Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (67 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC Historic - Bridgehampton - 05.05

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik a MASTERS Historic Bajnokság egy újabb ikonikus szörnyeteggel, a Shelby Cobra-val!
    A gatyátokat fel lehet kötni, mert ez nem játékszer. A verseny sprint jellegű lesz, azaz 2 db 30 perces futam kerül megrendezésre.



    7. Futam: Bridgehampton
    (LETÖLTÉS)
    Időpont: 2016.05.25. (csütörtök)
    Autó:
    Shelby Cobra 427 SC (SETUP)
    Nevezés: futam napján este 20:00-ig (köridő feltöltéséhez Masters Rank app szükséges)
    Szabadedzés: 20:45-21:00 (15 perc)
    Qual1
    : 21:00 (20 perc)
    Race1: 21:20 (17 kör)
    Qual2:
    22:05 (10 perc)
    Race2:
    22:15 (17 kör)

    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 70%
    TC használat: factory
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat:
    100%


    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu #R1, #R2, #R3
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - Historic /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters


    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: MASTERS Historic Bajnoskág
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS


    Fontos!!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat, a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!
    • A futamokon a pályaelhagyásért a program automatikusan büntetést ad, ami azzal jár, hogy körön belül 1 alkalommal 35 km/h alá kell lassítani. Ezt a manővert szigorúan tilos az ideális íven végrehajtani, csak a pálya szélére lehúzódva a mezőnyt a legkisebb mértékben sem zavarva szabad kivitelezni!



    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 05. 05. 20:09.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Shelby Cobra:




    Bridgehampton:

    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 05. 04. 18:11.

  3. #3
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Végre egy rendes autó, ami akár még kormányozni is hagyja magát... És nem utolsó sorban a hangja is rendben van
    (fogadjunk, hogy egy megvásárolt mod, és nem kunos saját gyártmány)

  4. #4
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Végre egy rendes autó, ami akár még kormányozni is hagyja magát... És nem utolsó sorban a hangja is rendben van
    (fogadjunk, hogy egy megvásárolt mod, és nem kunos saját gyártmány)
    Ki kell, hogy ábrándítsalak, az említett pozitívumok közül mindegyik "Kunos" gyártmány :P

  5. #5
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Ki kell, hogy ábrándítsalak, az említett pozitívumok közül mindegyik "Kunos" gyártmány :P
    Ez jó hír, mert azt jelenti: van remény

    Szerk:
    kis utánanézés után, azonban elbizonytalanodtam:
    http://www.assettocorsa.net/forum/in...ition-1-2.955/

    Mert ez az én sejtésemet látszik igazolni... vagy úgy éred, a kormányozhatóság és a remek hang a megvett mod moddolásának eredménye?
    Utoljára módosította: zrubi; 2016. 04. 25. 11:07.

  6. #6
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Végre egy rendes autó, ami akár még kormányozni is hagyja magát... És nem utolsó sorban a hangja is rendben van
    (fogadjunk, hogy egy megvásárolt mod, és nem kunos saját gyártmány)
    Ne haragudj de nem tudom megállni szó nélkül. Szerintem ez hogy "hagyja magát kormányozni" nem mond semmit. Nem lehet összehasonlítani a két autót. Kicsit nézz utána. Bár a Cobra is indult Le Mans-ban a GT40 azért készült, hogy "A" Le Mans-t megnyerje, ezért a GT40 nem szlalomozásra van. Ezzel arra szeretnék rámutatni, hogy eléggé más karakterű autókról beszélsz. Tudomásul kell venni, hogy minden egyes autót máshogy kell vezetni. Alkalmazkodni kell ahhoz a karakterhez, vezetési stílushoz, amit az adott autó képvisel. Ezen kívül a beállításokkal nagymértékben lehet változtatni egy autó jellegét, így azt is elképzelhetőnek tartom, hogy nem megfelelően volt beállítva az autód az adott pályához. Bár soha nem vezettem és nem is fogok (lehet nem is merném) ezek közül egyetlen egyet sem, de a GTL-ben lévő GT40 is hasonlóan viselkedett - ami persze nem jelenti azt, hogy ez a realitás. Ettől függetlenül nem hiszem el, hogy Kunos nem teszteltette volna olyan valakivel az autót, autókat, aki már a valós világban is vezetett ilyet.

    Szóval szerintem teljesen rendben volt/van a GT40, mind vezethetőségben, mind hangzásban. Én el tudom képzelni, hogy ilyen volt. Ne legyenek illúzióid a Cobrával. Nem egy könnyű eset - főleg ha gyorsan mész vele.

  7. #7
    A 3D modellt vásárolták, a hangot és a fizikát saját maguk fejlesztették.

  8. #8
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj de nem tudom megállni szó nélkül. Szerintem ez hogy "hagyja magát kormányozni" nem mond semmit. Nem lehet összehasonlítani a két autót.
    Nyilván csak saját vélemény, nem általános életigazság, amit írtam.

    Én így érzem és ennyi. És nem illuzió, próbáltam a GT40-nel is menni, meg ezzel is. A Cobrát élveztem, amazzal meg rendesen körbe sem értem, és közben erősen anyáztam A gyorsaság meg elég relatív, ott az időm a prequalon. Meglátjuk mennyire lesz elég. (na azzal kapcsolatban bizutosan nincsenek illúzióim: ha 107%-on beül maradok, elégedett leszek, és indulok a versenyeken

    Az is ki fog derülni, hogy ezzel csak én vagyok így vagy többeknek is szimpatikusabb a Cobra, amint meglesz az indulók létszáma...

  9. #9
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    A 3D modellt vásárolták, a hangot és a fizikát saját maguk fejlesztették.
    Köszi az infót. És akkor nekik is jár a dícséret érte

  10. #10
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Ez jó hír, mert azt jelenti: van remény

    Szerk:
    kis utánanézés után, azonban elbizonytalanodtam:
    http://www.assettocorsa.net/forum/in...ition-1-2.955/

    Mert ez az én sejtésemet látszik igazolni... vagy úgy éred, a kormányozhatóság és a remek hang a megvett mod moddolásának eredménye?
    A modhoz az eredeti fizikát és hangot én csináltam, a hang 100%-ban új, mert én csak generikus V8-as mintákat használtam (ráadásul az FMOD előtti időkben), csak hogy legyen alatta valami, a fizika változott valamennyit, a későbbiekben pedig a mod fizikája pedig a hivatalos verzióhoz lett igazítva, miután megvették. Külsősöktől csak 3D modellt vesznek át, de az is szintre van hozva, a többi az mind házon belül készül.

    (A linkelt modderekről meg annyit, hogy egyikünk külsősként, a másikunk belsősként dolgozik KS-nek) :P
    Utoljára módosította: pankykapus; 2016. 04. 25. 14:00.

  11. #11
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    A modhoz az eredeti fizikát és hangot én csináltam, a hang 100%-ban új, mert én csak generikus V8-as mintákat használtam (ráadásul az FMOD előtti időkben), csak hogy legyen alatta valami, a fizika változott valamennyit, a későbbiekben pedig a mod fizikája pedig a hivatalos verzióhoz lett igazítva, miután megvették. Külsősöktől csak 3D modellt vesznek át, de az is szintre van hozva, a többi az mind házon belül készül.

    (A linkelt modderekről meg annyit, hogy egyikünk külsősként, a másikunk belsősként dolgozik KS-nek) :P

    Ohh. Én kérek elnézést.
    Nem tudtam hogy bennfentessel beszélgetek, főleg nem hogy a saját munkádról

    És ezúton is fogadd őszinte hódolatomat, mert ez a kocsi az egyik kedvencem!!

  12. #12
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Na ebbe se akartam beleszólni, kíváncsi voltam, hogy észreveszed-e és hogy mikor. Lehet nem voltál még itt, mikor Gergő feltette az első változatait a Cobrának próbálgatásra.

    Tényleg Gergő... a mod Cobrának mikor csináljátok meg a gumit aktuálisra? Biztos nyaggattak már emiatt benneteket. Csupán érdeklődés...

  13. #13
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Futottam egy pár kört a Cobrával. Teszek fel egy kört, de ez messze van a tökéletestől. Gondolom most már Laci is nyomat valamit. Sokat hibáztam, véleményem szerint kb 1,5 sec van benne még.

    Ja félreértések elkerülése végett a setup-hoz még hozzá se nyúltam, csak a benzint vettem le 20 literre.
    Töröltem. Lásd lent,
    ui.: hát nem tudom, hogy ezt ugyan miért könnyebb vezetni (főleg ezen a pályán), mint egy GT40-t??? Talán azért érzitek jobban kanyarodósnak, mert gázra agresszívabban tolja a seggét, - míg az orrát talán kicsit kevésbé, de erről nem vagyok meggyőződve...
    Utoljára módosította: moneytoo; 2016. 04. 26. 20:43.

  14. #14
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Futottam egy pár kört a Cobrával. Teszek fel egy kört, de ez messze van a tökéletestől. Gondolom most már Laci is nyomat valamit. Sokat hibáztam, véleményem szerint kb 1,5 sec van benne még.
    Nem valószínű hogy jövök már. Az előző futamon 11-en indultunk, 9-en értük célba (lehet rosszul emlékszem), ami eléggé elvette a kedvemet. A Cobra meg nem is a kedvencem, így még egy kicsivel kevesebb a motiváció. A pályát még le sem töltöttem.

    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    ui.: hát nem tudom, hogy ezt ugyan miért könnyebb vezetni (főleg ezen a pályán), mint egy GT40-t??? Talán azért érzitek jobban kanyarodósnak, mert gázra agresszívabban tolja a seggét, - míg az orrát talán kicsit kevésbé, de erről nem vagyok meggyőződve...
    Ezt én sem értem. Sokkal kiszámíthatatlanabb autó mint a GT40.

  15. #15
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Múlt héten sajna nem tudtam jönni, mert el kellett utaznom. Mondjuk nem oszt szoroz Neked, de szerintem örültél volna ha vagyok. Sajnáltam mert 90 perces futam volt és a pálya is tetszett. Szerintem tök jó volt a gt40-hez. Itt biztos vagyok benne, hogy roncs derbi lesz. A Cobra 30 perc alatt megeszi a gumit - szerintem, és üresen úgy fog itt pattogni, mint a kecskeszar. Új gumin is életveszély ez az autó, nemhogy kopott gumin. Szadiból kiírnék egy 90 perces futamot ide

    ui.: Ha jössz megengedem, hogy gyorsabb legyél - na de tényleg gyeremán el. Töltsd lefele a pályát azt feküdj neki. Megint én leszek egyedül a szerón. Mert Gábor 2 perc alatt félkómában is tudja amit én egy hétig gyakorlok.

  16. #16
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    310
    Tessék csak jönni, valakinek elöl is kell lennie . Amúgy is mi más dolgod neked csütörtök este?!

    Mentem pár kört, hát... nagyon nehéz a pályán tartani a kis dögöt, nagyon vigyázni kell a gáz adagolásával. Na meg mikor huplis a pálya és megdobja a gépet 180-nál és kipörög a kerék... huh, nagyon melós (nekem) pályán tartani.
    Asrock 880G Extreme 3 | AMD Phenom II X4 965 (3.4GHz) | Corsair XMS3 8GB (2x4GB) | Sapphire Radeon HD 6950 2GB | Corsair TX650 v2 | Samsung BX2231 | Logitech G27

  17. #17
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Na ebbe se akartam beleszólni, kíváncsi voltam, hogy észreveszed-e és hogy mikor.
    Egyébként így talán még jobban látszik, hogy a véleményemet nem befolyásolta, hogy ki csinálta és az sem hogy hol dolgozik

    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet nem voltál még itt, mikor Gergő feltette az első változatait a Cobrának próbálgatásra.
    Nem tudm. Ha nem is innen, de szerint nekem is megvolt a mod. Az tűnt fel hogy egyik újratelepítés után eltüntek a verziók, és csak ez maradt vinage only gumikkal.

    Ha már itt tartunk a vintage és a street gumik között miben és mekkora különbség van?
    (Én azt feltételezném, hogy a tapadása rosszabb, de cserébe nem is kopik annyira a vintage)

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Nem valószínű hogy jövök már. Az előző futamon 11-en indultunk, 9-en értük célba (lehet rosszul emlékszem), ami eléggé elvette a kedvemet. A Cobra meg nem is a kedvencem, így még egy kicsivel kevesebb a motiváció.
    Pedig meg kéne adni neki az esélyt.... új autó, újra sprint futam, egy új kezdet!
    Gyertek el minél többen az első Cobra futamra, ne írjuk le idő előtt a bajnokságot!

  19. #19
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Futottam egy pár kört a Cobrával. Teszek fel egy kört, de ez messze van a tökéletestől. Gondolom most már Laci is nyomat valamit. Sokat hibáztam, véleményem szerint kb 1,5 sec van benne még.

    Ja félreértések elkerülése végett a setup-hoz még hozzá se nyúltam, csak a benzint vettem le 20 literre.

    https://www.dropbox.com/s/hyo7zxflki...pton_1419?dl=0
    Mondjuk ez durva amit Te ezzel a kocsival itt előadsz Minden kanyarban csúszik csikorog, néha kilincssel előre is... brutál.
    Így már értem miért van eltérő véleményünk a vezethetőségéről

  20. #20
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Hetek óta nem mentem AC-val, de erre én is visszatérek valószínűleg. Nem tudom megmondani mitől, de én is vezethetőbbnek érzem mint a GT40-et. Holott mielőtt mentem volna ezzel azt gondoltam, hogy körbe se fogok tudni menni ezzel, mert utoljára kb. akkor próbáltam, amikor megvettem az AC-t. Nagyon tetszett akkor is, de vezethetetlennek láttam, minden kanyarban elszálltam.

    Nagyon jó volt a ilyen belső infókat olvasni itt is és a fő topicban is! Köszönjük Gergő! Igazán hasznos volt!

  21. #21
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Na ebbe se akartam beleszólni, kíváncsi voltam, hogy észreveszed-e és hogy mikor. Lehet nem voltál még itt, mikor Gergő feltette az első változatait a Cobrának próbálgatásra.

    Tényleg Gergő... a mod Cobrának mikor csináljátok meg a gumit aktuálisra? Biztos nyaggattak már emiatt benneteket. Csupán érdeklődés...
    A hivatalos S/C verzióból kikerült a street gumi, így kicsit meg vagyunk lőve, mert csak a Vintage gumit tudom használni a modhoz, de amint tudunk, kiadunk azért egy verziót, amiben a Competition verzió (ablak nélküli) és az utcai változat lesz a V7-es Vintage gumival meg néhány egyéb kozmetikai frissítéssel, aztán majd egyszer talán kapunk egy utcai gumit hozzá Aris-tól és akkor a replika változatnak is lesz értelme újra. A Competition még elég népszerű, ráadásul kompatibilis is a hivatalos autóval is, úgyhogy azt mindenképp minél előbb ki szeretnénk adni újra.

  22. #22
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    .... A Competition még elég népszerű, ráadásul kompatibilis is a hivatalos autóval is, úgyhogy azt mindenképp minél előbb ki szeretnénk adni újra.

  23. #23
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ez durva amit Te ezzel a kocsival itt előadsz Minden kanyarban csúszik csikorog, néha kilincssel előre is... brutál.
    Így már értem miért van eltérő véleményünk a vezethetőségéről
    A Cobra egy nagyon nagyon agresszív autó. Ha nem úszik, nem mész elég gyorsan. Könnyű és nagyon erős. Hátul szinte nincs is tapadása, ezért nagyon könnyen kitör(het) a segge. Ennek persze megvan a maga előnye-hátránya. Ez a pálya ráadásul igencsak hepe-hupás, ami még inkább figyelmet követel, mert könnyen elpattog, bicsaklik. Még csak pár kört mentem ezen a pályán, soha korábban, ezért még az ívek nem elég szűkek, a féktávok sem elég jók és egyik-másik kigyorsítás is mondhatni messze a tökélytől. Nagyon nagy figyelmet követel mind a pálya, mind az autó.

  24. #24
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    1:40,289
    Replay
    Na ebben is sok van még.

  25. #25
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •