Találatok: 1 - 18 (18 összesen)
  1. #1
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255

    R3E FunRace: Formula 2 - Monza - 09.07.

    Kedves Versenyzők!

    A következő WTCC bajnokság kezdetéig a szabad szerdákon nyílt RaceRoom FUN futamokat fogunk rendezni!
    Az F1 száguldó cirkusza e hétvégét követően elhagyja az öreg kontinenst, ez alkalomból és egyben Szabó Péter kérésének is eleget téve, jöjjön egy kis Open Wheel, a helyszín Monza!


    Szimulátor: RaceRoom (INGYENES)
    Pálya: Monza
    Autók: Formula 2

    Időpont: 2016.09.07.
    Kezdés: 20:00
    Időmérő: 10 perc
    Futamtáv:
    10 perc (utána meg indul a következő menet!)

    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: 100%
    Gumi és üzemanyag használat: 100%


    Szerver1: GTR-Masters.hu - FUN
    Szerverjelszó: masters
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS


    Az induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:

    • A RaceRoom szimulátor letöltése és telepítése a Steam-ről. (INGYENES)
    • Autók: Formula 2
    • Pálya: Monza (Pálya csomagok: European Tracks)
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani a RaceRoom-ban is használt neved
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, a fairpaly maradéktalan betartása!


    Fontos!!

    • Mivel az R3E multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások, és egyéb kellemetlenségek az online játék során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  2. #2
    A főoldali linkben Hungaroring szerepel mint pálya.

  3. #3
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Szerver már fut, köridőket itt találtok: LINK

  4. #4
    Ladányi Peti ideje adott inspirációt a javításra nekem is, pedig tegnap még tök elégedett voltam a 1:35 eleji idővel Ha valakinek segítek vele, íme a setup:
    FR2 openwheel - Monza

    És egy videó a körről:

    Egy relatíve gyors kör lett volna ez Monza-ban, ha nem fékezem el az első kanyart, nem rontok a Roggia sikánban kétszer is, illetve nem veszem a második Lesmo-t túl szélesen. Egyébként jó...

  5. #5
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Nah, nekem is sikerült este megvennem a kocskat. Igazából ezzel az autóval még nem is mentem. Első pár körben csak forogtam pár kanyarban, mert 1-2 -ben könnyen kipörögnek a kerekek nagy kormányszögnél. Finoman a gázt, miközben nyitom a kormányt.
    Kb 45perc Leaderboard után, miközben setupoltam (itt a legjobb setupot készíteni, mert konstansok a körülmények, és nincs felvezető kör) már futottam 1:42.9et.
    Preqalra át, benzin le, és 1:42.75 Nem is olyan rossz egy teljesen új autóval. Setupot holnap meló után rakok fel. Van még benne, mert a setupolni nagyon még nem tudok, de mindegyik kanyarban még van 1-2 tized számomra.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  6. #6
    Egyébként a saját tapasztalatom alapján formula és DTM kocsikkal nem igazán kifizetődő magas kormányszöggel menni, szerintem még Monacoban is csak 360°-ot használnak a valóságban. És nekem szimulátoron is kifizetődőbb, ha a kormányzási szög kicsi a kormányzár pedig az alapbeállításnál néhány fokkal magasabb, így például rajtnál is sokkal kisebb kormánymozgatással kordában lehet tartani a lóerőket.

  7. #7
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként a saját tapasztalatom alapján formula és DTM kocsikkal nem igazán kifizetődő magas kormányszöggel menni, szerintem még Monacoban is csak 360°-ot használnak a valóságban. És nekem szimulátoron is kifizetődőbb, ha a kormányzási szög kicsi a kormányzár pedig az alapbeállításnál néhány fokkal magasabb, így például rajtnál is sokkal kisebb kormánymozgatással kordában lehet tartani a lóerőket.
    Én is visszavettem 540/18-ra, mert úgy éreztem, hogy nagyon hülye érzés személyautós érzékenységgel vezetni egy openwheel vasat.
    A rajtnál nagyon finoman kell a gázt adagolni, mert azonnal megforog, szinte mindegy milyen kormányállás mellett. Talán itt érdemes lenne megpróbálni egy gördülőrajtot is, csak a teszt kedvéért. Monza-nál kevés pálya alkalmasabb arra.

  8. #8
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Talán itt érdemes lenne megpróbálni egy gördülőrajtot is, csak a teszt kedvéért. Monza-nál kevés pálya alkalmasabb arra.
    Részemről mehet...csak a Sector3 fejlessze addig ki Sajnos nincs lehetőség gördülő rajt beállításra. Csak időmérőnél lehet ilyen beállítás, hogy ne kelljen felvezetőkör.

  9. #9
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Részemről mehet...csak a Sector3 fejlessze addig ki Sajnos nincs lehetőség gördülő rajt beállításra. Csak időmérőnél lehet ilyen beállítás, hogy ne kelljen felvezetőkör.
    Teljesen "manuálisan" gondoltam. Egy kör formációban, aztán a Parabolica-tól mehet a show... Az állórajtnál borítékolhatóan lesznek helyben megforgások majd.

  10. #10
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én is visszavettem 540/18-ra, mert úgy éreztem, hogy nagyon hülye érzés személyautós érzékenységgel vezetni egy openwheel vasat.
    A rajtnál nagyon finoman kell a gázt adagolni, mert azonnal megforog, szinte mindegy milyen kormányállás mellett. Talán itt érdemes lenne megpróbálni egy gördülőrajtot is, csak a teszt kedvéért. Monza-nál kevés pálya alkalmasabb arra.
    540/10-et próbáld ki. Jobb lesz, csak a sikánban kell kapaszkodni
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  11. #11
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    540/10-et próbáld ki. Jobb lesz, csak a sikánban kell kapaszkodni
    Köszi, majd még próbálgatom. Tegnap este szórakoztam vele, nem mentem bele mélyebben.

  12. #12
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Csatolt képek Csatolt képek
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként a saját tapasztalatom alapján formula és DTM kocsikkal nem igazán kifizetődő magas kormányszöggel menni, szerintem még Monacoban is csak 360°-ot használnak a valóságban. És nekem szimulátoron is kifizetődőbb, ha a kormányzási szög kicsi a kormányzár pedig az alapbeállításnál néhány fokkal magasabb, így például rajtnál is sokkal kisebb kormánymozgatással kordában lehet tartani a lóerőket.
    Monaco-ban alsó hangon is 400 fokkal mennek, de van az 450 is, amit tud az autó.

    De az elfordulás mértékék egyébkét tök lényegtelen, mert egyedül az arány (steering ratio) számít, itt részletesen kifejtem: Kormány beállítás: a helyes áttétel
    Tehát ha az 540/10 helyett 864/16-ot állítasz, akkor pontosan ugyan ott vagy...

    (Ezt F1-ben pályáról pályára variálják egyébként, mármint az áttételt...nem azt hogy a kormány mennyit forog)
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 06. 19:59.

  14. #14
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Monaco-ban alsó hangon is 400 fokkal mennek, de van az 450 is, amit tud az autó.

    De az elfordulás mértékék egyébkét tök lényegtelen, mert egyedül az arány (steering ratio) számít, itt részletesen kifejtem: Kormány beállítás: a helyes áttétel
    Tehát ha az 540/10 helyett 864/16-ot állítasz, akkor pontosan ugyan ott vagy...

    (Ezt F1-ben pályáról pályára variálják egyébként, mármint az áttételt...nem azt hogy a kormány mennyit forog)
    Ok, de ha teszem azt valahol a 780-900 tartományban hagyod, akkor már a max steering lock érték is "kevés", amit a játék enged, legalábbis nekem.

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, de ha teszem azt valahol a 780-900 tartományban hagyod, akkor már a max steering lock érték is "kevés", amit a játék enged, legalábbis nekem.
    Nyilván a szoftveres és hardveres határokon belül a számodra megfelelő áttétellel a lehető legnagyobb elfordulást érdemes választanod.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 06. 20:26.

  16. #16
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    UP a ma esti futamnak!

  17. #17
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    UP a ma esti futamnak!
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  18. #18
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Kérdezték a RaceRoom-os spotter programot ami tájékoztat a játékban sok mindenről,
    főleg ha van melletted valaki. Mint a Helio Corsa az AC-ben, csak itt rádión mondja.

    https://forum.sector3studios.com/ind...nd-shiny.2516/

    Remélem segítettem. Amúgy jó kis futamok voltak, durva tapadása és tempója van ezeknek
    az autóknak. Mint a GP2 Lehet hogy ez az autó kellett, hogy megtanuljak fékezni, mert ezzel
    nagyon ment. Itt legalább látszott, hogy elöl vagy hátul blokkol a kerék és megvan a fékezési mód
    amivel nagyon rövid féktávot lehet venni megcsúszás nélkül. Remálem WTCC-nél is hasonló módon
    kell, mert ott nem nagyon jött össze, mint másnak.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •