Oldal: 14 / 28 ElsőElső ||| 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 326 - 350 (685 összesen)
  1. #326
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Ehhez hasonló kérdés. Mr X gyakorol 5 órát prequalra a 2 hét alatt és megy egy gyorsabb kört, mint Mr Y. Y nem is gyakorolt 5 órát, de jobb versenyző és a gyakorlás / kvali alatt betanulja a pályát és a versenyen már jobb is lesz mint X.

    Ezek alapján akkor Y tudását jutalmaznátok X hozzáállásával szemben?

    Én mellesleg kételkedem abban, hogy aki versenyen jobb időt megy nálam folyamatosan, az prekvalon nem tud jobb időt menni, ha rendesen felkészülne. Ha már a morálról, hozzáállásról, felfogásról van szó. Ráadásul ha nincs lecserélve az 1 körös prequal, akkor így is úgy is az 1 körre fogunk többet gyakorolni

  2. #327
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez hasonló kérdés. Mr X gyakorol 5 órát prequalra a 2 hét alatt és megy egy gyorsabb kört, mint Mr Y. Y nem is gyakorolt 5 órát, de jobb versenyző és a gyakorlás / kvali alatt betanulja a pályát és a versenyen már jobb is lesz mint X.

    Ezek alapján akkor Y tudását jutalmaznátok X hozzáállásával szemben?
    Jelenleg X hozzáállását jutalmazzuk, azzal hogy automatikusan a jobb szerverre kerül, Y hiába lenne gyorsabb, és előzné meg a futamon, a szerverszétválasztás miatt ez nemfog megtörténni. Y-t érinti hátrány.
    Azt sem mondom hogy Y hozzáállását jutalmazzuk, hogy az a helyes. A kettő közé kéne lőni.

    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Én mellesleg kételkedem abban, hogy aki versenyen jobb időt megy nálam folyamatosan, az prekvalon nem tud jobb időt menni, ha rendesen felkészülne. Ha már a morálról, hozzáállásról, felfogásról van szó. Ráadásul ha nincs lecserélve az 1 körös prequal, akkor így is úgy is az 1 körre fogunk többet gyakorolni.
    Örülök hogy az utolsó mondatot kimondtad. Túl nagy a hangsúly rajta.
    Hogy ki mennyit gyakorol, sztem mind1. Ez tényleg változó, kinek mennyi kell. Mindenképp dicséretes ha komolyan vesszük a bajnokságot, és készülünk rá.
    De akinek nincs ideje, de versenyen tud menni, azt ne érje hátrány. Ez nem morál, hozzáállás kérdése kinek mennyi ideje van. Valamint a kocsik tulajdonságát is bekalkulálnám ide, hogy vmelyik időmérőn szar, másképp kezeli a gumikat, másképp fogyaszt, az egyik időmérőn jobb, a másik hosszútávon. Csak időmérős kör alapján az időmérős kocsikat helyezzük előnybe.

  3. #328
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    De akinek nincs ideje, de versenyen tud menni, azt ne érje hátrány.
    Tehat ne szerezhessen elonyt az, aki tobbet gyakorol. Ezt te sem gondolod komolyan!

    Aki tobb energiat fektet bele valamibe, az jobb lesz, ez teny. De ez a versenyzes alapja. Eredmeny=tehetseg x befektetett munka. Ezzel azt mondod, hogy aki tehetsegesebb vagy eddig sok munkat rakott bele, hogy eljusson egy szintre, azt tamogassuk, aki most indul el az uton, azt pedig hatraltassuk!

    Nekem van egy otletem, ami jo megoldas lenne. Korabban lezarjuk a prequalt. Az A szerver elso 20 helyezettje fixen jon a prequalbol, az utolso 4 helyert pedig inditjuk a prequal 21-30. helyezettjeit egy rovid versenyen, ami meghatarozza a vegso futam elotti sorrender. Ez lehet akar 15-30-ig vagy barmi.

    Vagy, ami nekem sokkal szimpatikusabb, lehet nevezni a shakedownon elert idovel is, ahol ugye jobbak a korulmenyek, de az szerintem er plusz pontot, ha valaki mar egyszer az adott autoval az adott palyan vegigment, az felkeszules.

    De a consistency-s agyonbonyolitast felejtsuk el szerintem.

  4. #329
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Van egy szintidő, amit meg kell futni. Este 7-kor derül ki, hogy ez mennyi és hány embernél van meghúzva a határ. Kár bármin agyalni, amíg ebben van a legnagyobb szórási lehetőség. Most sem és előző futamon sem futott teli szerverrel az A. Néhányan meg azért írnak, hogy nekik ezt már nem bírja a gépük. Amikor lehetett volna akkor sem használtuk ki a bővített rajtrácsot. Szóval nem csak a fentieken múlik.
    Én is lehettem volna jó dél-szudáni kajakos. Lehet, hogy még olimpiára is kijutottam volna. De minek? Meg kell futni a megfelelő szintidőt azt' csók. Ha meg lehet nyomjunk be minél több embert A-ra ha valakinek fontos a pont. Nekem már tökmindegy hányan vagyunk ZS szerveren, a végére úgyis kevesen leszünk, de speciel én versenyezni jövök és teljesen mindegy, hogy 17. vagy 20. leszek az év végén, így persze ez nekem nem kedvez. És ne ámítsuk magunkat, aki azzal küzd, hogy A-ra kerüljön, neki is tökmindegy hányadik lesz év végén. Mert nem dobogós az tuti.

  5. #330
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Ha meg lehet nyomjunk be minél több embert A-ra ha valakinek fontos a pont.
    Nem fogunk kiszúrni a "B" és "C" szerver teljes mezőnyével csak azért, hogy az "A"-t teljesen kitöltsük.
    Ha van rá mód, hogy a "B" és a "C" szerver is normális létszámmal induljon el, akkor bizony le fogunk csippenteni az A mezőnyéből.

    Itt is meg kell találni az optimális középutat, egyelőre még keressük...


    Illetve ha játszunk ezzel ha nem, az a bizonyos határ akkor is mindenképpen legkorábban este 7-kor fog kiderülni, hiszen a nevezők száma és a futott köridők prekval zárásik folyamatosan alakul, így a limit mindenképpen lutri.

  6. #331
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Tehat ne szerezhessen elonyt az, aki tobbet gyakorol. Ezt te sem gondolod komolyan!

    Aki tobb energiat fektet bele valamibe, az jobb lesz, ez teny. De ez a versenyzes alapja. Eredmeny=tehetseg x befektetett munka. Ezzel azt mondod, hogy aki tehetsegesebb vagy eddig sok munkat rakott bele, hogy eljusson egy szintre, azt tamogassuk, aki most indul el az uton, azt pedig hatraltassuk!
    Legyen egy köztes, oké?

    Aki sokat prekizik, egykörre, azt vegyük számiitásba hogy milyen időt ment.
    ÉS
    Nézzük meg hogy ki hogyan szokott menni, hogy áll a bajnokságban, kb milyen versenyző
    --------------------------------------------------------------------
    Eredmény

    Aki sokat gyakorol előrébb kerülhet a szétválasztásnál? Igen
    Aki jól megy futamon előrébb kerülhet a szétválasztásnál? Igen
    Aki lusta disznó hátrébb kerül? Igen
    Aki béna a futamokon hátrébb kerül? Igen

    Fogadjunk ha mondjuk a következő futamtól a bajnokság állása alapján bontanánk szét a mezőnyt. Mint a kisangyal mindenki a futamra, futamtávra koncentrálna, és nem egykörözne mindeki a prekin, hanem taktikákat, gumikat próbálnának ki, esetleg együtt mennének tempót.

  7. #332
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Fogadjunk ha mondjuk a következő futamtól a bajnokság állása alapján bontanánk szét a mezőnyt. Mint a kisangyal mindenki a futamra, futamtávra koncentrálna, és nem egykörözne mindeki a prekin, hanem taktikákat, gumikat próbálnának ki, esetleg együtt mennének tempót.
    Hát aki eddig nem ezt csinálta, az szimplán ostoba.

    Mert eddig nyilván mindenki arra gyúrt, hogy csak jusson be valahogy "A"-ra és onnan meg már csak végig kell menni és gyűlnek a pontok... és eszében sem volt jó helyen végezni az "A" szerveren.

  8. #333
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát aki eddig nem ezt csinálta, az szimplán ostoba.

    Mert eddig nyilván mindenki arra gyúrt, hogy csak jusson be valahogy "A"-ra és onnan meg már csak végig kell menni és gyűlnek a pontok... és eszében sem volt jó helyen végezni az "A" szerveren.
    Fogadjunk hogy a prekval szerveren sokkal sokkal több időt töltenek el az emberek az egykörös tempóra, mint a versenytempóra?
    Igen, úgyvélem a középmezőnyben elég nagy visszatartó erő a B szerver. Mindenki ki akarja kerülni, és ezért küzdenek a prekvalon, egy teljes versenytáv helyett inkább megy még pár kört hogy tuti bentlegyen. Ha vki lecsúszik B-re, vki már meggondolja hogy egyáltalán elindul-e ott. Tuti bukó, csak veszíthet. Nem, nemúgy tervezi hogy A szerveren csak ellébecol, hanem hogy megmutatja ki a Jani, és az első körben 3-at akar előzni, de balesetezik, nem számolta hogy telitankal hosszabbak a féktávok, éshogy hideg medgumi nemúgy tapad mint prekin a soft, éshogy a másik mögött másképp kell fékezni.

    24- helyről 5-re feljövök. Szted zseni vagyok, vagy a többiek nemgondoltak más taktikára, vagy mit csináltak? Ha nem kerülök be épphogy A-ra, akkor ez sohasem derült volna ki, pont mint az egyel elötte lévő futamon.
    Aki taktikai zseni, de időmérőn nemolyan jó, illetve az idejét inkább a taktika kitalálásába öli, verseny setelésbe, nem a prekizésbe, az ne jöhessen A szerverre? Az én olvasatomban jöhessen hisz az az A szerver szinvonalát fogja erősíteni.
    Ha a preki valóban megmutatná az emberek komplex versenyzői tudását, akkor nagyjából ugyanoda érkeznének ahonnan elindultak.


    Kb olyan ez a preki, mintha lenne egy 400m-es síkfutás szám, aminek az előfutamán 100m-en kell futni, ahol eldőlne ki juthat tovább.


    Az időmérő(preki) nagyjából jól megmutatja hogy ki milyen sebességre, tempóra képes. DE igazából arra való hogy ki hanyadik kockát foglalja el a rajtrácson. Az hogy ki melyik ligában játszhasson, melyik szerveren, melyik bajnokságban, az addigi elért eredményi, licensze (pénz stb) tükrében szokták eldönteni.

    Megjegyzésképpen más bajnokság(ok)ban a bajnoki helyezés alapján választják szét a mezőnyt. Amit én szeretnék, javaslok, az ennek csak a fele.
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 03. 30. 20:06.

  9. #334
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Fogadjunk hogy a prekval szerveren sokkal sokkal több időt töltenek el az emberek az egykörös tempóra, mint a versenytempóra?
    Még azt 2-3 körös kis bemelegítést is, a két qual között, mindig átugorták régen is. Sőt, "elhajtottak az anyámba", ha mertem reklamálni.


  10. #335
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    szerintem neked Kristóf nem is nagyon volt más lehetőséged mint Hard gumi box nélkül...ha a mezőny végén van az ember akkor inkább gondolkozik alternatív stratégián...neked nem is volt más feladatod mint a konzisztenciára figyelni...
    nálad a verseny uncsi , nálunk meg a preki
    tenni kell azért h A szerveren legyen az ember...előjogok meg senkit nem illetnek meg szerintem...attól h valaki amúgy jól szokott versenyezni lehet jövőhéten tömegbalesetet csinál...
    a te példád szimplán azt bizonyítja h nagyon szoros a mezőny és 25- 30.ik ember is képes lehet odaérni nagyon előkelő pozíciókba...
    és mivel ilyen szoros a mezőny ezért senkinek sincs bérelt helye...aki nem hajlandó tenni érte az meg még bízhat a vak szerencsében is h hátha nem neveznek páran

  11. #336
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha vki lecsúszik B-re, vki már meggondolja hogy egyáltalán elindul-e ott. Tuti bukó, csak veszíthet.
    Aki így fogja fel, arra szerintem nincs is szükség

    Tuti bukó az hogy versenyzel egy jót? Nem ez lenne a lényeg? Nem ezért akarnak egy csomóan DirectDrive-os rendszert meg Heusinkveld fékeket, hogy minél élvezetesebb legyen, még ha lassabbak is lesznek tőle?

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Kb olyan ez a preki, mintha lenne egy 400m-es síkfutás szám, aminek az előfutamán 100m-en kell futni, ahol eldőlne ki juthat tovább
    Ennél elképesztőbb túlzást már rég olvastam. Kb 2 emberről beszélünk jelenleg a 24hez képest, akik nem szoktak bekerülni az A-ra, de az előző verseny alapján megérdemelnék

    Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni. Elején mind a 4 oldala megsérült, ráadásul eltolt kerékcserén voltam med / soft -on. Innentől akkor már következő futamon mehetek is a B-re? (bár az időimet visszanézve már vagyok annyira gyors talán, hogy nem én mennék, de a lényeget érteni)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 03. 30. 21:01.

  12. #337
    Csűrhetjük csavarhatjuk, de egyszerű és jobb megoldás nem igazán van a jelenleginél. Jobb lehet, de az sokkal bonyolultabb.
    Magam ellen beszélek, mert én is azok közé tartozok, akik az A B határvonalán vannak prekvalon mindig, de versenyen jobb vagyok. A bajnokságokban is a top 15 ben benne szoktam lenni szezon végi összesítésben, tehát hasonló a cipő mint Kristófnak. De azzal nem értek egyet, hogy bárki is előjogokat kapjon mert ilyen olyan szokott lenni, meg már régi rutinos stb.
    Ez a preki reform is évente előjön, mikor egy egy hangosabb pilóta kerül az A B határvidékére.
    Megértelek Kristóf maximálisan, de konkrét használható javaslatot még nem adtál, csak a valahogy valamit számítsunk be. De pontosan mit és hogyan? A szokott menni, meg tudjuk hogy gyors nem elég. Konkrét mérhető, számolható dolgok kellenek.
    Azt sem mondanám, hogy a B szerverre kerülés meg "tuti bukó", azért megizzadtam ott is rendesen az első két futamon.

  13. #338
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem neked Kristóf nem is nagyon volt más lehetőséged mint Hard gumi box nélkül...ha a mezőny végén van az ember akkor inkább gondolkozik alternatív stratégián...neked nem is volt más feladatod mint a konzisztenciára figyelni...
    nálad a verseny uncsi , nálunk meg a preki
    tenni kell azért h A szerveren legyen az ember...előjogok meg senkit nem illetnek meg szerintem...attól h valaki amúgy jól szokott versenyezni lehet jövőhéten tömegbalesetet csinál...
    a te példád szimplán azt bizonyítja h nagyon szoros a mezőny és 25- 30.ik ember is képes lehet odaérni nagyon előkelő pozíciókba...
    és mivel ilyen szoros a mezőny ezért senkinek sincs bérelt helye...aki nem hajlandó tenni érte az meg még bízhat a vak szerencsében is h hátha nem neveznek páran
    Porséval, igen med gumival is alig tudok menni, felforr, nem kellett sokat töprengenem. Mondjuk nemtudom miért csak egy ember gondolkodott még igy (taylor), plusz a futamgyőztes (sinka).
    Iszonyat uncsi volt a futamom. Utolsó helyről 5-re feljönni, gondolhatod.

    Nézd meg a racegaps grafikonon ki nyitotta ki az ollót.
    http://simresults.net/170327-o9X#race1gaps-graph
    Hány embert kellett kibekkelnem, Zelfi Tomi utolsó körig támadot puhább keveréken, és volt pillanat amikor megis előzött.

    Előjogok...
    Nem azt kértem hogy Bucira adjatok előjogokat. Úristen, iracingben sem csakúgy összedobják az embereket időmérő alapján, hanem elötte bizonyítani kell, lincenszet megszerezni. Miért azt kell tenni A-ra bekerülésért, hogy egy gyors kört kell összeraknod? Miért nem azt kell tenni hogy az előző futamon jólmész, vagy a bajnokságban jól állsz?


    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Tuti bukó az hogy versenyzel egy jót? Nem ez lenne a lényeg? Nem ezért akarnak egy csomóan DirectDrive-os rendszert meg Heusinkveld fékeket, hogy minél élvezetesebb legyen, még ha lassabbak is lesznek tőle?
    B verseny tuti bukó a pontverseny alapján. Ha A-ra bekerülsz, megszakadhatsz B-n, akkorsem nemszerezhetsz több pontot, sőt tovább bukhatsz.
    Én a B versenyen eddig szerintem 5-6ször mehettem, kb. Emlékezetből irom csak, mindig 1, vagy 2. helyet szereztem meg. Pl legutóbb 3x valahanyadik helyről is. Nemnagyon élvezem az igazat megvallva. Kb mint Toga jobb napjaiban, kört ad az 5.nek...



    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ennél elképesztőbb túlzást már rég olvastam. Kb 2 emberről beszélünk jelenleg a 24hez képest, akik nem szoktak bekerülni az A-ra, de az előző verseny alapján megérdemelnék
    24-ből 2 ember, 10%. De mindig ugyanaz a két ember? Akkor miértnem engedjük őket be?
    A futós hasonlat nemtudom miért nem jó. 100m-en tuti Bolt nyerne, de 400-on mégsem ő a bajnok.



    Az egész probléma csak a többszerveres futamoknál jön elő, ahol szét kell választani az induló mezőnyt. És tényleg csak a szétválasztás környékén igaz mindez. Mivel az egész mezőny száma folyamatosan változik (csökken) ezért mindig más embert érint az általam felvetett, képviselt probléma. Ugyanúgy mint tavaly a bajnokság elejen sírtam emiatt, írtam le akkoris ugyanezeket a gondolatokat, akkor tapasztaltam meg, ugyanigy B-n első (2?) lettem, bekerültem A-ra és 10 hely környéke. Jövő évben is előveszem majd a topikot. Nem sok idő múlva nálam már nem lesz aktuális a dolog, és folyamatosan A szerveres leszek (nem azért mert többet gyakorlok, vagymert megtanulok időmérőzni), de ettől ez a "csorbaság" ugyanúgy jelen lesz, és mást fog negativan, vagy épp pozitiivan befolyásolni. Voltam 7,8,11 az itteni GT3 bajnokságban, úgy hogy B szerverről kellett "játszanom". Miért kell állandóan bizonyítanom, kvalifikálnom magam? Miért eröltetitek rám hogy kvalizzak mégtöbbet, ha lassan de biztosan -10 helyet jövök előre?


    Felvázoltam egy öltetet. ABC futam körülményeit minél jobban összhangba kell hozni. Előző futamidők beszámításával, és a prekval idővel alakuljon ki a szétválasztás.
    Légyszi azt nehozzátok fel hogy B futam elején nincs semmi (ha olyan ember van akkor tényleg nincs semmi ami lassítja), ennyi erővel A szerver elején sincs semmi. de azt se mondjátok hogy A szerver vége iszonyat küzdelmes. Barcalaci szerint dögunalmas versenyen lettem utolsóból 5. Igen aki balesetezik az hátracsúszik, és utoléri a B-s. Juj.

    Mind1, nemvészes a helyzet, túlzok, de aki megértette, vagymajd ugyanígy érzi a helyzetet majd írjon ebbe a topikba, énmár kezdem unni.

    Ha szerintetek egy darab kör alapján belehet lőni egy versenyző tudását, és ez alapján befolyásolni az elérhető eredményeit, hajrá.
    Ha szerintetek oké hogy a bajnokság átjáró folyosó lehessen, kibelehet ugrálni "idegeneknek", befolyásolni a bajnokság alakulását, hajrá.
    Ha szerintetek egy bajnokság csak egymás után következő futamsorozatok összessége, hajrá.
    Ha Ti a prekvalon nemcsak az egykörre szoktatok gyúrni, hanem teljes futamtávokat is megtesztek, akkor rendben.
    Ha szerintetek a folyamatosan bukdácsoló, ütköző embereket ne lehessen B-re büntetni, rendben.
    Ha szerintetek a folyamatos eredményeket felmutató embereknek ne lehessen előjoga, ne jutalmazzuk, minden héten újszülöttként kelljen bizonyítania, hajrá.


  14. #339
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Porséval, igen med gumival is alig tudok menni, felforr, nem kellett sokat töprengenem. Mondjuk nemtudom miért csak egy ember gondolkodott még igy (taylor), plusz a futamgyőztes (sinka).
    Iszonyat uncsi volt a futamom. Utolsó helyről 5-re feljönni, gondolhatod.

    Nézd meg a racegaps grafikonon ki nyitotta ki az ollót.
    http://simresults.net/170327-o9X#race1gaps-graph
    Hány embert kellett kibekkelnem, Zelfi Tomi utolsó körig támadot puhább keveréken, és volt pillanat amikor megis előzött.

    Előjogok...
    Nem azt kértem hogy Bucira adjatok előjogokat. Úristen, iracingben sem csakúgy összedobják az embereket időmérő alapján, hanem elötte bizonyítani kell, lincenszet megszerezni. Miért azt kell tenni A-ra bekerülésért, hogy egy gyors kört kell összeraknod? Miért nem azt kell tenni hogy az előző futamon jólmész, vagy a bajnokságban jól állsz?



    B verseny tuti bukó a pontverseny alapján. Ha A-ra bekerülsz, megszakadhatsz B-n, akkorsem nemszerezhetsz több pontot, sőt tovább bukhatsz.
    Én a B versenyen eddig szerintem 5-6ször mehettem, kb. Emlékezetből irom csak, mindig 1, vagy 2. helyet szereztem meg. Pl legutóbb 3x valahanyadik helyről is. Nemnagyon élvezem az igazat megvallva. Kb mint Toga jobb napjaiban, kört ad az 5.nek...




    24-ből 2 ember, 10%. De mindig ugyanaz a két ember? Akkor miértnem engedjük őket be?
    A futós hasonlat nemtudom miért nem jó. 100m-en tuti Bolt nyerne, de 400-on mégsem ő a bajnok.



    Az egész probléma csak a többszerveres futamoknál jön elő, ahol szét kell választani az induló mezőnyt. És tényleg csak a szétválasztás környékén igaz mindez. Mivel az egész mezőny száma folyamatosan változik (csökken) ezért mindig más embert érint az általam felvetett, képviselt probléma. Ugyanúgy mint tavaly a bajnokság elejen sírtam emiatt, írtam le akkoris ugyanezeket a gondolatokat, akkor tapasztaltam meg, ugyanigy B-n első (2?) lettem, bekerültem A-ra és 10 hely környéke. Jövő évben is előveszem majd a topikot. Nem sok idő múlva nálam már nem lesz aktuális a dolog, és folyamatosan A szerveres leszek (nem azért mert többet gyakorlok, vagymert megtanulok időmérőzni), de ettől ez a "csorbaság" ugyanúgy jelen lesz, és mást fog negativan, vagy épp pozitiivan befolyásolni. Voltam 7,8,11 az itteni GT3 bajnokságban, úgy hogy B szerverről kellett "játszanom". Miért kell állandóan bizonyítanom, kvalifikálnom magam? Miért eröltetitek rám hogy kvalizzak mégtöbbet, ha lassan de biztosan -10 helyet jövök előre?


    Felvázoltam egy öltetet. ABC futam körülményeit minél jobban összhangba kell hozni. Előző futamidők beszámításával, és a prekval idővel alakuljon ki a szétválasztás.
    Légyszi azt nehozzátok fel hogy B futam elején nincs semmi (ha olyan ember van akkor tényleg nincs semmi ami lassítja), ennyi erővel A szerver elején sincs semmi. de azt se mondjátok hogy A szerver vége iszonyat küzdelmes. Barcalaci szerint dögunalmas versenyen lettem utolsóból 5. Igen aki balesetezik az hátracsúszik, és utoléri a B-s. Juj.

    Mind1, nemvészes a helyzet, túlzok, de aki megértette, vagymajd ugyanígy érzi a helyzetet majd írjon ebbe a topikba, énmár kezdem unni.

    Ha szerintetek egy darab kör alapján belehet lőni egy versenyző tudását, és ez alapján befolyásolni az elérhető eredményeit, hajrá.
    Ha szerintetek oké hogy a bajnokság átjáró folyosó lehessen, kibelehet ugrálni "idegeneknek", befolyásolni a bajnokság alakulását, hajrá.
    Ha szerintetek egy bajnokság csak egymás után következő futamsorozatok összessége, hajrá.
    Ha Ti a prekvalon nemcsak az egykörre szoktatok gyúrni, hanem teljes futamtávokat is megtesztek, akkor rendben.
    Ha szerintetek a folyamatosan bukdácsoló, ütköző embereket ne lehessen B-re büntetni, rendben.
    Ha szerintetek a folyamatos eredményeket felmutató embereknek ne lehessen előjoga, ne jutalmazzuk, minden héten újszülöttként kelljen bizonyítania, hajrá.

    Első két futamon nekem leállt a játék ,így nincs futamidom...(Mugelloban Shakwdownon 3. lettem Sepangban 1.) Ilyenkor én C szerveren folytatom?Vagy nem indulok 1 futamon akkor mi a helyzet?
    Illetve szerintem így ugyanúgy B-n kezdenel a bajnokság elején...

    Másik ötleted:
    Kinek legyen bérelt helye úgymond A licensze?
    Tavalyi bajnokság első 12- nek? És a többiek prekiznenek? (Ilyesmit el tudnék képzelni, bár nem hinném h lesz itt ilyesmi )
    Szezon közben i bajnoki pontallasnak nem sok jelentősége van szerintem...Lehet pont a 2 első futam lesz végül a dobott futam,ahogy neked is valószínűleg...És ugye így pont ugyanúgy B szerveren lennél szezon első futamain ...

    És szoktunk azért Shakwdownon is lenni jó páran , nem csak a preki megy mindenkinél...

  15. #340
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Kinek legyen bérelt helye úgymond A licensze?
    Tavalyi bajnokság első 12- nek? És a többiek prekiznenek? (Ilyesmit el tudnék képzelni, bár nem hinném h lesz itt ilyesmi )
    Én nem. Utolsó pillanatban beesik valaki, mert nem volt ideje a 2 hét alatt és A szerveres gyakorlás nélkül?

  16. #341
    A consistencys bonyolítást elfelejtve, egy jóval egyszerűbb számítást találtam ki, ami jobban tükrözi egy pilóta versenyen elért eredményeit. a bajnokság aktuális futam előtti állásából számolom a Balázs féle szorzót, az első futamra pedig az előző bajnokság végső pontversenyét vettem figyelembe. persze baleset, vagy futamkihagyás miatt ez hátrányos lehet. így azért már érdekesebb eredmény jött ki. megcsináltam a számítást az első 3 futamra, mi lett volna ha. nyilván az új szerver elosztások miatt a futamok végeredménye is más lett volna, így a második harmadik futam szorzói is másképp alakulnának, de a módszer lényege látszik. ez figyelembe veszi az egykörös tempót, és korrigálja a versenyteljesítménnyel.

    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

    Nekem tetszik, és mivel minden adat megvan a szerveren a kívánt formátumban, a számítást is lehetne automatizálni, egy ilyen kódot megírni nem nagy kaland, de végső esetben a linkelt excel tábla is használható.

  17. #342
    Sinka Dani 33. Ha jól emlékszem Baumgartner Zsolt is odaért egyszer pontszerző helyre, de arra már nem emlékszem hányan kopogtattak nála, hogy az ő szerződésüket írja alá. Én személy szerint nem szeretem a hasonló elven működő iR besorolást se, 3 év alatt nem tudtam 2000 fölé menni, ennek ellenére élveztem a versenyeket, de nem tartottam jó megoldásnak, hogy én quali szerint befértem volna az első szerverre, viszont az elért pontjaim alapján csak 3-5-re. Egyszer rászántam egy szezont és sok versennyel feltornáztam 4000-re, de ettől nem lettem jobb, stabilabb, megbízhatóbb stb, csak több időm ment el rá. Nagy számok alapján több versennyel hamarabb jött össze a több pont, ennyi, de ettől nem javult semmit a versenyenkénti incidens, és kiesések aránya sem. Volt amikor egymás után 6-8 versenyen estem ki, aztán 10-12-őn nem. Szóval szerintem ezzel a rendszerrel sem a legjobbak, leggyorsabbak kerülnek majd egy szerverre, én kifejezetten sajnálnám, ha Sinka Dani kvalitású, vagy pl Michelisz nem férne be egy versenyre, mert csak egy beugrásra van ideje.

  18. #343
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A consistencys bonyolítást elfelejtve, egy jóval egyszerűbb számítást találtam ki, ami jobban tükrözi egy pilóta versenyen elért eredményeit. a bajnokság aktuális futam előtti állásából számolom a Balázs féle szorzót, az első futamra pedig az előző bajnokság végső pontversenyét vettem figyelembe. persze baleset, vagy futamkihagyás miatt ez hátrányos lehet. így azért már érdekesebb eredmény jött ki. megcsináltam a számítást az első 3 futamra, mi lett volna ha. nyilván az új szerver elosztások miatt a futamok végeredménye is más lett volna, így a második harmadik futam szorzói is másképp alakulnának, de a módszer lényege látszik. ez figyelembe veszi az egykörös tempót, és korrigálja a versenyteljesítménnyel.

    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

    Nekem tetszik, és mivel minden adat megvan a szerveren a kívánt formátumban, a számítást is lehetne automatizálni, egy ilyen kódot megírni nem nagy kaland, de végső esetben a linkelt excel tábla is használható.
    Az a gond, hogy ha valaki az elején B szerverre kerül, akkor egyre nehezebb lenne visszakerülnie, ahogy halad a bajnokság. És pont azt nem veszi figyelembe, amiből az egész kiindult, hogy van 1-2 B szerveres, aki jobb teljesítményt nyújt mint az A szerver közepe/vége. Magyarul a B szerveresek hátrányban lesznek a következő futamra nézve is, azon felül hogy már eleve kevesebb pontot szerezhetnek.

  19. #344
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A consistencys bonyolítást elfelejtve, egy jóval egyszerűbb számítást találtam ki, ami jobban tükrözi egy pilóta versenyen elért eredményeit. a bajnokság aktuális futam előtti állásából számolom a Balázs féle szorzót, az első futamra pedig az előző bajnokság végső pontversenyét vettem figyelembe. persze baleset, vagy futamkihagyás miatt ez hátrányos lehet. így azért már érdekesebb eredmény jött ki. megcsináltam a számítást az első 3 futamra, mi lett volna ha. nyilván az új szerver elosztások miatt a futamok végeredménye is más lett volna, így a második harmadik futam szorzói is másképp alakulnának, de a módszer lényege látszik. ez figyelembe veszi az egykörös tempót, és korrigálja a versenyteljesítménnyel.

    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

    Nekem tetszik, és mivel minden adat megvan a szerveren a kívánt formátumban, a számítást is lehetne automatizálni, egy ilyen kódot megírni nem nagy kaland, de végső esetben a linkelt excel tábla is használható.
    bünteti az újoncokat...még nagyobb hátrányba rakja aki B -C szerverre került az elején...
    csalóka is már a spilverstonei lapod , mert valószínűleg Sinka Dani még mindig nem lehetne A szerveren hisz csak a Bszervert nyerhette volna előzőleg...így a Sepangi lap is teljesen fals...
    bünteti azokat akiknek szezon közben ki kell hagyni egy versenyt ...

  20. #345
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Sinka Dani 33 ... Szóval szerintem ezzel a rendszerrel sem a legjobbak, leggyorsabbak kerülnek majd egy szerverre, én kifejezetten sajnálnám, ha Sinka Dani kvalitású, vagy pl Michelisz nem férne be egy versenyre, mert csak egy beugrásra van ideje.
    Igen ennek is vannak hátulütői, mint bármelyik felvetésnek ami eddig előkerült, csakúgy mint a jelenlegi rendszernek. mindegyik verziónál lesz 1-2 ember akinek fájni fog. Hozzáteszem, ebben a rendszerben csak az első futamra dobta volna vissza Danit (tudom ez is fura, de tényleg nincs mindenki számára tökéletes, a mostani meg a Kristóffal egy cipőben járóknak fáj, nem csak egy versenyen keresztül)

    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Az a gond, hogy ha valaki az elején B szerverre kerül, akkor egyre nehezebb lenne visszakerülnie, ahogy halad a bajnokság. És pont azt nem veszi figyelembe, amiből az egész kiindult, hogy van 1-2 B szerveres, aki jobb teljesítményt nyújt mint az A szerver közepe/vége. Magyarul a B szerveresek hátrányban lesznek a következő futamra nézve is, azon felül hogy már eleve kevesebb pontot szerezhetnek.
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    bünteti az újoncokat...még nagyobb hátrányba rakja aki B -C szerverre került az elején...
    csalóka is már a spilverstonei lapod , mert valószínűleg Sinka Dani még mindig nem lehetne A szerveren hisz csak a Bszervert nyerhette volna előzőleg...így a Sepangi lap is teljesen fals...
    bünteti azokat akiknek szezon közben ki kell hagyni egy versenyt ...
    Az újoncokat bünteti, de a többi nem igaz. Nézd csak meg jobban a táblázatokat az A B határvonalon. kiváló példa Kristóf, Szabó Zoli, én, de még lehetne elemezni. Preki szempontjából B közepén voltunk, versenyen az elejében, a következő futamra nem is húzott vissza az aktuális prekiből, sőt. Ez nem a pontokról szól, csak a prekval idők versenyteljesítménnyel arányos korrekciójáról.
    Persze, most lehet mondani, hogy magam felé húz a kezem, mert ezzel jól jártam volna, de ez pont valami olyasmi megoldás, amit Kristóf is keres, és nem is túl bonyolult. De mindegyik megoldásnál lesz olyan akinek fáj valami.
    Utoljára módosította: latoo; 2017. 03. 31. 11:34.

  21. #346
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen ennek is vannak hátulütői, mint bármelyik felvetésnek ami eddig előkerült, csakúgy mint a jelenlegi rendszernek. mindegyik verziónál lesz 1-2 ember akinek fájni fog. Hozzáteszem, ebben a rendszerben csak az első futamra dobta volna vissza Danit (tudom ez is fura, de tényleg nincs mindenki számára tökéletes, a mostani meg a Kristóffal egy cipőben járóknak fáj, nem csak egy versenyen keresztül)



    Az újoncokat bünteti, de a többi nem igaz. Nézd csak meg jobban a táblázatokat az A B határvonalon. kiváló példa Kristóf, Szabó Zoli, én, de még lehetne elemezni. Preki szempontjából B közepén voltunk, versenyen az elejében, a következő futamra nem is húzott vissza az aktuális prekiből, sőt. Ez nem a pontokról szól, csak a prekval idők versenyteljesítménnyel arányos korrekciójáról.
    Persze, most lehet mondani, hogy magam felé húz a kezem, mert ezzel jól jártam volna, de ez pont valami olyasmi megoldás, amit Kristóf is keres, és nem is túl bonyolult. De mindegyik megoldásnál lesz olyan akinek fáj valami.
    aki végigbukdácsol A-n az kisebb szorzót kap mint aki nyeri B-t...
    Sinka Dani , Mihalszki Csabi Bszerveres lett volna Mugellonés a következő futamon is rosszabb szorzót kapna mint az A véggiek...

    Toga meg pl Piski Tomi kihagyta Sepangot...tehát legrosszabb szorzót kapnaak...kb garantált a B szerver nekik, ahogy az újoncoknak az elsőn

  22. #347
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    aki végigbukdácsol A-n az kisebb szorzót kap mint aki nyeri B-t...
    Sinka Dani , Mihalszki Csabi Bszerveres lett volna Mugellonés a következő futamon is rosszabb szorzót kapna mint az A véggiek...

    Toga meg pl Piski Tomi kihagyta Sepangot...tehát legrosszabb szorzót kapnaak...kb garantált a B szerver nekik, ahogy az újoncoknak az elsőn
    Cáfolom, számolj csak utána.
    Dani feltehetően Mugellóban a B elején végzett volna, tehát kapott volna silverstonera egy kb 1,025-ös szorzót, amivel még mindig A szerveres lett volna.
    Toga és Piski Tomi hiába hagyták ki sepangot, a bajnokságban még mindig top 20-ban lesznek, és valószinűleg top 10-es prekit tudnak futni, tehát 1 kihagyással nem csusznak vissza akkorát, pedig a bajnokság elején vagyunk.
    Szerintem ott csúsztál el, hogy itt nem az előző futam alapján számítom a szorzót, hanem az összetett szerint.

  23. #348
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Eddig csak rosszabb megoldásokat láttam (a sajátommal egyetemben) mint a jelenlegi prequal

    Jönne egy Michelisz Norbi egyet versenyezni és mehet a B-re?
    De ugyan így valaki valamilyen probléma miatt nem tud indulni az első futamon és akkor a következőn már nem is lehet A szerveres? Pl Nagy Laci, akinek 2szer kifagyott a játék.

    Szerintem csak tényleg jól átgondolt ötleteket kellene ide betenni. Ez nem volt olyan

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen ennek is vannak hátulütői, mint bármelyik felvetésnek ami eddig előkerült, csakúgy mint a jelenlegi rendszernek.
    Akkor meg miért is váltanánk? Nem tökéletesről nem tökéletesre nem érdemes...

    A prequal rendszernek azt kell elérnie, hogy a soron következő pályán mért teljesítmény alapján a legjobb versenyzők kerüljenek az A szerverre. Egy olyan rendszer ami az adott pályán legjobb versenyzőt a B szerverre tudja tenni szimplán rossz. Jelenlegi prequal rendszer esetén a legjobb versenyző biztosan A szerveres és csak 2-3 kivételes eset van, hogy valaki amúgy versenyen jobb teljesítményt nyújt mint ahova a prequal teszi.

    Nem egy olyan rendszert kell kitalálni ami ezt a 3 versenyzőt nem szívatja, hanem olyant, ami senkit
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 03. 31. 13:01.

  24. #349
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nem egy olyan rendszert kell kitalálni ami ezt a 3 versenyzőt nem szívatja, hanem olyant, ami senkit
    Na olyan rendszer, ami senkit nem szivat, olyan nincs

    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor meg miért is váltanánk? Nem tökéletesről nem tökéletesre nem érdemes...

    A prequal rendszernek azt kell elérnie, hogy a soron következő pályán mért teljesítmény alapján a legjobb versenyzők kerüljenek az A szerverre. Egy olyan rendszer ami az adott pályán legjobb versenyzőt a B szerverre tudja tenni szimplán rossz. Jelenlegi prequal rendszer esetén a legjobb versenyző biztosan A szerveres és csak 2-3 kivételes eset van, hogy valaki amúgy versenyen jobb teljesítményt nyújt mint ahova a prequal teszi.
    Nézőpont kérdése az egész. Itt teszi fel a most felszólaló pár ember a kérdést. Az egy körön legjobban teljesítő versenyzőket, vagy a versenytávon legjobban teljesítő versenyzőket kell A szerverre tenni? Azt mondod a jelenlegi rendszer szerint csak 2-3 (szerintem 5-6 is van az) kivételes eset van, de az általam javasolt szerint sincs több 2-3 kivételes esetnél, csak másik 2-3 ember szív, nem a jelenlegiek
    a bajnokság előrehaladtával amúgy egy-egy verseny kihagyása már kisebb kihatással lenne az egészre.
    Másik dolog, hogy az arányosító szorzón lehet finomítani.

    Amúgy csak ötletelek, én elvagyok a jelenlegivel is, de látszik, hogy vannak hiányosságai, mint ahogy mindegyik javaslatnak.
    Szerintem a pontversenyt és az egykörös teljesítményt IS figyelembe vevő rendszer jó ötlet, erre csináltam egy kézzel fogható javaslatot (több ember ötletét összegyúrva), amit lehet finomítani, és meg lehet vitatni.

  25. #350
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Cáfolom, számolj csak utána.
    Dani feltehetően Mugellóban a B elején végzett volna, tehát kapott volna silverstonera egy kb 1,025-ös szorzót, amivel még mindig A szerveres lett volna.
    Toga és Piski Tomi hiába hagyták ki sepangot, a bajnokságban még mindig top 20-ban lesznek, és valószinűleg top 10-es prekit tudnak futni, tehát 1 kihagyással nem csusznak vissza akkorát, pedig a bajnokság elején vagyunk.
    Szerintem ott csúsztál el, hogy itt nem az előző futam alapján számítom a szorzót, hanem az összetett szerint.
    valóban ott csúsztam el...
    viszont igen nagy probléma "újoncok" kezelése...megmondom őszintén szerintem nem indultam volna el a bajnokságban , tudván h milyen tempót tudok menni Mugelloban 1 körön és hosszútávon is...mégis B szerver ...,
    ahogy Sinka Daninak is B szerver csak azért mert nem volt tavaly , így már eleve bukik egy csomó pontot , pedig gondolom azért jött h versenyben legyen a bajnokságért...vagy akár a Michelisz Norbis példa is fura lenne
    szóval ezt úgy tudod kivédeni h 1. futamon tisztán prekval van (és még a később csatlakozókat még mindig szivatja)...akkor meg ugyanott vagyunk mint most Kristóf is addig B szerveres míg sok a nevező bajnokság első 1 talán 2 fordulójában...

Oldal: 14 / 28 ElsőElső ||| 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •