Oldal: 3 / 28 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (685 összesen)
  1. #51
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyrészt nem mondtam, hogy semmi értelme... csak azt állítom, hogy nem tudjuk mennyi értelme van (meg hogy szerintem kevés a 3 kör). De nem vagyok ellene, de veletek ellentétben nem vagyok lelkes sem, mivel nem tudom, hogy ez valóban érdemben javít-e a "problémánkon", másrészt pórbálom fejben azt is végigpörgetni, hogy mindez mivel jár, mennyit hoz és cserébe mi az ára, mit veszítünk vele?

    Másrészt nem vitatom, hogy neked konkrét tapasztalatod van a módszert illetően, viszont azért vegyük figyelembe, hogy ezek is elsősorban csak benyomások (ami természetesen hasznosak), viszont arra vonatkozóan te sem tudsz adattal szolgálni, hogy mindez konkrétan mennyit jelent, hogyan és milyen értékben bolondítja meg a rajtrácsot. Teszem azt, bennem felmerül a kérdés, hogy ha bevezetjük, akkor honnan fogjuk tudni, hogy működik-e?

    Meg tudjuk fogalmazni pontosan mit várunk ettől és tudjuk ezt valahogy mérni/validálni? Tudjuk, hogy ki azok a versenyzők, akiknek egy szerverrel hátrébb és kik azok, akiknek egy szerverrel előrébb lenne a "helye"? Ezek nem kifogások a részemről és nyilván ezekre vannak ötleteim is, csak arra próbálok rávilágítani, hogy a kérdésnek vannak mélységei is, amit illik azért végiggondolni, nem csak kategorikusan kijelenteni, hogy márpedig ez a prekval "Szent Grál"-ja, oszt jónapot.
    Pörgessük együtt. Láthatóan.
    Az egész problémahalmaz csak szerverszétválasztásnál jelentkezik.
    Problémák:
    - Túl hangsúlyos prekval idő. Nem tudja elég pontosan felmérni hogy ki milyen versenytempóval, meddig fog eljutni a verseny során. És a verseny a lényeg, hogy szorosan egymás mellett legyenek az ellenfelek. Nem a hotlapozás a fő. Nem csak az lehet a bajnok aki a leggyorsabban tud körbemenni egy körön, hanem aki jól bütyköl, aki spórol, stratéga, szivósság, türelem, stb. Ezt a szétválasztás, és az egy szempont szerinti számolás megakadályozza.
    - Hogyan lehetséges hogy a B szerver első helyezettjei, az A szerveren kb 10 helyen végeznének. Ennyit nemszámiithat a tömegben autózás. És itt össze is érhet a balesetveszélyes, problémás emberek témája. Nevezetesen hogy aki "csak" egykörön jó, versenyben viszont nem tud helyezkezdni, az könnyebben fog balesetet okozni. Ezért az A szerver vége lelassul a B szerver elejéhez képest. Nemtudnánk méginkább ösztökélni az embereket a balesetmentes versenyzésre, hogy legyen mégerősebb visszatartó erő?


    Mit várunk:
    - Hogy az B szerver eleje kevésbé, vagy alig érje utol az A szerver végét. A versenytempók legyenek közelebb, ne az időmérős, hotlapos idők.
    - Legyen kevesebb baleset, legyen tisztább verseny az A szerveren
    - Akik régi, mebizható emberek, a bajnokságban érdekelt pilóták helyét ne lehessen olyan könnyen "elvenni" egy "beugró" pilótának. Nagyon jó hogy bármikor csatlakozhat bárki a bajnokságba, de a keményebb mag, akik letettek valamit (kör,pont,bünti) kapjon biztosabb helyet. Nem besziivni, hanem megtartani embereket.
    - Értékeljük azokat akik mindegyik, vagy legtöbb versenyen elindulnak.

    Megoldás:
    - A prekvalon valahogy a versenytempóra rájönni.
    - Bajnokságban elért, mastersen azaddig elért helyezések, pontok, büntetések, adatok, és a prekvalon elért idő figyelembevételével valamiféle mérőszám, szorzó kitalálása.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 03. 21. 21:38.

  2. #52
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    A cél természetesen jó, a módszer a kérdés, hogy elég-e ehhez 2,3, vagy 5 kör? Nyilván minél több kör kell a nevezéshez, annál jobb eredményt ad a módszer, viszont nem elhanyagolandó, hogy annál több indulót/résztvevőt is vesztünk, mivel növekednek a belépési korlátok. Hogy ez hátrány-e, vagy inkább előny, az persze kérdéses...

    A balesetek számának csökkenésnek a reményét viszont én nem keverném bele a dologba, attól még mert vki jobb 1 körön, mint 3-on, vagy 5-ön... attól még nem biztos, hogy problémásabb, mint bárki más, ezt szerintem nem egy jó általánosítás.

    Ugyanakkor a versenyzői múltat sem feltétlenül számítanám bele a rendszerbe, két okból:
    - a múlt nem garancia arra, hogy az adott versenyző az adott futamra is megfelelő módon felkészült
    - a múlt belekeverése jelentősen nehezíteni a megvalósítást és a szerverbeosztást kalkulációját, ehhez már komolyabb technikai fejlesztés és támogatás is szükséges lenne.


    Amit én szeretnék megtalálni ebben a kérdésben az az egyensúly. Hány kör kell ahhoz, hogy valóban elérjük a rendszerrel a célunkat és ennek a hozadéka überelni tudja-e a rendszer által okozott negatív hatásokat?
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 21. 22:08.

  3. #53
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    viszont nem elhanyagolandó, hogy annál több indulót/résztvevőt is vesztünk, mivel növekednek a belépési korlátok. Hogy ez hátrány-e, vagy inkább előny, az persze kérdéses...
    Ezt meg én gondolom másképp, bár nem vagyok itt rég óta

    Aki nem képes 3-5 kört végigmenni úgy, hogy ne vágja le a pályát / csússzon ki, az vagy gyakoroljon többet vagy ne induljon el az A szerveren. B vagy C szerveren így is úgy is fog tudni indulni főleg, hogy jelen esetben B-re mindenki befért és lehet hogy még csökken a létszám.

    Az viszont jó kérdés, hogy hány kör kellhet. Más bajnokságokat kéne ezzel kapcsolatban megnézni, de a három az a minimum szerintem.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 03. 21. 22:25.

  4. #54
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A cél természetesen jó, a módszer a kérdés, hogy elég-e ehhez 2,3, vagy 5 kör? Nyilván minél több kör kell a nevezéshez, annál jobb eredményt ad a módszer, viszont nem elhanyagolandó, hogy annál több indulót/résztvevőt is vesztünk, mivel növekednek a belépési korlátok. Hogy ez hátrány-e, vagy inkább előny, az persze kérdéses...
    Hogy mi? 3-5 kört egyhuzamba nemtudnak teljesíteni és ezért nem indulnának egyesek? Ez a nehéz belépési korlát? Akkor mit várunk egy 2 órás futamon? Egyedül nord-on lenne ez hátrány, ott nemigazán kivetelezhető.
    Kb kiirod a versenykiirásba hogy prekvalon, egymást követő legjobb 3-5 kör számít.
    RANK oldalon továbbra is mehet a hotlapozás akinek aza fétise.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A balesetek számának csökkenésnek a reményét viszont én nem keverném bele a dologba, attól még mert vki jobb 1 körön, mint 3-on, vagy 5-ön... attól még nem biztos, hogy problémásabb, mint bárki más, ezt szerintem nem egy jó általánosítás.
    Ha beleszámítjuk hogy vkinek van-e büntipontja, és emiatt esetleg B,C szerverre kerül, akkor igen, a balesetek számának a csökkenését remélném.
    Igen, ha nem az egy körre való muszklizás menne annyira (ami jó poén, meg elfoglaltság hét közben, csak a futam kárára megy, úgyérzem), talán több kört, hosszabb távokat is megtennének egyesek, nem a futam elött kéne kikalkulálni hogy mennyi benzin is kell. Nem arra hegyeznék ki a setupot, meg magukat, hogy jó eldobtam, újrakezdem, feladom, nemérdekel. Igazad van hogy nemszép összemosni, de találhatunk összefüggéseket a dolgok között.


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyanakkor a versenyzői múltat sem feltétlenül számítanám bele a rendszerbe, két okból:
    - a múlt nem garancia arra, hogy az adott versenyző az adott futamra is megfelelő módon felkészült
    - a múlt belekeverése jelentősen nehezíteni a megvalósítást és a szerverbeosztást kalkulációját, ehhez már komolyabb technikai fejlesztés és támogatás is szükséges lenne.
    Amit én szeretnék megtalálni ebben a kérdésben az az egyensúly. Hány kör kell ahhoz, hogy valóban elérjük a rendszerrel a célunkat és ennek a hozadéka überelni tudja-e a rendszer által okozott negatív hatásokat?
    - nemmondom, lehet nem azt, nem csak azt kéne nézni hogy ki hány masterses futamon vett részt (meghogy ez mennyit számiitana a képletben). Mindesetre aki már régi motoros, arról feltételezem megtapasztalt már egyet smást, ismeri a kocsikat, a pályákat. bizonyos szintig szerintem jó mutató. nemmellékesen a hűséget honorálnánk.
    - pl múltnál azt is meglehetne nézni hogy ki hány futamunkon vett részt, és megvan hogy abból hány százalékon teljesiitette is a futamot (végigment). Pl ezt a százalékot is belelehetne rakni a képletbe. Egyből javulna a teljesítési morál.
    - bünti. tudom hogy ez sem teljesen igazságos a bejelentéses óvások miatt. De az hogy kinek hány futam alatt mennyi büntipontja lenne, vagy hogy adott bajnokságon belül mennyije van, végre súlyt adna a büntiknek, visszatartó ereje lenne. Valamiféle SR (iracinges safety rating) mutatószámot adna az emberekhez.

  5. #55
    A biztonságos vezetés belekalkulálása jó ötlet szerintem is, de a múltat nem keverném ide. Az jelenjen meg az említett büntifaktorban, hogy azért jobb az a mérőszáma, mert valóban tükröződik benne a rutin. Máskülönben egy régi motoros akár direkt is okozhatna balesetet, mert nemigen számítana neki összességében. Pl. az említett iracing-es SR is így működik, ha jól emlékszem, csak az utolsó 15 eredmény számít.

    A másik gond a technikai megvalósítás, például hátrébb sorolni rajtrácson nem lehet. Ezt anno én is felvetettem, aztán Szabi mondta, hogy "hádehogyan?", tök jogosan. Azt nem tudom, képes lenne-e kezelni a rendszer, hogy a 2-3 szerver versenyeredményeit összefésüli? Tehát bár külön-külön szerveren mennénk prequal alapján, de az összes idő egymáshoz képest abszolút értelemben lenne értékelve. Így megoldható lenne az "átfedés" a szerverek végei közt. Bár ezt adott esetben még manuálisan sem akkora kunszt.

  6. #56
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Nem tudm lehet-e azt figyelmen kívül hagyni, hogy én a rendszeresen legutólsó (prequal) helyről pofázok bele. Ha nem, akkor nézzük azt, hogy mégis az utolsó kockák egyikéről indulva, minegyik versenyen sokkal előrébb értem célba. Félreértés ne essék, nem célom az A szerveren döcögni De minezeket látva, biztosan kimondható hogy a versenyen NEM a prequal idő az ami legjobban számít. Mivel ahogy esetemben is látszik, azzal nem lehet versenyt nyerni. Konzisztens körökkel viszont igen.

    Szerintem sokkal inkább minősít egy versenyzőt az adott bajnokságban:
    - érvényes versenyeken elért consistency,
    - érvényesen befelyezett versenyek száma,
    - érvényesen befejezett versenyen elért átlagos köridő
    - okozott balesetek száma

    Hogy melyik milyen súllyal, azzal lehet játszani, de mindenesetre ezzel elérnék azt, hogy a versenyen a jó szereplés legyen a lényeg, és hogy NE adja föl valaki egy rossz rajt vagy félresikerült első kör után (vagy ha mégis, akkor legközelebb lehet csak B, C szerveren indulhat)


    Az 'egy gyors kör' pedig maradhatna a rajtpozíciók eldöntésére.

    Szerintem.

  7. #57
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A biztonságos vezetés belekalkulálása jó ötlet szerintem is, de a múltat nem keverném ide. Az jelenjen meg az említett büntifaktorban, hogy azért jobb az a mérőszáma, mert valóban tükröződik benne a rutin. Máskülönben egy régi motoros akár direkt is okozhatna balesetet, mert nemigen számítana neki összességében. Pl. az említett iracing-es SR is így működik, ha jól emlékszem, csak az utolsó 15 eredmény számít.
    Joh, végülis lehetne hogy csak elmúlt félév, 1 év, 30 futam eredményeit, teljesítését, büntijeit nézze.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A másik gond a technikai megvalósítás, például hátrébb sorolni rajtrácson nem lehet. Ezt anno én is felvetettem, aztán Szabi mondta, hogy "hádehogyan?", tök jogosan. Azt nem tudom, képes lenne-e kezelni a rendszer, hogy a 2-3 szerver versenyeredményeit összefésüli? Tehát bár külön-külön szerveren mennénk prequal alapján, de az összes idő egymáshoz képest abszolút értelemben lenne értékelve. Így megoldható lenne az "átfedés" a szerverek végei közt. Bár ezt adott esetben még manuálisan sem akkora kunszt.
    Hogy he?
    Milyen rajtrácson kéne tologatni? A preki arra jó, azt döntené el, hogy ki melyik szerveren indulna. Utána azon a szerveren kéne rendesen időmérőt futni, és a futamon végigmenni. Az iigy kapott eredmények, meg ugyaniigy mint eddig lennének összeszámolva, pontozva.
    ABC szervereken futó futamokat egy az egyben nem lehet összevetni, minden futam egy másik történet.

  8. #58
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy mi? 3-5 kört egyhuzamba nemtudnak teljesíteni és ezért nem indulnának egyesek? Ez a nehéz belépési korlát? Akkor mit várunk egy 2 órás futamon? Kb kiirod a versenykiirásba hogy prekvalon, egymást követő legjobb 3-5 kör számít.
    Nem azt mondtam, hogy nehéz, hanem csak hogy korlát. És igen, minél több kört kéne egyhuzamban teljesíteni a prekvalhoz, annál kevesebben lennénk a futamon, ez egy szimpla tény. Ahogy emelkedik a kötelező körszám, úgy vesztenénk el fokozatosan egyre több résztvevőt a bizonytalankodók, az időhiányosok, a kevésbé elszántak és a prekval zárás előtt 20-40 perccel betoppanók táborából. Ahogy növekszik a körszám, úgy bővül ez a kör és egyre több embert érint. Persze nem azt mondtam, hogy ez feltétlenül gond, csak jeleztem az összefüggést.

    Persze mondhatjuk azt, hogy értük nem is kár... de köztük is ugyan úgy vannak olyan résztvevők, akik biztonságosan és magabiztosan vezetnek és értékes résztvevő a versenynek, nem pedig probléma okozók. Kérdés, hogy mekkora kár értük, megéri-e x+2+3 versenyző hiánya, hogy y+2+3 versenyző a jobb szerveren mehessen? Ez is csak egy szempont, amit mérlegelni kell a döntésnél.


    Ha beleszámítjuk hogy vkinek van-e büntipontja, és emiatt esetleg B,C szerverre kerül, akkor igen, a balesetek számának a csökkenését remélném.
    Igen, ha nem az egy körre való muszklizás menne annyira (ami jó poén, meg elfoglaltság hét közben, csak a futam kárára megy, úgyérzem), talán több kört, hosszabb távokat is megtennének egyesek, nem a futam elött kéne kikalkulálni hogy mennyi benzin is kell. Nem arra hegyeznék ki a setupot, meg magukat, hogy jó eldobtam, újrakezdem, feladom, nemérdekel. Igazad van hogy nemszép összemosni, de találhatunk összefüggéseket a dolgok között.
    Másfelől a szerverre jutás befolyásolása további terhet róna a VB nyakába és fokozná a büntetések körüli konfliktusok kirobbanásának esélyét is. Illetve attól még hogy vki 3 körre gyúr és nem egyre, attól még nem fog sem 30-60-90 perces futamszimulációkat futni és a páros szituációkat sem fogja tudni ettől még jobban kezelni. De, aláírom, a benya fogyasztást lehet jobban fogja tudni.


    lehet nem csak azt kéne nézni hogy ki hány masterses futamon vett részt (meghogy ez mennyit számiitana a képletben). Mindesetre aki már régi motoros, arról feltételezem megtapasztalt már egyet smást, ismeri a kocsikat, a pályákat. bizonyos szintig szerintem jó mutató. nemmellékesen a hűséget honorálnánk. pl múltnál azt is meglehetne nézni hogy ki hány futamunkon vett részt, és megvan hogy abból hány százalékon teljesiitette is a futamot (végigment). Pl ezt a százalékot is belelehetne rakni a képletbe. Egyből javulna a teljesítési morál.
    Vagy pont ellenkezőleg, a rendszeres résztvevők készülésre nézve lenne negatív hatással, ha a korábbi futamok eredményei alapján "bebiztosított" helyük lenne az jobb szerverre. Lehet azért nem mennek majd még +10 kört, lehet azért nem gyakorolnak még +1 órát, mert nem lesz már rajtuk az a nyomás, hogy "jajj, muszáj menni, me' nem jutok be A-ra." Szóval ez a dolog épp annyi elsülhet visszafelé is.


    Ja, és félreértés ne essék, én most nem tiltakozom (még ha annak is látszik), csak próbálok rávilágítani az érem másik oldalára is.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 22. 02:44.

  9. #59
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És igen, minél több kört kéne egyhuzamban teljesíteni a prekvalhoz, annál kevesebben lennénk a futamon, ez egy szimpla tény.
    tehát, azt hogy "3 kört menni" annak van-e jelentősége az "1 kört menni" - hez képest, az eredmény tekintetében azt nem tudod elképzelni, de azt hogy emiatt tömeges elvándorlás lenne azt biztosra veszed? Akkor egyszerűen mond hogy nem akarod/játok vagy tudjátok azt kész.

    Amúgy további bonyolításnak, számolgatásnak én se gondolom hogy lenne értelme, a múltnak meg pláne nem de ha a prekval ezt egyszerűen el tudja végezni, akkor továbbra se értem ohgy miért nem próbáljuk ki?
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  10. #60
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    tehát, azt hogy "3 kört menni" annak van-e jelentősége az "1 kört menni" - hez képest, az eredmény tekintetében azt nem tudod elképzelni, de azt hogy emiatt tömeges elvándorlás lenne azt biztosra veszed?
    Amúgy további bonyolításnak, számolgatásnak én se gondolom hogy lenne értelme, a múltnak meg pláne nem de ha a prekval ezt egyszerűen el tudja végezni, akkor továbbra se értem ohgy miért nem próbáljuk ki?
    Én sehol nem írtam, hogy 3 körnél tömeges elvándorlás lenne, csak hogy ahogy növekszik a körszám, úgy fogyna bizonyos arányban a nevezők száma. 3 körnél lehet 1-3 embert vesztenénk, 5-nél lehet 4-7-et, fogalmam sincs, de mivel nehezedne, időigényesebb lenne a prekvalozás, így biztosan lenne pár fő veszteség. Azt sem mondtam sehol, hogy ne próbálhatnánk ki. Egyelőre a "vita" fázisban gyűjtük a pro és kontra érveket, kitaláljuk hány kör lenne a jó, na meg hogy honnan fogjuk tudni, hogy elértük-e vele, amit akartunk...


    Illetve ami a megvalósítást illeti, van egy kis fejlesztési listánk, amit szeretnénk a honlappal/rendszerrel megvalósítani és van rajta olyan, ami ennél azért fontosabb, így még ha sikerül meg is találnunk a "tutit", akkor sem ez lesz a következő feature, ami elkészül.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 22. 11:08.

  11. #61
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És igen, minél több kört kéne egyhuzamban teljesíteni a prekvalhoz, annál kevesebben lennénk a futamon, ez egy szimpla tény.
    Kérdés hogy hányan és kik mennének el? Mert aki azért megy el, mert 3 tiszta kört nem tud csinálni prequalon az talán nem is kell hogy versenyezzen
    A szabályban pedig bent van ugye, hogy aki 107%on kívül van, az is szerepelhet már akár a B szerveren is, tehát lassú 3 körrel is tud versenyezni

    A 3-5 körös módszernél bonyolultabb megoldás szerintem felesleges, mert úgy sem lesz megcsinálva, csak plusz teher. Nordon meg vissza lehet venni ezt 1re, konfigurálhatóan kell megcsinálni és kész.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 03. 22. 11:24.

  12. #62
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Kérdés hogy hányan és kik mennének el? Mert aki azért megy el, mert 3 tiszta kört nem tud csinálni prequalon az talán nem is kell hogy versenyezzen
    A szabályban pedig bent van ugye, hogy aki 107%on kívül van, az is szerepelhet már akár a B szerveren is, tehát lassú 3 körrel is tud versenyezni

    A 3-5 körös módszernél bonyolultabb megoldás szerintem felesleges, mert úgy sem lesz megcsinálva, csak plusz teher. Nordon meg vissza lehet venni ezt 1re, konfigurálhatóan kell megcsinálni és kész.
    Pont ezt akartam írni. Aki nem képes 3 körös prequalt futni, attól mégis mit várunk 90-120-180 perces versenyeken? Főleg úgy, hogy van 2 hete megfutni az időt. A másik dolog meg, mindenki hajtja a prequal időket,mintha nem lenne k**va mindegy, hogy 28. vagy épp 37.-ként jelentkezett.

  13. #63
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Én ugyan a Historic ligában játszom, de azt megjegyzem, hogy a prequalt nem azért hajtom, mert ez a hobbim. Gyakorlás. A pálya tanulása, az autó megismerése és a set próbálgatása.

  14. #64
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Kérdés hogy hányan és kik mennének el? Mert aki azért megy el, mert 3 tiszta kört nem tud csinálni prequalon az talán nem is kell hogy versenyezzen
    A szabályban pedig bent van ugye, hogy aki 107%on kívül van, az is szerepelhet már akár a B szerveren is, tehát lassú 3 körrel is tud versenyezni
    Nem elmennének, ha nem jönnének. Bármilyen fura, de vannak itt olyan rutinnal rendelkező versenyzők, akik betoppannak a prekval zárás előtti utolsó órában és 6-7 kör alatt bekvalizák magukat "A" szerverre, majd a futamon a TOP10-ben végeznek. A Street bajnokság TOP6 helyezettjéből 3 versenyző például jó eséllyel a futamok nagy részét nem jelent volna meg, ha 3 körös rendszer van. 1 jó kört meg lehet futni fél óra alatt, 3 jó körhöz nem tudom mennyi kell (1 óra, másfél?), de biztosan több. Nos azok, akik alkalmanként fél órát tudnak rászánni, mikor egyszer nekilátnak gyakorolni, azok lehet már nem fognak nekiülni 1-1,5 órának és őket elveszítjük. Vagy pont ellenkezőleg és akkor lehet eleve komolyabban veszik és jobban felkészülnek.... vagy igen vagy nem, csak hangosan gondolkozok.

    Illetve én azt sem merném kategorikusan kijelenti, hogy egy rutinos pilóta fél óra felkészüléssel nagyobb biztonsági kockázatot jelent, mint egy kevésbé tapasztalt versenyző 2-3 órával a háta mögött.

    A 3-5 körös módszernél bonyolultabb megoldás szerintem felesleges, mert úgy sem lesz megcsinálva, csak plusz teher.
    Igen, ez tűnik reálisnak, a többi már valóban túl bonyolult.

    Nordon meg vissza lehet venni ezt 1re, konfigurálhatóan kell megcsinálni és kész.
    Tudjátok, hogy nem szeretem a kivételeket...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 22. 12:34.

  15. #65
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem elmennének, ha nem jönnének. Bármilyen fura, de vannak itt olyan rutinnal rendelkező versenyzők, akik betoppannak a prekval zárás előtti utolsó órában és 6-7 kör alatt bekvalizák magukat "A" szerverre, majd a futamon a TOP10-ben végeznek.
    Őszintén szólva kételkedem benne. Vagy ha így van, akkor a parctice és az időmérő alatt hozza fel ennyire magát. Szerintem az ilyen versenyző pont hogy előnyben van a 3 körrel, mert 3 jó kört egy újoncnak nagyon nehéz menni, egynél még talán valahogy összejön neki, hogy ne csússzon ki valahol

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tudjátok, hogy nem szeretem a kivételeket...
    Pedig 3 kört Nordon nem lehet, még a kettő is necces. Szóval muszáj kompromisszumot kötni

  16. #66
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Az eredményes versenyzéshez két képességre van szükség:
    - Tudni kell 100%-ot nyújtani egy körön:
    Ehez meg kell tanulni egy teljes körön keresztül 101%-ban koncentrálni, minden egyes féktávra, gázadásra, súlypont áthelyezésre. Ha csak egyszer is túlléped a határt és meg szűnik a tapadás, utána már mindegy hogy mit csinálsz. Onnantól nem te irányítasz.
    - Tudni kell futam távon 100%-on menni:
    Ehhez meg kell tanulni konstans, egyforma köröket futni és beosztani az autót, a gumit és az erőd.
    Megtanulni hogy hol nyomhatod 100%-on és hol kell inkább benne hagyni a körben azt az egy tizedet, azért hogy biztosan elérd a célvonalt.

    Ahogy én olvasom a topik arról szól hogy vannak akinek az első képesség nem megy. Ezt belátták.
    Ok.

    De bele is törődtek!
    Beletörődtek hogy nekik ez nem megy, és a helyet hogy megtanulnák és kiharcolnák maguknak a jobb helyezést, inkább megváltoztatnák a szabályokat.
    Szeretnék hátrébb látni azokat akiknek ez jobban megy. Mert úgy gondolják hogy nekik nagyobb "dicsőség", több pont, vagy előkelőbb helyezés járna.

    Én evvel kapcsolatban azt tudnám hozzáfűzni hogy, szerintem mielőtt ezen heteket agyaltok, érdemesebb lenne meg kérdezni pl Fehér Zolit, vagy Sinka Danit hogy szerintük mennyire felesleges képesség, hogy megtanulj összerakni "egy" hibátlan kört!


    Nekem eddig ez jött le.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2016. 03. 22. 13:30.

  17. #67
    Azt kell mondjam, jó magyar módra nem a legjobb kompromisszumos megoldás elérése lebeg a többség szeme előtt, hanem a másik véleményének a lezúzása és a sajátjának az érvényesítése. A 3-5 körös átlagolás sem okozna szerintem nagy változást, de lehet, hogy kicsit finomítana a mostani helyzeten. Akik most az elején vannak, biztosan tudnak futni 3 elég gyors kört is egymás után. Valószínű az is, hogy számukra lenne kevésbé kihívás ezt abszolválni, mint a mezőny hátsó fele számára. A puding próbája viszont az evés.
    Lehet, ezt egy nyári sorozatban majd érdemes lenne tesztelni. Ha nem nagy munka, miért ne?

  18. #68
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Ellenben ha jól olvastam amit Sziszka írt, hogy valaki a szabályok értelmében megszerezte a jogot hogy valamelyik szerveren induljón és azt "csak úgy hasra ütés" alapon átrakjátok másik szerverre...
    Teljes mértékben igazságtalan.

  19. #69
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy én olvasom a topik arról szól hogy vannak akinek az első képesség nem megy.
    Pont hogy nem. A topik arról szól pont, hogy valakinek csak az első képesség megy és ezért kerül fel a jobbik szerverre, mikor másnak lenne ott a helye.

  20. #70
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    225
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az eredményes versenyzéshez két képességre van szükség:
    - Tudni kell 100%-ot nyújtani egy körön:
    Ehez meg kell tanulni egy teljes körön keresztül 101%-ban koncentrálni, minden egyes féktávra, gázadásra, súlypont áthelyezésre. Ha csak egyszer is túlléped a határt és meg szűnik a tapadás, utána már mindegy hogy mit csinálsz. Onnantól nem te irányítasz.
    - Tudni kell futam távon 100%-on menni:
    Ehhez meg kell tanulni konstans, egyforma köröket futni és beosztani az autót, a gumit és az erőd.
    Megtanulni hogy hol nyomhatod 100%-on és hol kell inkább benne hagyni a körben azt az egy tizedet, azért hogy biztosan elérd a célvonalt.

    Ahogy én olvasom a topik arról szól hogy vannak akinek az első képesség nem megy. Ezt belátták.
    Ok.

    De bele is törődtek!
    Beletörődtek hogy nekik ez nem megy, és a helyet hogy megtanulnák és kiharcolnák maguknak a jobb helyezést, inkább megváltoztatnák a szabályokat.
    Szeretnék hátrébb látni azokat akiknek ez jobban megy. Mert úgy gondolják hogy nekik nagyobb "dicsőség", több pont, vagy előkelőbb helyezés járna.

    Én evvel kapcsolatban azt tudnám hozzáfűzni hogy, szerintem mielőtt ezen heteket agyaltok, érdemesebb lenne meg kérdezni pl Fehér Zolit, vagy Sinka Danit hogy szerintük mennyire felesleges képesség, hogy megtanulj összerakni "egy" hibátlan kört!


    Nekem eddig ez jött le.
    Osztom a véleményt.
    Egyébként pedig azt látom,hogy azok az emberek ágálnak ,akiket szinte sosem látok a prekval szervereken.Én naponta kb. 1órát eltöltök fennt és megküzdök keményen azért hogy az A szerverre kerüljek.Én azt javasolnám nektek hogy szánnyatok kicsit több időt rá hogy kihozzátok a maximumot az autóból.!Igaz én kezdő vagyok,de gyakorlással odáig jutottam,hogy 64 kört lefutottam komolyabb baki nélkül.Leszámítva a rajtot,ami elkerülhetetlen volt.Szorítsatok ki a szerverről vagy küzdjétek fel magatokat és ott picsázzatok el!
    Szerintem a régiek akik lecsúsznak az A szerverről nem fordítanakn elég időt,hogy fussanak egy igazán jó kört.Azért van hogy a futamra begyorsulnak.

  21. #71
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    1 jó kört meg lehet futni fél óra alatt, 3 jó körhöz nem tudom mennyi kell (1 óra, másfél?), de biztosan több. Nos azok, akik alkalmanként fél órát tudnak rászánni, mikor egyszer nekilátnak gyakorolni, azok lehet már nem fognak nekiülni 1-1,5 órának és őket elveszítjük. Vagy pont ellenkezőleg és akkor lehet eleve komolyabban veszik és jobban felkészülnek.... vagy igen vagy nem, csak hangosan gondolkozok.
    Nézd Szabi, távol álljon tőlem ,hogy megsértselek, de sok helyen olvastam ,hogy a Masters elég kiemelkedő minden téren.
    Jómagam is kellő utánajárás után csatlakoztam,mert a múlt és a nevek számomra garanciát jelentenek a problémamentes versenyzés illetve lebonyolításra.
    Elég nagy nevek alapították és a mai napig olyan fordulnak meg itt, akik.
    Te is többször hangsúlyoztad, hogy fontos, hogy a Masters ne veszítsen a jó hírnevéből.

    Én úgy gondolom az ilyesfajta "szigorítás" ,hogy 1 helyett 3 kör és ezáltal több felkészülés, nem rontaná.
    Tény, hogy nagyobb elvárásokat támasztana a versenyzők felé, de ez valahol azt is mutatná,(nagyon rossz példa lesz elnézést) ,hogy bárki ne essen be az utcáról, találjon be egy viszonylag jó kört prequalon aztán lesz ami lesz.(Nem feltétlen az A szerverre értve,hanem ránk is gondolva a sereghajtókra.)

    A színvonalhoz igen is legyen feltétel,hogy ha kell 1 órát gyakoroljon és stabilan végigtudjon menni 1-2órás futamokat is gond nélkül.

  22. #72
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Azt kell mondjam, jó magyar módra nem a legjobb kompromisszumos megoldás elérése lebeg a többség szeme előtt, hanem a másik véleményének a lezúzása és a sajátjának az érvényesítése. A 3-5 körös átlagolás sem okozna szerintem nagy változást, de lehet, hogy kicsit finomítana a mostani helyzeten. Akik most az elején vannak, biztosan tudnak futni 3 elég gyors kört is egymás után. Valószínű az is, hogy számukra lenne kevésbé kihívás ezt abszolválni, mint a mezőny hátsó fele számára. A puding próbája viszont az evés.
    Lehet, ezt egy nyári sorozatban majd érdemes lenne tesztelni. Ha nem nagy munka, miért ne?
    Leírtam a véleményem, hogy mit hozol ki belőle az rád van bízva.
    A jelenlegi prequal rendszer, működéséből adódóan nem alkalmas rá hogy több kört átlagoljon, ahhoz egészen más felépítésű rendszer kell.
    De ha van rá igény és én is látom értelmét hogy evvel töltsem a szabadidőm, akkor nem megoldhatatlan.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2016. 03. 22. 14:30.

  23. #73
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idő összesítés szerintem felesleges a szerverek között. A B szerver elsője tisztán autózhat miközben az A szerveren hátul dúl a csata.

    Idézet Eredetileg vizner90 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a régiek akik lecsúsznak az A szerverről nem fordítanak elég időt,hogy fussanak egy igazán jó kört. Azért van hogy a futamra begyorsulnak.
    Szerintem elég egyértelmű, hogy aki azért nem fut 1 jó kört, mert nem sokat gyakorol, az 3 jó kört egymás után végképp nem fog futni prequalon

    Két dolog miatt mindenképpen jó a több kör:
    - kevesebb lenne prequalon a kivezető kör, több éles kör lenne
    - kevesebb lenne a bevetődős kör

    Ugye azért lett kivéve a lágy gumi prequalon, hogy a versenyen használt gumi szettet gyakorolja mindenki. Ez alapján szerintem nagyon is jó ötlet, ha nem csak a versenygumit gyakorolnánk, hanem a versenyszerű versenyzést is az időmérős versenyzés helyett.

    Ha azt vesszük, hogy az A szerveren a legjobbaknak kellene menniük, akkor adott a kérdés:
    - Ki a jobb versenyző? Aki prequalon / időmérőn gyorsabb vagy aki versenyen?
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 03. 22. 14:36.

  24. #74
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem elég egyértelmű, hogy aki azért nem fut 1 jó kört, mert nem sokat gyakorol, az 3 jó kört egymás után végképp nem fog futni prequalon
    Ugyan úgy igaz hogy aki egy körön gyorsabb nálad az 3 körön is gyorsabb lesz...

  25. #75
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyan úgy igaz hogy aki egy körön gyorsabb nálad az 3 körön is gyorsabb lesz...
    És ugyan úgy SEMMI köze a versenyben autózáshoz. Ahol legtöbbször másokhoz is kell(ene) alkalmazkodni, sokszor NEM tudsz a megszokott íveden kanyarodni, a féktávodon lassítani, VAN sárga zászló - amit sajnos legtöbben arra használnak, hogy hurrá megint megelőzhetek valakit. Van hogy törött autóval kell sokáig közlekedni. Mindezt 30-60-90-120 PERCEN keresztül.

    szerintem.

Oldal: 3 / 28 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •