Oldal: 1 / 28 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (685 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    Lightbulb Prekval ötletelő, A-B-C szerver

    Ide jöhetnek a mindenkori észrevételek, hibák, ötletek prekvalifikációs, szerverszétválasztós rendszerünkel, módszerünkkel kapcsolatban. Hogyan lehetne még jobbá, igazságosabbá, okosabbá tennünk...

    Infó:
    Ha nem működik a preki, vagy nem látod az idődet, vagy törölni kéne az egyik idődet, azt ne ide írbe, hanem az adott bajnokság topikjába.



    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönjük!
    Például az is leszűrhető, hogy az R2 győztese (Pfennig Kristóf) az ideje alapján az R1 -ben 9., az R2 második pedig az R1 -ben 10. lehetett volna. Jogos tehát Kristóf korábbi észrevétele az időmérő-huszárkodásról, ami szintén sok tényezős téma, és néhányszor ki lett tárgyalva.


    Probléma, igazságtalanság detektálva, lokalizálva. Ez volt a könnyebbik része. A fő feladat a megvalósítható megoldás kitalálása lenne, amit alkalmazni is lehetne, és nem szülne újabb problémát.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 08. 29. 22:08.

  2. #2
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    Probléma, igazságtalanság detektálva, lokalizálva. Ez volt a könnyebbik része. A fő feladat a megvalósítható megoldás kitalálása lenne, amit alkalmazni is lehetne, és nem szülne újabb problémát.
    átlagkörös (2-3) prekval két éve mondom, emlékei szerint mintha Feri azt mondta volna ohgy nem is nagy gond megcsinálni...csak hát nem lááták értelmét.....
    Utoljára módosította: Sziszka; 2016. 03. 12. 15:57.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    átlagkörös (2-3) prekval két éve mondom, emlékei szerint mintha Feri azt mondta volna ohgy nem is nagy gond megcsinálni...csak hát nem lááták értelmét.....
    És ettől mitől változna érdemben a helyzet? Aki tud 1 jó kört futni, az nem tud 3-mat? 10 kör átlagánál már érteném a logikát mögötte, de 3 szerintem édes kevés ahhoz, amit Ti akartok.

    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    az is leszűrhető, hogy az R2 győztese (Pfennig Kristóf) az ideje alapján az R1 -ben 9., az R2 második pedig az R1 -ben 10. lehetett volna. Jogos tehát Kristóf korábbi észrevétele az időmérő-huszárkodásról, ami szintén sok tényezős téma, és néhányszor ki lett tárgyalva.
    B és C szervereken top helyezettjei a versenyidők alapján mindig ott lennének az előző szerver erős középmezőnyében, ez mindig is így volt, nézzétek csak vissza az elmúlt X év eredményeit. Nem szabad elfelejteni, hogy míg a élen autózókat rendszerint semmi nem zavarja és légüres térben tudnak autózni, addig a középmezőny folyamatosan egymást hátráltatja a haladásban, így logikus, hogy nem tudnak olyan tempót menni... de ez nem jelenti azt, hogy B, C szerveren ne lennének Ők is ott a top helyezettek között.

  4. #4
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    B és C szervereken top helyezettjei a versenyidők alapján mindig ott lennének az előző szerver erős középmezőnyében, ez mindig is így volt, nézzétek csak vissza az elmúlt X év eredményeit. Nem szabad elfelejteni, hogy míg a élen autózókat rendszerint semmi nem zavarja és légüres térben tudnak autózni, addig a középmezőny folyamatosan egymást hátráltatja a haladásban, így logikus, hogy nem tudnak olyan tempót menni... de ez nem jelenti azt, hogy B, C szerveren ne lennének Ők is ott a top helyezettek között.
    többek között ezért gáz ha szabályok helyett hasraütéssel döntöd el ki melyik szerverre kerül....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    többek között ezért gáz ha szabályok helyett hasraütéssel döntöd el ki melyik szerverre kerül....
    Teljesen mindegy hol húzom meg a határt a hasraütésemmel, mert vki mindenképpen panaszkodni fog miatta.

    Ha túl kevés ember megy az utolsó szerverre, akkor az ott ragadtak fognak nyavajogni, hogy ennyi emberrel el sem érdemes indulni, ha meg túl sokat, akkor az A szerverről a B-re szorulók fognak mondogalódni, így a szervezőség mindenképpen csuklani fog.

  6. #6
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen mindegy hol húzom meg a határt a hasraütésemmel, mert vki mindenképpen panaszkodni fog miatta.

    Ha túl kevés ember megy az utolsó szerverre, akkor az ott ragadtak fognak nyavajogni, hogy ennyi emberrel el sem érdemes indulni, ha meg túl sokat, akkor az A szerverről a B-re szorulók fognak mondogalódni, így a szervezőség mindenképpen csuklani fog.
    Nem, mert az van a szabályzatban...és erre számítanak, ha önkényesen osztod szorzod..azon naná hogy morgolódok.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  7. #7
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, mert az van a szabályzatban...és erre számítanak, ha önkényesen osztod szorzod..azon naná hogy morgolódok.
    Márhogy mi van a szabályzatban?

    "Amennyiben a futamra 24-nél több versenyző nevez, akkor a bajnoki futam két, vagy több szerveren (A-futam és B-futam illetve szükség esetén C-futam) kerül lebonyolításra. Ebben az esetben az A-futam maximális létszáma 24 főben, míg a B-futam minimális létszáma 8 főben van meghatározva. Így 24 fő feletti létszámnál minimum az utolsó 8 versenyző a B-futamban kell részt vegyen. A szervezőség fenntartja jogot a szerverek maximális résztevőszámának módosítására az aktuális pálya adottságai fényében, a pontos szerver beosztás mindig futam topikjában kerül kihirdetésre a futam előtti órában."

    ???

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    B és C szervereken top helyezettjei a versenyidők alapján mindig ott lennének az előző szerver erős középmezőnyében, ez mindig is így volt, nézzétek csak vissza az elmúlt X év eredményeit. Nem szabad elfelejteni, hogy míg a élen autózókat rendszerint semmi nem zavarja és légüres térben tudnak autózni, addig a középmezőny folyamatosan egymást hátráltatja a haladásban, így logikus, hogy nem tudnak olyan tempót menni... de ez nem jelenti azt, hogy B, C szerveren ne lennének Ők is ott a top helyezettek között.
    Igen, igaz amit írsz, de ettől a probléma, a jelenség nem szűnik meg teljesen.
    • Aki prekis, egykörös autóval betalál a prekvalon, azt a nemprekis stílusú kocsik/pilóták nemtudják visszahozni.
    • Aki konzisztensen, egyenletesen, balesetmentesen tud menni, nem eldobálva, az (B,C szerverről) sehogyse tudja kamatoztatni képességét. Nem számiit, csak a prekval.
    • Az élmezőnybe miért ne lehetnének szoros csaták, egymáson menések? Nemhiszem hogy két pro pilóta, mondjuk toga-cola, netudna zavartalanul 1mp-en belül tök egyforma, gyors tempót menni.
    • Ezzel ellentétbe a középmezőnyben meg miért ne lehetne unalmas, magányos futamokat kifogni? Lehetne nyomni, csak szétörte a kocsiját, és prekire gyúrt.


    Talán azt kéne megnézni hogy személyre levetiitve, akik győzni tudnak, mennyire tudnak konzisztens, stabil köröket menni. Akármelyik szerveren, akármilyen pozicióban is vannak, éshogy van-e összefüggés a szerverükön, versenyükön elért eredményeinek ehhez. Azaz hogy a győzelem egyik kulcsa, a konzisztencia, a stabil köridők, a nemhibázás? (nem a preki, vagy a kvalra gyúrás túltolása)

    Nemtudok jó megoldást. De ne intézzük el azzal hogy áá, az A szerver végén lévők úgyis tuti megnyernék a B futamokat...

    Szerk:
    Hogy személyessé tegyem a dolgot, szemléltetésképp:
    Kétszer indultam most GT3, B szerveren, kishijján mindkettőt megnyertem.
    Egyszer indultam A szerveren (meg előző szezonokban) 10. lettem.
    De, és tuti lefogadom, ha megint A-n indulnék 10 körülis eredményt érnék el.
    Azaz ha csak B szerverre kerülök kapásból bukok mondjuk 10 helyet.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 03. 12. 19:14.

  9. #9
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, igaz amit írsz, de ettől a probléma, a jelenség nem szűnik meg teljesen.
    • Aki prekis, egykörös autóval betalál a prekvalon, azt a nemprekis stílusú kocsik/pilóták nemtudják visszahozni.
    • Aki konzisztensen, egyenletesen, balesetmentesen tud menni, nem eldobálva, az (B,C szerverről) sehogyse tudja kamatoztatni képességét. Nem számiit, csak a prekval.
    • Az élmezőnybe miért ne lehetnének szoros csaták, egymáson menések? Nemhiszem hogy két pro pilóta, mondjuk toga-cola, netudna zavartalanul 1mp-en belül tök egyforma, gyors tempót menni.
    • Ezzel ellentétbe a középmezőnyben meg miért ne lehetne unalmas, magányos futamokat kifogni? Lehetne nyomni, csak szétörte a kocsiját, és prekire gyúrt.


    Talán azt kéne megnézni hogy személyre levetiitve, akik győzni tudnak, mennyire tudnak konzisztens, stabil köröket menni. Akármelyik szerveren, akármilyen pozicióban is vannak, éshogy van-e összefüggés a szerverükön, versenyükön elért eredményeinek ehhez. Azaz hogy a győzelem egyik kulcsa, a konzisztencia, a stabil köridők, a nemhibázás? (nem a preki, vagy a kvalra gyúrás túltolása)

    Nemtudok jó megoldást. De ne intézzük el azzal hogy áá, az A szerver végén lévők úgyis tuti megnyernék a B futamokat...
    Nézd meg a replay-t, 20 körön keresztül mentem 1mp-en belül a hátam mögött Ficza Ferivel, aztán vagy 10 körön keresztül előttem 1 mp-en belül Leitner Norbival . Vagyis igazad van,a megoldás pedig: 1 körön is gyorsnak kell lenni.
    Utoljára módosította: Bakos Gábor; 2016. 03. 12. 19:16.

  10. #10
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És ettől mitől változna érdemben a helyzet? Aki tud 1 jó kört futni, az nem tud 3-mat? 10 kör átlagánál már érteném a logikát mögötte, de 3 szerintem édes kevés ahhoz, amit Ti akartok.
    nos, érdemben a leg(gyorsa)jobbak között valószínűleg semmi, de az aki egy - egy betalált körrel tud prekvalon előrébb végezni, de nem tud 2-3 egyforma kört menni, na ott már lenne hatása, ez feltételezésem szerint inkább inkább a középmezőny...
    vajh miért alkalmazzák ezt külföldi ligákban?

    az egy körös kiafaszagyerek eldöntésre meg ott lesz a kvali....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nemtudok jó megoldást. De ne intézzük el azzal hogy áá, az A szerver végén lévők úgyis tuti megnyernék a B futamokat....
    Tisztában vagyok a problémákkal, de én sem tudom a jó megoldást. Az hogy 1 kör helyett 3-at kel futni, az szerintem még ehhez édes kevés. Ha 10 kört kéne futni egyfolytában, annak már lenne értelme, de annak is vannak árnyoldalai, nehézkesebb lenne a nevezési folyamat és szerintem résztvevőket is vesztetnénk emiatt.

  12. #12
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg croatianus írta Hozzászólás megtekintése
    Márhogy mi van a szabályzatban?

    "Amennyiben a futamra 24-nél több versenyző nevez, akkor a bajnoki futam két, vagy több szerveren (A-futam és B-futam illetve szükség esetén C-futam) kerül lebonyolításra. Ebben az esetben az A-futam maximális létszáma 24 főben, míg a B-futam minimális létszáma 8 főben van meghatározva. Így 24 fő feletti létszámnál minimum az utolsó 8 versenyző a B-futamban kell részt vegyen. A szervezőség fenntartja jogot a szerverek maximális résztevőszámának módosítására az aktuális pálya adottságai fényében, a pontos szerver beosztás mindig futam topikjában kerül kihirdetésre a futam előtti órában."

    ???
    Tehát akkor szövegértelmezés...
    24 fő felett több szerver indul. A minimum 8 azért hogy ne legyen gond a kevés ember, ez lett meghatározva, tudomásul véve a szabályok alapján (régebben 6 volt mint mondtam....

    25 fő: 17+8
    26 fő: 18+8
    27 fő: 19+8 (ha ez lett volna nem szólok semmit, mert ez a szabály)
    ...és így tovább és így tovább egészen
    32 fő: 24+8.-ig
    ezután kezd el emelkedni a B szerver létszáma.

    "A szervezőség fenntartja jogot a szerverek maximális résztevőszámának módosítására az aktuális pálya adottságai fényében" arra vonatkozik amikor egy pálya nem rendelkezik 24 hellyel vagy többel mint 24. De ez jelen esetben nem állt fenn.

    Minden más létszámosztás hasra ütés aminek esetében tök felesleges volt szabályt hozni rá, elég odaírni hogy a VB éppen aktuális kedve szerint kerül elosztásra a nép. Nyilván ez a legkevésbé védhető szempont, ez történt legutóbb, és ez tudja okozni a legnagyobb panaszkodást (még ha ezt fel is fújom, de hát ellenzékben ez a dolgom). Nyilván ha ez lenne a szabályzatban akkor se szóltam volna egy szót se.

    Ezen felül még lehetne elfogadhatóbb döntéseket is hozni, de akkor ezt kell beleírni a szabályzatba, pl.:
    - köridők figyelembe vétele az szabályzatban megadott keretek között (tehát minimum 8 a B-n)
    - vagy létszám felezés. nyilván ez is fáj, de ha ez a szabály akkor belenyugszik mindenki.

    ha meg keveslitek a 8-at akkor legyen 10....de így már közeledünk a felezéshez..ami lényegesen eccerűbb...
    Utoljára módosította: Sziszka; 2016. 03. 12. 19:46.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    "A szervezőség fenntartja jogot a szerverek maximális résztevőszámának módosítására az aktuális pálya adottságai fényében" arra vonatkozik amikor egy pálya nem rendelkezik 24 hellyel vagy többel mint 24.
    Nincs odaírva mire vonatkozik...
    Továbbra sem értem mi bajod a "hasraütéssel", minden egyes futamon ki akarod számolni, hogy pont az utolsó A szerves legyél?


    Amúgy tök igazad van mindenben, de szerintem is ezt a témát feleslegesen túlfújod. Átírom a szabályt minimum 10 főre és akkor ez is le van tudva.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 12. 19:59.

  14. #14
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát akkor szövegértelmezés...
    24 fő felett több szerver indul. A minimum 8 azért hogy ne legyen gond a kevés ember, ez lett meghatározva, tudomásul véve a szabályok alapján (régebben 6 volt mint mondtam....

    25 fő: 17+8
    26 fő: 18+8
    27 fő: 19+8
    28 fő: 20+8 (ha ez lett volna nem szólok semmit, mert ez a szabály)
    ...és így tovább és így tovább egészen
    32 fő: 24+8.-ig
    ezután kezd el emelkedni a B szerver létszáma.

    "A szervezőség fenntartja jogot a szerverek maximális résztevőszámának módosítására az aktuális pálya adottságai fényében" arra vonatkozik amikor egy pálya nem rendelkezik 24 hellyel vagy többel mint 24. De ez jelen esetben nem állt fenn.

    Minden más létszámosztás hasra ütés aminek esetében tök felesleges volt szabályt hozni rá, elég odaírni hogy a VB éppen aktuális kedve szerint kerül elosztásra a nép. Nyilván ez a legkevésbé védhető szempont, ez történt legutóbb, és ez tudja okozni a legnagyobb panaszkodást (még ha ezt fel is fújom, de hát ellenzékben ez a dolgom). Nyilván ha ez lenne a szabályzatban akkor se szóltam volna egy szót se.

    Ezen felül még lehetne elfogadhatóbb döntéseket is hozni, de akkor ezt kell beleírni a szabályzatba, pl.:
    - köridők figyelembe vétele az szabályzatban megadott keretek között (tehát minimum 8 a B-n)
    - vagy létszám felezés. nyilván ez is fáj, de ha ez a szabály akkor belenyugszik mindenki.

    ha meg keveslitek a 8-at akkor legyen 10....de így már közeledünk a felezéshez..ami lényegesen eccerűbb...
    Szövegértelmezés haladóknak:
    A minimum azt jelenti, hogy nem kevesebb. Azt pedig nem jelenti, hogy nem több. Vagyis, ha egy szám előtt szerepel jelzőként, az azt jelenti, hogy több is lehet, sőt legalább annyi eséllyel lehet több, mint ugyanannyi.
    Ez az én tapasztalatom szerint a gyakorlatban is így volt eddig, nem nagyon emlékszem 8 fős szerverekre.
    Az tény, hogy ez egy gumiszabály, de sem a szabály szövege, sem az eddigi alkalmazása nem ad okot arra, hogy ha valaki hátulról a kilencedik, az biztos legyen benne, hogy nem az utolsó szerveren lesz.

  15. #15
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztában vagyok a problémákkal, de én sem tudom a jó megoldást. Az hogy 1 kör helyett 3-at kel futni, az szerintem még ehhez édes kevés. Ha 10 kört kéne futni egyfolytában, annak már lenne értelme, de annak is vannak árnyoldalai, nehézkesebb lenne a nevezési folyamat és szerintem résztvevőket is vesztetnénk emiatt.
    Az iracing Time Trial versenymódja lebeg a szemem előtt, ahol egy pályán kell hiba nélkül x számú kört menni. Nem tudom ez mennyire megoldható a prekval rendszerben, de egy kompromisszumos 5-6 körös megoldás azért talán javítana valamelyest a dolgon. Persze az meg mások érdekeit sértené, mert akik kizárólag az AC-ra, netán azon belül is kizárókag a GT3-ra gyúrnak és két hetet gyakorolnak egy pályát, készítenek kvalifikációs és verseny setup-ot is, joggal mondják, hogy miért szenvednek ők hátrányt a kvázi amatőrebb, a felkészülésbe talán kevesebbet feccelőkkel szemben?
    A verseny nekem is általában jobban sikerül, mint a prekval, de nem morgok emiatt, elfogadom. Ha több időt fordítanék a prekvalra, biztosan előrébb kerülnék ott.

  16. #16
    Pothorszki Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 23.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    49
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A verseny nekem is általában jobban sikerül, mint a prekval, de nem morgok emiatt, elfogadom. Ha több időt fordítanék a prekvalra, biztosan előrébb kerülnék ott.
    Ezzel én is hasonlóan vagyok. Bár az első 2 versenyem katasztrofális volt, de doningtonban végre úgy gondolom szenzációsat mentem mert első körben vissza estem az utolsó helyre és onnan guritottam be az autót majdnem az 5. helyre. A nagy forgalom ellenére sikerült a körh&#227;rányt elkerülnom. Ezúton is szeretnék elnézést kérni Kristóftól az előző versenyen történtek miatt

  17. #17
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    nos, rendben, én tévedtem, minden hülyeség amit mondok, és a legnagyobb rendben folyik minden - az is amit nem látunk
    eztán nem szólok semmiért, nem lesz ötletem, befogom és csak a versenyzésre koncentrálok...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #18
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nos, rendben, én tévedtem, minden hülyeség amit mondok, és a legnagyobb rendben folyik minden - az is amit nem látunk
    eztán nem szólok semmiért, nem lesz ötletem, befogom és csak a versenyzésre koncentrálok...
    A világ nem csak rikító fehér és éjsötét fekete. Teljesen felesleges így felfogni és bár sok mindenben megértem az elégedetlenségedet (sőt, egyet is értek némely aspektusával), ha a nagy többségnek megfelel ez a szisztéma, akkor nem próbálom rájuk erőltetni az én elképzelésemet, csak mert szerintem az jobb.
    A másik, hogy mindenki ugyanazon feltételek mellett versenyez, legalábbis ami a szabályokat illeti. Ha pár órával többet fordítanék a gyakorlásra a GT3-as szériában, biztosan beférnék a 2. szerverre, de mivel versenyzem több helyen és többféle szériában, kevesebb idő jut mindegyikre. Ez tükröződik az eredményekben is, de a cél nálam a versenytapasztalat gyarapítása. Mindenkinek máskép áll ehhez, ki többet, ki kevesebb időt fordít rá...

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nos, rendben, én tévedtem, minden hülyeség amit mondok, és a legnagyobb rendben folyik minden - az is amit nem látunk
    eztán nem szólok semmiért, nem lesz ötletem, befogom és csak a versenyzésre koncentrálok...
    Sziszka, szerintem ne hátrálj meg, nem tetszett valami, szóvá tetted, érveltél érte... és volt aki módszeresen és korrekten reagált az érveidre.
    Ez már csak így működik, ne duzzogj ha mások máshogy látják a dolgokat....

  20. #20
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...Futam felétől már megint csak azon gondolkodtam hogy a preki rendszer túl egykör hangsúlyos. Hogy túlságosan a preki dönti el a bajnokság alakulását. Túlságosan a betalált, egykör a fontos, és nem az hogy végigmenjen az ember, konstans tempóban, hiba, kocc nélkül. Aki időmérőn nem jó, de futamon jól teljesiit az háttérbe van szoriitva. Pl B-re. Miért nem azok mennek A szerveren akik végigtudnak menni. Vagy miért nem az első ~20 leghamarabb befutott versenyző? Vagy miért nem a bajnokságban első 20 helyezettje? Valóban a preki mutatja meg ki mennyire jó pilóta? És hasonlók...
    Nem mondod...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 22. 01:08.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  21. #21
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy miért nem a bajnokságban első 20 helyezettje?
    Azért az is elég komoly igazságtalanságot eredményezhet. Így, aki a 20-on kívülre kerül az elején, gyakorlatilag esélytelen, hogy onnan előbbre kerüljön. Ettől függetlenül egyetértek, hogy az egykörös kvalifikáció sem tökéletes, bár a valós életben is akadnak egykörös menők. Igaz, ott nincs 1. és 2. vagy akár 3. szerver.

  22. #22
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Mióta fut a GT3 prequalon mindig szenvedések árán az utolsó 5 hely valamelyikét bérlem ki.
    Futam napján már a szabadedzéseken és az időmérőn is jó helyezéseket érek el, és monzát leszámitva első 3ban végzek.
    Nyílván bevett módszerről van szó, nem is vitatom, de ha valamilyen változás lenne, az szerintem kicsit reálisabban tükrözné az erőviszonyokat és itt nem feltétlen az R1 tagjaira célzok,hanem a hátsó régiókra is.
    (Nem akarok senki mellett szónokolni sem, de pl. Sziszkát rendszerint látom, hogy rosszul jön ki a lépés és szív a prequal rendszer miatt)

  23. #23
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Azért az is elég komoly igazságtalanságot eredményezhet. Így, aki a 20-on kívülre kerül az elején, gyakorlatilag esélytelen, hogy onnan előbbre kerüljön. Ettől függetlenül egyetértek, hogy az egykörös kvalifikáció sem tökéletes, bár a valós életben is akadnak egykörös menők. Igaz, ott nincs 1. és 2. vagy akár 3. szerver.
    Inkább vmi mixre gondoltam, ami több dolgot is nézne. Pl előző futamon elért helyezés, végigment-e, bajnokságban hanyadik helyen áll, egykörös tempója, esetleg mennyire balesetveszélyes, hány büntije van...
    Plusz azis eszember jutott, hogy tetszőlegesen kiválasztok 2 pilótát, és mondjuk a kettőjük közé jönnek új, csak 1-2 futamos emberek, akik akár csak a prekin futnak gyors kört, akkor a két emberke közötti távolság, különbség tökre megnő a bajnokságban, holott tök ugyanazt a teljesiitményt nyújtották. A futamlétszám, az egykörös tempó mindenek felett, vagy a bajnokság "törzse" a fontosabb?
    Vicces hogy egy forduló kivételével B szerveres voltam mindig (4/3), és 6. vagyok a bajnokságban. Namind1, nem ég a ház, nemsiirok, de mindig lehet jobb megoldást találni.

  24. #24
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Futam felétől már megint csak azon gondolkodtam hogy a preki rendszer túl egykör hangsúlyos. Hogy túlságosan a preki dönti el a bajnokság alakulását. Túlságosan a betalált, egykör a fontos....
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Nem mondod...
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Azért az is elég komoly igazságtalanságot eredményezhet. Így, aki a 20-on kívülre kerül az elején, gyakorlatilag esélytelen, hogy onnan előbbre kerüljön. Ettől függetlenül egyetértek, hogy az egykörös kvalifikáció sem tökéletes, bár a valós életben is akadnak egykörös menők. Igaz, ott nincs 1. és 2. vagy akár 3. szerver.

    Nem is értem ezeket a kommenteket.
    Mintha a mostani F1ben nem engednénk a Mercedeseket az 1-2ből indulni mindig, azon az alapon, hogy "dehát a Ferrari versenytempója megegyezik a Mercedesével, induljanak minden második futamon ők a poleból"
    Soha, semmilyen körülmények között szerintem a világon nem reflektálta a kvalifikációs eredmény a stabilitást még. Talán a superpole "támogatja" valamennyire a megbízhatóságot, de ott is legfeljebb annyival, hogyha valaki hibázik, akkor kuka a jó rajthely. De ettől függetlenül ott is a leggyorsabbak jönnek előlről.

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    Preki ötletelő, ABC szerver

    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is értem ezeket a kommenteket.
    Mintha a mostani F1ben nem engednénk a Mercedeseket az 1-2ből indulni mindig, azon az alapon, hogy "dehát a Ferrari versenytempója megegyezik a Mercedesével, induljanak minden második futamon ők a poleból"
    Soha, semmilyen körülmények között szerintem a világon nem reflektálta a kvalifikációs eredmény a stabilitást még. Talán a superpole "támogatja" valamennyire a megbízhatóságot, de ott is legfeljebb annyival, hogyha valaki hibázik, akkor kuka a jó rajthely. De ettől függetlenül ott is a leggyorsabbak jönnek előlről.
    Na ha valós F1 példát hoztál fel (azért egy szim bajnokság, és valódi bajnokságok között ég és föld). Képzeld úgy hogy régen F1-ben pénteken(?) is voltak prekvalok. Vagy hogy hiivták őket? Túl sok csapat volt, és nem mindenki fért fel a rajtrácsra (az A szerverre). Szóval ha vki csinált volna egy egykörös bivaly autót. Mittomén szuperlágy gumi, 1 kör alatt megegye a garniturát, max dőlés, 5l-es tank, zéró szárny. Lényeg hogy csak egyszer betaláljon. Na ilyenek lettek volna az elsők a tévében, a rajtrács elején, de sosem jutottak volna el a futam végére, mert nincs szárnyuk, elfogyott a gumi, kicsi a tank. Mit láttunk volna? Szar versenyt. A kockás zászlót 8-en látták meg, bravó.

    A probléma hogy az A-B-C szerverek szétválasztásával, a prekval már alapból behatárolja, meghatározza az elérhető eredményt. És "csupán" hotlap szerint választjuk szét. Taktika, hosszútávra gyakorlás csak tovább silányul.
    Halkabban jegyzem meg, hogy a bajnokságoknál is erősiiti azt a trendet, hogyha nem nyerek, nemjön be, vmi balul sül el, akkor feladom.

    Neked is pont annyi esélyed van, hogy betalál egy jó idő, mint bári másnak. Bár nem értem, hogyha ennyire zúzod, akkor miért nincs sose meg az R1-re a prequalos időd? No offense
    Igen de mondjuk olyan kocsit választottam ami kezesebb, nem olyan könnyen eldobható, cserébe nemlehet vele WR-t menni?
    Nem a prekvalra gyúrtam hanem a futamszimulációkat teljesiitettem?
    Nem volt elég időm, hogy a prekvalon betaláljam azt az 1 kört, vagyhogy kitudjam maxolni?

Oldal: 1 / 28 1 2 3 4 5 11 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •