Oldal: 15 / 28 ElsőElső ||| 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 351 - 375 (685 összesen)
  1. #351
    kipróbáltam mi van, ha Nagy Laci, Sinka Dani, Mihálszki Csabi mugellóban B szerveresek, és (feltételezhetően) top 5-ben végeznek.
    silverstoneban olyan szorzójuk lenne, hogy mindhárman A szerveresek lennének top 20 prekvallal, a továbbiakban meg még könnyebb lenne ott maradniuk.

  2. #352
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    NAzt mondod a jelenlegi rendszer szerint csak 2-3 (szerintem 5-6 is van az) kivételes eset van, de az általam javasolt szerint sincs több 2-3 kivételes esetnél, csak másik 2-3 ember szív, nem a jelenlegiek
    Igen, csak szerintem van különbség az között, hogy
    - azért szívsz, mert prequalon lassabb vagy a saját hibádból, de amúgy versenyen stabil (amin szerintem változtatni is tudna az illető)
    - azért szívsz, mert elment a neted / kiütöttek az első körben / nem volt időd versenyre jönni, de prequalon és versenyen is gyors vagy (lásd Nagy Laci, Sinka Dani)

    A probléma meg már ott kezdődik, hogy Mugelloban B szerveresek. Sinka Dani a 4. lett, Nagy Laci meg talán 4. volt mikor elment a nete
    Értem én, hogy most volt egy olyan verseny ahol két, amúgy B szerveres jól ment, de volt 4 élmenő aki nem is nevezett a futamra.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 03. 31. 13:45.

  3. #353
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    kipróbáltam mi van, ha Nagy Laci, Sinka Dani, Mihálszki Csabi mugellóban B szerveresek, és (feltételezhetően) top 5-ben végeznek.
    silverstoneban olyan szorzójuk lenne, hogy mindhárman A szerveresek lennének top 20 prekvallal, a továbbiakban meg még könnyebb lenne ott maradniuk.
    Szerintem én B szerveren is kifagytam volna de nem ez a lényeg hanem h miért induljunk hátrányból..én mint mondtam szerintem nem is indultam volna , hisz rettentő igazságtalannak tartanám h semmilyen esélyem nincs A szerverre kerülni az első fordulóban...

    épp ezért én így oldanám meg a dolgot:
    12 hely bajnokság aktuális állása (első fordulóban előző bajnokság végeredménye alapján) alapján lenne kiosztva... a fennmaradó helyekért prekin lehet harcolni...
    (a 12 PRO licenszes -nek is természetzesen érvényes mért kört kell teljesíteni a prekin a nevezés leadásához...(ők már mehetnek is az entry lisbe ha leadták a nevezést) ha valaki közülük távolmarad több hely marad a prekizőknek...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 03. 31. 13:48.

  4. #354
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, csak szerintem van különbség az között, hogy
    - azért szívsz, mert prequalon lassabb vagy a saját hibádból, de amúgy versenyen stabil (amin szerintem változtatni is tudna az illető)
    - azért szívsz, mert elment a neted / kiütöttek az első körben / nem volt időd versenyre jönni, de prequalon és versenyen is gyors vagy (lásd Nagy Laci, Sinka Dani)
    Ez a baj ezekkel az ötletekkel, hogy míg prequalon mindenki saját magának "köszönheti" hogy hová kerül, addig a futamok eredményeinél rengeteg külső tényező belejátszik. Ezért is nehéz a mostaninál jobbat találni, és tényleg olyanra lenne szükség, ami csak a saját teljesítményt veszi figyelembe külső behatások nélkül.

    Olyanon is gondolkoztam, hogy mindenkinek kellene menni a prequal szerveren egy kb 10 körös etapot egyben, és azt az időt számolni, de kétlem hogy ez megvalósítható lenne.
    Utoljára módosította: emberallat; 2017. 03. 31. 13:48.

  5. #355
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    12 hely bajnokság aktuális állása (első fordulóban előző bajnokság végeredménye alapján) alapján lenne kiosztva... a fennmaradó helyekért prekin lehet harcolni...
    (a 12 PRO licenszes -nek is természetzesen érvényes mért kört kell teljesíteni a prekin a nevezés leadásához...(ők már mehetnek is az entry lisbe ha leadták a nevezést) ha valaki közülük távolmarad több hely marad a prekizőknek...
    Ez ugyan úgy nem jó. Például (igazából kettejükről van szó) tavaly Kristóf csak 13. volt, így már nem is lesz első szerveres az elején, de ugyan úgy igaz ez Szabó Zoltánra, mert ő tavaly nem is volt. Ráadásul Kristóf Silverstone-ban 35. volt prequalon, ott valami irtózatos kompenzáció kell, hogy A szerveres legyen

    A feladat:
    Hogy tudsz bejuttatni az A szerverre egy olyan versenyzőt aki
    - a prequal alapján nem oda kerülne
    - az előző három B versenyen szerepelt
    - ezeken jobb verseny időt ment, mint az A szerveren versenyzők közül a leglassabb, aki pontosan ugyan olyan körülmények között ment, mint ő
    - és biztosított az is, hogy megfelelően felkészült a következő futamra is, jobban, mint akit kiteszünk helyette az A-ról

    Válasz:

    ןɐnbǝɹd ɐ pɐɹɐɯ
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 03. 31. 14:17.

  6. #356
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése

    Válasz:

    ןɐnbǝɹd ɐ pɐɹɐɯ
    Amúgy évek óta ide jutunk vissza, ezzel kezdtem mikor becsatlakoztam ismét a témába
    csak ha ötletelünk, akkor ötleteljünk

    egyedül a többkörös prekval lenne még megfontolandó.

  7. #357
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ez ugyan úgy nem jó. Például (igazából kettejükről van szó) tavaly Kristóf csak 13. volt, így már nem is lesz első szerveres az elején, de ugyan úgy igaz ez Szabó Zoltánra, mert ő tavaly nem is volt. Ráadásul Kristóf Silverstone-ban 35. volt prequalon, ott valami irtózatos kompenzáció kell, hogy A szerveres legyen

    A feladat:
    Hogy tudsz bejuttatni az A szerverre egy olyan versenyzőt aki
    - a prequal alapján nem oda kerülne
    - az előző három B versenyen szerepelt
    - ezeken jobb verseny időt ment, mint az A szerveren versenyzők közül a leglassabb, aki pontosan ugyan olyan körülmények között ment, mint ő
    - és biztosított az is, hogy megfelelően felkészült a következő futamra is, jobban, mint akit kiteszünk helyette az A-ról

    Válasz:

    ןɐnbǝɹd ɐ pɐɹɐɯ
    nem néztem táblázatot mikor írtam a fenti sorokat...de most azért megnéztem...
    Mugelloban ott lett volna pl Kristóf ott lett volna az A szerveren hisz hetedik lett ősszel...Lányi Tomi volt a 12.
    nincs arányszám nincs szorzó stb...a maradék helyekért megy a harc...aki első futamon bent van a 12.ben az Silverstonban biztos A szerveres stb ha nem akkor gyúrni kell prekire...a maradék helyekért...

    szóval értékelve van a múlt , de a jelenben is lehet harcolni...

  8. #358
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Igérem utolsó tőlem, mert elkopott a fogam annyit rágtam régebben ezt.
    Nem az a baj hogy ki hogy jut be A vagy B szerverre, nem ezért dobtam be a többkörös prekvalt, hanem azért amiért annak idején a 24 órásokon is ez volt, hogy az emberek ne csak hotlapozzanak 2 hétig, hanem valamennyire kényszerítve legyenek több kör megtételére egymás után. Annyival egészíteném ki még ezt, hogy lehet csak első 1-2 futamra kellene prekval aztán bajnokság állása alapján menne a nevezés. Így ha valaki jobban teljesít fellép A-ra míg ha tróger akkor lecsúszik...és a legvidámabb hogy mindenki azzal versenyezne akivel amúgy is harcban van a bajnoki helyezésekért. (Jó kivéve a B első embere, de hát ezt be kell nyelni amíg nem lesz lehetőség 60 fős szerverre)

    Persze ehhez VÁLTOZÁS szükséges, amit ugye mindig üt a "Jó ez így mert már a t-rex is így csinálta" kártya...písz...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  9. #359
    Látom, volt itt brainstorming bőségesen az elmúlt napokban, de egyértelműen jobb megoldás nem született, mert mindig volt valami nyűg vele, ami nem volt kisebb igazságtalanság, mint amit a meglévő is produkál. Vagy rohadt sok emberi munkát igényelne, amit mindjárt el is vethetünk, szerintem.

    Az alapvető problémára, miszerint a prekval túl nagy hangsúlyt kap, talán egy olyan egyszerű megoldás jelenthetne némi gyógyírt, ha korlátozva lenne a prekval idő/körök mennyisége és az aktuális körülmények csak a prekvalon derülnének ki. Prekvalra lenne mondjuk 3 nap a verseny előtt, azon belül pedig mindenki kapna mondjuk egy órát vagy 30 kört (nem tudom ebből mit hogyan lehetne beállítani, ellenőrizni). Így mindenkinek bőven volna rá lehetősége sokat készülni az előző futamot követő 10 napban és talán nagyobb hangsúlyt kapna a versenyre készülés, ha nem egy ismert pályaállapotra gyúrna valaki majdnem 2 hétig, hiszen lehetne kicsit csúszósabb, kicsit hidegebb, vagy akármilyen időjárás stb... Ez így biztosan getrílebb volna, mint a mostani "előre tudjuk, hogy hány fokos lesz a pálya és sütni fog a nap". Ha bármilyen szakágban van előzetes kvalifikáció, az akkor sem azt jelenti, hogy minden versenyző két hétig körözhet, amíg csak be nem talál egy jó idővel. Ráadásul, mivel ismeretlen prekvalos pályakörülményekre kellene készülni, talán nagyobb hangsúlyt kapna a versenyzők részéről is a versenyre gyúrás, nem pedig az A-szerver hajkurászása.
    Így nem érné hátrány az újoncokat, a beugrókat, stb...

  10. #360
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Látom, volt itt brainstorming bőségesen az elmúlt napokban, de egyértelműen jobb megoldás nem született, mert mindig volt valami nyűg vele, ami nem volt kisebb igazságtalanság, mint amit a meglévő is produkál. Vagy rohadt sok emberi munkát igényelne, amit mindjárt el is vethetünk, szerintem.

    Az alapvető problémára, miszerint a prekval túl nagy hangsúlyt kap, talán egy olyan egyszerű megoldás jelenthetne némi gyógyírt, ha korlátozva lenne a prekval idő/körök mennyisége és az aktuális körülmények csak a prekvalon derülnének ki. Prekvalra lenne mondjuk 3 nap a verseny előtt, azon belül pedig mindenki kapna mondjuk egy órát vagy 30 kört (nem tudom ebből mit hogyan lehetne beállítani, ellenőrizni). Így mindenkinek bőven volna rá lehetősége sokat készülni az előző futamot követő 10 napban és talán nagyobb hangsúlyt kapna a versenyre készülés, ha nem egy ismert pályaállapotra gyúrna valaki majdnem 2 hétig, hiszen lehetne kicsit csúszósabb, kicsit hidegebb, vagy akármilyen időjárás stb... Ez így biztosan getrílebb volna, mint a mostani "előre tudjuk, hogy hány fokos lesz a pálya és sütni fog a nap". Ha bármilyen szakágban van előzetes kvalifikáció, az akkor sem azt jelenti, hogy minden versenyző két hétig körözhet, amíg csak be nem talál egy jó idővel. Ráadásul, mivel ismeretlen prekvalos pályakörülményekre kellene készülni, talán nagyobb hangsúlyt kapna a versenyzők részéről is a versenyre gyúrás, nem pedig az A-szerver hajkurászása.
    Így nem érné hátrány az újoncokat, a beugrókat, stb...
    szerintem azon már túllendültünk h szó sincs betalálásokról..ezt a q-s eredmények szépn alátámasztják...nincsenek nagy meglepetések se q-n , se prekin...a te verzióddal ráadásul pont az lenne h méginkább az 1 körös tempóra kell gyúrni , mert sok a hibalehetőség...most kb 1 héttel a verseny előtt már sejteni lehet h milyen idő kell A szerverre...és lehet utána készülni versenyre ha ez megvan...

  11. #361
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Prekvalra lenne mondjuk 3 nap a verseny előtt...
    Így nem érné hátrány az újoncokat, a beugrókat, stb...
    Csak azokat, akiknek pont az a 3 nap nem jó, amikor nyitva van a prequal. Ezzel is csak résztvevőket vesztenék...

  12. #362
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a baj ezekkel az ötletekkel, hogy míg prequalon mindenki saját magának "köszönheti" hogy hová kerül, addig a futamok eredményeinél rengeteg külső tényező belejátszik.
    Ezt a csávót öcsém
    Kitaláltad a consistency alapján szorzott arányosított prekvalt, most meg azt mondod, hogy nem jó ötlet beszámolni a versenyek eredményeit
    Jó, viccet félretéve értem én, hogy a többi versenyző, a balesetek befolyásolják a futam eredményét.

  13. #363
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a csávót öcsém
    Kitaláltad a consistency alapján szorzott arányosított prekvalt, most meg azt mondod, hogy nem jó ötlet beszámolni a versenyek eredményeit

  14. #364
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a csávót öcsém
    Kitaláltad a consistency alapján szorzott arányosított prekvalt, most meg azt mondod, hogy nem jó ötlet beszámolni a versenyek eredményeit
    Jó, viccet félretéve értem én, hogy a többi versenyző, a balesetek befolyásolják a futam eredményét.
    Volt egy ötletem, ti meg meggyőztetek róla hogy nem jó. Nem kötöm az ebet a karóhoz

  15. #365
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csak azokat, akiknek pont az a 3 nap nem jó, amikor nyitva van a prequal. Ezzel is csak résztvevőket vesztenék...
    Tök mindegy hány nap, lehet egy hét is. A hangsúly azon van, hogy elvileg a pálya vonalvezetésére felkészülten egy adott időtartam vagy körszám áll a rendelkezésére.

  16. #366
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tök mindegy hány nap, lehet egy hét is. A hangsúly azon van, hogy elvileg a pálya vonalvezetésére felkészülten egy adott időtartam vagy körszám áll a rendelkezésére.
    És ha teszem azt 20 körre lenne korlátozva a prequal, mi tartana vissza bárkit, akinek van ideje rá, hogy előtte privát teszten ugyanúgy kizárólag gyors körre gyakoroljon végtelen mennyiségben és simán megfussa az A szerverhez szükséges időt? A véletlenszerű pályahőmérséklet azért nem rúgná fel a papírformát feltehetőleg.

  17. #367
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    egyébként ha azt érzitek problémának h csak az 1 körre gyúrnak az mberek , akkor miért nem lehet mondjuk 3 nappal korábbn lezárni a prekval időszakot ? (nevezési határidő maradhatna vasárnap 7 óra)
    10 nap lenne prekizni , ami azért nem kevés és talán mindenki tudna a 10 nap altt kis időt szakítani h legalább 1 mért kört tegyen ha indulni szeretne vasárnap...
    a maradék napokon meg így hátha van kedv még gyakorolni mezőnyben haladás, versenytaktikát stb...


    (mondjuk szerintem tök jó a mezőny és mindenki tud menni konstans jó köröket, persze az nem hibázik aki nem játszik )

  18. #368
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    És ha teszem azt 20 körre lenne korlátozva a prequal, mi tartana vissza bárkit, akinek van ideje rá, hogy előtte privát teszten ugyanúgy kizárólag gyors körre gyakoroljon végtelen mennyiségben és simán megfussa az A szerverhez szükséges időt? A véletlenszerű pályahőmérséklet azért nem rúgná fel a papírformát feltehetőleg.
    Egyik előzőleg vázolt metódus sem rúgná fel a papírformát, a hangsúly a finomításon van. 1-2 tizedek döntenek plusz-mínusz 5-10 helyezésről, tehát a random körülmények (hőmérséklet, tapadás, pályahőfok mind változhatna, ezek együttesen pedig rendesen megvariálhatják a dolgokat) a kérdéses mezőnyszekcióban bizony okozhatnának sorrendváltozást, hiszen lenne mindenkinek x időtartama azokhoz alkalmazkodni. Ez nyilván nem a TOP10-et érinti és valószínűleg a LAST10-et sem.
    Természetesen bárki gyakorolhatna egy körre is bármennyit, de ezzel semmi baj nincs. A lényeg, hogy nem korlátlan lehetősége lenne megfutni a legjobb körét. Akár azt is lehetne, hogy a verseny előtti 1. héten lezajlana a prekval és egy hét maradna a versenyre készülésre, amikor már mindenki tudja, hogy A-s vagy B-s, ami a taktika kitalálásához sem teljesen érdektelen információ.

    Személy szerint nekem egyébként tökéletesen mindegy, legalábbis a GT3-as versenyeken.

  19. #369
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    És ha teszem azt 20 körre lenne korlátozva a prequal, mi tartana vissza bárkit, akinek van ideje rá, hogy előtte privát teszten ugyanúgy kizárólag gyors körre gyakoroljon végtelen mennyiségben és simán megfussa az A szerverhez szükséges időt?
    Ez még akár jó is lehetne, csak mi számít megtett körnek? Ha a befejezett / megkezdett kör, akkor mindenki kilép a boxba az új kör előtt. Azt hiszem ilyenkor az AC szerint nem fejezted be a kört és nem is számolja. A másik dolog, hogy nézd meg az időmérős köröket. Az A szerveren szinte mindig mindenki a B szerver elsője előtt végez, pedig az csak 30 perc és nem 20 kör. Így már a stabil versenyzőket sem segíti, ráadásul prequalon is fejleszteni kellene. Amúgy még csak nem is biztos, hogy a prequal után leül valaki 30 kört menni, lehet hogy az ellenkező hatást érné el. Az például inkább értelmesebb lenne, hogy egyfolytában mondjuk 30 percig folyamatosan menned kell a pályán egy etapot és akkor nevezhetsz csak versenyre. De ez is egy olyan megkötés, ami miatt a B szerver létszáma erősen csökkenne

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    egyébként ha azt érzitek problémának h csak az 1 körre gyúrnak az mberek , akkor miért nem lehet mondjuk 3 nappal korábbn lezárni a prekval időszakot ? (nevezési határidő maradhatna vasárnap 7 óra)
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Akár azt is lehetne, hogy a verseny előtti 1. héten lezajlana a prekval és egy hét maradna a versenyre készülésre, amikor már mindenki tudja, hogy A-s vagy B-s, ami a taktika kitalálásához sem teljesen érdektelen információ.
    Én értem, hogy nektek sok időtök van, de nem mindenkinek. Én hét közben jelenleg nem érek rá, így csak egy hétvégén lenne időm prequalozni, de nem egyszer előfordult, hogy a verseny előtti hétvégén sem értem rá. De nem vagyok vele egyedül, sokszor Toga is a verseny hétvégéjén megy csak időt...

    Próbáljatok olyan rendszer ötleteket bedobni (nekem már nincs ötletem) szerintem, ami miatt nem hagyja itt senki itt a ligát.

    Tudtommal az egész beszélgetés abból a problémából indult, hogy Silverstoneban olyan idővel nyert a B szerveren Kristóf, hogy azzal az A-n a 6. lett volna. Aztán Sepangban bejutott és elől végzett. Ezek alapján Silverstoneban is A szerveren kellett volna hogy legyen, mert ott is ezer százalék ugye hogy elől végzett volna és találjunk már ki egy olyan rendszert ami alapján ott is lesz. Ehhez képest mellesleg prequalon a 35. volt csak. Egyik korábban felvázolt rendszer sem segít ezen, de szerintem abszurd elvárás is. Azt hiszem az egyetlen megoldás, hogy Kristóf javul valamit prequalon, mert Silverstoneban például 1.5 másodpercre volt az A szerveres minimum időtől...
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 04. 01. 09:51.

  20. #370
    A prekvalon változó körülmények szerintem nagyon rossz ötlet. A mezőny egyik fele, aki szerencsés időben van a szerveren, ideális pályán futhatja a mért körét, akinek meg nincs szerencséje az mehet 10 fokos pályán... nem egyenlő feltételek.

    A prekval pár nappal korábban történő zárása lehetővé tenné, hogy legyen pár nap, amikor nem 1 körre gyúrnak az emberek ha vezetnek egy kicsit, hanem a versenytávval foglalkozzanak. De valamiért ez is valami ördögtől való dolog itt évek óta. Nekem ne mondja senki, hogy a két verseny között mondjuk ha másfél hét lenne a preki időszak, nem tudná megfutni az idejét. Nem a levegőbe beszélek, én általában heti egyszer vezetek este 10 után pár órát...

  21. #371
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáljatok olyan rendszer ötleteket bedobni (nekem már nincs ötletem) szerintem, ami miatt nem hagyja itt senki itt a ligát.

    Tudtommal az egész beszélgetés abból a problémából indult, hogy Silverstoneban olyan idővel nyert a B szerveren Kristóf, hogy azzal az A-n a 6. lett volna. Aztán Sepangban bejutott és elől végzett.
    Szerintem szimplán csak ki kell zárni Kristófot a ligából és meg van oldva a probléma.
    Ennyit talán megér!

  22. #372
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A prekval pár nappal korábban történő zárása lehetővé tenné, hogy legyen pár nap, amikor nem 1 körre gyúrnak az emberek ha vezetnek egy kicsit, hanem a versenytávval foglalkozzanak. De valamiért ez is valami ördögtől való dolog itt évek óta. ...
    Tomcyt zavarta...de Ő már nem nagyon van
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  23. #373
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése

    Tudtommal az egész beszélgetés abból a problémából indult, hogy Silverstoneban olyan idővel nyert a B szerveren Kristóf, hogy azzal az A-n a 6. lett volna. Aztán Sepangban bejutott és elől végzett. Ezek alapján Silverstoneban is A szerveren kellett volna hogy legyen, mert ott is ezer százalék ugye hogy elől végzett volna és találjunk már ki egy olyan rendszert ami alapján ott is lesz. Ehhez képest mellesleg prequalon a 35. volt csak. Egyik korábban felvázolt rendszer sem segít ezen, de szerintem abszurd elvárás is. Azt hiszem az egyetlen megoldás, hogy Kristóf javul valamit prequalon, mert Silverstoneban például 1.5 másodpercre volt az A szerveres minimum időtől...
    az én megoldásommal Kristóf A szerveres és könnyen meg is tarthatja ha jól tejesít versenyen...
    újoncoknak is megvan az esély a szerverre mindig...
    és nem kell új programot írni hozzá...

    arra nem nagyon reagált senki...iletve te reagáltál úgy h akkor nem gyakorolna a 12 legjobb (most se azért mennek prekvalon a legjobbak mert attól rettegnek nehogy kicsusszanak )...ez szerintem biztos nioncs így , de ha esetleg készülés nélkül jön mondjuk Toga én szerintem nem lesz közveszélyes
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 04. 01. 10:29.

  24. #374
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A prekval pár nappal korábban történő zárása lehetővé tenné, hogy legyen pár nap, amikor nem 1 körre gyúrnak az emberek ha vezetnek egy kicsit, hanem a versenytávval foglalkozzanak. De valamiért ez is valami ördögtől való dolog itt évek óta. Nekem ne mondja senki, hogy a két verseny között mondjuk ha másfél hét lenne a preki időszak, nem tudná megfutni az idejét. Nem a levegőbe beszélek, én általában heti egyszer vezetek este 10 után pár órát...
    Volt már ilyen rendszerünk korábban, ennek is megvannak a maga előnyei és hátrányai.

    Hátrány például, hogy attól még hogy le van zárva a prekval az utolsó napokban, semmi nem követeli meg a versenyezőktől, hogy készüljenek a futamtávra is.... persze aki jó eredményt akar elérni és nem rest készülni, az úgy is fog.
    A másik hátrány, hogy így elveszítjük az utolsó napos beugrókat, akik között persze jó pilóták is lehetnek, akik hozzátesznek a versenyhez. Persze mondhatnánk, hogy majd "megneveljük" őket... ami vagy sikerül vagy nem.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 04. 01. 10:37.

  25. #375
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    És mi lenne ha két Prequal lenne? Lenne egy ami egy az egyben a mostani és lenne egy másik, ahol egy X körös verseny kerülne rögzítésre? A nevezéshez szükséges időt a kettő eredmény együttes értéke adná. Bár persze az x körös futam problémás lenne abból a szempontból, hogy előfordulhat, hogy nem egyedül vagyunk a pályán. Vagy ha tudnánk rögzíteni RankApp-al, hogy szerveren valaki X egymáskövető kört tett meg, annak milyen ideje volt az is jó lenne.

Oldal: 15 / 28 ElsőElső ||| 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •