Oldal: 27 / 28 ElsőElső ||| 17 23 24 25 26 27 28 UtolsóUtolsó
Találatok: 651 - 675 (685 összesen)
  1. #651
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Gondolkoztam a megoldason. Az Indycar mintajara hozhatnank egy olyan szabalyt, hogy a korabbi bajnokoknak joguk van elindulni az adott futamon az A szerveren akkor is, ha csak B szerveres idot futnak. De kizarolag az utolso helyrol, tehat az idomeron nem vehetnek reszt.

    Kristof korabbi bajnok, indulhat A-n. A tobbi bajnok onerobol is be tud kerulni, ha akar.

    Problema megoldva, mert a mostani rendszer a Kristof nevu anomaliatol eltekintve szerintem a lehetseges legjobb.

  2. #652
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem nyilt titok, hogy a B a vesztesek szervere. Ez elég sértő a B szerveren indulókat tekintve. Nagyon sok jó futamot mentem már B-n, és attól mert nem tudtam 56 ontot szerezni csak 32-t, nagyon jól éreztem magam. Nekem, mint a középmezőny egyik tagjának, tökmindegy, hogy összetettben 15. vagy 23. leszek.

    Másik dolog, a mekinek tökmindegy, hogy 1 koros a prekval, vagy 10 körös, a hátránya nem időben jön ki, hanem a többi autóval szemben versenyben.

    A problémám az, hogy néhány hsz-el korábban kjelentetted, hogy nem kívánsz több energiát fordítani a prekire, ennek ellenére úgy érzed alanyi jogon be kell kerülnöd A-ra mert az évek alatt már bizonyítottál.
    Megnéztem az öszi teljesítményed, amelyik futamon indultál, időmérőn mindig jobb időt mentél, mint prekin, tehát van még benned hotlap tartalek is (ne fogjuk a qualy gumizódására, mert annyit nem segit)

    Mi lenne, ha a rendszer módosításának próbálgatása helyett, 1 órával többet próbálkoznál a prekin, teszteljük le akkor mi történne.
    Pontokról már nem is beszélek hogy mennnyire torzítja egy bajnokság állását (középmezőnyben) hogy ketté van választva.
    Ha ugyanezen a bajnokságon végigmennénk, de úgy hogy egy szerverre felférne mindenki, teljesen másképp festene a bajnokság állása (úgyérzem én elöbb lennék).
    Mentem sokszor B-n, álltalában olyanokkal mentem jót akik szerintem Á-sok, pl SzabóZ,LázárAtti(stb), de Ők is belerontanak, megelőztem őket stb. Szóval max félig voltak izgalmas futamaim. Azt viszont aláírom, hogyha nagyobb, kövérebb lenne a középezőny, akkor lehet hogy a B szerveren is jókat csatázhatnék, az 1. helyért.

    Időmérő VS Preki, legutolsó watkinsglen:

    mihi 1:43.619 - 1:43.903 (-0.284mp)
    toga 1:43.718 - 1:43.835 (-0.117mp)
    hmárk 1:43.911 - 1:43.756 (+0.155mp)
    én 1:45.090 - 1:45.405 (-0.315mp)

    Hátja. Gumizódik. Plusz nyomás. Kiaknázatlan lehetőségek. Mondjuk aki +fél mp-el lassabb az is érdekes...
    Amúgy HTCM-ben is emlékszem hogy éles helyzetben időmérőn, legtöbbször kijött belőlem a plusz
    Nyomás alatt nő a pálma?
    Más meg nyomás alatt szétesik?

    Ha a bajnokság legelső futamán lenne egy prekval, ami eldöntené hogy onnantól ki melyik szerveren indulna, egészen biztosan jobban odatenném magam, és több időt töltenék a prekvalon. De ezt kéthetente bizonyítgatva, több időt belerakva egy db körbe, mint maga az egész verseny. Úgy hogy vkinek a versenye 1 kanyar, 5 perc alatt kuka. Kösz nem. És minderre én vagyok az élő bizonyíték, hogy lassabb versenytempóval előrébb végeznék mint szélvészjani (HA nincs szétvágva szerver).

  3. #653
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    egyébként indultam olyan bajnokságban ahol kb 80 embert kellett elosztani és 16 vagy 20 volt egy szerveren a max létszám (erre már nem emlékszem pontosan)
    D szerver is volt meg külön volt egy "PRO" szerver is

    szezon előtt volt a szerverelosztás , melyről 3db 30 perces futam összideje döntött (3 pálya illetve ott volt eső is így egy esős volt az egyik futam ebből)
    2 alkalom volt megadva (2 vasárnap) és úgy rémlik még volt egy pótselejtező azoknak akiknek valami kínja volt , vagy akart javítani , mert úgy érezte több van benne...

  4. #654
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Zoli.
    Nyugodtan fejtsd ki részletesebben. Én, és lehet más sem tudja miről van szó, hogyan megy más rendszerben, megeshet hogy okulnánk, vagy tanulnánk is belőle.
    Semmi különös nem volt csak annyi ,hogy az A szerver utolsó két versenyzője helyet cserélne a B első kettővel.
    Mondjuk amit Laci ír most az sem rossz a pro szerver.
    Az tuti hogy itt ez elég rossz a folyton változó létszám miatt.
    Én is valahogy így ligázom nem teszek már túl sok időt bele a gyakorlásba, szerencsémre iR ben a rendszer miatt nem is kell.
    Neked sajnos ahogy elnézem kelleni fog mert ,hogy változás nem lesz az tuti.
    Ha meg akarnátok ezt oldani meg lehetne mert lenne erre csomó nagyon jó megoldás .
    Mondjuk nekem ez a Pro szerver nagyon tetszik emelné is a színvonalat nem kicsit.
    Szezon elején egy prequal szezon közben csak kihalásos alapon lehetne bejutni.
    Szezon végén utso öt pro első öt B vel helyet cserél vagy valami hasonló.
    Utoljára módosította: ozoli78; 2017. 11. 28. 21:02.

  5. #655
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Időmérő VS Preki, legutolsó watkinsglen:

    mihi 1:43.619 - 1:43.903 (-0.284mp)
    toga 1:43.718 - 1:43.835 (-0.117mp)
    hmárk 1:43.911 - 1:43.756 (+0.155mp)
    én 1:45.090 - 1:45.405 (-0.315mp)

    Hátja. Gumizódik. Plusz nyomás. Kiaknázatlan lehetőségek. Mondjuk aki +fél mp-el lassabb az is érdekes...
    Amúgy HTCM-ben is emlékszem hogy éles helyzetben időmérőn, legtöbbször kijött belőlem a plusz
    Nyomás alatt nő a pálma?
    Más meg nyomás alatt szétesik?
    Szerintem ez megint azt támasztja alá, hogy Kristóf te kb 1 órát köröztél futam előtt, Csabi sem sokkal többet (ahogy le is írta fórumon), én viszont magamhoz képest egészen sokat, mert hajkurásztam a Mekiket (de minek?...)

    Tudok linkelni én is érdekes statokat preq vs időmérő tekintetében, ami nem sok mindent támaszt alá, de statisztikailag érdekesek:
    http://www.gtr-masters.hu/prequal/10204/full
    http://www.gtr-masters.hu/result/10204

    Szóval ahogy vasárnap írtad, félig továbbra is egyet érted Veled és támogatom azt amit szeretnél elérni, de amit továbbra is nehezményezek, hogy Te is tudnál még jobb lenni preq-n (ezért csak a félig egyetértés), és be tudnál kerülni A-ra, ha rászánnád az 1 óra helyett a 2 heti/3 órát, amit azért könnyen kivitelezhető bármennyire elfoglalt az ember.

    És ezt már én is leírtam, amit Barcalaci is (mi egyébként nagyon egyformán gondolkodunk, már többször kiderült), hogy a többkörös preq és egyéb ötletek terén sem kerülnél előrébb, mert ugyanolyan kevés időt fordítanál rá mint eddig, a többiek viszont ugyanannyit mint eddig és a plusz munka, mint minden területem kifizetődő és megvan a gyümölcse.
    A joker-B egész jó ötlet egyébként!
    Any Given Sunday!

  6. #656
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk nekem ez a Pro szerver nagyon tetszik emelné is a színvonalat nem kicsit.
    Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy nem "A" lenne a neve, hanem "Pro"?
    Mert több ember attól nem lesz, így a vélt (vagy valós) probléma sem szűnne meg.

    szerintem.

  7. #657
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt ma láttam pesten - vidéken is vannak már ilyen plakátok??
    Azt hiszem ebből egy univerzálisan használható plakát lehetne itt

  8. #658
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem amúgy eléggé túlértékelitek ezt a futamra készülés dolgot. Mi kell egy futam teljesítéséhez?
    ismerni a pályát ->amit megismersz hotlapozás alatt is.
    Beállított autó -> amit beállítasz prekizés alatt, futamra minimális változtatás esetleg szükséges, de ezt pár teletankolt kör alatt megtehetsz, akár a futam előtti órában
    nehezebb autó kezelésének megszokása -> prekin teletolod az autót, mész néhány kört kitapasztalod a megnőtt féktávokat, esetleg súlypontváltozást stb, de ez tényleg hamar, pár kör alatt megtapasztalható

    konzisztensen, hiba nélkül több kört menni a prekizés alatt is lehet kevés benzinnel. nem hiszem, hogy mindenki úgy prekizik, hogy csak 1 körre tankol.
    versenyen kevés hibával menni magában foglalja, hogy hogyan kezelsz többszereplős szitukat, előzéseket, védekezést, ezt meg csak (éles vagy teszt) futamon lehet, hiába körözgetsz egyedül a pályán 40 körön keresztül, ott nem tudsz erre felkészülni.
    Hát ez az, hogy én versenyre felkészülés gyanánt, ha kicsit komolyabban veszem, akkor nem prekvalon körözgetek, hanem offline versenyeken szokom a gruppenes szitukat és nem úgy esek be a versenyre, hogy nem tudom milyen az, amikor itt vagy ott más íven és szélárnyékban kell közlekednem, stb... A másik a mentalitás, hogy így jobban belém ég, mit lehet és mit nem érdemes megpróbálni a pályán mások ellen. Olyan jó egy éve átálltam erre és azóta gyakorlatilag megszűntek az óvások ellenem, miközben hátrébb nem végzek most sem.
    Azt mindenki maga döntse el, hogy mi a fontosabb a számára? Egy gyors körrel kivívott indulás jobb szerveren és utána magyarázkodni, esetleg BUÁ-zni, vagy esetleg egy tiszta versenyt futni pár pozícióval hátrébb?

  9. #659
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Egy stabil B szerveres véleménye:

    Az, hogy degradáló B, C... ZS szerveren indulni, szerintem igen nagy baj a fejekben, és részben a jelenlegi szabályrendszer is tehet róla.
    És nem mellesleg azt eredményezi, hogy az újakat durván lealázza és ezzel el is zavarja a Ligából nagyjából azonnal, miután olvas egy-két ilyen hozzászólást.


    A Pontverseny:
    Most komolyan ez valakit motivál arra hogy azon sírjon hogy juj, a B-n kevesebb pontot kap???
    Mégis mi a f*szt számít??? Az első 3-5 embernél még oké, mert közülük dől el ki lesz dobogós. De a többi, aki akármit is csinál, esélye nincs a dobogóra, annak az kellene hogy legyen az inspiráció, hogy egy jó versenyen induljon, legyen kivel versenyezni, harcolni, előzni, védekezni. Élvezni azt amiért ezt csináljuk. Ebben pedig aztán egyáltalán nem számít hogy a 10. helyért harcolsz, vagy a 25. vagy akár a 45. pozícióért. De a pontok amit a helyezésért kapsz??? végképp értelmetlenek - hiszen jelenleg SEMMIT nem számít sehová.

    Hogy az "újak" egyből A szerveren kezdenek, csak mert gyorsan körbeértek egy ÜRES pályán?
    Meg is van az eredménye. De ha nektek ez kell...

    Szerintem teljesen normális lenne, ha az A szerverért fel kellene mutatni valamilyen VERSENY teljesítményt.
    igen, pl azt, hogy a B, C, ZS szerveren képes kikerülni a nála lassabban versenyzőket anélkül, hogy letolná őket a pályáról.
    igen azt is, hogy nem nyom ESC-et az első balesetnél, hanem célba tudja vinni az autót 1, 2 ,3 , X versenyen.

    A jelenlegi büntetések nevetségesek és értelmetlenek. Rengeteg feladatot adnak a szervezőknek, miközben tejesen elfogatott hogy az "élmenők" (tisztelet a kivételnek) rendszeresen, akár több BUA-t is letolnak egyetlen versenysorozat alatt. Ez egyszerűen nevetséges. Vagy inkább szánalmas?

    Összességében szerintem nem jutunk előrébb egy tejesen újragondolt, a jelenlegi szabályoktól és megszokásoktól mentes rank rendszer nélkül. Amihez hozzáteszem MINDEN adat rendelkezésre áll. egyszer valaki fel is vázolt már valami ilyesmit, de a "vének tanácsa" leszavazta (vagy csak ignorálta)
    amit részben meg is értek, hiszen szerintem sem jó egyből a feje tetejére állítani a működő rendszert.
    Inkább párhuzamosan kellene bevezetni, és 2-3 versenysorozat alatt szerintem értelmesre lehetne is hangolni...

    Szerintem.
    Utoljára módosította: zrubi; 2017. 11. 28. 21:53.

  10. #660
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy nem "A" lenne a neve, hanem "Pro"?
    Mert több ember attól nem lesz, így a vélt (vagy valós) probléma sem szűnne meg.

    szerintem.
    ott egyébként azért volt "PRO" szerver a neve mert ott volt tiltva minden segítség...(és a leggyorsabbak is így nyomták amúgy)
    egy iilyesmi rendszer talán működhetne amúgy:

    1. a szezon előtti "preki versenyek jó képet adnak arról h ki hova való
    2. 20 főben állapítanám meg a szervereket
    3. ha véletlenül érkezik egy olyan ember szezon közben aki nagyon kilógna B-szerverről preki alpján (hisz az mehet ugyanúgy hétközben futam felkészülés gyanánt) akkor adnék neki szabad kártyát A-ra
    4.a futamok utiolsó 3 helyezettje és a B dobogó helyet cserél futamonként ( plusz ösztönző B-s versenyre illtve plusz ösztönző A végének , illetve a rage quit-ek ellen is ösztönző : )

    a szezon előtti prekit mondjuk 2 db 45 percessel hajtanám végre (eltérő karakterisztikájú pályákkal)

  11. #661
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Elsősorban nem Kristóf problémája miatt támogatnám a B 1.hely=szabad kártya rendszert, de így nagyobb rangot adnánk a B szervernek is, szerintem pár hónap alatt bővülne a létszám, és elérhetnénk B-n is a min. 20 fős mezőnyt.
    Ha mindig Kristóf nyerne B-n, akkor is csak minden második futamon jutna A-ra, és minden másodikon másé lenne az érdem.
    Az aki pedig csak éppen B-re csúszna prekvalon, biztos hajtana ,hogy a következő futamra elkerülhesse a szerver határon való táncolást.
    Szerintem a mezőny legeleje is akkor szórakozik a legjobban ha végig csatázik futamon, és esetleg 2. lesz, és nem akkor ha fél kőr előnnyel lesz 1.
    Az hogy a teli tankkal végig általában mindkét szerveren eredményre vezet mégiscsak azt mutatja, hogy a defenzív taktika kifizetődőbb, és a mezőny nagy része az egy gyors kőrre edz többet.
    Hozzáteszem, kénytelen is, különben hátrébb csúszik prekvalon
    Utoljára módosította: izitom; 2017. 11. 28. 22:22.

  12. #662
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolkoztam a megoldason. Az Indycar mintajara hozhatnank egy olyan szabalyt, hogy a korabbi bajnokoknak joguk van elindulni az adott futamon az A szerveren akkor is, ha csak B szerveres idot futnak. De kizarolag az utolso helyrol, tehat az idomeron nem vehetnek reszt.

    Kristof korabbi bajnok, indulhat A-n. A tobbi bajnok onerobol is be tud kerulni, ha akar.

    Problema megoldva, mert a mostani rendszer a Kristof nevu anomaliatol eltekintve szerintem a lehetseges legjobb.
    Gondolkodtam már ilyesmibe, hogy aki 'régi' masters-es annak bizonyos helyeken több előnyt, privilégiumot adhatnánk. De azért ez elég véleményes tud lenni. Minden bajnokságnak szűzként kell indulnia. Új évszak, új lehetőségek, új remények. De hogy minden egyes futamnak is vakon kéne kezdődnie, az sztem megér egy misét.
    Pl én vmi régi vasas bajnokságot nyerhettem meg, aminek nemsok köze van a GT3-hoz. Más vki meg lehet 5évvel ezelött egy másik szimmel lehetett bajnok. Mi van ha 5 exbajnok indulna egyszerre? Hogy a francba váltanánk be?

    Lehet velem példálozni, de jó lenne ha nem rám lenne kihegyezve. Azért egykét régi pilóta már a szívére tette a kezét és elismerte hogy túl van pörgetve a prekval, többet kell rá készülnie, többet kell tornásznia mint a futamra.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    egyébként indultam olyan bajnokságban ahol kb 80 embert kellett elosztani és 16 vagy 20 volt egy szerveren a max létszám (erre már nem emlékszem pontosan)
    D szerver is volt meg külön volt egy "PRO" szerver is

    szezon előtt volt a szerverelosztás , melyről 3db 30 perces futam összideje döntött (3 pálya illetve ott volt eső is így egy esős volt az egyik futam ebből)
    2 alkalom volt megadva (2 vasárnap) és úgy rémlik még volt egy pótselejtező azoknak akiknek valami kínja volt , vagy akart javítani , mert úgy érezte több van benne...
    Hátja.
    Igyugye a bajnokság létszámának a fogyatkozásával kiürülhetnek a szerverek.
    Minél nagyobb a összlétszám annál több hasonló képességű pilótát lehet egymás mellé rakni.
    Minél több vágás, minél több szeletre van bontva a népség, annál inkább belenyúl meseterségesen az eredménybe.
    Az elvágásoknál figyelembe lehetne vennie hogy azonos tudású, ligájú emberek kerüljenek össze. Azaz ha a futamot két szerverre kell bontani, akkor ahol a legnagyobb rés van két prekiidő között, ott legyen az AB vonal (talán ott szól legkevésbé bele?).

    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Semmi különös nem volt csak annyi ,hogy az A szerver utolsó két versenyzője helyet cserélne a B első kettővel.
    Mondjuk amit Laci ír most az sem rossz a pro szerver.
    Az tuti hogy itt ez elég rossz a folyton változó létszám miatt.
    Én is valahogy így ligázom nem teszek már túl sok időt bele a gyakorlásba, szerencsémre iR ben a rendszer miatt nem is kell.
    Neked sajnos ahogy elnézem kelleni fog mert ,hogy változás nem lesz az tuti.
    Ha meg akarnátok ezt oldani meg lehetne mert lenne erre csomó nagyon jó megoldás .
    Mondjuk nekem ez a Pro szerver nagyon tetszik emelné is a színvonalat nem kicsit.
    Szezon elején egy prequal szezon közben csak kihalásos alapon lehetne bejutni.
    Szezon végén utso öt pro első öt B vel helyet cserél vagy valami hasonló.
    Jólértem, hogy minden futam után, aki az A (jobbik) szerveren utolsó, vagy utolsóelötti lett, az a következő versenyen a B szerveren volt kénytelen indulni? Aki meg B-n volt 1./2., az automatice A szerveren indulhatott legközelebb?
    Ésaki önhibáján kívűl kiesik, kilökik?

    Igen nálunk változik a létszám, meg beugrók, stb, szóval elég flexinek, meg smart-nak kéne lennie.

    'Pro' szerver nálunk az A szerver
    B szerver a semipro
    C = beginner

    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez megint azt támasztja alá, hogy Kristóf te kb 1 órát köröztél futam előtt, Csabi sem sokkal többet (ahogy le is írta fórumon), én viszont magamhoz képest egészen sokat, mert hajkurásztam a Mekiket (de minek?...)

    Tudok linkelni én is érdekes statokat preq vs időmérő tekintetében, ami nem sok mindent támaszt alá, de statisztikailag érdekesek:
    http://www.gtr-masters.hu/prequal/10204/full
    http://www.gtr-masters.hu/result/10204

    Szóval ahogy vasárnap írtad, félig továbbra is egyet érted Veled és támogatom azt amit szeretnél elérni, de amit továbbra is nehezményezek, hogy Te is tudnál még jobb lenni preq-n (ezért csak a félig egyetértés), és be tudnál kerülni A-ra, ha rászánnád az 1 óra helyett a 2 heti/3 órát, amit azért könnyen kivitelezhető bármennyire elfoglalt az ember.

    És ezt már én is leírtam, amit Barcalaci is (mi egyébként nagyon egyformán gondolkodunk, már többször kiderült), hogy a többkörös preq és egyéb ötletek terén sem kerülnél előrébb, mert ugyanolyan kevés időt fordítanál rá mint eddig, a többiek viszont ugyanannyit mint eddig és a plusz munka, mint minden területem kifizetődő és megvan a gyümölcse.
    A joker-B egész jó ötlet egyébként!
    Watkins-ra szombat, vasárnap mentem fel, kb 2-3 tiszta órát tettem a prekibe.

    Nürburg preki vs Q:
    én: 1:57.667 - 1:57.252 (-0.415mp)
    toga: 1:57.002 - 1:55.753 (-1.249mp)
    szántai: 1:56.503 (1st) - 1:56.476(-0.027mp)

    Nemtudom. Sztem az időmérőn mindenféleképpen jobbat kell tudni teljesíteni. Ott vannak a többiek, jobb a pálya, nyomás. Sztem az a teljesítmény. És aki akkor nem tudja megfutni az gyengeség.
    De Toga. Te vagy az etalon. Mond meg Te, hogy szted egy prekis időhöz képest, mennyivel lehet (ha egyáltalán) többet kihozni magunkból egy időmérőn.
    Sztem ha azt akarod kihozni, hogy még maradt bennem bőven, akkor a futamon kéne a köridőket összehasonlítani. Hogy a futam végére begyorsulok, megtalálom az íveket, a kocsi határait, ilyesmi. Persze belekalkulálva a gumizódást, gumikopást, taktikát. Mondjuk ha 99% feletti egyenletességgel megyek végig a futamokon, akkor nemhiszem hogy esnék kelnék, vagy a futam végére feltámadnék. Kellően felvagyok készülve, hozom a maximumomat.

    Ja: és remélem nem gondoljátok hogy nemakarok a prekin A-ra kerülni
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 11. 28. 22:41.

  13. #663
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Egy stabil B szerveres véleménye:
    Zruubii!
    Ne csüggedj, én is B szerveres vagyok!

  14. #664
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Zruubii!
    Ne csüggedj, én is B szerveres vagyok!
    Csüggedésről szó nincs, Engem nem érint a szerver felosztás probléma.
    Én leginkább csak lelkesíteném a prequal alján lévő embereket is, hogy bátran induljanak a VERSENYEN is.

  15. #665
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Csüggedésről szó nincs, Engem nem érint a szerver felosztás probléma.
    Én leginkább csak lelkesíteném a prequal alján lévő embereket is, hogy bátran induljanak a VERSENYEN is.
    Ezt osztom!

  16. #666
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Pár dolgot azért vegyetek figyelembe az ötletelgetéskor:

    Nincsen fix mezőny, a résztvevők száma az idény során folyamatosan változik és cserélődik, jönnek-mennek az emberek, hol 52-en, hol 32-en indulnak egy futamon és ezért nekünk olyan rendszerre van szükségünk, ami futamról futamra dinamikusan alkalmazkodik a körülményekhez. Nem lehet fixen különvenni, beskatulyázni a mezőnyt, vagy előre beszögezni, lefektetni viszonyokat.

    Eleve ne vegyünk semmit állandóra, az emberek tudása, elkötelezettsége, felkészültsége is futamról futamra változhat és a többség esetén változni is fog. Ma megnyerem a "B"-t, két hét múlva lehet időm sem lesz készülni...

    Még ha tökéletes bajnokságot is csinálunk, a részvetők egy jelentős része tőlünk független okokból is lemorzsolódik különböző okokból: család, munka, megváltozott prioritások, stb... ezzel nem tudunk mit csinálni, viszont folyamatosan be kell tudnunk vonzani új résztvevőket, hogy az elemenőket pótoljuk. Ezért nem csinálhatunk olyan rendszert, ami a szezon közben csatlakozókat korlátozza, ellehetetleníti és nem engedi, hogy élvezni tudják a versenyeket. Ha az ő kedvüket elvesszük, azzal lényegében a liga fennmaradását veszélyeztetjük.

    Az egyes futamokon sokszor saját hibájukon kívül végeznek leghátul emberek, legyen az technikai probléma, ellenük elkövetett szabálytalanság, vagy bármi más. Nem fair őket még tovább büntetni, viszont arra meg senkinek sem lesz kapacitása, hogy egyenként végigvizsgálja a hátul végzőket, hogy eldöntse, hogy saját vagy más hibájából kerültek a végére.

    Minden olyan rendszer, ami élesen, vagy vitatható módon kiemel bizonyos résztvevőket, az folyamatosan konfliktusokat fog szülni. Minden korrekciót arányosan, vagy fokozatosan érdemes végrehajtani, hogy enyhítsük az éles határokat a rendszerben. Például egy "B" szerver első helyéért folyó csatában, ahol a szabadkártya a tét, ott simán megéri szabálytalankodni a jobb eredményért. Csinálunk egy kivételt, amivel létrehozunk egy problémát, aminek a kezelésre újabb kivételeket kell hoznunk és a végén teljes káosz lesz a rendszer...

    Ne keverjük egymással a problémákat: a szerverek létszáma, a szerverelosztás módja, a büntetések kérdése, stb... ezek mind külön kezelendő kérdéskörök, ne egymással próbáljuk keresztbe kasul kezelni ezeket, mert annak megint csak káosz a vége. Azonosítsuk a problémát, hámozzuk le róla a sallangot és erre adjuk egy kerek megoldást, amivel lehetőleg nem további problémákat gyártunk magunknak, hanem csökkentjük azok számát.


    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 28. 23:44.

  17. #667
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem ha azt akarod kihozni, hogy még maradt bennem bőven, akkor a futamon kéne a köridőket összehasonlítani. Hogy a futam végére begyorsulok, megtalálom az íveket, a kocsi határait, ilyesmi. Persze belekalkulálva a gumizódást, gumikopást, taktikát. Mondjuk ha 99% feletti egyenletességgel megyek végig a futamokon, akkor nemhiszem hogy esnék kelnék, vagy a futam végére feltámadnék. Kellően felvagyok készülve, hozom a maximumomat.

    Ja: és remélem nem gondoljátok hogy nemakarok a prekin A-ra kerülni
    Szó sincs róla.
    Arról van szó hogy versenytávon, pont ugyan olyan tempót tudsz, mint egy körön. Se jobbat, se rosszabbat. A mostani "prequal huszárok" hiába gyorsabbak nálad, túl sokat hibáznak.
    De ez idővel változni fog. Te nem gyorsulsz, mert szerinted nem kell, ők viszont egyre kevesebbet fognak hibázni.
    Azért vagy a tökéletes példa, mert megragadtál az AB szerver határán és innen se előre, se hátra. És ennek kizárólag egyetlen oka van. Hogy nem akarsz fejlődni.

  18. #668
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pár dolgot azért vegyetek figyelembe az ötletelgetéskor:

    Nincsen fix mezőny, a résztvevők száma az idény során folyamatosan változik és cserélődik, jönnek-mennek az emberek, hol 52-en, hol 32-en indulnak egy futamon és ezért nekünk olyan rendszerre van szükségünk, ami futamról futamra dinamikusan alkalmazkodik a körülményekhez. Nem lehet fixen különvenni, beskatulyázni a mezőnyt, vagy előre beszögezni, lefektetni viszonyokat.

    Eleve ne vegyünk semmit állandóra, az emberek tudása, elkötelezettsége, felkészültsége, ütőképessége is futamról futamra változhat...

    Még ha tökéletes bajnokságot is csinálunk, a részvetők egy jelentős része tőlünk független okokból is lemorzsolódik különböző okokból: család, munka, megváltozott prioritásuk, stb... ezzel nem tudunk mit csinálni, viszont folyamatosan be kell tudnunk vonzani új résztvevőket, hogy az elemenőket pótoljuk. Ezért nem csinálhatunk olyan rendszert, ami a szezon közben csatlakozókat korlátozza, ellehetetleníti és nem engedi, hogy élvezni tudják a versenyeket. Ha az ő kedvüket elvesszük, azzal lényegében a liga fennmaradását veszélyeztetjük.

    Az egyes futamokon sokszor saját hibájukon kívül végeznek leghátul emberek, legyen az technikai probléma, ellenük elkövetett szabálytalanság, vagy bármi más. Nem fair őket még tovább büntetni, viszont arra meg senkinek sem lesz kapacitása, hogy egyenként végigvizsgálja a hátul végzőket, hogy eldöntse, hogy saját vagy más hibájából kerültek a végére.

    Minden olyan rendszer, ami élesen, vagy vitatható módon kiemel bizonyos résztvevőket, az folyamatosan konfliktusokat fog szülni. Minden korrekciót arányosan, vagy fokozatosan érdemes végrehajtani, hogy enyhítsük az éles határokat a rendszerben. Például egy "B" szerver első helyért folyó csatában, ahol a szabadkártya a tét, ott simán megéri szabálytalankodni a jobb eredményért. Csinálunk egy kivételt, amivel létrehozunk egy problémát, aminek a kezelésre újabb kivételeket kell hoznunk és a végén teljes káosz lesz a rendszer...

    Ne keverjük egymással a problémákat: a szerverek létszáma, a szerverelosztás módja, a büntetések kérdése, stb... ezek mind külön kezelendő kérdéskörök, ne egymással próbáljuk keresztbe kasul kezelni ezeket, mert annak megint csak káosz a vége. Azonosítsuk a problémát, hámozzuk le róla a sallangot és erre adjuk egy kerek megoldást, amivel lehetőleg nem további problémákat gyártunk magunknak.


    a komoly változós ötletemnél:
    -dinamikus követés: A-n a 20-as létszám meglesz , hisz feltöltődik az előző futam B dobogóval

    nincs állandóság, hisz A utolsó 3 és B első három folyton mozog

    -új résztvevők bevonzása : nem látom a problémát , sőt még talán vonzóbb is... első futamon ugyan B szerverről indul vagy C-ről , de ha bizonyít futamtávon (dobogó kell hozzá ) és már meg is van az előléptetés sőt egyből sikerélménnyel kezdhet az ember és hamar kitűnhet valaki...(ez szinte bevett trükk a játékiparban h már egyből kapjuk az achievmentet )

    (szabadkártyát visszavonom , mert végülis pont a fent írtak miatt nincs szükség rá... 1 futamon elég villantani és lehet menni A-ra

    -nem fair ha szabálytalankodás miatt vagy technikai zűrből lesz A utolsó 3-ban:
    az élet sem az mint fentebb írtam , 1 futamot kell kibírni B-n és lehet visszajönni A-ra... mindenkinek adott a lehetőség h bizonyítson h ő csak az élet kegyetlensége miatt került B-re


    ezekkel a változtatásokkal talán megváltozna az a hozzáállás h a "B szerver a vesztesek szervere "...
    a B szerver a feljutás lehetősége ( most h ezt leírtam , még kedvem is lenne menni B-n )

    halkan megjegyzem h szerintem egyébként még egy másik problémát is megold: kevésbé fogyna el a mezőny szezon végére , mert vonzóbbá van téve a B-n indulás is , nem olyan mostoha gyermek mint most...

  19. #669
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    -dinamikus követés: A-n a 20-as létszám meglesz , hisz feltöltődik az előző futam B dobogóval
    És mire is jó ez a fix 20 fő? Azon kívül hogy 45 nevező esetén lehessen potyára C szervert indítani?

    nincs állandóság, hisz A utolsó 3 és B első három folyton mozog
    Így is folyton mozogó a változó résztvevőszám, a résztvevők változó felkészültésge és a változó szerverelosztás miatt.


    Tehát azért lenne vonzó a "B", mert onnan az "A"-ra lehet kerülni?
    Szerintem most már feküdj le... te is, én is.

  20. #670
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És mire is jó ez a fix 20 fő? Azon kívül hogy 45 nevező esetén lehessen potyára C szervert indítani?



    Így is folyton mozogó a változó résztvevőszám, a résztvevők változó felkészültésge és a változó szerverelosztás miatt.


    Tehát azért lenne vonzó a "B", mert onnan az "A"-ra lehet kerülni?
    Szerintem most már feküdj le... te is, én is.
    hát ha valaki kipottyant A-ról és vissza szeretne jutni , akkor nincs más út és még véletlenül jól is szórakozhAT..
    illetve azért vonzó , mert növekszik az A presztízse hisz nem elég 1 kör hozzá h odakerülhess , hanem kell minimum 1 jó egész futamos teljesítmény, illetve A-ról is könnyen kipottyanhatsz......

    jelenleg derogál a B-n menni így ha a preki nem jön össze épp , akkor kihagyják a futamot inkább... majd legközelebbi prekin próbálkoznak

    ja igen a dobós futamot megszüntetném...pláne a 2 dobós futamot LOL

    a 20 helyett lehet 22 fő is pl: 46 főnél 2 szerver... azt hiszem 10 most nálatok a minimum fő így az említett 32 főnél is alkalmazható illetve 47 nél is a 3 szerver...

    Jó éjt!

  21. #671
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Kicsit kezd az az érzésem lenni, hogy páran úgy érzik nem lehet bejutni A-ra, B szerverről, pedig de, be lehet.
    Voltam 3 versenyt A-n, 2-t B-n ebben a szezonban eddig.
    Monzában valahogy akármit csináltam egyszerűen úgy éreztem a kocsiban nem maradt már semmi. (2 tizedre voltam a csapattársamtól, és azt hiszem Danira nem lehet mondani, hogy lassú)
    Szóval talán tényleg a Ferrarinak nem ment a dolog. Tehettünk volna bármit. Egyszerűen azon a pályán alul maradt a Ferrari érzésem szerint.
    Viszont a Monzai szenvedés hatására jobban megismertem az autót. Amit Jerezben nem tudtam kamatoztatni időszűke miatt. Konkrétan a Barcelonai setuppal mentem, mert semmi másra nem volt idő.
    Jött Watkins Glen most, és kb 1 másodpercet javítottam csak setupból 1 este alatt a Summer Cuphoz képest. Hála Monzának.

    Meg ne sértődj Kristóf, véletlenül sem, de az előző szezonban mentem elég sokat Nissannal. PL Monzában én nem értettem mit keresel B szerveren. Vagy most Watkinsban sem. Olyan szinten fekszik ez a két pálya az autónak kb mint LeMans tavaly. Zelfi úgy zúgott át rajtam egyenesben, mint szőke szilikonbabán a focicsapat, és még rommá is volt törve az autója.
    Monzában ellened se volt szinte semmi esélyem, csak a gumik szétgyilkolása. Ha közben nem arra figyelek, hogy Lóczi Janival mi a helyzet mögöttünk, lehet nem hibázok bele amúgy

    Alapvetően az, hogy a mostani Prekval alapján osztunk az itt lévő ötletekhez képest egyre tisztábbnak tűnik nekem.


    Mivel csak az adott személy, adott futamra történő, saját felkészülésén múlik, hogy hova jut be. Nem azon, hogy 12 héttel korábban a macskája hány körön át, hány másik szimulátorban ellett, milyen konzisztens kandúroktól.
    Azt nem fogjuk tudni előre mérni lényegében, hogy futamon milyen, csak ha van egy futam a futam előtt. De akkor minek rendezünk egy másodikat is?


    Fel lett hozva érvnek, hogy mert a kezdők okoznak baleseteket. Megnézte bárki, hogy A-n kik hozták most össze a baleseteket?
    Nem a kezdők. Sőt. Nagyon sok olyan érintett volt, aki már rég itt volt az én első szezonomban is, pedig az 2 éve volt.
    Ha valaki nem gyorsabb 3-5 körön, mint 49-en, akkor itt is baj van szerintem. Egyszerűen nem találja meg az autó határait ugyanúgy.


    Illetve láttam kiemelve pár helyen Qualy-Prekq összehasonlítást. Sztem itt attól is függ, hogy az ember taktikázik-e már a kvali folyamán. Miért ne tehetné?
    Én szoktam annak függvényében melyik oldalról akarok rajtolni.
    ( De az is igaz, hogy szeretek az utolsó sorból rajtolni, mert elsőként nem az eredményekért jövök, hanem a harcokért, és mikor 15 körön át, rongyosra járt gumikon kivédekezek egy McLarent egy Ferrariban Watkins Glenben akkor úgy állok fel, csurom vizesen, fájó háttal, és fájó ujj percekkel, hogy nah ez fasza volt és megérte. Ezért megyek most már tavaly Sepang óta ahol csak lehet kiállás nélkül. Ezt tőled tanultam még Silverstone-ban Kristóf Jól bevésődött )
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  22. #672
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Szó sincs róla.
    Arról van szó hogy versenytávon, pont ugyan olyan tempót tudsz, mint egy körön. Se jobbat, se rosszabbat. A mostani "prequal huszárok" hiába gyorsabbak nálad, túl sokat hibáznak.
    De ez idővel változni fog. Te nem gyorsulsz, mert szerinted nem kell, ők viszont egyre kevesebbet fognak hibázni.
    Azért vagy a tökéletes példa, mert megragadtál az AB szerver határán és innen se előre, se hátra. És ennek kizárólag egyetlen oka van. Hogy nem akarsz fejlődni.
    Csak érdekesség képpen, egy "A"-s futamod.

    A teljesétményed százalékban:
    prequal 98,64%
    qual 98,84%
    race 97,36%
    race bestlap 97,97%
    Ebből jól látszik, hogy versenyen semmi rendkívülit nem tudsz produkálni.
    Pusztán az évek alatt össze szedett rutinnak köszönheted hogy ott tudsz végezni ahol.

    Illetve az oka hogy miért vagy és leszel "B szerveres":
    Ez az én driver stat profilom, amit te készítettél.
    Nekem az égvilágon semmi különleges képességem nincs, így ezt vehetjük egy átlag simracer fejlődési görbéjének.


    Ez pedig a te profilod.
    Szerintem nem kell statisztikából diplomázni hogy valaki kiszúrja miért indulsz mindig B-n.


    Szerintem aki lusta gyakorolni, aki lusta fejlődni, annak nem "jár" az A szerver, akkor sem ha 20 éve van itt.
    Hogy nem tudsz bekerülni A szerverre, az nem a rendszer hibája, ez csakis rajtad múlik, mert képes lennél rá. Csak nem akarsz tenni érte.

    Az elvet hogy a lassabb, de stabilabb versenyzők legyenek jobban "megbecsülve" vagy akár kerüljenek "A" szerverre, szintén mindenki érti.
    Csak senki sem akar tenni érte, bele értve téged is. (itt dilemmázni = semmit tenni)

    Ha elkezdenél gyakorolni, akkor lehetnél "A"-s.
    Ha mellé állnál a super pole-os prequl, vagy a B top3 menjen "A"-ra ötlet mellé akkor szintén lehetnél gyakrabban "A".
    Csak ezekért mind tenni kellene, időt meg energiát fektetni bele.
    A "B top3 menjen A-ra ötlet" azért lett leszavazva, mert az túl sok munka.
    Szerintem ez sakk-matt.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2017. 11. 30. 00:43.

  23. #673
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Annak ellenére hogy szép és tiszta levezetés, ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy kellene a B divben is valami jutalomnak lenni a vállonveregetésen túl, hamár pontban nincs érte semmi kompenzáció. A "Best of the rest" nagyon sok lebonyolítási rendszerben kap valamit, legyen az szabadkártya, extra pénz, ranking points - bármi.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  24. #674
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Annak ellenére hogy szép és tiszta levezetés, ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy kellene a B divben is valami jutalomnak lenni a vállonveregetésen túl, hamár pontban nincs érte semmi kompenzáció. A "Best of the rest" nagyon sok lebonyolítási rendszerben kap valamit, legyen az szabadkártya, extra pénz, ranking points - bármi.
    Legyen.

  25. #675
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A mostani "prequal huszárok" hiába gyorsabbak nálad, túl sokat hibáznak. De ez idővel változni fog. Te nem gyorsulsz, mert szerinted nem kell, ők viszont egyre kevesebbet fognak hibázni.
    Tökéletes példa hogy miért éri meg ebben a rendszerben prekval huszárkodni
    Elöbb legyé gyors, aztán tanulj meg vezetni.

    Ezt a kérdést pedig már fel is tettem.
    Olyan emberekkel szeretnétek-e csatázni aki nem hibázik, aki az egész futamon végigmegy, szinte hiba nélkül.
    Vagy pedig olyanokkal akik villámgyorsak tudnak lenni, kinyomják a szart is, de a pályán rosszabbul viselkednek, rutintalanok, könnyebben hibáznak.
    Melyiket részesítenétek előnyben a másikkal szemben?

    És igen, bevallom, nekem nem élvezet az utolsó centik kifacsarása, nemvagyok ennyire maximalista, nem fogok 1 századért napokat egyedűl kőrözni. Inkább élményközpontú vagyok. De azért erősen gondolkodóba ejt hogy ha mások 5m-t nemtudnak beleset nélkül megtenni, meg olyan versenyintelligenciáról tesznek tanubizonyságot, amire fogom a fejemet, akkor Ők mégis hogy a francba járhatnak előrébb nálam? Miben profibbak?

    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Azok a fránya statok
    Ezt a százalékot mihez mérted, nemértem. Mi/ki a 100%? Illetve a többiek ebben milyen mutatót produkálnak?
    Azért ezek a hülye pöttyök elég csalókák Nyílván egy tök más bajnokságot, más kocsikkal, más szabályokkal, más létszámmal, más ellenfelekkel kicsit nehéz egymással összevetni.
    Remélem az én pöttyeimből nem az jön le hogy egyre "rosszabb" vagyok.
    A Te piros pöttyeid elég impresszíven mutatnak ékformát, valóban. Nemkellett volna abbahagyni.
    A legelején úgylátom beragadtál egy B szerverre, mert mentél volna ott is lejjebb. Viszont a szórásaid alapján volt benned potenciál, már az elején is, késöbb mintha ezt kordában is tudtad volna tartani, konzisztensen.

    Mind1. Én megpróbáltam, tettem érte, felszínre hoztam a témát, próbáltam kifejteni, kifejezni hogy mit látok hibának. Ha valaki majd hasonlóan érzi akkor ír ide.

Oldal: 27 / 28 ElsőElső ||| 17 23 24 25 26 27 28 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •