Találatok: 1 - 16 (16 összesen)

Téma: LUT Generator

  1. #1
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    És van erre valami megoldás /alternatíva? Én is észre vettem hogy nem érzek annyi visszajelzest mint annó. G27em van.

    Tapatalkkal küldve az én Le X500 eszközömről
    Talán ezt érdemes kipróbálni, ha még nem tetted(tettétek) meg.

    http://www.racedepartment.com/downlo...r-for-ac.9740/

  2. #2
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Életkor
    39
    Üzenetek
    416

    LUT Generator

    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Talán ezt érdemes kipróbálni, ha még nem tetted(tettétek) meg.

    http://www.racedepartment.com/downlo...r-for-ac.9740/
    Ezt már a múltkor is belinkelte valaki. Elmondjátok mire jó ez? Nem vagyok elég tájékozott a témában.

  3. #3
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt már a múltkor is belinkelte valaki. Elmondjátok mire jó ez? Nem vagyok elég tájékozott a témában.
    Hogy mit csinál pontosan azt nem tudom, de tapasztalatom az, hogy jóval feszesebbé teszi a kormányt, szinte megszűnik középállásban a holtjáték és az apróbb jeleket is érezhetőbbé teszi.

    Tapatalk-ról

  4. #4
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    66
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy mit csinál pontosan azt nem tudom, de tapasztalatom az, hogy jóval feszesebbé teszi a kormányt, szinte megszűnik középállásban a holtjáték és az apróbb jeleket is érezhetőbbé teszi.

    Tapatalk-ról
    Leírná valaki magyarul, mit is kell csinálni (előre is köszi)? Angolul majd a következő életemben fogok megtanulni (ha esetleg víziló leszek, így jártam)...

  5. #5
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Leírná valaki magyarul, mit is kell csinálni (előre is köszi)? Angolul majd a következő életemben fogok megtanulni (ha esetleg víziló leszek, így jártam)...
    Majd valaki akinek talán lesz kedve leírja (lehet holnap nekem). Ezt csak másolom:

    Idézet Eredetileg Valaki írta
    Én se tudok angolul nagyon de én így csináltam:
    1. "wheelcheck" progi indítod
    beállítod a "Step log 2"-t
    .........kormány kalibációzik.......
    nemtom kb. 1perc.
    2."Lutgenerator" prog indít,
    egyetlen "gomb" van, rányomsz. /egyből a dokumentumokat nyitja a "csv" fájl betallózásához/
    ha betallóztad,egyből átvált "hova mentsd a .lut-ot" ablakra, és azt is egyből a megfelelő mappába teszi, csak nevet kell adj neki.
    3. Ezek után már csak a "ff_post_process.ini "-t kell szerkeszteni, és ennyi
    Nem egy nagy dolog. A lényeg annyi, hogy a kormányod leadott FFB ereje nem pontosan tükrözi azt amit az AC és más játék szeretne átadni. A probléma ott van, hogy az FFB motorok nem lineárisak. Persze a gyártók valamennyire bekalibrálják ezeket, hogy minél lineárisabb legyen, de az idővel csökken a motor ereje és amúgy sem pontos amit beállítanak.

    A progi fogja és megnézi mekkora FFB hatásra mennyit mozdul el a kormány és ennek segítségével csinál egy jó kis map-ot, ami alapján már az AC a megfelelő FFB értéket tudja elküldeni = sokkal lineárisabb lesz az FFB-d

    Valami ilyesmit fog csinálni (nem saját). Kék az FFB ereje amit érzel (avagy kormány elmozdulás), a piros pedig az ehhez szükséges FFB érték az AC-tól a driver felé.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 04. 30. 10:39.

  6. #6
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085

    LUT Generator

    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Talán ezt érdemes kipróbálni, ha még nem tetted(tettétek) meg.

    http://www.racedepartment.com/downlo...r-for-ac.9740/
    Na kipróbáltam. Valamivel jobb lett tényleg, de még mindig nem az igazi, de lehet már csak az értékekkel kell eljátszodnom. Jelenleg a Max count 50es értéket használok, de lehet kipróbálom a 100as értéket is. Hátha jobb lesz.

  7. #7
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Leírná valaki magyarul, mit is kell csinálni (előre is köszi)? Angolul majd a következő életemben fogok megtanulni (ha esetleg víziló leszek, így jártam)...
    1. Letöltöttem a Wheel Check-et és elindítottam. Max count-ot állítsd 50-100 értékre, elvileg a magasabb jobb eredményt adhat (én egyből 100-ra tettem).
    2. Indítsd el a képen látható módon a "Step Log 2 (linear force test)" folyamatot. Ez forgatja, rángatja a kormányodat 1-2 percig.
    3. LUTGenerator.zip kicsomagol (ahova mented, mindegy) és elindít.
    4. A Wheel Check létrehozott egy csv file-t, azt a C:/.../Dokumentumok mappában találod. Ezt nyisd meg és mentsd el a Dokumentumok\Assetto Corsa\cfg\ mappában myLUT.lut néven.
    5. Nyisd meg az ff_post_process.ini file-t a Dokumentumok\Assetto Corsa\cfg\ mappában és ellenőrizd a következő értékeket: TYPE=LUT, ENABLED=1 and CURVE = a generált LUT file-név. Ez utóbbiakat én végül kézzel írtam át.
    6. AC-ban a Min Force beállítást vedd 0-ra!




    Nagyjából így megy, de várom mások jelzését is, hogy nekik mit eredményezett. Én kipróbáltam Spa-ban a TCR-es Seat-al, nem tűnik rossznak, de nincs összehasonlítási alapom. Ezt majd megrögzött AC-s versenyzők tudják megítélni objektíven.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2016. 04. 30. 09:01.

  8. #8
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    66
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából így megy, de várom mások jelzését is, hogy nekik mit eredményezett. Én kipróbáltam Spa-ban a TCR-es Seat-al, nem tűnik rossznak, de nincs összehasonlítási alapom. Ezt majd megrögzött AC-s versenyzők tudják megítélni objektíven.
    Még korán reggel megcsináltam én is, de köszi. A ff_post_process.ini átírását mindenképp kézzel kell csinálni.
    Kipróbáltam, és az FFB lyuk tényleg eltűnt középről, viszont elég érdekes hatásokat produkál egyenesben. Összességében jobb lett, azt hiszem megtartom.
    Utoljára módosította: Bakos Gábor; 2016. 04. 30. 09:46.

  9. #9
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    1. Letöltöttem a Wheel Check-et és elindítottam. Max count-ot állítsd 50-100 értékre, elvileg a magasabb jobb eredményt adhat (én egyből 100-ra tettem).
    2. Indítsd el a képen látható módon a "Step Log 2 (linear force test)" folyamatot. Ez forgatja, rángatja a kormányodat 1-2 percig.
    3. LUTGenerator.zip kicsomagol (ahova mented, mindegy) és elindít.
    4. A Wheel Check létrehozott egy csv file-t, azt a C:/.../Dokumentumok mappában találod. Ezt nyisd meg és mentsd el a Dokumentumok\Assetto Corsa\cfg\ mappában myLUT.lut néven.
    5. Nyisd meg az ff_post_process.ini file-t a Dokumentumok\Assetto Corsa\cfg\ mappában és ellenőrizd a következő értékeket: TYPE=LUT, ENABLED=1 and CURVE = a generált LUT file-név. Ez utóbbiakat én végül kézzel írtam át.
    6. AC-ban a Min Force beállítást vedd 0-ra!




    Nagyjából így megy, de várom mások jelzését is, hogy nekik mit eredményezett. Én kipróbáltam Spa-ban a TCR-es Seat-al, nem tűnik rossznak, de nincs összehasonlítási alapom. Ezt majd megrögzött AC-s versenyzők tudják megítélni objektíven.
    Ez a szuper leirás szerintem simán mehetne a kormánytopikba. Szabiiiii

  10. #10
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Még korán reggel megcsináltam én is, de köszi. A ff_post_process.ini átírását mindenképp kézzel kell csinálni.
    Kipróbáltam, és az FFB lyuk tényleg eltűnt középről, viszont elég érdekes hatásokat produkál egyenesben. Összességében jobb lett, azt hiszem megtartom.
    Milyen értéket használtál a Max count-nál?

  11. #11
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    66
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen értéket használtál a Max count-nál?
    60-al csináltam, nem tudom mennyire lesz másabb nagyobb, vagy kisebb értékkel,ki kellene próbálni.

  12. #12
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    60-al csináltam, nem tudom mennyire lesz másabb nagyobb, vagy kisebb értékkel,ki kellene próbálni.
    Beírtam ide is a Lut dolgot (remélem nem baj):
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...-LUT-Generator

    Nekem ilyent adott dfgt-vel. Érezhetően gyengébb lett az FFB, viszont sokkal könnyebben megfogom az autót. Ami kérdés viszont, hogy Dirt Rallyban és Raceroom-ban miért nem lehet használni? (én nem találtam róla infót)
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 04. 30. 10:50.

  13. #13
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948

    LUT Generator

    A kormányod leadott FFB ereje nem pontosan tükrözi azt amit az AC és más játék szeretne átadni. A probléma ott van, hogy az FFB motorok nem lineárisak. Persze a gyártók valamennyire bekalibrálják ezeket, hogy minél lineárisabb legyen, de az idővel csökken a motor ereje és amúgy sem pontos amit beállítanak.

    A program megnézi mekkora FFB hatásra mennyit mozdul el a kormány és ennek segítségével csinál egy mappolást, ami alapján már az adott játék a megfelelő FFB értéket tudja elküldeni = sokkal lineárisabb lesz az FFB-d

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    1. Letöltöttem a Wheel Check-et és elindítottam. Max count-ot állítsd 50-100 értékre, elvileg a magasabb jobb eredményt adhat (én egyből 100-ra tettem).
    2. Indítsd el a képen látható módon a "Step Log 2 (linear force test)" folyamatot. Ez forgatja, rángatja a kormányodat 1-2 percig.
    3. LUTGenerator.zip kicsomagol (ahova mented, mindegy) és elindít.
    4. A Wheel Check létrehozott egy csv file-t, azt a C:/.../Dokumentumok mappában találod. Ezt nyisd meg és mentsd el a Dokumentumok\Assetto Corsa\cfg\ mappában myLUT.lut néven.
    5. Nyisd meg az ff_post_process.ini file-t a Dokumentumok\Assetto Corsa\cfg\ mappában és ellenőrizd a következő értékeket: TYPE=LUT, ENABLED=1 and CURVE = a generált LUT file-név. Ez utóbbiakat én végül kézzel írtam át.
    6. AC-ban a Min Force beállítást vedd 0-ra!




    Nagyjából így megy, de várom mások jelzését is, hogy nekik mit eredményezett. Én kipróbáltam Spa-ban a TCR-es Seat-al, nem tűnik rossznak, de nincs összehasonlítási alapom. Ezt majd megrögzött AC-s versenyzők tudják megítélni objektíven.
    Valami ilyesmit fog csinálni (nem saját). Kék az FFB ereje amit érzel (avagy kormány elmozdulás), a piros pedig az ehhez szükséges FFB érték az AC-tól a driver felé. Ha rátükrözöd a kékre a pirosat, akkor megkapod, hogy eddig mit éreztél. Középtájt erősebb volt az FFB mint kellett volna, alul pedig volt egy elég nagy lyuk (0.12nél még 0 az érték lut nélkül)

  14. #14
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    41
    Üzenetek
    247
    Ez csak AC-val működik, vagy R3E-hez is meg lehet csinálni, mert én is kíváncsi lennék mit változik. Esetleg R3E-heh van valami hasonló FFB módosító program?

  15. #15
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Raceroomhoz és Dirt rallyhoz is kerestem ilyen lehetőséget, de nem találtam

  16. #16
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Nem mukodik mashol. Bar van hozza ket kulso segedprogram, attol ez meg AC buli, ahigy a neve is mutatja ez egy ffb postprocess cucc beepitve a jatekba.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •