Oldal: 2 / 28 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (685 összesen)
  1. #26
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Na ha valós F1 példát hoztál fel (azért egy szim bajnokság, és valódi bajnokságok között ég és föld). Képzeld úgy hogy régen F1-ben pénteken(?) is voltak prekvalok. Vagy hogy hiivták őket? Túl sok csapat volt, és nem mindenki fért fel a rajtrácsra (az A szerverre). Szóval ha vki csinált volna egy egykörös bivaly autót. Mittomén szuperlágy gumi, 1 kör alatt megegye a garniturát, max dőlés, 5l-es tank, zéró szárny. Lényeg hogy csak egyszer betaláljon. Na ilyenek lettek volna az elsők a tévében, a rajtrács elején, de sosem jutottak volna el a futam végére, mert nincs szárnyuk, elfogyott a gumi, kicsi a tank. Mit láttunk volna? Szar versenyt. A kockás zászlót 8-en látták meg, bravó.

    A probléma hogy az A-B-C szerverek szétválasztásával, a prekval már alapból behatárolja, meghatározza az elérhető eredményt. És "csupán" hotlap szerint választjuk szét. Taktika, hosszútávra gyakorlás csak tovább silányul.
    Halkabban jegyzem meg, hogy a bajnokságoknál is erősiiti azt a trendet, hogyha nem nyerek, nemjön be, vmi balul sül el, akkor feladom.


    Igen de mondjuk olyan kocsit választottam ami kezesebb, nem olyan könnyen eldobható, cserébe nemlehet vele WR-t menni?
    Nem a prekvalra gyúrtam hanem a futamszimulációkat teljesiitettem?
    Nem volt elég időm, hogy a prekvalon betaláljam azt az 1 kört, vagyhogy kitudjam maxolni?
    Meg amikor Monza-ban leszerelték a hátsó szárnyat, ami miatt Jochen Rindt meg is halt. A Formula 1-es hasonlat tényleg azért nem igazán jó, mert ott nem szétválasztják vele a mezőnyt több részre, hanem egy mezőnyben határozzák meg vele a sorrendet és amióta nem lehet új autót faragni versenyre az edzésen használtból (a 80-as években kimondottan edzőmotorok és edzőautók is előfordultak), az időmérőn a versenysetup-al mennek. Szóval a kettőnek valóban nem sok köze van egymáshoz.

    Esetleg valami olyan képleten lehetne agyalni, hogy a bajnokságban elfoglalt hely és a hotlap valahogy együtt számítson a rangsorolásnál szerverre kerülés esetén.

  2. #27
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    Igen de mondjuk olyan kocsit választottam ami kezesebb, nem olyan könnyen eldobható, cserébe nemlehet vele WR-t menni?
    Nem a prekvalra gyúrtam hanem a futamszimulációkat teljesiitettem?
    Nem volt elég időm, hogy a prekvalon betaláljam azt az 1 kört, vagyhogy kitudjam maxolni?
    Nem értek veled egyet, az első szerveren 7!! DB BMW-volt, ami a mezőny majdnem 1/3-a. Ha ennyire R1-re akarsz kerülni, akkor a jelenlegi körülmények és szabályok között prequalra kell gyúrnod. Ha R2-őt ki tudod maxolni, akkor R1-en is lenne esélyed, ahogy Te magad állítod.

    De hogy igazat is adok, a rendszer tényleg nem a legjobb, mert mindenki az utolsó óráig azon van,hogy javítson a prequalos idején, és kb 0 gyakorlással jelenik meg a versenyen. Rajtgyakorlásos serveren megint alig voltunk a futam előtt, pedig ráférne a mezőny nagy részére gyakorolni a rajtot és az első köröket.
    No offense

  3. #28
    Bakos Balázs Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Város
    Ajka
    Üzenetek
    29
    Kibicként írok egy gondolatot:

    Anno (gtr2) volt egy francia szerver (GTWEB-Live), szerintem sokan ismerik innen 24 órás futamokat szoktak rendezni. Náluk a Prequal úgy nézett ki, hogy 3 egymás után futott mért kör átlagát vették alapul, és úgy alakult ki a sorrend.

    Sokkal nagyobb koncentrációt igényelt mint egy kört nagyon jól eltalálni.

  4. #29
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Esetleg prequalra csak hard gumin lehetne menni, bár nem tudom az 1.5 mennyire borítja a fizikát, de ha abból indulok ki, hogy a legkeményebb keveréknek több kör kell mire elérik az optimális értéküket, ezzel talán lehetne próbálkozni.
    Így az egykörös próbálkozás valamennyire kiküszöbölhető lenne, mert több körön keresztül kell jól autóznia, hogy az x.-ik körre minden optimális legyen.

    Lehetséges lenne, hogy fórumon belül topikot nyitni prequal öltetelés vagy valami címen?
    Hátha a sok változóból kikeverdene valami életképes megoldás is.
    Talán.

  5. #30
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg likeaRAINBOW írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értek veled egyet, az első szerveren 7!! DB BMW-volt, ami a mezőny majdnem 1/3-a. Ha ennyire R1-re akarsz kerülni, akkor a jelenlegi körülmények és szabályok között prequalra kell gyúrnod. Ha R2-őt ki tudod maxolni, akkor R1-en is lenne esélyed, ahogy Te magad állítod.

    De hogy igazat is adok, a rendszer tényleg nem a legjobb, mert mindenki az utolsó óráig azon van,hogy javítson a prequalos idején, és kb 0 gyakorlással jelenik meg a versenyen. Rajtgyakorlásos serveren megint alig voltunk a futam előtt, pedig ráférne a mezőny nagy részére gyakorolni a rajtot és az első köröket.
    No offense
    Igen, ezt mondom hogy a prekval túl hangsúlyos, nekem is arra kéne gyúrnom, igaz. És ezt látva akkor mindenki mégjobban a prekvalra gyúrna. A versenytempó méginkább nemszámiitana. Az igazsághoz hozzátartozik hogy nemsokat mentem prekval-on. De a prekval-nak nem az lenne a célja, szerepe, hogy felmérje mindenkinek a képességét, hogy összelehessen rakni, rangsorolni az induló mezőnyt? És ezt miért 1db kör alapján tesszük? Mentem már xxx versenyt a mastersen, perpill 6 vagyok a bajnokságban, 0 büntipontom van. Következő futamon, Silverstone-ban, a prekvalon megint miért kell bizonyiitanom, hogy van jogosítványom, hogy közepes gyorsasággal, végig tudok menni a futamon?

    Nemveszem offense-re, bocs ha csak szociál probléma, nemrossz a mostani rendszer se

  6. #31
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg AssettoDriftER írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg prequalra csak hard gumin lehetne menni, bár nem tudom az 1.5 mennyire borítja a fizikát, de ha abból indulok ki, hogy a legkeményebb keveréknek több kör kell mire elérik az optimális értéküket, ezzel talán lehetne próbálkozni.
    Így az egykörös próbálkozás valamennyire kiküszöbölhető lenne, mert több körön keresztül kell jól autóznia, hogy az x.-ik körre minden optimális legyen.

    Lehetséges lenne, hogy fórumon belül topikot nyitni prequal öltetelés vagy valami címen?
    Hátha a sok változóból kikeverdene valami életképes megoldás is.
    Talán.
    Nekem folyamatosan kihül a gumi, szólva nem jó ötlet, mert induláskor a legmelegebb. Ráadásul mindenki olyan gumival gyakorolna, amit versenyre fel sem tesz...

    Hirtelen ötletként az jutott az eszembe, hogy egymás utáni 2 vagy 3 kör összege/átlaga (kinek hogy jobb) adná a prekval időt. Egy jó kört még bárki tud menni, hármat kétlem. (a program szempontjából is nagyon egyszerű lenne megoldani)

  7. #32
    Bakos Balázs Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 07. 20.
    Város
    Ajka
    Üzenetek
    29
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem folyamatosan kihül a gumi, szólva nem jó ötlet, mert induláskor a legmelegebb. Ráadásul mindenki olyan gumival gyakorolna, amit versenyre fel sem tesz...

    Hirtelen ötletként az jutott az eszembe, hogy egymás utáni 2 vagy 3 kör összege/átlaga (kinek hogy jobb) adná a prekval időt. Egy jó kört még bárki tud menni, hármat kétlem. (a program szempontjából is nagyon egyszerű lenne megoldani)
    Pontosan ezt fogalmaztam meg egy kicsivel feljebb.

  8. #33
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hirtelen ötletként az jutott az eszembe, hogy egymás utáni 2 vagy 3 kör összege/átlaga (kinek hogy jobb) adná a prekval időt. Egy jó kört még bárki tud menni, hármat kétlem. (a program szempontjából is nagyon egyszerű lenne megoldani)
    Erről már hetek óta diskurálunk (link), technikailag kivitelezhető, de nem ez a nagy kérdés, hanem hogy ez érdemben min és mennyit változtatna és hogy ez megéri-e a vele járó strapát a versenyzők és a szervezők részéről?

    Egyesek szerint ez egycsapással minden "problémánkat" megoldaná, míg más vélemények szerint 3 körtől még szignifikánsan nem változna érdemben semmi.

  9. #34
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Azt már pont nem olvastam el, elnézést De akkor legalább már ketten vagyunk a 3 kör mellett. Szerver szempontjából nem okozna nagyobb terhelést, mert már a masters app-ban ki lehetne szűrni simán, hogy az rögtön 3 egymás utáni kör volt e és csak utána felküldeni a három időt és az átlagot. Az 2 kör szerintem még kevés lenne, 5nél meg talán már kevesebben mennének prequalt (bár őszintén kétlem)

    Persze ez adott esetben nem csak a GT3 bajnokságban lehetne bevezetni. Szerver oldalon könnyű detektálni, hogy 1 idő eredmény jön, vagy egyszerre 4

    - Én általában azt látom prekvalon, hogy minden 10. körben megy végig valaki, ha már nem olyan az idő akkor kezdi egyből újra (de általában kipörög). Szignifikáns talán erős szó rá, de mindenképpen segítene. Ha 1 kört valaki 50 körig próbál, akkor 3at valószínű nem fog tudni összehozni és kénytelen lesz visszavenni, ami a cél

    Amúgy én programozóként dolgozok az egyik legnagyobb Pesti cégnél, szóval kétlem hogy problémát okozna a megvalósítása (már ha az eredeti készítőnek nincs ideje persze)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 03. 21. 18:13.

  10. #35
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyesek szerint ez egycsapással minden "problémánkat" megoldaná, míg más vélemények szerint 3 körtől még szignifikánsan nem változna érdemben semmi.
    Én az utóbbi véleményt osztom. Ráadásul három tiszta kört még nehezebb lenne összehozni mint egyet, úgyhogy még többet kellene gyakorolni. (Nekem így is rengeteg szabadidőmet veszi el.)

    Más téma: volt most egy kétórás futam Monzában extra pontok nélkül. Hogy tartsuk a 1,5 órás átlagot, nem lehetne rendezni egy egyórás "sprint" jellegű versenyt? (Gyanítom, hogy erre csak a következő bajnokságban kerülhet sor, mivel az idei már kihirdetésre került.)

  11. #36
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Elsősorban az a kérdés, hogy 3 egymás utáni kört, vagy 3 random kör átlaga számítana prequalos időnek, ennek függvényében eldől hogy kliens vagy szerver oldalon kellene megvalósítani a számolást.

    Ha minden problémát nem is oldana meg, de lehet párat igen.

    Akár még megoldás szerűség lehet, hogy kibővítjük a pitek számát, így több versenyző lenne 1-1 serveren. ( itt kérdés, hogy mennyire kellene több teljesítmény 3x fősserverhez). Pl.: silverstone-ba 32 pit lenne

    Link:
    http://www.assettocorsa.net/forum/in...-ac-1-4.28132/
    Utoljára módosította: likeaRAINBOW; 2016. 03. 21. 18:19.

  12. #37
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Ráadásul három tiszta kört még nehezebb lenne összehozni mint egyet
    Ne haragudj de pont ez a lényeg. Vissza kell venni a sebességből versenytempóra, és akkor simán megvan a három kör. Idézem Ákost, hogy megy prequalon:

    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    nem csak betekerem aztán lesz ami lesz..
    Ezért lenne jó több kör.

    Idézet Eredetileg likeaRAINBOW írta Hozzászólás megtekintése
    Elsősorban az a kérdés, hogy 3 egymás utáni kört, vagy 3 random kör átlaga számítana prequalos időnek, ennek függvényében eldől hogy kliens vagy szerver oldalon kellene megvalósítani a számolást.

    Ha minden problémát nem is oldana meg, de lehet párat igen.
    Egymás utáni természetesen, kliens oldalra kell mindent tolni amúgy is . Három randomnak ugyan úgy nem lenne értelme. De felőlem lehet ez 5 kör is vagy több, csak ne 1 legyen. Egy szavazást megérne.

    Mindenesetre ha ezt meglépné a társaság és egye fene még egy normális gumi is jönne 1.5-el, akkor panaszra nem lehetne ok

  13. #38
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Amúgy ez nem GT3 specifikus téma, ötletelő, nemtudom miért ide került...

    És mi lenne ha a prekin az összes körnek az átalaga, és a legjobb kör közötti átlagot vénnénk?
    (összes kör ideje/összes kör) + legjobb kör / 2


    A-B-C szerver szétostását meg minden esetben ha lehetséges kerülni, minimalizálni kellene, mert több igazságtalanságot rejt magában.

    Amúgy ha prekval, és a meglévő adatok (futamszám, pontok) alapján sem tudjuk elég "jól" szétosztani a mezőnyt, olyanra is gondoltam hogy B szerver eleje egy kicsit több pontot kapna mint az A vége. Lehet hurrogni


    Illetve maga a preki, megöli azt a lehetőséget, hogy valaki meglepetésszerű időt fusson az időmérőn, és csak bambulnának egyesek. Preki - időmérő sorrend ugyanaz?
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 03. 21. 18:35.

  14. #39
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    De felőlem lehet ez 5 kör is vagy több, csak ne 1 legyen. Egy szavazást megérne.

  15. #40
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    A-B-C szerver szétostását meg minden esetben ha lehetséges kerülni, minimalizálni kellene, mert több igazságtalanságot rejt magában.

    Amúgy olyanra is gondoltam hogy B szerver eleje egy kicsit több pontot kapna mint az A vége. Lehet hurrogni

    Ezért is linkeltem azt a cuccost, 8-16 extra pitet tartalmaz, ezzel silverstone pl 32-re bővül, így bőven elég a 2 server, nem kell 3

  16. #41
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Erről már hetek óta diskurálunk (link), technikailag kivitelezhető, de nem ez a nagy kérdés, hanem hogy ez érdemben min és mennyit változtatna és hogy ez megéri-e a vele járó strapát a versenyzők és a szervezők részéről?

    Egyesek szerint ez egycsapással minden "problémánkat" megoldaná, míg más vélemények szerint 3 körtől még szignifikánsan nem változna érdemben semmi.
    ÉN mondom - évek óta - hogy segíthetne abban hogy az egy kört bemákolók ne legyenek előnyben a rangsorban.
    (Tapasztaltam ilyen prekvalt, többször is, saját élményem, hogy bizony kell rá gyakorolni, nem csak "betekerni azt majd lesz valami" ráadásul ha az első kanyar nem úgy sikerül már lépni is vissza és jöhet a kövi próbálkozás. 2. harmadik körben már rendesen izgul az ember ).

    Ellenben TE - amenynire én emlékszem semmiféle tapasztalattal, mer ha jól tudom nem próbáltad a 24h-soknál ezt a rendszert, legalábbis komolyan élesben biztos nme - állítod hogy SZERINTED semmi értelme, ahelyett hogy mivel állításod szerint minden adott hozzá, kipróbálnánk.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  17. #42
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    De felőlem lehet ez 5 kör is vagy több, csak ne 1 legyen. Egy szavazást megérne.
    Nemszavazunk mindent...
    A jónál is jobb megoldást keressük közösen.
    Perpill csak hangosan gondolkodunk. Ha nem találunk egyértelműen jobb megoldást a jelenleginél, vagy ha nem megvalósítható valami, akkor nem változtatunk semmin.

  18. #43
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nem találunk egyértelműen jobb megoldást a jelenleginél
    Az 5 kör egyértelműen jobb az 1nél szerintem, de persze ha találtok egynál jobbat akkor rendben

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    És mi lenne ha a prekin az összes körnek az átalaga, és a legjobb kör közötti átlagot vénnénk?
    (összes kör ideje/összes kör) + legjobb kör / 2
    Legtöbb embernek nincs is mért köre prequalon a leggyorsabb idején kívül, mert a kör vége előtt kilép a boxba (ezek után meg biztosan kilépne). Tehát ((legjobb idő / 1 ) + legjobb idő) / 2 = legjobb idő

  19. #44
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Első GT3-as futamom volt, most Monzában. Utolsóként jutottam be az „A” szerverre.
    Kristóffal nagyjából egy időben kezdtünk itt, de már az elejétől fogva gyorsabb volt, őszintén, jobb versenyző mint Én, ezt minden elfogultság nélkül mondom.
    Szinte csak a prekvalra gyúrtam, ami időm volt a két Lambóra és csak a gyors körre mentem. 3-4 körös etapokat nyomtam. Nem gondolom, hogy egy véletlenül eltalált körrel prekvaliztam, ennyit kb tudtam.
    Abban biztos vagyok,hogy ha egy szerveren vagyunk Kristóffal szinte biztos, hogy előttem végez.
    Ezek alapján szerintem sem túl igazságos a mostani prekval.
    Ja és futam előtt Kristóf segített, hogy milyen boxtaktikával érdemes próbálkozni…

  20. #45
    Ha megnézzük majd a versenyen futott átlagos köridőket, szerintem olyan nagy differencia nem lesz a prekvalhoz képest. Nyilván össze lehet rakni 3 kört is jól, ez biztosan nem okoz problémát a mezőny 90%-ának. Szignifikáns változás nem lenne, maximum kicsit javulna a helyzet. Ha a konstans teljesítményt is értékelni szeretnénk, akkor a pontverseny állását is valahogy bele kellene vonni a számításba és a durvább szabálytalanságokat pontlevonással is szankcionálni (VSR-nél van ilyen rendszer). Annak így több visszatartó ereje lenne, mint pár figyelmeztetésnek, ami igazából csak 5 után számít valamit, de ahhoz két kemény szabálytalanságot kell elkövetni.

  21. #46
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Az 5 kör egyértelműen jobb az 1nél szerintem, de persze ha találtok egynál jobbat akkor rendben
    Legtöbb embernek nincs is mért köre prequalon a leggyorsabb idején kívül, mert a kör vége előtt kilép a boxba (ezek után meg biztosan kilépne). Tehát ((legjobb idő / 1 ) + legjobb idő) / 2 = legjobb idő
    Nah, azért ez túlzás hogy 1 embernek csak 1 köre legyen a prekiben. Azért minden nap vannak fent emberek akik hotlapoznak / gyakorolnak.
    Igen 3, vagy 5db köridő mindenféleképpen jobban/pontosabban tükrözheti hogy az ember hogyan tud/fog menni futamon, mint csak 1db árva köridő.
    Idézet Eredetileg gabor426 írta Hozzászólás megtekintése
    Első GT3-as futamom volt, most Monzában. Utolsóként jutottam be az „A” szerverre.
    Kristóffal nagyjából egy időben kezdtünk itt, de már az elejétől fogva gyorsabb volt, őszintén, jobb versenyző mint Én, ezt minden elfogultság nélkül mondom.
    Szinte csak a prekvalra gyúrtam, ami időm volt a két Lambóra és csak a gyors körre mentem. 3-4 körös etapokat nyomtam. Nem gondolom, hogy egy véletlenül eltalált körrel prekvaliztam, ennyit kb tudtam.
    Abban biztos vagyok,hogy ha egy szerveren vagyunk Kristóffal szinte biztos, hogy előttem végez.
    Ezek alapján szerintem sem túl igazságos a mostani prekval.
    Ja és futam előtt Kristóf segített, hogy milyen boxtaktikával érdemes próbálkozni…
    Köf..
    Deha megnézzük a ponttáblázatot, akkormeg mögöttem is vannak nálam sokkal jobb pilóták is...
    Igazából nem a pontok, vagy a helyezés nem tetszik, hanem hogy ahová én gondolom, helyezném a mezőnyben magamat, nem azokkal versenyzek, azért mert a prekiben, egykörön nem "találok be", vagymert mások épp betalálnak.


    Nah, pár hsz-el előrébb csaknem kitaláltam vsr rendszerét?

  22. #47
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    ÉN mondom - évek óta - hogy segíthetne abban hogy az egy kört bemákolók ne legyenek előnyben a rangsorban.
    (Tapasztaltam ilyen prekvalt, többször is, saját élményem, hogy bizony kell rá gyakorolni, nem csak "betekerni azt majd lesz valami" ráadásul ha az első kanyar nem úgy sikerül már lépni is vissza és jöhet a kövi próbálkozás. 2. harmadik körben már rendesen izgul az ember ).

    Ellenben TE - amenynire én emlékszem semmiféle tapasztalattal, mer ha jól tudom nem próbáltad a 24h-soknál ezt a rendszert, legalábbis komolyan élesben biztos nme - állítod hogy SZERINTED semmi értelme, ahelyett hogy mivel állításod szerint minden adott hozzá, kipróbálnánk.
    Egyrészt nem mondtam, hogy semmi értelme... csak azt állítom, hogy nem tudjuk mennyi értelme van (meg hogy szerintem kevés a 3 kör). De nem vagyok ellene, de veletek ellentétben nem vagyok lelkes sem, mivel nem tudom, hogy ez valóban érdemben javít-e a "problémánkon", másrészt pórbálom fejben azt is végigpörgetni, hogy mindez mivel jár, mennyit hoz és cserébe mi az ára, mit veszítünk vele?

    Másrészt nem vitatom, hogy neked konkrét tapasztalatod van a módszert illetően, viszont azért vegyük figyelembe, hogy ezek is elsősorban csak benyomások (ami természetesen hasznosak), viszont arra vonatkozóan te sem tudsz adattal szolgálni, hogy mindez konkrétan mennyit jelent, hogyan és milyen értékben bolondítja meg a rajtrácsot. Teszem azt, bennem felmerül a kérdés, hogy ha bevezetjük, akkor honnan fogjuk tudni, hogy működik-e?

    Meg tudjuk fogalmazni pontosan mit várunk ettől és tudjuk ezt valahogy mérni/validálni? Tudjuk, hogy ki azok a versenyzők, akiknek egy szerverrel hátrébb és kik azok, akiknek egy szerverrel előrébb lenne a "helye"? Ezek nem kifogások a részemről és nyilván ezekre vannak ötleteim is, csak arra próbálok rávilágítani, hogy a kérdésnek vannak mélységei is, amit illik azért végiggondolni, nem csak kategorikusan kijelenteni, hogy márpedig ez a prekval "Szent Grál"-ja, oszt jónapot.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 21. 20:40.

  23. #48
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyrészt nem mondtam, hogy semmi értelme... csak azt állítom, hogy nem tudjuk mennyi értelme van (meg hogy szerintem kevés a 3 kör). De nem vagyok ellene, de veletek ellentétben nem vagyok lelkes sem, mivel nem tudom, hogy ez valóban érdemben javít-e a "problémánkon", másrészt pórbálom fejben azt is végigpörgetni, hogy mindez mivel jár, mennyit hoz és cserébe mi az ára, mit veszítünk vele?
    Másrészt nem vitatom, hogy neked konkrét tapasztalatod van a módszert illetően, viszont azért vegyük figyelembe, hogy ezek is elsősorban csak benyomások (ami természetesen hasznosak), viszont arra vonatkozóan te sem tudsz adattal szolgálni, hogy mindez konkrétan mennyit jelent, hogyan és milyen értékben bolondítja meg a rajtrácsot. Teszem azt, bennem felmerül a kérdés, hogy ha bevezetjük, akkor honnan fogjuk tudni, hogy működik-e?
    Meg tudjuk fogalmazni pontosan mit várunk ettől és tudjuk ezt valahogy mérni/validálni? Tudjuk, hogy ki azok a versenyzők, akiknek egy szerverrel hátrébb és kik azok, akiknek egy szerverrel előrébb lenne a "helye"? Ezek nem kifogások a részemről és nyilván ezekre vannak ötleteim is, csak arra próbálok rávilágítani, hogy a kérdésnek vannak mélységei is, amit illik azért végiggondolni, nem csak kategorikusan kijelenteni, hogy márpedig ez a prekval "Szent Grál"-ja, oszt jónapot.
    Senki nme mondta hogy tudjuk kinek hol a helye..és hogy ez-e a grál...az a baj hogy mindenki egyetlen gyors kört megy...ennél a 3 több...
    GTWEB-nél ott volt a 3 átlag és a leggyorsabb is...összehasonlítható, sőt a táblázatuk rendezhető volt egyik és másik alapján is (SLS rendszer), és látjuk mennyit nyertünk vele.
    de amíg nem próbáljuk ki, nem tudjuk meg, agyalhatunk ezerrel, nem fogom tudni megmondani "hasra ütéssel"a különbséget, (bár tudom te azt szereted ) csak ha kipróbáljuk..az biztos hogy 3 egymás utáni kört menni nehezebb mint egyetlenegyet. Ezen felül minden más tizedre-menő agyalgás felesleges, csak akarjuk-e vagy se, a többi akkor derül ki.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  24. #49
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Nem GT3-azok, de mivelnez altalanos prequali beszelgetes, hozzaszolnek. En a VSR rendszeret igazsagosabbnak erzem. Naluk elore van prequali. Ez az elso ket verseny rajtsorrendjet hatarozza meg, a harmadik versenytol kezdve a szerverbeosztas a bajnoki ponttablazat fuggvenyd. Tehat az "egykorors" huszarok, akik versenyen nem nagyon tudnak maradandot alkotni, eleg hamar atkerulnek B vagy C szerverre. Mivel a buntetesek butetopontokkal is jarnak, tehat az egesz bajnoksag nagyjabol folyamatosan nyitott es senkinek nem eri meg "mindenaron" elozni pl a ferseny kozben. Ez ssm tokeletes rendszer, valoszinuleg olyan nem letezik, de sokkal eletkozelibb mint a minden verseny elott egykoros prequali rendszer. Ott en is fel tudtam kerulni B szerverrol A szerverre, amire itt a Mastersen gyakorlatilag a harom ev alatt amiota itt versenyzek, soha nem volt realis eselyem.

    Tapatalkkal küldve a Nokia 3310-emről.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  25. #50
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322

    Preki ötletelő, ABC szerver

    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Nem GT3-azok, de mivelnez altalanos prequali beszelgetes, hozzaszolnek. En a VSR rendszeret igazsagosabbnak erzem. Naluk elore van prequali. Ez az elso ket verseny rajtsorrendjet hatarozza meg, a harmadik versenytol kezdve a szerverbeosztas a bajnoki ponttablazat fuggvenyd. Tehat az "egykorors" huszarok, akik versenyen nem nagyon tudnak maradandot alkotni, eleg hamar atkerulnek B vagy C szerverre. Mivel a buntetesek butetopontokkal is jarnak, tehat az egesz bajnoksag nagyjabol folyamatosan nyitott es senkinek nem eri meg "mindenaron" elozni pl a ferseny kozben. Ez ssm tokeletes rendszer, valoszinuleg olyan nem letezik, de sokkal eletkozelibb mint a minden verseny elott egykoros prequali rendszer. Ott en is fel tudtam kerulni B szerverrol A szerverre, amire itt a Mastersen gyakorlatilag a harom ev alatt amiota itt versenyzek, soha nem volt realis eselyem.

    Tapatalkkal küldve a Nokia 3310-emről.
    ez se rossz..hiszen van lehetőség - még ha nem is sok - megelőzni az A végét a B elejéről ha sokan kihullanak...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Oldal: 2 / 28 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •