Szavazás eredménye: R3E WTCC: Legyen-e 1 órás futam a bajnokságban, illetve a 8.fordulót mikor rendezzük?

  • IGEN, legyen 1 órás futam

    20 58,82%
  • NE, ne legyen 1 órás futam

    13 38,24%
  • A 8. forduló december 28-án legyen

    18 52,94%
  • A 8. forduló január 4-én legyen

    12 35,29%
Szavazók
34 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 2 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (127 összesen)
  1. #26
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem sem jó a 3 hetes csúsztatás, mert én is 2 műszakban dolgozom. Csak 2 hetente érek rá és tudok jönni játszani. Onnan borul a többi futam is. A rákövetkező bajnokság is gondolom a legutolsó futam után 2 vagy 4 héttel kezdődne és azok akkor végképp kiesnének.
    Dec28 valószínüleg jó lenne, mivel biztos hogy dolgozni vagyok. Vagy 4 hét szünet lenne és közepén csinálunk mint ahogy következne ugyanúgy 2 hétre egy FUN futamot vagy egy sima versenyt. 2-t amúgy is el lehet dobni a pontok beszámításánál.
    Négy hét kihagyás szerintem túl sok idő. Jó, hogy Béla írta ezt a műszakos dolgot, mert ez bennünk elsőre nem merült fel. Ha 3 hét lesz akkor két futamot "veszélyeztetünk", ha berakunk egyet 28-ra akkor egyet. HA lesz futam 28-án biztos olyan pálya lesz amin már mentünk (lehetőleg többször is).

    De továbbra is várjuk ezzel kapcsolatban (is) az észrevételeket, javaslatokat. Ezek mindenképp hasznosak, már nem egy esetben fogadtuk meg a tippeteket, észrevételeteket
    A táblázatot is töltsétek, tényleg ezen fog múlni, hogy mely pályák lesznek ősszel.
    Aki beírta a táblázatba szép rózsaszín betűkkel, hogy Nordscheleife??? annak pedig üzenném, hogy:

    Idézet Eredetileg dtom84 írta
    A pályákat átbeszéltük (EU+Amerika pakk), pár pályát kivettünk, pár pályát fixen felvettünk.

  2. #27
    Tehát akkor Spa és a Nords a két fix pálya? Még a Norisringre tippeltem, mert gondoltam Brands Hatch és a Red Bull Ring inkább a vágási problémák miatt maradt ki a szavazásból.

  3. #28
    Bár én új vagyok...itt! Amúgy már vén sz*r

    ...de a 4 hetet én is soknak tartom, félő hogy jelentkeznek az elvonási tünetek.

    28-a nekem momentán jó. Azt sem ellenzem, hogy legyen 4 hét szünet a bajnokságban, de akkor tényleg akik épp nem ünnepelnek annyira, azoknak lehetne valami fun-futam valahol, valamivel, valamiért...

  4. #29
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Bár én új vagyok...itt! Amúgy már vén sz*r

    ...de a 4 hetet én is soknak tartom, félő hogy jelentkeznek az elvonási tünetek.

    28-a nekem momentán jó. Azt sem ellenzem, hogy legyen 4 hét szünet a bajnokságban, de akkor tényleg akik épp nem ünnepelnek annyira, azoknak lehetne valami fun-futam valahol, valamivel, valamiért...
    Vagy 28-an egy éles verseny egy régi pályán, nem egy újon. Úgy is lehet 2 futamot skippelni. Akkor több esélye lesz a közepes versenyzőknek több pontot szerezni a pro-k hiánya miatt.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  5. #30
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    ...több esélye lesz a közepes versenyzőknek több pontot szerezni a pro-k hiánya miatt.
    Ezt végképp támogatom!

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Fun mindenképpen lesz az ünnepek között, tehát az elvonási tünetek senkit sem fognak a földhöz vágni.... az egyetlen kérdés, hogy bajnoki futamot lehet-e/érdemes-e szervezni az ünnepek között?


    Igazából szerintem ha a bagázs mérvadó hányada ilyenkor inkább a bájgli mérgezést nyögi valahol vidéken, akkor nincs sok értelme az ünnepek közé futamot raknunk, mert az a résztvevők és verseny rovására menne.

  7. #32
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Én tuti hogy 23-30-ig nem leszek itthon. Tehát nekem nem jó a bajnoki futam akkor.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  8. #33
    Úgy látom, a szerdai napok maradtak, sajnos nekem szeptembertől megint nem lesz jó.
    Így sajnos kimaradok egy újabb ígéretes bajnokságból.

  9. #34
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg Ati írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom, a szerdai napok maradtak, sajnos nekem szeptembertől megint nem lesz jó.
    Így sajnos kimaradok egy újabb ígéretes bajnokságból.
    Én nem bánnám, ha ez is vasárnap esténként lenne a gtr-rel váltásban...
    Így most nem az igazi, hogy vagy erre, vagy a gtr-re csak 2 este marad felkészülni, ha vki mind2-n szívesen indulna, és nem akarja váltogatni felkészülés közben a 2 eltérő "stílust" és annak pályáit...

    Ráadásul szerda esténként esélyes, hogy nekem is lenne más programom
    Utoljára módosította: 1m1; 2016. 08. 23. 10:14.

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Így most nem az igazi, hogy vagy erre, vagy a gtr-re csak 2 este marad felkészülni, ha vki mind2-n szívesen indulna, és nem akarja váltogatni felkészülés közben a 2 eltérő "stílust" és annak pályáit...
    Az időpontoktól függetlenül bárhogy is alakul, minden futamra 2 hét van felkészülni. Azzal meg magadnak teszed a legnagyobb szívességet, ha megtanulsz 2 eltérő stílust vegyíteni és köztük gyorsan váltani, mert ezen skill elsajátítása rengeteg fog neked hozni a versenyek során bármilyen kombóval is mész. A gyors alkalmazkodás a legfontosabb képesség ebben a "szakmában", mert ha csak módszeresen betanulod a mozdulatokat, akkor egy bizonyos ponton túl nem tudsz majd tovább fejlődni. Ez a legjobb tréning a világon és hosszútávon jelentős mértékben redukálható vele a felkészülésekhez szükséges idő is.

  11. #36
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az időpontoktól függetlenül bárhogy is alakul, minden futamra 2 hét van felkészülni. Azzal meg magadnak teszed a legnagyobb szívességet, ha megtanulsz 2 eltérő stílust vegyíteni és köztük gyorsan váltani, mert ezen skill elsajátítása rengeteg fog neked hozni a versenyek során bármilyen kombóval is mész. A gyors alkalmazkodás a legfontosabb képesség ebben a "szakmában", mert ha csak módszeresen betanulod a mozdulatokat, akkor egy bizonyos ponton túl nem tudsz majd tovább fejlődni. Ez a legjobb tréning a világon és hosszútávon jelentős mértékben redukálható vele a felkészülésekhez szükséges idő is.
    Nyilvánvalóan az embernek meg egységnyi ideje van, ami meg aprózódik 2 hét alatt több versenyen való részvétel esetében, így az egyre jutó nem 2 hét.
    Lehet, hogy vki élvezi a modok közötti ugrálást, én nem igazán, még ha kitudja milyen szuper képességeim is fejlődnek ki ez által...
    Nekem az a hobbim, nem a szakmám A hobbi meg akkor jó, ha nem okoz indokolatlan stresszt, és nekem kevesebb stresszel jár, ha nem kell ugrálni modok között 2 naponta, ezt már megtapasztaltam...

    Emiatt nem indulok az egyéb funokon sem, de lehet, hogy más is van ezzel így, mert a mindenféle versenyek gyakoriságát és azok létszámát elnézve, a kevesebb lehet, hogy néha több lenne
    Persze ez egyéni szocprobléma

  12. #37
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    ...a mindenféle versenyek gyakoriságát és azok létszámát elnézve, a kevesebb lehet, hogy néha több lenne...
    A bajnokságok tekintetében maximálisan egyetértek ezzel.

  13. #38
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Emiatt nem indulok az egyéb funokon sem, de lehet, hogy más is van ezzel így,
    Pedig kellene, pár alaklom utána megszűnne a stresszt és rengeteg profitálnál belőle, amit a WTCC futamokon nyújtott teljesítményeden is megmutatkozna.

    Fun-okon bármikor mindenféle felkészülés nélkül be lehet ugorni, pár alkalom utána azt fogod észrevenni, hogy egyre kevesebb idő kell, hogy belerázódj, sőt hogy versenyképes is tudj lenni a teljesen nulláról. Aztán meg azt fogod észrevenni, hogy ez nagyon jó hatással van a bajnoki futamaidra is, kevesebb gyakorlással, hatékonyabban tudsz majd felkészülni és a futam alatt is jobban kezeled a nem várt helyzeteket/körülményeket.

  14. #39
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Tehát az eredeti hozzászólásom lényege az volt, hogy esetleg vizsgáljuk meg a vasárnap este lehetőségét a futam napjának... Ha meg nem, akkor nem...
    (részemről esélyes, hogy ki fog esni a szerdai wtcc, de a hétfő shakedown biztosan)

  15. #40
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát az eredeti hozzászólásom lényege az volt, hogy esetleg vizsgáljuk meg a vasárnap este lehetőségét a futam napjának... Ha meg nem, akkor nem...
    Volt már ilyen vizsgálat tavaly: Szavazás a WTCC futamok napjáról

    Kérdés, hogy minden évben újraszavaztassuk-e?

  16. #41
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Volt már ilyen vizsgálat tavaly: Szavazás a WTCC futamok napjáról

    Kérdés, hogy minden évben újraszavaztassuk-e?
    Szerintem nem ártana, főleg, ha társaság jó része lecserélődött azóta, ezt viszont Ti látjátok jobban, én tavaly ősszel még nem vettem részt...

  17. #42
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Sziasztok!

    Szeptember 21.-én elrajtol a Masters WTCC 2016 Őszi Bajnokság, viszont van pár kérdés, amiben a segítségeteket kérnénk.

    - A nyári kupa záró futamán alkalmazott és sokaknak tetsző 1 órás futamtávot, szeretnétek e viszont látni az őszi bajnokságban?
    - A két ünnep között legyen, vagy ne legyen bajnoki futam?
    - Pályaválasztás kérdésében is várjuk még a szavazatokat!
    - Kérnénk a már meglévő R3E tartalmakat, itt feltüntetni/frissíteni: R3E - Tracks & Cars felmérés

    A pályákra, a futamtáv és a 8. forduló kapcsán is, Szeptember 4. Vasárnapig lehet szavazni.
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2016. 08. 29. 04:57.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  18. #43
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeptember 21.-én elrajtol a Masters WTCC 2016 Őszi Bajnokság, viszont van pár kérdés, amiben a segítségeteket kérnénk.

    - A nyári kupa záró futamán alkalmazott és sokaknak tetsző 1 órás futamtávot, szeretnétek e viszont látni az őszi bajnokságban?
    - A két ünnep között legyen, vagy ne legyen bajnoki futam?
    - Pályaválasztás kérdésében is várjuk még a szavazatokat!
    - Kérnénk a már meglévő R3E tartalmakat, itt feltüntetni/frissíteni: R3E - Tracks & Cars felmérés

    A pályákra, a futamtáv és a 8. forduló kapcsán is, Szeptember 4. Vasárnapig lehet szavazni.
    Szeva!

    A korrektség jegyében azt szeretném megkérdezni mivel az Én indulásom még egy kicsit kérdéses ( 2 gyerek mellett úgy hogy az egyik még nagyon aprójószág ) szavazzak e? Vagy a későbbiekben figyelmen kívül tudjátok hagyni a szavazatomat ha úgy alakul???
    Illetve a versenyek este 9-kor kezdődnének mint régen a Race 07 idejében?
    THX

  19. #44
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Szeva!

    A korrektség jegyében azt szeretném megkérdezni mivel az Én indulásom még egy kicsit kérdéses ( 2 gyerek mellett úgy hogy az egyik még nagyon aprójószág ) szavazzak e? Vagy a későbbiekben figyelmen kívül tudjátok hagyni a szavazatomat ha úgy alakul???
    Illetve a versenyek este 9-kor kezdődnének mint régen a Race 07 idejében?
    THX
    Szia! Mivel nem kötöttük ki, hogy csak olyan szavazhat aki indul is a bajnokságba, így persze szavazz Az időmérők már tavasszal is 9 órakor kezdődtek, így a futamok 21:20 környékén indultak. Ezen nem tervezünk változtatni, de az felmerült, hogy a prequal zárást egy nappal előrébb hoznánk (verseny előtti kedd éjfél) mint a Race07 idején.

  20. #45
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Szia! Mivel nem kötöttük ki, hogy csak olyan szavazhat aki indul is a bajnokságba, így persze szavazz Az időmérők már tavasszal is 9 órakor kezdődtek, így a futamok 21:20 környékén indultak. Ezen nem tervezünk változtatni, de az felmerült, hogy a prequal zárást egy nappal előrébb hoznánk (verseny előtti kedd éjfél) mint a Race07 idején.
    Akko szavazok! Anno Race-ben nagyon jó volt a prequi keddi zárása. Én támogatom most is.

  21. #46
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Akko szavazok! Anno Race-ben nagyon jó volt a prequi keddi zárása. Én támogatom most is.
    Nekem is inkább az rémlik, hogy jó volt a keddi zárás. Így szerdán már mindeni a futamra készülhetett (most is rövidebb futamokat indítanánk) és nem közvetlenül a rajt előtt gondolkodott, hogy mennyit is tankoljak?

  22. #47
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Sziasztok!

    Ötletnek jutott eszembe 2 dolog is, amin el lehetne gondolkodni a bajnoksággal kapcsolatban.

    1. Akárhogy is alakul a pályaválasztás, ha van a szériában WTCC vagy F1 vagy egyéb sorozat és pont azon a hétvégén lesz az a pálya,
    nagyon jó lenne ha a szerdai futam is azon a pályán menne. A hétvégi WTCC, F1 nézése teljesen más hangulatú lesz, mivel előtte azon
    a pályán gyakoroltunk napokat és izzadtunk a versenyen. Így kellene tervezni, esetleg menet közben is módosítani a pálya sorrendet.
    A mostani Spa-i verseny atom volt és hozzá az F1-et, GP2-at, GP3-at is sokkal jobban magaménak éreztem. A tavalyi Hungaroring is
    teli találat volt ebből a szempontból és ha van rá lehetőség akkor tervezzük oda a versenyeket is.


    2. Én most kezdtem, de nekem ez a pontozási rendszer nevetségesnek tűnik. 240, 220, 500, 1000 pont miegymás. Miééért? Jobban hangzik?
    A legutolsó aki beér az is kap egy csomó pontot. Ha valaki csak végig gurul 10 perces hátránnyal "B" szerveren, az is kap egy csomó pontot. Főleg ha "A" szerverre véletlen bejutott és a végén kullog, az is több pontot kap mint a "B" szerver eleje akik csak tizedek híján, vagy idő híján nem tudtak bejutni "A" szerverre. Abszolút nem releváns. Egy másik modellt kellene kitalálni a pontozásra, ahol "A" és "B" szerver között van 3-5 rajthelynyi pontbeli átfedés és a gyengébbik szerver legvégét nem is kellene pontozni. Vagy az "A" első 10-15 pontozva a többi nem. és nem ilyen elszállt pontozásokkal mint 240 meg 500 pont meg mittudomén.

    Lehet mind a két témáról kicsit beszélgetni és van is mit. Vannak preqal menők akik csak ott mennek nagyon jól, versenytempó meg elég gyengus. Vagy ha nem jut be "A" szerverre, akkor nem is indul. Erre is volt példa korábban. Köszi hogy végigolvastátok, várom a véleményeket a két témában. Amíg nem kezdődik a bajnokság addig van esély változtatni a pontozási rendszeren is. Ha kell kitalálok valahogy egy A, B, C szerverre érvényes, változó indulóval történő átfedéses pontozású képletet.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  23. #48
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése

    2. Én most kezdtem, de nekem ez a pontozási rendszer nevetségesnek tűnik. 240, 220, 500, 1000 pont miegymás. Miééért? Jobban hangzik?
    A legutolsó aki beér az is kap egy csomó pontot. Ha valaki csak végig gurul 10 perces hátránnyal "B" szerveren, az is kap egy csomó pontot. Főleg ha "A" szerverre véletlen bejutott és a végén kullog, az is több pontot kap mint a "B" szerver eleje akik csak tizedek híján, vagy idő híján nem tudtak bejutni "A" szerverre. Abszolút nem releváns. Egy másik modellt kellene kitalálni a pontozásra, ahol "A" és "B" szerver között van 3-5 rajthelynyi pontbeli átfedés és a gyengébbik szerver legvégét nem is kellene pontozni. Vagy az "A" első 10-15 pontozva a többi nem. és nem ilyen elszállt pontozásokkal mint 240 meg 500 pont meg mittudomén.
    Szerintem mindenkinek kell pontot adni, mert ha mondjuk minden versenyen 16. vagyok a 60 indulóból akkor az elég szarul néz ki, hogy 0 ponttal zárom a bajnokságot . Ráadásul most elég erős mezőny jött össze Szóval nagyon küzdeni kell, hogy bejuss "A" szerverre, pláne az első 15-be.

  24. #49
    Szerintem is jó, ha mindenki kap pontot (és ezzel megtisztelünk mindenkit azzal, hogy értékelve van az ebbe fektetett munkája). Az más kérdés, hogy lehetnének alacsonyabb értékek vagy sem? Valószínűleg maximum 60 pont esetén is elég lenne. Ha viszont ez vált be, mert volt régen akár 4-5 szervernyi induló, akkor kár lenne megváltoztatni. A VSR-nél is hasonlóképpen van, tehát lehet benne logika.
    Az már felvetődött korábban is, hogy a B-szever első helye nem ér-e többet, mint az A-szerver utolsó helye? Ezen érdemes lenne elgondolkodni valóban. Péter elgondolása egyébként csak még jobban kiélezné az A-szerverre kerülés miatti versenyt. Még több lenne a vágás, a szabálytalanság a bekerülés érdekében.

    Egy olyan bónuszrendszert még el tudnék képzelni, hogy a legkevesebb büntetést összeszedő versenyzők kapjanak plusz pontokat. Ez talán motiválna a még szabályosabb küzdésre.

  25. #50
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Ötletnek jutott eszembe 2 dolog is, amin el lehetne gondolkodni a bajnoksággal kapcsolatban.

    1. Akárhogy is alakul a pályaválasztás, ha van a szériában WTCC vagy F1 vagy egyéb sorozat és pont azon a hétvégén lesz az a pálya,
    nagyon jó lenne ha a szerdai futam is azon a pályán menne. A hétvégi WTCC, F1 nézése teljesen más hangulatú lesz, mivel előtte azon
    a pályán gyakoroltunk napokat és izzadtunk a versenyen. Így kellene tervezni, esetleg menet közben is módosítani a pálya sorrendet.
    A mostani Spa-i verseny atom volt és hozzá az F1-et, GP2-at, GP3-at is sokkal jobban magaménak éreztem. A tavalyi Hungaroring is
    teli találat volt ebből a szempontból és ha van rá lehetőség akkor tervezzük oda a versenyeket is.
    Az ötlet jó, és figyelembe szoktuk venni, hogy az adott időpont körül milyen valós autóverseny események vannak, mert ahogy írtad is emelik az élményfaktort (Példa erre a következő FUN futamunk GT autókkal a Hungaroringen). Ősszel erre kevesebb lehetőségünk lesz, mivel kevesebb valós verseny lesz. A másik probléma a RaceRoom pályaválasztéka nem fedi le nemhogy az világ jelentős autósverseny helyszínét, de még a WTCC-ét se.


    2. Én most kezdtem, de nekem ez a pontozási rendszer nevetségesnek tűnik. 240, 220, 500, 1000 pont miegymás. Miééért? Jobban hangzik?
    A legutolsó aki beér az is kap egy csomó pontot. Ha valaki csak végig gurul 10 perces hátránnyal "B" szerveren, az is kap egy csomó pontot. Főleg ha "A" szerverre véletlen bejutott és a végén kullog, az is több pontot kap mint a "B" szerver eleje akik csak tizedek híján, vagy idő híján nem tudtak bejutni "A" szerverre. Abszolút nem releváns. Egy másik modellt kellene kitalálni a pontozásra, ahol "A" és "B" szerver között van 3-5 rajthelynyi pontbeli átfedés és a gyengébbik szerver legvégét nem is kellene pontozni. Vagy az "A" első 10-15 pontozva a többi nem. és nem ilyen elszállt pontozásokkal mint 240 meg 500 pont meg mittudomén.

    Lehet mind a két témáról kicsit beszélgetni és van is mit. Vannak preqal menők akik csak ott mennek nagyon jól, versenytempó meg elég gyengus. Vagy ha nem jut be "A" szerverre, akkor nem is indul. Erre is volt példa korábban. Köszi hogy végigolvastátok, várom a véleményeket a két témában. Amíg nem kezdődik a bajnokság addig van esély változtatni a pontozási rendszeren is. Ha kell kitalálok valahogy egy A, B, C szerverre érvényes, változó indulóval történő átfedéses pontozású képletet.
    A pontverseny jelenlegi formájának kialakulása ide vezethető vissza. Akkoriban a 40. helyezett felett nem kaptak pontot a versenyzők és ezért volt a változás (na igen akkoriban előfordult C szerver is, úgy, hogy az A és B szerver is bőven 20 feletti létszámmal volt). Az ok akkor az volt, hogy mezőny végén lévők is kapjanak pontot, hogy a végeredménynél számítson, ki hol végzett. Vissza lehet venni a pontozást és akkor elképzelhető, hogy lesz valaki, aki minden futamon indul és 0 pontja van. Lehet nem nagy ügy, de egy kezdőnek szerintem azért jó érzés, hogy kapott pontot (nekem számított például). A 240 pont ráadásul két futam legjobb eredménye lehet, szerintem ezen felesleges változtatni (azt is vedd számításban, hogy itt a Mastersnél törekszünk az egységes szabályzat létrehozásában a különböző bajnokságok között, így más bajnokságok pontozása is így alakul).
    A másik téma már érdekesebb. Ez köztünk is többször volt már téma: a B szerver első helyezettjének és az A szerver utolsó helyezettjének helyzete. Egyszerűnek tűnik, de bonyolult kérdés. Lehet onnan nézni, hogy az A végén kullog/B-n futamot nyer. De onnan is lehet nézni, hogy valaki kőkemény csatában maradt alul a A szerveren és bőven jobb időt ment így is mint az B szerver első helyezettje. Lehet, aki a B-n ment végig vezetve több másodperccel vezetve unalmas kocsikázással ment végig, az A utolsó meg vért izzadt. Ki érdemli meg a több pontot? A prequal menőkkel kapcsolatban igazad van, van pár ilyen versenyző aki a prequalon kiemelkedik, futamon meg sehol sincs. Erre lenne megoldás a prequal rendszer megváltoztatása, erre már volt itt próbálkozás. Én hagynám a jelenlegi pontozást, ellenben a B futam eredményeit külön is számításba venném és amolyan "privát bajnoki" címmel jutalmaznám a legjobb B-s győztest. Persze ez se egyszerű, mert ha valaki A-B között ugrál akkor mit csináljunk vele, ha épp nem vesz részt a B-s futamon?
    De én kíváncsi vagyok milyen rendszert tudnál kitalálni (és más véleményére is), csak azt vedd még figyelembe, hogy jelenleg egy elég komoly és jól működő eredmény és ponttáblázat rendszerünk van, amin nem egyszerű változtatni, így én most azt mondom ősszel ebben nem is várható változás. De tavasz még odébb van

Oldal: 2 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •