hogy azt azért be kell látnunk, hogy a GTR-Masters mindig is egyfajta "tömeg" liga volt, ha akarjuk, ha nem. Jelenleg 179 szervertagunk van és nem nagyon tudok rajtunk kívül más olyan magyar ligáról, akik akár 3 szerveren rendeznének versenyeket. És ez nem az AC-vel jött fellángolás, hanem már a GTR-es és Race07-es időkben is ennyien versenyeztek nálunk... megkockáztatom, hogy pályaversenyzés kategóriában hosszú évek óta mi vagyunk a legnagyobb magyar liga... attól függetlenül, hogy sosem ez volt és most sem ez az elsődleges célunk.

    Amivel viszont már évek óta küzdünk, hogy azt vettük észre, hogy az emberek egyre kevesebbet hajlandó készülni, gyakorolni, lusták utána olvasni dolgoknak, vagy ha el is olvassák akkor se fogják fel és mindenki instant akarja a szórakozást. Nehéz ezt a tendenciát folyamatosan összeegyeztetni az alapelveinkkel, ahol is a maximális realizmus, a fariplay és hasonló nemes eszmék sorakoznak.. és azt vettük észre, hogy ez a háttérben egyre több melóba került nekünk. Egyre többen kerestek privátban, telefonon, TS-en és egyre több melónkba került a rendszer fenntartása és emellett azt láttuk, hogy minden erőfeszítésünk ellenére az emberek egyre felkészületlenebbül érkeztek a versenyekre szinte a tanulás és utánajárás belső motivációja nélkül. Nem tudom, hogy lehetne ezeket az embereket megszűrni, viszont szinte garantált, hogy vagy szervezői szinten vagy a pályán vmilyen probléma lesz velük. Egy idő után belefáradtunk a szélmalomharcba és abba, hogy bármit is találunk ki és bárhogy is írjuk le, néhány ember mindig lesz, aki nem képes ezt befogadni és ennek fényében eljárni, így egyre inkább azon vagyunk, hogy "hülyebiztos" megoldásokat találjunk ki a futamok lebonyolítására, ezzel kímélve a saját és a többi versenytársunk idegrendszerét is.

    Én szerintem a Masters elsődleges küldetése, hogy minőségi versenyeket rendezzünk és itt a minőség nem azon múlik hogy mivel és hol megyünk, hanem hogy kikkel együtt és hogy hogyan. Tehát maga a nagybetűs VERSENY legyen minőségi, azaz hogy 20-30 jól felkészült és egymással korrekt módon versenyző tudja összemérni a tudását. Szerintem ez az első és minden más csak ez után jön. Olyan versenyt nincs értelme rendezni, ahol a nehéz feltételek miatt ~10 versenyző lézeng a pályán, legyen ez akár adminisztrációs nehézség, akár technikai, vagy bármilyen, mert az egyszerűen nem verseny. Nekem például nagy szívfájdalmam, hogy a Ford GT40-nel, vagy a Shelby Cobra-val szinte biztos, hogy nem fogunk tudni már bajnokságot rendezni, mert a mai mezőny egész egyszerűen alkalmatlan rá. Én lennék a legboldogabb, ha látnék erre vmi módot, de széllel szembe pisálni meg nem akarok... egész egyszerűen mert túl sok melóval jár és messze nem garantált az eredmény, ahhoz meg már túl öreg vagyok és lusta és elfoglalt, hogy puszta hobbiból olyan dologba öljem az időm, ami nem térül meg.

    A fenntarhatóság szerintem egy nagyon fontos szempont, mert mi itt a GTR-Masternél 10 év múlva is szeretnénk még versenyeket rendezni, ehhez pedig az kell, hogy mind a versenyzők és mind a szervezők által egy a befektetett idővel és energiával arányosan megtérülő élvezeti érték legyen a végeredmény. Magyarul ha túl sok meló van vele, akkor a szervezők egy idő után kihullanak és nem jön helyettük olyan, aki folytatná... illetve versenyző oldalról is folyamatos a jövés menés és nekünk mindig tudnunk kell bevonzani az újakat is, hogy fenntartsuk a versenyzéshez szükséges létszámot, mert résztvevők nélkül nincs verseny. Itt pedig mindig egy nehéz téma, hogy a minőség vs. mennyiség témakörben hogy hol húzzuk meg a határt, amin mi is folyamatosan rugózunk a szervezőségben.

    Például nem tudom hogy mi lenne, ha egyik napról a másikra megjelenne a kötelező cockpit nézet lehetősége az AC-ban és a RaceRoom-ban? Az én magánvéleményem az lenne, hogy be kell kapcsolni és ha ezt felvetnénk biztosan rengeteg ellenzője lenne és kapnánk bőven érte hideget és meleget is... és azt is megkockáztatom, hogy több versenyző elmenne emiatt, mert őket "zavarja". És lehet pont te lennél az egyik legnagyobb szószólója, hogy szarjuk le őket és szokják csak szépen meg a dolgot, vagy húzzanak a p....ba. Én meg ott állnék szervezőként (mint oly sokszor), hogy akkor most melyik kezembe harapjak, mi a jó döntés... vagyis inkább mi a kisebb rossz?

    Az még voltaképpen csak érthetetlen volt számomra, ami a H-váltóval kapcsolatos polemizálás eredménye lett, mint "hivatalos álláspont" (Szabi verdiktje): Még ajánlás, iránymutatás sem lehet az, amit nem lehet kötelezővé tenni. Gondolom nem kell magyarázni, hogy így tulajdonképpen az ajánlás H-váltó esetében annak mellőzése lett. De mondom, ez még csak érthetlen, közvetlen befolyással az én élményemre nincs - mindazonáltal már önmagában vészjósló.
    Én túl racionális (és szkeptikus) ember vagyok ahhoz, hogy ajánlásokat fogalmazzak meg. Szerintem vmi vagy kötelező vagy nem... nem tudom mi a tökömet érnék egy ajánlással, számorma ez túl naív elgondolás. A Porsche 911 Bajnokság első két helyezettje egyébként H váltós lett () és az is le lett írva (szerintem általam), hogy H-váltó előnyt jelent a kigyorsításokon, amikor elég világosan leírtam pro és kontra érveket. Én senkit nem fogok semmivel áltatni, ha ez a lejtő, akkor vállalom.

    Ami egy másik furcsa dolog volt számomra, az a pályák kapcsán bukott ki....
    Az én magánvéleményem az, hogy a korábban említett nagybetűs VERSENY fényében ez a faktor szinte teljesen lényegtelen és számomra pontosan ugyan akkora kihívás volt a Porsche 911 RSR-rel versenyezni a Hungaroring-en, mint a Nordschleifén. Az élmény faktor számomra elsősorban a kocsiból, a pálya vonal vezetéséből és a versenytársakból ered és ha most gonosz akarok lenni (és miért ne akarnék, legalább az erre érzékenyeknek lesz mit félreérteni és min megsértődni ), akkor el tudom képzelni, hogy a GT3-as gépek és a mezőny annyira unalmas és ingerszegény, hogy már csak a pálya rázkódása tudja feldobni a versenyeket.

    Jó egyébként a viccet félretéve, én konkrétan 0%-ban vettem részt az add-on pályák kiválasztásában (pont azért, mert nem én fogok rajtuk versenyezni), de úgy tudom (és erre a szervezői gyűlésen direkt rákérdeztem), hogy a naptárba bekerült pályák az erre irányuló teszteken aktívan résztvevő mezőny túlnyomó részének hozzájárulásával történt... erről bővebb infókat a GT3 Bajnokság topikjában találsz.

    Emberi értelem számára felfoghatóan leírtam, hogy milyen nonszensz a dolog fejmozgáskövetővel, tehát rossz ötletnek tartom. Erre te elkezdesz össze-vissza kekeckedni, flémet generálni, hogy valahogy igazold azt, amit már úgyis eldöntöttél. És még mindig hiányolod az "érdemi" válaszomat! Röhej. Hisz nyilvánvalóvá tetted már, hogy hacsak nem visz el tőle a mentő, be lesz kapcsolva (illetve akkor is, hiszen azt ugyanúgy "elhinnéd, de nem tudnád"). Pedig mennyivel egyszerűbb lett volna mindenkinek, ha őszintén azt mondod: 1 darab személy versus "megfellebbezhetetlen közösségi érdek", bocsi, nem vagy tétel, mehetsz a kukába. Ja, hogy akkor kilógna a lóláb?
    Vicces, hogy te már most jobban ismersz engem, mint én saját magamat és te jobban tudod, hogy mit döntöttem el és mit nem. Én még most sem tudom (így a bajnokság indulása előtt 1 nappal), hogy melyik verziót fogom képviselni az erről a kérdésről szóló közös szervezői döntésben, vívódok az érvek között.

    Az hogy kitartóan érvélek egy téma mellett, vagy ellen, az nálam távolról sem jelenti azt, hogy már előre eldöntöttem én mit szeretnék. Ezzel én csak gyűjtöm a pro és kontra érveket, próbálom kiugrasztani a nyulat a bokorból és mérlegelni mi hülyeség mi nem az: döntés előkészítés.

    Mindenesetre ennek a műsorodnak azért lett annyi eredménye, hogy ekképp illusztrálhatjuk belőle a "filozófiádat": Pszichofizikai tünetek képezhetik csak akceptálható okát annak, ha valaki vállalhatatlannak tart egy változtatást, ami arra irányul, hogy az analfabétizmus ne lehessen akadálya a "kulturált szórakozásnak".
    Én szerintem köztes verziót is felkínáltam, itt inkább azon kéne elgondolkoznod miért akarod kiforgatni a szavaimat? Illetve az is érdekes még, hogy a rendkívül tartalmas és érdekes hozzászólásodban továbbra sem voltál hajlandó választ adni az általam felvetett kérdésre, még 1 karakterben sem... ez miért van?

    De egyébként a folyamatosan jelen lévő szakmai és erkölcsi dilemmát jól érzed, ami állandóan jelen van szinte minden egyes döntésünkben:
    "hány ember áldozható fel a vélt közjó érdekében?"


    Én nem igazán látom azt, hogy olyan nagy szüksége lenne a ligának tömegek bevonzására, pláne nem ilyen "engedményekkel", de ha ez lenne a helyzet, ilyen módon ez akkor sem jelentene megoldást. A mennyiség nem fog átcsapni minőségbe - sem Sztálin elvtárs, sem Kiss Szabolcs parancsára....

    ...A könnyebb ellenállás felé könnyebb alkalmazkodni, a hülyékre alapozott rendszer pedig nyilván bevonzza a hülyéket.
    Azt hiszem még soha nem említettek még egy lapon Sztálin elvtárssal, de talán egyszer ennek is el kellett jöjjön az ideje. Nem hiszem (legalábbis remélem), hogy azért nem olyan nagy a diktatúra nálunk, hiszen elvére napok óta téged kérdezgetlek egy probléma általam nem ismert részleteiről, ahelyett hogy szimplán döntenék a fejed felett. Egyéb iránt szívem szerint előbb küldenék rád 3 verőlegényt, akik addig pofoznak, amíg ki nem nyögsz egy számomra is használható minőségű választ, mintsem hogy ennek ismerete nélkül hozzak meg egy döntést. És miért, mert szeretnék jól dönteni... azaz az általam legjobbnak vélt döntés képviselni a szervező gyűlésen, oda meg sokszor elég komoly érveket kell tudni odapakolni, hogy meg tudjuk győzni egymást a saját igazunkról.

    De az is tény, hogy a demokráciában sem hiszek, szerintem nonszensz, hogy hülyéknek ugyan akkora szavazati joga van, mint egy adott témakörben jártas, tapasztat és nagy tudású embereknek. Ezért nem szeretem a szavazásokat sem a "komplexebb" kérdésekről... például ha kiírnánk szavazásra, hogy hány perc hosszúak legyenek a futamok, akkor kíváncsi lennék, hány ember gondolná végig, hogy oké, de a kocsik fogyasztása és tankmérete nem egyforma, így az eltérő hatótávok miatt egyes kocsik előnybe/hátrányba kerülnének, így ezt valahogy kompenzálni kell... erre van több megoldás is, az egyik a fogyasztás mértékének módosítása, ami viszont hatással van a kocsik versenysúlyára és kocsinként változó arányban.... és akkor tollat ragadnak és kiszámolják 10% fogyasztás növekedés hány kiló ballasztot jelent a Ferrarinak... és ez mind milyen hatással van az egész versenyre, bajnokságra.

    40 emberből ha csak 10 ezt nem gondolja végig, az azt jelenti, hogy úgy szavaztak valamire, hogy halvány lila gőzük sincs arról, hogy amire szavaztak az mégis milyen következményekkel jár és a szavazatok 25% lényegében értelmezhetetlen és ezzel együtt lényegében az egész szavazás is értelmetlen.

    Azt hiszem a fenti analógia bármelyik elnökválasztára, vagy népszavazásra (vizitdíj, migránsok, brexit, olimpia, stb...) is elmondható, gyakorlatilag fogalmunk sincs, hogy mire szavazunk és mi lesz akkor ha az "A", "B", vagy "C" verzió nyer, ez egy teljesen értelmetlen intézmény a jelen formájában... a demokrácia illúziója.


    Szóval itt mi nem azt csináljuk, hogy megkérdezzük, hogy akartok-e pirosra festett farokkal ugrálni az utcán, szavazz igen vagy nem... és nem is eldöntjük a megkérdezéseket nélkül, hogy nektek mi a jó, hanem felvetjük a témát, megkérdezzük, hogy aki akarja az miért akarja és aki nem az miért nem... értelmezzük és válidáljuk a beérkezett érveket és ezek alapján próbálunk jól dönteni, vagy adott esetben szavazást kiírni a pro és kontra érvek minél világosabb feltüntetésével. És igen, bizony előfordul, hogy direkt provokálom a vitát, hogy újabb érvek vagy eddig nem hallott infók hangozzanak el.



    Ha esetleg vmire nem reagáltam, akkor az azért volt mert elvesztem a sorok közt... tedd szóvá nyugodtan, ha kimaradt vmi..
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 26. 05:57.

  23. #523
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...továbbra sem voltál hajlandó választ adni az általam felvetett kérdésre...
    Tiszta őrület, hogy még mindig ezt mantrázod! Többször egyértelműen leírtam: annyira irritáló, hogy emiatt nem fogok tudni versenyezni. De, hogy még egy kicsit ragozzam: folyamatosan meg kell próbálnom nem észrevenni valamit, ami viszont, akárhova nézek, az orrom előtt van. Ha mégsem sikerül ignorálnom, nagyjából egyből dezorientálódom. Vajon ellehetetleníti a teljes koncentrálást arra amiért voltaképp ott ülök? Azért csak el lehet képzelni, hogy igen. Egy idő után hánynék az idegbajtól? Még ez is elképzelhető, de hülye lennék kipróbálni.

    Arra a felvetésre viszont, hogy -az én dolgomtól tök függetlenül - mennyire téves az elképzelés, hogy ez bármilyen kis mértékben is orvosolná a "bajainkat" (sőt), tőled valóban nem hangzott el semmi érdemi.

  24. #524
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Tiszta őrület, hogy még mindig ezt mantrázod! Többször egyértelműen leírtam: annyira irritáló, hogy emiatt nem fogok tudni versenyezni.
    Egyszer sem írtad le, csak folyamatosan utalgattál rá. Az hogy "zavar és akkor inkább nem jössz" nem egyelő azzal "annyira irritál, hogy emiatt nem tudsz jönni". Lássuk be a két mondat nem egy súlykategória... ha jól értelmezem, akkor sikerült kierőszakolnom belőled egy 2-est a 3 felkínált alternatíva közül.

    Jelenleg ezen problémával egyedül vagy a mezőnyből, illetve aki rajtad kívül kipróbálta fejkövetővel, annak nem volt vele problémája. Ami biztos, ezzel így nehéz döntés elé állítasz minket (ahogy írtam is), gondolom az meg fel sem merül, hogy akkor rövidre zárva a problémát fejkövető nélkül gyere versenyezni, ha az lesz a döntés, hogy bekapcsoljuk a tükröt.

    Arra a felvetésre viszont, hogy -az én dolgomtól tök függetlenül - mennyire téves az elképzelés, hogy ez bármilyen kis mértékben is orvosolná a "bajainkat" (sőt), tőled valóban nem hangzott el semmi érdemi.
    Fogalmam sincs hányan nem használnak virtuális tükröt és azt sem tudom hányan vannak, aki a tükröt nem 100% mértékben látják a kijelzőjükön, mindezt bármilyen tudatos, vagy tudatlan okból kifolyólag. Azt gondolom, hogy ha csak pár ilyen ember is van, akkor is tettünk már valamit az egész mezőny biztonságáért azzal, ha kötelezővé tettük a virtuális tükröt.

    Hogy ez bevezetés esetén mennyit jelent majd, azt nem tudom, azt meg végképp nem tudom, hogy ér-e ez annyit, hogy téged elveszítsünk?
    A másik hasonló szintű elméleti kérdés, hogy neked ér annyit az a fejkövető, hogy elveszíts minket?
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 02. 26. 05:49.

  25. #525
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Oldal: 21 / 24 ElsőElső ||| 11 17 18 19 20 21 22 23 24 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •