Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (26 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    AC GT3 - Büntetések - Monza

    Kedves versenyzők!

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    Monza - 2016.03.20 - R1:
    Replay: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5442-AC-GT3-Bajnosk%C3%A1g-Replay-ek&p=222197&viewfull=1#post222197

    0:42 - Fehér Zoltán - tömegbaleset okozása: 3 Figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)
    0:45 - Szántai Zoltán - nem figyel oldalra: Figyelmeztetés
    0:52 - Zelfel Tamás - lökés: 2 Figyelmeztetés (méltányolva, hogy magát óvta)
    0:55 - Ifj Ficza Ferenc - elfékezés: szóbeli figyelmeztetés
    0:56 - Balogh Tamás - elindul keresztbe a pályán: 2 Figyelmeztetés
    1:24 - Horváth Márk - leszorítás: Figyelmentetés
    1:27 - Horváth Márk - szabálytalan visszatérés, lökés: 3 Figyelmeztetés
    1:32 - Vona Zoltán - vágás, jogosulatlan előnyszerzés: 2 figyelmeztetés
    1:38 - Terjék Attila - lökés: 2 Figyelmeztetés
    1:41 - Tassi Attila - lökés: Versenybaleset
    106:17 - Ifj.Ficza Ferenc - cikázás: magát büntette


    Monza - 2016.03.20 - R2:
    Replay: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?5442-AC-GT3-Bajnosk%C3%A1g-Replay-ek&p=222197&viewfull=1#post222197

    1:47 - Surányi Géza - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    1:51 - Mammel Erik - szbaálytalan visszatérés: Figyelmeztetés
    1:51 - Laza Balázs - lökés: Figyelmeztetés
    1:53 - Surányi Géza - lökés: 2 figyelmeztetés
    4:00 - Pataki Szabolcs - szabálytalan visszatérés: Figyelmeztetés
    5:51 - Laza Balázs -lökés: 2 Figyelmeztetés (enyhítés kapcsolódó incidens miatt)
    26:40 - Balázs Péter - lökés: Figyelmeztetés (enyhítés Lajos féktávon való irányváltása miatt)
    27:42 - István Kornél - lökés: 3 Figyelmeztetés
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 04. 15. 09:02.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Oláh Gergely és Horváth Krisztián esete még vizsgálat alatt...

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Összevont büntetések:

    Boxutca áthajtás: Fehér Zoltán, Hetzl Kristóf, Laza Balázs, Piski Tamás, Surányi Géza
    4 Figyelmeztetés: Apojk Imre, Horváth Márk, Molnár Attis, Pataki Szabolcs, Zrubecz László
    3 Figyelmeztetés: Csorosz László, Homoki Csaba, Horváth Roland, István Kornél, Mammel Erik, Matejka Zoltán, Piski Tamás, Reményi Balázs, Szloboda Gusztáv, Terhes Csaba,
    2 Figyelmeztetés: Balázs Péter, Balogh Tamás, Csáti Viktor, Fehér Zoltán, Kókai Konrád, Lele Péter, Pothorszki Attila, , Terjék Attila, Vona Zoltán, Zelfel Tamás
    1 Figyelmeztetés: Gedő Miklós, Hajas Tamás, Hetzl Kristóf, Horváth Krisztián, Pető László, Szabó Szilárd, Szántai Zoltán



    Surányi Géza, Fehér Zoltán, Laza Balázs esetében most, Piski Tamás és Hetzl Kristóf esetében pedig az előző futamokon összegyűlt az 5 db figyelmeztetés, amit a VB a szabályok értelmében 1 db Boxutca áthajtásra vált át, amit a következő verseny első 10 körében kell letöltenie, és a letöltés idejét pedig be kell jelentenie a meghatározott topikba.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 04. 03. 19:54.

  4. #4
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Mivel nem érzem úgy,hogy az általam vétett szabálytalanságokkal bárkinek is tönkretettem volna a versenyét, ellenben az enyémet 1/4 óra alatt nullázták, így az előző futam végeredményét tekintve (be sem tudtam fejezni a futamot) méltányosságból a box utca áthajtást had váltsam ki egy boxból rajtolással, amennyiben erre van mód/lehetőség.
    Utoljára módosította: AssettoDriftER; 2016. 04. 03. 19:34.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg AssettoDriftER írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel nem érzem úgy,hogy az általam vétett szabálytalanságokkal bárkinek is tönkretettem volna a versenyét, ellenben az enyémet 1/4 óra alatt nullázták, így az előző futam végeredményét tekintve (be sem tudtam fejezni a futamot) méltányosságból a box utca áthajtást had váltsam ki egy boxból rajtolással, amennyiben erre van mód/lehetőség.
    Sajnos nincs. Az általad és az ellened elkövetett szabálytalanságok között nem vonunk mérleget, nincs köztük összefüggés.

    Te az áthajtásos büntetésed több kisebb szabálytalansággal hoztad össze, nem kell feltétlenül más versenyét tönkretenni ahhoz, hogy összegyűljön az 5 figyelmeztetés.

  6. #6
    Nekem már öt figyelmeztetésem van, nem? Én úgy számoltam... Az ugye boxutca áthajtás?

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem már öt figyelmeztetésem van, nem? Én úgy számoltam... Az ugye boxutca áthajtás?
    Igen, jogos, annyid van. Az sajnos BUÁ.

  8. #8
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe!
    Átolvastam...megnéztem, elgondolkodtam az élet értelmén, a szabályzat egyes pontjain, különféle ajánlásokon előzésekhez, lekörözésekhez...és az alábbi két eset kapcsán bizony most teljesen tanácstalan vagyok.
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése

    R2, 1:45 - 1:55
    Surányi Géza

    R2, 102:43
    Mammel Erik (lekörözés)

    replay: https://drive.google.com/file/d/0B2X...ew?usp=sharing
    Esetleg megvilágosítanátok hogy mi és miért annyi vagy semennyi?
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  9. #9
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Átolvastam...megnéztem, elgondolkodtam az élet értelmén, a szabályzat egyes pontjain, különféle ajánlásokon előzésekhez, lekörözésekhez...és az alábbi két eset kapcsán bizony most teljesen tanácstalan vagyok.


    Esetleg megvilágosítanátok hogy mi és miért annyi vagy semennyi?
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Válaszolok, ha lesz időm. Lehet csak vasárnap.

  11. #11
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Válaszolok, ha lesz időm. Lehet csak vasárnap.
    okay, akkor addig kétségek között hánykolódok, hogy megúszom-e szóbeli ejnyebejnyével, ha valakit finoman, hátulról a kocsi sarkát megtolva kiforgatok, vagy netán ma este ha Laci leköröz - mer le fog, nem kétséges - akkor nekimehetek-e következmények nélkül?

    csak ezért kérdezem....mer eddig nem erről tudtam...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    okay, akkor addig kétségek között hánykolódok, hogy megúszom-e szóbeli ejnyebejnyével, ha valakit finoman, hátulról a kocsi sarkát megtolva kiforgatok, vagy netán ma este ha Laci leköröz - mer le fog, nem kétséges - akkor nekimehetek-e következmények nélkül?

    csak ezért kérdezem....mer eddig nem erről tudtam...
    Jó akkor gyors leszek, de nem korrekt.

    Amikor téged kiforgattak, akkor te is tartottál jobbra, leszorítás gyanús eset volt, ezért kapott csökkentett büntit az elkövető. De ezt most csak fejből írom, nem hivatalos és hiába vitatkoznál vele, nem fogom tudni most megnézni az esetet, hogy korrekten válaszoljak. A lekörözéses este meg nem is emlékszem, még az is lehet, hogy valahogy kimaradt a vizsgálatból, utána kell néznem..

  13. #13
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jó akkor gyors leszek, de nem korrekt.

    Amikor téged kiforgattak, akkor te is tartottál jobbra, leszorítás gyanús eset volt, ezért kapott csökkentett büntit az elkövető. De ezt most csak fejből írom, nem hivatalos és hiába vitatkoznál vele, nem fogom tudni most megnézni az esetet, hogy korrekten válaszoljak. A lekörözéses este meg nem is emlékszem, még az is lehet, hogy valahogy kimaradt a vizsgálatból, utána kell néznem..
    Látom egy replay megnézése már nem fér bele, akkor könnyítek a dolgon...
    íme két kép nagyjából az ütközés pillanatából.

    Sheldon Coopert idézve védekezésemet 3 lábú fejőszékhez kívánom hasonlítani, ami köztudottan sohasem billeg.

    1. Az én autóm teljesen párhuzamos a pálya szélével, nem húzok jobbra, kormányom közel se áll jobbra..
    2. Az 1 autónyi hely a jobbomon ami a mögöttem érkező kollégát megilleti, nem bőven ugyan de meg van (ellenben azzal a hellyel amit Ő "hagyott" nekem a sikán bejáratánál, de az egy másik történet, bár az óvásomba az is beletartozik).
    3. A mögöttem érkező autója közel se párhuzamos a pálya szélével, tisztán látszik hogy felém tart.

    Ezennel kész a fejőszékem...remélem Sheldonnal ellentétben nem én leszek lecsukva..

    Remélem ezzel segítettem az igen tisztelt/elfoglalt VB munkáját.
    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg 1.jpg (218,2 KB, 46 megtekintés)
    • Fájl típus: jpg 2.jpg (363,7 KB, 45 megtekintés)
    Utoljára módosította: Sziszka; 2016. 04. 11. 21:22.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  14. #14
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jó akkor gyors leszek, de nem korrekt.

    ..
    Továbbra is várom a "korrekt" véleményt, hogy eztán szóbeli ejnebejnyével megúszom-e a kocsi hátsó sarkának pöccintésével okozott kiforgatást?
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbra is várom a "korrekt" véleményt, hogy eztán szóbeli ejnebejnyével megúszom-e a kocsi hátsó sarkának pöccintésével okozott kiforgatást?
    Ma este úgy is büntizés van a napirendben, ezt is meg fogom nézni újra és válaszolok.

  16. #16
    Én eddig nem akartam beleszólni, mert nem is értem, hogy miről van szó. Egy versenytárs azért panaszkodik, mert a másik nem kapott elég szigorú büntetést? Nekem ez eszembe sem jutna.

    Azt viszont nem szeretném, hogy mindenáron én legyek a bűnbak. Egy képet hagy osszak meg!



    Ez az ütközés előtti utolsó momentumot ábrázolja. Látszik, hogy a versenytárs befelé tart, miközben ott rengeteg hely a másik oldalon. A versenytárs belső kamerás képén az látszik, hogy egyenesen tartja a kormányt, de az nem jelent semmit, hiszen úgy is le lehet szorítani valakit, hogy előtte elindul befelé, utána meg egyenesen halad tovább. Az én képemen viszont az látszik világosan, hogy én tényleg fordítom a kormányt jobbra, próbálom elkerülni az ütközést. Hogy volt egy autónyi helyem? Nagyjából annyi, meg tíz centi. Sajnos nem sikerült ott elférnem. Ráadásul a Nissan hátsó szárnya szélesebb is, mint maga az autó, így majdnem kiütötte a szélvédőt.

    Azt pedig remélem senki sem feltételezi, hogy szándékosan forgattam ki a kollégát. Persze szó sincs arról, hogy ártatlan bárány lennék. Hibát követtem el, ezt a versenyről szóló topicban el is ismertem és elnézést kértem. A versenybírósággal nem vitatkozom, nem is fogok soha. A két figyelmeztetést, amit ezért kaptam, elfogadtam, sőt le is töltöttem a boxutca áthajtást Silverstone-ban, mert összejött az öt.

    Szerk: miért lett ilyen nagy a bélyegkép?
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Sury; 2016. 04. 15. 08:34.

  17. #17
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Én eddig nem akartam beleszólni, mert nem is értem, hogy miről van szó....
    Ez tisztán látszik, hogy nem érted....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Átolvastam...megnéztem, elgondolkodtam az élet értelmén, a szabályzat egyes pontjain, különféle ajánlásokon előzésekhez, lekörözésekhez...és az alábbi két eset kapcsán bizony most teljesen tanácstalan vagyok.
    Esetleg megvilágosítanátok hogy mi és miért annyi vagy semennyi?

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    R2, 1:45 - 1:55
    Surányi Géza

    R2, 102:43
    Mammel Erik (lekörözés)
    Hivatalos válasz:

    Surányi Géza:
    Gézával az első sikánban kétszer "találkoztál", az első kontaktot nem találtuk jelentősnek és komolyabb büntetésnek érdemesnek, mivel érdemi súlya és következménye nem volt, ezért szóbeli figyelmeztetést kapott. A második esetért 2 figyelmeztetést kapott, mivel itt rendkívül szűk hely állt a rendelkezésedre melletted és nem volt egyértelműen megállapítható, hogy közvetlenül az ütközés előtt indult-e meg az autót először kis mértékben jobbra, vagy pedig az már az kontakt hatása volt. Mindenképpen Géza a felelős, de az ok okozati viszonyt nem 100%-osan egyértelmű, ezért került csökkentésre némileg a büntetése.


    Mammel Erik:
    Ez az eset szimplán kimaradt, elnézést érte, természetesen jár Eriknek a büntetés, pótolva lesz.

  19. #19
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mammel Erik:
    Ez az eset szimplán kimaradt, elnézést érte, természetesen jár Eriknek a büntetés, pótolva lesz.
    Ott lehúzódtam és elengedtem Sziszkát, de benéztem a féktávot, becsúsztam és koccantunk. Semmiképpen nem kifékezésnek szántam, hiszen lekörözött, ezért is hagytam neki helyet az ideális vonalon. 2 figyelmeztetést biztosan megér. Szerencsére nagyobb baj nem történt, mehettünk tovább.

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hivatalos válasz:

    Mammel Erik:
    Ez az eset szimplán kimaradt, elnézést érte, természetesen jár Eriknek a büntetés, pótolva lesz.
    Illetve ahogy nézem ezen kívül is maradt még ki eset, szóval van még mit pótolni...

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ott lehúzódtam és elengedtem Sziszkát, de benéztem a féktávot, becsúsztam és koccantunk. Semmiképpen nem kifékezésnek szántam
    Erik, szükségünk lesz más eset miatt a Monza-i replay-edre, kérlek tölsd fel nekünk mielőbb, köszi!

  21. #21
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Erik, szükségünk lesz más eset miatt a Monza-i replay-edre, kérlek tölsd fel nekünk mielőbb, köszi!
    Nem készült saját replay, sajnos. A mostani F3-as futamon árulta el Zelfi, hogyan tudom menteni az online futamokat. Maximum máséból tudjátok megnézni, de ez esetben nincs vita, tisztán az én saram. Mivel nem lett belőle komoly kára Sziszkának, maximum néhány másodpercet vesztett (ha jól rémlik, pozíciót nem), nyugodtan rójatok ki 2 figyelmeztetést, az bőven jó szerintem is.

  22. #22
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Ez tisztán látszik, hogy nem érted....
    A Te hozzáállásodat nem értem. Nekem eszembe sem jutna azért kardoskodni a versenybíróságnál, hogy egy versenytárs súlyosabb büntetést kapjon. (Bármit is követett el ellenem)

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hivatalos válasz:

    Surányi Géza:
    Gézával az első sikánban kétszer "találkoztál", az első kontaktot nem találtuk jelentősnek és komolyabb büntetésnek érdemesnek, mivel érdemi súlya és következménye nem volt, ezért szóbeli figyelmeztetést kapott. A második esetért 2 figyelmeztetést kapott, mivel itt rendkívül szűk hely állt a rendelkezésedre melletted és nem volt egyértelműen megállapítható, hogy közvetlenül az ütközés előtt indult-e meg az autót először kis mértékben jobbra, vagy pedig az már az kontakt hatása volt. Mindenképpen Géza a felelős, de az ok okozati viszonyt nem 100%-osan egyértelmű, ezért került csökkentésre némileg a büntetése.
    Megítélésem szerint pontosan ez történt, minden szóval egyetértek. (Zárójel: az első kontakt azért következett be, mert túl szűken fordultam és megdobta az autót a belső rázókő. Inkább több helyet akartam hagyni, mint kevesebbet.

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem készült saját replay, sajnos. A mostani F3-as futamon árulta el Zelfi, hogyan tudom menteni az online futamokat. Maximum máséból tudjátok megnézni, de ez esetben nincs vita, tisztán az én saram. Mivel nem lett belőle komoly kára Sziszkának, maximum néhány másodpercet vesztett (ha jól rémlik, pozíciót nem), nyugodtan rójatok ki 2 figyelmeztetést, az bőven jó szerintem is.
    Nem erről volt szó, volt egy csúnya tömegbaleset a verseny végén, ahol elég furcsán mozog az autód, LAG gyanús... Ezen felül volt két rettentő csúnya pályára való visszatérésed közvetlenül az után.
    Illetve ez lehet most hülyén fog hangzani, de büntid meghatározásánál nem vesszük figyelembe a véleményed.

    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    A Te hozzáállásodat nem értem. Nekem eszembe sem jutna azért kardoskodni a versenybíróságnál, hogy egy versenytárs súlyosabb büntetést kapjon. (Bármit is követett el ellenem)
    Nem tudom mi ezzel a bajod, ha egy versenytárs "ellenem" elkövetett tettért az én meglátásom szerint nem megérdemelt büntetést kapna (ha enyhébb, ha súlyosabbat), akkor ezt én is ugyan úgy szóvá tenném, én nem látok ebben problémát.

  24. #24
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem erről volt szó, volt egy csúnya tömegbaleset a verseny végén, ahol elég furcsán mozog az autód, LAG gyanús... Ezen felül volt két rettentő csúnya pályára való visszatérésed közvetlenül az után.
    Jaaa, hát az egészen más eset volt. Kíváncsi vagyok, mit hoztok ki belőle. Ott a Tóth Szabolccsal való ütközésem után valóban hülyén jöttem vissza a Parabolica-ba, bár szerencsére nem lett belőle ütközés. Szabolccsal meg azért ütköztem, mert nem láttam az autóját közeledni egy velem együtt kipördült autó miatt még az egyenesben, ő pedig mentette a sörét, amit éppen ivott

  25. #25
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    A Te hozzáállásodat nem értem. Nekem eszembe sem jutna azért kardoskodni a versenybíróságnál, hogy egy versenytárs súlyosabb büntetést kapjon. (Bármit is követett el ellenem)
    Nem a személyen hanem a cselekményen van a lényeg...Nekem az eredeti ítélet azt jelentette, hogy simán megéri ha kiforgatom az előttem menőt - teszem hozzá, eddig nem ez volt a szokás - amennyiben kicsit is nehéz helyzetbe van hozva (bár tény hogy én maximálisan szabályosan jártam el, minden megvolt ami egy mellettem levőt megilletett volna, hátmég ami egy MÖGÖTTEM* levőt megilletett (tekintve hogy a másik oldalamon is voltak). Ennek fényében továbbra se értek 100%-ig egyet a dologgal, de már érezhetőbb a súlya, persze fontolgatva a következményeket (következetes ítélkezést feltételezve*), adott esetben továbbra is megéri szerintem kiforgatni azt a ki előttem van....(nem ez a feltett szándékom, de egy szoros bajnokság állásnál az ítéletek fényében simán megérheti)

    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Megítélésem szerint pontosan ez történt, minden szóval egyetértek. (Zárójel: az első kontakt azért következett be, mert túl szűken fordultam és megdobta az autót a belső rázókő. Inkább több helyet akartam hagyni, mint kevesebbet.
    Az hogy egy kanyart képtelen vagy bevenni hiba nélkül, az nem igazán vigasztal engem, ott besárgult a jobb eleje, oldala és hátulja a kocsimnak, akármit is jelent ez "corsanyelven", és összességében a veled töltött első kanyar és a 2 órás verseny 20 mp-e után már nem voltam képes olyan köröket menni mint ép kocsival (mondjuk ez eddig minden versenyemre igaz kb.)

    *: apropó helyhagyás és mögöttem-mellettem átfedés, még felhozhatnám a F3 esetet is, ahol szerintem ennél sokkal egyértelműbben voltam mellette a sporttársnak, és mégis kétségbe lett vonva a "jogom", akkor itt nem is értem hogy jön ez szóba? Persze már nem tudom - és nem is akarom akarom régebbi verziók telepítgetésével elszúrni az időt - megnézni pontosan az esetet, így csak az emlékeimre hagyatkozok, nincs "képi" bizonyíték, így elfogadom illetve nem foglalkozok vele tovább....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •