Oldal: 21 / 28 ElsőElső ||| 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 501 - 525 (685 összesen)
  1. #501
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Pálya hőmérsékletekkel tavasszal volt játszadozás, de akkor nem nagyon jött be, mivel az egyes autók elég különböző módon viszonyultak a komolyabb változtatásokhoz.
    Na és? Pont ez a lényeg, adott autóval alkalmazkodni, az adott viszonyokhoz, nem biztos hogy a legjobb sofőré lesz a győzelem, akárcsak a való életben...
    A Lambónak túl erős a végsebessége, a Nissanban túl sok a nyomaték stb.
    Ha csak a driving skil-re vagyok kíváncsi, akkor egy márka kupát kell indítani fix setuppal

  2. #502
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Na és? Pont ez a lényeg, adott autóval alkalmazkodni, az adott viszonyokhoz, nem biztos hogy a legjobb sofőré lesz a győzelem, akárcsak a való életben...
    A Lambónak túl erős a végsebessége, a Nissanban túl sok a nyomaték stb.
    Ha csak a driving skil-re vagyok kíváncsi, akkor egy márka kupát kell indítani fix setuppal


    Izgalmasabb es kiszámithatatlanabb futamokat szeretnétek? Életszagú körülményekkel vagy steril, kiszámíthato laborversenyzést, ahol mindent előre lehet tervezni? Egyik sem jobb mint a másik, ez izlés kérdése, de ez két ellentétes irány és nem ártana tisztázni, melyik a fontosabb a versenyzők többségének.

  3. #503
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.048
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése


    Izgalmasabb es kiszámithatatlanabb futamokat szeretnétek? Életszagú körülményekkel vagy steril, kiszámíthato laborversenyzést, ahol mindent előre lehet tervezni? Egyik sem jobb mint a másik, ez izlés kérdése, de ez két ellentétes irány és nem ártana tisztázni, melyik a fontosabb a versenyzők többségének.
    sza-va-zást!
    Mekkora lenne egy AC-s futam hurrikán idején Egyenesbe is fordított kormánnyal mennénk. Évekig emlegetnénk...

  4. #504
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    sza-va-zást!
    csak azt ne....
    (lásd aláírásom...)
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  5. #505
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.048

    A - B szerver compare

    Bocs. Összesített 7. hely a B-ről.
    Kicsit hevenyész, de megteszi.

  6. #506
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs. Összesített 7. hely a B-ről.
    Kicsit hevenyész, de megteszi.
    Látványos, de továbbra is azt gondolom, hogy ennek az összehasonlításnak semmi értelme. Élről indultál, nem az A sűrűjéből, mindamellett, hogy erős volt a B is, nem azokkal az emberekkel kellett megküzdened, akik az A közepében mentek, máshogy alakultak balesetek, szituációk stb.

  7. #507
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Látványos, de továbbra is azt gondolom, hogy ennek az összehasonlításnak semmi értelme. Élről indultál, nem az A sűrűjéből, mindamellett, hogy erős volt a B is, nem azokkal az emberekkel kellett megküzdened, akik az A közepében mentek, máshogy alakultak balesetek, szituációk stb.
    Kicsit kvázi magam ellen beszélek most, de egyetértek. Szinte teljesen üresen mentünk Kristóffal az első etapban. 1 vagy talán 2 lekörözás volt? Azon kívül 2-3 másodpercre autóztunk egymástól. A második etapban nálam nagyon érződött mikor visszaestem Jani és Krisztián harcába. 1 másodpercem kb körönként benne maradt, és akkor még nem volt olyan folyamatos egymáson autózás, hanem ott is kb 1 secre mentünk egymástól.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  8. #508
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.048
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Látványos, de továbbra is azt gondolom, hogy ennek az összehasonlításnak semmi értelme. Élről indultál, nem az A sűrűjéből, mindamellett, hogy erős volt a B is, nem azokkal az emberekkel kellett megküzdened, akik az A közepében mentek, máshogy alakultak balesetek, szituációk stb.
    Tegyem fel a szokásos lemezt? Csak mint újabb példa hoztam fel.
    Nyílván valaki tud légüres térbe egyedül is menni, nem alszik el, nem esik ki a koncentrációból. Vkit spannol, húz ha lát valakit maga elött, hajtja ha vki üldözi hátulról, tud szélárnyékozni (nuku ac). Valaki betojik ha egy másik autó a közelében van, bestresszel, nyomás alatt hibázik. 3. helyről kellett feljönnöm. A futam második felében egyedül kellett mennem, szted tudva hogy nincs hova tovább hajtanom, spannolt, vagy lazításra késztetett inkább? 0 hibával mentem végig. Versenyzői kvalitás VS preki. Blabla..

  9. #509
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tegyem fel a szokásos lemezt? Csak mint újabb példa hoztam fel.
    Nyílván valaki tud légüres térbe egyedül is menni, nem alszik el, nem esik ki a koncentrációból. Vkit spannol, húz ha lát valakit maga elött, hajtja ha vki üldözi hátulról, tud szélárnyékozni (nuku ac). Valaki betojik ha egy másik autó a közelében van, bestresszel, nyomás alatt hibázik. 3. helyről kellett feljönnöm. A futam második felében egyedül kellett mennem, szted tudva hogy nincs hova tovább hajtanom, spannolt, vagy lazításra késztetett inkább? 0 hibával mentem végig. Versenyzői kvalitás VS preki. Blabla..
    Tudod, hogy elkötelezett híve vagyok a versenyteljesítmény elismerésének és előtérbe helyezésének a hotlappal szemben, de ez az összemosás akkor sem működik. Biztos vagyok benne, hogy ha A szerveren indulsz, akkor nem az összetett 19. helyen végzel, de azt is gyanítom, hogy 7. sem lettél volna.

  10. #510
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.048
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tudod, hogy elkötelezett híve vagyok a versenyteljesítmény elismerésének és előtérbe helyezésének a hotlappal szemben, de ez az összemosás akkor sem működik. Biztos vagyok benne, hogy ha A szerveren indulsz, akkor nem az összetett 19. helyen végzel, de azt is gyanítom, hogy 7. sem lettél volna.
    Igen, valószínű a kettő között. Pontok nem ezt mutatják.
    Bocs, csúsztatok, demagóg, de beraktam jobb oszlopba hogyha a prekin elért legjobb idők megmutatnák a teljes futamos tempót, egy steril világban, hova kéne beérkezniük 90 perc után. (ésmég a legutolsó B indulót kivettem, túl kilógott)

    Plusz még észrevettem hogy Sinka is 2 hely híjján B szerveres lett. Biztos rossz napot fogott ki, nemgyakorolt, bármi, DE a fél karomat rá hogy B szerveren első lett volna. Lám A szerveren is előre került. Bármikor adnék neki A szerveres bérletet Többszörös bajnok, bizonyított.

  11. #511
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs. Összesített 7. hely a B-ről.
    Kicsit hevenyész, de megteszi.
    Ezzel megdolgoztál
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  12. #512
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, valószínű a kettő között. Pontok nem ezt mutatják.
    Igen, pontosan így gondolom én is, hogy valahol a kettő között lenne, viszont nincs semmilyen értelmes módszer ennek korrekt megítélésére..

    Ami még érdekesség kiderül a grafikonodból, hogy a kék csíkok milyen sok pirosat kereszteznek időveszteség nélkül, főleg az első körökben.

    Úgy lenne valamelyest érdekes a dolog, ha ezek korrigálva lennének és az előzési idő hozzáadásra kerülne a B szerveresek idejéhez, hogy mondjuk az első körben max 3, másodikban max 2, utána már csak körönként 1, később meg már több körönként 1 virtuális előzés engedélyezett. Ha így nézzük, akkor a legjobb B szerveres már jó pár hellyel hátrébb végezne, és akkor még nem is kezeltük a kockázatot, hogy esetleg balesetbe keveredik, kilökik, vagy megsérül az autója...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 31. 14:26.

  13. #513
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.048
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ami még érdekesség kiderül a grafikonodból, hogy a kék csíkok milyen sok pirosat kereszteznek időveszteség nélkül, főleg az első körökben.
    Ja, a 2. körre gondolsz. Sztem az azt mutatja hogy az A szeveren baleset volt, első körökben, első kanyarban, az egész A mezőny, unblock, lassabban indult el mint a B szerver mezőnye.

    Ha meg arra gondolsz hogy meg kell előzni, aki a rajtrácson előlünk indul, persze, ez nincs beleszámolva. Sebtiben kb annyit tennék hogy az egész kék mezőnyt 10mp-el lejjebb tolnám.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy lenne valamelyest érdekes a dolog, ha ezek korrigálva lennének és az előzési idő hozzáadásra kerülne a B szerveresek idejéhez, hogy mondjuk az első körben max 3, másodikban max 2, utána már csak körönként 1, később meg már több körönként 1 virtuális előzés engedélyezett. Ha így nézzük, akkor a legjobb B szerveres már jó pár hellyel hátrébb végezne, és akkor még nem is kezeltük a kockázatot, hogy esetleg balesetbe keveredik, kilökik, vagy megsérül az autója...
    ...éés az A szerveresek idejéhez is hozzálenne adva hogyha B-st előz. Lásd vki piros leesik 17.körben. És onnan jön vissza nyíl egyenesen tucat kéket keresztezve. Az előzés is egy versenyzői kvalitás (amit a preki nem mutat). Kit mennyire lassít le egy védekezés, mennyire köt le a másik. Vagy-e annyira inteligens, taktikus hogy feladsz poziciókat, egy jobb közös pozicióért. Elsőre, lendületből meg tudsz-e vkit előzni, vagy csak 5.dik próbálkozásra, vagy csattanás lesz a vége.
    A szétválasztás miatt még a balesetek súlya sem egyenletes (épp úgy mint a BUA büntetések sem), hisz ha vki ütközik A-n, az akárhogy is szerencsétlenkedik, nem érik utol a B-sek.

  14. #514
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Engedd el Kristóf...
    jó volt az eddig is, jó lesz még 20 évig...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  15. #515
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Engedd el Kristóf...
    jó volt az eddig is, jó lesz még 20 évig...
    Így van! Szerintem is el kéne ezt engedni és helyette többet gyakorolni hátha összejön az A szerver! Két hét van prekvalozni ha nem tudsz A szerverre bekerulni az nem a rendszer hibája sztem. Mi lenne ha futam előtt lenne egy órás prekval? Ott sikerülne? Kristóffal mentünk már együtt és tudom hogy nálam sokkal jobb pilóta, jobb időket tudom futni mint én. Csak hát ugye aki az utolsó napra hagyja a prekvalt...
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  16. #516
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.048
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Kristóffal mentünk már együtt és tudom
    hogy nálam sokkal jobb pilóta, jobb időket tudom futni mint
    én. Csak hát ugye aki az utolsó napra hagyja a prekvalt...
    Köszi hogy ezt kimondtad.
    A verseny elött van egy verseny, ami nagyobb verseny mint a verseny.

  17. #517
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi hogy ezt kimondtad.
    A verseny elött van egy verseny, ami nagyobb verseny mint a verseny.
    Az eddig is világos volt, hogy verseny előtt van egy verseny.
    Sajnos az is tény, hogy ez meghatározza egyes versenyzők maximálisan elérhető legjobb eredményét, és ez sem jó, de az elosztás miatt szülséges rossz. Az elosztás módján lehetne/kellene finomítani, de eddig minden javaslat elbukott valamiért.

  18. #518
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi hogy ezt kimondtad.
    A verseny elött van egy verseny, ami nagyobb verseny mint a verseny.
    Én nem igazán értem, hogy minek, vagy kinek lobbizol itt. Szervező vagy, találj ki egy jó és működő rendszert, fogadtasd el a többi szervezővel és valósítsuk meg.

    Azt is tudod, hogy tökéletesen egyetértek veled abban, hogy a prekval egy jó adag fontos skill-t nem vesz figyelembe, ami a versenyzéshez kell és ezáltal torzítja a képet a jobb szerverre való bejutáskor és sok esetben nem a legmegfelelőbb emberek kerülnek be "A"-ra, akik az egész verseny során érdemben harcba tudnának lenni a jobb helyezésekért. Sőt ebben szerintem a szervezők többsége is egyet ért, szóval e tekintetben nyitott kapukat döngetsz. Csak jobb megoldást nem tudunk, ami egyértelműen előrelépés a mostanihoz képest és technikailag is megvalósítható. De fölösleges itt kampányolnod, ha van konkrét megvalósítható ötleted, akkor vezesd fel a következő gyűlésen, vagy dolgozd ki és írd le a megfelelő helyre...

    Illetve az én ezzel kapcsolatos ötletemet is láttad (tudod, amelyikért kaptam hideget-meleget rendesen a szervezői fórumon ), az sincs még tökéletesen kidolgozva, ahhoz is hozzátehetnél esetleg, ha látsz benne fantáziát.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 01. 19:31.

  19. #519
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve az én ezzel kapcsolatos ötletemet is láttad (tudod, amelyikért kaptam hideget-meleget rendesen a szervezői fórumon ), az sincs még tökéletesen kidolgozva, ahhoz is hozzátehetnél esetleg, ha látsz benne fantáziát.
    Csak hogy a többieket is beavassuk akkor...
    Figyelem, teljesen saját agyszülemény, amit a többi szervező is vegyesen fogadott..

    Szerintem a következők a fő célok:
    1. Minden szerverre azon résztvevők kerüljenek, akik adott versenyen a leginkább pariban tudnak lenni egymással a teljes versenytávot illetően.
    2. Minden nevezőtől továbbra is elvárni az adott futamra való megfelelő felkészülést, senkinek nem előlegezzük meg puszira a jó teljesítményt.
    3. Minden szervertagnak megadni az esélyt, hogy bármikor "A" szerverre kerülhessen, annak is, aki később csatlakozott, vagy kihagyott pár futamot.
    4. Ne büntessük direktbe a rendszerrel azokat, akiket az előző futamon kilöktek, vagy esetleg nem tudtak indulni.
    5. Ne veszítsünk résztvevőket a túl bonyolult, időigényes, vagy körülményes prekval procedúra miatt.


    Az ötlet:
    • Maradna a prekval és az idő alapú rangsor/elbírálás
    • Egyes részvevők egyéb érdemeik alapján kaphatnának egy "szorzót", ami feljavítja a prekval idejüket és ezzel a helyezésüket a prekvalban
    • Ilyen érdemek lehetnek például előző futamos B szerveres TOP eredmény, de ide még keresem én is az ötleteket, amik összhangban vannak az 1. céllal.


    Megvalósítás:
    • néhány tizedes, max 1 másodperc körüli kedvezményre gondolok egy átlag hosszúságú pályán, ez szorzóban kb 0,4-1,5%-os előnyt jelentene.
    • Versenyzőnként külön százalékértéket lehetne megállapítani az azt kiérdemlőknek, amit a prekval automatikus átszámolna.
    • Tehát a rendszer kulcsa lénygében, hogy kiket, mi alapján és milyen szorzóval jutalmazunk, de ettől még egy kb jó időt ugyan úgy futni kell.
    • Sajnos ennek a technikai megvalósítása bonyolult és időigényes feladat.
    • Illetve a prekval is némileg elveszti a hagyományos szerepét és már csak a sorrend lesz a lényeg nem a natív megfutott idők, ez nem tudom mekkora veszteség
    • Ezen felül plusz adminisztrációs terhet is jelent a kedvezmények nyilvántartása, beállítása.



    Nagyra értékelném, ha jönne az ötlettel kapcsolatban érdemi kritika, akár pozitív, akár negatív.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 01. 23:05.

  20. #520
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csak hogy a többieket is beavassuk akkor...
    Figyelem, teljesen saját agyszülemény, amit a többi szervező is vegyesen fogadott..

    Szerintem a következők a fő célok:
    1. Minden szerverre azon résztvevők kerüljenek, akik adott versenyen a leginkább pariban tudnak lenni egymással a teljes versenytávot illetően.
    2. Minden nevezőtől továbbra is elvárni az adott futamra való megfelelő felkészülést, senkinek nem előlegezzük meg puszira a jó teljesítményt.
    3. Minden szervertagnak megadni az esélyt, hogy bármikor "A" szerverre kerülhessen, annak is, aki később csatlakozott, vagy kihagyott pár futamot.
    4. Ne büntessük direktbe a rendszerrel azokat, akiket az előző futamon kilöktek, vagy esetleg nem tudtak indulni.


    Az ötlet:
    • Maradna a prekval és az idő alapú rangsor/elbírálás
    • Egyes részvevők egyéb érdemeik alapján kaphatnának egy "szorzót", ami feljavítja a prekval idejüket és ezzel a helyezésüket a prekvalban
    • Ilyen érdemek lehetnek például előző futamos B szerveres TOP eredmény, de ide még keresem én is az ötleteket, amik összhangban vannak az 1. céllal.


    Megvalósítás:
    • néhány tizedes, max 1 másodperc körüli kedvezményre gondolok egy átlag hosszúságú pályán, ez szorzóban kb 0,4-1,5%-os előnyt jelentene.
    • Versenyzőnként külön százalékértéket lehetne megállapítani az azt kiérdemlőknek, amit a prekval automatikus átszámolna.
    • Tehát a rendszer kulcsa lénygében, hogy kiket, mi alapján és milyen szorzóval jutalmazunk, de ettől még egy kb jó időt ugyan úgy futni kell.
    • Sajnos ennek a technikai megvalósítása bonyolult és időigényes feladat.
    • Illetve a prekval is némileg elveszti a hagyományos szerepét és már csak a sorrend lesz a lényeg nem a natív megfutott idők, ez nem tudom mekkora veszteség
    • Ezen felül plusz adminisztrációs terhet is jelent a kedvezmények nyilvántartása, beállítása.



    Nagyra értékelném, ha jönne az ötlettel kapcsolatban érdemi kritika, akár pozitív, akár negatív.
    Célok:
    1., 3. és 4. ok, igen, így kell.
    2. az adott futamra való felkészülés alatt azt kell érteni szerintem, hogy konzisztens köröket tudjon menni mindenki. A prekval jelenleg nem ezt a célt támogatja. A legtöbben egy körre gyúrnak. Jelenleg amúgy a csapattársam és én is kénytelenek vagyunk 1 körre gyúrni, mert a rengeteg McLaren és BMW mellett az Audival nem könnyű bejutni az A-ra (nagyon durván jó kocsit csináltak mind a kettőből, már a Monza típusú pályán sincs hátrányuk, a többin meg jóval jobbak). Na de mi 10+ év tapasztalattal ezt megtehetjük, van akkora tapasztalatunk, hogy minimális versenyre készüléssel is lehozzuk minimális hibákkal a versenyt. Akik viszont még csak mostanában kezdték, azoknak igenis készülniük kell arra is, hogy minél kevesebb hibával menjenek végig egy versenyen. Egy közelítően jó megoldást látok csak erre: a prekvalnak több kör, minimum 5, de inkább 10 kör átlagából kéne állnia. Ez egyrészt biztosítaná azt, hogy a konzisztencia előtérbe kerüljön, másrészt azoknak a pilótáknak is kedvezne, akik olyan kocsival neveztek, amiknek a versenytempója jobb, mint az egy körös...

    Ötlet:
    Szóval szerintem egy átlag idő alapú rangsorolás lenne jó.
    Érdemek: nem látom be, miért lenne érdem egy alapvetően A szerverre érdemes pilótától egy B szerveres top eredmény. Igen, Kristófra gondolok. Azért bocsi, de az nem normális, hogy az ő kvalitásaival a prekvalon 6-9 tizedet kap ugyanazzal a kocsival mondjuk Zelfitől. És nem egy Togától (bocs Zelfi, ezzel nem nézem le a te gyorsaságodat sem, sőt...). Viszont ha egy 10 körös átlag lenne a prekval alapja, tuti, hogy Kristóf is simán A-s lenne...

  21. #521
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Érdemek: nem látom be, miért lenne érdem egy alapvetően A szerverre érdemes pilótától egy B szerveres top eredmény. Igen, Kristófra gondolok.
    Nem gondolom hogy érdem, csak egyfajta bizonyíték, hogy képes konzisztensen jó és hibamentesen köröket autózni versenytávon. És azt hiszem pont őket kell "besegíteni" az "A"-ra, ha valamiért önérőből nem képesek rá, legyen az akár egyéni skill, vagy az autó jellegéből fakadó probléma. Persze csak akkor, ha nem másodpercekkel vannak lemaradva, hanem csak tizedek hiányznak az egy körös tempójából a bejutáshoz..

    Viszont ha egy 10 körös átlag lenne a prekval alapja, tuti, hogy Kristóf is simán A-s lenne...
    Igen, ez az átlag körös módszer már jó régi felvetés, és biztos vagyok benne, hogy működne is!
    Két problémám van vele:
    • Hogy valóban hatása legyen és az jöjjön ki belőle amit szeretnénk, ahhoz sok kör átlagát kell venni, ahogy te is írod 5-10... vagy lehet még több (nyilván minél több, annál hatásosabb)
    • Ezzel viszont jóval körülményesebb és időigényesebb lenne a prekval, szerintem idegileg is kiborítóbbá válna és jóval nagyobb nekiülés, elhatározást követelne meg a potenciális résztvevőktől... és attól tartok, hogy ezáltal érezhetően csökkenne az erre vállalkozó nevezők száma is. Nyilván a mezőny kevésbé "elhivatott" részéből veszítenénk résztvevőket, minél nagyobb a macera, annál többet.


    Magyarázat: most megteheted, hogy ha csak fél órád van, akkor is bepattansz és nyomsz pár kört és vagy összejön, vagy nem. Erre a 2 hét során több alkalmad is van, nem kell nagy nekiülés, ha hibázol, akkor meg max 2 percet kukáztál az életedből. 5-10 egybefüggően jó kör összehozása már nem a fél órás történet, nagyobb elhatározást, tervezést és rákészülést igényel, és 1-1 hiba pedig nem 2, hanem 20 percedbe kerül és valszeg 20-szor jobban fel is húzod magad, ha nem jön össze, amit elvárnál magadtól. És eddig aláírom, ez eddig még akár lehetne jó is, hiszen azt szeretnénk, ha csupa elhivatott és felkészült versenyzők állnának rajthoz, csak attól tartok, hogy a mezőny egy jelentős része fennakadna a rostán... akik nem tudnak/akarnak ennyi időt rászánni, vagy nem ilyen elszántak, elhivatottak. Kérdés, hogy ők hiányozni fognak-e nekünk?

    Az hiszem az kijelenthető, hogy minél nagyobbak a belépési korlátok, annál kevesebb a résztvevő egy bajnokságban... hiszen senki sem úgy érkezik ide, hogy 100%-ban elhivatott és mindenkiél van egy limit, aminél többet nem tud/akar belefektetni abba, hogy részt vegyen egy futamon. A 10 körös átlag körszámon alapuló prekval szerintem egy igen komoly belépési korlát. Nem önmagában, hanem ha azt nézed, hogy hányszor kell nekifutnod és mennyi időt kell belefektetned ahhoz, hogy megfelelj a sajt elvárásaidnak önmagaddal szemben és jó érzéssel tud magad mögött a prekvalozási feladatot.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 02. 00:08.

  22. #522
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A 10 körös átlag körszámon alapuló prekval, szerintem igen komoly belépési korlát. Nem önmagában, hanem ha azt nézed, hogy hányszor kell nekifutnod ahhoz, hogy megfelelj a sajt elvárásaidnak önmagaddal szemben.
    Főleg egy Nordschleife-on, ahol egy mért kör is kihívás

  23. #523
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem gondolom hogy érdem, csak egyfajta bizonyíték, hogy képes konzisztensen jó és hibamentesen köröket autózni versenytávon. És azt hiszem pont őket kell "besegíteni" az "A"-ra, ha valamiért önérőből nem képesek rá, legyen az akár egyéni skill, vagy az autó jellegéből fakadó probléma. Persze csak akkor, ha nem másodpercekkel vannak lemaradva, hanem csak tizedek hiányznak az egy körös tempójából a bejutáshoz..



    Igen, ez az átlag körös módszer már jó régi felvetés, és biztos vagyok benne, hogy működne is!
    Két problémám van vele:
    • Hogy valóban hatása legyen és az jöjjön ki belőle amit szeretnénk, ahhoz sok kör átlagát kell venni, ahogy te is írod 5-10... vagy lehet még több (nyilván minél több, annál hatásosabb)
    • Ezzel viszont jóval körülményesebb és időigényesebb lenne a prekval, szerintem idegileg is kiborítóbbá válna és jóval nagyobb nekiülés, elhatározást követelne meg a potenciális résztvevőktől... és attól tartok, hogy ezáltal érezhetően csökkenne az erre vállalkozó nevezők száma is. Nyilván a mezőny kevésbé "elhivatott" részéből veszítenénk résztvevőket, minél nagyobb a macera, annál többet.


    Magyarázat: most megteheted, hogy ha csak fél órád van, akkor is bepattansz és nyomsz pár kört és vagy összejön, vagy nem. Erre a 2 hét során több alkalmad is van, nem kell nagy nekiülés, ha hibázol, akkor meg max 2 percet kukáztál az életedből. 5-10 egybefüggően jó kör összehozása már nem a fél órás történet, nagyobb elhatározást, tervezést és rákészülést igényel, és 1-1 hiba pedig nem 2, hanem 20 percedbe kerül és valszeg 20-szor jobban fel is húzod magad, ha nem jön össze, amit elvárnál magadtól. És eddig aláírom, ez eddig még akár lehetne jó is, hiszen azt szeretnénk, ha csupa elhivatott és felkészült versenyzők állnának rajthoz, csak attól tartok, hogy a mezőny egy jelentős része fennakadna a rostán... akik nem tudnak/akarnak ennyi időt rászánni, vagy nem ilyen elszántak, elhivatottak. Kérdés, hogy ők hiányozni fognak-e nekünk?

    Az hiszem az kijelenthető, hogy minél nagyobbak a belépési korlátok, annál kevesebb a résztvevő egy bajnokságban... hiszen senki sem úgy érkezik ide, hogy 100%-ban elhivatott és mindenkiél van egy limit, aminél többet nem tud/akar belefektetni abba, hogy részt vegyen egy futamon. A 10 körös átlag körszámon alapuló prekval szerintem egy igen komoly belépési korlát. Nem önmagában, hanem ha azt nézed, hogy hányszor kell nekifutnod és mennyi időt kell belefektetned ahhoz, hogy megfelelj a sajt elvárásaidnak önmagaddal szemben és jó érzéssel tud magad mögött a prekvalozási feladatot.
    Azt akarod mondani, hogy valaki nevezni szándékozik egy 90 perces versenyre, de eltántorítja, hogy a nevezéshez mennie kell 8-10 percet? Szerintem ezt eltúlzod.
    Akinek csak fél órája van felugrani prekizni, annak is belefér 3-4 etap, amiből már van mért ideje.

  24. #524
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Azt akarod mondani, hogy valaki nevezni szándékozik egy 90 perces versenyre, de eltántorítja, hogy a nevezéshez mennie kell 8-10 percet? Szerintem ezt eltúlzod.
    Akinek csak fél órája van felugrani prekizni, annak is belefér 3-4 etap, amiből már van mért ideje.
    Nem, szerintem az tántorítja el, hogy mennyi időbe kerül összerakni egyhuzamban 5-10 db kört. Az hogy van valamilyen érvényes mért ideje, azzal nyilván senki sem elégszik meg, ha úgy érzi sokat hagyott benne. Ha meg mindenki folyton rossz érzéssel távozik a szerverről, annak előbb utóbb nem lesz jó vége. Gondold el, ha az "A"-ról lecsúszni most is frusztrációval jár, akkor ilyen feltételek mellett hány billentyűzet törne szét a futamok előtt. Ezért szerintem nem lenne előnyös, ha a prekvalozásoz szükséges idő szignifikánsan megnőne.

    Szerintem ez nem fél óra, mivel több nekifutást igényel, ami rettentő sok szentségeléssel járna és többeknek eltántorítana az ezzel járó nyűg... persze simán lehet, hogy csak én értékelem alul az embereket és tök fordítva is elsülhet... bár azért azt kétlem.

    Szerintetek amúgy hány kör kéne ahhoz, hogy tényleg kijöjjön, ki az aki versenytávon erős?
    Illetve ugyan ez a kérdés az autóra is vonatkozik, pl a Porsche...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 02. 00:38.

  25. #525
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem gondolom hogy érdem, csak egyfajta bizonyíték, hogy képes konzisztensen jó és hibamentesen köröket autózni versenytávon. És azt hiszem pont őket kell "besegíteni" az "A"-ra, ha valamiért önérőből nem képesek rá, legyen az akár egyéni skill, vagy az autó jellegéből fakadó probléma. Persze csak akkor, ha nem másodpercekkel vannak lemaradva, hanem csak tizedek hiányznak az egy körös tempójából a bejutáshoz..
    Konkretizáljuk. Kristóf nyilván már bizonyított. Nem is egyszer. Szerinted Ő önerőből nem lenne képes A-ba kerülni, ha akarna? Persze, idő kérdése, na de mindenkinek arra van ideje, amire akar időt csinálni. Ha más nem, a két hét alatt egyik nap 2 órával kevesebbet alszik az ember és némileg fáradt lesz másnap... de akkor is meg lehet oldani, nekem ne mondja senki, hogy nem... Én is csináltam már...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez az átlag körös módszer már jó régi felvetés, és biztos vagyok benne, hogy működne is!
    Két problémám van vele:
    • Hogy valóban hatása legyen és az jöjjön ki belőle amit szeretnénk, ahhoz sok kör átlagát kell venni, ahogy te is írod 5-10... vagy lehet még több (nyilván minél több, annál hatásosabb)
    • Ezzel viszont jóval körülményesebb és időigényesebb lenne a prekval, szerintem idegileg is kiborítóbbá válna és jóval nagyobb nekiülés, elhatározást követelne meg a potenciális résztvevőktől... és attól tartok, hogy ezáltal érezhetően csökkenne az erre vállalkozó nevezők száma is. Nyilván a mezőny kevésbé "elhivatott" részéből veszítenénk résztvevőket, minél nagyobb a macera, annál többet.


    Magyarázat: most megteheted, hogy ha csak fél órád van, akkor is bepattansz és nyomsz pár kört és vagy összejön, vagy nem. Erre a 2 hét során több alkalmad is van, nem kell nagy nekiülés, ha hibázol, akkor meg max 2 percet kukáztál az életedből. 5-10 egybefüggően jó kör összehozása már nem a fél órás történet, nagyobb elhatározást, tervezést és rákészülést igényel, és 1-1 hiba pedig nem 2, hanem 20 percedbe kerül és valszeg 20-szor jobban fel is húzod magad, ha nem jön össze, amit elvárnál magadtól. És eddig aláírom, ez eddig még akár lehetne jó is, hiszen azt szeretnénk, ha csupa elhivatott és felkészült versenyzők állnának rajthoz, csak attól tartok, hogy a mezőny egy jelentős része fennakadna a rostán... akik nem tudnak/akarnak ennyi időt rászánni, vagy nem ilyen elszántak, elhivatottak. Kérdés, hogy ők hiányozni fognak-e nekünk?
    Őszintén? Nem, nem fognak hiányozni. Aki elég elszánt, az jönni fog így is. Aki meg nem elég elszánt, az ne is jöjjön. Tudom, hogy ezzel nem leszek valami népszerű, de akkor is ez a véleményem. Ez a GTR-Masters, akkor legyen is az...
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az hiszem az kijelenthető, hogy minél nagyobbak a belépési korlátok, annál kevesebb a résztvevő egy bajnokságban... hiszen senki sem úgy érkezik ide, hogy 100%-ban elhivatott és mindenkiél van egy limit, aminél többet nem tud/akar belefektetni abba, hogy részt vegyen egy futamon. A 10 körös átlag körszámon alapuló prekval szerintem egy igen komoly belépési korlát. Nem önmagában, hanem ha azt nézed, hogy hányszor kell nekifutnod és mennyi időt kell belefektetned ahhoz, hogy megfelelj a sajt elvárásaidnak önmagaddal szemben és jó érzéssel tud magad mögött a prekvalozási feladatot.
    Erre azt mondom, hogy na és??? Tudod hányszor volt jó érzésem a jelenlegi rendszerben? Kb. 20%-ban. Az esetek 80%-ban nem tudtam jó érzéssel magam mögött a prekvalt. Mert nem tudtam kihozni magamból azt a kört, ami bennem volt. Ha 10 körös prekval lenne, kb. ugyanennyire lennék elégedett önmagammal...

Oldal: 21 / 28 ElsőElső ||| 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •