Oldal: 5 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5
Találatok: 101 - 119 (119 összesen)
  1. #101
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Én is kötelezővé tenném. Ha még el is bamul az ember akkor is figyelmeztet hogy bebújt mellé valaki és nem húzom rá a kormányt. Ezzel elkerülhető lenne az óvások nagy része a WTCCben is. Számtalan példa van rá hogy egyszerűen nemhagynak helyet a pályán, a kanyarban, előzéskor, mert nem is veszik észre hogy ott van valami. Sok hasznos információt mond be közben is, és még nem érzem magam egyedül verseny közben.
    Arra is figyelmeztet hogy ha megelőzök valakit akkor mikor sorolhatok be elé, mert már nincs mellettem. Szinte centire be lehet tenni a másik elé a kocsit.
    A progi csak a biztonságot és a versenyélményt is növeli . Én is bátrabban előzök vele és csatázok mással hogy nem tolom le a pályáról. Már hiányzik ha elfeljtettem betölteni kedves Cheif
    Minden szavaddal egyetértek, csak az a gond, hogy ezeket app nélkül is tudni kéne, ugyan az a véleményem erről, mint a helicorsa-ról, elcsökevényesíti az agyad és az érzékeidet, nem hagy kifejlődni alapvető készségeket.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 04. 11. 08:37.

  2. #102
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Arra, hogy nem lehetett tankolni a boxban valószínűleg ez a magyarázat. Forrás a DTM szabályzata:
    Since the 2012 season, refuelling during the race has been prohibited for safety reasons.
    Magyarán nincs tankolás verseny alatt. A játék gondolom ehhez a szabályhoz igazodik.

  3. #103
    Idézet Eredetileg Visar Gjikolli írta Hozzászólás megtekintése
    I would also like just to say some words...

    Firstly, I would like to thank GTR-Masters and all it's racers. Tonight I drove for the first time with you guys and finished 6, which I consider pretty good result as it was my first time to drive the RRE in any of the servers and yet I'm not familiarized with the game, pit stop and many more features. Due to high ping I was told to leave the server so I could not drive in the second race. I hope by the next race I'll manage to fix what ever needed to proceed racing other events with you.

    Is there a video replay of the entire race and where can I find? Once again thanks for Köszönöm a vendéglátást
    Yeah, a worse internet connection can ruin other players' race that's why you were asked to leave the server because some of us saw experienced you disappeared and jumped. We hope you can manage this problem and race against us next time.

  4. #104
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Arra, hogy nem lehetett tankolni a boxban valószínűleg ez a magyarázat. Forrás a DTM szabályzata:
    Since the 2012 season, refuelling during the race has been prohibited for safety reasons.
    Magyarán nincs tankolás verseny alatt. A játék gondolom ehhez a szabályhoz igazodik.
    Verseny után agyaltam ezen én is, bár nekem nem volt ezzel gondom, mert tankoltam eleget induláskor, hogy végig tudjak menni. Annyi rémlett a valódi sorozatból, hogy a boxkiállás kötelező, de csak a kerékcsere miatt. Meg hát sprintfutamokon sok értelme nincs is azzal tökölni, hogy 30 vagy 60 literrel induljon neki az ember. Valamiért beégett az agyába sokaknak ez a tankolás, pedig egyáltalán nem volt szükséges.
    Felkészülésként egyórás futamon gyakoroltam offline, akkor szépen működött nekem. Nem tudom, a versenytávot figyeli-e a program?

  5. #105
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Én is kötelezővé tenném. Ha még el is bamul az ember akkor is figyelmeztet hogy bebújt mellé valaki és nem húzom rá a kormányt. Ezzel elkerülhető lenne az óvások nagy része a WTCCben is. Számtalan példa van rá hogy egyszerűen nemhagynak helyet a pályán, a kanyarban, előzéskor, mert nem is veszik észre hogy ott van valami. Sok hasznos információt mond be közben is, és még nem érzem magam egyedül verseny közben.
    Arra is figyelmeztet hogy ha megelőzök valakit akkor mikor sorolhatok be elé, mert már nincs mellettem. Szinte centire be lehet tenni a másik elé a kocsit.
    A progi csak a biztonságot és a versenyélményt is növeli . Én is bátrabban előzök vele és csatázok mással hogy nem tolom le a pályáról. Már hiányzik ha elfelejtettem betölteni kedves Cheif
    Szabival értek egyet, nem feltétlen tartom szerencsésnek, hogy nagyon erre szokjon rá az ember. Az a baj, hogy amúgy is túl sok mindent bízunk magunk körül mindenféle programokra és ezek miatt mi magunk visszafejlődünk. Tapasztalatból mondom, hogy az elején nekem is nehéz volt egy kicsit, de nem olyan nagy boszorkányság megszokni, hogyan közlekedjünk másokra is figyelve. Lekopogom, régen óvtak már engem ilyesmi miatt, talán az első versenyeimen.

    Más téma: A kék zászló hiánya valóban zavaró. Zelfel Tomi és Miklós Attila is lekörözött az első verseny végén, de nem jelezte a program, csak sejtettem. Nincs olyan app sem itt, mint iracing-ben, ahol látom, hogy az előttem vagy mögöttem lévő körön belül van-e? Ez esetben lehet, érdemes volna TS-t használva figyelmeztetni a lekörözőnek az előtte haladót.

    LAG: Kvalifikáció előtt egy Practice fázisban célszerű volna itt is tesztelni. Addigra összegyűlik mindenki, nem nagy kaland egymást figyelve megnézni, ki villog és annak is jut ideje egy-két gyors óvintézkedésre, ki-be lépésre, stb... Ehhez persze kell TS, de szerintem az manapság már alap kellene, hogy legyen. Nem tartom indokolatlan igénynek, hogy a versenyző elérhető legyen probléma vagy közérdekű információk esetén.

  6. #106
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Már hiányzik ha elfeljtettem betölteni kedves Cheif
    Nekem automatikusan indul raceroommal együtt, biztos ami biztos
    Most tegnap bemondta hogy 1 liter maradt (kettőt is mondta de szerintem motorzaj miatt nem hallottam) és akkor már tudtam hogy beszívtam. Kár hogy ilyeneken múlik. Első versenyen ahogy néztem, akár nyerhettem is volna Gábor kiesésével (igaz, ő is ugyan azzal szívta be mint én). Másodikon az időmérő nem jött össze és csak a 6. helyen fogyott ki az üzemanyag. Zanbvoort után ez a pálya is nagyon jól ment, kár érte.

    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Arra, hogy nem lehetett tankolni a boxban valószínűleg ez a magyarázat. Forrás a DTM szabályzata:
    Since the 2012 season, refuelling during the race has been prohibited for safety reasons.
    Magyarán nincs tankolás verseny alatt. A játék gondolom ehhez a szabályhoz igazodik.
    Ez szerintem nem igaz. Első versenyen 40 litert tankoltam és végigmentem. Vagy az üzemanyag fogyasztás rossz vagy rátankoltak

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Más téma: A kék zászló hiánya valóban zavaró. Zelfel Tomi és Miklós Attila is lekörözött az első verseny végén, de nem jelezte a program, csak sejtettem. Nincs olyan app sem itt, mint iracing-ben, ahol látom, hogy az előttem vagy mögöttem lévő körön belül van-e? Ez esetben lehet, érdemes volna TS-t használva figyelmeztetni a lekörözőnek az előtte haladót.
    CrewChief bemondja, ezért tenném kötelezővé. Mivel nagyon jól testre szabható, a spotter részt simán ki lehet kapcsolni.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 04. 11. 09:37.

  7. #107
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Yeah, a worse internet connection can ruin other players' race that's why you were asked to leave the server because some of us saw experienced you disappeared and jumped. We hope you can manage this problem and race against us next time.
    Yes, brother..I'll work to fix this issue and race again together...

  8. #108
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    CrewChief bemondja, ezért tenném kötelezővé. Mivel nagyon jól testre szabható, a spotter részt simán ki lehet kapcsolni.
    OK, akkor az úgy teljesen jó lenne erre a funkcióra.

  9. #109
    Idézet Eredetileg Visar Gjikolli írta Hozzászólás megtekintése
    Is there a video replay of the entire race and where can I find?
    Replay of both races:
    DTM 2015 - Norisring - 1st race
    DTM 2015 - Norisring - 2nd race

  10. #110
    Race results? Penalties? Championship table? etc
    Guys, where are those things?
    Utoljára módosította: Milan Stevanovic; 2016. 04. 11. 13:30.

  11. #111
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Szabival értek egyet, nem feltétlen tartom szerencsésnek, hogy nagyon erre szokjon rá az ember. Az a baj, hogy amúgy is túl sok mindent bízunk magunk körül mindenféle programokra és ezek miatt mi magunk visszafejlődünk. Tapasztalatból mondom, hogy az elején nekem is nehéz volt egy kicsit, de nem olyan nagy boszorkányság megszokni, hogyan közlekedjünk másokra is figyelve. Lekopogom, régen óvtak már engem ilyesmi miatt, talán az első versenyeimen.
    Ez ok is lenne akkor ha mindenki minimum 3 monitorral menne és a hangok olyanok lennének ,hogy halld a körülötted lévőket.
    iR ben is ott a spotter ,nem érzem sem kevesebbnek sem pedig hülyébbnek magam mert használom.
    Nem is értem mi ez a nagy írtózás tőle.

  12. #112
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez ok is lenne akkor ha mindenki minimum 3 monitorral menne és a hangok olyanok lennének, hogy halld a körülötted lévőket.
    Pedig egyik kell se kell ahhoz, hogy tisztában legyél vele mi történik körülötted.
    Illetve 3 monitorral sem látod, ha a seggednél, vagy C vagy a B oszlopodnál van a másik autó orra, pedig az a legveszélyesebb.

  13. #113
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez ok is lenne akkor ha mindenki minimum 3 monitorral menne és a hangok olyanok lennének ,hogy halld a körülötted lévőket.
    iR ben is ott a spotter ,nem érzem sem kevesebbnek sem pedig hülyébbnek magam mert használom.
    Nem is értem mi ez a nagy írtózás tőle.
    Nem irtózom tőle, de ha valaki ezt szokja meg és nem tanulja meg külső segítség nélkül is tudni/érezni, hogy mi folyik körülötte, akkor azzal saját képességeinek fejlődését gátolja. iR-ben használom a spotter-t, de AC-ban és R3E-ben inkább nem használok semmit. iR-ben mondjuk a tükör nagyon csalóka, sokkal messzebbnek látod a mögötted lévőt, mint ahol valóban van (legalábbis azzal a beállítással, amit javasoltál anno).
    Nyilván nem a te sok éves rutinodat veszélyeztetik ezek a segédkütyük. A baj az, ha ezek nélkül nem tud valaki biztonságosan közlekedni a pályán. Én ezek nélkül megszoktam, hogy figyelek hátra, nézem a mögöttem érkező felzárkózásának ütemét, hogy lássam, menyivel gyorsabb. Ennek függvényében meg már előre tervezem, hol tudom pl. a lekörözőt lehetőleg a legsimábban elengedni.

  14. #114
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Minden szavaddal egyetértek, csak az a gond, hogy ezeket app nélkül is tudni kéne, ugyan az a véleményem erről, mint a helicorsa-ról, elcsökevényesíti az agyad és az érzékeidet, nem hagy kifejlődni alapvető készségeket.
    Akkor nyugodtan NE használjátok, de bele kellene rakni a szabályzatba hogy a kezdőknek ajánlott, így nagyobb biztonsággal tudnak közlekedni,
    gondot okozni a pályán. Aki úgy érzi hogy vérprofi, mint nem én akkor hagyja el. Így 34 évesen család, munka mellett nincs nekem erre időm,
    hogy ezeket az érzékszerveket kifejlesszem. Igazából jól szeretnék szórakozni, kikapcsolódni és mások szórakozását nem akarom elrontani.
    Ja és a A szerver elvileg az elit szerver, és mégis szinte csak ott vannak óvások, problémák hogy ez leszorított, ez nekem jött, kilökött bla bla bla.
    Vagy talán csak azért mert nem használják és nincsen elcsökevényesedve az agyuk és mégis sok probléma van velük?

  15. #115
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Az egyik legfontosabbnak tartott dolog pedig a rajt. Hihetetlen mik történnek ott. Egyszerre jobbra, balra, hátra és közben előre is nézve mégsem tudnak
    úgy vezetni ahogyan kellene. A rajtprocedúráról és az első kanyarban való elfordulásról is kellene tartani egy oktatást, mert sokan nincsenek tisztában hogyan kellene helyezkedni, milyen féktávot kellene venni.
    Első hogy sokkal óvatosabban akár többször is fékezve lassulva kellene mindenkinek megközelíteni az első kanyart és ha a pályán elfoglalt, jutott neki egy pozíció (bal oldalon, jobb oldalon, középen ) akkor a kanyarban is azt a helyet kellene tartani, hogy 3 autó is el tudjon fordulni egymás mellett.
    Mint az F1-ben. Monzában is mindig el tudnak jönni, mert nem az első, második kanyarban dől el a futam. Legfeljebb aki emiatt kiesik, annak eldőlt a futam.
    Ez lehet nem tartozik szorosan a CrewChief-hez, de ebben is segít hogy ne bambuljam be. Figyelmeztet arra is kanyarban ha mellettem van vagy közötte valakiknek, hogy "Hold your line" "Hold your line" "Hold your line"

  16. #116
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Jelenleg nyílt a bajnokság. Jó ötlet is lenne, ha a külföldieknek nem 800as pingjük lenne. Mondanám, hogy ping teszt kötelező meg ilyenek, de ez külföldiekkel szerintem reménytelen megcsinálni, szóval vagy kellene admin a szerverekre vagy legyen zárt a bajnokság

    Rajtnál a CrewChief kicsit használhatatlan főleg az alapbeállítással. Másodpercenkként beszél, rendkívül zavaró. Én be is nyomtam, hogy maximum 30 másodperccel rajt után szólaljon meg (meg még másik 30 dolgot)

  17. #117
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Az egyik legfontosabbnak tartott dolog pedig a rajt. Hihetetlen mik történnek ott. Egyszerre jobbra, balra, hátra és közben előre is nézve mégsem tudnak
    úgy vezetni ahogyan kellene. A rajtprocedúráról és az első kanyarban való elfordulásról is kellene tartani egy oktatást, mert sokan nincsenek tisztában hogyan kellene helyezkedni, milyen féktávot kellene venni.
    Első hogy sokkal óvatosabban akár többször is fékezve lassulva kellene mindenkinek megközelíteni az első kanyart és ha a pályán elfoglalt, jutott neki egy pozíció (bal oldalon, jobb oldalon, középen ) akkor a kanyarban is azt a helyet kellene tartani, hogy 3 autó is el tudjon fordulni egymás mellett.
    Mint az F1-ben. Monzában is mindig el tudnak jönni, mert nem az első, második kanyarban dől el a futam. Legfeljebb aki emiatt kiesik, annak eldőlt a futam.
    Ez lehet nem tartozik szorosan a CrewChief-hez, de ebben is segít hogy ne bambuljam be. Figyelmeztet arra is kanyarban ha mellettem van vagy közötte valakiknek, hogy "Hold your line" "Hold your line" "Hold your line"
    Ez mind mehetne tömegbalesetek nélkül, de pl. a rajt utáni olyan tömörülést, mint ami a Norisring-en szokott lenni, nincs az a program, ami megelőzi. Ezt két dolog előzheti meg: rutin és türelem. Ezekből egyiket sem a CrewChief/Helicorsa vagy bármi fogja szolgáltatni, hanem a versenyzés során alakulnak ki, ha hagyjuk. Nem vagyok híve az átfogó szabályozásoknak, így sem kötelezővé nem tennék ilyen programot, se nem tiltanék. Én azért nem használom, kivéve iracing-ben, mert minél jobban meg akarom szokni, hogy érezzem, kelljen éreznem a többieket magam mellett vagy mögött. Ettől függetlenül, ha te úgy érzed, ezzel biztonságosabban tudsz vezetni, ám használd!
    Raceroom versenyen már nem is emlékszem, mikor óvott meg valaki lökésért vagy leszorításért, tehát meg lehet ezt szokni, tanulni. Én sem fordítok erre olyan sok időt, abszolút úrvezető státuszban versenyzem esténként szórakozásképpen, mert élvezem. Talán, mert nem hajtok bajnoki címre, nem okoz infarktust, ha valaki megelőz. Egyértelműen jóval gyorsabbakat el is szoktam engedni, mert a védekezés engem lassítana csak. Megjegyzem, a magam viszonylatában ez jó taktika is, általában előrébb kerülök mindig, mint ahol rajt után szoktam tartózkodni (ott általában 2-3 autó megelőz mindig ) és az említett "úrvezető" szegmensben nem is állok rosszul eredmények tekintetében.

  18. #118
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg nyílt a bajnokság. Jó ötlet is lenne, ha a külföldieknek nem 800as pingjük lenne. Mondanám, hogy ping teszt kötelező meg ilyenek, de ez külföldiekkel szerintem reménytelen megcsinálni, szóval vagy kellene admin a szerverekre vagy legyen zárt a bajnokság
    Egyedül Visar Gjikolli ping-jével volt gond Norisring-en a külföldi pilóták közt, amennyire tudom. Vele tegnap mentünk a WTCC 2015-ös szerveren, végig 50-60 közötti értékeket mutatott és stabil volt. Privátban értekeztem vele, mondtam, hogy mit javítson, illetve növelni fogja a sávszélességét is.
    A LAG-tesztet én minden Raceroom-os verseny előtti szabadedzésen elkövetném (ott is akkor, amint együtt a társaság), ehhez nem feltétlen kell admin vagy szervező sem. Ha valakinél gond van, így még marad ideje gyors beavatkozásra, uninstallra, stb...

    Én támogatom, hogy lehessenek külföldi résztvevők is, főként, ha már nem csordulnak túl a szerverek. A versenyekkel kapcsolatos alapinformációkat angolul is közreadni nem nagy kunszt. Most is másolva van, csak az aktuális rész kerül javításra. Egyébként meg, mi is alapvetően az angol szakzsargont használjuk

  19. #119
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Volt még egy akinek magas pingje volt, de nem tudom a nevét. Engem nem zavarnak a külföldiek egyáltalán, legyünk sokan, csak 50 feletti ping már nem az igazi.

Oldal: 5 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •