Oldal: 26 / 28 ElsőElső ||| 16 22 23 24 25 26 27 28 UtolsóUtolsó
Találatok: 626 - 650 (685 összesen)
  1. #626
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    azért került elé , mert ez a szabály , mert a szervezőség lehetőséget szeretne adni a B szerver legjobbjainak az A szerveren való bizonyításra...
    amit most írtál az azt jelenti h ezt a topicot lehet nyugodtan zárni !!!
    ...miről beszélgettek itt ha már ezt is igazságtalanságként írod le , h 1 ember egész versenyes konzisztens teljesítményét jutalmaznátok...1 emberét
    nincs bérlet , keményen meg kell küzdeni azért a jokerért és nem is örökös bérlet

    ennél minimálisabb változtatás nincs , úgyhogy tényleg ideje zárni a topicot , Kristófot meg moderálni futamok után

    leírtad azt az egy kifogást amivel mindent meg lehet vétózni hisz ez csak az 1 körös prkiekirnél valósul meg
    Személy szerint minden olyan megoldást igazságtalannak tartok, ami csak 1 (2, 3, 4...) embert emel ki, és nem mindenkire vonatkozik.
    Ettől még nem kell lezárni a topikot, mert lehet más ötlet, nem kell dramatizálni a helyzetet és a hozzászólásomat.

    Elég sok hozzászólásban írtátok többen is, hogy meg kell adni a lehetőséget a B elejének is, de srácok, a lehetőség meg van adva, úgy hívják prekvalifikáció. A B szerver eleje és A szerver vége amúgy sem fix, állandóan változik, van egy középmezőny, aki felkészül prekire, versenyre, és pályáról pályára változik ki éppen melyikre kerül.

    Többször leírtam, hogy magam részéről tudom támogatni a versenyteljesítmény elismerését, de nem egy-egy embert kiemelve, hanem csak ha a rendszer mindenkit egyformán, arányosan kezel. Nem jó a pusztán bajnokság állása alapú felosztás (fentebb leírtam szerintem miért nem), és megvannak a mostani prekvalnak is a hátrányai. A kettő keverékét tudnám elképzelni, ami ezt is, azt is figyelembe veszi, de erre meg nem volt még olyan javaslat, ami nagy tömegeknek tetszett volna.

  2. #627
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Személy szerint minden olyan megoldást igazságtalannak tartok, ami csak 1 (2, 3, 4...) embert emel ki, és nem mindenkire vonatkozik.
    Ettől még nem kell lezárni a topikot, mert lehet más ötlet, nem kell dramatizálni a helyzetet és a hozzászólásomat.

    Elég sok hozzászólásban írtátok többen is, hogy meg kell adni a lehetőséget a B elejének is, de srácok, a lehetőség meg van adva, úgy hívják prekvalifikáció. A B szerver eleje és A szerver vége amúgy sem fix, állandóan változik, van egy középmezőny, aki felkészül prekire, versenyre, és pályáról pályára változik ki éppen melyikre kerül.

    Többször leírtam, hogy magam részéről tudom támogatni a versenyteljesítmény elismerését, de nem egy-egy embert kiemelve, hanem csak ha a rendszer mindenkit egyformán, arányosan kezel. Nem jó a pusztán bajnokság állása alapú felosztás (fentebb leírtam szerintem miért nem), és megvannak a mostani prekvalnak is a hátrányai. A kettő keverékét tudnám elképzelni, ami ezt is, azt is figyelembe veszi, de erre meg nem volt még olyan javaslat, ami nagy tömegeknek tetszett volna.
    hol vannak itt nagy tömegek?



    a legenyhébb változtatást sem tudjátok elfogadni így teljesen értelmetlen a topic...
    teljesen jó a preki úgy ahogy van és Kristófnak kell beállni a sorba (már többször írtam h szerintem jó a preki, mert azok vannak ott akik odavalók szerintem)

    azért nem volt olyan javaslat , mert nem lehet olyan javaslatot írni amin ne lehetne kukacoskodni... mint látható még a legkisebb változtatásnál is lehet kukacoskodni


    az én javaslatomnál mindenkire ugyanaz a szabály érvényes: preki határozza meg a szerverbeosztást...
    ezt nevezzük főszabálynak
    a főszabály alól általában van kivétel is : ez a B szerverelsője kap egy jokert , vagy ő a Lucky dog

    így működik mindenhol a világon a jog
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 11. 28. 12:05.

  3. #628
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    a legenyhébb változtatást sem tudjátok elfogadni így teljesen értelmetlen a topic...
    Pontosítanék... mindenki más-más féle változást tud(na) elfogadni.

    Ha megnézed nincs egyforma két vélemény, és még a szervezőségen belül is mindenkinek eltérő az álláspontja. Az lenne a cél, hogy ezek valahogy közeledjenek egymáshoz... de még nem tudom, hogyan..


    De kérlek ne mosd össze egy homogén masszává a szervezőket..

    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 28. 12:23.

  4. #629
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Lehetne idősegítség is. A futamok első 3 helyezettje kap 0.5, 0.3, 0.1 százaléknyi idő levonást a saját idejéből. Ez egy 90 másodperces pályán 450, 270, 90 milisec. És alkalmas pl olyan pályák esetén is mint a Nord, mert ott mondjuk 7 perces kör esetén 2.1, 1.26, 0.42 másodperc. Ezt kb minden prequal indításkor be lehetne állítani és utána számolhatná az oldal valahogy jelezve persze

    És akkor most jön az, hogy miért nem az első 5 kap? Ha az első 5öt írtam volna akkor miért nem az első 3?

  5. #630
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosítanék... mindenki más-más féle változást tud(na) elfogadni.

    Ha megnézed nincs egyforma két vélemény, és még a szervezőségen belül is mindenkinek eltérő az álláspontja. Az lenne a cél, hogy ezek valahogy közeledjenek egymáshoz... de még nem tudom, hogyan..

    De kérlek ne mosd össze egy homogén masszává a szervezőket.
    pontositanék... de semmilyet nem tud közösen ..

    azért a gyakorlatilag semmi változtatást se tudjátok elfogadni közösen az jól mutatja , h a "közeledés" sosem volt reális opció...

  6. #631
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Lehetne idősegítség is. A futamok első 3 helyezettje kap 0.5, 0.3, 0.1 százaléknyi idő levonást a saját idejéből. Ez egy 90 másodperces pályán 450, 270, 90 milisec. És alkalmas pl olyan pályák esetén is mint a Nord, mert ott mondjuk 7 perces kör esetén 2.1, 1.26, 0.42 másodperc. Ezt kb minden prequal indításkor be lehetne állítani és utána számolhatná az oldal valahogy jelezve persze

    És akkor most jön az, hogy miért nem az első 5 kap? Ha az első 5öt írtam volna akkor miért nem az első 3?

    illetve VÉTÓ number 1 LOL :

    latoo írta:
    "hogy ha valaki jobb időt ment prekvalon, akkor miért kerül elé egy kevesebbet teljesítő "

  7. #632
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    illetve VÉTÓ number 1 LOL :

    latoo írta:
    "hogy ha valaki jobb időt ment prekvalon, akkor miért kerül elé egy kevesebbet teljesítő "
    Én nem vétóztam, ez egy érv a kiemelés ellen, amin el lehet gondolkozni.

    Amúgy ha figyeltél volna
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Többször leírtam, hogy magam részéről tudom támogatni a versenyteljesítmény elismerését, de nem egy-egy embert kiemelve, hanem csak ha a rendszer mindenkit egyformán, arányosan kezel. Nem jó a pusztán bajnokság állása alapú felosztás (fentebb leírtam szerintem miért nem), és megvannak a mostani prekvalnak is a hátrányai. A kettő keverékét tudnám elképzelni, ami ezt is, azt is figyelembe veszi, de erre meg nem volt még olyan javaslat, ami nagy tömegeknek tetszett volna.
    ezt a privát véleményemet már többször leírtam, korábban már kalkulációt is csatoltam egy vegyes rendszerről, tehát alapvetően nem vagyok a változás ellen.

  8. #633
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Én támogatnám a B szerver 1. helyezett kapjon esélyt A-n rendszert,
    és nem hiszem, hogy ez csak Kristófot érintené, lehet hogy B-n is nagyobb lenne a létszám.

  9. #634
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem vétóztam, ez egy érv a kiemelés ellen, amin el lehet gondolkozni.

    Amúgy ha figyeltél volna

    ezt a privát véleményemet már többször leírtam, korábban már kalkulációt is csatoltam egy vegyes rendszerről, tehát alapvetően nem vagyok a változás ellen.
    csak annak sok hibájaés túl könnyen lehet kukacoskodni.. és az valóban igazságtalan mert pl balesetet szenvedő vétlenek újonnan csatlakozók , kihagyókat stb érintheti károsan stb)

    az én javaslatomnál pedig már leírtam fentebb: mindenkire ugyanaz a főszabály érvényes (ezt szeretnéd ha jól értem) : preki dönt a szerverelosztásról, mert a preki teljesen jól működik , legalábbis én nem látom azt h a B-n olyanok lennének többen is akik mindig A-ra valók lennének...Kristóf az aki szerintem is kilóg és van igazság benne h úgy gondolja h Ő A-n se a végén lenne...

    kivétel : b szerver elsője a lucky dog


    ennek a változtatásnak annyi a lényege h ha valóban kilóg valaki a B-ről az időről időre megmutathatja mit tud az A-n , de mégsem lesz bérletes... tenni kell azért h te legyél a Lucky dog
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 11. 28. 13:23.

  10. #635
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Elég sok hozzászólásban írtátok többen is, hogy meg kell adni a lehetőséget a B elejének is, de srácok, a lehetőség meg van adva, úgy hívják prekvalifikáció. A B szerver eleje és A szerver vége amúgy sem fix, állandóan változik, van egy középmezőny, aki felkészül prekire, versenyre, és pályáról pályára változik ki éppen melyikre kerül.
    Örülök, hogy ezt így leírtad. Pontosan ezért gyúr valószínűleg mindenki prekire, aki határvonal közelében mozog. Nem a versenyre, hanem arra az egyetlen körre, ami biztosítja számára, hogy amennyiben bármilyen tempóban és bármennyi koccanással, de végigmegy az A-s futamon, több pontot kap, mint a B első helyezettje. Ez az, amiért a prekire készülés sokkal nagyobb hangsúlyt kap a 20.-30. hely környékén, mint a versenyre készülés.
    Hangsúlyozom, nekem tök mindegy, nem vagyok érintett benne, de azt azért jól látni, hogy nem véletlenül adódik ebből feszültség több embernél. Jelen probléma érint nagyjából 10 embert és a "szabadkártyás" megoldás sem igazságtalanabb, mint annak a hiánya. Még helyet sem vesz el az A-sok elől, csak +1 fő odakerül, mert bizonyított az előző futamon. Nem igazán látom be, ebben mi az igazságtalanság? Ez egy bónusz, prémium, karácsonyi pénz vagy nevezzük, aminek akarjuk...

    Az, hogy a "szabadkártya" miatt az illető hereveréssel töltené a felkészülési időt, szerintem nem igazán életszerű.

  11. #636
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Már szóba került ugyan, de úgyis lesz most két gt4 futam, ami tulajdonképpen semmit nem számít sehol, nincs arra lehetőség hogy 5p prekval, utánna akár egy 3-5 körös versenyfutam. És a versenyfutam teljes ideje alapján kvalizni? Szerver gondolom logolja az összes eredményt, abból csaknem akkora nagy meló kiszedni a teljes futam időket. Értem hogy 3-5 kör alatt nagyobb az esély arra hogy esetleg más szúrja el neked az idődet, de reálisan én ilyen nagy problémákkal kvalikon nem találkoztam, két hét alatt azért szépen tud mindenki találni magának időt hogy fusson 2-3db 3 körös futamot.
    Nem mondom hogy ez egy bevezetendő szabály, csak többször előkerült már, és tét nélküli tesztfutamon akár ki is lehetne próbálni. (lehet érvelni hogy így meg úgy, de emberek versenyeznek, és az emberek nem egyszerűek, igazán csak próbával lehetne kideríteni hogy hogyan reagálna a tömeg)

  12. #637
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg vdani666 írta Hozzászólás megtekintése
    Már szóba került ugyan, de úgyis lesz most két gt4 futam, ami tulajdonképpen semmit nem számít sehol, nincs arra lehetőség hogy 5p prekval, utánna akár egy 3-5 körös versenyfutam. És a versenyfutam teljes ideje alapján kvalizni? Szerver gondolom logolja az összes eredményt, abból csaknem akkora nagy meló kiszedni a teljes futam időket. Értem hogy 3-5 kör alatt nagyobb az esély arra hogy esetleg más szúrja el neked az idődet, de reálisan én ilyen nagy problémákkal kvalikon nem találkoztam, két hét alatt azért szépen tud mindenki találni magának időt hogy fusson 2-3db 3 körös futamot.
    Nem mondom hogy ez egy bevezetendő szabály, csak többször előkerült már, és tét nélküli tesztfutamon akár ki is lehetne próbálni. (lehet érvelni hogy így meg úgy, de emberek versenyeznek, és az emberek nem egyszerűek, igazán csak próbával lehetne kideríteni hogy hogyan reagálna a tömeg)
    Én támogatnám az ötletet

  13. #638
    Idézet Eredetileg vdani666 írta Hozzászólás megtekintése
    Már szóba került ugyan, de úgyis lesz most két gt4 futam, ami tulajdonképpen semmit nem számít sehol, nincs arra lehetőség hogy 5p prekval, utánna akár egy 3-5 körös versenyfutam. És a versenyfutam teljes ideje alapján kvalizni? Szerver gondolom logolja az összes eredményt, abból csaknem akkora nagy meló kiszedni a teljes futam időket. Értem hogy 3-5 kör alatt nagyobb az esély arra hogy esetleg más szúrja el neked az idődet, de reálisan én ilyen nagy problémákkal kvalikon nem találkoztam, két hét alatt azért szépen tud mindenki találni magának időt hogy fusson 2-3db 3 körös futamot.
    Nem mondom hogy ez egy bevezetendő szabály, csak többször előkerült már, és tét nélküli tesztfutamon akár ki is lehetne próbálni. (lehet érvelni hogy így meg úgy, de emberek versenyeznek, és az emberek nem egyszerűek, igazán csak próbával lehetne kideríteni hogy hogyan reagálna a tömeg)
    Ezt meg kell néznem, hogy lehetne kiszedni a logból a futameredményeket, de már most mondom, hogy necces, mert feldolgozó nincs rá egyelőre, tehát kézzel kellene átnézni a napi 80-100 futam végeredményét.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Örülök, hogy ezt így leírtad. Pontosan ezért gyúr valószínűleg mindenki prekire, aki határvonal közelében mozog. Nem a versenyre, hanem arra az egyetlen körre, ami biztosítja számára, hogy amennyiben bármilyen tempóban és bármennyi koccanással, de végigmegy az A-s futamon, több pontot kap, mint a B első helyezettje. Ez az, amiért a prekire készülés sokkal nagyobb hangsúlyt kap a 20.-30. hely környékén, mint a versenyre készülés.
    Szerintem amúgy eléggé túlértékelitek ezt a futamra készülés dolgot. Mi kell egy futam teljesítéséhez?
    ismerni a pályát ->amit megismersz hotlapozás alatt is.
    Beállított autó -> amit beállítasz prekizés alatt, futamra minimális változtatás esetleg szükséges, de ezt pár teletankolt kör alatt megtehetsz, akár a futam előtti órában
    nehezebb autó kezelésének megszokása -> prekin teletolod az autót, mész néhány kört kitapasztalod a megnőtt féktávokat, esetleg súlypontváltozást stb, de ez tényleg hamar, pár kör alatt megtapasztalható

    konzisztensen, hiba nélkül több kört menni a prekizés alatt is lehet kevés benzinnel. nem hiszem, hogy mindenki úgy prekizik, hogy csak 1 körre tankol.
    versenyen kevés hibával menni magában foglalja, hogy hogyan kezelsz többszereplős szitukat, előzéseket, védekezést, ezt meg csak (éles vagy teszt) futamon lehet, hiába körözgetsz egyedül a pályán 40 körön keresztül, ott nem tudsz erre felkészülni.

  14. #639
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    az én javaslatomnál pedig már leírtam fentebb: mindenkire ugyanaz a főszabály érvényes (ezt szeretnéd ha jól értem) : preki dönt a szerverelosztásról, mert a preki teljesen jól működik , legalábbis én nem látom azt h a B-n olyanok lennének többen is akik mindig A-ra valók lennének...Kristóf az aki szerintem is kilóg és van igazság benne h úgy gondolja h Ő A-n se a végén lenne...

    kivétel : b szerver elsője a lucky dog

    ennek a változtatásnak annyi a lényege h ha valóban kilóg valaki a B-ről az időről időre megmutathatja mit tud az A-n , de mégsem lesz bérletes... tenni kell azért h te legyél a Lucky dog
    Laci for president

    Teljes mértékben támogatom a "lucky dog" rendszert.
    Nem túl sok meló. Megvalósítható. Egy lépés a szétválasztás okozta torzulás enyhítésére.
    Ha a preki annyira jól lövi be hogy ki mennyire "felkészűlt", és milyen kategóriát képvisel, akkor A szerveren utolsó leszek a legtöbbször.
    Ha A szerveren valahogy mégis bekerülök a top10-be (nem löknek ki), akkor a preki a jelenlegi feladatát nagyon nemjól csinálja, és ellehet gondolkodni a további csiszolásán.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Örülök, hogy ezt így leírtad. Pontosan ezért gyúr valószínűleg mindenki prekire, aki határvonal közelében mozog. Nem a versenyre, hanem arra az egyetlen körre, ami biztosítja számára, hogy amennyiben bármilyen tempóban és bármennyi koccanással, de végigmegy az A-s futamon, több pontot kap, mint a B első helyezettje. Ez az, amiért a prekire készülés sokkal nagyobb hangsúlyt kap a 20.-30. hely környékén, mint a versenyre készülés.
    Keblemre. Mintha már magamat hallanám

  15. #640
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Örülök, hogy ezt így leírtad. Pontosan ezért gyúr valószínűleg mindenki prekire, aki határvonal közelében mozog. Nem a versenyre, hanem arra az egyetlen körre, ami biztosítja számára, hogy amennyiben bármilyen tempóban és bármennyi koccanással, de végigmegy az A-s futamon, több pontot kap, mint a B első helyezettje. Ez az, amiért a prekire készülés sokkal nagyobb hangsúlyt kap a 20.-30. hely környékén, mint a versenyre készülés.
    Hangsúlyozom, nekem tök mindegy, nem vagyok érintett benne, de azt azért jól látni, hogy nem véletlenül adódik ebből feszültség több embernél. Jelen probléma érint nagyjából 10 embert és a "szabadkártyás" megoldás sem igazságtalanabb, mint annak a hiánya. Még helyet sem vesz el az A-sok elől, csak +1 fő odakerül, mert bizonyított az előző futamon. Nem igazán látom be, ebben mi az igazságtalanság? Ez egy bónusz, prémium, karácsonyi pénz vagy nevezzük, aminek akarjuk...

    Az, hogy a "szabadkártya" miatt az illető hereveréssel töltené a felkészülési időt, szerintem nem igazán életszerű.
    Szerintem meg nem lehet a kettőt szétválasztani, hogy csak erre vagy csak arra készül valaki. A prekire meg a versenyre készülés gyakorlatilag ugyanaz lenne a legtöbb embernél. Ha nem a hotlap számítana, akkor sem mennék egyhuzamban 10-12 körnél többet addig, amíg nem ismertem ki a pályát. Az, hogy egyre gyorsulok a két hét alatt, azt is vonzza magával hogy a konzisztencia is javul, mert egyszerűen tudom hogy vegyem be a kanyarokat és nem random próbálgatom az íveket mint az első pár napban. Na meg legtöbb esetben a leggyorsabbak a legkonzisztensebbek is. Vagy szerintetek a konzisztencián lehet javítani máshogy, minthogy egyre jobban ismerem a pályát meg az autót? Vagy születni kell a Kristóf féle megbízhatóságra?
    Lehet a következő futamra kipróbálok egy atomstabil setet, hátha akkor kevesebbet hibazok majd

  16. #641
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Ezt ma láttam pesten - vidéken is vannak már ilyen plakátok??
    Csatolt képek Csatolt képek
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  17. #642
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt ma láttam pesten - vidéken is vannak már ilyen plakátok??
    Nee
    Pontosan hol láttad, megyek és letépem...

  18. #643
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Laci for president

    Teljes mértékben támogatom a "lucky dog" rendszert.
    Nem túl sok meló. Megvalósítható. Egy lépés a szétválasztás okozta torzulás enyhítésére.
    Ha a preki annyira jól lövi be hogy ki mennyire "felkészűlt", és milyen kategóriát képvisel, akkor A szerveren utolsó leszek a legtöbbször.
    Ha A szerveren valahogy mégis bekerülök a top10-be (nem löknek ki), akkor a preki a jelenlegi feladatát nagyon nemjól csinálja, és ellehet gondolkodni a további csiszolásán.


    nem leszel utolsó ...pont erről hadoválok itt h hiába jó alapvetően egy rendszer vagy egy szabály , de mindig vannak kívételek...ezért van az életben mindenhol a főszabályok alól kivételek is...

    alapvetően szerintem jól osztja el a preki a nevezőket, a te eseted az ami szemet szúr a többiek inkább csak ingázók

    például el lehet menni abba az irányba h több körös preki legyen , de abban biztos vagyok h mondjuk egy 5 körös prekinél Te neked még kevesebb esélyed lenne A szerverre kvalifikálni... a B-t meg ugyanúgy unalmasan nyernéd többnyire...

  19. #644
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    amúgy Kristófon kívül ez érint valakit ténylegesen?
    ha nem , akkor egész jó a mostani rendszer

    amúgy:
    B szerver futamgyőztesének adjatok egy "joker" helyet (nem kell prekiznie , elég csak neveznie ) a következő futam A szerverére...
    De ismerős az ötlet

  20. #645
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    alapvetően szerintem jól osztja el a preki a nevezőket, a te eseted az ami szemet szúr a többiek inkább csak ingázók
    Ingázók: Tegyük fel 40 a teljes létszám, AB szerver megfelezi a mezőnyt. Egyetérhetünk abban hogy az A szerverre kerülés sokkal több előnnyel, biztosítékkal jár mint a B szerver. Mindenki elakarja kerülni a B-t. Nyílt titok. B-n csak veszíteni lehet. Ezért a mezőny 10-30 helyezettje, méginkább az 1 körre fog gyúrni, hogy bebiztosítsa a vasárnapi eredményét. Aki ebbe a játékba nem megy bele az B szerveres lesz.
    Ezen a spirálon kéne sztem változtatni.
    Énszerintem ez a folyamat más versenyzői kvalitás kárára megy

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    például el lehet menni abba az irányba h több körös preki legyen , de abban biztos vagyok h mondjuk egy 5 körös prekinél Te neked még kevesebb esélyed lenne A szerverre kvalifikálni... a B-t meg ugyanúgy unalmasan nyernéd többnyire...
    Ezt nem tudom miért gondolod így. Kevesebb próbálkozási lehetőség, kevesebb eldobási lehetőség. Még inkább a kiegyenlített teljesítmény számítana.
    5 körös prekinél, a kocsi/gumi viselkedések nemtudom hogyan rendeznék át az erőviszonyokat. De sztem a kocsik között is inkább enyhítené, tompítaná a különbségeket. (pl a meki, ami úgytudom egykörön jó, nem lenne ilyen domináns)

  21. #646
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    De ismerős az ötlet
    ja a cirkusz topicban is volt szó hasonlóról
    sőt a az jobb is szerintem , csak itt le kell csupaszítani az ötleteket , hátha akkor nehezebben köt bele pl Szabi

    mert ugye itt gondolni kell arra is h vannak akiknek derogál B-n indulni stb...azt meg nem szeretnék h elfogyjon a nép...

  22. #647
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    De ismerős az ötlet
    Zoli.
    Nyugodtan fejtsd ki részletesebben. Én, és lehet más sem tudja miről van szó, hogyan megy más rendszerben, megeshet hogy okulnánk, vagy tanulnánk is belőle.

  23. #648
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ingázók: Tegyük fel 40 a teljes létszám, AB szerver megfelezi a mezőnyt. Egyetérhetünk abban hogy az A szerverre kerülés sokkal több előnnyel, biztosítékkal jár mint a B szerver. Mindenki elakarja kerülni a B-t. Nyílt titok. B-n csak veszíteni lehet. Ezért a mezőny 10-30 helyezettje, méginkább az 1 körre fog gyúrni, hogy bebiztosítsa a vasárnapi eredményét. Aki ebbe a játékba nem megy bele az B szerveres lesz.
    Ezen a spirálon kéne sztem változtatni.
    Énszerintem ez a folyamat más versenyzői kvalitás kárára megy


    Ezt nem tudom miért gondolod így. Kevesebb próbálkozási lehetőség, kevesebb eldobási lehetőség. Még inkább a kiegyenlített teljesítmény számítana.
    5 körös prekinél, a kocsi/gumi viselkedések nemtudom hogyan rendeznék át az erőviszonyokat. De sztem a kocsik között is inkább enyhítené, tompítaná a különbségeket. (pl a meki, ami úgytudom egykörön jó, nem lenne ilyen domináns)
    azért gondolom így , mert meggyőződésem h itt minimum 25-30 ember van akinek nem okoz gondot 5 kör egymás után...lehet a B szerveresek ezzel hitegetik magukat h akkor más lenne a sorrend , de szinte semmi se változna...

    te azzal emelkedsz ki a mezőnyből h 40 !!! kört tudsz kvázi hiba nélkül menni ...ezért nem lennél A szerver végén...
    pl én 40 körön szerintem kb 2x biztos bealszok
    semmit nem rendezne át kb és inkább oda tolná el h még többet kellene gyakorolni ahhoz h javítson az ember és sokan meg is tennék , te meg ugyanúgy vasárnap esnél be prekire...az a tempó meg csak akkor elég valamire ha 40 kört kell menni

    a meki hidd el h 5 -10 körön gyorsabb mint a többi...

    amúgy AC-ban én mindig minimum 5 körre tankoltam és egyre gyorsul a kocsi...az utolsóra tudtam javítani általában...

  24. #649
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Csak egy ötlet a vita eldöntésére, mert itt csak elmélkedés megy egyenlőre, de senki se tudja mi lesz (persze sokan azt gondolják hogy tudják).
    Engem aztán kicsit sem érint a dolog, elég véletlenszerű most az életem, így futamokon indulás kérdéses, de amúgy is biztos stabil A szerver mentes foglalt helyem van

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt meg kell néznem, hogy lehetne kiszedni a logból a futameredményeket, de már most mondom, hogy necces, mert feldolgozó nincs rá egyelőre, tehát kézzel kellene átnézni a napi 80-100 futam végeredményét.


    Szerintem amúgy eléggé túlértékelitek ezt a futamra készülés dolgot. Mi kell egy futam teljesítéséhez?
    ismerni a pályát ->amit megismersz hotlapozás alatt is.
    Beállított autó -> amit beállítasz prekizés alatt, futamra minimális változtatás esetleg szükséges, de ezt pár teletankolt kör alatt megtehetsz, akár a futam előtti órában
    nehezebb autó kezelésének megszokása -> prekin teletolod az autót, mész néhány kört kitapasztalod a megnőtt féktávokat, esetleg súlypontváltozást stb, de ez tényleg hamar, pár kör alatt megtapasztalható

    konzisztensen, hiba nélkül több kört menni a prekizés alatt is lehet kevés benzinnel. nem hiszem, hogy mindenki úgy prekizik, hogy csak 1 körre tankol.
    versenyen kevés hibával menni magában foglalja, hogy hogyan kezelsz többszereplős szitukat, előzéseket, védekezést, ezt meg csak (éles vagy teszt) futamon lehet, hiába körözgetsz egyedül a pályán 40 körön keresztül, ott nem tudsz erre felkészülni.

  25. #650
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...Nyílt titok. B-n csak veszíteni lehet. Ezért a mezőny 10-30 helyezettje, méginkább az 1 körre fog gyúrni, hogy bebiztosítsa a vasárnapi eredményét. Aki ebbe a játékba nem megy bele az B szerveres lesz.
    Ezen a spirálon kéne sztem változtatni.
    Énszerintem ez a folyamat más versenyzői kvalitás kárára megy


    Ezt nem tudom miért gondolod így. Kevesebb próbálkozási lehetőség, kevesebb eldobási lehetőség. Még inkább a kiegyenlített teljesítmény számítana.
    5 körös prekinél, a kocsi/gumi viselkedések nemtudom hogyan rendeznék át az erőviszonyokat. De sztem a kocsik között is inkább enyhítené, tompítaná a különbségeket. (pl a meki, ami úgytudom egykörön jó, nem lenne ilyen domináns)
    Nekem nem nyilt titok, hogy a B a vesztesek szervere. Ez elég sértő a B szerveren indulókat tekintve. Nagyon sok jó futamot mentem már B-n, és attól mert nem tudtam 56 ontot szerezni csak 32-t, nagyon jól éreztem magam. Nekem, mint a középmezőny egyik tagjának, tökmindegy, hogy összetettben 15. vagy 23. leszek.

    Másik dolog, a mekinek tökmindegy, hogy 1 koros a prekval, vagy 10 körös, a hátránya nem időben jön ki, hanem a többi autóval szemben versenyben.

    A problémám az, hogy néhány hsz-el korábban kjelentetted, hogy nem kívánsz több energiát fordítani a prekire, ennek ellenére úgy érzed alanyi jogon be kell kerülnöd A-ra mert az évek alatt már bizonyítottál.
    Megnéztem az öszi teljesítményed, amelyik futamon indultál, időmérőn mindig jobb időt mentél, mint prekin, tehát van még benned hotlap tartalek is (ne fogjuk a qualy gumizódására, mert annyit nem segit)

    Mi lenne, ha a rendszer módosításának próbálgatása helyett, 1 órával többet próbálkoznál a prekin, teszteljük le akkor mi történne.

Oldal: 26 / 28 ElsőElső ||| 16 22 23 24 25 26 27 28 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •