Oldal: 4 / 28 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (685 összesen)
  1. #76
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Őszintén szólva kételkedem benne. Vagy ha így van, akkor a parctice és az időmérő alatt hozza fel ennyire magát. Szerintem az ilyen versenyző pont hogy előnyben van a 3 körrel, mert 3 jó kört egy újoncnak nagyon nehéz menni, egynél még talán valahogy összejön neki, hogy ne csússzon ki valahol
    Pedig így megy, prekval zárás után még mindig van 80-90 perc a rajtig, ez idő alatt az gyorsan összedobott egy körös tempót át lehet ültetni biztonságos és magabiztos versenykörökre. (sok-sok év rutinnal a hátad mögött)
    Ha 1 jó kör összerakásához fél óra kell, akkor 3 jó körhöz mondjuk 45-60 perc. Akkor azok, akik (bármilyen okból kifolyólag) csak fél órát szántak volna rá, azok nem jönnek. (mínusz ~1-3 résztvevő)
    Ha 3 kör kevés a célunkhoz és 5 jó kör kell, akkor ahhoz már 60-90 perc kell. Akkor azok, akik (bármilyen okból kifolyólag) csak max 1 órát szántak volna rá, azok nem jönnek. (mínusz ~4-7 résztvevő)

    Nem azt mondom, hogy ez feltétlenül gond, csak jeleztem, hogy számoljunk vele.
    Azzal is egyetértek, hogy az lenne az előnyös, hogy a futamokra csak csak jól felkészült versenyzők jöjjenek.
    De azt is tudom, hogy 19:20-kor beesve a prekvalra is fel lehet készülni jól a futamra és korrekten harcolni a középmezőnyben a helyezésekért.

  2. #77
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Látom nagyon ágáltok ellene. Más ötletem nincs, legalábbis végiggondolva elvetendőek (kötelező részvétel a rajtpróbán, kötelezően megtett 15-20 kör zsinórban prequalon, stb...)

    Persze meg lehetne közelíteni máshonnan is: - aki első körben bármilyen balesetet okoz, kizárásra kerül a következő futamról

  3. #78
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Látom nagyon ágáltok ellene.
    Én nem vagyok ellene, az én álláspontom még számomra is rejtély

    Persze meg lehetne közelíteni máshonnan is: - aki első körben bármilyen balesetet okoz, kizárásra kerül a következő futamról
    Ennek meg semmi köze a témához, aki a szerverbeosztás megvariálásától várja a kevesebb balesetet, az csatornát tévesztett.

    Ehhez csak annyi kéne, hogy a prekvalra gyúrás helyett (és itt mindegy hogy az 1, 5 vagy 10 kör) keresnétek kéne a szervereken egymás társaságát és beállni egymás mögé és úgy lenyomni egymás seggében, vagy egymás mellett 10-15-20 kört. A mezőnyben autózásra csak úgy lehet felkészülni, ha mezőnyben autóztok!

    Ehhez nem kell külön szerver, nem kell hozzá külön gyakorló futamot kiírni, elég ha 2 ember a szerveren van és lehetne nyomni!
    Ott van a TS-es, senki nem használja, pedig ha felmentek prekvalra, akkor egy mozdulattal oda is fel lehetne menni és beszélni egymással, setup-ot cserélni, közösen gyakorolni, stb...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 22. 15:15.

  4. #79
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Biztos, hogy itt arról van szó, hogy mi igazságosabb? Vagy inkább arról, hogy ki mit tart magának előnyösnek, hogy bekerüljön A szerverre.
    Mindenki be akar kerülni, mert ott vannak sokan, az várhatóan sokkal izgalmasabb lesz, mint B-én vagy ZS-én néha összefutni valakivel a pályán a 8 emberből, már ha eljön annyi.
    Először ez a téma historicnál jött elő, ha nem tévedek. Ott nincs elég ember a második szerverre, nem élvezetes másfél órát egyedül menni. GT3-nál szerintem még senki nem morgott, hogy melyikre kerül, max az első, aki lecsúszott. Hát bazzzz... legközelebb csináld jobban. Olyan meg nincs, hogy valaki "betalál". Azt hogyan? Levágja a kanyart vagy mire gondoltok? Egyszer meg tudom csinálni, akkor kétszer is. Meg háromszor is. Tökmindegy, csak több időbe kerül. Nem ez a felkészülés alapja, nem ezzel lehet legalábbis rákényszeríteni senkit, nem ettől lesz több agya valakinek, hogy egy sokat hangoztatott dolgot mondjak.

    Más kérdés, hogy aki csak néhány futamon vesz részt és gyorsabb az átlagnál, az valóban elveszi a lehetőséget attól, aki végigmegy konzisztensen és lassabb. Kiszorul. De akkor legyen egy "zárt" bajnokság a fix indulóknak néhány szabadkártyás hellyel. Na ez még több szervezést igényel, úgyhogy inkább ne. Jó ez így.

    Vagy még egy ötlet: hirdessük meg angolul, spanyolul vagy németül és legyen tényleg nyílt a bajnokság, nem lenne gond, hogy ki melyik szerverre kerül, mert lenne elég ember mindegyiken.

  5. #80
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez csak annyi kéne, hogy a prekvalra gyúrás helyett (és itt mindegy hogy az 1, 5 vagy 10 kör) keresnétek kéne a szervereken egymás társaságát és beállni egymás mögé és úgy lenyomni egymás seggében, vagy egymás mellett 10-15-20 kört. A mezőnyben autózásra csak úgy lehet felkészülni, ha mezőnyben autóztok!
    Ez jelenleg sajnos nem adott, mivel 3 körös versenyek vannak. Amit lehetne tenni, az egy nem hivatalos összegyűlés este 8kor minden nap, amikor is nem 3 körös versenyek lennének, hanem valamivel több. De ez megint plusz munka

  6. #81
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Ez a topik egy halva született ötlet.
    Nincs olyan hogy igazságos rendszer.
    Valaki valamiért szopni fog.
    A nem pq-s embereknek mint én is jobb hogy 1 kört kell összerakni és nem 3-at mert az még nehezebb.

    Az egyedüli megnyugtatás nekem az lenne, hogy ha látnám, hogy mennyi kört ment az adott emberke a szerveren ahhoz az időhöz.
    Mert ha megy 200kört én meg 20-at és van 2sec hátrányom hát egye fene, de legalább tudom, hogy ha én is mennék ennyit akkor tuti behoznám vagy közel lennék.

  7. #82
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Az egyedüli megnyugtatás nekem az lenne, hogy ha látnám, hogy mennyi kört ment az adott emberke a szerveren ahhoz az időhöz.
    Mert ha megy 200kört én meg 20-at és van 2sec hátrányom hát egye fene, de legalább tudom, hogy ha én is mennék ennyit akkor tuti behoznám vagy közel lennék.
    Ezzel meg az a baj, hogy a félbeszakadt köröket hova számolod? Ha marad az 1 körös prequal, a legtöbbször lesz egy felvezető meg egy félbeszakadt kör (jelenleg ez megy). Az akkor most 0, 1 vagy 2 kör?

  8. #83
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel meg az a baj, hogy a félbeszakadt köröket hova számolod? Ha marad az 1 körös prequal, a legtöbbször lesz egy felvezető meg egy félbeszakadt kör (jelenleg ez megy). Az akkor most 0, 1 vagy 2 kör?
    Minden megkezdett kör, mind 1 hogy felvezető vagy sem.

  9. #84
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem azt mondtam, hogy nehéz, hanem csak hogy korlát. És igen, minél több kört kéne egyhuzamban teljesíteni a prekvalhoz, annál kevesebben lennénk a futamon, ez egy szimpla tény. Ahogy emelkedik a kötelező körszám, úgy vesztenénk el fokozatosan egyre több résztvevőt a bizonytalankodók, az időhiányosok, a kevésbé elszántak és a prekval zárás előtt 20-40 perccel betoppanók táborából. Ahogy növekszik a körszám, úgy bővül ez a kör és egyre több embert érint. Persze nem azt mondtam, hogy ez feltétlenül gond, csak jeleztem az összefüggést.

    Persze mondhatjuk azt, hogy értük nem is kár... de köztük is ugyan úgy vannak olyan résztvevők, akik biztonságosan és magabiztosan vezetnek és értékes résztvevő a versenynek, nem pedig probléma okozók. Kérdés, hogy mekkora kár értük, megéri-e x+2+3 versenyző hiánya, hogy y+2+3 versenyző a jobb szerveren mehessen? Ez is csak egy szempont, amit mérlegelni kell a döntésnél.
    Preki szerveren, szerintem senkinek sincs 5 mért körnél kevesebbje. Még az utolsó pillanatban beugróknak sem. Ezt megtudjuk nézni pontosan. Sztem átlag 20 kör is megvan fejenként. Ha ezeket összefűznénk, a 20 mért kőrből 5 egybefüggő köridő is kijöhet. Mivel nem 1 körös, hanem 3-5 (vagymégtöbb) etapokat futnának az emberek, még a felvezető kőrből is kevesebb kellhet. Aki mondjuk a 3. körében vág, vagy ront, ugrik az első két köre is, kezdheti elölről, de mondhatni az bemakkolta az első 1-2 körét, és pont ezeket a személyeket, ezeket az időket akarjuk kiszűrni a prekvalon.

    Azt nemtudom hogy ha megyek 1-2-3-4-5 kört, 3 egymásutáni számiitana, akkor az lehet az 1-2-3, 2-3-4, 3-4-5 dik köröm is?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Másfelől a szerverre jutás befolyásolása további terhet róna a VB nyakába és fokozná a büntetések körüli konfliktusok kirobbanásának esélyét is. Illetve attól még hogy vki 3 körre gyúr és nem egyre, attól még nem fog sem 30-60-90 perces futamszimulációkat futni és a páros szituációkat sem fogja tudni ettől még jobban kezelni. De, aláírom, a benya fogyasztást lehet jobban fogja tudni.
    Ha a büntipontokat is beszámiitanánk a sorrendbe:
    Valóban a VB munkája megnőhetne mivel a büntiknek nagyobb lenne a súlya, több vita, felháborodás lenne miattuk, de pont azért mert nagyobb lenne a súlya. Nemcsak feketepontot kapnának az üzenőjükbe emberek, ami az év végén 3 rovátka minuszt jelentene valahol, hanem tartanának, jobban félnének tőle, ergo kevesebb balesetbe mennének bele.
    A VB-t lehetne bőviiteni. Az itéletekbe meg bele kell állni. Muszáj regulázni, szűrni, minőséget ellenőrizni.

    Nézd az 1 gyors kör, vagy a 3 gyors kör hasonlít jobban a versenyre? Ha 2 hétig csak a hotlapra gyúrnak, mert úgy kerülhetik el a B szervert, ami már nagy előny, és a prekin is aza király aki minél feljebb van, addig naná hogy nemfognak 60-90 perces versenyszimulációkat futni.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve én azt sem merném kategorikusan kijelenti, hogy egy rutinos pilóta fél óra felkészüléssel nagyobb biztonsági kockázatot jelent, mint egy kevésbé tapasztalt versenyző 2-3 órával a háta mögött.
    A rutinos pilótával szeretnék menni, igen.
    Nem azzal aki 2-3órán át kereste a leggyorsabb körét, és 341 kukázott köre van.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy pont ellenkezőleg, a rendszeres résztvevők készülésre nézve lenne negatív hatással, ha a korábbi futamok eredményei alapján "bebiztosított" helyük lenne az jobb szerverre. Lehet azért nem mennek majd még +10 kört, lehet azért nem gyakorolnak még +1 órát, mert nem lesz már rajtuk az a nyomás, hogy "jajj, muszáj menni, me' nem jutok be A-ra." Szóval ez a dolog épp annyi elsülhet visszafelé is.
    Aki rutinos, több futam van a háta mögött, bajnokságokban elöl végez, annak benőtt a fejelágya, nem megy bele hülyeségbe, tudja hogy végig kell menni a futamon, van versenytapasztalata, nem egy fellángolás az egész. Az ilyen pilóta ha kevesebb kört tesz meg a prekin, kevesebbet gyakorol, az csak lassabb lesz, hátrébb végez, de nem lesz balesetveszélyes. Aki 1 körre gyúr csak, és még alig ment végig futamon, vagy bajnokságon, az szerintem igen problémásabb lehet a futam során.


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem elmennének, ha nem jönnének. Bármilyen fura, de vannak itt olyan rutinnal rendelkező versenyzők, akik betoppannak a prekval zárás előtti utolsó órában és 6-7 kör alatt bekvalizák magukat "A" szerverre, majd a futamon a TOP10-ben végeznek. A Street bajnokság TOP6 helyezettjéből 3 versenyző például jó eséllyel a futamok nagy részét nem jelent volna meg, ha 3 körös rendszer van. 1 jó kört meg lehet futni fél óra alatt, 3 jó körhöz nem tudom mennyi kell (1 óra, másfél?), de biztosan több....
    A bajnokságnak nem csak sziivni, hanem megtartani kéne az embereit. Nézz meg egy statot...
    Túl sok a sziivás, és az igazi magra kevesebb figyelem jut.

    Azabaj az 1 jó kör megtalásával, hogy nemkell 1 csúcs kört találni, hogy a futamon kétszer előrébb végezz mint kvalon. Lásd Te, Én, Sziszka... 20 helyről inulunk, kevés felkészüléssel, és 10-ek leszünk. Ezt az ABC szerver szétosztása miatt nemlehet kamatoztatni. És ki is lyukadtunk a kezdeti problémához.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 03. 22. 16:24. Indoklás: helyesirás

  10. #85
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az eredményes versenyzéshez két képességre van szükség:
    - Tudni kell 100%-ot nyújtani egy körön:
    Ehez meg kell tanulni egy teljes körön keresztül 101%-ban koncentrálni, minden egyes féktávra, gázadásra, súlypont áthelyezésre. Ha csak egyszer is túlléped a határt és meg szűnik a tapadás, utána már mindegy hogy mit csinálsz. Onnantól nem te irányítasz.
    - Tudni kell futam távon 100%-on menni:
    Ehhez meg kell tanulni konstans, egyforma köröket futni és beosztani az autót, a gumit és az erőd.
    Megtanulni hogy hol nyomhatod 100%-on és hol kell inkább benne hagyni a körben azt az egy tizedet, azért hogy biztosan elérd a célvonalt.

    Ahogy én olvasom a topik arról szól hogy vannak akinek az első képesség nem megy. Ezt belátták.
    Ok.

    De bele is törődtek!
    Beletörődtek hogy nekik ez nem megy, és a helyet hogy megtanulnák és kiharcolnák maguknak a jobb helyezést, inkább megváltoztatnák a szabályokat.
    Szeretnék hátrébb látni azokat akiknek ez jobban megy. Mert úgy gondolják hogy nekik nagyobb "dicsőség", több pont, vagy előkelőbb helyezés járna.

    Én evvel kapcsolatban azt tudnám hozzáfűzni hogy, szerintem mielőtt ezen heteket agyaltok, érdemesebb lenne meg kérdezni pl Fehér Zolit, vagy Sinka Danit hogy szerintük mennyire felesleges képesség, hogy megtanulj összerakni "egy" hibátlan kört!


    Nekem eddig ez jött le.
    Nem.
    Aza baj hogy csak az egykörös 100%-ot nyújtás, túl hangsúlyos lett. ABC szerver szétválasztásával nincs esélye a futamtávon jól menőnek.
    Tehát:
    1. Menj 100%-on jó kört
    2. mellékesen, nembaj ha a futamon végig is tudsz menni.


    A prekvalnak nem azt kéne mutatnia,vázolnia hogy egy körön ki hányadik lenne. Nem aza funckiója. Hanem az hogy a futamon, a végeredményben, hogy ki hányadiknak érne be a célba, ott milyen sorrend lenne, hisz akkor van verseny, aza verseny, és ez alapján ha kell ABC szerverre szétválasztani, kvalifikálni az indulókat.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 03. 22. 16:08.

  11. #86
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ez jelenleg sajnos nem adott, mivel 3 körös versenyek vannak. Amit lehetne tenni, az egy nem hivatalos összegyűlés este 8kor minden nap, amikor is nem 3 körös versenyek lennének, hanem valamivel több. De ez megint plusz munka

    Ehhez nem kell verseny!

    Qual-on ugyan úgy lehet menni egymás mellett/mögött, nem kell hozzá semmilyen esemény vagy alakom, csak 2 db autó egy szerveren!
    Ennyi a trükk, felmész a szerverre, felmész TS-re, megnézed ki van fent, szólsz neki TS-en, vagy ráírsz chat-ben, hogy "tolunk-e pár kört?"...aztán nyomjátok, ennyi az egész. Futamon ez az, ami majd számítani fog, nem a -3 tized.


    Kristóf, ezt neked is írom. Ez kell ahhoz, hogy kevesebb legyen a baleset. A szerverbeosztás megkavarása ezen nem fog érdemben segíteni, hiba próbálod ezzel összefüggésbe hozni. Attól még hogy te az egykörös "hótlaphuszárokat" tartod fő baleset forrásnak és átrakod őket B szerverre, attól még (még ha igazad is lenne), nem lesz kevesebb baleset... csak a B szerveren lesz több!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 22. 16:17.

  12. #87
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kristóf, ezt neked is írom. Ez kell ahhoz, hogy kevesebb legyen a baleset. A szerverbeosztás megkavarása ezen nem fog érdemben segíteni, hiba próbálod ezzel összefüggésbe hozni. Attól még hogy te az egykörös "hótlaphuszárokat" tartod fő baleset forrásnak és átrakod őket B szerverre, attól még (még ha igazad is lenne), nem lesz kevesebb baleset... csak a B szerveren lesz több!
    Nem siirtam egyszer sem ha B-n indultam, nem bojkottáltam, végigmentem. Felhiivom a figyelmet hogy vmi nemstimmel.
    De ha van visszatartó erő, B szerverre kerülés, akkor szerintem összességében is kevesebb lesz egy idő után a baleset.
    Illetve az A kitusztulhat, a B-n meg lehet több. Na bumm. Nem az egykörre kell csak gyúrni. Legalább egy helyre kerülnek a problémás emberek. Ennek csak a tisztán menők örülhetnek, nem?
    Ha rájönnek hogy nemcsak hotlap-al lehet nyerni, és a preki sem csak azt sugalja hogy aza király, akkor igen szerintem többen odafigyelnének a futamteljesítményükre.
    Az irányokat nézd légyszi.
    B szerveren megyek, és 6 vagyok a bajnokságban. no comment. Milenne ha az A-n mennék? Ne személyes ügynek vegyétek. Vannak nálam sokkal gyorsabb pilóták, csak nemértem azok miért nem tudnak végigmenni? Felőlem maradhat iigy. Csak szerintem ciki, igazságtalan.
    A szétválasztás!
    Ha nincs szétválasztás, felőlem indulhatnék a 30.helyről ,és befutnék 10-nek. Nemtúl életszerű, de nemszólnék egy szót sem.

    Amúgy lehetnek pilóták között is képességbeli különbségek is. Vki tényleg olyan egykört tud összerakni hogy beájulsz, de futamon valahogy mégse jön ki neki, és ennek a fordiitottja. Úgymint való életben is vannak időmenők, meg nagy stratégák, stb. Az időmenőknek áll a szétválasztás.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 03. 22. 16:43.

  13. #88
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Te tök másra reagálsz, mint amit én írtam. Én próbálok külön venni két külön témát, amit te összemosol.

  14. #89
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Zárójelben jegyzemmeg a balesetes témához, hogy volt hogy a B szerveren simább raj és első kör volt, min a nagy és csodás A szerveren

  15. #90
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg likeaRAINBOW írta Hozzászólás megtekintése
    Zárójelben jegyzemmeg a balesetes témához, hogy volt hogy a B szerveren simább raj és első kör volt, min a nagy és csodás A szerveren

    de kedves vagy
    csak benéztem hogy miez azt tessék mi fogad:PPP
    nem könnyű falat de lenyeltem
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  16. #91
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Leírtam a véleményem, hogy mit hozol ki belőle az rád van bízva.
    A jelenlegi prequal rendszer, működéséből adódóan nem alkalmas rá hogy több kört átlagoljon, ahhoz egészen más felépítésű rendszer kell.
    De ha van rá igény és én is látom értelmét hogy evvel töltsem a szabadidőm, akkor nem megoldhatatlan.
    No, ez egyenes beszéd. Ha nem alkalmas rá és nagy munka ezt bárhogyan megváltoztatni (nyilván senki nem várhatja el, hogy nyaralás helyet ezt programozd), akkor túl sok értelme nincs erről itt diskurálgatni. Csak akkor ezt kell mondani egyből, nem taglalni, hogy miért nem érdemes.

  17. #92
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    de kedves vagy
    csak benéztem hogy miez azt tessék mi fogad:PPP
    nem könnyű falat de lenyeltem
    Nem sértésnek szántam, és nem akartam megbántani senkit, ezért is tettem oda 2 smile-t Elnézést, ha valaki magára vette.

    Neked amúgy is lógok már 2 sörrel, mellécsapok még egyet

  18. #93
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Te tök másra reagálsz, mint amit én írtam. Én próbálok külön venni két külön témát, amit te összemosol.
    Bocs, légyszi, akkor iird le mégegyszer azt az egy konkrét dolgot.

    Balesetmegelőzés, legyen kevesebb baleset téma:
    Igen, minél többet menjen az ember a pályán. Elvileg a km-ekkel párhuzamosan csökken a balesetek száma, nő a rutin, jobban tudja felmérni a helyzeteket, benő a fejelágya.

    Ebben a témában, a prekval:
    Ha a preki, csak a hotlapot méri, csak azt sugallja hogy egy körön találj be, ha elrontottad nembaj, kezd újból. És csupán 1db legjobban eltalált kör szerint osztja szét az embereket. A preki, ami iigy hátrányba hozza azokat, akik esetleg a hotlapozás helyett hosszabb távra terveznek, az nem azt mutatja, sugallja hogy menjél minél több km-t, hogy legyen minél több tapsztalatod, és ezáltal legyél biztonságosabb.

    Nyílván ha a balestek százalékát kellene lejjebb szoriitanunk, nem a prekval lenne az első amihez hozzákéne nyúlni, ja. Ez egy másik téma, nyithatunk neki ötletelő, brainstorming topikot, de összefüggnek a dolgok, és azokat kell meglátni.

  19. #94
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Nem fogom magam ismételni, ezekre a gondolatokra már mind reagáltam korábban szerintem.

  20. #95
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Nekem tetszik a több körös prequal ötlete, de meglátásom és tapasztalataim szerint:

    - drasztikus változások nem lennének, az elejében max 1-1 helycsere, a középmezőnyben 2-4. Viszont a lényeg pont aközött a 10 fő között dőlne el, aki A-B között táncol. Ennél a 10 pilótánál már valóban lenne értelme és érezhető különbsége a többkörös rendszernek és erre már igaz lehet az is, hogy minőségi javulást érhetne el az A-szeró versenykörülmények között (amit persze a kutya sem fog tudni bizonyítani ).
    - a balesetek számának csökkenéséhez szerintem csak csekély mértékben járulna hozzá hogy az ember EGYmagában megy 1 avagy 3 kört. Ezen csak a farvizen autózás segít, pár méterre egymástól. Ez a 3 kör inkább arra jó, hogy a 3.körre eléri a gumi az üzemi hőfokot, amivel versenyen autózunk, ebből lehet levonni némi következtetést, ha az ember nyitott rá. De a versenybenya mennyisége még mindig nem lenne az autóban, ami újabb anomáliákat szülhet azok számára, akik folyamatosan csak 3 köröznének.
    - a szerverek eredményeinek fésülése nagyon rossz ötlet, nem összeegyeztethető semmilyen körülmények között. Jogosan hördül fel, aki B-t nyerve az A-középmezőnyébe simán beférne, de ennek rengeteg oka van, amit már leírtak az előttem szólók. Aki a több körös preq rendszerrel B-ről végre bekerülne A-ra, az valószínűleg ugyanúgy kikapna össz időben a B szerver győztesétől.

    Egyébként én nagyon szívesen kipróbálnám a többkörös rendszert, de abban én is biztos vagyok, hogy pár embert elveszítene a bajnokság.
    Any Given Sunday!

  21. #96
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem fogom magam ismételni, ezekre a gondolatokra már mind reagáltam korábban szerintem.
    Öö, elvesztettem akkor a fonalat.
    Én nem reagáltam valamire? Vagy mit nem szabad összekapcsolni? Bocs tényleg. Lehet 50szer fogjuk/kell megrágni dolgokat, de talán előre haladunk vele.

    Nem most kell a problémára megoldást találni. És lehet nem egyetlen fogaskeréken kell változtatni hogy ez egész gépezet jobban menjen. Már hogy beszélünk róla, és van nyoma már sokat ér. Bármikor vissza lehet követni. Lehet 2 év múlva fog megint előjönni, vagy akkor fog majd valaki felhozni új érveket, szempontokat. És onnantól lesz 1év a fejlesztés, megvalósítás, de valahol el kell kezdeni.

    Nemlehet véletlen hogy máshol más rendszer szerint oldják meg az elválasztást. Azt sem mondtam hogy biztos hogy jobb. Össze kell hasonlítani, prók és kontrák. Én most tökre érzem hogy igazságtalan a jelenlegi, és emiatt hoztam fel a témát, nyitottam topikot.

    Pár furduló után a fogyatkozás miatt kiesek a B-s vonalból, és A-s leszek, és nem lesz problémám, nem fogom érezni az igazságtalanságot, a szétválasztás egysíkúságát. Hogy megint személyes perspektívából világítsam meg a dolgot.

    Amúgy az egymáson autózásra, farvizen autózásra, az instant tanulásra/akcióra is volt már ötletem, "bolyozós funrace" de le lett voksolva


    Még két hülye gondolat. Bocs.

    Ha megint A szerveres leszek, vagy voltam (lásd legutoljára http://simresults.net/160210-Tz1), ide a bökőt hogy megint top10 környékén leszek. Ergó, esetemben, speciel nemigaz hogy B eleje, A végén zárná(!) a futamot.

    Ha a prekval idő tükrözné a kvalifikációs rangsort, ami tükrözné a futamomon mutatott formát, rangsort, akkor nem lennének poziciócserék a futamokon, hanem kb mint F1-ben, az ideális világban, mindenki körbemegy. Hát nem. Lásd akármelyik simresults.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 03. 22. 22:57.

  22. #97
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy az egymáson autózásra, farvizen autózásra, az instant tanulásra/akcióra is volt már ötletem, "bolyozós funrace" de le lett voksolva
    Szerintem az nem lett leszavazva, csak nem vitted tovább...

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Még két hülye gondolat. Bocs.
    ergó, esetemben, speciel nemigaz hogy B eleje, A végén zárná(!) a futamot.
    Azt Toga csak elírta... úgy értette, hogy a B szerver eleje mindenképpen az A vége előtt fog végezni versenyidőben.

  23. #98
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Azt Toga csak elírta... úgy értette, hogy a B szerver eleje mindenképpen az A vége előtt fog végezni versenyidőben.
    Öö nemtoga, de mintha elhangzott volna ilyen érv is.


    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    De bele is törődtek!
    Beletörődtek hogy nekik ez nem megy, és a helyet hogy megtanulnák és kiharcolnák maguknak a jobb helyezést, inkább megváltoztatnák a szabályokat.
    Szeretnék hátrébb látni azokat akiknek ez jobban megy. Mert úgy gondolják hogy nekik nagyobb "dicsőség", több pont, vagy előkelőbb helyezés járna.
    Várjámá. A prekin miért vannak előrébb akik időmérőn jobbak, amikor a bajnokságban elöttük vagyok? Ez nem egy bajnokság, nem ott mérjük le hogy ki a jobb, hanem a prekin, az időmérőn? Most kié a dicsőség? Kié az előkelőbb helyezés? A prekin kell nyerni, vagy a bajnokságban?

    Azabaj hogy nem tudom kiharcolni, mert kettévan választva a szerver. Küzdök én mint állat a futamon, meg az időmérőn. De hétköznap nemszoktam annyit hotlapolni, ja. Ha nem lenne elválasztva akkor, nemnagyképűsködök(vagyde), de a felét elpicsáznám.

    Azaz arról van szó hogy csak az egykörös tempó, betalált köridő alapján már beskatulyázunk eredményeket. Egykörös tempó alaján kezdjük el osztani a bajnoki pontokat.

    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Én evvel kapcsolatban azt tudnám hozzáfűzni hogy, szerintem mielőtt ezen heteket agyaltok, érdemesebb lenne meg kérdezni pl Fehér Zolit, vagy Sinka Danit hogy szerintük mennyire felesleges képesség, hogy megtanulj összerakni "egy" hibátlan kört!
    Nekem eddig ez jött le.
    És kérdezzük meg Colát, meg Danit hogy mennyire fontos a stabil köridő, folyamatos koncentráció, a helyzetek kihasználása, a pályánvaló olvasás, balesetmentes közlekedés (cola most nefigyeljen ide), stratégia kitalálása, stb.
    Ja, a hibátlan 100%-os köridő is fontos, hogy megadja hogy hányadik kockából indulsz...

    Ésmég Ti is azt mondjátok hogy gyúrjak az időmérőre. Miközben sokan nemtudnak végigmenni hiba nélkül.
    Egyensúly. El van tolódva.



    Amúgy fel is tehetünk majd egy szavazást, arról hogy ki mennyit szokott egykörre gyúrni a prekin, és mennyi hosszú távot, futamtávot teljesiit (vagy nem csak a prekin) Melyik lenne ugyan túlsúlyban, és hogy "egészséges"-e ez?



    Mégegy hülye gondolat:
    ABC szerveren a kvali azonos körülmények között fut?
    Ha igen, akkor azt is meglehetne nézni hogy a prekis helyezéséhez (vagy idejéhez?) képest az időmérőn ki tud javiitani.
    Ki az aki amikor kell, amikor csak 30-15 kevés perc áll rendelkezésre. Ki tudja kihozni a maxhoz közeli időt?
    Amúgy nagyon életszerű hogy két héten keresztül lehet a prekin hotlapozni, 200 körön keresztül valakinek.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 03. 23. 01:07.

  24. #99
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Várjámá. A prekin miért vannak előrébb akik időmérőn jobbak, amikor a bajnokságban elöttük vagyok? Ez nem egy bajnokság, nem ott mérjük le hogy ki a jobb, hanem a prekin, az időmérőn? Most kié a dicsőség? Kié az előkelőbb helyezés? A prekin kell nyerni, vagy a bajnokságban?
    Ez itt a lényeg! EZEN kellene változtatni!
    Ne keverjünk bele balesetmegelőzést, meg világmegváltást. - csak amennyit ez majd esetleg magával hoz.

    És bár engem effective nem érint, de értem/látom a problémát. Éppen ezért messzemenően támogatom, hogy ezen javítsunk.
    mert Kristóf a jó példa rá, hogy a hotlapozás túlsúlyban van a versenyeredményhez képest.

    Thehát ha a szerverbeosztás nem (csak) a prequal időn múlna, akkor egyből nem a hotlap lenne a lényege, hanem a versenyre gyakorlás. Az emberek versenyre setupolnának, telitankkal (is) gyakorolnának, többen együtt is körözgetnének. Mert inspirálva lennének rá.

    Jelenleg a prequal rendszer kizárólag arra ösztönöz, hogy egyedül, légüres térben, lehetőleg hábórítatlan körülmények között, minél gyorsab 'egykört' fuss.

    És ezen NEM változtat az hogy 1 vagy 3 vagy 5 kört kell menni a prequal-hoz, mert az attól még mindig csak hotlap marad.

    szerintem.

  25. #100
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    És ezen NEM változtat az hogy 1 vagy 3 vagy 5 kört kell menni a prequal-hoz, mert az attól még mindig csak hotlap marad.
    Szerintem valamennyit változtatna. Monzában tapasztaltam azt, hogy elég nagy százalékban valaki már az első kanyar után hagyta is a kört és kezdte újra, mert a bevetődés nem járt sikerrel, majd talán a következő. Ezen mindenképpen segítene a több kör.

Oldal: 4 / 28 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •