Oldal: 19 / 28 ElsőElső ||| 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 451 - 475 (685 összesen)
  1. #451
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Asszem ilyen volt a legelső GP Legends bajnokság is itthon!
    Én GP4 bajnokságot futottam offlineban
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  2. #452
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Nem itt, de én is nyomtam hotlap beküldős GP3/GP4-es bajnokságot

  3. #453
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Amúgy barcelona:
    A utolsó 1:31.35
    B első: 1:31.56

    silverstone amúgy nagyon kiugró valóban, de ebben benne van az is hogy ott kb azonos volt a létszám és egyformán nőtt tapadás (úgyhogy inkább azt mondanám hogy azokon a kiugró ahol egyforma a létszám).
    Azért ha megnézzük az átlag futamokat ahol kisebb a létszám a B-n és kevésbé javul a tapadás is, ott azért keményen kell menni hogy elérje az ember az A végét, és amúgy Kristóf nyilván odatette magát a versenyen, ami mindenképp szép teljesítmény, és mindezt azzal "jutalmazzuk" hogy olyan is előtte végez aki 2-3 körrel kevesebbet ment

    mi lenne ha úgy összesítenénk, hogy full távot teljesítettek A-n majd full távot teljesítettek B-n aztán 1 kör hátrány A-n és így tovább...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  4. #454
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy óriási csatában jobb összidőt fut a B eleje, mint az A vége,.
    Nocsak. Eddig mindig az volt sugallva hogy B eleje dög unalmas, egyedül, persze hogy gyorsan mész, míg A szerver végén is ú de ádáz csaták folynak.
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    ..., de ha az A-n kört kapó pilóta ártatlanul belekeveredett egy balesetbe ami miatt hátraesett, amugy meg dobogós lenne, akkor ez talán mégsem feketén fehéren összehasonlítható dolog.
    De ha valaki vétkesen belekeveredik egy balesetbe A-n, az mikor kapja meg azt a büntit hogy nem 5 ember hanem 25 ember előzi meg? Talán nagyobb súlya lenne a baleseteknek. Leesne hogy aki nem balesetezik az előrébb jut.

    Vhol írtátok hogyha Toga B-n futna ő is gyorsabban végezné a futamtávot hisz nem kell a potenciális riválisaival küzdeni. No, én erre sem vennék mérget, hisz nincs rajta nyomás, teher alatt nő a pálma. Nembeszélve hogy sokkal több lekörözöttet kéne megelőznie a futam során, ami tuti másodpercek.


    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Erre lenne egy hasonlatom.
    Pistikét bedobom a medencébe és lemérem mennyi idő alatt ér át, majd a medencét feltöltöm piranha-kal és Julikát is bedobom.
    Majd levonom a következtetés:
    Julika nem tud úszni.
    Frappáns...
    És szerinted itt a bajnokságokban milyen úszásnemben úszunk? Üres medencékben, vagy prianha-k ellen (piranha = ellenfél). Melyik számot értékeljük az üres medencében úszást, vagy aki minél meszzebb úszik, tovább él a piranha-s medencében?
    A prekvallal előre behatároljuk hogy ki hány pontot gyűjthet, akárhogy lubickol a piránjás vízben.

    Azzal hogy valaki 1000 üres kört tesz meg a prekvalon, dicséretes, fejlődik, szorgalmas, de versenyszitutációkat, tapasztalatokat nem fog belőle tanulni! Azt csakis soksok lehercolt futam után lehet szerezni. Mikor tehetem be az orromat, mikor vesz észre a másik, mik az iratlan szabályok, mikor éri meg kockáztatni, nem az első kanyarban kell megnyerni, hogy igenis végigcsinálom a futamot. Nem, ezek másodlagos dolgok, a lényeg hogy egykörön menjen gyorsan.

    Prekinek azon hiányairól hogy bárki kívülről beugró ember beleszólhat a bajnokságba elég nonsz. Vagyhogy akik 2 futam után lelépnek, azok úgymond pontokat vesznek el a mögöttük lévőktől, akik így már tuti nemtudnak a bajnoki helyezésükön javítani.


    Ötletem, hogy az utolsó, vagy utolsó 3 futamon elért helyezését (vagy versenyidejét) arányosan kalkuláljuk bele mindenkinek a prekis idejéhez. Aki előzőleg nyert, annak az idejét megszorozzuk x0.9-el mondjuk. A legutolsóét x1.1-el, és ez alapján válik szét A-B-C szerver.
    Aki űde fasza hotlap huszár (Michelisz) az indulhat A szerveren, aki viszont gyors de mondjuk utolsó 2 futamon DQ-zott, az mehet B-re bizonyítani. Aki közepes, de minden futamon jól teljesít A szerver. Aki lassú is a prekin, meg futamon sem virít, az B.


    Eztis csak bedobom, hülye ötlet, de volt már vmi olyan javaslat is hogy az A eleje, az UFO-k legyennek levágva (A szerverre), a 'normális' emberek meg B szerveren tudnának játszani. Valami hasonló elv mentén, lehet nem azt kéne becélozni hogy az első X ember, lehetőleg minél több beférjen A szerverre, hanem hogy prekval idők, vagy régebbi futamidők alapján ahol nagyobb rések, különbségek vannak, ott elválasztani a szervereket. Az összeillő tudású embereket szerint szétválasztani a szervereket.
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 10. 17. 20:08.

  5. #455
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy óriási csatában jobb összidőt fut a B eleje, mint az A vége,.
    Nocsak. Eddig mindig az volt sugallva hogy B eleje dög unalmas, egyedül, persze hogy gyorsan mész, míg A szerver végén is ú de ádáz csaták folynak.
    Kiragadtál a hozzászólásomból egy fél mondatot, ami a kommenteddel kicsit más megvilágításba helyezi az én hozzászólásomat, pedig én soha nem mondtam, hogy a B-n mindenki csak sétakocsikázik. Ha visszaemlékszel, korábban is mindig azon az állásponton voltam én is, hogy jobban figyelembe kellene venni a versenyteljesítményt, és magam részéről most is ezt gondolom. De azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy csak úgy mossuk össze két különálló verseny eredményét.

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ötletem, hogy az utolsó, vagy utolsó 3 futamon elért helyezését (vagy versenyidejét) arányosan kalkuláljuk bele mindenkinek a prekis idejéhez. Aki előzőleg nyert, annak az idejét megszorozzuk x0.9-el mondjuk. A legutolsóét x1.1-el, és ez alapján válik szét A-B-C szerver.
    Aki űde fasza hotlap huszár (Michelisz) az indulhat A szerveren, aki viszont gyors de mondjuk utolsó 2 futamon DQ-zott, az mehet B-re bizonyítani. Aki közepes, de minden futamon jól teljesít A szerver. Aki lassú is a prekin, meg futamon sem virít, az B.
    Erre csak egy 2017. március 31-i hozzászólásomat idézném, konkrétan megcsináltam rá a kalkulációt:
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A consistencys bonyolítást elfelejtve, egy jóval egyszerűbb számítást találtam ki, ami jobban tükrözi egy pilóta versenyen elért eredményeit. a bajnokság aktuális futam előtti állásából számolom a Balázs féle szorzót, az első futamra pedig az előző bajnokság végső pontversenyét vettem figyelembe. persze baleset, vagy futamkihagyás miatt ez hátrányos lehet. így azért már érdekesebb eredmény jött ki. megcsináltam a számítást az első 3 futamra, mi lett volna ha. nyilván az új szerver elosztások miatt a futamok végeredménye is más lett volna, így a második harmadik futam szorzói is másképp alakulnának, de a módszer lényege látszik. ez figyelembe veszi az egykörös tempót, és korrigálja a versenyteljesítménnyel.

    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

    Nekem tetszik, és mivel minden adat megvan a szerveren a kívánt formátumban, a számítást is lehetne automatizálni, egy ilyen kódot megírni nem nagy kaland, de végső esetben a linkelt excel tábla is használható.
    prekval körök módosítva a bajnoki tabella szerinti pozícióval, így az egykörös tempó és a versenyteljesítmény is számításba kerül.

  6. #456
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Azért nehezen leváltható a mostani, mert az a hatalmas előnye van, hogy csak rajtunk múlik hogy hova kerülünk, és mindenféle külső tényező ki van zárva. Hotlap ide vagy oda, a saját kezünkben van hogy hol indulhatunk.

    Akkor lehetne érdemben jutni valahová, ha lenne egy olyan megoldás amibe szintén csak a saját teljesítmény számít bele, mert ha nem így van, akkor tényleg jogos a felháborodás ha valaki nem kerül be A szerverre. Volt korábban a több körös prequal ötlete, az ilyen szempontból jó lenne. De a futamokat meg a bajnokság állását nem jó ötlet belekeverni szerintem (annak ellenére hogy én is hasonlón gondolkoztam korábban).

  7. #457
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Nem személyeskedtem, nem rád irányult a mondandóm, hanem csak amit megemlítettél arra reagáltam szűken.
    Tudom látom a tevékenységedet, és el is ismerem.
    Sztem ez a kalkuláció, számítás nem tűnik rossznak, belemehetnénk, alaposabban megvizsgálhatnánk.


    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Azért nehezen leváltható a mostani, mert az a hatalmas előnye van, hogy csak rajtunk múlik hogy hova kerülünk, és mindenféle külső tényező ki van zárva. Hotlap ide vagy oda, a saját kezünkben van hogy hol indulhatunk.

    Akkor lehetne érdemben jutni valahová, ha lenne egy olyan megoldás amibe szintén csak a saját teljesítmény számít bele, mert ha nem így van, akkor tényleg jogos a felháborodás ha valaki nem kerül be A szerverre. Volt korábban a több körös prequal ötlete, az ilyen szempontból jó lenne. De a futamokat meg a bajnokság állását nem jó ötlet belekeverni szerintem (annak ellenére hogy én is hasonlón gondolkoztam korábban).
    Tökre igaz. Nagyon sok előnnyel rendelkezik a mostani prekval. Lehet elkellene kezdeni felírni pró/kontra előnyeit, hátrányait. Topikban jónéhány már el lett szórva...
    A jelenlegi rendszer, azért kicsit olyan nekem mintha nem is bajnokságban indulnánk, hanem csak egymás után következő futamokat csinálnánk. Annyira jól kizárja a külső tényezőket, mintha mindenki az ismeretlen fekete erdőből bukkant volna elő, és felkéne mérni hogy ki milyen kvalitással rendelkezik, hogy eldönthessük melyik ligába játszhasson. Nemis tudom. A bajnokság nemolyan hogy van 20 ember akik egymás között eldöntik hogy ki legyen a bajnok?
    Józsi 1 héttel ezelött még irtó béna B szerveres volt, de többszáz kört gyakorolt a pályán, és ma már topkategóriás A szerveres pilóta lett.
    Énmeg nem gyakoroltam, mert vizsgáztam/festettem/válltam és ezért már elfelejtettem volna versenyezni? Nemfogok tudni körbemenni?

    Ha a személyemmel példálóztok, tegyétek mellé az alábbiakat is:
    - Amikor B szerverre kerültem, mindig indultam zokszó nélkül rajta.
    - Voltam rajta második, de a legtöbbször meg is nyertem azokat.
    - Nemigen szoktam balesetet okozni, egykezemen megtudom számolni. Brands Hatch Széchy Szabolcs, és Donington Zelfi.
    - Ha A-n indulok top10 körül szoktam végezni (20+ fős szerveren).

    Legutóbb RoadAmerican 1.kör, tömegbaleset belekeveredek, zúzás.
    Szerintetek ha 2 hetet erre gyakoroltam volna nem vágnám ki a francba a kormányt? Nem akartok egy kis változást?
    És csodálkoztok ha vki baleset után feladja, netán otthagyja a bajnokságot?
    Talán a hotlapozást lejjebb kéne venni, és aki stabilan, biztosan tud menni, azt kicsit támogatni kéne?

    Minél több kört megy az ember a prekin, annál jobb időt fog elérni. Igaz.
    Ésha én nem vagyok időmilliomos? Rosszabb leszek a versenyen?
    Ha Pisti 1000 órát rakott bele, akkor énis rakjak bele 1500-at?
    Mutassatok már IRL ilyen versenyt hogy két hétig megy az előválogatás, végtelenítve.
    De mondok jobbat. Ha vki figyut kap az a preki idejéhez +1%. BUÁ pedig az utolsó szerveren.

    Amúgymeg nem hókuszpók, nem kerülöm a forró kását, név szerint megtudnám mondani hogy ki az akiért a kezemet is betenném tűzbe hogy jó A szerveres pilóta, és A szerverről is tudnék mindani akit B-re raknék. Persze ezt nem egy prekval lista alapján tudom megmondani, új embereket nem is ismerhetem, hanem pár éves ittversenyzés alapján.



    Amúgymég annyit tennék hozzá (ez a téma nemtudom miért paprikáz fel ennyire), hogy azt aláírom hogy időmérős teljesítmény 90%-ban megmutatja egy versenyző teljes kvalitásást. Jelentős az átfedés. De a jelenlegi prakval nem egyklasszikus időmérős kvalifikáció.
    A maradék 10%...



    Még egy pompás ötlet:
    Gumizódjon a prekval alatt a pálya!
    Két héttel elötte legyen jó szar, lehet gyakorolni. Akinek sok ideje van kőrözzön. Seteljen. Tanulja a pályát, melyik kanyar jön a másik után. Vasárnap a futam elött legyen a legeslegjobb a tapadás. Igy aki valóban jó időmenő (és rá is ér), hegyezze ki, az abban az adott kis időben könnyebben érhessen el jó időt.
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 10. 17. 23:01.

  8. #458
    Szerintem megint sok felesleges időtök van ezen rágódni, aztán jön Szabi és megmagyarázza, hogy az úgy miért nem jó.

  9. #459
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    aztán jön Szabi és megmagyarázza, hogy az úgy miért nem jó.
    Semmi se jó!
    Az élet nem habostorta..

  10. #460
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Eztis csak bedobom, hülye ötlet, de volt már vmi olyan javaslat is hogy az A eleje, az UFO-k legyennek levágva (A szerverre), a 'normális' emberek meg B szerveren tudnának játszani. Valami hasonló elv mentén, lehet nem azt kéne becélozni hogy az első X ember, lehetőleg minél több beférjen A szerverre, hanem hogy prekval idők, vagy régebbi futamidők alapján ahol nagyobb rések, különbségek vannak, ott elválasztani a szervereket. Az összeillő tudású embereket szerint szétválasztani a szervereket.
    Mintha ezt már olvastam volna valahol...
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ez biztos nem fedi le a korábbi álláspontomat, de egy újabb év szervezkedés (és B-divben való harcolás) után én sokkal jobban visszavágnám az "A" szervert és kiemelném elitstátusszá (max 15-18 fő), míg a B divet pedig a küzdőtérnek hagynám bent.
    ...Szóval az első osztály végtelen bővítésének (akár 30fős szerverek) én inkább a prémium jellegére mennék rá, amire tényleg lehet reklámozni hogy a legerősebb magyar liga
    Nem hiába voltunk csapattársak!

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem megint sok felesleges időtök van ezen rágódni, aztán jön Szabi és megmagyarázza, hogy az úgy miért nem jó.
    Ezen felnevettem itt az irodában olvasva
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  11. #461
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nem személyeskedtem, nem rád irányult a mondandóm, hanem csak amit megemlítettél arra reagáltam szűken.
    Tudom látom a tevékenységedet, és el is ismerem.
    Sztem ez a kalkuláció, számítás nem tűnik rossznak, belemehetnénk, alaposabban megvizsgálhatnánk.



    Tökre igaz. Nagyon sok előnnyel rendelkezik a mostani prekval. Lehet elkellene kezdeni felírni pró/kontra előnyeit, hátrányait. Topikban jónéhány már el lett szórva...
    A jelenlegi rendszer, azért kicsit olyan nekem mintha nem is bajnokságban indulnánk, hanem csak egymás után következő futamokat csinálnánk. Annyira jól kizárja a külső tényezőket, mintha mindenki az ismeretlen fekete erdőből bukkant volna elő, és felkéne mérni hogy ki milyen kvalitással rendelkezik, hogy eldönthessük melyik ligába játszhasson. Nemis tudom. A bajnokság nemolyan hogy van 20 ember akik egymás között eldöntik hogy ki legyen a bajnok?
    Józsi 1 héttel ezelött még irtó béna B szerveres volt, de többszáz kört gyakorolt a pályán, és ma már topkategóriás A szerveres pilóta lett.
    Énmeg nem gyakoroltam, mert vizsgáztam/festettem/válltam és ezért már elfelejtettem volna versenyezni? Nemfogok tudni körbemenni?

    Ha a személyemmel példálóztok, tegyétek mellé az alábbiakat is:
    - Amikor B szerverre kerültem, mindig indultam zokszó nélkül rajta.
    - Voltam rajta második, de a legtöbbször meg is nyertem azokat.
    - Nemigen szoktam balesetet okozni, egykezemen megtudom számolni. Brands Hatch Széchy Szabolcs, és Donington Zelfi.
    - Ha A-n indulok top10 körül szoktam végezni (20+ fős szerveren).

    Legutóbb RoadAmerican 1.kör, tömegbaleset belekeveredek, zúzás.
    Szerintetek ha 2 hetet erre gyakoroltam volna nem vágnám ki a francba a kormányt? Nem akartok egy kis változást?
    És csodálkoztok ha vki baleset után feladja, netán otthagyja a bajnokságot?
    Talán a hotlapozást lejjebb kéne venni, és aki stabilan, biztosan tud menni, azt kicsit támogatni kéne?

    Minél több kört megy az ember a prekin, annál jobb időt fog elérni. Igaz.
    Ésha én nem vagyok időmilliomos? Rosszabb leszek a versenyen?
    Ha Pisti 1000 órát rakott bele, akkor énis rakjak bele 1500-at?
    Mutassatok már IRL ilyen versenyt hogy két hétig megy az előválogatás, végtelenítve.
    De mondok jobbat. Ha vki figyut kap az a preki idejéhez +1%. BUÁ pedig az utolsó szerveren.

    Amúgymeg nem hókuszpók, nem kerülöm a forró kását, név szerint megtudnám mondani hogy ki az akiért a kezemet is betenném tűzbe hogy jó A szerveres pilóta, és A szerverről is tudnék mindani akit B-re raknék. Persze ezt nem egy prekval lista alapján tudom megmondani, új embereket nem is ismerhetem, hanem pár éves ittversenyzés alapján.



    Amúgymég annyit tennék hozzá (ez a téma nemtudom miért paprikáz fel ennyire), hogy azt aláírom hogy időmérős teljesítmény 90%-ban megmutatja egy versenyző teljes kvalitásást. Jelentős az átfedés. De a jelenlegi prakval nem egyklasszikus időmérős kvalifikáció.
    A maradék 10%...



    Még egy pompás ötlet:
    Gumizódjon a prekval alatt a pálya!
    Két héttel elötte legyen jó szar, lehet gyakorolni. Akinek sok ideje van kőrözzön. Seteljen. Tanulja a pályát, melyik kanyar jön a másik után. Vasárnap a futam elött legyen a legeslegjobb a tapadás. Igy aki valóban jó időmenő (és rá is ér), hegyezze ki, az abban az adott kis időben könnyebben érhessen el jó időt.

    A végére reflektálva, mert a többi már túl van magyarázva, az mekkora lenne, ha a legtöbben az utolsó pillanatban lépnének fel prequalizni, mert akkor jó a pálya állapota és mondjuk verseny alakulna ki a pályán, lehet teljes káosz lenne az az x idő, amíg van ideje rá, hogy maxon körözgessen, mert alig lehet tiszta kört futni a sok versenyzőtárs miatt.
    Ennek is lenne értelme akár, csak épp nem biztos, hogy van létjogosultsága.

    Az egyébiránt, hogy Te jól tudsz menni versenyen (mert jól tudsz menni tudjuk) és amúgy esetleg magasról teszel a prequalizásra (mert vagy nem érdekel vagy nincs rá aktuálisan időd), utána meg B-re kerülsz emiatt, az legyen már egyéni problem és ne a preqi rendszer hibája vagy épp, hogy ki mennyire gyors egy körön.
    A versenytempó a lényeg ezt nem vitatom egyébként!
    Sorsolhatnánk is ilyen alapon, random generátorral, hogy épp ki melyik szerverre kerül .
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  12. #462
    Én mint prequal huszár , igaz AC-hoz nem túl sok közöm van (még), de azért leírom a véleményem.


    • Bajnokság állása szerinti szerverleosztás... baromság a bajnokság első versenyére mindenképpen kell a prequal, és akkor ismét bejutnak "A " szerverre a prequal huszárok, de még rosszabb, ha valakinek ki kell hagynia az első esetleg második fordulót is - az a versenyző az életbe nem jut be az "A" szerverre, vagy csak akkor amikor már labdába se rúghat.
    • Mi lett volna HA (szerintem semmi értelme nincs összehasonlítani az "A" és "B" szerveren elért futamidőket és az alapján azt mondani, hogy a kiemelt szerveren a 10. helyen végzett volna HA bejut oda a prequal alapján)
    • Mindenféle hókusz-pókusz számítás alapján az előző verseny(ek)en elért eredményektől függően meghatározni azt, hogy a következő versenyen is biztos gyors vagy lassú lesz ( lehet pont azokat a pályákat ismeri - nem ismeri, fekszik neki avagy nem, volt ideje gyakorolni vagy nem, stb.)


    Ötletek:


    • a verseny napján a practice helyett legyen egy fél - egy órás prequal ami alapján a szerverbeosztás lenne. ( így lenne benne plusz egy rizikó faktor)
    • "A-B-C" helyett lehetne mondjuk PRO és Semi-Pro bajnokság. Mindkettőbe jelentkezni kellene ( A PRO-ba mindenféle nehezítés, No ABS, stb. ) ( reméljük mindenki a kabátjának megfelelő bajnokságba jelentkezne ) ( esküszöm állom a Semi-Po bajnokság kupáit és okleveleit )
    • a bajnokság előtt egy 3 fordulós előselejtező ahol a szervereket és a versenyzőket is sorsolnánk majd az összesített pontok alapján indulna az éles bajnokság.

  13. #463
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    "A-B-C" helyett lehetne mondjuk PRO és Semi-Pro bajnokság. Mindkettőbe jelentkezni kellene ( A PRO-ba mindenféle nehezítés, No ABS, stb.
    Nem lehetne garantálni az állandó létszámot, sajnos kevés esélyt látok rá, hogy mindkét kupán fixen 20-24 versenyző állna mindig rajthoz.
    Rosszabb esetben félig üresen konganának a szerverek, jobb esetben pedig megdupláznánk minden prekvalos és szerverelosztásos problémánkat.


    Tudom, Szabi megint leírta mi miért nem jó..

  14. #464
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, Szabi megint leírta mi miért nem jó..
    Akkor egyet kihúztál az ötleteimből! Elég jó arány

  15. #465
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Versenyeztem máshol olyan lebonyolítási rendszerben, hogy két szerver futott a felkészülési idő alatt.
    Az egyik szerver egy 0-24 gyakorló szerver volt a másik szerver egy 0-24 prequal szerver, viszont a prequal szerveren 10 dobásod volt, azaz 10 megkezdett köröd, hogy megfusd amit tudsz.
    A korlátozott körszám olyan szempontból tetszett annak idején, mert nyomás alatt kellett megfutnod a legjobbadat és itt már a konzisztencia és a mentális képességek is előtérbe kerülnek, és pont ezeket
    hasznosítjuk versenyen is.
    Any Given Sunday!

  16. #466
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Versenyeztem máshol olyan lebonyolítási rendszerben, hogy két szerver futott a felkészülési idő alatt.
    Az egyik szerver egy 0-24 gyakorló szerver volt a másik szerver egy 0-24 prequal szerver, viszont a prequal szerveren 10 dobásod volt, azaz 10 megkezdett köröd, hogy megfusd amit tudsz.
    A korlátozott körszám olyan szempontból tetszett annak idején, mert nyomás alatt kellett megfutnod a legjobbadat és itt már a konzisztencia és a mentális képességek is előtérbe kerülnek, és pont ezeket
    hasznosítjuk versenyen is.
    Ez elég fain hangzik!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  17. #467
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Eh, megint elkezdtem irogatni... nem nyomom tovább, nemleszek tovább rosszfej.

    Csak arra vágyom hogy lehessenek egybe szerverek, 38 fővel. Kiugrana hogy másodlagos a rajthely, a szent kör, azon túl kezdődik az élet. Nem az egykörön, a bekerülésen görcsölnének az emberek (hanem a futamon).

    Gyorsítsuk a folyamatot, segítsük az embereket az ehhez szükséges vasakhoz. Ligatalálkozón, nyereményként RAM-okat, meg VGA kártyákat osztogassunk

  18. #468
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Versenyeztem máshol olyan lebonyolítási rendszerben, hogy két szerver futott a felkészülési idő alatt.
    Az egyik szerver egy 0-24 gyakorló szerver volt a másik szerver egy 0-24 prequal szerver, viszont a prequal szerveren 10 dobásod volt, azaz 10 megkezdett köröd, hogy megfusd amit tudsz.
    A korlátozott körszám olyan szempontból tetszett annak idején, mert nyomás alatt kellett megfutnod a legjobbadat és itt már a konzisztencia és a mentális képességek is előtérbe kerülnek, és pont ezeket
    hasznosítjuk versenyen is.
    Kb. ez lenne a lényeg. Azt az időintervallumot lerövidíteni, amilyen belül meg lehet futni a legjobb időt. Ez lehetne akár a versenyek előtt is egy óra vagy fél óra. Gondolom, maximum körszámot nem lehet beállítani, vagy akár versenyzőként maximálisan eltölthető időt a pályán. Nem mellesleg ez nem jelentene plusz munkát a szervezőknek, csak a versenyek érdemi kezdete jönne előbbre egy órával.
    És a rendszert persze ki lehetne próbálni egy másik sorozatban, amiről épp ötletelés folyik a "szomszéd" topikban. Nem a fő attrakció volna a tesztalany.

  19. #469
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Versenyeztem máshol olyan lebonyolítási rendszerben, hogy két szerver futott a felkészülési idő alatt.
    Az egyik szerver egy 0-24 gyakorló szerver volt a másik szerver egy 0-24 prequal szerver, viszont a prequal szerveren 10 dobásod volt, azaz 10 megkezdett köröd, hogy megfusd amit tudsz.
    A korlátozott körszám olyan szempontból tetszett annak idején, mert nyomás alatt kellett megfutnod a legjobbadat és itt már a konzisztencia és a mentális képességek is előtérbe kerülnek, és pont ezeket
    hasznosítjuk versenyen is.
    Én is támogatnám
    Sőt nekem egy olyan álmom is van, hogy egyszer egy program kezelne egy javítási adatbázist is, minden javításhoz, állítgatáshoz lenne egy idő szükséglet is.
    Pld. mikor menne a 30 perc quali, nem az lenne hogy eldobod ESC, eldobod ESC, hanem ha komolyan összetöröd a gépet elmenne 20 perc a javítással a boxban, kisebb állítgatás is pár percet venne igénybe
    mindjárt get real-eb lenne az érzés.

  20. #470
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Én is támogatnám
    Sőt nekem egy olyan álmom is van, hogy egyszer egy program kezelne egy javítási adatbázist is, minden javításhoz, állítgatáshoz lenne egy idő szükséglet is.
    Pld. mikor menne a 30 perc quali, nem az lenne hogy eldobod ESC, eldobod ESC, hanem ha komolyan összetöröd a gépet elmenne 20 perc a javítással a boxban, kisebb állítgatás is pár percet venne igénybe
    mindjárt get real-eb lenne az érzés.
    Menjél iRacingezni, ahol egy nagyobb Nascar pacsi után ülhetsz 7percet is a boxban
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  21. #471
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor egyet kihúztál az ötleteimből! Elég jó arány
    A többit még nem néztem...

  22. #472
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Versenyeztem máshol olyan lebonyolítási rendszerben, hogy két szerver futott a felkészülési idő alatt.
    Az egyik szerver egy 0-24 gyakorló szerver volt a másik szerver egy 0-24 prequal szerver, viszont a prequal szerveren 10 dobásod volt, azaz 10 megkezdett köröd, hogy megfusd amit tudsz.
    A korlátozott körszám olyan szempontból tetszett annak idején, mert nyomás alatt kellett megfutnod a legjobbadat és itt már a konzisztencia és a mentális képességek is előtérbe kerülnek, és pont ezeket
    hasznosítjuk versenyen is.
    +1
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  23. #473
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Versenyeztem máshol olyan lebonyolítási rendszerben, hogy két szerver futott a felkészülési idő alatt.
    Az egyik szerver egy 0-24 gyakorló szerver volt a másik szerver egy 0-24 prequal szerver, viszont a prequal szerveren 10 dobásod volt, azaz 10 megkezdett köröd, hogy megfusd amit tudsz.
    A korlátozott körszám olyan szempontból tetszett annak idején, mert nyomás alatt kellett megfutnod a legjobbadat és itt már a konzisztencia és a mentális képességek is előtérbe kerülnek, és pont ezeket
    hasznosítjuk versenyen is.
    Buksi, egyszer szól hozzá, de akkor odacsap a Srác . Ez egy elég jó ötlet alapvetően. Mikor már az egyén úgy érzi, hogy felkészült, van lehetősége lenyomni a szerver besoroláshoz szükséges x körét, melyet csak egyszer futhat a 2 hét alatt és ennyi. Ha nem sikerült, akkor nincs több próba.
    A kivitelezést mondjuk nem látom át hozzá, de vannak jártasabbak ebben, akik remélem elmagyarázzák a megvalósítás lehetőségét.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  24. #474
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Buksi, egyszer szól hozzá, de akkor odacsap a Srác . Ez egy elég jó ötlet alapvetően. Mikor már az egyén úgy érzi, hogy felkészült, van lehetősége lenyomni a szerver besoroláshoz szükséges x körét, melyet csak egyszer futhat a 2 hét alatt és ennyi. Ha nem sikerült, akkor nincs több próba.
    A kivitelezést mondjuk nem látom át hozzá, de vannak jártasabbak ebben, akik remélem elmagyarázzák a megvalósítás lehetőségét.
    A szerverről automatikusan kitiltani nem tudjuk, de adatbázis oldalról le lehet tiltani, hogy az X-edik kör után ne frissítsen neki időt.

    Ami ebben kicsit problémás, hogy feltehetőleg mindenki kivár majd utolsó pillanatig, vasárnap délután/este pedig túl nagy lesz a forgalom a szerveren és elfogynak az autók is... persze aki kivár és pórul jár, az magára vessen

  25. #475
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A szerverről automatikusan kitiltani nem tudjuk, de adatbázis oldalról le lehet tiltani, hogy az X-edik kör után ne frissítsen neki időt.

    Ami ebben kicsit problémás, hogy feltehetőleg mindenki kivár majd utolsó pillanatig, vasárnap délután/este pedig túl nagy lesz a forgalom a szerveren és elfogynak az autók is... persze aki kivár és pórul jár, az magára vessen
    Hihetetlen, hogy mindenben megtalálod a valós vagy általad vélt problémát...
    Egyrészt a versenyzők vannak annyira intelligensek, hogy átlássák azért ezt és ne akkor menjenek. Másrészt eleve szerintem csak olyan 50%-uk ér rá vasárnap délután...
    Nekem tetszik az ötlet és akkor úgy tűnik, könnyen meg is valósítható.

Oldal: 19 / 28 ElsőElső ||| 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •