Oldal: 17 / 28 ElsőElső ||| 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 401 - 425 (685 összesen)
  1. #401
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor az én ötletem: Nincs prekval,mindenki gyakoroljon az adott pályára offline ahogy akar.
    Futam elött egy órával csinálni több prekval szervert és van fél óra mindenkinek hogy megfussa a legjobb idejét.
    Ezután prekvalt leállítani és mehet az éles futam szerver.
    Ez a megoldás viszont szerintem a gyakorlatban úgy működne jól, ha valamilyen logika alapján nagyjából egyenletesen csoportokba lennének osztva a potenciális indulók és csoportonként lenne külön szerver, mert egy ilyen kicsi intervallum már elég rövid ahhoz, hogy akár rajtad kívülálló okok miatt ne tudd kiautózni, ami benned van (tumultus a pályán, mások figyelmetlensége, nagyobb terhelés a gépeden, ki/be rohangálás stb). Akkor meg aztán pláne mehetne az egymásra mutogatás bőszen.

  2. #402
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor az én ötletem: Nincs prekval,mindenki gyakoroljon az adott pályára offline ahogy akar.
    Futam elött egy órával csinálni több prekval szervert és van fél óra mindenkinek hogy megfussa a legjobb idejét.
    Ezután prekvalt leállítani és mehet az éles futam szerver.
    speciel nekem ( és szerintem a kisgyerekesek nagy részének) nem nagyon megoldható ez...
    így is kicsit ég a pofám h vasárnap este 2 órát játszok ...8 előtt én nem tudok gép elé ülni vasárnap, igazából a 8 is nagyon necces
    7 kor esélytelen nekem...



    illetve szerintem továbbra sincs semmi értelme...nézzétek meg a q-s eredményeket...azok kerülnek A szerverre akik odavalók egy körös tempó alapján...
    azzal egyetértek h nem biztos h ez a jó út és nem az egykörös tempónak kellene számítani mindenek felett...

  3. #403
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mi marad? Vki össze tudná foglalni, aki követte végig a topikot?
    - Prequal jelenleg: talán minden jó úgy ahogy van?
    - Prequal lezárása korábban 1 nappal: talán vasárnap gyakorolni fognak a versenyre?
    - Prequal lezárása korábban 1 héttel: talán egy hétig gyakorolni fognak a versenyre?
    - Prequal közvetlenül a futam előtt: talán két hétig csak a versenyre gyakorolnak és nem 1 körre?
    - Prequal több kör / perc alapján: talán a több kör jobban tükrözi a versenytempót?
    - Ennyi jutott eszembe hirtelen, ha még van bővítsétek

    A versenyzők szerverek közti eloszlásait szerintem csak az utolsó befolyásolja a jelenlegi rendszerhez képest úgy, hogy nem diszkriminál közben senkit aki nem ér rá egy bizonyos időpontban.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 04. 01. 19:22.

  4. #404
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    - Prequal jelenleg: talán minden jó úgy ahogy van?
    - Prequal lezárása korábban 1 nappal: talán vasárnap gyakorolni fognak a versenyre?
    - Prequal lezárása korábban 1 héttel: talán egy hétig gyakorolni fognak a versenyre?
    - Prequal közvetlenül a futam előtt: talán két hétig csak a versenyre gyakorolnak és nem a rövidített prequalra?
    - Több körös / perces időmérő: talán a több kör jobban tükrözi a versenytempót?

    A versenyzők szerverek közti eloszlásait szerintem csak az utolsó befolyásolja a jelenlegi rendszerhez képest úgy, hogy nem diszkriminál közben senkit aki nem ér rá egy bizonyos időpontban.
    én még ezt hozzáraknám:
    -12 hely bajnokság aktuális állása (első fordulóban előző bajnokság végeredménye alapján) alapján lenne kiosztva... a fennmaradó helyekért prekin lehet harcolni...
    (a 12 PRO licenszes -nek is természetzesen érvényes mért kört kell teljesíteni a prekin a nevezés leadásához...(ők már mehetnek is az entry lisbe ha leadták a nevezést) ha valaki közülük távolmarad több hely marad a prekizőknek...

  5. #405
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Szerintem jó így ahogy van, nem tudok igazságosabb rendszert.
    Igazából csak csökkent a mezőny színvonala(bocs), egy erős bajnokságban aki nem ufó, vagy nem setup-ól rendesen, nem készül x kört adott pályára
    az nem férne be A szerverre sehogy, és a B-n is 20+-as mezőnnyel komoly csaták folynának a végéig.
    A mezőnyben való közlekedést pedig a B vagy C szerveren lehetne megtanulni.
    Sepangban Kristóf befért A-ra, hátul feltette a hard gumit (ha nem készült sokat, gondolom nem tesztelte 40 körös etapokon), hátha nem sokkal lassabb,
    az előtte menők meg komolyabb hibákat vétettek, így meg is lett a jutalma a szép előretörésben, meg a helyezésben.
    Tóth Szabi meg unatkozott a B-n
    Ebből messzemenő következtetést nem vonnék le.

  6. #406
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    én még ezt hozzáraknám:
    -12 hely bajnokság aktuális állása (első fordulóban előző bajnokság végeredménye alapján) alapján lenne kiosztva... a fennmaradó helyekért prekin lehet harcolni...
    (a 12 PRO licenszes -nek is természetzesen érvényes mért kört kell teljesíteni a prekin a nevezés leadásához...(ők már mehetnek is az entry lisbe ha leadták a nevezést) ha valaki közülük távolmarad több hely marad a prekizőknek...
    Szerintem ez ha félig meddig, de beletartozik ide:

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    akik önhibájukon kívül nem szerepeltek jól az előző futamokon.
    Persze nem őt hozza hátrányba, hanem a többieket előnybe, de a végeredmény ugyan az. Mellesleg semmi sem garantálja, hogy mind a 12 versenyző felkészült a versenyre

  7. #407
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez ha félig meddig, de beletartozik ide:



    Persze nem őt hozza hátrányba, hanem a többieket előnybe, de a végeredmény ugyan az. Mellesleg semmi sem garantálja, hogy mind a 12 versenyző felkészült a versenyre
    szerintem nem tartozik bele...én önhibámon kívül vagyok kvázi sereghajtó a bajnoki pontállásban, és ugyanúgy meg van az esélyem A szerverre kerülni, ahogy az újoncoknak is...
    de a konstans jól teljesítőknek is biztosíthat helyeket...
    innen indult az egész Kristóf által...


    és mellesleg nem kell hozzá fejleszteni semmit a meglévő rendszerrel lehet intézni...



    (pont azokról beszélünk akiknek nem kell készülni és még úgyis valószínűleg megelőznek engem vagy téged...ha pedig nem ufó akkor muszáj készünie ,mert tökutolsó lesz és legközelebb már izzadhat prekvalon)
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 04. 01. 20:05.

  8. #408
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291

    Délutáni agymenés

    Többször átgondoltam, és átolvastam az ötleteket, viszont nem értek egyet az alap feltevéssel, ami a silverstoni és a sepangi futammal próbált Kristóf alá támasztani.
    Sepangban végig együtt autózunk. Én fél másodperccel tudtam gyorsabb lenni körönként átlagosan, amíg nem csíptem meg a füvet egy kanyarbejáraton a 20. (+x, valahol féltáv körül) körben, és forogtam be a kavicságyba, ahol 10 másodperc környékét vesztegeltem. 2-4 másodperc körül voltam Kristóftól a kör végén, amit kb 8-10 alatt be is hoztam. (Most direkt visszanéztem a replay alapján)
    Ami továbbra is az átlagos 5 tizedes előny tükrözi. Valamivel lassabb voltam, mert bizonytalan voltam abban a kanyarban onnantól, más íveket választottam stb.

    Nah most, ez az 5 tized volt meg közöttünk prekvalon is. Ez számomra a 14. helyes Prekval helyezést, számára a 24. helyes Prekval helyezést jelentette.
    Két teljesen különböző autóról beszélünk. Nissan vs. Porsche.
    Azt tudni kell, hogy Silverstone-ban teljesen hülye guminyomásokat használtam, mit utólag rájöttem, és ezért küzdöttem túlmelegedéssel, és túlhüléssel (van ilyen szó? ), viszont Sepangra megértettem, de féltem, hogy a Medium nem bírná a futamot rendesen, ezért választottam a Hardot, viszont annyira érzékeny, ultra mód túl kormányzott autóval tudtam csak gyors lenni, hogy nagyon szűk tartományon voltam igazán gyors.

    A verseny képe, teljesen jól tükrözi a Prekvalos tempónkat.
    Az, hogy ott végeztünk ahol, az annak köszönhető, hogy a sérült autóval küzdő embereken pillanatok alatt áthámoztunk magunkat, és onnan teljesen légüres térben autóztunk.
    (Mintha B szerveren mentünk volna megint az 1-2 helyen 10-20+ másodpercces előnnyel.)
    Míg ha harcolnunk kellett volna, és akár CSAK 1 másodpercet is lassulunk körönként, akkor ott végzünk ahol? Nem 4-5-7 hellyel hátrébb?

    Ha nincs szerencsénk, azzal, hogy van baleset. Vannak sérült autók. Hamar előrejutunk a saját kis lukunkba a mezőnyön belül, akkor felvetődött volna ugyanez a kérdés?

    Azt tiszta sor számomra, hogy az nem lehet példa, hogy Silverstone-ban én is, és Kristóf is milyen versenyidővel értünk célba az R1-es szerverhez képest. Mivel teljesen üresen autóztunk kb 30 kört.
    Illetve, hogy azért nem tudtam komolyabban utolérni az 1 kiállásos taktikámmal, mert azt se tudtam, hogy a gumikat eszik-e vagy isszák kb. Most versenyen, közel 5-8 tizeddel gyorsabb tudnék lenni, mivel azóta értem miért koptak olyan gyorsan a mediumok, illetve milyen furi kicsit a valóélethez képest a gumik működése.

    Nem védeni akarom a mostani Prekval rendszert. Félreértés ne essék, csak úgy látom, hogy nem tiszta teljesen, hogy a silverstonei, és a sepangi versenyünk miért volt olyan amilyen.
    Szerintem irreleváns. Segít ez egyáltalán bármit? Vagy mindegy jelen helyzetben?
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  9. #409
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    én még ezt hozzáraknám:
    -12 hely bajnokság aktuális állása (első fordulóban előző bajnokság végeredménye alapján) alapján lenne kiosztva... a fennmaradó helyekért prekin lehet harcolni...
    (a 12 PRO licenszes -nek is természetzesen érvényes mért kört kell teljesíteni a prekin a nevezés leadásához...(ők már mehetnek is az entry lisbe ha leadták a nevezést) ha valaki közülük távolmarad több hely marad a prekizőknek...
    Szerintem nagyon nem jó ötlet. Csak egy kérdést teszek fel. Miért pont 12, miért nem 10, vagy 8 vagy 14 vagy 16.....?

  10. #410
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nagyon nem jó ötlet. Csak egy kérdést teszek fel. Miért pont 12, miért nem 10, vagy 8 vagy 14 vagy 16.....?
    Szabi! te vagy az?
    viccet félre téve...tökmindegy...azért mondtam 12-t mert 24 általában a férőhely 1 pályán és ez pont a fele
    az nyilvánvaló számomra , h h max 1-2 ember van , aki csak a konstans jó teljesítménye miatt kapna helyet és amúgy a prekin nem kvalifikálná magát ...(Kristóf esetleg ha valóban tudja tartani a lépést))
    szewreintem rendben van a preki és azok kerülnek A-ra akik megérdemlik...bárhogy csűrjük csavarjuk ugyanazok lesznek az A szerveresek ....kb 1-2 hely cserélődne...

    viszont látok rációt abban , h jutalmazni kéne azokat akik jól tetjesítenek versenyen folyamatosan illetve azokat akik már tavaly is bizonyítottak és kitartóan indulnak versenyről -versenyre, szezonról szezonra...
    viszont az újoncoknak is meg van ugyanúgy a lehetőség ahogy eddig...


    (de nekem tök 8

  11. #411
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    - Prequal jelenleg: talán minden jó úgy ahogy van?
    - Prequal lezárása korábban 1 nappal: talán vasárnap gyakorolni fognak a versenyre?
    - Prequal lezárása korábban 1 héttel: talán egy hétig gyakorolni fognak a versenyre?
    - Prequal közvetlenül a futam előtt: talán két hétig csak a versenyre gyakorolnak és nem 1 körre?
    - Prequal több kör / perc alapján: talán a több kör jobban tükrözi a versenytempót?
    - Ennyi jutott eszembe hirtelen, ha még van bővítsétek

    A versenyzők szerverek közti eloszlásait szerintem csak az utolsó befolyásolja a jelenlegi rendszerhez képest úgy, hogy nem diszkriminál közben senkit aki nem ér rá egy bizonyos időpontban.
    +
    1 futamra prekval aztán bajnokság állása alapján szerverosztás (technikailag mindenkinek beállítotok a bajnokság állása alapján növekvő időt, aki nevez jön aki nem nem...)
    talán megszűnne a "perfect kör" kényszer
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  12. #412
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    +
    1 futamra prekval aztán bajnokság állása alapján szerverosztás (technikailag mindenkinek beállítotok a bajnokság állása alapján növekvő időt, aki nevez jön aki nem nem...)
    talán megszűnne a "perfect kör" kényszer
    De ez lényegében év elején lefixálná a szerverbeosztást, ha nincs kieső, vagy távol maradó.
    Külön bajnokság futna kvázi a szervereken.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  13. #413
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    De ez lényegében év elején lefixálná a szerverbeosztást, ha nincs kieső, vagy távol maradó.
    Külön bajnokság futna kvázi a szervereken.
    Az ilyet úgy szokták, hogy B (és ha van C, D...) eleje plusz pontokat kap, így meg lehet előzni az A végét összetettben, tehát van átjárás, csak nehezebb. Szerintem így gondolta Sziszka csak nem részletezte.

    Ennél szerintem jobb megoldás a prekval idők bajnokság állása szerinti szorzószámmal módosítása, amit korábban táblázatban is linkeltem.
    Az figyelembe veszi az egy körös tempót és a bajnokságban (tehát versenytávokon) elért korábbi teljesítményt. Én azért ezt még nem dobnám kukába, mint megfontolandó ötlet.

    De mint az elején is mondtam, ugyanoda jukadtunk megint, mint mindig.

  14. #414
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az ilyet úgy szokták, hogy B (és ha van C, D...) eleje plusz pontokat kap, így meg lehet előzni az A végét összetettben, tehát van átjárás, csak nehezebb. Szerintem így gondolta Sziszka csak nem részletezte.

    Ennél szerintem jobb megoldás a prekval idők bajnokság állása szerinti szorzószámmal módosítása, amit korábban táblázatban is linkeltem.
    Az figyelembe veszi az egy körös tempót és a bajnokságban (tehát versenytávokon) elért korábbi teljesítményt. Én azért ezt még nem dobnám kukába, mint megfontolandó ötlet.

    De mint az elején is mondtam, ugyanoda jukadtunk megint, mint mindig.
    ez az az ötlet ahol Michelisz Norbi nem tudná A-ra kvalifikálni magát ...vagy a többi ufó ha nem indult tavaly akkor egyből B -ről indul....

  15. #415
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ez az az ötlet ahol Michelisz Norbi nem tudná A-ra kvalifikálni magát ...vagy a többi ufó ha nem indult tavaly akkor egyből B -ről indul....
    Sűrűn előfordul, hogy Norbi beugrik. Szerintem azt a 3-4 évente 1 alkalmat le lehetne kezelni. De még mindig jobb, mint csupán valami előjogok alapján kiosztani az első 12 helyet...
    Amúgy elvagyok a jelenlegivel is.

  16. #416
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az ilyet úgy szokták, hogy B (és ha van C, D...) eleje plusz pontokat kap, így meg lehet előzni az A végét összetettben, tehát van átjárás, csak nehezebb. Szerintem így gondolta Sziszka csak nem részletezte.
    Tavaly mentem ebben a szisztémában a VSR-nél, vegyes érzéseket keltett. Az első futam előtti prekval döntött az első három futamon a szerverek eloszlásáról. Nem volt időm sokat készülni, így B-re kerültem. Ott viszont jól mentem, így a 4. futamon már A-ra kerültem és ott is maradtam a végéig. Egyrészt jó volt, hogy konstans jó teljesítménnyel jobb szerverre tudtam kerülni, másrészt nem éreztem szükségét utána a prekvalozásnak, mert tudtam, hogy úgyis A-n leszek. Én ettől még készültem a versenyre, de simán benne van a pakliban, hogy egy nálam adott pályára felkészültebb és ott gyorsabb versenyzőtől vettem el a lehetőséget.
    Én inkább a két rendszer hibridjében látnám az optimálisabb megoldást. Az mindenképp motiváló erő lenne az A-szerver végének, ha a B-szerver eleje több pontot tudna szerezni náluk. Így ők biztosan még jobban nyomnák, hogy elkerüljenek az utolsó helyekről, tudva, a B-eleje pontversenyben akár beelőzheti őket.

  17. #417
    Ismerem a vsr rendszerét, az a másik véglet, teljesen a bajnokság állása alapján van.

  18. #418
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ez az az ötlet ahol Michelisz Norbi nem tudná A-ra kvalifikálni magát ...vagy a többi ufó ha nem indult tavaly akkor egyből B -ről indul....
    Amúgy ha az első futam tisztán preki alapján van, és csak a másodiktól van szorzó, akkor nincs gond a tavaly nem indulókkal. Aki csak gy-egy futamot kihagy, nem kap annyiva rosszabb szorzót, hogy azonnal B legyen.
    Egyedül a szezon közben beugrók kerülhetnek hátrányba, de ők az összetettbe amúgy sem tudnak beleszólni.

  19. #419
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy ha az első futam tisztán preki alapján van, és csak a másodiktól van szorzó, akkor nincs gond a tavaly nem indulókkal. Aki csak gy-egy futamot kihagy, nem kap annyiva rosszabb szorzót, hogy azonnal B legyen.
    Egyedül a szezon közben beugrók kerülhetnek hátrányba, de ők az összetettbe amúgy sem tudnak beleszólni.
    Viszont akkor ugyanúgy az első 2 futamról a preki dönt...Hisz első futamon a legjobb prekizok lesznek A szerveren...Ok kapják a jobb szorzót ha esnek-kelnek akkor is...3 . Futamtól lenne hatása...
    De az akkor csatlakozók szívnak...A versenyt kihagyok szívnak (főleg ha amúgy sem top pilóta)


    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  20. #420
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont akkor ugyanúgy az első 2 futamról a preki dönt...Hisz első futamon a legjobb prekizok lesznek A szerveren...Ok kapják a jobb szorzót ha esnek-kelnek akkor is...3 . Futamtól lenne hatása...
    De az akkor csatlakozók szívnak...A versenyt kihagyok szívnak (főleg ha amúgy sem top pilóta)


    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
    Már a második futamtól is lenne hatása, nézd meg a táblázatot silverstonenál és sepangnál.
    Persze megértelek, neked ez nem lett volna jó a kihagyás miatt.
    Továbbra is azt gondolom, ha olyat akarunk ami az egykörös prekvalt ÉS a bajnokságban elért teljesítményt EGYÜTT figyelembe véve osztja el az embereket a szerverek között, ez a legjobb megoldás. Bajnoki összetett verseny szempontjából szerintem ez jó, mert aki kiesik, kihagy, késöbb csatlakozik, az amúgy sem tud beleszólni annyira az összesített versenybe. Ha nem fontos a bajnoki verseny, akkor valóban jobb a versenyenkénti mindenki nulláról indul, de akkor minek bajnokságonkénti összesítés? Menjünk hetente kéthetente különálló futamokat, akárcsak a funon (ez azért most sarkítva van)

    A többkörös teljesítmény alapú hotlap is szimpi, az valamennyire figyemelbe veszi a hosszabb távú tempót, de nem szúr ki az újoncokkal és kihagyókkal. Többen felajánlották hozzáértők, hogy segítenek leprogramozni is, mégsem harapott rá a szervezőség még csak egy próba erejéig sem.

  21. #421
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Már a második futamtól is lenne hatása, nézd meg a táblázatot silverstonenál és sepangnál.
    Persze megértelek, neked ez nem lett volna jó a kihagyás miatt.
    Továbbra is azt gondolom, ha olyat akarunk ami az egykörös prekvalt ÉS a bajnokságban elért teljesítményt EGYÜTT figyelembe véve osztja el az embereket a szerverek között, ez a legjobb megoldás. Bajnoki összetett verseny szempontjából szerintem ez jó, mert aki kiesik, kihagy, késöbb csatlakozik, az amúgy sem tud beleszólni annyira az összesített versenybe. Ha nem fontos a bajnoki verseny, akkor valóban jobb a versenyenkénti mindenki nulláról indul, de akkor minek bajnokságonkénti összesítés? Menjünk hetente kéthetente különálló futamokat, akárcsak a funon (ez azért most sarkítva van)

    A többkörös teljesítmény alapú hotlap is szimpi, az valamennyire figyemelbe veszi a hosszabb távú tempót, de nem szúr ki az újoncokkal és kihagyókkal. Többen felajánlották hozzáértők, hogy segítenek leprogramozni is, mégsem harapott rá a szervezőség még csak egy próba erejéig sem.
    Nekem a többkörös jobban bejön, ott nincs probléma azzal, ha valaki kihagy egy futamot. Mindenesetre ezt talán én nem szavaztatnám meg, ez inkább szervezői döntés

  22. #422
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Már a második futamtól is lenne hatása, nézd meg a táblázatot silverstonenál és sepangnál.
    Persze megértelek, neked ez nem lett volna jó a kihagyás miatt.
    Továbbra is azt gondolom, ha olyat akarunk ami az egykörös prekvalt ÉS a bajnokságban elért teljesítményt EGYÜTT figyelembe véve osztja el az embereket a szerverek között, ez a legjobb megoldás. Bajnoki összetett verseny szempontjából szerintem ez jó, mert aki kiesik, kihagy, késöbb csatlakozik, az amúgy sem tud beleszólni annyira az összesített versenybe. Ha nem fontos a bajnoki verseny, akkor valóban jobb a versenyenkénti mindenki nulláról indul, de akkor minek bajnokságonkénti összesítés? Menjünk hetente kéthetente különálló futamokat, akárcsak a funon (ez azért most sarkítva van)

    A többkörös teljesítmény alapú hotlap is szimpi, az valamennyire figyemelbe veszi a hosszabb távú tempót, de nem szúr ki az újoncokkal és kihagyókkal. Többen felajánlották hozzáértők, hogy segítenek leprogramozni is, mégsem harapott rá a szervezőség még csak egy próba erejéig sem.
    A második táblázat 1 fikció...Az újoncok más szorzoval lennének teljesen...Hisz a B-n indultak volna Mugelloban...Ok mindenképpen hátrányban vannak még a második prekvalon is..Persze lehet épp elég lenne egy Sinka Daninak már a második fordulóban...De nem mindenki olyan gyors az újoncok közt se...


    Abszolút elitelnék egy ilyen szabályozást...Durván diszkriminal...

    És most nem arról van szó h engem most speciel rosszul érintene...Hisz úgyse lesz ilyen szabályozás....Csak beszélgetünk...


    Ha még preki van az első futamon akkor ugyanúgy nincs szinte semmi hatása...
    Egy felesleges dolog ,cserébe többeket szivat..


    Megleste azért a Silverstone táblázatokat...Szerintem gyengébb az A szerver mint volt Kristóf meg így is B-s



    És a 2 dobhato futam szerintem azért van h legyen akkor is esélye az embernek ha ki kell hagyni 1 -2 futamot
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 04. 02. 15:19. Indoklás: Ki

  23. #423
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Kérdezném a GT3 új szervezőséget, hogy milyen számítási metódust fog alkalmazni a versenyzők A-B-C szerverek közti eloszlására?

    A Szabályzatban ez van:
    Amennyiben a futamra 24-nél több versenyző nevez, akkor a bajnoki futam két, vagy több szerveren (A-futam és B-futam illetve szükség esetén C-futam) kerül lebonyolításra. Ebben az esetben az A-futam maximális létszáma 24 főben, míg a B-futam minimális létszáma 10 főben van meghatározva. Így 24 fő feletti létszámnál minimum az utolsó 10 versenyző a B-futamban kell részt vegyen. A szervezőség fenntartja jogot a szerverek maximális résztevőszámának módosítására az aktuális pálya adottságai fényében, a pontos szerver beosztás mindig futam topikjában kerül kihirdetésre a futam előtti órában.

    Ez nekem viszont egy az egyben a régi szövegnek tűnik sajnos, miközben mertem remélni, hogy ezt a dolgot rendbe teszitek, főleg, hogy a régi, hasra ütéses rendszer ellen anno olyanok is felszólaltak, akik most benne vannak a szervezőségben...

  24. #424
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Kérdezném a GT3 új szervezőséget, hogy milyen számítási metódust fog alkalmazni a versenyzők A-B-C szerverek közti eloszlására?

    A Szabályzatban ez van:
    Amennyiben a futamra 24-nél több versenyző nevez, akkor a bajnoki futam két, vagy több szerveren (A-futam és B-futam illetve szükség esetén C-futam) kerül lebonyolításra. Ebben az esetben az A-futam maximális létszáma 24 főben, míg a B-futam minimális létszáma 10 főben van meghatározva. Így 24 fő feletti létszámnál minimum az utolsó 10 versenyző a B-futamban kell részt vegyen. A szervezőség fenntartja jogot a szerverek maximális résztevőszámának módosítására az aktuális pálya adottságai fényében, a pontos szerver beosztás mindig futam topikjában kerül kihirdetésre a futam előtti órában.

    Ez nekem viszont egy az egyben a régi szövegnek tűnik sajnos, miközben mertem remélni, hogy ezt a dolgot rendbe teszitek, főleg, hogy a régi, hasra ütéses rendszer ellen anno olyanok is felszólaltak, akik most benne vannak a szervezőségben...
    Ez valóban a korábbi szöveg. Szerintem ennek módosítására nincs szükség, mert jobb módszer egyelőre nem merült fel. A probléma korábban sem ezzel volt, inkább a hasra ütés szerű meghatározással. Én azt mondom, hogy a fenti szöveg konzekvens alkalmazása rendbe teszi ezt.
    Az új szervező csoport értelmezésében a fenti szöveg:
    Mindig törekszünk az adott pálya maximális befogadóképességét kihasználni. Szerencsére a kiválasztott addonok többsége bővített rajtrácsos, így 24 főnél többen elférünk. Ami fix, a B szerver minimális 10 fője, ennél kevesebb nem lehet. Innentől egyszerű és kiszámítható a dolog. A pályacsomag hamarosan felkerül, így a maximális pit-ek száma megismerhető lesz. (Emlékezetből mondom, de azt hiszem Watkins nem a megadott 36, hanem csak 34 pites, és okayama is kevesebb talán, de a tisztánlátás kedvéért majd kiírom mindig a maximális pitek számát.)
    Több szerver esetén próbáljuk maximalizálni a létszámot a magasabb szervereken.

  25. #425
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez valóban a korábbi szöveg. Szerintem ennek módosítására nincs szükség, mert jobb módszer egyelőre nem merült fel. A probléma korábban sem ezzel volt, inkább a hasra ütés szerű meghatározással. Én azt mondom, hogy a fenti szöveg konzekvens alkalmazása rendbe teszi ezt.
    Az új szervező csoport értelmezésében a fenti szöveg:
    Mindig törekszünk az adott pálya maximális befogadóképességét kihasználni. Szerencsére a kiválasztott addonok többsége bővített rajtrácsos, így 24 főnél többen elférünk. Ami fix, a B szerver minimális 10 fője, ennél kevesebb nem lehet. Innentől egyszerű és kiszámítható a dolog. A pályacsomag hamarosan felkerül, így a maximális pit-ek száma megismerhető lesz. (Emlékezetből mondom, de azt hiszem Watkins nem a megadott 36, hanem csak 34 pites, és okayama is kevesebb talán, de a tisztánlátás kedvéért majd kiírom mindig a maximális pitek számát.)
    Több szerver esetén próbáljuk maximalizálni a létszámot a magasabb szervereken.
    Ezt egy kicsit konkretizáljuk légyszi. Mit jelent ez esetben a "próbáljuk"? Ha mondjuk egy max. 24 pites pályán 35 induló van, akkor A: 24 és B: 11?
    36 indulónál pedig A: 24, B: 12, és így tovább? Azaz ha a B-n biztosítva van a 10 fő, akkor az A fel lesz töltve mindig az adott pályán lehetséges maximális indulóval?

Oldal: 17 / 28 ElsőElső ||| 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •