Oldal: 28 / 28 ElsőElső ||| 18 24 25 26 27 28
Találatok: 676 - 685 (685 összesen)
  1. #676
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Még pár apró gondolat ehhez a témához.
    A "prequal pancserek" és "szélvészjanik".
    Nem itt kéne őket csesztetni. Kezdőnek lenni nem bűn és nem szégyen. Kilökni másokat a T1-ben szintén nem bűn és nem szégyen. Mindannyian megtesszük kivétel nélkül.
    Az hogy ezt nem tudjátok ott kezelni ahol kéne, hanem itt csesztetitek őket ahol nem kéne, szerintem ez sokkal nagyobb probléma.

    A téma maga azt sugalja hogy "B" szerveresnek lenni szívás és mindenkinek "A"-n kéne menni.
    Ez szintén melléfogás. Én minimum 1 éven keresztül teli tankkal és med-med-el mentem prequalon és a qualon is. Azért mert nem szerettem "A"-n versenyezni. Ott mindenkiben benne van a teljesítési kényszer. Ha két kanyar után nem tudta megelőzni a másikat, akkor már remegett a lába a féken, mert kell még a +2 pont.
    "B"-n ezzel szemben igazi gentleman racing volt, mindenki tisztelte a másik versenyét és nem az volt a cél hogy minél hamarabb "letudjuk" az előzést, hanem hogy élvezzük a versenyt.
    Ebben az időszakban sokkal több barátot szereztem itt, mint mikor "A-n én voltam a jani".

  2. #677
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tökéletes példa hogy miért éri meg ebben a rendszerben prekval huszárkodni
    Elöbb legyé gyors, aztán tanulj meg vezetni.

    Ezt a kérdést pedig már fel is tettem.
    Olyan emberekkel szeretnétek-e csatázni aki nem hibázik, aki az egész futamon végigmegy, szinte hiba nélkül.
    Vagy pedig olyanokkal akik villámgyorsak tudnak lenni, kinyomják a szart is, de a pályán rosszabbul viselkednek, rutintalanok, könnyebben hibáznak.
    Melyiket részesítenétek előnyben a másikkal szemben?

    És igen, bevallom, nekem nem élvezet az utolsó centik kifacsarása, nemvagyok ennyire maximalista, nem fogok 1 századért napokat egyedűl kőrözni. Inkább élményközpontú vagyok. De azért erősen gondolkodóba ejt hogy ha mások 5m-t nemtudnak beleset nélkül megtenni, meg olyan versenyintelligenciáról tesznek tanubizonyságot, amire fogom a fejemet, akkor Ők mégis hogy a francba járhatnak előrébb nálam? Miben profibbak?


    Azok a fránya statok
    Ezt a százalékot mihez mérted, nemértem. Mi/ki a 100%? Illetve a többiek ebben milyen mutatót produkálnak?
    Azért ezek a hülye pöttyök elég csalókák Nyílván egy tök más bajnokságot, más kocsikkal, más szabályokkal, más létszámmal, más ellenfelekkel kicsit nehéz egymással összevetni.
    Remélem az én pöttyeimből nem az jön le hogy egyre "rosszabb" vagyok.
    A Te piros pöttyeid elég impresszíven mutatnak ékformát, valóban. Nemkellett volna abbahagyni.
    A legelején úgylátom beragadtál egy B szerverre, mert mentél volna ott is lejjebb. Viszont a szórásaid alapján volt benned potenciál, már az elején is, késöbb mintha ezt kordában is tudtad volna tartani, konzisztensen.

    Mind1. Én megpróbáltam, tettem érte, felszínre hoztam a témát, próbáltam kifejteni, kifejezni hogy mit látok hibának. Ha valaki majd hasonlóan érzi akkor ír ide.
    Ez mind szép és jó és értjük. De tenni ki fog?
    Itt van rögtön 3 dolog amit tehetnétek:
    - a prequalt az eredeti (HGTRM) szabályzat szerint le lehetne zárni pénteken este
    - a "super pole" prequalt ki lehetne próbálni
    - a "B Top3 A-ra megy", ki lehetne próbálni

  3. #678
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Még pár apró gondolat ehhez a témához.
    A "prequal pancserek" és "szélvészjanik".
    Nem itt kéne őket csesztetni. Kezdőnek lenni nem bűn és nem szégyen. Kilökni másokat a T1-ben szintén nem bűn és nem szégyen. Mindannyian megtesszük kivétel nélkül.
    Az hogy ezt nem tudjátok ott kezelni ahol kéne, hanem itt csesztetitek őket ahol nem kéne, szerintem ez sokkal nagyobb probléma.

    A téma maga azt sugalja hogy "B" szerveresnek lenni szívás és mindenkinek "A"-n kéne menni.
    Ez szintén melléfogás. Én minimum 1 éven keresztül teli tankkal és med-med-el mentem prequalon és a qualon is. Azért mert nem szerettem "A"-n versenyezni. Ott mindenkiben benne van a teljesítési kényszer. Ha két kanyar után nem tudta megelőzni a másikat, akkor már remegett a lába a féken, mert kell még a +2 pont.
    "B"-n ezzel szemben igazi gentleman racing volt, mindenki tisztelte a másik versenyét és nem az volt a cél hogy minél hamarabb "letudjuk" az előzést, hanem hogy élvezzük a versenyt.
    Ebben az időszakban sokkal több barátot szereztem itt, mint mikor "A-n én voltam a jani".
    Ebből következik az is, hogy a többiek próbálnak gyorsabban menni, ezért kísérleteznek, hibáznak, fejlődnek. Még Kristóf megy egy számára is 98%-os biztonságos szinten, amivel ugyan relatíve lassú, de aki hibázik azt megelőzi. Ha ő is feszegetné a határait, gyorsabb lenne és hibázna. Magyarul pont ott van, ahol a teljesítménye alapján a helye is van, csak az egyik végletet képviseli.

  4. #679
    Két dolog nem tetszik nekem, amit jó lenne hanyagolni.
    Az egyik, hogy nem kellene hangoztatni, hogy a B szívás, mert nem az, és ez sértő lehet azoknak akik éppen B-re kerülnek. Azért mert valaki B-n megy még nem lúzer, nem ciki ott versenyezni. Azért ha megnézzük a prekvalt, az egymás melletti emberek között sehol nincs nagy időkülönbség, ez igaz az első 10-re, a 20-30 közöttiekre és igy tovabb. Gyakorlatban azt tapasztaltam, hogy akár A-n akár B-n mentem, mindig volt kivel harcolnom.

    A másik, amit nem kellene ennyire sulykolni, hogy A-n mindig tömegbaleset van az első kanyarban, és a fél társaság csak az első kör feléig jut, mert ez sem így van. Balesetek hol vannak, hol nincsenek, hol kisebbek holy nagyobbak. Még azt sem tudnám mondani, hogy van X ember akivel minden rajtnal baj van, mert ez is változó.

    A fenti két dolog ebben a formában olyan ferdítés, mint a nemzeti konzultáció, ha elég sokat hangoztatják, akkor az emberek készpénznek veszik, hogy igy van, közben a valóság nem ez.

  5. #680
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Egy dolog azért elsikkadt, de most nincs kedvem visszakeresni és idézni, de talán ez lenne a legfontosabb amit el kellene dönteni, mert sok mindent meghatároz. Kristóf írta valahol, hogy el kellene dönteni miért vagyunk, és mit akarunk?

    Számomra egyértelmű lenne hogy "bajnokságot" - még ha a gyökereinkhez méltatlan, minibajnokságot is 25% eldobható eredménnyel - rendezünk.
    Ehhez mi kell? Bajnoki cím amiért a tehetséges/kiváltságos 5% megküzd, mert lássuk be ennél többnek nincs esélye (lehet sokat is mondtam, de nem fogok nekiállni számolgatni). A többinek az marad, hogy küzd a maga környezetével és futamról futamra megmérkőzik azokkal akikkel egy szinten van, akikkel versenyben közelítőleg egyformán teljesít, hiszen akkor szórakozik a nép jól (elvileg).
    Ezzel szemben mi van? egymást követő versenyek vannak, amiknél a kiváltságos 5%-on kívül teljesen mindegy hogy ki - kivel, és hogyan esve kelve, adott esetben következményeket leszarva ahogy esik úgy puffan, körözgetünk. Meglepve olvasom hogy nem érdekli a népeket a pontverseny, a bajnokság állása, mondjuk ez sok mindent megmagyaráz, hiszen a legfőbb "motivációs erő" az lenen hogy több pontot próbáljak szerezni azoknál akikkel reálisan harcban vagyok - ha ez a top 3 akkor velük (ez kb megvan) de ha ez a 15. helyért küzdő 6-8 ember mondjuk akkor ott. És ha ez a motiváció megvan, akkor lehet érdemben beszélni arról hogy van a büntinek visszatartó ereje, meg nem adom fel a futamot mert kis pont is jól jön, kiismerem azt a 6-8 pilótát akivel küzdök a 15. helyért mert futamról futamra (évről évre?) megküzdünk. Érzem a fejlődést mert lassan biztosan már nem a 15. hanem a 10. majd az 5. helyért küzdhetek.
    Na ez nincs. Ezt nem támogatja a prekval, ezt nem támogatja a nyúlfarknyi bajnokság, ezt nem támogatja a mindent megengedő puha büntetési rendszer, ezt nem támogatja a "bármilyen hülyét behozzunk csak hogy többen legyünk" (akinek nem inge ugye) mentalitás.
    Jelenleg tökéletesen felesleges ezt az izét Bajnokságnak nevezni, ez most egymást követő független versenyek sorozata, ahol a kiváltságos 5% küzd a bajnoki címért a többiek meg próbálnak elmenni egymás mellett, ha sikerül sikerül, ha nem nem, majd legközelebb...

    Ezt kell eldönteni, aztán ha eldőlt, akkor lehet aszerint tervezni, szervezni. Ha csak 20 ember van aki bajnokságot akar és vállalja a kötöttséget, akkor legyen 20-22 fős TOP liga, a többiek meg B ligázzanak, hotlapozzanak, vagy bánja tököm mit akarnak azt csinálják.

    és egy poén mert nem hagyhatom ki...
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Még azt sem tudnám mondani, hogy van X ember akivel minden rajtnal baj van, mert ez is változó.
    nyugi..lesz
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  6. #681
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Én szerintem meg alapvetően jó versenyeket a célunk rendezni, amiket összefűzünk bajnoksággá. Szerintem semmi rossz nincs abban, aki csak futamról futamra szeretné jól érezni magát, és nem érdekli túlzottan a pontverseny. Ha mindenki betartja a szabályokat, akkor elfér itt mindenki, az is aki a pontokra hajt és az is aki az élményre. Pont ezért nem pontlevonás a büntetés, mert tiszta sor, hogy az sokakat nem izgat.

    Szerintem nem cél 18-20 fordulós fél évig tartó bajnokságot rendezni, amit elkezd 50 ember, de a végén csak csak a 10-15 elszánt fanatikus marad kergetni egymást... és a kutyának nincs kedve beszállni a buliba menet közben. Vagy ha egyszer elszállt a nete, egyszer meg el kell menni anyósékhoz családi vacsorára, akkor már cseszheti is pontversenyt. Szerintem nyugodtan lássuk be, hogy ez egy hobbi, egy szabadidős tevékenység, és senki sem szerződött pilóta, akinek más dolga sincs, mint részt venni a versenyeken. Ettől még senki sem lesz kevésbé jó ellenfél/versenytárs mert van más dolog is az életében, és ha vki nem tud az összes futamra jönni, akkor is csak jöjjön bátran, amikor tud, mert ott a helye a mezőnyben a vele azonos szinten lévő versenytársak között, akkor is ha nem a pontokért harcol. Persze a ló túloldalára sem szabad átesni, ezt aláírom, meg arról is lehet vitatkozni, hogy hol álljon a ló.


    Ha meg szerintetek túl sok a tapasztalatlan, vagy nem elég óvatos versenyző a mezőnyben, akkor nem a beugrókat kell ellehetetleníteni, hanem a problémás elemeket kellene tudni kiszűrni/kezelni valahogy. Lehet szigorítani a büntetési rendszeren (2 figy = BUÁ ), vagy esetleg be lehet vezetni vmi alkalmassági vizsgát, vagy próbaidőszakot az újoncoknak... de persze még az se biztos, hogy velük van a több baj.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 29. 21:41.

  7. #682
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Rém egyszerű Kristófot rá kell beszélni, venni ,motiválni hogy ne statokat bogarásszon topikot indítson hanem 2 hét alatt kötelezően menjen 5x1 órát prequalon és nem kéne tovább ötletelni.
    És részemről ebben semmi cinizmus és szemétkedés nincs, amikor leülök egy számomra ismeretlen pályához az első órában másodpercekre vagyok az elejétől , egyszer norbi is mondta egy interjúban, hogy érzetre ment egy jó kört és mikor megnézte rangsort elhűlt hogy mennyire van az elejétől gyúrta még pár napot és folyamatosan olvadtak a tizedek.
    Amibe energiát fektetünk ott jönni kell az eredményeknek.

  8. #683
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    "B"-n ezzel szemben igazi gentleman racing volt, mindenki tisztelte a másik versenyét és nem az volt a cél hogy minél hamarabb "letudjuk" az előzést, hanem hogy élvezzük a versenyt.
    Ebben az időszakban sokkal több barátot szereztem itt, mint mikor "A-n én voltam a jani".
    .
    Ezt most is így tapasztalom. Nem csak itt, de a WTCC-ben is. Szinte mindenki úriember, nem véletlenül sokkal kevesebb óvás is érkezik a B-s mezőnyből. Persze, általában kevesebben is vagyunk. Nyilván az A-n sokkal motiváltabbak mennek, nagyobb a teljesítménykényszer is, ez pedig hibákat szül.

    Mindazonáltal, az a "szabadkártyás" megoldás egy jó ötlet a B győztesének, és legalább átjárást biztosít a szerverhatáron lévőknek. És még két érv mellette - egyrészt szinte mindenkinek tetszett (1-2 ellenvélemény rémlik csak), másrészt nem okoz érdemi plusz munkát a szervezőknek.

  9. #684
    Jónás Bertalan Versenyző JONAS logója
    Csatlakozott
    2015. 09. 11.
    Város
    Ipolyság
    Üzenetek
    99
    Lehet, csak nekem tűnt fel, de az ACC prequal időknél vettem észre, hogy minden versenyző leggyorsabb ideje 01, 02- vél végződik, mármint az a valós idő, amikor azt futotta, ez véletlen, de ekkora nincs!? Pl. a mostani Misano!
    Fair Play és versenyszellem!

  10. #685
    Idézet Eredetileg JONAS írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet, csak nekem tűnt fel, de az ACC prequal időknél vettem észre, hogy minden versenyző leggyorsabb ideje 01, 02- vél végződik, mármint az a valós idő, amikor azt futotta, ez véletlen, de ekkora nincs!? Pl. a mostani Misano!
    Sőt, ha megnézed láthatod, hogy a perc is mindig 5-el osztható.
    Ez nem pontosan az az idő, amikor a kört futotta valaki.
    A program ami betölti a köröket pár percenkét ránéz a szerverre és úgy frissít szükség esetén, így az időzítése miatt láthatsz ilyen szép kerek időket.

Oldal: 28 / 28 ElsőElső ||| 18 24 25 26 27 28

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •