Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (44 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC Historic SC - Brands Hatch - 06.23

    Kedves Versenyzők!

    Indul az AC Historic Summer Cup a kis hőskori méregzsákokkal, az Alfa Romeo GTA és a Lancia Fulvia-val!
    Első helyszínünk a férfias kihívásban és küzdelemben a híres Brands Hatch!



    1. Futam: Brands Hatch
    Autó: Alfa Romeo GTA (+60 kg), Lancia Fulvia (LETÖLTÉS) - Setup: Alfa GTA
    Időpont: 2016.06.23. (csütörtök)
    Nevezés: futam napján este 20:00-ig (köridő feltöltéséhez Masters Rank app szükséges)
    Szabadedzés: 20:45-21:00 (15 perc)
    Qual1:
    21:00 (20 perc)
    Race1: 21:20 (14 kör)
    Qual2: 22:00 (10 perc)
    Race2: 22:10 (14 kör)

    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 99%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 100%
    TC használat: factory
    ABS használat: factory
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    Az nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu #R1 , #R2, #R3
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - Historic
    Jelszó: masters



    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: AC Historic Summer Cup
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS


    Fontos!!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!
    • A futamokon a pályaelhagyásért a program automatikusan büntetést ad, ami azzal jár, hogy körön belül 1 alkalommal 35 km/h alá kell lassítani. Ezt a manővert szigorúan tilos az ideális íven végrehajtani, csak a pálya szélére lehúzódva a mezőnyt a legkisebb mértékben sem zavarva szabad kivitelezni!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 24. 12:05.

  2. #2
    A Lancia gyorsabb szerintem, de a GTA élvezetesebb sokkal A Lancia az a régebbi orrtolós, radírozós kanyarodós fajta, sokaknak be fog jönni .

  3. #3
    Tegnap körözgettem kicsit és amikor kiléptem, mint addig futott legjobb időmet, 1:54,213-at mutatott az AC, de nem ez szerepel a prekval listán. Nincs nagy jelentősége, csak egy észrevétel. Ha AC szerint korrekt kör volt, elvileg a prekvalon is meg kellene jelennie, nem? Vagy lehetnek kivételes esetek?

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap körözgettem kicsit és amikor kiléptem, mint addig futott legjobb időmet, 1:54,213-at mutatott az AC, de nem ez szerepel a prekval listán. Nincs nagy jelentősége, csak egy észrevétel. Ha AC szerint korrekt kör volt, elvileg a prekvalon is meg kellene jelennie, nem? Vagy lehetnek kivételes esetek?
    Megvan az időd a LOG-ban, de vmiért a Log fájl sem regisztrálja legjobb körödként, nem teljesen értem én sem..
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 19. 09:05.

  5. #5
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Megvan az időd a LOG-ban, de vmiért a Log fájl sem regisztrálja legjobb körödként, nem teljesen értem én sem..
    Ezért szóltam, hátha más is belefut. Jelen esetben nekem most mindegy, mert ezen a futamon nem tudok indulni, de mégiscsak jobb, ha a dolgok működnek

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Feltöltöm a 1:50,7xx-es körömről a setup-ot és a repaly-t: Alfa_BH_Holtap.zip

    A setup még nem teljesen oké, hiszen a rugókhoz még nem nyúltam, illetve kicsit túlültettem a gépet és néha felül az alja, ami elég hülye érzés... szóval valószínűleg kicsit emelni kell és játszani még a rugókkal. Ami a legtöbb időt hozta viszont, az a guminyomás 30-ról 35-re emelése, ez kapásból legalább 1 másodpercet jelent.

    Ami meg a hotlap-ot illeti, látni fogjátok, hogy egyik sem hibátlan kör, benne hagytam legalább 5 tizedet, túl sok a felesleges power slide, nem mindenhol jók az ívek, nem használom ki mindig kellően a pályát és sajnos van benne 1-2 csípés is, így egyik sem teljesen szabályos kör. Brands Hatch nagyon trükkös pálya, egyik kanyart sem úgy kell venni mind gondolnád, viszont itt kiválóan lehet gyakorolni a lendület átvitel technikáját!

    Alfával kapcsolatba bárkinek bármi kérdése van, vagy tanácsra, útmutatásra lenne szüksége, keressen bátran, segítek!

    Az Lancia-val csak pár kört mentem, de mivel az FWD, így ez nem az én világom, azt biztos nem én fogom kihajtani, gőzöm sincs mennyi lehet még benne...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 19. 20:11.

  7. #7
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Üzenetek
    346
    A Lanciában szerintem túl sok már nincs max fél mp. szóval az én véleményem szerint jelentősen lassabb. Valahogy közelebb kellene hozni egymáshoz őket
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    A Lancia gyorsabb szerintem, de a GTA élvezetesebb sokkal A Lancia az a régebbi orrtolós, radírozós kanyarodós fajta, sokaknak be fog jönni .
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    A Lanciában szerintem túl sok már nincs max fél mp. szóval az én véleményem szerint jelentősen lassabb. Valahogy közelebb kellene hozni egymáshoz őket
    Megoldható, viszont szerintem nem lett az még rendesen kihajtva.
    FWD prof-ok jelentkezzetek!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 20. 09:52.

  9. #9
    Én már csak a mezőny változatossága miatt a Lanciával fogok menni, ha nem orbitálisan lassabb. Ma/holnap meghajtom, bár a brands hatch nem a kedvencem. Iracingben a Jettát sokat hajtottam, így van némi tapasztalatom.

    Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Azt vegyétek figyelembe, hogy egy autó képességeinek kikanázása, nem abból áll, hogy felmész szerverre és körözöl vele 30-40-50 percet. Én tegnap csak "belenyaltam" az Alfába, de nem mélyedtem el sem a setup-ban és a pályát sem sikerült maximálisan kihasználnom, van még bőven benne. Ki kell tapasztalni a vezetéstechnikai sajátosságokat, meg hogy reagál az autó a setup-ra, mi működik, mi nem és mindezt hogy lehet sikerre vinni az adott pályán. Ez legalább 2-3 alaklom és valószínűleg még ott sincs meg a vége. Ne ítéljünk elhamarkodottan!

    Idézet Eredetileg a.milan írta Hozzászólás megtekintése
    Én már csak a mezőny változatossága miatt a Lanciával fogok menni... Ma/holnap meghajtom, Iracingben a Jettát sokat hajtottam, így van némi tapasztalatom.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 20. 10:10.

  11. #11
    Ennek a Lanciának nem sok értelme van így és nem csak azért mert egy elsőkerekes orrtolós vacak. BH-ban laza 1,5 mp-vel lassabb mint a GTA, mégis ki választaná ezt az Alfa helyett? Súlyozáshoz már késő van, mert nagyon sok tesztet igényelne.
    Régen volt egy GT2/GT3 bajnokság, ahol meg volt szabva hogy X versenyt GT2, a többit meg GT3 kategóriával kell menni. Egy ilyen rendszert el tudnék vele képzelni, máskülönben 1-2 különc emberkét leszámítva senki sem menne a Lanciával.
    Nekem mondjuk az is nagyon bejönne, hogy 1 hétvégén mindkét kocsival kéne menni és én választom meg hogy melyik futamon melyikkel megyek. Ez mondjuk dupla felkészülést jelentene, de jó poén lenne.

  12. #12
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Megoldható, viszont szerintem nem lett az még rendesen kihajtva.
    FWD prof-ok jelentkezzetek!
    Hát azért mostanra párán már megpróbáltak csodát tenni a Lanciával, de még mindig van közel 2mp. Én mindenképp Alfával megyek, de kár lenne, ha néhányan e-miatt dobnák az FWDt.
    Nem lehetne a versenyre 20-40kg plusz súlyt az Alfák nyakába rakni? Ha bejön akkor mehet a következő prequalira is... (Esetleg paralel gyakorló szeveren már holnap)

    Nyár van, meg Fun, meg minden. Jó lenne ha az FWDk meg az RWDk fej fej mellett mehetnének!

    Ha szerver oldalon így megoldható lenne, akkor a prequalik alapján versenyre lehetne mindig tovább finomítani. (azért 4-5 tized mindig maradjon az RWD javára )

  13. #13
    Én egyelőre a Lancia-t választanám, mert azzal vagyok gyorsabb. Vagy kevésbé lassú, ahogy vesszük. Nyilván, az RWD-ken felnőtteknek a GTA sokkal jobb választás, a Fulvia-t én kezelhetőbbnek érzem egyelőre. Ha lesz még más is az én "kategóriámban", szerintem lehetnek jó harcok vele hátrébb. Kicsit talán olyan ez, mint a TC1-es és a TC2-es autók együtt indítása.

  14. #14
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Ennek a Lanciának nem sok értelme van így és nem csak azért mert egy elsőkerekes orrtolós vacak. BH-ban laza 1,5 mp-vel lassabb mint a GTA, mégis ki választaná ezt az Alfa helyett? Súlyozáshoz már késő van, mert nagyon sok tesztet igényelne.
    Régen volt egy GT2/GT3 bajnokság, ahol meg volt szabva hogy X versenyt GT2, a többit meg GT3 kategóriával kell menni. Egy ilyen rendszert el tudnék vele képzelni, máskülönben 1-2 különc emberkét leszámítva senki sem menne a Lanciával.
    Nekem mondjuk az is nagyon bejönne, hogy 1 hétvégén mindkét kocsival kéne menni és én választom meg hogy melyik futamon melyikkel megyek. Ez mondjuk dupla felkészülést jelentene, de jó poén lenne.
    Pont azért tettük be a Lanciát, hogy kiderüljön a különbség a két autó között. Majd a következő futamon kezdjük el súlyozni és megpróbáljuk pariba tenni őket. Mivel fun kupa, nagy jelentősége nincs, nincs megkötve semmi, bárki, bármelyik autóval mehet. Kiírhattuk volna úgy is, hogy az egyiken ezzel a másikon azzal kell menni - direkt nem tettünk megkötést. Azt tudtuk, hogy kb pariban vannak.
    ui.:
    Van aki az orrtolós autókat szereti és van aki nem.

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Pont azért tettük be a Lanciát, hogy kiderüljön a különbség a két autó között. Majd a következő futamon kezdjük el súlyozni és megpróbáljuk pariba tenni őket. Mivel fun kupa, nagy jelentősége nincs, nincs megkötve semmi, bárki, bármelyik autóval mehet.

    Nem várunk addig, némi tesztelés után hozzápakoltam egy biztonsági 60 kilót az Alfához és az eddigi Alfás köridőkhöz hozzáadásra került másfél másodperc a
    prekvalban. A futam után majd még tovább finomítjuk, a lényeg, hogy kerek legyen a móka minden autóval mindenkinek és bármelyiket megérje választani!

    A 60 kilótól nem kell megijedni, szerintem nem befolyásolja az autó viselkedését érdemben, a köridőkön meg természetesen lehet tovább javítani!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 22. 13:00.

  16. #16
    Farkas Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 09. 21.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    8
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Nem várunka addig, némi tesztelés után hozzápakoltam egy biztonsági 60 kilót az Alfához és az eddigi Alfás köridőkhöz hozzáadásra került másfél másodperc a
    prekvalban. A futam után majd még tovább finomítjuk, a lényeg, hogy kerek legyen a móka minden autóval mindenkinek és bármelyiket megérje választani!

    A 60 kilótól nem kell megijedni, szerintem nem befolyásolja az autó viselkedését érdemben, a köridőkön meg természetesen lehet tovább javítani!
    Ez így kafa. Aki már esetleg gyakorolt és nincs ideje a futamig tovább gyakorolni, annak biztos kellemes lesz ez a +60 kiló és persze az autó sem a +60 kilóhoz lett belőve......

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg wolf írta Hozzászólás megtekintése
    Ez így kafa. Aki már esetleg gyakorolt és nincs ideje a futamig tovább gyakorolni, annak biztos kellemes lesz ez a +60 kiló és persze az autó sem a +60 kilóhoz lett belőve......
    Nem oszt, nem szoroz, én a setup-on semmit nem változtattam és ugyan olyan jól működik, vezetni is ugyan úgy kell ...nem kell ezt túlparázni.

    Csütörtökön a Qual előtt mész 3-4 kört és máris up-to-date a tudásod.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 22. 13:10.

  18. #18
    Farkas Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 09. 21.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    8
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem oszt, nem szoroz, én a setup-on semmit nem változtattam és ugyan olyan jól működik, vezetni is ugyan úgy kell ...nem kell ezt túlparázni.

    Csütörtökön a Qual előtt mész 3-4 kört és máris up-to-date a tudásod.
    Nem parázom túl. Abból Én már kinőttem , de azért meglepődnék ha a plusz súllyal ugyan úgy működne mint nélküle mert akkor valami nagyon nem oké.

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg wolf írta Hozzászólás megtekintése
    Nem parázom túl. Abból Én már kinőttem , de azért meglepődnék ha a plusz súllyal ugyan úgy működne mint nélküle mert akkor valami nagyon nem oké.
    Én nem tudok ennél többet hozzátenni, ráraktam a 60 kilót, rátöltöttem a setup-ot, mentem pár kört, pontosan ugyan úgy csináltam mindent mint eddig és lassabb voltam bő 1 másodperccel. Jó, nyilván valamivel visszafogottabban gyorsul, leheletnyivel hamarabb kell fékezni és nyilván a kanyartempó sem lett nagyobb, de ezek olyan nüansznyi különbségek, amikhez észrevétlenül automatikusan alkalmazkodsz.

    De aki tud beszámolni érdemi változásokról, amikhez 3 körnél többre van lenne szükség, hogy hozzászokjon az ember, az kérem számoljon be róla... én semmi ilyet nem tudok mondani.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 22. 15:44.

  20. #20
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Nem várunk addig, némi tesztelés után hozzápakoltam egy biztonsági 60 kilót az Alfához és az eddigi Alfás köridőkhöz hozzáadásra került másfél másodperc a
    prekvalban. A futam után majd még tovább finomítjuk, a lényeg, hogy kerek legyen a móka minden autóval mindenkinek és bármelyiket megérje választani!

    A 60 kilótól nem kell megijedni, szerintem nem befolyásolja az autó viselkedését érdemben, a köridőkön meg természetesen lehet tovább javítani!

    Köszi

  21. #21
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem tudok ennél többet hozzátenni, ráraktam a 60 kilót, rátöltöttem a setup-ot, mentem pár kört, pontosan ugyan úgy csináltam mindent mint eddig és lassabb voltam bő 1 másodperccel. Jó, nyilván valamivel visszafogottabban gyorsul, leheletnyivel hamarabb kell fékezni és nyilván a kanyartempó sem lett nagyobb, de ezek olyan nüansznyi különbségek, amikhez észrevétlenül automatikusan alkalmazkodsz.
    Nálam a szegény embert az ág is húzza effekt jött. Nyilván lassú vagyok, és nem tudom vezetni ezt a kocsit, mert nekem a + 60kg +3,5 sec-et eredményezett :O

    Az mondjuk kicsit megvigasztalt, hogy a fulvia-val meg "csak" 3 sec a lemaradásom a 1. höz képest

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam a szegény embert az ág is húzza effekt jött. Nyilván lassú vagyok, és nem tudom vezetni ezt a kocsit, mert nekem a + 60kg +3,5 sec-et eredményezett
    Korábban linkeltem be setup-ot és replay-t, illetve felajánlottam, hogy segítek bárkinek, akinek gondja, vagy kérdése van az autóval kapcsolatban.
    Küldj replay-t a legjobb körödről és megnézzük mi a gond!

  23. #23
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Korábban linkeltem be setup-ot és replay-t, illetve felajánlottam, hogy segítek bárkinek, akinek gondja, vagy kérdése van az autóval kapcsolatban.
    Küldj replay-t a legjobb körödről és megnézzük mi a gond!
    Köszi, láttam a korábbi felajánlásodat, és fontolgattam is - de
    - számomra képtelenségnek tűnik, hogy úgy közlekedjek azzal a kocsival, mint Ti (ott elöl
    - sajnos nincs időm, hogy most egy ALFA tanfolyaba kezdjek
    - a fulvia is tetszik, és magamhoz képest igen jó időt tudok vele futni - így ezzel indulok. Ma legalábbis biztosan.

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Este 20:00-ig lehet nevezni a prekval oldalon a ma esti futamra!

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Figyelem!

    Az érvényes nevezéshez szükséges a Master Rank App használata, mert ez küldi el a szerver számára az entry list-be kerüléshez szükséges Steam adatokat a versenyzőkről. Akinél ez nincs megfelelően feltéve, az csak a futam előtti 5 perces booking időszak alatt tud csatlakozni az éles szerverhez, tehát mindkét futam előtt bookingolnia kell majd.

    A 19:30-ig nevezők közül egyedül Farkas Zsolt (wolf) esetében van ilyen probléma.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •