Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (32 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    Lightbulb Mit kérdeznél magunktól?

    Tervezzük, hogy időközönként kérdéseket, azaz szavazásokat tennénk fel saját magunknak.
    Fórum adta lehetőségekkel, lehet többre is szavaztatni, vagy titkos szavazást is tartani.
    Autósportal, autókkal, versenyzéssel, bajnokságokkal kapcsolatos kérdéseknek kell lenniük.
    Van már egypár kérdés betárazva, de ha van vmi kérdés, amit megkérdeznél saját magunktól, masters-esekről, kiváncsi lennél a többiek válaszára, akkor azt öntsd formába (szavazás kérdésének megfogalmazása, választható opciók felsorolása, stb), és iird be ebbe a topikba. Ha érdekesnek, jónak találjuk, valószinű majd élesiitjük, és a főoldalon is kint lesz kis dobozban a szavazás.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 04. 12. 16:57.

  2. #2
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Az eleje a "profiktól" kérdeznék hogy ki milyen technikán játszik. Kormány, pedál, gép, monitor, tv, projector, egyéb.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Az eleje a "profiktól" kérdeznék hogy ki milyen technikán játszik. Kormány, pedál, gép, monitor, tv, projector, egyéb.
    Külön profiktól, rétegről nemtudunk kérdezni ebben a formában, csak az egész közösséget tudjuk megkérdezni.
    Kijelzőre már gondoltam. Hogy ki min szimulátorozik, és akkor
    - 24, vagy kissebb colos monitor
    - 27-nél nagyobb
    - TV
    - 3 monitor
    - VR
    - Projektor
    Ilyesmi...

    Kormányt elvileg a masterstat-ból látni lehet, bár még nem az igazi, mert újraiiródik.

  4. #4
    Én szívesen segítek ilyenekben
    én egy Samsung Syncmaster SA200-os monitoron játszottam, 21.5col, LED. 1920x1080 felbontás természetesen.
    Kormány volt DFGT és G29. Nem volt nagy különbség köztük.

  5. #5
    Engem olyasmi érdekelne, bár ez nem feltétlen szavazható dolog, hogy miért alakult ki olyan sok liga/szervező? Jó ez a többi versenyzőnek? Kinek mi a véleménye erről? Lehetne-e kicsit ésszerűbbé tenni a szervezés széttagolódását és kevesebb, de nagyobb létszámú és jobban szervezett, magasabb presztízzsel bíró bajnokságot kialakítani?

  6. #6
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Ha jól tudom, a GTRM magyarország legnagyobb szimulátoros közössége. Miért nem akarunk valamelyik SIM tv-ben szerepelni? Régen működött. Most mi az akadálya?

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Engem olyasmi érdekelne, bár ez nem feltétlen szavazható dolog, hogy miért alakult ki olyan sok liga/szervező? Jó ez a többi versenyzőnek? Kinek mi a véleménye erről? Lehetne-e kicsit ésszerűbbé tenni a szervezés széttagolódását és kevesebb, de nagyobb létszámú és jobban szervezett, magasabb presztízzsel bíró bajnokságot kialakítani?
    Upsz. Igen, ilyen kifejtendő kérdéseknek nem ez a megfelelő formája. Igazából énsem tudom hogy hol találod erre a legjobb topikot
    FP, FunPoll szavazások alatt csak fix válaszok, lehetőségek közül lehet választani. Ugye ahogy a fórum kezelni tudja a szavazásokat.

    Kérdésedre a választ nemtudom, elsunnyogom. Esetleg olyan szavazást lehetne a témát erintően hogy, hiigabb de több, vagy sűrűbb de kevesebb levest szeretsz? Csak ezt autós környezetbe ültetve
    De itt most inkább könnyedebb, kötetlenebb szavazásokat akarnánk feltenni. Ha bajnokságot érintő kérdések lennének a jövőben (FP szavazások alatt), az sem fix, szent, nemjelent semmit, nincs utána kötelezettség, de lehet hogy elgondolkodunk rajta, elmozdiitja a dolgokat valamilyen irányba.

    Légyszi "választási" formába adjatok ide ötleteket. Feltett kérdés, választható lista, opciók.
    TV közvetiitős dolgot nemtudom, nemaz én területem, ezt valami relevánsabb topikba tegyétek fel, ha nemtaláltok, és fontosnak érzitek, nyissatok egy topikot neki.

  8. #8
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    engem érdekelne ki jön ki wtcc-re, kivel lehet koccani. igaz ennek talán még topikja is szokott lenni
    Any Given Sunday!

  9. #9
    Ipolyi János Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 12. 31.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    170
    Meg van neked az rF2?

    -igen.
    -nincs.
    -ha lenne vele bajnokság megvenném.
    -biztos nem veszem meg!
    -az meg mi?

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól tudom, a GTRM magyarország legnagyobb szimulátoros közössége. Miért nem akarunk valamelyik SIM tv-ben szerepelni? Régen működött. Most mi az akadálya?
    Régen se működött. Rendszeresen elmaradtak adások, gond volt a képminőséggel, nem volt felkészült a kommentátor, stb, stb...

    Az a néhány online TV ami van, elég változó minőségen dolgozik, illetve egyik sem áll sorban azért, hogy minket közvetítsen. Nem tudom, hogy min/kin múlik, hogy melyik liga kerül adásba, vagy sem, én ezzel régebben sokat próbálkoztam, de nem vagyunk bent a megfelelő körben, vagy nem tudom mi a gond. Ami biztos, hogy egy jó színvonalú TV közvetítés összehozásához rengeteg mindenre szükséges: munka, idő, emberek, elhívatottság, szaktudás, tehetség, eszközök... ami azért igen nehezen áll össze, pláne úgy, hogy mindezt ingyen, vagy minimális pénzből kéne kihozni.

    Illetve igaz az nem élő, de amilyen közvetítések készített Hartge az elmúlt pár WTCC futamunkról (link), az szerintem igen komoly színvonalat képvisel, de az sem véletlen, hogy az sem élőben fut.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 04. 14. 08:10.

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Engem olyasmi érdekelne, bár ez nem feltétlen szavazható dolog, hogy miért alakult ki olyan sok liga/szervező? Jó ez a többi versenyzőnek? Kinek mi a véleménye erről? Lehetne-e kicsit ésszerűbbé tenni a szervezés széttagolódását és kevesebb, de nagyobb létszámú és jobban szervezett, magasabb presztízzsel bíró bajnokságot kialakítani?
    Erre a kérdésre mi itt nem fogunk tudni neked választ adni. Sok-sok éve csinálom már és el kell mondjam, hogy nem egyszerű azt összehozni, 5-8-10 ember közösen, egyetértésben és összehangoltan dolgozzon valamiért a saját szabadidejét feláldozva, mindezt teljesen önzetlenül és bérmentve. Ti ebből ugyan nem sokat láttok, de azért nálunk is vannak viták és konfliktusok a szervezőségben, sok dologban mi sem értünk egyet egymással. Előbb utóbb eljön az a pont, amikor az egyik szervező úgy érzi jobban tudja csinálni mint a másik, nem tudnak egymással megegyezni és akkor jön a vita, a kiválás és új ligák keletkeznek. Nem egy ilyet láttunk már az elmúlt években.

    Szerencsére az ellenkezőjére is van azért példa, hogy egyes ligák összeállnak, vagy akár teljesen egyesülnek és úgy folytatják tovább. Mi is próbálkoztunk és próbálkozunk ilyennel, most is és régebben is volt/van együttműködésünk más ligákkal lazább, vagy szorosabb minőségben, illetve pár éve még egy egyesülés lehetősége is igen komolyan szóba került. Mondanom sem kell, nem egyszerű dolog ez, hiszen rengeteg megkötéssel, kompromisszummal és persze áldozattal jár, hiszen fel kell áldozni sokat a múltadból, a hagyományaidból, a módszereidből, a terveidből és az autonómiából. Sokaknak mindez fontosabb, mint hogy többen legyenek a szerveren.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 04. 14. 08:17.

  12. #12
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Erre a kérdésre mi itt nem fogunk tudni neked választ adni. Sok-sok éve csinálom már és el kell mondjam, hogy nem egyszerű azt összehozni, 5-8-10 ember közösen, egyetértésben és összehangoltan dolgozzon valamiért a saját szabadidejét feláldozva, mindezt teljesen önzetlenül és bérmentve. Ti ebből ugyan nem sokat láttok, de azért nálunk is vannak viták és konfliktusok a szervezőségben, sok dologban mi sem értünk egyet egymással. Előbb utóbb eljön az a pont, amikor az egyik szervező úgy érzi jobban tudja csinálni mint a másik, nem tudnak egymással megegyezni és akkor jön a vita, a kiválás és új ligák keletkeznek. Nem egy ilyet láttunk már az elmúlt években.

    Szerencsére az ellenkezőjére is van azért példa, hogy egyes ligák összeállnak, vagy akár teljesen egyesülnek és úgy folytatják tovább. Mi is próbálkoztunk és próbálkozunk ilyennel, most is és régebben is volt/van együttműködésünk más ligákkal lazább, vagy szorosabb minőségben, illetve pár éve még egy egyesülés lehetősége is igen komolyan szóba került. Mondanom sem kell, nem egyszerű dolog ez, hiszen rengeteg megkötéssel, kompromisszummal és persze áldozattal jár, hiszen fel kell áldozni sokat a múltadból, a hagyományaidból, a módszereidből, a terveidből és az autonómiából. Sokaknak mindez fontosabb, mint hogy többen legyenek a szerveren.
    Igen, egy kissé költőinek is éreztem a kérdésemet erről. Csak az gondolkodtat el néha, hogy sok embernek mi a fontosabb? Tudni, hogy az csak az övé és kis létszámmal futtatni bajnokságokat, egyet a sok közül? Vagy feláldozni némi egyéni ambíciót és egy egész részeként összességében komolyabb projektet működtetni? A sokfelé osztódás nagyon megosztja az erőforrásokat és a hatékonyság rovására megy általában. Minden liga bérel külön-külön szervert, mindenki külön-külön promózza a maga versenyeit, én versenyzőként meg ebből azt érzem, hogy 10-20 honlapot/fórumot kellene böngésznem, hogy minden ligát szemmel tartsak és megtaláljam a nekem megfelelő versenyeket. Meg persze így mindenhol lehet tagdíjat fizetni. Ez azért erősen bejátszik abba, hogy amatőr szinten marad a szervezés (nem színvonalát tekintve, hanem mert hobbiként végzitek), és így a fentebb említett közvetítés sem fog soha működni, érthető okokból. Az nem reális elképzelés, hogy valaki ezt komoly színvonalon életvitel szerűen végezné hobbiból. Legalábbis erre számítani erős optimizmus és nem is várható el senkitől.
    Tudom, az ember individualista, a magyar ember meg hatványozottan az. Az elmúlt egy évben, nagyjából tiszta képet alkotva a magyar palettáról, leginkább ez a kérdés merült bennem fel, hogy miért nem egyesítik az erőket és főként a létszámokat a kisebb ligák, vagy szerveznek egy nagyobb szervezet keretein belül, kihasználva annak előnyeit? Szerintem mindenki jobban járna összességében. Tényleg kíváncsi leszek, hogy pl. hány Raceroom-os WTCC bajnokság fog futni majd 1-2 év múlva?

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Az gondolkodtat el néha, hogy sok embernek mi a fontosabb? Tudni, hogy az csak az övé és kis létszámmal futtatni bajnokságokat, egyet a sok közül? Vagy feláldozni némi egyéni ambíciót és egy egész részeként összességében komolyabb projektet működtetni?.... Tudom, az ember individualista, a magyar ember meg hatványozottan az.
    Ahogy te is mondod, a fő probléma az, hogy ez egy hobbi. A hobbiját meg mindenki szeretné úgy csinálni, ahogy neki tetszik, hogy örömét lelje benne. A melóhelyen még csak-csak beadod a derekadat és elfogadott a dolgokat úgy, ahogy megmondják neked és hajlandó vagy 38 emberrel egyeztetni és mindenféle kompromisszumokat kötni, csak ezért ott kapsz fizetést. Itt meg nem kapsz l...szt se (se pénz, se elismerés, se semmi..), így jóval kevesebbet is vagy hajlandó eltűrni. És ha van benned ambíció alkotni valamit, akkor sok esetben egyszerűbb önállóan, vagy szűk körben belefogni, mint 38 emberrel folyton minden kérdésről mindig megállapodni...


    El nem tudjátok képzelni, hogy olykor milyen viták szoktak lenni köztünk is komoly, vagy akár piszlicsáré kérdésekről. És ez csak pár ember. Hozzánk is évről évre új jönnek emberek, majd többen közülük el is mennek egy idő után, mert kiderül, hogy nem tudunk együtt dolgozni. És nem feltétlenül azért, mert bárki is hibás, vagy ne lenne elég lelkesedés, vagy jó szándék, hanem csak pusztán azért, mert nem egyformán gondolkodnak, működnek az emberek és nem minden összeegyeztethető egymással. Ha 10 ligát kéne összefogni, úgy hogy minden szervező jól érezze magát benne, mindenki ki tudjon bontakozni és megvalósítani önmagát, de közben mégis legyen egy közös irányvonal és egy jól működő egységes rendszer... hát azt fogalmam sincs, hogy lehetne megoldani.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 04. 14. 12:21.

  14. #14
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy te is mondod, a fő probléma az, hogy ez egy hobbi. A hobbiját meg mindenki szeretné úgy csinálni, ahogy neki tetszik, hogy örömét lelje benne. A melóhelyen még csak-csak beadod a derekadat és elfogadott a dolgokat úgy, ahogy megmondják neked és hajlandó vagy 38 emberrel egyeztetni és mindenféle kompromisszumokat kötni, csak ezért ott kapsz fizetést. Itt meg nem kapsz l...szt se (se pénz, se elismerés, se semmi..), így jóval kevesebbet is vagy hajlandó eltűrni. És ha van benned ambíció alkotni valamit, akkor sok esetben egyszerűbb önállóan, vagy szűk körben belefogni, mint 38 emberrel folyton minden kérdésről mindig megállapodni...


    El nem tudjátok képzelni, hogy olykor milyen viták szoktak lenni köztünk is komoly, vagy akár piszlicsáré kérdésekről. És ez csak pár ember. Hozzánk is évről évre új jönnek emberek, majd többen közülük el is mennek egy idő után, mert kiderül, hogy nem tudunk együtt dolgozni. És nem feltétlenül azért, mert bárki is hibás, vagy ne lenne elég lelkesedés, vagy jó szándék, hanem csak pusztán azért, mert nem egyformán gondolkodnak, működnek az emberek és nem minden összeegyeztethető egymással. Ha 10 ligát kéne összefogni, úgy hogy minden szervező jól érezze magát benne, mindenki ki tudjon bontakozni és megvalósítani önmagát, de közben mégis legyen egy közös irányvonal és egy jól működő egységes rendszer... hát azt fogalmam sincs, hogy lehetne megoldani.
    De, el tudom képzelni, ismerem ennyire az emberi tulajdonságokat Talán okosabb lenne azt mondanom, nem is akarom tudni az okokat, miért oszlik meg ennyire a szimes közösség? Itt, a Masters-en nem gond ez, mert azért vagyunk elegen minden bajnokságra az esetek többségében. De a "kicsikkel" mi van? Az esetükben azért lehet, hogy nem volna elvetendő gondolat, hogy egy nagyobb szervezetet előnyeit élvezve könnyebbé tegyék a hobbijukat, és nem mellesleg nőne a színvonal is a versenyeiken. Bizonyos dolgokat úgyis meg kell csinálni (honlap, szerver, marketing, stb...), de ezek jól csak bizonyos volumen felett működnek jól, vagy működtethetők egyáltalán. Értem én, hogy nagy boldogság széllel szemben vitorlázva megmutatni, mi azt is tudjuk, de az sem rossz, ha a szelet kihasználva haladunk kényelmesen. Jó, mindenki maga dönti el, mi a hobbija?
    Ez már csak elmélkedés, az én agybajom...

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Én csak azt tudom, hogy nem egyszer előfordult már, hogy mi (a nagy gonosz Masters) felajánlottuk kis pár fős (vagy akár egyszemélyes) csapatoknak, hogy jöjjenek és csinálják nálunk, amint csinálnak és ezzel kölcsönösen mindenki jó jár. Mondanom sem kell, hogy ezek általában nem igazán jöttek össze és a legtöbbjük azóta már sehol sincs. De nekik akkor és ott fontosabb volt, hogy azt csinálhassák és pontosan úgy, ahogy ők szeretnénk és szerintem ezzel sincs semmi gond. Persze nyilván velem sem egyszerű együtt dolgozni, nekem is megvannak a magam hülyeségei és én is toltam már el dolgokat, vagy azért mert túlságosan belefolytam, vagy azért mert nem eléggé, vagy mert nem jól kezeltem helyzeteket.

    Azt is érdemes megnézni, hogy az elmúlt években hány szimulátoros hírportál alakult, váltak rövid idő alatt központi szereplővé, majd tűntek el a semmibe. Az a baj azzal, hogy ha mindent csak a lelkesedés hajt, hogy ha az elfogy, akkor vége mindennek. Én a fenntartható rendszerekben hiszek, és igyekszem olyan folyamatokkal és módszereket kialakítani, amikkel lehetőleg csak minimális meló van, és nem kell x embernek megszakadni azért hétről hétre, hogy az működni tudjon. Sokszor olvashattátok tőlem, hogy húzom a szám néhány ötletre, hogy ez vagy az túl sok meló, vagy túl bonyolult, túl macerás. Mindez nem véletlen, sok-sok év vagyok már szervező, és pontosan tudom, hogy mi történik akkor, ha elfogy a lelkesedés... csak az tud jól működni éveken keresztül, amit egyszerű üzemben tartani és nem kell senkinek sem beleszakadnia.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 04. 14. 13:26.

  16. #16
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Péntek és Szombat amúgy miért tabu téma itt a Masters-en? Az még annyira nem zavar, hogy nem akartok bajnokságot tenni ezekre a napokra, de hogy Fun versenyek sincsenek azt nem igazán értem. Én a megrendezett versenysorozatok 75%-án nem tudok részt venni pont ez miatt és szerintem nem vagyok egyedül ezzel.

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Péntek és Szombat amúgy miért tabu téma itt a Masters-en? Az még annyira nem zavar, hogy nem akartok bajnokságot tenni ezekre a napokra, de hogy Fun versenyek sincsenek azt nem igazán értem. Én a megrendezett versenysorozatok 75%-án nem tudok részt venni pont ez miatt és szerintem nem vagyok egyedül ezzel.
    Ha megnézed az versenyzőket itt a Masters-en, akkor erősen ~30 körül alakul az átlag életkor. Mit jelent ezt? A tagjaink túlnyomó része hétköznap dolgozik és hétvége pedig marad a családnak, utánzásnak, egyéb dolgoknak... illetve a péntek és a szombat esték azok, amikor az ember jellemzően elmegy valahova és felönt a garatra is egy keveset. Épp ezért a futamainkat igyekszünk úgy intézni, hogy a másnap lehetőleg munkanap legyen, ilyenkor az emberek nagy része esténként már otthon van és kisebb eséllyel jön közbe bármilyen rendkívüli teendő. Persze kivételek mindig vannak, nyilván a fenti kép nem lehet igaz mindenkire.


    Mondjuk abban igazad van, hogy Fun versenyek lehetnének ezeken a napokon is. Ez persze a szervezőktől is függ, hogy ők mennyire érnek rá a szerverekkel foglalkozni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 04. 14. 16:26.

  18. #18
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Anno volt olyan jópár évvel ezelőtt ,hogy 2 liga mérte össze a tudását, ha jól emlékszem az első forduló LFS-be volt, a második rFacorban.
    Amennyiben ez kivitelezhető lenne,- szervezők részéről ezt összehozni- lenne erre igény?
    -Igen
    -Nem

  19. #19
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Péntek és Szombat amúgy miért tabu téma itt a Masters-en? Az még annyira nem zavar, hogy nem akartok bajnokságot tenni ezekre a napokra, de hogy Fun versenyek sincsenek azt nem igazán értem. Én a megrendezett versenysorozatok 75%-án nem tudok részt venni pont ez miatt és szerintem nem vagyok egyedül ezzel.
    Ez nem itt "tabu" csak, a VSR-nél és az SRS-nél is. Van összesített versenynaptáram, így ez nagyon látványosan kijön. Pénteken és szombaton sehol nem rendeznek versenyeket, valószínűleg ott is hasonló tapasztalatok miatt. Egyébként a kérdéses napok nálam is kiesnének az esetek 95%-ában, mint potenciális időpontok.

  20. #20
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak azt tudom, hogy nem egyszer előfordult már, hogy mi (a nagy gonosz Masters) felajánlottuk kis pár fős (vagy akár egyszemélyes) csapatoknak, hogy jöjjenek és csinálják nálunk, amint csinálnak és ezzel kölcsönösen mindenki jó jár. Mondanom sem kell, hogy ezek általában nem igazán jöttek össze és a legtöbbjük azóta már sehol sincs.
    Miért is nem vagyok meglepve? Néha tényleg UFO-nak érzem magam, amiért fentebb vázolt gondolataim támadnak.

  21. #21
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ha megnézed az versenyzőket itt a Masters-en, akkor erősen ~30 körül alakul az átlag életkor. Mit jelent ezt? A tagjaink túlnyomó része hétköznap dolgozik és hétvége pedig marad a családnak, utánzásnak, egyéb dolgoknak... illetve a péntek és a szombat esték azok, amikor az ember jellemzően elmegy valahova és felönt a garatra is egy keveset. Épp ezért a futamainkat igyekszünk úgy intézni, hogy a másnap lehetőleg munkanap legyen, ilyenkor az emberek nagy része esténként már otthon van és kisebb eséllyel jön közbe bármilyen rendkívüli teendő. Persze kivételek mindig vannak, nyilván a fenti kép nem lehet igaz mindenkire.

    Mondjuk abban igazad van, hogy Fun versenyek lehetnének ezeken a napokon is. Ez persze a szervezőktől is függ, hogy ők mennyire érnek rá a szerverekkel foglalkozni.
    Csak ötletnek. A vasárnapi GT3-as futamok előtt pénteken vagy szombaton ugyan azon a pályán ugyan úgy GT3-al fun verseny rövid futamokkal. Így is sokan gyakorolnak hétvégén a versenyre, miért ne lehetne versenyezni is. Azért a GT3-at mondom, mert jelenleg ott van a legtöbb ember.

  22. #22
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Régen se működött. Rendszeresen elmaradtak adások, gond volt a képminőséggel, nem volt felkészült a kommentátor, stb, stb...

    Az a néhány online TV ami van, elég változó minőségen dolgozik, illetve egyik sem áll sorban azért, hogy minket közvetítsen. Nem tudom, hogy min/kin múlik, hogy melyik liga kerül adásba, vagy sem, én ezzel régebben sokat próbálkoztam, de nem vagyunk bent a megfelelő körben, vagy nem tudom mi a gond. Ami biztos, hogy egy jó színvonalú TV közvetítés összehozásához rengeteg mindenre szükséges: munka, idő, emberek, elhívatottság, szaktudás, tehetség, eszközök... ami azért igen nehezen áll össze, pláne úgy, hogy mindezt ingyen, vagy minimális pénzből kéne kihozni.

    Illetve igaz az nem élő, de amilyen közvetítések készített Hartge az elmúlt pár WTCC futamunkról (link), az szerintem igen komoly színvonalat képvisel, de az sem véletlen, hogy az sem élőben fut.
    Én pont a szakmában dolgozok. És ha minőséget akarsz az nem csak idő és munka, de rengeteg pénz is egy egyszerű ember szemével és nem cégként nézve. Cégként nézve pedig szerintem ennek nincs akkor nézőszámat hogy legyen igazán haszna, mint pl reklámérték hogy valaki csak úgy elvállalja.
    Hobbyból leülni egy webcam elé és mondani miközben megy a verseny meg bárki előtt nyitott lehetőség, hajrá

  23. #23
    Vissza az eredeti témához! Egy kicsit off-topic, de talán érdekes:

    Kérdés: vezettél már valaha versenyautót? (A gokarton kívül)

    Igen, zárt karosszériásat
    Igen, együléses formaautót
    Igen, rali/ralikrossz autót
    Nem

    Még lehetne más opció is a válaszokra, de most nem jut eszembe semmi. A kamiont nem mertem beleírni!

  24. #24
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Vissza az eredeti témához! Egy kicsit off-topic, de talán érdekes:

    Kérdés: vezettél már valaha versenyautót? (A gokarton kívül)

    Igen, zárt karosszériásat
    Igen, együléses formaautót
    Igen, rali/ralikrossz autót
    Nem


    Még lehetne más opció is a válaszokra, de most nem jut eszembe semmi. A kamiont nem mertem beleírni!
    Ezek jó kérdések, de lehetne bővíteni 3 csoportban.

    Ültél e már sportautóban, pályaautóban, rally autóban utasként.....
    Van vagy versenyzel már versenyautóval, rally autóval, gokarttal, pályaautóval.
    Van jogosítványaod vagy nincs és úgy szimulátorozol.

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Vissza az eredeti témához! Egy kicsit off-topic, de talán érdekes:

    Kérdés: vezettél már valaha versenyautót? (A gokarton kívül)

    Igen, zárt karosszériásat
    Igen, együléses formaautót
    Igen, rali/ralikrossz autót
    Nem

    Még lehetne más opció is a válaszokra, de most nem jut eszembe semmi. A kamiont nem mertem beleírni!
    Na ez már döfi. Ilyenféle kérdésekre gondoltam, vártam.
    Ezt multiopciósra lehetne venni, mert ugye megeshet hogy vki már mind a hármat, többfélét is vezetett már.
    Én a gokartot is beleraknám (mert miért ne, az is egy lépcsőfok), meg talán hogy csak utasként volt-e valamelyikben. Vagy kihagyhattunk-e vmi kategóriát?
    És ezt valahogy formába önteni.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •