Találatok: 1 - 3 (3 összesen)
  1. #1
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59

    Nyilvános rendezvényen szimulátor

    Üdv!

    Nem tudok jobb helyet annál, minthogy itt kérdezzem meg, talán tudtok rá kompakt, megnyugtató választ adni. Tervezünk egy nyilvános/belépődíjas rendezvényt, ahol az egyik gyerekprogram egy szimulátorozás lenne (egyszerű, 270fokos kormány, valami gyerekeknek is emészthető programmal), természetesen ingyenesen, bárki számára hozzáférhetően.

    Ennek mi a jogi háttere? Kell-e bármelyik programból valami PRO licenszt vásárolnom ilyesmihez? Az Assetto Corsánál láttam ilyen kizárást, de mi a helyzet a többiekkel? (pCars, LFS, ilyesmik?) Mivel nem üzletszerűen szeretném ezt csinálni, és ez egy egyszeri rendezvény, van lehetőség egyszeri licenszt vásárolni, vagy valami hasonló, "non-profit" jellegű licenszt/agreementet kisírni a fejlesztőkből ilyesmire?

    Értelemszerűen, mivel a rendezvény ugyan belépődíjas, viszont ezt én személy szerint, egyéni felajánlásból szeretném megcsinálni, a legolcsóbb megoldás érdekel...
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Szia, a legtöbb szoftver nyilvános használata license, vagy engedély köteles és ezeknek gyakran igen boros ára is van.
    Amit tudok, hogy az LFS például non-profit célra ingyenes, de a honlapjukon van egy letölthető sablon egy tábláról, ami ki kell tenni a gép mellé.

  3. #3
    Lőrincz János Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    59
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, a legtöbb szoftver nyilvános használata license, vagy engedély köteles és ezeknek gyakran igen boros ára is van.
    Amit tudok, hogy az LFS például non-profit célra ingyenes, de a honlapjukon van egy letölthető sablon egy tábláról, ami ki kell tenni a gép mellé.
    Amennyit kutattam azóta utána, én is azt találtam, hogy az LFS így használható. Az AssettoCorsa-nál, meg a RaceRoomnál megtaláltam a kontakt formot, azoknak mindenképp fogok írni, a pCars-nál nem találtam semmiféle erre vonatkozó kitételt. Mindenesetre ha bárkinek van ezekkel további tapasztalata, azt szívesen venném.
    Dell Precision T3610 - Intel Xeon E5-1650v2 - 32GB RAM - nVidia GTX1070 8GB - Dell U2715H - Thrustmaster T500RS/T3PA-PRO/TH8RS - Custom (Atesz) cockpit - Alfa166 seat
    iRacing/AC/ACC/R3E/PC/PC2/Automobilista

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •