Oldal: 20 / 28 ElsőElső ||| 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 476 - 500 (685 összesen)
  1. #476
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Hihetetlen, hogy mindenben megtalálod a valós vagy általad vélt problémát...
    Minden rendszerben vannak hibák, minden féle megoldásnak vannak hátulütői. Nekem az a dolgom, hogy ezekre is gondoljak és a teljes lebonyolítást és annak lehetséges buktatóit végigpörgessem az agyamon.

    Ez nem jelenti azt, hogy nem tetszik egy adott ötlet, de valami bevezetéséről csak úgy érdemes dönteni, hogy a hátrányokkal is tisztában vagyunk és adott esetben kezeljük, vagy tudatosan elfogadjuk ezeket.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 18. 17:42.

  2. #477
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Minden rendszerben vannak hibák, minden féle megoldásnak vannak hátulütői. Nekem az a dolgom, hogy ezekre is gondoljak.

    Ez nem jelenti azt, hogy nem tetszik egy adott ötlet, de valami bevezetéséről csak úgy érdemes dönteni, hogy a hátrányokkal is tisztában vagyunk és adott esetben kezeljük, vagy tudatosan elfogadjuk ezeket.
    akárhogy faragjuk a fingot, mindig ott tartunk hogy ne változtassunk semmin, akárki akármilyen ötlettel is áll elő..mer azzal meló van...meg különben is, jó az úgy már 15 éve...

    tudod..ebből lett elegem nekem is...de jó látni hogy az állandóság örök
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  3. #478
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    akárhogy faragjuk a fingot, mindig ott tartunk hogy ne változtassunk semmin, akárki akármilyen ötlettel is áll elő..mer azzal meló van...meg különben is, jó az úgy már 15 éve...
    Tehát ha van valakinek egy ötlete én pedig veszem a bátorságot, hogy leírjam annak a hátulütőit is, akkor azzal azt állítom, hogy ne változtassunk.
    Én azt nem értem, aki az ötlete hozza, az miért nem teszi meg elve és írja le ezeket is?
    Ti nem úgy szoktatok dönteni dolgokról, hogy az előnyöket és a hátrányokat is mérlegelitek?
    Vagy csak annyi a szempont, hogy legyen más mint eddig volt?
    Megoldunk egy problémát, aztán bevezetés után rácsodálkozunk, hogy de közben kreáltunk egy másikat, aztán azt is úgy oldjuk meg, hogy csinálunk egy harmadaikat... végül is ennek is megvan a maga bája és közben a illúziónk is megvan, hogy haladunk előre

  4. #479
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A szerverről automatikusan kitiltani nem tudjuk, de adatbázis oldalról le lehet tiltani, hogy az X-edik kör után ne frissítsen neki időt.

    Ami ebben kicsit problémás, hogy feltehetőleg mindenki kivár majd utolsó pillanatig, vasárnap délután/este pedig túl nagy lesz a forgalom a szerveren és elfogynak az autók is... persze aki kivár és pórul jár, az magára vessen
    Köszi a választ, ez akkor egy megvalósítható ötlet.
    viszont azért nem fognak kivárni az utcsó pillanatig, mert nem lesz értelme. Semmivel nem lesz előrébb, ha kivár. Egy szerver gyakorlásra, egy pedig méri az épp a szerveren fent lévő versenyző körét és visszaszámol a körökből. Nem kellene más pályaviszony az előbbi szerverre sem, így a versenyző maga dönti el a két hét alatt, mikor futja le a rendelkezésére álló körszámot, mellyel ugyebár qualizza magát. Ha felkészült, akkor felmegy és letudja.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  5. #480
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236

    Prekval ötletelő, A-B-C szerver

    Ez a két szerves megoldás tényleg jól hangzik.

    Viszont mi van akkor, ha deltában nézem milyen lesz a köröm és az utolsó kanyar után egyszerűen kimegyek a pálya szélére, vagy megállok és kimegyek a boxba? Ezt is lehet valahogy kezelni szerver oldalról? Mert ha nem, akkor ugyanúgy végtelen köröm van gyakorlatilag...

  6. #481
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a két szerves megoldás tényleg jól hangzik.

    Viszont mi van akkor, ha deltában nézem milyen lesz a köröm és az utolsó kanyar után egyszerűen kimegyek a pálya szélére, vagy megállok és kimegyek a boxba? Ezt is lehet valahogy kezelni szerver oldalról? Mert ha nem, akkor ugyanúgy végtelen köröm van gyakorlatilag...

    Nincs értelme. A másik szerveren korlátlanul gyakorolhat. Ha pedig a szerver a megkezdett köröket számolja, akkor igazából ő baja, ha nem fejezi be, annál kevesebb lehetősége marad.



    Szerintem ez egy jó ötlet.

  7. #482
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Az ötlet tényleg jó, de mi fog vátozni? Sztem semmi. Ugyanolyan lesz a sorrend mintha korlátlan lenne. Másik szerón ill. offline is lehet gyakorolni 98%os tapadással. 10-20 kör alatt meg sztem mindenki megfutja azt a kört amit eleve tud.

  8. #483
    Azért ne gondoljátok, hogy ezt a fix körös prekvalt olyan egyszerű megcsinálni. Nem lehetetlen, de ennek a programozástechnikai megvalósítása egyáltalán nem pikk pakk.

  9. #484
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Azért ne gondoljátok, hogy ezt a fix körös prekvalt olyan egyszerű megcsinálni. Nem lehetetlen, de ennek a programozástechnikai megvalósítása egyáltalán nem pikk pakk.
    Nem is pikk-pakk kell, azért ötletelünk, hogy esetleg a kövi szezonban lehessen újítani sztem. De tudom, hogy Te is a megújulás pártján vagy, csak nézed a megvalósítási oldalt is, amihez én nem értek, úgy hogy nyilván könnyen beszélek
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  10. #485
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    viszont azért nem fognak kivárni az utcsó pillanatig, mert nem lesz értelme. Semmivel nem lesz előrébb, ha kivár. Ha felkészült, akkor felmegy és letudja.
    Miért te nem a legtöbb gyakorlás után vagy a legfelkészültebb?
    Nyilván mindenki akkor fogja lefutni, amikor látja, hogy többet már nem fog tudni gyakorolni... de hogy ez mennyire fog az utolsó napokra koncentrálódni, azt nem tudom. Mindenesetre mivel sok féle autó van, amik száma fix a prekval szerveren (az LFS idejében egyik sem volt probléma), ezért az utolsó rohamra valószínűleg több prekval szerverrel kell majd készülnünk, mint most. Ez természetesen kezelhető.

    Ebből adóan a prekvalon se fognak úgy gyűlni az idők mint most, nem fogjátok úgy húzni egymást és marketing szembontól sem fogjuk tudni majd elsütni a promó időszakban, hogy "hú már több mint 100 köridő van a prekvalon, mekkora buli van nálunk, gyere te is". Ez természetesen egy szintén vállalható veszteség, nem gátja a bevezetésnek, csak nekem ezek is eszembe jutnak, sorry érte. Persze akár lehetne 2 prekval is, egy gyakorlós meg egy éles.

    A harmadik és legfőbb kérdés, hogy mit nyerünk ezzel? Izgibb lesz a prekval, azt tény, nagyobb lesz a tétje és a súlya. Amit nem tudok, hogy milyen mértékben kezeli azt a problémát, hogy vannak versenyzők, aki egy kört nem tudnak olyan jól összerakni, de a teljes futamtávra nézve mégis stabilabban, okosabb, ügyesebben és gyorsabban versenyeznek, míg mások pedig csak rövid távon tudják odatenni magukat... na hogy őket ez meg tudja-e különböztetni egymástól? Illetve azoknak ez mennyben segítség, akik olyan autóval indulnak (pl. Porsche), ami hotlapon egyszerűen nem olyan ütőképes mint versenyen?

    A fenti problémára ez-e jobb megoldás, vagy a több összefüggő körös prekval, vagy a bajnokságbeli helyezés alapján történő szétosztás, vagy a többi felmerült ötlet...?

    Én hogy ezeket leírom, azzal nem lesajnálni akarok egy ötletet, csak végiggondolom az előnyöket és hátrányokat, próbálok minél több szempontot és tényezőt összeszedni és a lehető legteljesebb képet előkészíteni a döntéshez. Illetve attól még hogy leírok egy hátrányt, az még nem jelenti azt, hogy az ne lenne kezelhető, vagy akár bevállalható veszteség. Persze van ami nem az.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 18. 18:46.

  11. #486
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Az ötlet tényleg jó, de mi fog vátozni? Sztem semmi. Ugyanolyan lesz a sorrend mintha korlátlan lenne. Másik szerón ill. offline is lehet gyakorolni 98%os tapadással. 10-20 kör alatt meg sztem mindenki megfutja azt a kört amit eleve tud.
    Én nem lennék olyan biztos benne, hogy mondjuk 5-10 körön belül mindenki meg tudja futni a legjobbját. Aki igen, az meg is érdemli, hogy A szerós legyen
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  12. #487
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Miért te nem a legtöbb gyakorlás után vagy a legfelkészültebb?
    Nyilván mindenki akkor fogja lefutni, amikor látja, hogy többet már nem fog tudni gyakorolni, hogy ez mennyire fog az utolsó napokra koncentrálódni, azt nem tudom. Minden estre mivel sok féle autó van, amik száma fix a prekval szerveren (az LFS idejében egyik sem volt probléma), ezért az utolsó rohamra valószínűleg több prekval szerverrel kell majd készülnünk, mint most. Ez természetesen kezelhető.

    Ebből adóan a prekvalon se fognak úgy gyűlni az idők mint most, nem fogjátok úgy húzni egymást és marketing szembontól sem fogjuk tudni majd elsütni a promó időszakban, hogy "hú már több mint 100 köridő van a prekvalon, mekkora buli van nálunk, gyere te is". Ez természetesen egy szintén vállalható veszteség, nem gátja a bevezetésnek, csak nekem ezek is eszembe jutnak, sorry érte. Persze akár lehetne 2 prekval is, egy gyakorlós meg egy éles.

    A harmadik és legfőbb kérdés, hogy mit nyerünk ezzel? Izgibb lesz a prekval, azt tény, nagyobb lesz a tétje és a súlya. Amit nem tudok, hogy milyen mértékben kezeli azt a problémát, hogy vannak versenyzők, aki egy kört nem tudnak olyan jól összerakni, de a teljes futamtávra nézve mégis stabilabban, okosabb, ügyesebben és gyorsabban versenyeznek, míg mások pedig csak rövid távon tudják odatenni magukat... na hogy őket ez meg tudja-e különböztetni egymástól? Illetve azoknak ez mennyben segítség, akik olyan autóval indulnak (pl. Porsche), ami hotlapon egyszerűen nem olyan ütőképes mint versenyen?

    A fenti problémára ez-e jobb megoldás, vagy a több összefüggő körös prekval, vagy a bajnokságbeli helyezés alapján történő szétosztás, vagy a többi felmerült ötlet...?

    Én hogy ezeket leírom, azzal nem lesajnálni akarok egy ötletet, csak végiggondolom az előnyöket és hátrányokat, próbálok minél több szempontot és tényezőt összeszedni és a lehető legteljesebb képet előkészíteni a döntéshez. Illetve attól még hogy leírok egy hátrányt, az még nem jelenti azt, hogy az ne lenne kezelhető, vagy akár bevállalható veszteség. Persze van ami nem az.
    Igazad van több szempontból is, leginkább a porsche tempója aggasztó egy körön, tapasztaltuk Latooval egy egész szezon során. Még agyalok én is, van időnk szerencsére.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  13. #488
    Az ötlet elsore nekem is tetszik, csak jeleztem hogy ez sem megy csettintesre megvalositad tekinteteben, mielott barki elragadtatna magat

  14. #489
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Hihetetlen, hogy mindenben megtalálod a valós vagy általad vélt problémát...
    Egyrészt a versenyzők vannak annyira intelligensek, hogy átlássák azért ezt és ne akkor menjenek. Másrészt eleve szerintem csak olyan 50%-uk ér rá vasárnap délután...
    Nekem tetszik az ötlet és akkor úgy tűnik, könnyen meg is valósítható.
    Valóban egy kicsit túl van ez aggódva, másrészt kipróbálható egy másik bajnokságban, ha indul.

    Én sokszor már napokkal korábban megfutom a prekval időmet. Amúgy sem tartom túl izgalmasnak, hogy egyedül körözgessek az óra ellen, meg időm sincs rá olyan sok. Vasárnap délután biztosan nem fogok ezzel foglalkozni. Amúgy ez nagyjából a mezőny felét érinti, akik az A-B szerverek határán vannak. Nyilván toga nem fog álmatlanul forgolódni az A-s részvétele miatt, meg én sem a B-s miatt.

  15. #490
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A harmadik és legfőbb kérdés, hogy mit nyerünk ezzel...
    bazzeg ez az állandó előny hátrány, igen igazad van hogy mindennek van előnye és hátránya, és mérlegeljük érdemes-e kipróbálni. A mostaninak is van ám hátránya, nem is kevés, nyilván kispadról évek óta nem versenyezve nem fontos ez, de akik szeretnének bajnokságot futni - ahogy Kristóf is mondta, jelenleg csak versenyek vannak egymás után, nem bajnokság(-ocska mert 5 értékelt futamot sztem ne hívjunk bajnokságnak, de most nem ez a téma..), de lám, most 15 éve kedvezünk azoknak akik egy körön jók/időmilliomosok/beletrafálnak/stb...ugyanakkor versenyzünk 1,5 órát, ahol egy része a "beletrafálósaknak" több kör hátránnyal, de mégis előbb végez/több pontot kap mint az aki lecsúszott az első szerverről. Miért ne kedvezhetnénk esetleg most azoknak aki versenyen teljesítenek jobban, elvégre nem "prekval liga" vagyunk.

    Nem értem a különböző szerverek eredményének összehasonlítása kapcsán sem a hisztit. Vegyük megint Kristófot - biztos tele a töke ezzel, de hát ha eccer jó példa - Ő mondta hogy B szervers eredményekkel is 10-15 körül van a bajnokságban, tehát gyakorlatilag a másik szerveren futókkal küzd, a bajnokság szempontjából. Ez kb. pont ugyanaz mint amit most mindenki ördögtől valónak tart.

    Fordítsuk meg...csak a móka kedvéért, tételezzük fel hogy nem ilyen prekvallal kezdtünk 15 évvel ezelőtt, hanem mondjuk bármelyik másik módszerrel, mondjuk a bajnokság állása alapján, majd valakinek jön az ötlete 15 év után hogy mi lenne ha 2 hétig centizhetnénk a legjobb köröket és az alapján osszuk el a szervereket. Ugyanúgy ódzkodnál, hogy jó-jó de akkor nem azok versenyeznek egymással akik versenyben vannak egymással a bajnokságban, meg mi van ha pont kicentizik a legjobb kört, meg nem gyakorolnak futamra csak egy körre stb, stb...

    amúgy ezzel befejeztem, mer mire leírtam már meg is untam....szerencsére már nem kell nekem megmondani a tutit - vagy legalább FELVÁLLALNI a változás felelősségét - van friss vér a csapatban, akik ha AKARNAK és mernek meg le tudják nyomni Szabit, akkor tud újítani..ha meg nem akkor megette a fene, legfeljebb nevet váltunk SzauruszMasterre...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  16. #491
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Miért ne kedvezhetnénk esetleg most azoknak aki versenyen teljesítenek jobban, elvégre nem "prekval liga" vagyunk.
    Pont ezen megy a kérdés, hogy hogy lehet őket jól kiszűrni? Azzal ha csak pusztán a bajnokság aktuális állása szerint kerülnének be az emberek, azzal egy csomó új problémát emelnénk bele a rendszerbe, amikkel te nem akarsz foglalkozni, de attól még ott lesznek (korábban leírtam), ami kihatással lesz a részvételi kedvre, a résztvevőszámra és az igazságosságra és még sorolhatnám. Egyszerűen nem elég jó, mixelni kéne a dolgokat valahogy, hogy lehetőleg minél több cél egyszerre teljesüljön.

    Fordítsuk meg...csak a móka kedvéért, tételezzük fel hogy nem ilyen prekvallal kezdtünk 15 évvel ezelőtt, hanem mondjuk bármelyik másik módszerrel, mondjuk a bajnokság állása alapján, majd valakinek jön az ötlete 15 év után hogy mi lenne ha 2 hétig centizhetnénk a legjobb köröket és az alapján osszuk el a szervereket. Ugyanúgy ódzkodnál, hogy jó-jó de akkor nem azok versenyeznek egymással akik versenyben vannak egymással a bajnokságban, meg mi van ha pont kicentizik a legjobb kört, meg nem gyakorolnak futamra csak egy körre stb, stb...
    Van igazság abban, amit mondasz, akkor is a mellett érvelnék, hogy egy rossz rendszert ne cseréljünk le egy legalább olyan rosszra... és akkor nyúljunk hozzá, ha tudunk jobbat.

    Egyébként szerintem nem az a cél, hogy azok küldjenek egymással, akik a bajnokságban versenyben vannak egymással, hanem akik adott futamon azonos teljesítményre képesek. Hiába áll vki jól a bajnoskágban, ha adott futamra nem készül fel rendesen, akkor semmi keresnivalója az "A"-n.

    amúgy ezzel befejeztem, mer mire leírtam már meg is untam....szerencsére már nem kell nekem megmondani a tutit - vagy legalább FELVÁLLALNI a változás felelősségét - van friss vér a csapatban, akik ha AKARNAK és mernek meg le tudják nyomni Szabit, akkor tud újítani..ha meg nem akkor megette a fene, legfeljebb nevet váltunk SzauruszMasterre...
    Nekem is csak egy szavazatom van ezekben a kérdésekben, mint bármelyik másik szervezőnek. Attól még mert felhívom a figyelmet valaminek a hátrányaira, attól az a dolog még nincs elmeszelve. Én itt csak csacsogok.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 18. 21:31.

  17. #492
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Attól még mert felhívom a figyelmet valaminek a hátrányaira, attól az a dolog még nincs elmeszelve.
    mondogathatod..a tények attól még nem ezt mutatják, de hajrá
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #493
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    mondogathatod..a tények attól még nem ezt mutatják, de hajrá
    Nyilván én magam nem fogok melót feccolni valamibe, aminek nem látom értelmét.
    De ha van valaki a szervezőségben, aki mögé áll, meggyőzi a többséget és megcsinálja, akkor bármi lehet.
    A prekvalos képlet is így született meg, én biztos nem güriztem volna vele, de Tomi felkapta, megcsinálta és bevezetésre került... sőt még én is mellette szavaztam.
    Ha én szeretnék valamit bevezetni, nekem is ugyan ez a dolgom, kidolgozni a részleteket, meggyőzni a többieket és megcsinálni.
    De nem kell elmeszelni semmit ahhoz, hogy ne valósuljon meg, elég ha szimplán egyik szervezőnek sem tetszik meg annyira, hogy mögé álljon.
    Magától nem készül el semmi.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 18. 23:19.

  19. #494
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Igazad van több szempontból is, leginkább a porsche tempója aggasztó egy körön, tapasztaltuk Latooval egy egész szezon során. Még agyalok én is, van időnk szerencsére.
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve azoknak ez mennyben segítség, akik olyan autóval indulnak (pl. Porsche), ami hotlapon egyszerűen nem olyan ütőképes mint versenyen?
    Várhatóan sehogy, de hozzátenném, hogy szerintem a következő szezonban nem lesz már Porsche ha a jelenlegi népességfogyást nézzük, így miattük nem kell aggódni. Az aszfalton kellene 3-4 fok hőmérséklet csökkenés és akkor neccesen, de lehetne kezelni a softot legalább időmérős körülmények között.

    Esetleg elgondolkodhatnánk az RSR engedélyezésén BoP mellett ha mégis fontos a diverzitás
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  20. #495
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Eddig meden is be lehetett jutni A-ra, Monzában a soft is működni fog Porschén, szerintem eddig sem azért választottuk mert ez a legjobb súlyelosztású autó, hanem mert a többi GT3 egy kicsit langyos ehhez képest.
    De a pálya hőmérsékletekkel egy kicsit szabadabban játszanék, olasz-spanyol pályákon mehetne feljebb , németeknél lejjebb stb.
    Én inkább a Mekire aggatnék egy kis plusz súlyt, de már nem ebben a bajnoságban
    Emlékeim szerint mikor fújt egy kicsit a szél, abból is nagy riadalom lett...

  21. #496
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Eddig meden is be lehetett jutni A-ra, Monzában a soft is működni fog Porschén, szerintem eddig sem azért választottuk mert ez a legjobb súlyelosztású autó, hanem mert a többi GT3 egy kicsit langyos ehhez képest.
    De a pálya hőmérsékletekkel egy kicsit szabadabban játszanék, olasz-spanyol pályákon mehetne feljebb , németeknél lejjebb stb.
    Én inkább a Mekire aggatnék egy kis plusz súlyt, de már nem ebben a bajnoságban
    Emlékeim szerint mikor fújt egy kicsit a szél, abból is nagy riadalom lett...
    Pálya hőmérsékletekkel tavasszal volt játszadozás, de akkor nem nagyon jött be, mivel az egyes autók elég különböző módon viszonyultak a komolyabb változtatásokhoz. Pl. BMW meg ha jól emlékszem akkor Nissan a hűvösre, a Meki, Lambo, Audi meg a melegre reagáltak kifejezetten rosszul. Emiatt borult a nagyjából kiegyenlített mezőny is. Plusz súly pedig nem nagyon indokolt. A pontokat nem prekvalon osztják, eddig két versenyből két külön autó nyert és egyik sem Meki. Ráadásul a nyári kupát is 3-4 különböző autóval nyerték meg, így arra jutottunk, hogy versenyen senkinek nem jelent előnyt. Lehet, hogy egy körön nagyon gyors, de egy 90 perces futamon már nem ez a helyzet.

    Szél is jó lenne, ha nem fix irányból fújna, fix sebességgel. Így sokat nem ad hozzá a dologhoz, 3 kör alatt mindenki megszokja, és onnantól kezdve úgy versenyez.

  22. #497
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Emiatt borult a nagyjából kiegyenlített mezőny is.
    Nem az volna a cél, hogy kicsit boruljon a papírforma időnként és az alkalmazkodóképesség is befolyásolja az eredményeket?

  23. #498
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem az volna a cél, hogy kicsit boruljon a papírforma időnként és az alkalmazkodóképesség is befolyásolja az eredményeket?
    Csak mindezt az esélyegyenlőség jegyében, hogy mindenkinek azonos sansza legyen alkalmazkodni...

  24. #499
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csak mindezt az esélyegyenlőség jegyében, hogy mindenkinek azonos sansza legyen alkalmazkodni...
    Nem ugyanúgy fúj a szél ugyanazon a pályán mindenkinek? Ugyanúgy változva, nem pedig egy-egy versenyzőt követve és rájuk koncentrálva kavargóan gondoltam.

  25. #500
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem ugyanúgy fúj a szél ugyanazon a pályán mindenkinek? Ugyanúgy változva, nem pedig egy-egy versenyzőt követve és rájuk koncentrálva kavargóan gondoltam.
    Én a hőmérsékletre céloztam, hogy nem mindenki autója egyformán jól tűri a változásokat...
    A szél meg sajnos nem csinál semmit, amihez érdemben alkalmazkodni kéne...

Oldal: 20 / 28 ElsőElső ||| 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •