Oldal: 24 / 28 ElsőElső ||| 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 UtolsóUtolsó
Találatok: 576 - 600 (685 összesen)
  1. #576
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy a végén osszefésulod az időket, mert igy reálisabb, mintha a jelenlegi szétosztás szerint B1. idejét hasonlitgatjuk. Vagy a vègelszamolasnal kiderül, bajnokság végén.
    Osszefesules nem mukodik, mert nem ugyanazok a korulmenyek.

    A futamot ki nyeri, erre gondoltam! Lesz 2 elso?

  2. #577
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    1. 1:48.560 - togi
    2. 1:48.568 - bence
    3. 1:48.6xx - gombos g (sacc 2.etap alapján)
    4. 1:48.772 - tcs
    5. 1:48.882 - mihi
    6. 1:49.113 - mark
    7. 1:49.130 - robi
    8. 1:49.165 - zelfi
    9. 1:49.198 - csori
    10. 1:49.215 - morvai
    11. 1:49.231 - szarka
    12. 1:49.289 - deak
    13. 1:49.408 - asztalos
    14. 1:49.496 - sinka
    15. 1:49.604 - tömöl
    16. 1:49.809 - jr z
    17. 1:49.855 - krissz pf
    18. 1:49.900 - scheib p
    19. 1:49.909 - szűcs t
    20. 1:49.947 - oláh g
    21. 1:49.961 - pinczes
    22. 1:49.977 - molnar d
    23. 1:50.049 - lóczi
    24. 1:50.113 - fehér
    25. 1:50.118 - sziszka
    26. 1:50.146 - big lacó
    27. 1:50.222 - barna m
    28. 1:50.227 - mad krisz
    29. 1:50.329 - lanyi
    30. 1:50.372 - lazar
    31. 1:50.514 - baan
    32. 1:50.693 - sipkai b
    33. 1:50.852 - kanyuk
    34. 1:50.984 - toth szab
    35. 1:51.406 - zrubi
    36. 1:51.421 - mammel e
    37. 1:51.493 - prill b
    38. 1:51.750 - balogh m
    39. 1:51.836 - pataki szab
    40. 1:51.895 - nagy rob
    41. 1:53.027 - mezei krisz
    42. 1:55.149 - kornel ist
    43. nincs kör - vizner g
    44. nincs kör - kuczi b
    45. nincs kör - nagy lev
    46. nincs kör - miletics r


    Monza preq eremény: http://www.gtr-masters.hu/prequal/11203/enter
    futam eredmény A: http://www.gtr-masters.hu/result/11203/a
    futam eredmény B: http://www.gtr-masters.hu/result/11203/b
    zöld szín - A-ra prequalozott
    piros szín - B-re prequalozott



    És akkor a magyarázat:
    Kíváncsi voltam, szóval rászántam egy órát és kiszedtem egyénenként a statból az 1.etapban megfutott a 3 leggyorsabb kört és átlagoltam (lehetett volna 5 is, de ez is lezsibbasztott).
    Azért az első etapból, mert a 2.etapig sokan nem jutottak el.
    Próbáltam olyan egymás utáni köröket keresni az adatok között, ahol zavartalanul futhatott a versenyző és lehetőleg egy perdiósuban, de ez nem egyszerű, és sok más tényező is képbe kerülhet, szóval ezért maradt a 3 leggyorsabb.
    Ennek a 3 leggyorsabb körnek szerintem annyi látszatja lehet, hogy nagyjából mire képes nyers tempóban az adott pilóta.
    Eszerint 3 részre lehet darabolni a listát és a középső harmadban vannak változások, pont a kényes zónában, de talán mondhatjuk úgy is, hogy 1-2 kiugró példát leszámítva "nagyjából" fedi a prequalt.

    Tehát hogy megint Kristófot vegyük elő, valami ott valóban lehet, mert többek között Ő kilóg a sorból, Szabó Zoli Jr. pedig a Ferka miatt került oda-ahova, mint ahogy Sinka Dani is.
    De azt is látom, hogyha csak Kristóf nyers tempóját nézzük, nem lenne 7. A+B összefésülése esetén, de szerintem ez tök egyértelmű is volt, hogy nem fésülhető össze sehogyan a két szerver eredménye.
    Mikor először ránéztem a két statra, pontosan Tömöl Tomi környékére lőttem volna be Kriszt, ha A-n indul.
    Ami miatt mégis előrébb kerülhetne Kristóf, az az amiért Sinka Dani is és ezek már az egyéb plussz képességek, és mivel Kristóf régen csapattársam volt tudom hogy tud valami extrát versenyszituációkban. Ezt Ő is tudja magáról és ezért dühös és igaza is van, meg nincs is.
    Ami pedig további meglátásom, hogy egy bejáratott és lefixált 3 átlagkörös etap esetén szinte semmi nem változna, a mostani preq-hoz képest.
    A köridőkben bogarászva képes a mezőny 3 egyforma kört futni. A mostani rendszerhez képest csupán 1-2 tized mászkálna ide-oda, szóval Kristóf nem hiszem hogy előrébb kerülne. 5 kör esetén talán már bejjebb, ami már tényleg mutatna valamit az 6-7 kör.
    Ebben viszont Szabi álláspontján vagyok, felgyorsult is igénytelen világunkban nem ülne oda mindenki hogy ezt abszolválja, vagy ha oda is ül, nem maxolja ki hanem felhúzza magát és feladja.

    (saját véleményem szerint nekem nagyon-nagyon tetszene a többkörös preq, és többet is lennék szerveren ebben biztos vagyok!)
    (a nevekért bocsi, arra már nem volt energiám)
    Any Given Sunday!

  3. #578
    Én sajnálnám, ha elveszne teljesen az a rendszerből, hogy lássuk más mire képes egy körön az adott autóval és pályán. A RANK jó lenne erre, de egyrészt nem használja mindenki, másrészt mindig változnak az autók és ezt lehetetlen nyomon követni.


    Szóval az ideális az lenne szerintem - bár nem egyszerű -, hogy:
    -egy szerver amin akár 100% tapadással lehetne hotlapozni
    -egy másik, ahol min. 5 kör átlagát nézné a prekval mondjuk 98% tapadással


    A kettő viszont nem egyenlő mértékben számítana, hanem eltolva az 5 körös felé. PL:
    hotlap: 1:40.0
    5kör:1:41.0
    Prekval idő: 1.40.833 (itt 5x súllyal számít az 5 körös átlag)

  4. #579
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    A mostani prekval rendszer kb. 5 embert érint hol rosszul, hol jól, attól függően, hogy éppen az adott futamra mennyi ideje volt készülni, vagy mennyire fekszik neki vagy az autójának a pálya. Ezt toga legyűjtése (köszi a belefektetett munkát) is jól mutatja (, persze egy verseny elemzése még nem hozza a tökéletes képet, mert pl. a sérült autóval én nem tudtam kiautózni a megfelelő köridőket, de már jól szemlélteti a problémát).
    Eddig mihi ötlete tetszik a legjobban, miszerint vegyük figyelembe a leggyorsabb kört és az 5 körös átlagot is. Annyiban módosítanám az ötletet, hogy ezt mind egy szerveren tegyük, tehát ne kelljen azért külön másik szerverre mennem és ott újra körözgetnem, hogy legyen egy jó időm, vagyis a leggyorsabb kör akár benne lehetne az 5 körös etapban is. Persze a szerver a verseny körülményeire lenne beállítva. (Aki hotlap VB címére utazik 100%-os pályán, az szánjon erre még fél órát offline.) Ez jó arra is, hogy megtanulják az újak is a biztonságos és stabil körözést a pályán. Viszont a mezőnyben autózáshoz versenyek kellenének minden hétvégére.
    Alapvetően jó ötlet a GT4, viszont a lebonyolítása nagyon nem passzol a GT3-hoz, hanem inkább a WTCC-hez, ami meg nem AC-val van rendezve. (Régen pont ezért volt jó az NGT és a GT kategória a váltakozó heteken.) A rövid távú versenyekkel arra sarkaljátok az embereket, hogy minél előbb előzzön, mert úgy tud talán több pozíciót is előrébb kerülni, és nem arra, hogy amiről a hosszútávú versenyzés szól, hogy kiismerjük a másik gyenge pontját és biztonságosan előzzünk. Ezt többnyire pont az újoncoknak és/vagy kevés tapasztalattal rendelkezőknek kellene megtanulni, amiket segít a setupolás minimalizálása, de az ABS tiltásával meg pont nehezítitek a fejlődésüket és ez nagyobb mértékben lesz elrettentő, mint amennyire vonzó a GT4 egyszerűsége. Tudom, hogy valamelyik autóban nincs gyárilag ABS, de azt attól függetlenül (tudtommal) be lehet kapcsolni.

  5. #580
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Ami miatt mégis előrébb kerülhetne Kristóf, az az amiért Sinka Dani is és ezek már az egyéb plussz képességek, és mivel Kristóf régen csapattársam volt tudom hogy tud valami extrát versenyszituációkban. Ezt Ő is tudja magáról és ezért dühös és igaza is van, meg nincs is.
    Ami pedig további meglátásom, hogy egy bejáratott és lefixált 3 átlagkörös etap esetén szinte semmi nem változna, a mostani preq-hoz képest.
    A köridőkben bogarászva képes a mezőny 3 egyforma kört futni. A mostani rendszerhez képest csupán 1-2 tized mászkálna ide-oda, szóval Kristóf nem hiszem hogy előrébb kerülne. 5 kör esetén talán már bejjebb, ami már tényleg mutatna valamit az 6-7 kör.
    Ebben viszont Szabi álláspontján vagyok, felgyorsult is igénytelen világunkban nem ülne oda mindenki hogy ezt abszolválja, vagy ha oda is ül, nem maxolja ki hanem felhúzza magát és feladja.

    (saját véleményem szerint nekem nagyon-nagyon tetszene a többkörös preq, és többet is lennék szerveren ebben biztos vagyok!)
    (a nevekért bocsi, arra már nem volt energiám)
    Köszi. Stat mindig jöhet. Azért elég sok körülményt, változót nem vesz számításba a top3 kör sem, pl törött-e az autó (csak a felénél jön ki javiitani), milyen gumitaktikán van az illető, mennyi benyával, pálya állapot. Nyers tempót lehet hogy kellően reprezentálja, de a konzisztenciát, hogy azt mennyire egyenletesen tudja ledni az illető azt még ez sem mutatja igazán.

    Kicsit kiegészítettem (tudom hűde xyz vagyok) a prekis idejéhez képest a top3-as körének a difijét, és a futamtávos konzisztanciát is melléraktam.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
    Persze ezis csak egy futam, egy mérés nem mérés, ilyenből kéne még 10, és akkor már pontosabb képet kapnánk.

    És örülök hogy kaptunk olyan visszajelzést is, hogy van akit a több körös preki nemhogy riasztana, de vonzana is.

  6. #581
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Az eddigi 3 futamból ez volt az a pálya, ahol valószínűleg szinte mindenki soft-ot használt (biztos volt aki nem) és ránézésre kijött féltáv körül cserélni, ezért is szántam rá az időt.
    A dolog lényege az volt számomra, hogy megnézzem amit eddig is tudtam, hogy csak erőből és tempóból nem tudtál volna feljönni az A-szerver 7. helyére (úgy hogy ezt légyszi ne süsd el többször, mert komolytalan )
    A konzisztencia adatot is félve kezelném a statból, mert ha a mezőny közepéből vagy hátuljából rajtolsz nehezebb egy magas számot produkálni, de az biztos hogy a 96-97% az már nem csak a forgalomra fogható.
    Gombos Gerit láttam hogy törhetett, és Fehér Norbit is, csak azt már elfelejtettem odaírni.

    További tény és ezek is látszanak a statból Kristóf, hogy a preq/kvali időd és a versenytempód közelebb van egymáshoz átlagosan, mint a nagy mezőny átlag.
    Talán Monzán annyira nem látszik, de átlagosan 6-7 tized az a különbség, ami az egykörös tempó (preq/kvali) és az 1. etapos megtankolt körök között van (látom pont ezt csináltad meg táblázatban, köszi!)
    Ez a Te esetedben megint közelebb van mint a nagy átlag, mert inkább 4-5 tized. De pl Barcelonán még kisebb volt a diffi.

    Tanulság és látszanak a száraz adatokból is, hogy keveset foglalkozol a preq-lal, vagy legalábbis kevesebbet mint amit kitudnál hozni magadból és az autódból.
    Szóval azért is írtam, hogy egyet is értek veled, meg nem is, mert nem a versenytempód a kimagasló (talán inkább a konzisztenciád), hanem az egykörös tempód a gyenge, vagy fordítassz rá kevesebb időt mint amennyit kellene, holott a jelenlegi preq rendszerben bizony ezzel is foglalkozni kell, ha jólesik ha nem, ez is a verseny része jelen esetben.
    Any Given Sunday!

  7. #582
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Közeledik a gólem, vigyázat!

    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Ott lennél előttem, úgy hogy én egy 15-20-es BUÁ-t is csináltam a futam során, ugyanazon a taktikán
    86 vs 48 pont. Ha kiegyezünk abban hogy ugyanazt a versenyteljesítményt nyújtottuk az este, akkor hogylehet hogy én csak fele pontot kaptam?
    Tudom, nem mentem elég karikák a prekin. Vagy a csak szarul csinálja a dolgát.
    Vagy szerinted Monza után hirtelen 2x jobb lettél nálam? Érted, szerintem nekünk egymás ellen kellene mennünk.
    Ha a prekin egy hellyel előrébb végeztem volna, dupla annyi pontot érdemeltem volna ugyanezért a teljesítményért?

    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Kristóf sokadjára nevetségessé teszed magad, pls. ne, mert még mindig nincs igazad!
    Érdekes, legutóbb már sikerült félig igazat adnod nekem...
    Sokadjára bizonyítom hogy nem a B szerveren a helyem. Biztos legközelebb is vicces lesz.

    Idézet Eredetileg Billytheold írta Hozzászólás megtekintése
    Valószínüleg sikerült volna a remek rajtoddal átogornod az első körben történt 3 tömegbalhét és utána sem zavart volna a sok törött vas a pályán való kódorgásával ....... ! Kezdesz kicsit nevetséges lenni, hogy 1/2 nap szerveren töltött idő után is csak a B sikerült.
    Nemtudom mi a hóhért gyakoroltatok a prekin hetekig, de hogy 5 méter után 2 tömegbalesetet, 50m után a harmadikat okoztatok. Brávó. Éljen az üres hotlapozás, 2 hetente 1db versenyen másik autót látás. Biztos eszméletlen szar lenne ha kevésbé balhés emberek lennének az A szeveren. Esetleg jobban büntetnénk a vétkezőket. Netalán előnyben részesítenénk akik már többször bizonyították a tehetségüket. De akinek 2 BUÁ-ja van, az fix hogy több pontot szerezzen mint aki B-n hibátlan versenyt fut. Vazze, vért izzadva bekerültem volna A-ra, és 5m után nekemjön vki, szétvert volna az ideg. És kapott volna 1 kokit. Aha.

    Tudom, tilos összehasonlítani. Persze. De ha sose hasonlítjük össze a pilótákat, a szétválasztást, ha mindig csak egy csoffadt 2 hetes körre hagyatkozunk, akkor sose derül ki hogy szar van a palacsintában. A szabályt, a rendszert pedig mi magunk tudjuk alakítani, finomítani, ahogy akarjuk.

    Én nem akarok a B-n egyedűl kőrözni. És A-n sem akarom hogy roncsokat kelljen kerülnöm, vagy hogy vki 2 kört nembír ki ha valaki szorosan követi, leesik ha az ideális ívtől eltérőet kell választania. Nem is egyedül akarok hotlapozni.
    Szememben többet ér ha vki tudja uralni a kocsiját, ismeri a határait, egyenletesen teljesít, mintsem aki be-be szúrogat, egyiknap összejön egy kör, néha meg nem. Néha összejön egy futam, néha nem. Ha összegyűlik a BUÁ akkormeg lelép.


    Picitmás.
    Kiváncsi vagyok hogy szerintetek a mezőnyben mindenki képest lenne, akár üres pályán, akármilyen sebességgel 99,5%-os konzisztenciával 1,5órát kőrözni?
    Illetve szerintetek ha lassan, pl ha 90%-osan nyomnátok a gázt, könnyebben tudnátok azonos köridőket hozni?

  8. #583
    Szinte biztos voltam benne a tegnapi futam után, hogy Kristóf feléleszti ezt a témát. Valóban nem B-szerveres a versenytempója és a konfliktuskerülő képessége is átlagon felüli. Amikor láttam a szerverfelosztást, egyből arra gondoltam, hogy most őt jobb lett volna az A-ra hagyni (tudom, már nincs hasraütés..., ami egyébként jó). Egyszerűen vannak versenyzők, akik mezőnyben jobbak. Vagy mondhatjuk, hogy mások egyedül, óra ellen jobbak, mezőnyben viszonyt nem feltétlen találják a helyüket és bizonytalanabbak. Ezt hosszabb távon egy olyan táblázat tudná talán tükrözni, hogy a rajthelyéhez képest ki mennyit javít vagy ront általában a futamokon. Persze a szerverhatár ezt is agyonvágja. Kristóf elölről indult és ott is végzett.

    A baj, hogy talán igazságosabb rendszert ki lehetne dolgozni, de sok emberi munkával járna, ami nem várható el senkitől.

  9. #584
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    .....
    Nem kell egyedül köröznöd B szerveren, ha bejutsz A szerverre. És ez ilyen egyszerű. Aki a szabályok alapján bejut A szerverre, annak van ott a helye, és nem másnak.

    Egyébként miért érdemelnéd meg jobban az előző futamaid eredménye alapján mint az, aki az aktuális futamra rááldoz mondjuk 2 hét alatt 20 órát, és ezért jut be? Csak mert azt állítod hogy jobb vagy? Akkor bizonyítsd be, és juss be önerőből oda ahol szeretnél versenyezni. A versenytempó és a konzisztencia csak az egyik része a bajnokságnak, a másik része az a gyakorlás és a gyorskörök.

    Abban egyébként biztos lehetsz, hogy aki sokat gyakorol, az nem csak hotlapozik (csak mert ezt sokat emlegeted)

  10. #585
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    86 vs 48 pont. Ha kiegyezünk abban hogy ugyanazt a versenyteljesítményt nyújtottuk az este, akkor hogylehet hogy én csak fele pontot kaptam?
    Tudom, nem mentem elég karikák a prekin. Vagy a csak szarul csinálja a dolgát.
    Vagy szerinted Monza után hirtelen 2x jobb lettél nálam? Érted, szerintem nekünk egymás ellen kellene mennünk.
    Ha a prekin egy hellyel előrébb végeztem volna, dupla annyi pontot érdemeltem volna ugyanezért a teljesítményért?
    Ha ennyire zavar gyere iRacing-ezni... Ott az iRating-ed magasabb lenne a versenyteljesítményed miatt és több pontot kapnál. Ha meg ezt nem akarod akkor törődj bele, hogy gyorsulnod kell időmérőn és kész

  11. #586
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Közeledik a gólem, vigyázat!
    A problémát szerintem már mindenki érti, a szervezőségből is többen jeleztük, hogy sok tekintetben egyetértünk veled. (persze nem mindenki)
    A prekval jelenleg olyan, mintha a 1500 méteres síkfutás olimipai döntőjére 100 méteren lenne a selejtező futam.

    A megoldás viszont továbbra is várat magára, a nyafogás helyett továbbra is várnék tőled egy konstruktív, igazságos és reálisan megvalósítható ötletet..
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 27. 12:02.

  12. #587
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Ránéztem a GT3-as eredményekre, jelen esetben ahhoz hogy Kristóf első szerveres legyen még 5 kör sem lett volna elég biztosan. Ráadásul ez igaz a telitankos és az üres tankos időkre is, egyszerűen a verseny tempód sincs meg. Nem dobod el a kocsit és ennyi, ez miatt kerülsz előrébb időben, de amúgy 3-4 tizeddel lassabb vagy körönként. Biztos vagyok benne hogy az A-n versenyző emberek is be tudnának állítani atombiztos kocsit amivel ennyivel lassabbak és nem hibáznak, csak nem teszik...

    Kristóf, neked amúgy van külön verseny és prequal setupod? Mert ha nincs akkor ne a rendszerben keresd a hibát

  13. #588
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Kristof durvan tolja. En emlekszem olyanra, hogy feltartott qualon, utana mondta, hogy teli tankkal korozott ott is

  14. #589
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Kristóf, neked amúgy van külön verseny és prequal setupod? Mert ha nincs akkor ne a rendszerben keresd a hibát
    Pont ez a rendszerben a hiba
    Illetve nem az a tény hogy prequal-ra külön setup kell, ha az élre akarsz kerülni, hanem hogy ez van túlsúlyban a pontozásnál.
    És ez évek óta világos legtöbbünk számára, csak még(?) nem sikerült jobb MEGVALÓSÍTHATÓ rendszert kitalálni.

  15. #590
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ez a rendszerben a hiba
    Illetve nem az a tény hogy prequal-ra külön setup kell, ha az élre akarsz kerülni, hanem hogy ez van túlsúlyban a pontozásnál.
    És ez évek óta világos legtöbbünk számára, csak még(?) nem sikerült jobb MEGVALÓSÍTHATÓ rendszert kitalálni.
    Én ugyanazzal a settel megyek prequalon időmérőn meg futamon is. Csak az abroncs a különbség meg néha egyel feljebb tolom a hátsó szárnyat hogy ne legyen olyan rakoncátlan a segge.

  16. #591
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ez a rendszerben a hiba
    Illetve nem az a tény hogy prequal-ra külön setup kell, ha az élre akarsz kerülni, hanem hogy ez van túlsúlyban a pontozásnál.
    És ez évek óta világos legtöbbünk számára, csak még(?) nem sikerült jobb MEGVALÓSÍTHATÓ rendszert kitalálni.
    Nem érted. Sokan akik 1. szerveresek de bele bele rontanak valószínű ugyan úgy egy setuppal mennek, csak az övék sokkal agresszívabb amivel nyernek fél másodpercet. Versenyen is gyorsabbak lesznek, csak könnyebb eldobni a kocsit ami ki is jön. Nem kell prequalra külön setup, de lehet hogy valakinek kell. Hiába fagyasztanánk be akár a setupolást prequal leggyorsabb kör és verseny között, nem érne semmit ez miatt

    Tehát:
    - még akár a 10 kör is kevés egyfolytában ahhoz hogy kiderüljön ki stabil ki nem
    - setupot befagyasztani nem lehet, mert nincs értelme
    - fix med gumi teli tankkal prequal sem érdemes, mert úgy is lassabb pl Kristóf
    - előző futam / bajnokság alapján sem lehet rendszerezni mert azt meg Szabi utasítja el
    - maximum körszám sem segít a fentiek miatt, egyszerűen 20-30 körönként hibáznak azok akiknél lassabb Kristóf de stabilabb

    Szóval megoldás az nincs rá, de ha Kristóf tényleg verseny setuppal prequalozik akár üres tankkal is akkor szerintem be is lehet fejezni az egész témát

  17. #592
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    - előző futam / bajnokság alapján sem lehet rendszerezni mert azt meg Szabi utasítja el
    Egyrészt ez így csöppet erős, hogy csak azért nincs valami, mert én elutasítom, másrészt nem is utasítottam el, pont hogy a korábbi futamok eredményeit is szerettem volna valahogy belevinni a rendszerbe, persze nem direktbe, azt tényleg nem tartom jó megoldásnak...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 27. 14:36.

  18. #593
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ennyire zavar gyere iRacing-ezni... Ott az iRating-ed magasabb lenne a versenyteljesítményed miatt és több pontot kapnál. Ha meg ezt nem akarod akkor törődj bele, hogy gyorsulnod kell időmérőn és kész
    Pontosan. iR-ben sem egy kunyi kör alapján osztják az embereket, hanem több év alatt összerakott irating, elért eredmények alapján.
    Amúgy nekünk is lennének adataink, lehetne vmi rating rendszer is. Nálunk az ütközésnél még a vétekest is megnézzük kézzel ki volt a vétkes (nemúgy mint iR-ben).


    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Nem kell egyedül köröznöd B szerveren, ha bejutsz A szerverre. És ez ilyen egyszerű. Aki a szabályok alapján bejut A szerverre, annak van ott a helye, és nem másnak.

    Egyébként miért érdemelnéd meg jobban az előző futamaid eredménye alapján mint az, aki az aktuális futamra rááldoz mondjuk 2 hét alatt 20 órát, és ezért jut be? Csak mert azt állítod hogy jobb vagy? Akkor bizonyítsd be, és juss be önerőből oda ahol szeretnél versenyezni.
    Ismerem a szabályokat köszi. A szabályok nem megváltoztathatatlanok.
    Balázs. Ebben a bajnokságban, de vehetjük az összeset ahol eddig indultam, a B szervert szinte kivétel nélkül megnyertem. Szted a B szerveren kellene mennem továbbra is? Az hogy ki mennyi időt tölt a prekin, a futamra való gyakorlásra, az egy lényegtelen szám. Nem érdem. Fel kell készülni a versenyre. Ennyi. Nézzük meg hogy kik készültek fel a versenyre tisztességesen (ergó végigment, nem belesetezett, nem csúszott ki, szabályosan közlekedett, stb).

    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    A versenytempó és a konzisztencia csak az egyik része a bajnokságnak, a másik része az a gyakorlás és a gyorskörök.
    Abban egyébként biztos lehetsz, hogy aki sokat gyakorol, az nem csak hotlapozik (csak mert ezt sokat emlegeted)
    Jelenleg a gyorskör a fontosabb a bajnokságban, ez alapján előre megkapod a pontjaidat, vagyhogy mennyit érhetsz maximum el.
    Versenytempó, gyakorlás, konzisztencia másodlagos, harmadlagos...
    Egy alapvetően endurance bajnokságban...

    Ha a preki jól lőné be az embereket, akkor ha majd A szerveren indulok, utolsónak kéne majd lennem. Visszatérünk...
    Higgyétek el hogyha prekin mennék 300 kört, biztos A szerveres lennék, igaz. De utána futamon meg 5m után kilöknének, a falra másznék! Nem éri meg. Két hét strapa, egyedül, azért hogy 5 perc alatt kivégezzenek, vagy vki beszúrjon szabálytalanul mellém. Erre mondom hogy el van tolódva az egész. Lásd másfél éves #1 hsz.

    Fél évvel ezelötti futam. Ugyanez. B szerverről valahogy bekerültem A-ra (nem nemkőröztem többet prekin, semmi köze hozzá), bum 5. hely.
    http://www.gtr-masters.hu/result/10503

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A problémát szerintem már mindenki érti, a szervezőségből is többen jeleztük, hogy sok tekintetben egyetértünk veled. (persze nem mindenki)
    A prekval jelenleg olyan, mintha a 1500 méteres síkfutás olimipai döntőjére 100 méteren lenne a selejtező futam.

    A megoldás viszont továbbra is várat magára, a nyafogás helyett továbbra is várnék tőled egy konstruktív, igazságos és reálisan megvalósítható ötletet..
    Dehogy értik. Beírtam a futamtopikba röviden a tényeket, és kb lehurrogást kaptam hogy mitképzelek.
    Nemtudok biztos, jó ötletet, ami mindenkinek tetszene meg pláne nem!
    A' szerver vége ne kapjon pontot. Akinek büntipontja van az kapjon a prekis idejéhez +1%-ot. Aki BUÁ-zik a B szerveren töltse le...
    Jönnek nekem hogy kőrözzek sokat a prekin, de vazze 3 körös preki miatt már el sem indulnának... Egy endurance versenyen.
    Ha túlontúl drámai akarok lenni, ez a bajnokság számomra így élvezhetetlen. Mert abszolúte nem derogálna a B szerver sem (midegyiken elindultam), ha lenne rajta erős mezőny, ahol egy versenyen át tudnék vkivel küzdeni (a feléig talán szokta vki bírni). A pontokban is csak hátrányom van ebből (én csak veszíthetek, mások meg nyerhetnek vele), miközben meg látom mi megy az A szerveren...
    Amúgymeg nem hiszem hogy olyan mumus lennék, kevesebbet prekizek az átlagnál, de kiegyensúlyozott, megbízható, tapasztalt közepes versenyző vagyok.

  19. #594
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ránéztem a GT3-as eredményekre, jelen esetben ahhoz hogy Kristóf első szerveres legyen még 5 kör sem lett volna elég biztosan. Ráadásul ez igaz a telitankos és az üres tankos időkre is, egyszerűen a verseny tempód sincs meg. Nem dobod el a kocsit és ennyi, ez miatt kerülsz előrébb időben, de amúgy 3-4 tizeddel lassabb vagy körönként. Biztos vagyok benne hogy az A-n versenyző emberek is be tudnának állítani atombiztos kocsit amivel ennyivel lassabbak és nem hibáznak, csak nem teszik...

    Kristóf, neked amúgy van külön verseny és prequal setupod? Mert ha nincs akkor ne a rendszerben keresd a hibát
    Nézd meg légyszi az időmérőt, a legyorsabb köröket, és hogy ki hol végzett. (nyílván más taktika beleset, akármi, de..)
    http://www.gtr-masters.hu/result/10503

  20. #595
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nemtudok biztos, jó ötletet, ami mindenkinek tetszene meg pláne nem!
    A' szerver vége ne kapjon pontot. Akinek büntipontja van az kapjon a prekis idejéhez +1%-ot. Aki BUÁ-zik a B szerveren töltse le...
    És akkor azt várod, hogy valaki más oldja meg a problémát helyetted?
    Te is szervező vagy, ha ennyire zavar, találd ki, dolgozd ki, vidd végig...

    Nyivákolás helyett...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 27. 16:23.

  21. #596
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És akkor azt várod, hogy valaki más oldja meg a problémát helyetted?
    Te is szervező vagy, ha ennyire zavar, találd ki, dolgozd ki, vidd végig...

    Nyivákolás helyett...
    Aztán majd azt mondod, higy nem éri meg mert....(tetszőlegesen helyettesíthető bármivel a Szabi féle kifogásgenerátorral)
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  22. #597
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...Nézzük meg hogy kik készültek fel a versenyre tisztességesen (ergó végigment, nem belesetezett, nem csúszott ki, szabályosan közlekedett, stb).
    Az, hogy valaki végigment, balesetezett stb. elég sok mindentől függ. Ezek nem csak saját magadon múlnak.
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg a gyorskör a fontosabb a bajnokságban, ez alapján előre megkapod a pontjaidat, vagyhogy mennyit érhetsz maximum el.
    Versenytempó, gyakorlás, konzisztencia másodlagos, harmadlagos...
    Egy alapvetően endurance bajnokságban...
    Alapvetően egyetértek veled a versenyteljesítmény hangsúlyosabb értékelésében, de a verseny része a prekval és az időmérő is. Ilyen alapon minek qualy? a rajtsorrendet is eldönthetnénk az előző futam eredményéből. Ez endurance, hosszútávú verseny, ennek a hosszú távnak része a két hét preki.

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha a preki jól lőné be az embereket, akkor ha majd A szerveren indulok, utolsónak kéne majd lennem. Visszatérünk...
    Higgyétek el hogyha prekin mennék 300 kört, biztos A szerveres lennék, igaz. De utána futamon meg 5m után kilöknének, a falra másznék! Nem éri meg. Két hét strapa, egyedül, azért hogy 5 perc alatt kivégezzenek, vagy vki beszúrjon szabálytalanul mellém. Erre mondom hogy el van tolódva az egész. Lásd másfél éves #1 hsz.

    Fél évvel ezelötti futam. Ugyanez. B szerverről valahogy bekerültem A-ra (nem nemkőröztem többet prekin, semmi köze hozzá), bum 5. hely.
    http://www.gtr-masters.hu/result/10503
    Egy futam kiemelése nem statisztikai alap. Ne érts félre, biztos előrébb végeznél A-n, mint így, ismerem a képességeid. Azt nem értem, hogy nem tudod magad A-ra kvalizni, mikor még nekem is sikerül általában (nem személyeskedés, csak jobb pilótának tartalak magamnál). De azt kijelenteni, hogy nem fordítasz valamire időt energiát, mert - te úgy gondolod - felesleges, ez azért a többiekkel szemben sem korrekt, akik belefeccölik és indulnak. Én nem úgy indulok neki egy futamnak sem, hogy úgyis kilöknek 5 perc után. De ha így gondolod, akkor minek akarsz A szerverre kerülni, ha úgyis kilöknek? ez egy kicsit ellentmondásos, nem?

    Az nekem is eszembe jutott, hogy büntinél lehetne 1 figyi = +3 másodperc a prekin, de ezt leadminisztrálni szerverindítás előtt... max, ha a büntiket felvinnénk adatbázisba, és automatikusan számolná.

  23. #598
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Aztán majd azt mondod, higy nem éri meg mert....(tetszőlegesen helyettesíthető bármivel a Szabi féle kifogásgenerátorral)
    És akkor mi van?
    Rajtam kívül még van jópár szervező, elég őket meggyőzni és szimplán leszavaznak.

    Ha valami tetszik, akkor támogatni fogom, ha problémásnak látom, akkor meg lefogom írni az aggályaimat, ha szimpatikus ez vkinek, ha nem.
    Illetve ha meg nekem támad vmi ötletem, az is csak akkor fog megvalósulni, ha kidolgozom, meggyőzöm róla a többieket és végigviszem a rendszeren... maguktól nem készülnek el csak úgy a dolgok. Szép is lenne: "Szabi támogatja" = hopp, már kész is van!
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 27. 16:49.

  24. #599
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd meg légyszi az időmérőt, a legyorsabb köröket, és hogy ki hol végzett. (nyílván más taktika beleset, akármi, de..)
    http://www.gtr-masters.hu/result/10503
    Mostani vasárnapi eredményeket néztem és az utolsó (vagy utolsó kettő) embernél voltak csak gyorsabb köreid ha 5 körös átlagot kell nézni. Most betettél ide egy random márciusi versenyről (gondolom nyilván az eddigi legjobb verseny eredményedről) ahol ki tudja mi volt. Mellesleg itt is versenyen 1.5 másodperccel voltál gyorsabb mint az időmérőn (Szabó Zoltán is 1 másodperccel), valamit nagyon nem jól csinálsz ott. Időmérőn még gyorsabbnak kellene lenned, nem lassabbnak. Van időmérős setupod? Ha nincs akkor legyen és kész

    Az iRacing verseny alapján értékelős rendszere egészen jó addig amíg nem kéthetes rendszerben alkalmazod. Valaki idejön és gyakorlatilag kellene 4-5 unalmas futamot mennie ahhoz hogy bekerüljön az A-ra? Ez ugye több mint 2 hónap, kétlem hogy annyit várna. Prequal ebből a szempontból igazságosabb és működik is. Azért kitalálni egy másik rendszert felesleges, hogy valakinek a hibáját (az is hiba ha lassú vagy prequalon) elfedjük.

    Egy éve még elég béna voltam, de valahogy az A szerver így is összejött mindig. Kétlem hogy neked ne menne. Csak azt tudom elképzelni hogy verseny setuppal nyomod prequalon és azzal sem a maximumot autózod ki sokat belehibázva, hanem biztosra mész ott is.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 11. 27. 18:40.

  25. #600
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése

    Egy éve még elég béna voltam, de valahogy az A szerver így is összejött mindig. Kétlem hogy neked ne menne. Csak azt tudom elképzelni hogy verseny setuppal nyomod prequalon és azzal sem a maximumot autózod ki sokat belehibázva.
    Mi a std kvali setup nálad?
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

Oldal: 24 / 28 ElsőElső ||| 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •