Szavazás eredménye: Milyen kijelzőt használsz szimezéshez?

  • 24' alatti monitor

    10 21,28%
  • 24' - 27' közötti monitor

    16 34,04%
  • 27' feletti monitor

    6 12,77%
  • TV (32' feletti)

    8 17,02%
  • 3 (multi) monitor

    7 14,89%
  • VR, Rift

    0 0%
  • Projektor

    0 0%
  • Egyéb, kihagytam

    0 0%
Szavazók
47 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Találatok: 1 - 15 (15 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042

    FP: Ki milyen kijelzőt használ?

    Milyen tipusú, méretű megjelenítőt használsz szimulátorozáshoz?
    Nem aza kérdés hogy mid is van még a lakásban, vagy mit tervezel, hanem, mondjuk ha holnap lenne egy verseny, akkor min tolnád végig?

    Dash, mobilos kiegészítő nemjátszik.

    Aki akarja, részletesen, konkrétan is beiirhatja hogy mit hajt, de a kijelzők közötti különbségeket, pró és kontráklat ne itt tárgyaljuk ki.

    Rift: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?4637
    Több-monitoros-rendszerek: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?3197
    Monitorvásárlás: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?1311
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 05. 24. 11:15.

  2. #2
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    3x22"
    Ez a felmérés amugy mihez kell? ha szabad megkérdezni

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    3x22"
    Ez a felmérés amugy mihez kell? ha szabad megkérdezni
    Nincs semmi konkrét oka, apropója a felmérésnek. Csak kiváncsiak vagyunk, hogy hol tartunk 2016 derekán. Átlagos játékosokhoz képest, mennyivel elterjedtebb a széles többmonitoros kiszerelés szimes közöség(ünk)ben. Hol tart ma a VR. Számít-e a teljesítménybe a nagy monitor (úgymint a jó kormány/pedál kombó). Majd 5 év múlva röhögjünk magunkon. Ilyesmik...

  4. #4
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Aki TV-n játszik és 3D-s a TV-je. Az próbálta már Nvidia driverben a 3D-t bekapcsolni és 3D szemüveggel próbálni a RaceRoom-ot, Assetto Corsa-t? Ha nem és lehetne akkor ki tudná próbálni, mert rohadtul kíváncsi lennék rá hogy egyáltalán működik, és ha működik akkor milyen. Hogyan lehet érezni a kocsi belsejét, a pálya széleit, az emelkedőket, a távolságot, stb...
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  5. #5
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Aki TV-n játszik és 3D-s a TV-je. Az próbálta már Nvidia driverben a 3D-t bekapcsolni és 3D szemüveggel próbálni a RaceRoom-ot, Assetto Corsa-t? Ha nem és lehetne akkor ki tudná próbálni, mert rohadtul kíváncsi lennék rá hogy egyáltalán működik, és ha működik akkor milyen. Hogyan lehet érezni a kocsi belsejét, a pálya széleit, az emelkedőket, a távolságot, stb...
    LFS-t próbáltam az nagyon jó volt így. Nem mondom, hogy jobban tetszett, mint az Oculus DKII-vel, de kevésbé zavart a távoli felbontás hiánya az biztos.
    AC-t sajnos nem sikerült így beállítanom, mert nem ismeri fel 3D kijelzőként a gépem a TV-t. (nem közvetlenül a videókártyán van a HDMI kimenet, hanem az alaplapon - laptopot használok, és az ASUS ROG pont erre nem gondolt egy Nvidias laptopon, pedig a kártya tudná... )

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Aki TV-n játszik és 3D-s a TV-je. Az próbálta már Nvidia driverben a 3D-t bekapcsolni és 3D szemüveggel próbálni a RaceRoom-ot, Assetto Corsa-t? Ha nem és lehetne akkor ki tudná próbálni, mert rohadtul kíváncsi lennék rá hogy egyáltalán működik, és ha működik akkor milyen. Hogyan lehet érezni a kocsi belsejét, a pálya széleit, az emelkedőket, a távolságot, stb...
    Sztem halott öltet. Szemüveges szereoszkópikus 3D a TV-knél sem vált be. Felemás élmények, kevés tartalom. PC-n direkt 3D-s programok futnak, teljesen más tészta szerintem. Modern játékokban direkt van mélység érzékeltetés, elmosás, motion blur, blomm, aliasingok, nemhiányzik hogy még szétszúsztassa a szineket is. De vki hátha jobban tudja.

    Szavazásból már most látszik hogy egykét ufó kis monitorral is szeret ufóskodni. Toga, keményákos. Akár össze is dobhatnánk egy monitorra valót, és hozzájuk vághatnánk bajnoki főnyereményként

  7. #7
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Nálam most egy Asus 27 collos monitor van HDMI-re bekötve és mellette egy 19 collos Eizo FlexScan monitor DVI csatlakozóval, főleg az adatok kedvéért, meg amikor dolgozom akkor használom mindkét monitort egyszerre.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  8. #8
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    3x24" Dell S2415H

  9. #9
    Racskó Gábor Regisztrált racskogabor logója
    Csatlakozott
    2015. 12. 03.
    Város
    Polgárdi
    Üzenetek
    63
    Egy db 46" Samsung televízió. Nem tudom eldönteni, hogy oculus vagy 3 monitor. GTX970 a gpu lehet azt is cserélni kellene mindkét esetben.

    Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről

  10. #10
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Aki TV-n játszik és 3D-s a TV-je. Az próbálta már Nvidia driverben a 3D-t bekapcsolni és 3D szemüveggel próbálni a RaceRoom-ot, Assetto Corsa-t? Ha nem és lehetne akkor ki tudná próbálni, mert rohadtul kíváncsi lennék rá hogy egyáltalán működik, és ha működik akkor milyen. Hogyan lehet érezni a kocsi belsejét, a pálya széleit, az emelkedőket, a távolságot, stb...
    Én próbáltam pár játékot 3D-s tévével. Oculushoz képest sehol sincs, de a külső nézetes játékokban volt a legélvezhetőbb. Talán sima Grid Autosport-al (tudom, elnézést) próbáltam és nem volt annyira élvezhető

  11. #11
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem halott öltet. Szemüveges szereoszkópikus 3D a TV-knél sem vált be. Felemás élmények, kevés tartalom. PC-n direkt 3D-s programok futnak, teljesen más tészta szerintem. Modern játékokban direkt van mélység érzékeltetés, elmosás, motion blur, blomm, aliasingok, nemhiányzik hogy még szétszúsztassa a szineket is. De vki hátha jobban tudja.

    Szavazásból már most látszik hogy egykét ufó kis monitorral is szeret ufóskodni. Toga, keményákos. Akár össze is dobhatnánk egy monitorra valót, és hozzájuk vághatnánk bajnoki főnyereményként
    Azért szerencsére nem ott tart már a technika hogy piros-zöld szemüvegben kelljen bohóckodni, ez szerintem a TV-nél nem is volt soha opció vagy kb. 30 éve. Aktív vagy passzív megoldások viszont valóban kimaradnak a mostani szériákból sajnos. Egy-egy filmnél sokat ad az élményhez, de nem ez a meghatározó, így nem éri meg a gyártóknak tartalmat készíteni hozzá.
    Szóval mégegyszer: a 47coll "eléggé adja". Ha lesz hozzá gépem tuti újra nekifutok AC-val ezzel a beállításnak.

  12. #12
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Szavazásból már most látszik hogy egykét ufó kis monitorral is szeret ufóskodni. Toga, keményákos. Akár össze is dobhatnánk egy monitorra valót, és hozzájuk vághatnánk bajnoki főnyereményként
    En miota szimulatorok mindig le voltam maradva technikailag jopar evvel, ennek az az oka hogy inkabb elbuliztam meg elittam a kis zsebbenzemet fiatalon egyedul a kormanyom volt meg aranylag idoben, de az biztos egy masik kerdes lesz
    Any Given Sunday!

  13. #13
    Kovács Tomi Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 08. 23.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    158
    Én egy 24 colos Dell P2414H-n játszok.

  14. #14
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    En miota szimulatorok mindig le voltam maradva technikailag jopar evvel, ennek az az oka hogy inkabb elbuliztam meg elittam a kis zsebbenzemet fiatalon egyedul a kormanyom volt meg aranylag idoben, de az biztos egy masik kerdes lesz

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  15. #15
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Lehet újra szavaznom? 3 monitoros cuckerájomat megoldottam RaceRoom-ban, úgyhogy mostantól úgy tolom. Vagy át tudjátok a szabazásomat rakni? Köszönöm.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •