Oldal: 18 / 28 ElsőElső ||| 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 426 - 450 (685 összesen)
  1. #426
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez valóban a korábbi szöveg. Szerintem ennek módosítására nincs szükség, mert jobb módszer egyelőre nem merült fel. A probléma korábban sem ezzel volt, inkább a hasra ütés szerű meghatározással. Én azt mondom, hogy a fenti szöveg konzekvens alkalmazása rendbe teszi ezt.
    Az új szervező csoport értelmezésében a fenti szöveg:
    Mindig törekszünk az adott pálya maximális befogadóképességét kihasználni. Szerencsére a kiválasztott addonok többsége bővített rajtrácsos, így 24 főnél többen elférünk. Ami fix, a B szerver minimális 10 fője, ennél kevesebb nem lehet. Innentől egyszerű és kiszámítható a dolog. A pályacsomag hamarosan felkerül, így a maximális pit-ek száma megismerhető lesz. (Emlékezetből mondom, de azt hiszem Watkins nem a megadott 36, hanem csak 34 pites, és okayama is kevesebb talán, de a tisztánlátás kedvéért majd kiírom mindig a maximális pitek számát.)
    Több szerver esetén próbáljuk maximalizálni a létszámot a magasabb szervereken.
    Jól értem h 34 pites pályánál 44 nevezőnél 34 -10 lenne az elosztás?
    a másik dolog pedig: a 10 fő szerintem nagyon kevés , főleg h az elmúlt évek megmutatták h az a min 10-ből kevesebb lesz sokszor , mert már nem indul el ha kicsi szerverre jut...
    szerintem gáz h továbbra is azt erősítitek h csak az A szerver számít és ott legyen minél több ember ,a mezőny vége meg le van tojva... gyakorlatilag az az üzenet h ha nem férsz fel az A-ra , akkor ne gyere...

  2. #427
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Jól értem h 34 pites pályánál 44 nevezőnél 34 -10 lenne az elosztás?
    a másik dolog pedig: a 10 fő szerintem nagyon kevés , főleg h az elmúlt évek megmutatták h az a min 10-ből kevesebb lesz sokszor , mert már nem indul el ha kicsi szerverre jut...
    szerintem gáz h továbbra is azt erősítitek h csak az A szerver számít és ott legyen minél több ember ,a mezőny vége meg le van tojva... gyakorlatilag az az üzenet h ha nem férsz fel az A-ra , akkor ne gyere...
    Laci, nagyon jól látod a problémát.

    Lehetőséget kellene adunk minél több résztvevőnek a jobb szerveren való szerepléshez, miközben az további szervereken is biztosítanunk kellene az elegendő létszámot a valóban jó versenyekhez, de a két dolog sajnos ellentmondásba ütközik egymással.

    Se a jobb szerver maximális feltöltése, se a résztvevők egyenlő elosztása a szerverek között nem ideális megoldás.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 29. 12:24.

  3. #428
    Mint B-szerveres, még egy aspektusra felhívnám a figyelmeteket. A mezőny eleje mindig sokkal szorosabb, tehát ott a tényleges verseny egy futamon biztosan megvalósul, nem szóródik szét a mezőny. A B-szerveren viszont jellemzően jóval nagyon a difi sebesség tekintetében, így a mezőny emiatt is sokkal inkább szétszóródik. Ha ezt összeadjuk az eleve töredék létszámmal, nem nehéz rájönni, hogy miért nincs ott igazi verseny és ez miért nem vonz sokakat. Ha ott 10 ember nekiáll körözni, akik közt van akár 2-3 másodpercnyi köridő különbség, az minden lesz, csak épp verseny nem.

  4. #429
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, nagyon jól látod a problémát.

    Lehetőséget kellene adunk minél több résztvevőnek a jobb szerveren való szerepléshez, miközben az további szervereken is biztosítanunk kellene az elegendő létszámot a valóban jó versenyekhez, de a két dolog sajnos ellentmondásba ütközik egymással.

    Se a jobb szerver maximális feltöltése, se a résztvevők egyenlő elosztása a szerverek között nem ideális megoldás.
    Igen, ebben igazad van. És akkor mi a megoldás szerinted? Az, ahogy eddig csinálták a szervezők? Hasra ütéssel kitalálják, hogy hány embert soroljanak át az A-ból a B-be, hogy jó verseny legyen ott is? És miből fogják tudni, hogy hány ember elég a jó versenyhez? Ugyanúgy önkényesen, önhatalmúlag és mindenféle megalapozottság nélkül fognak emberek sorsáról dönteni, akiket így megfosztanak többek között egy valószínűleg több pont szerzésének a lehetőségéről és akik ezután joggal lesznek felháborodva?

  5. #430
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ebben igazad van. És akkor mi a megoldás szerinted? Az, ahogy eddig csinálták a szervezők? Hasra ütéssel kitalálják, hogy hány embert soroljanak át az A-ból a B-be, hogy jó verseny legyen ott is? És miből fogják tudni, hogy hány ember elég a jó versenyhez? Ugyanúgy önkényesen, önhatalmúlag és mindenféle megalapozottság nélkül fognak emberek sorsáról dönteni, akiket így megfosztanak többek között egy valószínűleg több pont szerzésének a lehetőségéről és akik ezután joggal lesznek felháborodva?
    Szigorúan magánvélemény:

    Mindenképpen önkényes és önhatalmú lesz, csak vagy egy csomó plusz munkával előre lerakunk egy fix mátrixot minden eshetőségre előre felkészülve (672 variáció), vagy 9 alkalommal a hasunkra csapunk, ami időben szerintem sokkal hatékonyabb egy ilyen teljesen harmadrangú kérdésben, hogy most 24-22-20 fő megy A-ra egy adott futamon.

    A prekval zárásig amúgy is teljesen lutri, hogy hány nevező lesz és hányan futnak még jobb időt, így a versenyzők szempontjából annyi a különbség, hogy nem óra egészkor, hanem óra 10-kor fogják biztosan megtudni, hogy hova kerültek. Ha pont lecsúszik az "A"-ról vki, akkor nekem teljesen mindegy, hogy azért haragszik ránk mert éppen most, vagy 2 hónappal korábban csaptunk a hasunkra egy áltudományosan alátámasztott képlettel, amiről már most tudjuk, hogy sehogysem lesz igazán jó, mert egyszerűen nincs jó megoldás erre a kérdése. Szerintem aki nincs bent a TOP1x-ben a zárás előtt, annak alapból tisztába kell lennie, hogy 3-4 váltózótól is függ, hogy bekerül-e "A"-ra és ebből csak 1 a "képlet", így bármikor benne lehet a pakliban, hogy lecsúszik tőlünk függetlenül is, mert vki mondjuk benevez elé zárás előtt fél perccel egy jobb idővel.

    Illetve az éppen lecsúszók lelki világnál szerintem fontosabb, hogy mi az összes résztvevő össz élvezeti értékét maximalizáljuk. Felőlem felháborodhat, de a másik 10 versenyző is ugyan úgy felháborodhat, hogy na akkor megint nem lesz tisztességes verseny a szerverükön, pedig nekik is jogok lenne hozzá... bár az is valamennyire igaz, hogy Ők kevesebbet tettek le az asztalra ezen jogukért a felkészülés során.

    Én ezt így látom, és nem látom rentábilisnek ezzel ennél sokkal többet foglalkozni, de ha az új szervezőség előrukkol egy jó kis képlettel, én támogatni fogom őket ebben.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 29. 14:20.

  6. #431
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én ezt így látom, és nem látom értelmét ezzel ennél sokkal többet foglalkozni, de ha az új szervezőség előrukkol egy jó kis képlettel, én támogatni fogom őket ebben.
    Konkrétan Lányi Tomi a #425-ös hozzászólásomra azt írta, hogy igen, úgy tervezik, ahogy írtam. Mire te nem sokkal később jó szokásodhoz híven kitörölted ezt a hozzászólását. Így támogatod őket? (ezt velünk is megcsináltad anno, nem is volt sokáig kedvünk szervezők lenni...)

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    vagy egy csomó plusz munkával előre lerakunk egy fix mátrixot minden eshetőségre előre felkészülve
    Nem nagy meló kitalálni egy megfelelő képletet. Ezt te is tudod, főleg, hogy az év elején hónapokig leveleztünk a témában és konkrétan több képlettel is előálltam, ami megfelelő lenne, amennyiben megszületne végre egy döntés. Úgyhogy megkérlek, hogy ne vetíts itt, ha egy mód van rá...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    , vagy 9 alkalommal a hasunkra csapunk, ami időben szerintem sokkal hatékonyabb
    Egyrészt több éve megy már erről a vita, szóval jóval többször 9 alkalom volt már ez a 9... Másrészt nem az időbeli hatékonyság itt a lényeg, hanem az emberi tényező kiiktatása egy olyan kérdésben, ahol az ember mindig is vitatott döntést fog hozni szemben egy előre, a legjobb tudásunk alapján lefektetett szabállyal...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    egy ilyen teljesen harmadrangú kérdésben, hogy most 24-22-20 fő megy A-ra egy adott futamon.
    Örülök, hogy ennyi tiszteletet mutatsz a versenyzők iránt. És ezek után pedig elvárod, hogy a versenyzők megfelelő tiszteletet mutassanak a szervezők iránt. "Harmadrangú" kérdéseket nem feszegetnek éveken át...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A prekval zárásig amúgy is teljesen lutri, hogy hány nevező lesz és hányan futnak még jobb időt, így a versenyzők szempontjából annyi a különbség, hogy nem óra egészkor, hanem óra 10-kor fogják biztosan megtudni, hogy hova kerültek. Ha pont lecsúszik az "A"-ról vki, akkor nekem teljesen mindegy, hogy azért haragszik ránk mert éppen most, vagy 2 hónappal korábban csaptunk a hasunkra egy áltudományosan alátámasztott képlettel.
    Ha le lenne fektetve a Szabályzatban egy képlet, akkor nem kérhetné ki magának egy versenyző sem. Benne van a Szabályzatban és kész. Más kérdés, hogy miért az van benne, ami benne van, de erre megint lehet azt mondani, hogy azt a legjobb tudásotok szerint alkottátok meg, lehet jobbat javasolni, ha van ötlet. Így minden egyes szerver szétválasztás konzisztens lenne és azok az emberek, akiket ez zavar, megnyugodnának. Nem az a kérdés, hogy 10 perccel korábban tudják-e meg, hogy hova kerültek, nem is értem, minek jössz mindig ezzel az átlátszó példával... Az nyugtatná meg őket, hogy az emberi tényezőnek és így a személyeskedésnek a látszatát sem tapasztalják a szerver besorolás folyamatában. Ez a lényeg, ezt kéne végre megérteni...

  7. #432
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Konkrétan Lányi Tomi a #425-ös hozzászólásomra azt írta, hogy igen, úgy tervezik, ahogy írtam. Mire te nem sokkal később jó szokásodhoz híven kitörölted ezt a hozzászólását. Így támogatod őket? (ezt velünk is megcsináltad anno, nem is volt sokáig kedvünk szervezők lenni...)
    Az új szervezőség sem beszélte még át ezt a kérdést, Tomi a saját elképzeléseit írta le, közben a szervezői topikban más szervezők is hozzászóltak (nem én), akik máshogy látták mint Tomi, én meg megkértem mindenkit, hogy ne legyen kikommunikálva semmi konkrét addig, amíg nincs közös szervezői álláspont.

    több képlettel is előálltam, ami megfelelő lenne
    Előálltál több képlettel, amik szerinted megfelelőek lennének, de részproblémákat és speciális helyzeteket figyelmen kívül hagynak, ezért szerintem egyik sem lett teljesen kielégítő, mert bizonyos szempontok mindegyikben a kelleténél jobban sérültek. De nagyra értékeltem azt a beszélgetést és sajnálom, hogy nem jutottunk a végére, ami főleg az én saram..

    Örülök, hogy ennyi tiszteletet mutatsz a versenyzők iránt. És ezek után pedig elvárod, hogy a versenyzők megfelelő tiszteletet mutassanak a szervezők iránt. "Harmadrangú" kérdéseket nem feszegetnek éveken át...

    ...Az nyugtatná meg őket, hogy az emberi tényezőnek és így a személyeskedésnek a látszatát sem tapasztalják a szerver besorolás folyamatában. Ez a lényeg, ezt kéne végre megérteni...
    Én 100%-osan tudom, hogy nincs személyeskedés, ezért nem érzem át ezt a problémát és hogy ennyit kéne foglalkozni vele és minden perce bosszant, hogy olyan problémára keressek megoldást, amiről tudom, hogy nem is létezik. Nincs személyeskedés.

    De ha csak ez a baj, akkor dobókockával kidobjuk, az megnyugtatóbb lenne? Tényleg azt gondolja vki, hogy a szervezők azt nézegetik, hogy a haverom a Pisti a 22., akkor ne csesszünk már ki vele, de az Árpit azt meg kéne szívatni? A szervezők azt nézegetik, hogy csesszünk ki legkevésbé 25-65 versenyzővel és én is az egész mezőny érdekeit próbálom tiszteletben tartani, ami gyakran sajnos szembe megy egyéni sorsokkal és érdekekkel, ez sajnos ilyen.

    A magam részéről (és itt a gond), a "jó" és általam elfogadhatónak tartott képletet nincs energiám, affinitásom és talán képességem se kidolgozni. Más meg nem foglalkozott eddig ezzel érdemben. Remélem az új szervezőségből majd tényleges meg tudja oldani vki ezt a kérdést, vagy a másik verzió, hogy legalább kőbe véssük a szar megoldást, amire én szintén nem vagyok képes*.


    *Ez sajnos jellemhiba nálam, hogy ha egy döntést nem tudok jól meghozni, akkor halogatom az utolsó utáni pillanatig. Pedig a nem döntés tudom rosszabb, mint a rossz döntés.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 29. 15:46.

  8. #433
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Konkrétan Lányi Tomi a #425-ös hozzászólásomra azt írta, hogy igen, úgy tervezik, ahogy írtam. Mire te nem sokkal később jó szokásodhoz híven kitörölted ezt a hozzászólását. Így támogatod őket? (ezt velünk is megcsináltad anno, nem is volt sokáig kedvünk szervezők lenni...)
    Ez az én hibám volt, még nem beszéltük át véglegesen ezt a kérdést.

  9. #434
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Tényleg legesleges legutoljára...
    bajnokság állása alapján legyen a szerver elosztás...így az versenyzik azzal a pályán akivel a bajnokságban is, így akár felezhetitek is a résztvevőket a szerverek között, vagy akármi, nem kell "hotlapozni" felkészülés gyanánt 2 hétig, mehetnének a pár körös versenyek végig rajtgyakorlásra, első pár kör tülekedésének gyakorlására.
    nyilván ki lehet dobni a prekval programot, de akár fel lehet használni egy párhuzamos hotlap bajokságra is, ha valakinek erre áll fel...

    esetleg az átlagkörös prekval, de az vmiért nagyon nem megy át
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  10. #435
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Tényleg legesleges legutoljára...
    bajnokság állása alapján legyen a szerver elosztás..
    Nekem az alapvetően tetszik, de nem kezel bizonyos problémákat:
    • Aki később csatlakozik és gyors, az nagyon sokáig nem azokkal fog versenyezni, akivel a képességei alapján kellene.
    • Ha vki mindig csak becsurog A végén futamokon, Őt nehéz lesz onnan kitúrni
    • Aki önhibáján kívül nem szerez pontot egy futamon az emiatt visszaeshet a rosszabb szerverre a következő versenyen, ami így halmozott hátrány.
    • Akinek egy adott futamra biztos helye van, azt nem motiválja a felkészülésre, többen nyomás nélkül bekényelmesedhetnek
    • A-B elosztás kérdésre nem ad ez se valós választ
    • Az eldobható futamok belezavarnak a képletbe...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 29. 16:25.

  11. #436
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem az alapvetően tetszik, de nem kezel bizonyos problémákat:
    • Aki később csatlakozik és gyors, az nagyon sokáig nem azokkal fog versenyezni, akivel a képességei alapján kellene.
    • Ha vki mindig csak becsurog A végén futamokon, Őt nehéz lesz onnan kitúrni
    • Aki önhibáján kívül nem szerez pontot egy futamon az emiatt visszaeshet a rosszabb szerverre a következő versenyen, ami így halmozott hátrány.
    • Akinek egy adott futamra biztos helye van, azt nem motiválja a felkészülésre, többen nyomás nélkül bekényelmesedhetnek
    • A-B elosztás kérdésre nem ad ez se valós választ
    • Az eldobható futamok belezavarnak a képletbe...
    • Aki később jön, ne rinyáljon.
    • Szűkebb kritérium a teljesítésre - nekem annak idején GPL kalandozások során kellett néha azért küzdenem hogy ne kapjak annyi kört hogy értékelhetetlen legyen a futam.
    • Önhibáján kívül nem szerez pontot? Az mi? Kilökik? Hát vigyázzon magára, meg másokra is hogy ne törjenek..hátha óvatosabb lenne a nép
    • Az elég valószínútlen hogy Toga - jah, nem őt elűztétek - szóval valamelyik élmenőnk annyira elkényelmesedik hogy törni zúzni kezdene nagy kényelmében, aki meg a első szervernyi nép második feléből kényelmesedik, az előbb utóbb visszaesik a bajnokságban is szóval nem hiszem hogy sok lazsálás lesz ott
    • Pont mint most, vagy tán mégis, illetve azért fájna kevésbé mert akivel harcban vag azzal a pályán is harcban maradsz (kivéve 1-2 embert a határon, de annyi emberrel most is ki van baszva..sőt többel.
    • Nem kell eldobható futam, amúgy meg miért is zavarna be, valamilyen VB állás mindig van, és csak az utolsó futam után derül ki, hogy melyik lesz eldobva

    olyan ez mint az átlagkörös prekval, próba helyett csak polemizálás megy...nyilván, kényelmesebb nem csinálni semmit...de akkor meg ne várjatok ötleteket...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  12. #437
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    olyan ez mint az átlagkörös prekval, próba helyett csak polemizálás megy...nyilván, kényelmesebb nem csinálni semmit...de akkor meg ne várjatok ötleteket...
    Már bocs, de én nem mondtam, hogy rossz az ölteted, csak hogy a koncepción még kicsit alakítani kell, hogy valóban használható legyen és érdemi előrelépés legyen. Azzal, ha úgy oldunk meg problémákat, hogy közben létrehozunk újakat, azzal nem biztos hogy előrébb vagyunk, ezeket azért érdemes átgondolni. Most ebben kapásból van 2-3 olyan finomítandó részlet, ami azt feltételezem, hogy jelen formájában többeknek nem lesz szimpatikus és elveheti a részvételi kedvet... ettől még az ötlet jó.

  13. #438
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Csak, hogy itt is legyen nyoma, a következő formula került kidolgozásra az A-B-C szerverre sorolás meghatározására a prekvalifikációs eredmények alapján.

    Több szerver esetén a versenyzők elosztása: a minimum létszám feletti versenyzők szerverek közti egyenlő elosztásához képest a magasabb szerverek másfélszeres arányban vannak előnyben részesítve. Ennek kiszámításához a szervezőség egy bárki számára elérhető kalkulátort használ.


    A formula bármennyi nevező és rendelkezésre álló rajthely esetén alkalmazható és egyfajta köztes megoldást képez a magasabb szerver előnyben részesítése és a minden szerverre a jó versenyhez szükséges elegendő résztevő biztosítása között. Jelenleg a AC GT3 bajnoki futamok lebonyolításánál került bevezetésre.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 15. 14:39.

  14. #439
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csak, hogy itt is legyen nyoma, a következő formula került kidolgozásra az A-B-C szerverre sorolás meghatározására a prekvalifikációs eredmények alapján.

    Több szerver esetén a versenyzők elosztása: a minimum létszám feletti versenyzők szerverek közti egyenlő elosztásához képest a magasabb szerverek másfélszeres arányban vannak előnyben részesítve. Ennek kiszámításához a szervezőség egy bárki számára elérhető kalkulátort használ.


    A formula bármennyi nevező és rendelkezésre álló rajthely esetén alkalmazható és egyfajta köztes megoldást képez a magasabb szerver előnyben részesítése és a minden szerverre a jó versenyhez szükséges elegendő résztevő biztosítása között. Jelenleg a AC GT3 bajnoki futamok lebonyolításánál került bevezetésre.
    ha már így, akkor már csak 1 javaslat, zárjuk le a nevezést korábban - 1-2 nap - így látszik hogy hol lesz a határ...és lehet még javítani aki akar...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  15. #440
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    ha már így, akkor már csak 1 javaslat, zárjuk le a nevezést korábban - 1-2 nap - így látszik hogy hol lesz a határ...és lehet még javítani aki akar...
    Hát a kérdés az, hogy mi a fontosabb, hogy mindenki előre lássa, melyik szerverre kerül, vagy hogy néhány fővel nagyobb lehessen a mezőny?

    Én a korábbi lezárást azért tudnám inkább támogatni, hogy a maradék időt a versenyre való felkészüléssel töltsék a résztvevők, ne a köridők hajszolásával, és ez persze a köridők zárolását is jelentené. Amit te írsz, az ettől egy pont egy ellentétes folyamatot generálna, amit szerintem te sem szeretnél.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 15. 15:48.

  16. #441
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát a kérdés az, hogy mi a fontosabb, hogy mindenki előre lássa, melyik szerverre kerül, vagy hogy néhány fővel nagyobb lehessen a mezőny?

    Én a korábbi lezárást azért tudnám inkább támogatni, hogy a maradék időt a versenyre való felkészüléssel töltsék a résztvevők, ne a köridők hajszolásával, és ez persze a köridők zárolását is jelentené. Amit te írsz, az ettől egy pont egy ellentétes folyamatot generálna, amit szerintem te sem szeretnél.
    Én arra gondoltam hogy a nevezés lezárásával a köridők még nem kerülnének zárolásra..
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  17. #442
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    27/15 vol a szerverelosztás. A szerver maxolással lehetett volna 30/12 is, de próbálunk minél több embert engedni A szerverre, hogy többeknek legyen esélye magasabb pontszerzésre, mindemellett igyekszünk megfelelő létszámot biztosítani a B-re is. Kérdezd meg Kristófot vagy TT-t örült volna-e egy 24/18-nak.
    A mod pálya nagyobb létszáma miatt volt ez most fura, de amúgy mindegy..

    Egyébként miért kedvezünk tizenX éve azoknak akik 1 körön mennek jót, de a versenyzés nem az erősségük, egy olyan közegben ami a versenyzésről szól?
    Tudom, ronggyá rágott csont és "tessék menni jobb kört prekvalon" de fordítsunk egyet az eddigi gondolkodásunkon, és mondjuk azt hogy OK, bejutottál A szerverre, de azért ne dőlj hátra és kocogjál körbe mert mögötted még verseny van...és bizony fésüljük össze a két szerver eredményét, főleg hogy a meghúzott (mindegy milyen módszerrel) határon az A és B szerverre kerülő két ember között mondjuk 1 század a különbség. Miért egyértelmű az, hogy a B szerveren nyugodtan lehet körözni az első helyen? nem igaz, ott is megy a harc, ha úgy alakul, lásd barcelona, ott is taktikáznak az emberek, ütköznek, stb. stb. ott is verseny van. Aki mondjuk fél - 1 perccel az élmezőny után A szerveren légüres térben, nyugodtan, egyedük köröz az miért fasza gyerek és aki ugyanezt teszi a B-n az miért nem? Csak mert van egy technikai akadály ami meggátolja hogy 50 ember versenyezzen egymással? Nem nézegettem az időket, hogy hogyan változna, de aki 2-3 kör hátránnyal de beér az "A"-n miután mondjuk rommá törte-zúzta magát és esetleg társait, az miért érdemel több pontot mint aki a B-n végigharcolta az első helyért adott esetben az egész futamot, tisztán, hibátlanul - lásd Kristóf legutóbb - (Ha egy szerveren mennének 50-en akkor így is úgy is mögötte végezne. Nyilván legtöbb embernek elég az "érzés" és mondjuk tuti jobb érzéssel szállt ki két hete a versenyből - mondjuk megint csak Kristóf - mint tegnap.

    Jah, tudom, változtatni kellene valamicskét az évtizedes szokásokon, de ha ez most a "friss vérrel" nem megy még egy próba erejéig sem, akkor soha
    (tegyétek az ötletelőbe vagy a kukába )
    Utoljára módosította: Sziszka; 2017. 10. 16. 21:47.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #443
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    A mod pálya nagyobb létszáma miatt volt ez most fura, de amúgy mindegy..

    Egyébként miért kedvezünk tizenX éve azoknak akik 1 körön mennek jót, de a versenyzés nem az erősségük, egy olyan közegben ami a versenyzésről szól?
    ...
    Jah, tudom, változtatni kellene valamicskét az évtizedes szokásokon, de ha ez most a "friss vérrel" nem megy még egy próba erejéig sem, akkor soha
    (tegyétek az ötletelőbe vagy a kukába )
    Szerintem az A szerver létszámának priorizálásával most pont hogy kicsit nyitottunk azok felé, akik nem hotlap huszárok, de versenyen jobban teljesíthetnek. Mentem már sokat B szerveren és biztos vagyok benne, hogy menni is fogok még sokat, mert én sem vagyok egykörön acélos. Nagyon sok élvezetes futamom volt B-n, valóban néha nagyobb harcokkal, mint A-n. A legjobb az lenne, ha mindenki mehetne egyszerre. De két külön futam eredményét összemosni nem gondolom hogy jó ötlet lenne. Lehet hogy óriási csatában jobb összidőt fut a B eleje, mint az A vége, de ha az A-n kört kapó pilóta ártatlanul belekeveredett egy balesetbe ami miatt hátraesett, amugy meg dobogós lenne, akkor ez talán mégsem feketén fehéren összehasonlítható dolog.
    A szétválasztás egy szükséges rossz, de szerintem az eredmények összemosása sem megfeleló megoldás a problémára.

  19. #444
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, ronggyá rágott csont és "tessék menni jobb kört prekvalon" de fordítsunk egyet az eddigi gondolkodásunkon, és mondjuk azt hogy OK, bejutottál A szerverre, de azért ne dőlj hátra és kocogjál körbe mert mögötted még verseny van...és bizony fésüljük össze a két szerver eredményét, főleg hogy a meghúzott (mindegy milyen módszerrel) határon az A és B szerverre kerülő két ember között mondjuk 1 század a különbség. Miért egyértelmű az, hogy a B szerveren nyugodtan lehet körözni az első helyen?
    Igen, nem egyértelmű. De ha tegyük fel össze lenne mosva a két szerver végeredménye, akkor egy élmenő megcsinálhatná azt (extrém példa), hogy csak a B-re prekvalizik be, ott lazán megszerzi a pole-t és nagy valószínűséggel nyilván végig vezetve meg is nyeri a versenyt szinte senki által nem zavartatva. Azért az belátható, hogy az idő eredménye nagy valószínűséggel jobb lesz, mintha forgalomban autózott volna az A-n...

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként miért kedvezünk tizenX éve azoknak akik 1 körön mennek jót, de a versenyzés nem az erősségük, egy olyan közegben ami a versenyzésről szól?
    Ezzel a felvetéssel amúgy egyetértek, kibővítve azzal, hogy a prekval huszárokon kívül az autók közötti különbségek miatt is vannak olyanok, akik nem a megfelelő szerveren mennek. Nem nagyon lehet szerintem feloldani ezt a ellentmondást, csak úgy, ha a prekval 3-5 kör átlagán alapulna.

    Esetleg még a következőt lehetne csinálni: nincs prekval, csak simán jelentkezés az adott futamra. A jelentkezőket a bajnokság állása alapján sorba rakjuk, mögéjük csapjuk az új versenyzőket mondjuk ABC sorrendben, és az így kapott sorrendet úgy osztjuk két szerverre, hogy az egyikre megy minden páratlan, a másikra minden páros. Így mindkét szerveren lenne mindenfajta képességű versenyző az UFO-tól a leggyengébbik. A verseny után pedig összemossuk a két szerver időeredményét.
    Tudom furcsa ötlet, valszeg azért, mert nem ittam még semmit se...

  20. #445
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Mivel ugyanezt boncolgatjuk az admin részlegen is, bedobok ide egy táblát, ami azt mutatja meg hogy nettő irdőeredmény szerint a B div győztese hol helyezkedhetne el a nagycsoportban (tavalyi szezon, csak azon pályák, ahol nem lett volna kördifferencia)

    Helyszín Győztes Relatív végeredmény Prekval helyezés Kiesettek
    Mugello Pakolicz Róbert P15 P23 2
    Silverstone Pfennig Kristóf P6 P35 6
    Sepang Tóth Szabolcs P13 P25 2
    Hungaroring Lóczi János P13 P24 1
    Spa Pfennig Kristóf P14 P25 6

    Persze, sokat jelent hogy valaki egyedül autózik vagy sem, de a B div elején is 2-3 küzd sokszor, nem csak az "A" közepén,
    de ebből a táblából is remekül látszik, hogy Silverstoneban Kristóf baszott gyakorolni a prekvalon!

    Ja nem, bocs, nem ez a tanulság, hanem az hogy tulajdonképpen konstans helye ban a B győztesnek eggyel feljebb is, viszont ezt pontokkal vagy bármi egyébbel nincs kompenzálva. Ha a kiesőket is kivesszük a képletből, akkor is az látszik, hogy átlag 8-10 helyet biztos lehetne fogni, ha nem lenne a megkötés.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  21. #446
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel a felvetéssel amúgy egyetértek, kibővítve azzal, hogy a prekval huszárokon kívül az autók közötti különbségek miatt is vannak olyanok, akik nem a megfelelő szerveren mennek. Nem nagyon lehet szerintem feloldani ezt a ellentmondást, csak úgy, ha a prekval 3-5 kör átlagán alapulna.
    Ez sajna semmit se segítene a Pori/Ferka pároson, hiszen 3 kör softon valószínű még mindig gyorsabb lenne mint 3 kör mediumon.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  22. #447
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ja nem, bocs, nem ez a tanulság, hanem az hogy tulajdonképpen konstans helye ban a B győztesnek eggyel feljebb is, viszont ezt pontokkal vagy bármi egyébbel nincs kompenzálva. Ha a kiesőket is kivesszük a képletből, akkor is az látszik, hogy átlag 8-10 helyet biztos lehetne fogni, ha nem lenne a megkötés.
    Azt a 8-10 helyet meg is kell ám szerezni, előzéssel. Illetve a forgalom hatása fokozatosan egyre jobban továbbgyűrűződik a mezőny hátsó részében, arról nem is beszélve, ha esetleg vmi nagyobb baleset történik a pályán, vagy ha még az autók is megsérülnek és egész futamon viszik magukkal az ebből adódó pár tizedes lassulást. Nem ugyan az, ha 1-2 autóval kergetőzöl az élen, vagy a 1x-edik helyen minden ami előtted történik kihat rád. Illetve a szervereken a környezeti körülmények sem feltétlenül azonosak, ezrét nincs rá semmilyen igazságos módszer, hogy a két szerver eredményét érdemben összevessük egymással.

    A szerverre besorolás módját kellene valahogy kiterjeszteni a puszta hotlapos időkön túlra, erre már érkezett pár javaslat (bajnokság aktuális állása, több körös prekval, előző futam B szerveres top befutók szabadkártya "A", stb...), ezeket lenne érdemes még tovább boncolgatni...

    Mindegyik rendszerrel van valami gond, ezért én elsősorban olyan megoldást preferálnék, ami egyértelmű előrelépést hoz minden szempontból a jelenlegihez képest, és nem esünk bele abba a hibába, hogy egyet lépünk előre, kettőt meg hátra..

  23. #448
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel ugyanezt boncolgatjuk az admin részlegen is, bedobok ide egy táblát, ami azt mutatja meg hogy nettő irdőeredmény szerint a B div győztese hol helyezkedhetne el a nagycsoportban (tavalyi szezon, csak azon pályák, ahol nem lett volna kördifferencia)

    Helyszín Győztes Relatív végeredmény Prekval helyezés Kiesettek
    Mugello Pakolicz Róbert P15 P23 2
    Silverstone Pfennig Kristóf P6 P35 6
    Sepang Tóth Szabolcs P13 P25 2
    Hungaroring Lóczi János P13 P24 1
    Spa Pfennig Kristóf P14 P25 6

    Persze, sokat jelent hogy valaki egyedül autózik vagy sem, de a B div elején is 2-3 küzd sokszor, nem csak az "A" közepén,
    de ebből a táblából is remekül látszik, hogy Silverstoneban Kristóf baszott gyakorolni a prekvalon!

    Ja nem, bocs, nem ez a tanulság, hanem az hogy tulajdonképpen konstans helye ban a B győztesnek eggyel feljebb is, viszont ezt pontokkal vagy bármi egyébbel nincs kompenzálva. Ha a kiesőket is kivesszük a képletből, akkor is az látszik, hogy átlag 8-10 helyet biztos lehetne fogni, ha nem lenne a megkötés.
    Erre lenne egy hasonlatom.
    Pistikét bedobom a medencébe és lemérem mennyi idő alatt ér át, majd a medencét feltöltöm piranha-kal és Julikát is bedobom.
    Majd levonom a következtetés:
    Julika nem tud úszni.

  24. #449
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    fésüljük össze a két szerver eredményét
    Már van ilyen, úgy hívják hogy rally! Mindenki végigmegy a pályán aztán idő alapján megvan a sorrend.
    Nem kell prequal, mindenki arra a szerverre megy amelyikre akar. Vagy lefutom otthon és beküldöm az időmet, a többi úgy sem számít.

  25. #450
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy lefutom otthon és beküldöm az időmet, a többi úgy sem számít.
    Asszem ilyen volt a legelső GP Legends bajnokság is itthon!

Oldal: 18 / 28 ElsőElső ||| 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •