Szavazás eredménye: R3E WTCC: Legyen-e 1 órás futam a bajnokságban, illetve a 8.fordulót mikor rendezzük?

  • IGEN, legyen 1 órás futam

    20 58,82%
  • NE, ne legyen 1 órás futam

    13 38,24%
  • A 8. forduló december 28-án legyen

    18 52,94%
  • A 8. forduló január 4-én legyen

    12 35,29%
Szavazók
34 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (127 összesen)
  1. #1
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804

    Lightbulb WTCC Bajnokság 2016 - Ötletelő!!

    Indul a bajnokság: R3E Masters WTCC 2016 Ősz!
    ---------------------------------------------------------

    Kedves Versenyzők!


    Mivel a nyári RaceRoom WTCC Summer Cup hamarosan véget ér, úgy gondoltuk, itt az ideje a jövőbe tekinteni és a hamarosan kezdődő őszi bajnokságunkra koncentrálni!

    Mi itt a Masters-nél mindig azt tartottuk szem előtt, hogy olyan bajnokságokat rendezzünk, amilyet Ti szeretnétek, ezért most is arra kérünk Titeket, hogy osszátok meg velünk gondolataitokat, tapasztalataitokat az előző szezon fényében és az új szezonra vonatkozóan. Kíváncsiak vagyunk a tavaszi szezonban és a nyári kupában bevezetett újdonságokról (super pole, 30 perces futam, stb), illetve az előző szezon és a nyári kupa összességéről alkotott véleményetekre, benyomásaitokra (legyen az akár pozitív akár negatív).

    Minden ötletet és felvetést szívesen veszünk, legyen szó szervezésről, lebonyolításról vagy bármilyen a bajnoksággal kapcsolatos dologról!



    Infók: R3E Masters WTCC 2016 Ősz
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 18. 11:54.

  2. #2
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Első lépésként kérnék mindenkit, hogy ha aktuális, frissítse a megvásárolt tartalmait a táblázatunkba. Az ősz folyamán előreláthatólag az új, bővített EU és a nyáron használt Amerikai pályapakkból kerülnek ki a bajnokságban használt pályák.

  3. #3
    Nekem a 30 perccel kapcsolatban annyi észrevételem van, hogy a WTCC abroncsok a játékban érezhetően egy valóságnak megfelelő kb. 30 perces táv végigbírására vannak megalkotva és nálam többször a 30. percen túli utolsó kör eléggé problémás volt az abroncsok állapota szempontjából, szóval talán egy 28 perces limit lenne optimális.

  4. #4
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Először is nagyon jó dolog ez az ötletelő főleg hogy már most ki lett téve és van idő összeszedni az infókat mindenkitől!A szervezés fenomenális csak így tovább! Szerintem jók a 30 perces futamok-ez csak egy újabb taktikát szül,hogy spóroljunk a gumikkal! De lehet 28 perces is felőlem mert ott is elfognak fogyni a gumik.A vágás kezelés maradjon ez ami most van(fehér vonalon belül kell maradni legalább két kerékkel),A super pole sztem jó ötlet második futamra.Csak egy autót lehessen használni ne legyen egyszeri változtatási lehetőség,csapat bajnokság legyen sztem az egyéni mellett. Az elmúlt bajnokságról és a nyári kupáról csak annyit hogy szuper volt és le a kalappal mindenki elött,mindenki korrektül versenyzett! Én egy 9-10 fordulós bajnokságot terveznék benne egy duplapontos 50-60 perces endurance futammal.Összeszedtem egy pálycsomagot ami sztem minden fajta pályát tartalmaz:
    1.Zandvoort
    2.Chang(Buriram)
    3.Mid Ohio
    4.Norisring
    5.Hungaroring
    6.Nordschlife
    7.Paul Ricard
    8.Salzburgring
    9.Bathurst
    10.Spa (50-60 min.,dupla pontos futam)
    Remélem tetszenek a pályák nektek is!
    Üdv: Zelfi
    U.i: További ilyen szervezést és lebonyolítást kívánok nektek! Mindenkinek jó felkészülést az őszi csapatásra!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #5
    Ipolyi János Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 12. 31.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    170
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Először is nagyon jó dolog ez az ötletelő főleg hogy már most ki lett téve és van idő összeszedni az infókat mindenkitől!A szervezés fenomenális csak így tovább! Szerintem jók a 30 perces futamok-ez csak egy újabb taktikát szül,hogy spóroljunk a gumikkal! De lehet 28 perces is felőlem mert ott is elfognak fogyni a gumik.A vágás kezelés maradjon ez ami most van(fehér vonalon belül kell maradni legalább két kerékkel),A super pole sztem jó ötlet második futamra.Csak egy autót lehessen használni ne legyen egyszeri változtatási lehetőség,csapat bajnokság legyen sztem az egyéni mellett. Az elmúlt bajnokságról és a nyári kupáról csak annyit hogy szuper volt és le a kalappal mindenki elött,mindenki korrektül versenyzett! Én egy 9-10 fordulós bajnokságot terveznék benne egy duplapontos 50-60 perces endurance futammal.Összeszedtem egy pálycsomagot ami sztem minden fajta pályát tartalmaz:
    1.Zandvoort
    2.Chang(Buriram)
    3.Mid Ohio
    4.Norisring
    5.Hungaroring
    6.Nordschlife
    7.Paul Ricard
    8.Salzburgring
    9.Bathurst
    10.Spa (50-60 min.,dupla pontos futam)
    Remélem tetszenek a pályák nektek is!
    Üdv: Zelfi
    U.i: További ilyen szervezést és lebonyolítást kívánok nektek! Mindenkinek jó felkészülést az őszi csapatásra!
    Minden OK! Kivéve Chang. 9 embernek van meg őt követi Nordschleife 22 taggal.

  6. #6
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg ipojan írta Hozzászólás megtekintése
    Minden OK! Kivéve Chang. 9 embernek van meg őt követi Nordschleife 22 taggal.
    Pedig az egyik legjobb pálya a raceroomban nagyon lehet veretni rajt!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  7. #7
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Remélem most már tudok majd indulni. Ennek tükrében ajánlom Bathurst-ot.. odabasz az a pálya!

  8. #8
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    A pályák mindenképp az új EU és az Amcsi pakkból kerülnek ki. Van ezeken kívül is több jó pálya, de relatíve drágábbak a pakkokhoz képest. A nyári beruházás a rendkívül gazdaságos Amerika pakk volt, őszre az EU pakk bővítését szánjuk "kiadásnak". Ha minden igaz a régi EU pakkról az upgrade kb 8 euró, amiért kapunk 4 pályát: Spa-t, Nordschleifét, Paul-Ricardot és a Salzburgringet. Ezzel szemben Buriram 4 Euró. Arról már nem is beszélve, hogy ezzel a két pakkal azért elég szép arzenál áll a rendelkezésünkre. Azt se felejtsük el, hogy a teljesen új játékosoknak mindent meg kell vásárolni. Nincsenek elvetve ezek a pályák, de ha most ellőjük őket, akkor miket dobunk be újként tavasszal?

    Az őszi bajnokságban természetesen már újra lesz csapatverseny, a szezon közben autóváltás az addig megszerzett pontok elvesztésével jár.

    A 28 perces futamtávot megfontoljuk. A nyári pályákon mind 31 perc alatt futott be a végső győztes, kivéve Indianapolist, ahol közel 32 perc volt a futamidő, szóval elképzelhető változás, átbeszéljük.
    Utoljára módosította: dtom84; 2016. 08. 18. 23:12.

  9. #9
    Nem szeretnék senkit sem megbántani sem a zsebében turkálni de a torrentezés kora lejárt Mindenki olyan géppel tolja itt (rajtam kívül), hogy az ember esze megáll és két bigmac menü áráért már komoly tartalmat lehet venni. Szóval hajrá, mindenki vegye meg az összes pályát és akkor egy minden igényt kielégítő őszi bajnokságban mehetünk.

  10. #10
    Még a Sachsenringre érdemes egy pillantást vetni, RaceRoom előtt nem ismertem, viszont szerintem eléggé élvezetes rajta menni és van egy-két kihívást jelentő pontja, ahol közel padlógázzal kell vakon elfordulni.

  11. #11
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Nem sok közöm van a bajnoksághoz, pedig többször nekifutottam már mert tetszene a játék, de mindíg úgy léptem ki belőle, hogy ez alkalmatlan online versenyzésre. legutóbb a superpole miatt. Nem is tudom valahol az első háromba kellett volna végeznem erre berak kb az utolsó előtti helyre. Ez válozott azóta valamit? Ha nem akkor kár lenne erőltetni...

  12. #12
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Nem sok közöm van a bajnoksághoz, pedig többször nekifutottam már mert tetszene a játék, de mindíg úgy léptem ki belőle, hogy ez alkalmatlan online versenyzésre. legutóbb a superpole miatt. Nem is tudom valahol az első háromba kellett volna végeznem erre berak kb az utolsó előtti helyre. Ez válozott azóta valamit? Ha nem akkor kár lenne erőltetni...
    Igen ez is jó kérdés amit Márk kérdez. Én is indultam 2 verseny négy futamán: egyszer valami bug miatt rakott ki, kétszer pedig be sem tudtam lép a futamra.. egyszer beértem azért, bár nem túl jó arány!

  13. #13
    Nem tudom, nálam már nem tudom mikor fordult elő utoljára ilyen kirakás, akkor is csak egyszer. Nem feltétlen írnám a Raceroom számlájára ezt, inkább valami programkompatibilitást sejtenék a háttérben. Igaz, én még egy régi i5-össel nyomom Win 7 alatt.

  14. #14
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Nem szeretnék senkit sem megbántani sem a zsebében turkálni de a torrentezés kora lejárt Mindenki olyan géppel tolja itt (rajtam kívül), hogy az ember esze megáll és két bigmac menü áráért már komoly tartalmat lehet venni. Szóval hajrá, mindenki vegye meg az összes pályát és akkor egy minden igényt kielégítő őszi bajnokságban mehetünk.
    Az ősz biztos EU+Amcsi lesz. Karácsony környékén úgy is lesz leárazás, és azalatt eldöntjük, hogy mivel bővítjük a repertoárt és szólunk előre.

    Még a Sachsenringre érdemes egy pillantást vetni, RaceRoom előtt nem ismertem, viszont szerintem eléggé élvezetes rajta menni és van egy-két kihívást jelentő pontja, ahol közel padlógázzal kell vakon elfordulni.
    Hát pont ez az, vannak még rejtett tartalékok a pakkokban Egyébként már nyáron is szemeztünk a pályával, van benn egy-két kihívásokat tartogató rész. Az időpontokkal kapcsolatban még a héten várható konkrétum, illetve a pályákkal kapcsolatban is.

  15. #15
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Nem sok közöm van a bajnoksághoz, pedig többször nekifutottam már mert tetszene a játék, de mindíg úgy léptem ki belőle, hogy ez alkalmatlan online versenyzésre. legutóbb a superpole miatt. Nem is tudom valahol az első háromba kellett volna végeznem erre berak kb az utolsó előtti helyre. Ez válozott azóta valamit? Ha nem akkor kár lenne erőltetni...
    Se előtte, se azóta nem volt ilyen hiba, de emlékszem, hogy rajtad kívül Ákost is odarakta. Még az is lehet, hogy a pálya hibája. Van/volt egy olyan hibája a játéknak, hogy pár mp-el a vége előtt nem rögzíti az időt. Bár állítólag ez már javítva, de hiszem ha látom. A játéknak vannak hiányosságai, de ígéretet kaptunk, hogy most fejlesztik a multi részét (ezt igazolják a legutóbbi fejlesztések). Szóval szerintem ne add fel és gyere

  16. #16
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Nem tudom, hogy hogyan terveztétek (és hogyan volt eddig), de javaslom, hogy a 3 fős csapatok esetében mindig a 2 jobb eredménye számítódjon, hogy az esetleges 2 fős csapatok ne (vagy legalábbis kevésbé) legyenek hátrányban elérhető max pontszám tekintetében...

  17. #17
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy hogyan terveztétek (és hogyan volt eddig), de javaslom, hogy a 3 fős csapatok esetében mindig a 2 jobb eredménye számítódjon, hogy az esetleges 2 fős csapatok ne (vagy legalábbis kevésbé) legyenek hátrányban elérhető max pontszám tekintetében...
    Eddig is így számoltuk, hogy ne legyenek előnyben a 3 fős csapatok.

  18. #18
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Eddig is így számoltuk, hogy ne legyenek előnyben a 3 fős csapatok.

  19. #19
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Kedves Versenyzők!

    Az előzetes naptárterv (9 forduló):
    09.21.
    10.05.
    10.19.
    11.02.
    11.16.
    11.30.
    12.14. (3 hét szünet)
    01.04. ???
    01.18. ???

    A pályákat átbeszéltük (EU+Amerika pakk), pár pályát kivettünk, pár pályát fixen felvettünk. A többi pályáról viszont Ti döntetek!
    Kérünk benneteket, hogy az alábbi pályaszavazást töltsétek ki. Mindenkinek van 10 pontja, amit felhasználhat, egy pályára maximum 3 pont adható (aki rosszul tölti ki annak nem vesszük figyelembe a szavazatát).

    A szavazást szeptember 4-én zárjuk és a 7 legtöbb szavazatot kapó pálya vesz részt a bajnokságban!
    Utoljára módosította: dtom84; 2016. 08. 29. 08:52.

  20. #20
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    ...12.14. (3 hét szünet)...
    Az érdekesség kedvéért lehetne, hogy ne 3, hanem 2 vagy 4 hét legyen a szünet? A magyarázat nagyon egyszerű. Az utolsó két futam így kiesik, tekintve, hogy átkerül párosról páratlan, (nekem du-s) hétre...
    Az, hogy két eldobós futam egyébként is van / lesz, nem vigasztal. Gondoltam előre szólok.
    Utoljára módosította: dingo; 2016. 08. 22. 08:03.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  21. #21
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Az érdekesség kedvéért lehetne, hogy ne 3, hanem 2 vagy 4 hét legyen a szünet? A magyarázat nagyon egyszerű. Az utolsó két futam így kiesik, tekintve, hogy átkerül párosról páratlan, (nekem du-s) hétre...
    Az, hogy két eldobós futam egyébként is van / lesz, nem vigasztal. Gondoltam előre szólok.
    A két héttel az a baj, hogy december 28-ra esne, pont a két ünnep közé. A 4 hét szünet meg sok. Előre nem tudod elcserélni?

    De még átgondoljuk...
    Utoljára módosította: dtom84; 2016. 08. 22. 09:16.

  22. #22
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Az érdekesség kedvéért lehetne, hogy ne 3, hanem 2 vagy 4 hét legyen a szünet? A magyarázat nagyon egyszerű. Az utolsó két futam így kiesik, tekintve, hogy átkerül párosról páratlan, (nekem du-s) hétre...
    Az, hogy két eldobós futam egyébként is van / lesz, nem vigasztal. Gondoltam előre szólok.
    Tény, hogy ünnepek között nem igazán szoktunk futamot rendezni, de azt is igaz hogy ez a hetes csúszás többeknél problémás.

    Szóval, amennyiben másoknak sem okoz gondot egy december 28.-ai futam, akkor részünkről mehet. Az ezzel kapcsolatos észrevételek is jöhetnek ide.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  23. #23
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    ...Előre nem tudod elcserélni?...
    Háááát ezt így fél évre előre...

    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Tény, hogy ünnepek között nem igazán szoktunk futamot rendezni, de azt is igaz hogy ez a hetes csúszás többeknél problémás.

    Szóval, amennyiben másoknak sem okoz gondot egy december 28.-ai futam, akkor részünkről mehet. Az ezzel kapcsolatos észrevételek is jöhetnek ide.
    A két ünnep közti futamokat mi sem erőltettük anno (pontosan azért, mert nagy valószínűséggel sokaknak nem jó).
    Viszont ha több embernek is problémás a csúszás, akkor érdemes lehet elgondolkodni egy hosszabb szüneten. Szerintem.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  24. #24
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    A két ünnep közti futamokat mi sem erőltettük anno (pontosan azért, mert nagy valószínűséggel sokaknak nem jó).
    Viszont ha több embernek is problémás a csúszás, akkor érdemes lehet elgondolkodni egy hosszabb szüneten. Szerintem.
    Több oka is van amiért nem szeretnénk ennyire eltolni, szóval ha módosítunk akkor inkább a korábbi időpont lenne jó.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  25. #25
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Nekem sem jó a 3 hetes csúsztatás, mert én is 2 műszakban dolgozom. Csak 2 hetente érek rá és tudok jönni játszani. Onnan borul a többi futam is. A rákövetkező bajnokság is gondolom a legutolsó futam után 2 vagy 4 héttel kezdődne és azok akkor végképp kiesnének.
    Dec28 valószínüleg jó lenne, mivel biztos hogy dolgozni vagyok. Vagy 4 hét szünet lenne és közepén csinálunk mint ahogy következne ugyanúgy 2 hétre egy FUN futamot vagy egy sima versenyt. 2-t amúgy is el lehet dobni a pontok beszámításánál.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •