Szavazás eredménye: R3E WTCC: Legyen-e 1 órás futam a bajnokságban, illetve a 8.fordulót mikor rendezzük?

  • IGEN, legyen 1 órás futam

    20 58,82%
  • NE, ne legyen 1 órás futam

    13 38,24%
  • A 8. forduló december 28-án legyen

    18 52,94%
  • A 8. forduló január 4-én legyen

    12 35,29%
Szavazók
34 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 3 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (127 összesen)
  1. #51
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése

    Egy olyan bónuszrendszert még el tudnék képzelni, hogy a legkevesebb büntetést összeszedő versenyzők kapjanak plusz pontokat. Ez talán motiválna a még szabályosabb küzdésre.
    Valamint a büntetéseket lehetne átgondolni. A jelenlegi büntető pontokat és az áthajtásos büntetést megspékelném némi pontlevonással is. Én gondolnék azokra is akiket valamiért ledob a szerver futam alatt vagy be se tudnak lépni. Erre kellene valamit kitalálni (pl. "A" szerver utolsó helyéért járó pont, persze ha nem a "B" szerverre kvalifikálta magát )
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2016. 08. 29. 17:27.

  2. #52
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Ötletnek jutott eszembe 2 dolog is, amin el lehetne gondolkodni a bajnoksággal kapcsolatban.
    1.: miért ne, nekem tetszik!

    2.: Azért adunk a 60.-nak is pontot, mert ő a bajnoki tabellán az 59.-el áll versenyben. Nem rendelkezünk egyforma képességekkel, és ha csak a mezőny első fele kap pontot, akkor a másik felének teljesen érdektelenné válik a bajnokság. Egyébként az így kialakult "rangsor" részben jelzi az aktuális erőviszonyokat is. Tudod hol állsz, kik vesznek körül és kik azok akikkel nagy valószínűséggel a pályán is találkozni fogsz.

    Az A-B szerveres kérdés is sokszor elő jött már, csak azt nem értem miért magától értetődő hogy, az A szerver vége cammog, a B eleje meg vért izzad? Mindenkinek azt tudom mondani: A verseny a Perkvalifikáción kezdődik! Ha jó a versenytempód, de nem megy az egykörös, akkor azt gondolom ez még a jobbik verzió! Tessék gyakorolni, mindenkinek van 2 hete hogy EGY értelmes mért kört összerakjon, tudom hogy nem egyszerű, de meglehet csinálni.
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2016. 08. 29. 17:43.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  3. #53
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Valamint a büntetéseket lehetne átgondolni. A jelenlegi büntető pontokat és az áthajtásos büntetést megspékelném némi pontlevonással is. Én gondolnék azokra is akiket valamiért ledob a szerver futam alatt vagy be se tudnak lépni. Erre kellene valamit kitalálni (pl. "A" szerver utolsó helyéért járó pont, persze ha nem a "B" szerverre kvalifikálta magát )
    Büntetések esetén várható változás, de a pontlevonásos büntetést most nem tudjuk kivitelezni. Szóba került az időbüntetés (viszont ez elég macerás és A-B szerver határán már semmi értelme se lenne) illetve, hogy csökkentsük a BUÁ pontértékét 5-ről 4-re.
    Én nem adnék pontot a technikai okok miatt "leszakadóknak"...elvégre ez technikai sport A viccet félretéve pont az ilyen esetek miatt van a két dobható futam.

  4. #54
    Miklós Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 06.
    Város
    Vác
    Üzenetek
    56
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!


    2. Én most kezdtem, de nekem ez a pontozási rendszer nevetségesnek tűnik. 240, 220, 500, 1000 pont miegymás. Miééért? Jobban hangzik?
    A legutolsó aki beér az is kap egy csomó pontot. Ha valaki csak végig gurul 10 perces hátránnyal "B" szerveren, az is kap egy csomó pontot. Főleg ha "A" szerverre véletlen bejutott és a végén kullog, az is több pontot kap mint a "B" szerver eleje akik csak tizedek híján, vagy idő híján nem tudtak bejutni "A" szerverre. Abszolút nem releváns. Egy másik modellt kellene kitalálni a pontozásra, ahol "A" és "B" szerver között van 3-5 rajthelynyi pontbeli átfedés és a gyengébbik szerver legvégét nem is kellene pontozni. Vagy az "A" első 10-15 pontozva a többi nem. és nem ilyen elszállt pontozásokkal mint 240 meg 500 pont meg mittudomén.
    Szerintem a pontozással semmi gond nincs, mindegy, hogy az első 120 vagy 60 pontot kap, a lényeg, hogy többet mint a mögötte lévő. A "B" szerveres első helyezett kérdése már nehezebb kérdés, szerintem nem kéne több pontot kapnia, mint az "A" szerver utolsója. Ha valaki abban jobb, hogy prekvalon összerak egy jobb kört, azt is kell értékelni, pl azzal, hogy "végig kullog" "A" Szerver végén és több pontot kap mint "B" szerver első.

    Végül egy kérdés: Portimao direkt van kerülve itt a bajnokságokban? Mert szerintem egy jó pálya, és még ingyenes is, és ha jól tudom volt rajta wtcc futam is.

  5. #55
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Miklati írta Hozzászólás megtekintése
    Végül egy kérdés: Portimao direkt van kerülve itt a bajnokságokban? Mert szerintem egy jó pálya, és még ingyenes is, és ha jól tudom volt rajta wtcc futam is.
    Nos az oka az volt, hogy elfelejtettük Egyik pakkban se volt benn, így kihagytuk.
    De az észrevételed jogos, felvettem a táblázatba, így aki módosítani akarja a pontjait az még megteheti!

  6. #56
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Nos az oka az volt, hogy elfelejtettük Egyik pakkban se volt benn, így kihagytuk.
    De az észrevételed jogos, felvettem a táblázatba, így aki módosítani akarja a pontjait az még megteheti!
    A raceroom raceway sem rossz pálya ám!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  7. #57
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    A raceroom raceway sem rossz pálya ám!
    Minden pálya jó, főleg ha ismered és gyors vagy rajta

  8. #58
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Minden pálya jó, főleg ha ismered és gyors vagy rajta
    Én gyors??? Nem vagyok én gyors de legalább annyira lassú!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  9. #59
    Gólya Gergő Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    35
    Mint idén versenyezni kezdő mazsola, az eddigi pontrendszerek formálódását nem láttam. Gondolkoztam egy kicsit milyen számítás szerint lehetne fair, egységes és egyben kezelhető a pontozás. Mivel a verseny valóban a prequal-lal kezdődik, ennek számítania kell. Emellett ha a valóságos versenyekre gondolunk, ott nincs két Spa, vagy két Hungaroring aszfaltcsík két külön mezőnnyel egyidőben. Jelenleg csupán technikai okok miatt vagyunk két részre osztva verseny közben, hisz nem bír el stabilan egy pálya kb. 16-nál több embert. Ezért szerintem emiatt senki nem kényszeríthető sem előnyből, sem hátrányból indulásra a pontok szempontjából, hisz jelenleg vagy minimalizálva van a veszteség (A szerver), vagy maximalizálva a nyereség (B szerver). Tehát mi az ami összeköti a két független szervert azonos versenytávon? Az azonos távon a teljes versenyidő. A két független versenyből egybegyúrva ez egyértelműen sorba rendezhető a végén, egyedi és egységesen kezelhető, pontozható. Még egy szempont a ponttáblázat végén is növelni, illetve fenntartani a versenyszellemet, ezért az utolsót is pontozni kell. Összegezve ez lenne nagy terv:


    • pontszámok 50%-a a teljes mezőnyre prequal sorrend alapján,
    • pontszámok 50%-a a teljes mezőnyre versenyidő sorrend alapján,
    • pontot az utolsó is kap,


    így véleményem szerint a "versenyhétvége" elejétől a végéig motiválva lenne minden szintű versenyző a mazsolától az ufóig, a prequal villám és a betonstabil versenyhős.

  10. #60
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg treki írta Hozzászólás megtekintése
    Mint idén versenyezni kezdő mazsola, az eddigi pontrendszerek formálódását nem láttam. Gondolkoztam egy kicsit milyen számítás szerint lehetne fair, egységes és egyben kezelhető a pontozás. Mivel a verseny valóban a prequal-lal kezdődik, ennek számítania kell. Emellett ha a valóságos versenyekre gondolunk, ott nincs két Spa, vagy két Hungaroring aszfaltcsík két külön mezőnnyel egyidőben. Jelenleg csupán technikai okok miatt vagyunk két részre osztva verseny közben, hisz nem bír el stabilan egy pálya kb. 16-nál több embert. Ezért szerintem emiatt senki nem kényszeríthető sem előnyből, sem hátrányból indulásra a pontok szempontjából, hisz jelenleg vagy minimalizálva van a veszteség (A szerver), vagy maximalizálva a nyereség (B szerver). Tehát mi az ami összeköti a két független szervert azonos versenytávon? Az azonos távon a teljes versenyidő. A két független versenyből egybegyúrva ez egyértelműen sorba rendezhető a végén, egyedi és egységesen kezelhető, pontozható. Még egy szempont a ponttáblázat végén is növelni, illetve fenntartani a versenyszellemet, ezért az utolsót is pontozni kell. Összegezve ez lenne nagy terv:


    • pontszámok 50%-a a teljes mezőnyre prequal sorrend alapján,
    • pontszámok 50%-a a teljes mezőnyre versenyidő sorrend alapján,
    • pontot az utolsó is kap,


    így véleményem szerint a "versenyhétvége" elejétől a végéig motiválva lenne minden szintű versenyző a mazsolától az ufóig, a prequal villám és a betonstabil versenyhős.
    A baj ezzel ott kezdődik, hogy ha az A szerver első helyezettje olyan gyors, hogy az A szerver mondjuk 12 kört megy, a B szerver viszont csak 11-et akkor mit csináljunk? Ebben az esetben még az is lehet, hogy az A szerver utolsó helyezettje a 11 kört lassabban teljesítette mint a B szerver elsője. Ez akkor lehetne megoldás, ha fix versenytáv lenne és ha szerver oldalon meghatározhatnánk a versenykörülményeket (levegő/pálya hőmérséklet, stb).
    A 15 fős létszámlimit sajnos a RaceRoom jelenlegi állapotából fakad, amint ezen tudunk változtatni emelni fogjuk. Illetve az A/B szerver bontást a különböző sebességű versenyzők is indokolják. Szóval 40 fős szervert senki ne várjon.

  11. #61
    Gólya Gergő Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    35
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    A baj ezzel ott kezdődik, hogy ha az A szerver első helyezettje olyan gyors, hogy az A szerver mondjuk 12 kört megy, a B szerver viszont csak 11-et akkor mit csináljunk? Ebben az esetben még az is lehet, hogy az A szerver utolsó helyezettje a 11 kört lassabban teljesítette mint a B szerver elsője. Ez akkor lehetne megoldás, ha fix versenytáv lenne és ha szerver oldalon meghatározhatnánk a versenykörülményeket (levegő/pálya hőmérséklet, stb).
    A 15 fős létszámlimit sajnos a RaceRoom jelenlegi állapotából fakad, amint ezen tudunk változtatni emelni fogjuk. Illetve az A/B szerver bontást a különböző sebességű versenyzők is indokolják. Szóval 40 fős szervert senki ne várjon.
    Ez így valóban igaz, de nem úgy volt, hogy hamarosan jön a fix körszám az idő helyett? Ezek szerint a hamarosan mást jelent a fejlesztőknél, kb. egyenlő a majd egyszerrel?

  12. #62
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg treki írta Hozzászólás megtekintése
    Összegezve ez lenne nagy terv:

    • pontszámok 50%-a a teljes mezőnyre prequal sorrend alapján,
    • pontszámok 50%-a a teljes mezőnyre versenyidő sorrend alapján,
    • pontot az utolsó is kap,


    így véleményem szerint a "versenyhétvége" elejétől a végéig motiválva lenne minden szintű versenyző a mazsolától az ufóig, a prequal villám és a betonstabil versenyhős.
    Az ötlet elméleti szinten nem rossz, viszont sajnos egyik sem azt a skill-t reprezentálja, amiről a gyakorlatban a valódi versenyzés szól. A valósi helyezések csatában dőlnek el, éles körülmények között a mezőnyben autózva, ahol az egyes résztvevők folyamatosan interakcióban vannak egymással. A steril egy körös teljesítmény ilyen szempontból nem mérvadó, valamint a versenyidők sem összehasonlíthatók a szerverek között, hiszen a tempót elsősorban a forgalom határozza meg, az autók egymást tartják föl a mezőnyben. A "B" verseny első helyezettje jellemzően a TOP10-ben lenne az "A" szerveren csak a versenyidő alapján, ami nem azt jelenti, hogy ha az A szerveren indult volna, akkor is ilyen eredményt ért volna el, hiszen ahhoz át kellene magát mindenféle veszteség nélkül hámozni a mezőnyön. Másrészt a pálya állapota és egyéb körülmények sem biztos, hogy azonosak a két szerveren.

    A két szerveren elért eredmények nem összehasonlíthatók.

    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve az A/B szerver bontást a különböző sebességű versenyzők is indokolják. Szóval 40 fős szervert senki ne várjon.
    Ennek csak technikai akadálya van, ha lenne rá mód, akkor az lenne az ideális, ha az egész mezőny összeereszthetnénk egy szerverre.
    Egyedül a 107%-os szabályt kellene életbe léptetnünk, de amúgy az lenne a tökéletes, ha nem kéne A,B és C szerver....
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 08. 30. 14:16.

  13. #63
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg treki írta Hozzászólás megtekintése
    Mint idén versenyezni kezdő mazsola, az eddigi pontrendszerek formálódását nem láttam. Gondolkoztam egy kicsit milyen számítás szerint lehetne fair, egységes és egyben kezelhető a pontozás. Mivel a verseny valóban a prequal-lal kezdődik, ennek számítania kell. Emellett ha a valóságos versenyekre gondolunk, ott nincs két Spa, vagy két Hungaroring aszfaltcsík két külön mezőnnyel egyidőben. Jelenleg csupán technikai okok miatt vagyunk két részre osztva verseny közben, hisz nem bír el stabilan egy pálya kb. 16-nál több embert. Ezért szerintem emiatt senki nem kényszeríthető sem előnyből, sem hátrányból indulásra a pontok szempontjából, hisz jelenleg vagy minimalizálva van a veszteség (A szerver), vagy maximalizálva a nyereség (B szerver). Tehát mi az ami összeköti a két független szervert azonos versenytávon? Az azonos távon a teljes versenyidő. A két független versenyből egybegyúrva ez egyértelműen sorba rendezhető a végén, egyedi és egységesen kezelhető, pontozható. Még egy szempont a ponttáblázat végén is növelni, illetve fenntartani a versenyszellemet, ezért az utolsót is pontozni kell. Összegezve ez lenne nagy terv:


    • pontszámok 50%-a a teljes mezőnyre prequal sorrend alapján,
    • pontszámok 50%-a a teljes mezőnyre versenyidő sorrend alapján,
    • pontot az utolsó is kap,


    így véleményem szerint a "versenyhétvége" elejétől a végéig motiválva lenne minden szintű versenyző a mazsolától az ufóig, a prequal villám és a betonstabil versenyhős.
    Hát ez igy komolytalan lenne... mondok egy példát: A szerver végén, de akár előrébb is pár ember nyírja egymást kvázi emiatt lassúak. B szerver első helyezettje megy egy full unalmas versenyt egyedül saját tempóban. Sokkal jobb ideje lesz mint az a szerver végének vagy akár közepének....
    Másik az , hogy a prekval az prekval és egyetlen célja a rajtsorrend meghatározása. Nagyjából működik is ez a rendszer, igaz voltak próbálkozások 2 vagy 3 egybefüggő kör szerinti rangsorolásra a malac faktor kiküszöbölésére, de ez más kérdés. Miért érne 50%-ot?

    de most látom Szabi 10 perce hasonlót írt mint én....

  14. #64
    Gólya Gergő Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    35
    " ha szerver oldalon meghatározhatnánk a versenykörülményeket (levegő/pálya hőmérséklet, stb)."

    miért, ez most nincs így, tehát random? nagyon fura. Tehát A/B szerver most is különböző körülményeket biztosít?

  15. #65
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg treki írta Hozzászólás megtekintése
    " ha szerver oldalon meghatározhatnánk a versenykörülményeket (levegő/pálya hőmérséklet, stb)."

    miért, ez most nincs így, tehát random? nagyon fura. Tehát A/B szerver most is különböző körülményeket biztosít?
    Időjárást, napszakot tudunk állítani, de a paraméterezés kb ennyiben ki is merül és fogalmunk sincs milyen random tényezők vannak még a képletben, ami befolyásolja a fizikát. De amúgy is lényegtelen, mert korábban már kifejtettük, miért nem összehasonlíthatók a szerverek eredményei és futamidői a pályán lévő forgalom miatt. Ez csak akkor lenne valóban igazságos, ha minden egyes versenyző külön-külön szerveren indulna!

  16. #66
    Gólya Gergő Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 03.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    35
    "...A szerver végén, de akár előrébb is pár ember nyírja egymást kvázi emiatt lassúak. B szerver első helyezettje megy egy full unalmas versenyt egyedül saját tempóban. Sokkal jobb ideje lesz mint az a szerver végének vagy akár közepének....

    ...helyezések csatában dőlnek el, éles körülmények között a mezőnyben autózva...

    ...a prekval az prekval...

    ..."B" verseny első helyezettje jellemzően a TOP10-ben lenne az "A" szerveren csak a versenyidő alapján...

    ...A verseny a Perkvalifikáción kezdődik..."


    Ezért írtam, szerintem pont a pontok prekval és verseny közötti súlyozásával lehet fellépni az egyéni ellentétes hangsúlyok kiegyenlítése érdekében.

    Azonban amíg nincs fix táv, azaz fix körszám, sajnos ez nem megvalósítható.

  17. #67
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg treki írta Hozzászólás megtekintése
    Ezért írtam, szerintem pont a pontok prekval és verseny közötti súlyozásával lehet fellépni az egyéni ellentétes hangsúlyok kiegyenlítése érdekében.

    Azonban amíg nincs fix táv, azaz fix körszám, sajnos ez nem megvalósítható.
    Két irreleváns infóval nem tudsz helyettesíteni egy releváns infót, amiről valójában a verseny szól.

  18. #68
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Illetve ha már 50-50%-ban gondolod a pontokat megosztani nekem még egy aggályom merül fel: egy jól vagy szerencsésen összerakott 1,5-2 perces kör miért és arányaiban ugyan annyit mint egy 30 perces futamon mutatott jó teljesítmény???

  19. #69
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Visszatérve az A és B szerver pontozását, azért annyit lehetne tenni, hogy a B szerveren az összes ember 3 helyezéssel el shiftelődhetne az A szerver pontjai felé 3 helyezésnyit. Egyszóval a B szerver győztese, aki vért izzad a csatározásban és megérdemelten nyeri meg, az kapjon annyi pontot, mint az A szerveren a 3 legutolsó. Itt a pontok A és B szerveren összeérnének.
    Tudom hogy az A szerver utolsó, utolsó 3 helyezettje nem akkora kaliber mint akik dobogón végeznek a B szerveren. Így nem keserűbb szájízű a B szerveres sem, mivel van esélye több pontot szerezni mint az A szerver vége. Ez a shiftelődés mértéke lehetne összlétszámfüggő.
    Preqal-nál van hogy tizeden belüli kölönbségen van az A szerver vége és B szerver eleje.
    Ez így egy igazságosabb és B, C szerver motiváltabb pontozás lenne.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  20. #70
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Visszatérve az A és B szerver pontozását, azért annyit lehetne tenni, hogy a B szerveren az összes ember 3 helyezéssel el shiftelődhetne az A szerver pontjai felé 3 helyezésnyit.. ...Ez így egy igazságosabb és B, C szerver motiváltabb pontozás lenne.
    Az a gond ezzel, hogy miért pont az első 3? Miért nem az első 5, vagy 4 vagy bármennyi? Mégis hogy ítéljük meg valóban igazságosan, hogy melyik a nagyobb teljesítmény?

    Tudom hogy az A szerver utolsó, utolsó 3 helyezettje nem akkora kaliber mint akik dobogón végeznek a B szerveren.
    Miből gondolod, hogy az uccsó az "A" szerveren nem a dobogóért küzdene a "B" szerveren, vagy hogy a "B" szerver győztese tuti lenyomná az "A" szerver végét?

    Sajnos az a helyzet, hogy ez sehogy sem lesz igazságos, és még csak azt sem lehet egyértelműen meghatározni, hogy melyik verzió igazságosabb a másiknál...

  21. #71
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Egyszóval a B szerver győztese, aki vért izzad a csatározásban és megérdemelten nyeri meg, az kapjon annyi pontot, mint az A szerveren a 3 legutolsó. Itt a pontok A és B szerveren összeérnének.
    Tudom hogy az A szerver utolsó, utolsó 3 helyezettje nem akkora kaliber mint akik dobogón végeznek a B szerveren.
    Akkor nézzünk egy példát. A B-n a futamot pont te nyerted meg 5 mp-es előnnyel. Vért izzadva? Ez relatív. Ha megnézed az A szerver eredményét a 7. és a utolsó 13. között nincs annyi különbség, mint amennyivel Te megnyerted a futamot. Az utolsó 3 A szerveres nem akkora kaliber? Ez is relatív. Szalai Tibor lett az utolsó, de az első kanyarban kilökték (velem együtt), holott bőven a mezőny elejéből indult.
    A pontátfedés lehet, hogy nem rossz ötlet, de log bedolgozó miatt nem megoldható (fixen rögzítve van melyik helyezés mennyi pontot ér és mivel nem tudjuk előre, hogy hol van és mekkora az átfedés így nem lehet megvalósítani)

  22. #72
    Az nem lenne megoldható, hogy a "B" szerver első versenyének első három helyezettje a második futamon az "A" szerveren induljon?

  23. #73
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az a gond ezzel, hogy miért pont az első 3? Miért nem az első 5, vagy 4 vagy bármennyi? Mégis hogy ítéljük meg valóban igazságosan, hogy melyik a nagyobb teljesítmény?

    Miből gondolod, hogy az uccsó az "A" szerveren nem a dobogóért küzdene a "B" szerveren, vagy hogy a "B" szerver győztese tuti lenyomná az "A" szerver végét?
    Mert voltam már A szerver végén eseménytelenül és tudtam hogyha csak végiggurulok egy kör hátránnyal és nem érdekel már, akkor is több pontot kapok mint a B szerver első helyezettje és csak izzadnom sem kell. Csak a preqalon kell egy acélost teljesíteni.
    A szerveren viszont az elején iszonyatos jó versenyek szoktak lenni és meg kell izzadni a győzelemért (Ezt kellene honorálni plusz ponttal) annak tudatában is hogy sosem fog többet kapni aki az A szerver végén elkullog.
    Ha van időm készülni, akkor A szerver, ha nincs annyi a gyerek és a munka mellett, akkor A-B között lavírozok de ott tizedek és az indulók száma dönt hogy A vagy B szerver és nem szeretne senki B szerverre kerülni pont emiatt a pontozás miatt. De te ezt nem értheted meg, mert mindenre van egy egyéni véleményed és ez nem feltétlen tükrözi a többiek véleményét sok esetben. Meg kell szavazni ezt az átfedéses pontozást. AC és RR is érintett ebben. Ha nem akkor a közösség mondja hogy nem, ne csak TE.
    Ha igen, akkor egy indulók számától függő átfedést ki lehet találni. Ja és ez a B szerver motivációjáról szól, semmi köze A hoz. Ez összébb mossa a határvonalat a két vagy három szerver között, ha már nem indulhat software korlát miatt mindenki egy szerveren.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  24. #74
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    A pontátfedés lehet, hogy nem rossz ötlet, de log bedolgozó miatt nem megoldható (fixen rögzítve van melyik helyezés mennyi pontot ér és mivel nem tudjuk előre, hogy hol van és mekkora az átfedés így nem lehet megvalósítani)
    Mindent meg lehet oldani.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  25. #75
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Az nem lenne megoldható, hogy a "B" szerver első versenyének első három helyezettje a második futamon az "A" szerveren induljon?
    Elméletileg megoldható, de ekkor az A utolsó 3 helyezettje a B-re kell, hogy menjen. Ebben megint igazságtalan, ha valaki úgy került az A végére, hogy mondjuk kilökték. És csak a versenyzőkön múlna az egész a szervezőknek nem lenne semmi eszköze, hogy befolyásolja, hogy valaki nem lép át a másik szerverre.

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •