Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (84 összesen)
  1. #51
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem lehet, hogy Ti mentek egymásnak?
    Mi "öregek" összetartunk, egymást nem lökjük ki

  2. #52
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Mi "öregek" összetartunk, egymást nem lökjük ki
    Ahhaaa...érthető-érthető

    Nekem a hétfői lesz az első versenyem veletek, igyekszem a "háttérből" gyűjteni az infókat, tapasztalatokat, szokni a közeget

  3. #53

    Post

    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Ahhaaa...érthető-érthető

    Nekem a hétfői lesz az első versenyem veletek, igyekszem a "háttérből" gyűjteni az infókat, tapasztalatokat, szokni a közeget
    Nincs okod parazni. Engem is befogadtak a sracok es nem lokdostek ki Pedig lehet, hogy jobban jartak volna! A lenyeg, hogy vedelmi penzt kell fizetni!
    Áldozatok nélkül nincs győzelem és most te vagy az áldozat

  4. #54
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Ne csak a vágásokra figyeljünk ha kérhetem. Hanem, hogy ésszel és megfontoltan előzzünk . A hat versenyből ötször sikerült a pálya szélére kerülnöm valaki más miatt. Nem mondom, hogy rossz volt újra felzárkózni, de már kezdem unni
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Hasonló statisztikával csatlakozom az előttem szólóhoz
    Van óvás topik, az egész mezőny érdekében kérlek szépen használjátok.

    3 verzió lehetséges:
    1. Az illető nem tudja mit csinál és fel se fogja, hogy közveszélyes. Szólunk kéne neki, hogy figyeljen erre és a helyes út felé terelni..
    2. Az illető pontosan tudja mit csinál és azt hiszi, hogy itt ez belefér és elnézzük neki. Hamar a tudtára kéne adnunk, hogy nem így van.
    3. Az is elképzelhető, hogy miközben a másikat hibáztatod, te csináltál vmit rosszul, mert mondjuk egy szabályt rosszul tudsz, vagy rosszul alkalmazol. Ha esetleg így van, akkor erre sem ártana ha fény derülne még az éles bajnokság indulása előtt...


    Kérjük szépen jelezzétek a VB felé az ilyen eseteket, mindannyiunk közös érdeke, hogy az éles szezonra már mindenki tisztába legyen azzal, hogy mit lehet megtenni a pályán és mit nem. Ez viszont egy tanulási folyamat, nem megy egyből és akkor sem, ha nem derül fény az ilyen esetekre és nem beszélünk róluk, hogy hol a hiba.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 08. 06. 23:00.

  5. #55
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Van óvás topik, az egész mezőny érdekében kérlek szépen használjátok.

    3 verzió lehetséges:
    1. Az illető nem tudja mit csinál és fel se fogja, hogy közveszélyes. Szólunk kéne neki, hogy figyeljen erre és a helyes út felé terelni..
    2. Az illető pontosan tudja mit csinál és azt hiszi, hogy itt ez belefér és elnézzük neki. Hamar a tudtára kéne adnunk, hogy nem így van.
    3. Az is elképzelhető, hogy miközben a másikat hibáztatod, te csináltál vmit rosszul, mert mondjuk egy szabályt rosszul tudsz, vagy rosszul alkalmazol. Ha esetleg így van, akkor erre sem ártana ha fény derülne még az éles bajnokság indulása előtt...


    Kérjük szépen jelezzétek a VB felé az ilyen eseteket, mindannyiunk közös érdeke, hogy az éles szezonra már mindenki tisztába legyen azzal, hogy mit lehet megtenni a pályán és mit nem. Ez viszont egy tanulási folyamat, nem megy egyből és akkor sem, ha nem derül fény az ilyen esetekre és nem beszélünk róluk, hogy hol a hiba.
    Ez most a nyári kupára vonatkozott főként, de szerintem jellemző úgy általában a mezőny hátsó felére. Az oka legtöbbször a rutintalanság és egy kis "bátorság". Ez ellen lehet óvni, csak érdemben nem lesz nagy változás, szerintem. Versenyezni csak versenyben lehet megtanulni, ezt a magam példáján is megtanultam már. Akiben kevesebb a versenykilométer, az többet hibázik szorosabb csatákban és nem feltétlen méri fel jól a távolságokat, lehetőségeket. Szándékosságot nem tapasztaltam senki részéről, szerencsére. Valahogy arra kellene ösztönözni és lehetőséget is nyújtani a kevésbé rutinos versenyzőknek, hogy ezt a skill-t megszerezzék. A TS használata is elég fontos, sok esetben bebizonyosodott már. Mellesleg egyfajta személyesebb viszonyt is kialakít, ami miatt az egymás iránti respektus is növekszik, ergo csökken a konfliktusok száma. Ritka eset, hogy TS-en vita van ütközés miatt. Sokkal gyakoribb, hogy valaki nincs fenn, okoz egy kis galibát a pályán, aztán inkább angolosan távozik...
    Egyébként meg teljesen igazad van, óvni kell, ha vita van. Viszont sokszor egy-egy eset átbeszélése kollektívan sokkal többet segít, mint egy áthajtásos. Például Ohio-ban az egymás seggében autózás és fékezés rejtelmeit elég szépen átbeszéltük és abból nem csak az érintettek tanulhattak, hanem bárki, aki elolvasta. És még egy dolog - míg igazi versenyeken a versenyzők hosszú tanulási folyamat után jutnak el egy-egy futamra résztvevőként, itt bárki beeshet és indulhat akár nulla rutinnal. Természetesen örülünk és segítünk bárkinek (saját érdek is ugye), de az ebből adódó bonyodalmak elkerülhetetlenek. És itt visszakanyarodunk az előző bekezdéshez, hogy versenyrutin megszerzése...

  6. #56
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Van óvás topik, az egész mezőny érdekében kérlek szépen használjátok.

    3 verzió lehetséges:
    1. Az illető nem tudja mit csinál és fel se fogja, hogy közveszélyes. Szólunk kéne neki, hogy figyeljen erre és a helyes út felé terelni..
    2. Az illető pontosan tudja mit csinál és azt hiszi, hogy itt ez belefér és elnézzük neki. Hamar a tudtára kéne adnunk, hogy nem így van.
    3. Az is elképzelhető, hogy miközben a másikat hibáztatod, te csináltál vmit rosszul, mert mondjuk egy szabályt rosszul tudsz, vagy rosszul alkalmazol. Ha esetleg így van, akkor erre sem ártana ha fény derülne még az éles bajnokság indulása előtt...


    Kérjük szépen jelezzétek a VB felé az ilyen eseteket, mindannyiunk közös érdeke, hogy az éles szezonra már mindenki tisztába legyen azzal, hogy mit lehet megtenni a pályán és mit nem. Ez viszont egy tanulási folyamat, nem megy egyből és akkor sem, ha nem derül fény az ilyen esetekre és nem beszélünk róluk, hogy hol a hiba.
    Minden szép és jó! Nagyon fontos az óvás a fentiekben leírtak miatt csak a sérült lelkemre és az elveszett pontokra nem orvosság

  7. #57
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Minden szép és jó! Nagyon fontos az óvás a fentiekben leírtak miatt csak a sérült lelkemre és az elveszett pontokra nem orvosság
    Nem is az a feladata, hogy téged kárpótoljon, hanem hogy elejét vegyük, hogy még egyszer akár veled, akár mással megtörténjen és ez legalább olyan fontos, ha nem fontosabb...

  8. #58
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A TS használata is elég fontos, sok esetben bebizonyosodott már. Mellesleg egyfajta személyesebb viszonyt is kialakít, ami miatt az egymás iránti respektus is növekszik, ergo csökken a konfliktusok száma. Ritka eset, hogy TS-en vita van ütközés miatt. Sokkal gyakoribb, hogy valaki nincs fenn, okoz egy kis galibát a pályán, aztán inkább angolosan távozik...
    Ezek szerint a TS használata nem kötelező ugye? Bár én mindenképpen a verseny közbeni kommunikáció híve vagyok!
    Nyilván némított mikrofonnal, de jó ha az ember jelen van füllel is, bármikor adódhat olyan szituáció, amikor a "rádióforgalmazás" elkerülhetetlen sőt, hasznos is lehet!

    Én például évek óta stereo headset-el vezetek.

  9. #59
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint a TS használata nem kötelező ugye?
    Nem kötelező, de jó ha van, főleg ha bármi kérdésed, vagy problémád adódik.

  10. #60
    Nagyon meg köszönném, ha valaki fel dobna egy Chevy setupot!!
    Nagyon nem megy a setupolás!!!!
    Előre is KÖSZÖNÖM!!!

  11. #61
    Idézet Eredetileg Fellenbeck Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon meg köszönném, ha valaki fel dobna egy Chevy setupot!!
    Nagyon nem megy a setupolás!!!!
    Előre is KÖSZÖNÖM!!!
    Csak a shakedown-on kezdtem el ezen a pályán a Chevy-vel menni, de végül 1:28,824-ig jutottam, ami nem is rossz érdemi gyakorlás nélkül. Eleinte a hátulja volt szokás szerint ideges, de végül elég stabillá vált ezzel:
    WTCC 2015 Chevy setup - Indianapolis
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2016. 08. 08. 21:38.

  12. #62
    Én most ezzel mentem.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2016. 08. 08. 22:07.

  13. #63
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Én most ezzel mentem.
    Annyit tennék hozzá, hogy ez a setup 3-as szárnyállással volt nekem tökéletes a prequalon, viszont a versenyen szélárnyékban nagyon jöttek rám. Amennyit a kanyargós részen nyertem vele azt a végén majdnem elveszítettem. Szóval egy kis finomhangolás azért még ráfér

  14. #64
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Annyit tennék hozzá, hogy ez a setup 3-as szárnyállással volt nekem tökéletes a prequalon, viszont a versenyen szélárnyékban nagyon jöttek rám. Amennyit a kanyargós részen nyertem vele azt a végén majdnem elveszítettem. Szóval egy kis finomhangolás azért még ráfér
    És a kanyargós részen nemigen lehet előzni, ha valaki el nem rontja az ívet egy kicsit, a célegyenesben viszont védtelen vagy az alacsonyabb szárnyállással menők ellen, ha neked nem az van. Én ezen a pályán az 1-esre voksolok.
    Majd este még megyek kicsit, már csak azért is, hogy legyen prekvalos időm a nevezéshez. A futóművön még állítgatok kicsit talán, lehet, hogy érdemes itt is puhítani, ha nem vesz el a végsebességből, de jobban tapad a kanyargós részen.

  15. #65
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    És a kanyargós részen nemigen lehet előzni, ha valaki el nem rontja az ívet egy kicsit, a célegyenesben viszont védtelen vagy az alacsonyabb szárnyállással menők ellen, ha neked nem az van. Én ezen a pályán az 1-esre voksolok.
    Majd este még megyek kicsit, már csak azért is, hogy legyen prekvalos időm a nevezéshez. A futóművön még állítgatok kicsit talán, lehet, hogy érdemes itt is puhítani, ha nem vesz el a végsebességből, de jobban tapad a kanyargós részen.
    Versenyen biztos, hogy 1s-el megyek A kanyargós részen csak egy picit fordult rosszabbul így, de még megpróbálok állítani a futóművön. Szerintem lehet majd előzgetni a kanyarokban, mert elég sokan lecsúszkálnak a jó ívről (ami tegnap nekem is elég sokszor sikerült )

  16. #66
    Én ezzel mentem és megyek a versenyen is (a test felirat ne tévesszen meg, ez az éles) :
    Indianapolis-Chevi setap

  17. #67
    Veszélyesen nagy különbségek nincsenek a 3 setup közt, ez megnyugtató. Már csak meg kellene tennem 1-200 kört, hogy zsigerből legyenek meg a féktávok és az ívek

  18. #68
    Köszönöm a setupokat!!!
    Ki fogom próbálni mindegyiket.
    Mégegyszer KÖSZÖNÖM!
    Jó versenyt holnapra.

  19. #69
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Veszélyesen nagy különbségek nincsenek a 3 setup közt, ez megnyugtató. Már csak meg kellene tennem 1-200 kört, hogy zsigerből legyenek meg a féktávok és az ívek
    Az nincs öt óra se, szerintem simán belefér az idődbe

  20. #70
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Fontos infók!

    Tudnivalók a mai futammal kapcsolatban:

    1. A pontos szerverbeosztás ma este 20:00 után kerül ebben a topikban kihirdetésre. Arra számítsatok, hogy a stabil játékmenet érdekében kb. 15 fős szervereket fogunk indítani. Kérünk titeket, hogy a biztos nevezéseteket minél előbb adjátok le.
    2. 20:40-körül tartunk egy csoportos LAG Teszt-et a LAG gyanús résztvevőkkel, ahol együtt kimegyünk a pályára és megnézzük van-e LAG probléma. Ha valaki LAG-ol, el kell hagynia a szervert, mert balesetveszélyes a mezőnyre nézve. Kizáró tényezők: folyamatos ~60ms feletti ping (többnyire vagy folyamatosan), ugrándozás, villogás (soha). Kérjük minden érintett jöjjön fel TeamSpeak-re a futam előtt a teszt erejéig, akkor is, ha nincs mikrofonja!
    3. Futam végét (befutó után visszaszámlálás) várjátok meg, mert különben a program nem rögzíti az eredményeteket.
    4. Superpole: 3 perc, ESC használata engedélyezett! A Q2-t megelőzi 7 perc practice, ez alatt kérünk mindenkit hogy, intézze el folyó ügyeit, lépjen fel szerverre, és lelkiekben készüljön fel az 1 mért körre! Az ESC használatát nem tiltjuk, tehát aki ront, de az időbe még belefér, újrakezdheti a körét. Ez alatt a 3 perc alatt sok mindenre kell figyelni, a pillanatnyi teljesítmény és lelki állapot fog dönteni, nincs második esély, de a superpole-nak pont ez a lényege!
    5. A T1-ben jobb oldalt lévő fehér vonalat a szabályoknak megfelelően (maximum két kerékkel hagyhatod el) használjátok!

    És végül a legfontosabb: a pályán való magatartás!

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy-egy meggondolatlan manőverrel! Sok kanyarban lehetőség van más íven fordulni, egymás elleni csatákban figyeljetek egymásra!

    Minden egyéb infó a topik első hozzászólásában!

    Sok sikert mindenkinek a futamra, jó szórakozást és nagyon figyeljetek egymásra!

    Futamra a jelszó: wtccsummer

  21. #71
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    UP a mai futamnak!Gyertek-gyertek!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  22. #72
    Már most fel vagyok pörögve! Valamiért úgy érzem, hogy ez ma a szokásosnál is izgalmasabb lesz!

  23. #73
    Idézet Eredetileg Gerii írta Hozzászólás megtekintése
    Már most fel vagyok pörögve! Valamiért úgy érzem, hogy ez ma a szokásosnál is izgalmasabb lesz!
    Én alig tudtam most készülni, úgyhogy izgalmassá tehetem a versenyt, ha szeretnétek. (De majd visszafogom magam azért)

  24. #74
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Szerverbeosztás:

    1-15. helyezés a prekval szerint: GTR-Masters #A szerver

    Mindenki a számra kijelölt szerverre köteles fellépni, aki nem nevezett az csak szervező engedéllyel léphet pályára.

    20:40-kor LAG teszt!

    Futamra a jelszó: wtccsummer

  25. #75
    2. futam kuka Először crash error fájl kétszer majd steam fatal error. Persze soha nincs probléma csak ilyenkor

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •