Oldal: 8 / 28 ElsőElső ||| 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 176 - 200 (685 összesen)
  1. #176
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De te is inkább 20-15-14-et írtál a teljesen "testvéries" 17-16-16 helyett, tehát te is érzed, hogy vmi szintén nem oké ezzel a módszerrel sem...
    Nem, testvériesnek azt tartanám, de nem lenne realitása egy ilyen javaslatnak jelen helyzetben. Ezért írtam 20-15-14-et, kompromisszumként. És így is megvalósul az, hogy akik többet készülnek, komolyabban veszik, azok előnyt élveznek. Ez utóbbi elvvel semmi bajom, de az sem egészen korrekt, ha az, aki nem annyira gyors (bármi miatt), úgymond II. osztályú szolgáltatást kapna, mert ő béna.


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Marha jó lenne és ha még 2-3-4 ember így gondolkodik, akkor meg rúgunk egy öngólt magunkat.
    Pont ez nem akarom elkezdeni, hogy mindenféle ilyen-olyan indokok miatt elkezdjenek emberek lemondogatni futam előtt nevezéseket....
    Nem, felesleges így tovább gondolni. Ez a 49 egy extrém eset volt és 48 esetén tényleg két fullos szerver mehetett volna. Egy ilyen esetben szerintem inkább két teljesen elégedett szerver a jobb, mint egy majdnem teljes, egy elég jól feltöltött, és egy olyan, ahol nagy dolgok nemigen történnek, mert alig találkoznak rajta a versenyzők. Erre nemigen lehet készülni, nem is kell. Egy emberen múlik és elég nagyfiú már itt mindenki, hogy ezt eldöntse. Természetesen saját döntés és annak érdekében, hogy mások számára élvezetesebb legyen a versenyzés. Ha nem dönt így senki, akkor sem lehet rossz szava senkinek sem, ez evidens.

  2. #177
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ezért javasoltam h ki lehetne venni a "rejtélyt" és utána a duzzogók még belehúzhatnak
    De azzal, meg több embert vesztünk... mert van aki csak aznap tudja meg/dönti el, hogy tud-e jönni. Illetve az sem tudja majd lemondani, akiről kiderül, hogy nem tud jönni.

    Nagyobb problémát csinálunk vele, min amink van!

  3. #178
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    az sem egészen korrekt, ha az, aki nem annyira gyors (bármi miatt), úgymond II. osztályú szolgáltatást kapna, mert ő béna.
    Nem béna, csak nem készült eleget, nem vette olyan komolyan, mint aki az elejében van... kisebb az elhivatottsága.
    Szerintem megfelelő felkészüléssel bárki le tudná nyomni az utolsó 8 embert a prekvalon tehetségtől függetlenül.

    Nem, felesleges így tovább gondolni. Ez a 49 egy extrém eset volt és 48 esetén tényleg két fullos szerver mehetett volna. Egy ilyen esetben szerintem inkább két teljesen elégedett szerver a jobb. Egy emberen múlik és elég nagyfiú már itt mindenki, hogy ezt eldöntse.
    A gond akkor van, ha nem egy ember, hanem egyszerre 2-3 gondolkozik ugyan így, közben meg másik 3 kitalálja, hogy Ő uygan nem jön, mert nem fog B és C szerveren menni és akkor ott vagyunk hogy 6 résztvevő mínusz a hülyeség miatt, függetlenül a jó szándéktól.

    Nem vehet csak magadat változónak a képletben, mert mind a 60-80 ember aki időt futott a prekvalban ugyan olyan változót jelent, egészen a lezárás időpontjáig.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 23. 18:54.

  4. #179
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki azért versenyzik online, hogy egymás ellen menjünk minél többen egyszerre. Én egyáltalán nem csodálkozom Erik csalódottságán, noha egyet nem értek vele, mert ha már oda kerülök tuti végig is megyek.
    Ebben volt némi hiba a részemről is. Ha 10-en vagyunk a szerveren, természetesen nem állok ki, de 5-en voltunk akkor. Ennek nem láttam értelmét és azért álltam ki (pedig pole-ból indulhattam ), hogy ezt egyértelműen jelezzem. Az más kérdés, hogy az egy próbafutam volt és arra valamiért csak feleannyian gyűltünk össze. Én meg voltam róla győződve, hogy az az éles. Ebben tévedtem.

  5. #180
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mi sem tudjuk előre, hol lesz meghúzva a határ, csak zárás után dől el a nevezők száma tükrében, ami ugye a zárás pillanatáig mindenkinek rejtély.

    Aki a "veszélyzónában" van, az eleve kalkulálj bele, hogy a B szerverre kerül!
    Ha ezt nem tudja elfogadni, akkor vagy húzzon bele, vagy ne is nevezzen!



    Én kifejezetten szeretek a B szerverre kerülni. Viszonylag nagy biztonságban vagyok lekörözés ellen

  6. #181
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben volt némi hiba a részemről is. Ha 10-en vagyunk a szerveren, természetesen nem állok ki, de 5-en voltunk akkor. Ennek nem láttam értelmét és azért álltam ki (pedig pole-ból indulhattam ), hogy ezt egyértelműen jelezzem. Az más kérdés, hogy az egy próbafutam volt és arra valamiért csak feleannyian gyűltünk össze. Én meg voltam róla győződve, hogy az az éles. Ebben tévedtem.
    Lényegben kirobbantottál egy balhét itt nekem, csak azért, mert azt hitted, hogy a kiírás szerint 21:20-kor kezdődő versenyen vagy 20:40-kor!

  7. #182
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem béna, csak nem készült eleget, nem vette olyan komolyan, mint aki az elejében van... kisebb az elhivatottsága.
    Szerintem megfelelő felkészüléssel bárki le tudná nyomni az utolsó 8 embert a prekvalon tehetségtől függetlenül.
    Szabi, mindig lesz utolsó 8, 10 vagy x ember. És akkor még nem mindegy, hogy a prekvalos idővel rendelkezőkről beszélünk vagy a nevezettekről. Mindenesetre talán megérdemelnek annyit a hátsó régiókban lévők is, hogy ne lenyomható egyéneknek számítsanak, és ha már neveztek, valamint ezen közösség tagjai, legyen módjuk érdemi versenyben részt venni. Ha lehet, ne 8-10 fős mezőnyben. Ezt mások is kevesellték, mint olvasom.


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A gond akkor van, ha nem egy ember, hanem egyszerre 2-3 gondolkozik ugyan így, közben meg másik 3 kitalálja, hogy Ő ugyan nem jön, mert nem fog B és C szerveren menni és akkor ott vagyunk hogy 6 résztvevő mínusz a hülyeség miatt függetlenül a jó szándéktól.
    Nem vehet csak magadat változónak a képletben, mert mind a 60 ember változót jelent aki időt futott a prekvalban, egészen a lezárás időpontjáig.
    Megjegyzem, az "én akkor ugyan el nem indulok B-n" kijelentéseket olyan emberektől olvashattuk itt, akik az A-n szoktak menni általában. Ennél fogva nem is értem, hogyan érinti ez azt a dolgot, hogy a B-C szerverek is legyenek élvezhető létszámmal indítva? Ez szerintem két teljesen külön téma.
    Egy olyan szabály, hogy az A-szerver minimum létszáma mondjuk 15 fő és akkor lenne a B-é 10 abban az esetben, ha a szintén kínos 25 fő nevezne, elfogadhatóbb és egyértelműbb volna. A kettő szerver létszáma közti differenciát meg lehetne határozni, hogy jelen példa szerint 5 volna. Tehát 29 nevező esetén 17-12, 33 nevező esetén 19-14 eloszlás lenne. Nem egyértelmű esetben billenhet az A felé a mérleg, például 32 fő esetén egy 19-13-as aránnyal. Érdemes lenne belevenni azt is, hogy amint a hátrébb lévő szerver elérte a 15 főt, onnantól az előrébb lévő feltöltése élvez prioritást. Ezt mondjuk érdemes lenne átszámolni három teli szerverig, de egyértelmű lehetne.
    Mindenhogy igyekszel elkerülni a versenyzővesztést, ami alapvető cél, de úgy tűnik a jelenlegi helyzettel sem elégedettek többen, ami szintén okozhat lemorzsolódást. A kiszámíthatóság is egy elég fontos szempont.

  8. #183
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lényegben kirobbantottál egy balhét itt nekem, csak azért, mert azt hitted, hogy a kiírás szerint 21:20-kor kezdődő versenyen vagy 20:40-kor!
    Ez bennem is megfogalmazódott, pedig nem állt szándékomban semmit kirobbantani. A 20-10 felosztáson kicsit fennakadtam, mert az mégiscsak kétharmad-egyharmad, bár érthetőek a ti szempontjaitok is. A 30-as egy roppant kellemetlen nevezői létszám 24 boksz esetén, de 18-12 már sokkal barátibb arány lett volna. Én azzal sem kerültem volna be A-ra, nem arra megy ki a játék. Egyszerűen csak egy értelmezhetőbb mezőny lett volna B-n is

  9. #184
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben volt némi hiba a részemről is. Ha 10-en vagyunk a szerveren, természetesen nem állok ki, de 5-en voltunk akkor. Ennek nem láttam értelmét és azért álltam ki (pedig pole-ból indulhattam ), hogy ezt egyértelműen jelezzem. Az más kérdés, hogy az egy próbafutam volt és arra valamiért csak feleannyian gyűltünk össze. Én meg voltam róla győződve, hogy az az éles. Ebben tévedtem.
    Ebből fakad jelenleg a kérdés akkor, hogy mi az a szám, ahol már néhányan bedurciznak és nem jönnek, mert túl kicsi a szerver létszáma. Én magamban is elautózom, de pl nálad ez a szám ezek szerint 10 ami a jelenlegi szabályban lévő 8as számnál már nagyobb. Ezt mondjuk maximum szavazással lehetne kideríteni és akkor úgy módosítani a szabályt

  10. #185
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Én annyit tennék most a témához, hogy egy átlagos futamon kb 3-4 emberrel találkozok, ennyivel van interakcióm. Hogy most elöttem az UFÓ jani 10mp-el van vagy 10 percel megy mindegy. Hogy mögöttem a tükörben 1 autó van vagy 15, nemigen oszt. Élvezeti szempontból, a lényeg hogy mindenki megtalálja az emberét, a párját (azonos képességűét), akivel a futam során valóban megvívhat.

  11. #186
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A 30-as egy roppant kellemetlen nevezői létszám 24 boksz esetén, de 18-12 már sokkal barátibb arány lett volna.
    Neked igen, de ezt mond meg annak két embernek, akit emiatt át kell irányítani a B szerverre.
    Ezt a döntést rendszerint én hozom meg és nekem borzasztó rossz érzés mindenkit hátrébb sorolni, amikor lenne még hely az "A"-n, mert tudom, hogy áldozatot hoz.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Egy olyan szabály, hogy az A-szerver minimum létszáma mondjuk 15 fő és akkor lenne a B-é 10 abban az esetben, ha a szintén kínos 25 fő nevezne, elfogadhatóbb és egyértelműbb volna. A kettő szerver létszáma közti differenciát meg lehetne határozni, hogy jelen példa szerint 5 volna. Tehát 29 nevező esetén 17-12, 33 nevező esetén 19-14 eloszlás lenne. Nem egyértelmű esetben billenhet az A felé a mérleg, például 32 fő esetén egy 19-13-as aránnyal. Érdemes lenne belevenni azt is, hogy amint a hátrébb lévő szerver elérte a 15 főt, onnantól az előrébb lévő feltöltése élvez prioritást. Ezt mondjuk érdemes lenne átszámolni három teli szerverig, de egyértelmű lehetne.
    Szép hosszú és bonyolult képlet, különösen "mókás" ezt tőled olvasni hogy tegyünk be ilyet a szabályzatba, aki még a futam kezdési időpontját sem volt képes elolvasni...

    Amúgy félre ne értsd, nem hülyeség, csak borítékolom, hogy senki se fogja elolvasni & megérteni az eddigi tapasztalatok fényében. A mezőny 30-40% a szervertagságot nem képes a leírt módon rendezni... és persze mindenki azt hiszi, aki ezt most olvassa hogy nem róla van szó, pedig de!
    (ez emberek 25% küldi el csak levélben a fórum user nevét, sokan levelet se küldenek, de van aki még a közlemény rovatot is képes rosszul kitölteni, vagy rossz összeget utal! )

    A kiszámíthatóság is egy elég fontos szempont.
    Pár sorral korábban ecseteltem, hogy ettől függetlenül a másik 3 változó miatt senki sem fogja tudni prekval zárás előtt 4 perccel biztosra kiszámítani, hogy hol lesz a határ és hogy ő hova fog kerülni. Te verziódban még az sem lesz biztos, hogy hány fős lesz a "B" szerver.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 23. 19:49.

  12. #187
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a döntést rendszerint én hozom meg és nekem borzasztó rossz érzés mindenkit hátrébb sorolni, amikor lenne még hely az "A"-n, mert tudom, hogy áldozatot hoz.
    No, ennyi a lényeg.

  13. #188
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    310
    Én csak annyit tennék hozzá hogy teljesen jól elvoltam B szerveren, és nem azért mert 1. helyen értem be! Nem gyakoroltam sokat, ezért B-re kerültem, bumm. Így is versenyeztem, 2en is voltak akik veszélyesek voltak rám nézve, ott volt az izgalom hogy ne hibázzak, ne váltsak félre mert akkor vége. És ez akkor is ott lett volna ha csak 2en lettünk volna a szerveren.

    Persze ez nem olyan mintha 20-an lennének körülöttem, más, de semmiképp sem volt rossz érzésem emiatt. Az élvezeti érték megvolt, a fáradtság, és a végén az elégedettség, hogy igen, megcsináltam, végigmentem, javultam, tanultam, fejlődtem... (De elfogadom azt is hogy van olyan aki ilyenkor rosszabb szájízzel áll neki a versenynek)
    Asrock 880G Extreme 3 | AMD Phenom II X4 965 (3.4GHz) | Corsair XMS3 8GB (2x4GB) | Sapphire Radeon HD 6950 2GB | Corsair TX650 v2 | Samsung BX2231 | Logitech G27

  14. #189
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi, mindig lesz utolsó 8, 10 vagy x ember. És akkor még nem mindegy, hogy a prekvalos idővel rendelkezőkről beszélünk vagy a nevezettekről. Mindenesetre talán megérdemelnek annyit a hátsó régiókban lévők is, hogy ne lenyomható egyéneknek számítsanak, és ha már neveztek, valamint ezen közösség tagjai, legyen módjuk érdemi versenyben részt venni. Ha lehet, ne 8-10 fős mezőnyben. Ezt mások is kevesellték, mint olvasom.

    Megjegyzem, az "én akkor ugyan el nem indulok B-n" kijelentéseket olyan emberektől olvashattuk itt, akik az A-n szoktak menni általában. Ennél fogva nem is értem, hogyan érinti ez azt a dolgot, hogy a B-C szerverek is legyenek élvezhető létszámmal indítva? Ez szerintem két teljesen külön téma.
    Sajnos nem külön téma, mert a B szervert, csak az A szerverről lehet résztvevőkkel feltölteni.

    Nyilván minden résztevőnk megérdemli, hogy érdemi versenyben vegyenek részt és senki se számítson lenyomható egyénnek. Viszont ezt csak úgy érhetjük el, ha azok kárára hozunk áldozatot, akik náluk jobban felkészültek, több időt és energiát tettek bele ebbe a hobbiba, szóval azoktól, aki ezt jobban akarják. Eközben a prekval lista végén mindig lesz x db olyan nevező, aki félvállra veszi a felkészülést és nem tesz bele annyit, hogy ki tudja magából préselni a maximumot. Mi pedig szeretnénk maximalizálni az utolsó szerver élvezeti értékét úgy, hogy eközben minimalizáljuk az erősebb szerver veszteségeit, de a kettő együtt sajnos nem megy.

    Ez mindenképpen egy igen nehéz döntés és bármilyen képletet is találunk ki, a számok mögött akkor is emberek lesznek, akik sorsáról döntünk és egy tollvonással az egyikkel jót teszünk, a másikkal meg rosszat.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 24. 00:49.

  15. #190
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos nem külön téma, mert a B szervert, csak az A szerverről lehet résztvevőkkel feltölteni.

    Nyilván minden résztevőnk megérdemli, hogy érdemli versenyben vegyenek részt és senki se számítson lenyomható egyénnek. Viszont ezt csak úgy érhetjük el, ha azok kárára hozunk áldozatot, akik náluk jobban felkészültek, több időt és energiát tettek bele ebbe a hobbiba, szóval azoktól, aki ezt jobban akarják. Eközben a prekval lista végén mindig lesz x db olyan nevező, aki félvállra veszi a felkészülést és nem tesz bele annyit, hogy ki tudja magából préselni a maximumot. Mi pedig szeretnénk maximalizálni az utolsó szerver élvezeti értékét úgy, hogy eközben minimalizáljuk az erősebb szerver veszteségeit, de a kettő együtt sajnos nem megy.

    Ez mindenképpen egy igen nehéz döntés és bármilyen képletet is találunk ki, a számok mögött akkor is emberek lesznek, akik sorsáról döntünk és egy tollvonással az egyikkel jót teszünk, a másikkal meg rosszat.
    Természetesen megértem és el is fogadom ezt a megközelítést és érvelést, van benne logika, ahogy a másikban is. A magam részéről tudom, hogy nem félvállról vevés ez, hanem mivel több bajnokságban indulok, megoszlanak a felkészülésre fordítható idők. Ebből a szempontból hasonló a helyzetem, dönteni kell, hogy kinek-minek kedvezzek. Összességében nem feltétlen ölök kevesebb időt a felkészülésekbe, mint az átlagos komoly versenyző, de nyilván ez elaprózódik a különböző szériák közt. Igen, ez adott bajnokság szempontjából érdektelen, tudom.
    Egyelőre élvezem minden kiválasztott bajnokságban/autóval a versenyzést, így marad a B-C szerver. Ezzel tisztában vagyok, de nyilván próbálok a lehető legjobb élmény lehetőségéért "lobbizni".

  16. #191
    Rövid leszek: számomra tökéletes a mostani rendszer Azon kevesek egyike vagyok, akik az A, a B és a C szerveren is versenyeztek már, és mindegyiknek megtaláltam a maga szépségét.

  17. #192
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Erről már volt szó korábban, a két szerver időeredménye nem összeegyeztethető egymással...
    Egen, az megvolt, hogy rendszeresen felmerül, de most, hogy ezt így leírtad, beugrott.
    Nekem amúgy ebenguba, így is, úgy is 83546. vagyok többnyire, akár merről számolom.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  18. #193
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Nekem ebben az nem tetszik, hogy nem azon torik az emberek az agyukat, hogy hogyan lehetnenek gyorsabbak, igy ne legyen kerdes, bekerulnek-e az A szerverre, hanem a szabalyokat akarjak atalakitani, hogy ugyanazzal a teljesitmennyel bekeruljenek ra.

    Ez milyen hozzaallas mar? 'Nekem csak 3 oram van gyakorolni, a masiknak 12, ez nem fair, azonos eselyeket akarok'. Ha pont bennevagy abban a par emberben, aki a hataron van a ket szerver kozott, kezdj el mindent megtenni, hogy gyorsulj es ket futammal kesobb mar stabil 15 lehetsz. Ha meg nem erdekel annyira/nincs idod ra, akkor meg fogadd el, hogy ez van, ennyire vagy kepes. Es ez nem Szabi vagy a szabalyrendszer hibaja, barhol huzzuk meg a vonalat, mindig lesz, aki pont kiesik!

  19. #194
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ebben az nem tetszik, hogy nem azon torik az emberek az agyukat, hogy hogyan lehetnenek gyorsabbak, igy ne legyen kerdes, bekerulnek-e az A szerverre, hanem a szabalyokat akarjak atalakitani, hogy ugyanazzal a teljesitmennyel bekeruljenek ra.
    Most nem olvastam hirtelen vissza, de a maximumos A szervert talán csak én írtam, én meg mostanában simán ott szoktam lenni + amúgy sem zavar hogy hol indulok. Ami tényleg megfontolandó az a minimum szerverlétszám növelése legalább 10re, mert 8 esetén ha 1 ember nem jön 1 meg kifagy akkor a 6 igen csak csonka szám és lehet hogy valaki az miatt nem fog jönni

    Tavasszal DTM-nél elindultunk 6an is, fanatikusok vagyunk, de amikor már csak 4en voltunk inkább már én sem mentem. Persze ez nem minimális létszám kérdése volt, hanem nem volt érdeklődő, de attól még igaz hogy sokmindenkinél van egy minimum limit

  20. #195
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ebben az nem tetszik, hogy nem azon torik az emberek az agyukat, hogy hogyan lehetnenek gyorsabbak, igy ne legyen kerdes, bekerulnek-e az A szerverre, hanem a szabalyokat akarjak atalakitani, hogy ugyanazzal a teljesitmennyel bekeruljenek ra.

    Ez milyen hozzaallas mar? 'Nekem csak 3 oram van gyakorolni, a masiknak 12, ez nem fair, azonos eselyeket akarok'. Ha pont bennevagy abban a par emberben, aki a hataron van a ket szerver kozott, kezdj el mindent megtenni, hogy gyorsulj es ket futammal kesobb mar stabil 15 lehetsz. Ha meg nem erdekel annyira/nincs idod ra, akkor meg fogadd el, hogy ez van, ennyire vagy kepes. Es ez nem Szabi vagy a szabalyrendszer hibája, bárhol huzzuk meg a vonalat, mindig lesz, aki pont kiesik!
    már megint én, tudom...de...

    ha jól olvasom - és jól emlékszem mikor én borítottam a bilit - nem azon sírnak az emberek, hogy változtassunk a szabályokon hogy így előrébb kerüljenek, hanem azon hogy NE SZABI (vagy bárki, nem Szabi a lényeg..báár....) HASRAÜTÉSE döntse el a dolgot hanem a szabály (amit be is tartunk ugye...mint pl sok mást), mert akkor esetleg felmerül az éppen nem bejutóban hogy miért pont én? Míg ha egyértelmű a szabály akkor ez nincs...akkor tényleg csak magát okolhatja, és fel se merül benne hogy "miért pont így ütött a hasára Szabi" (vagy bárki)...
    Mint ahogy a prekval reformot se azért szorgalmaztam - csak hogy felszítsak egy újabb elfelejtett de meg nem oldott gondot - hogy ÉN előrébb legyek mert nem gondolom hogy az átlagkörös prekvallal előrébb lennénk, hanem mert azt gondolom jót tenne a "versenykészülésnek", vagy akár a bajnokság állása alapján szerverbeosztással, amire egy kukk nem sok annyi se érkezett....

    Nomindegy, peace...és hotlapra fel!

    (Nyilván a "pontyozós" esték erre vannak, de hát...elsőre jó volt, aztán már csak a kib@szkodás ment amitől gyorsan el is ment a kedvem)
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  21. #196
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Olvaslak titeket es az jut eszembe, hogy ezt a ledegradalos mentalitast kicsit el kellene mar felejteni itt a Mastersen. Ket evet versenyeztem itt veletek, mistanra tudomasul vettem hogy en ennel gyorsabb mar nem leszek, barmennyit is gyakorolok. Pont ezert nekem pl nem esik jol az olyan megjegyzeseket olvasni, hogy csak azok veszik komolyan a versenyzest akik az A szerveren mennek, mmindent nekik kell alarendelni es aki allandoan B szerveres az csak azert van ott, mert nem hajlando komolyan venni a versenyzest. Picit magatokba nezhetnetek es elgondolkozhatnatok azon, hogy ezzel a fajta kommunikacioval hany olyan "qualitasu" versenyzonek veszitek el a kedvet arrol hogy nalatok versenyezzen mint en. Tudom hogy nem vagyunk nagy veszteseg, mert folyamatosan az a kommunikacio hogy sokkal kemenyebb futamok legyenek es inkabb az eros versenyzok maradjanak itt, de ezt meg uti amit Szabi allandoan mond, hogy az a torekves hogy mibel tobben menjenek itt a ligaban. Reszemrol ennyi a hozafuznivalo es maradok read only uzemmodban.

    Tapatalkkal küldve a Nokia 3310 készülékemről.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  22. #197

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Olvaslak titeket es az jut eszembe, hogy ezt a ledegradalos mentalitast kicsit el kellene mar felejteni itt a Mastersen. Ket evet versenyeztem itt veletek, mistanra tudomasul vettem hogy en ennel gyorsabb mar nem leszek, barmennyit is gyakorolok. Pont ezert nekem pl nem esik jol az olyan megjegyzeseket olvasni, hogy csak azok veszik komolyan a versenyzest akik az A szerveren mennek, mmindent nekik kell alarendelni es aki allandoan B szerveres az csak azert van ott, mert nem hajlando komolyan venni a versenyzest. Picit magatokba nezhetnetek es elgondolkozhatnatok azon, hogy ezzel a fajta kommunikacioval hany olyan "qualitasu" versenyzonek veszitek el a kedvet arrol hogy nalatok versenyezzen mint en. Tudom hogy nem vagyunk nagy veszteseg, mert folyamatosan az a kommunikacio hogy sokkal kemenyebb futamok legyenek es inkabb az eros versenyzok maradjanak itt, de ezt meg uti amit Szabi allandoan mond, hogy az a torekves hogy mibel tobben menjenek itt a ligaban. Reszemrol ennyi a hozafuznivalo es maradok read only uzemmodban.

    Tapatalkkal küldve a Nokia 3310 készülékemről.

  23. #198
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Olvaslak titeket es az jut eszembe, hogy ezt a ledegradalos mentalitast kicsit el kellene mar felejteni itt a Mastersen. Ket evet versenyeztem itt veletek, mistanra tudomasul vettem hogy en ennel gyorsabb mar nem leszek, barmennyit is gyakorolok. Pont ezert nekem pl nem esik jol az olyan megjegyzeseket olvasni, hogy csak azok veszik komolyan a versenyzest akik az A szerveren mennek, mmindent nekik kell alarendelni es aki allandoan B szerveres az csak azert van ott, mert nem hajlando komolyan venni a versenyzest. Picit magatokba nezhetnetek es elgondolkozhatnatok azon, hogy ezzel a fajta kommunikacioval hany olyan "qualitasu" versenyzonek veszitek el a kedvet arrol hogy nalatok versenyezzen mint en. Tudom hogy nem vagyunk nagy veszteseg, mert folyamatosan az a kommunikacio hogy sokkal kemenyebb futamok legyenek es inkabb az eros versenyzok maradjanak itt, de ezt meg uti amit Szabi allandoan mond, hogy az a torekves hogy mibel tobben menjenek itt a ligaban.
    ...és tényleg!

  24. #199
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Olvaslak titeket es az jut eszembe, hogy ezt a ledegradalos mentalitast kicsit el kellene mar felejteni itt a Mastersen. Ket evet versenyeztem itt veletek, mistanra tudomasul vettem hogy en ennel gyorsabb mar nem leszek, barmennyit is gyakorolok. Pont ezert nekem pl nem esik jol az olyan megjegyzeseket olvasni, hogy csak azok veszik komolyan a versenyzest akik az A szerveren mennek, mmindent nekik kell alarendelni es aki allandoan B szerveres az csak azert van ott, mert nem hajlando komolyan venni a versenyzest. Picit magatokba nezhetnetek es elgondolkozhatnatok azon, hogy ezzel a fajta kommunikacioval hany olyan "qualitasu" versenyzonek veszitek el a kedvet arrol hogy nalatok versenyezzen mint en. Tudom hogy nem vagyunk nagy veszteseg, mert folyamatosan az a kommunikacio hogy sokkal kemenyebb futamok legyenek es inkabb az eros versenyzok maradjanak itt, de ezt meg uti amit Szabi allandoan mond, hogy az a torekves hogy minel tobben menjenek itt a ligaban. Reszemrol ennyi a hozafuznivalo es maradok read only uzemmodban.
    Hasonló gondolatok bennem is megfogalmazódtak már az AC részlegen belül.

  25. #200
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Olvaslak titeket es az jut eszembe, hogy ezt a ledegradalos mentalitast kicsit el kellene mar felejteni itt a Mastersen. Pont ezert nekem pl nem esik jol az olyan megjegyzeseket olvasni, hogy csak azok veszik komolyan a versenyzest akik az A szerveren mennek, mmindent nekik kell alarendelni es aki allandoan B szerveres az csak azert van ott, mert nem hajlando komolyan venni a versenyzest. Picit magatokba nezhetnetek es elgondolkozhatnatok azon, hogy ezzel a fajta kommunikacioval hany olyan "qualitasu" versenyzonek veszitek el a kedvet arrol hogy nalatok versenyezzen mint en.
    Én meg kicsit úgy érzem, mintha egyesek direkt keresnék, hogy min lehet éppen megsértődni... (teljesen feleslegesen...)

    Senkit nem degragáltam, néztem, vagy alacsonyítottam le. Két dolgot állítottam, az egyik, hogy akik az elejében vannak, azok jellemzően* több energiát fektetnek ebbe bele mint akik a végén vannak (és szerintem nyugodtan kezelhetjük tényként, hogy sokan vannak a végén, akik kevesebb mint 1-1,5 órát készülnek egy futamra), illetve hogy késszüléssel a nem készülőket meg lehet előzni. Emellett azt sem gondolom, hogy a 3+ órát gyakorlók szórakozását/örömömét mindenféle fenntartás és megfontolás nélkül automatikusan fel kéne áldoznunk azokért, akik csak úgy "beugranak" a futamra.

    Nyilván lehetnek kivételek, de nem hiszem, hogy nagy általánosságban ezen kijelentéseim ne állnák meg a helyüket és bárki számára is is sértő lenne.

    Két évet versenyeztem itt veletek, mostanra tudomásul vettem, hogy én ennél gyorsabb mar nem leszek, bármennyit is gyakorolok.
    Én pedig biztos vagyok benne, hogy ha esetleg elakadtál a fejlődésben, akkor némi segítséggel és "edzői" útmutatással lehetne még csiszolni a technikádon és le lehetne faragni még pár tizedet. Nyilván bajnokság és körülmény függő is a dolog, de én azt gondolom (tekintve, hogy látom, hogy mennyit készülnek nagy átlagban az emberek az egyes futamokra), hogy kellő befektetett energiával jelenleg bárki* be tudna kerülni a jobb szerverekre. Persze ez az elmélet csak addig él, amíg nem változnak meg gyökeresen a felkészüli tendenciák, de erre sajnos nem sok esély látok... sőt inkább egyre romlik a helyzet, magyarul folyamatosan nőnek a kevésbé tehetséges, de szorgalmasabb versenyzők esélyeik.

    Én az javaslom keress egy mentort, aki kicsit foglalkozva veled. Mi régen így csináltuk, mindig kerestük a tapasztalt rókák társásgát TS-en és a szerveren, rengeteget mentünk és beszélgettünk egymással, nem a kisujjunkból szoptuk ki a tudományt. Én is már többször felajánlottam, hogy szívesen segítek bárkinek, igaz ugyan hogy a modern high-tech pályagépek esetében (TC, GT) nálam jobb "edzőt" is találtok.


    *extrém kivételektől eltekintve
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 26. 17:38.

Oldal: 8 / 28 ElsőElső ||| 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •