Oldal: 25 / 28 ElsőElső ||| 15 21 22 23 24 25 26 27 28 UtolsóUtolsó
Találatok: 601 - 625 (685 összesen)
  1. #601
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Mi a std kvali setup nálad?
    Fogalmam sincs már, jegelem a masterst és az Assetto-t mostanság (de ez nem azt jelenti, hogy nem jövök versenyezni valamikor majd ). Alap ugye az alacsonyabb szárny / guminyomás / brake bias, nagyobb difi százalék, stb

  2. #602
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Fogalmam sincs már, jegelem a masterst és az Assetto-t mostanság (de ez nem azt jelenti, hogy nem jövök versenyezni valamikor majd ). Alap ugye az alacsonyabb szárny / guminyomás / brake bias, nagyobb difi százalék, stb
    Csak azért kérdem hogy bármikor próbáltál-e ilyet mondjuk egy Porival, mert nekem a +15liter üzemanyag stabilitás és gyorsabb köröket hoz pl

    Szárny: 18 alatt életképtelen és yolo
    Guminyomás: medium az már 16psion fut amúgyis
    Brake: erről nem tudok nyilatkozni, mert nekem alapon vannak braking issuek, de ez inkább a T500ból fakad
    Difi: hát ez be van lőve stabilra és kész, nem tudok hozzányúlni hogy javuljon

    Szóval nekem 70 litert leszámítva azonos a prekval setupom - esetleg a kerékdőlést tolom meg kicsit, ha már nem melegszenek az elsőgumik.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #603
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy valaki végigment, balesetezett stb. elég sok mindentől függ. Ezek nem csak saját magadon múlnak.
    1. Azthiszem Szabi is leírta, és az én véleményem is az, hogy aki sok balesetbe keveredik, -a nagyszámok törvénye alapján- annak a saját füle mögött is van valami. Lásd ir safetyrating.
    2. Mi ki is vizsgáljuk az óvásra benyújtott, avagy elsőkörös balesetekt, mely során kiderül hogy ki az okozója, ki az elszenvedője egy-egy incidensnek. Még azt is megtudhatnánk hogy ki miért adott fel egy versenyt. Nekiment-e a falnak, leesett a fekete lyukba a pályán, vagy egyenes közben elszállt-e a netje.

    De ha a számoknak sem hinnénk, akkor sztem Te is tudod, én is tudom hogy a GT3-as mezőnyben ki kb mennyire balesetveszélyes. Tudod hogy ki a higgadt megfontolt, ki inkább a hevesebb fejű pilóta.

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Alapvetően egyetértek veled a versenyteljesítmény hangsúlyosabb értékelésében, de a verseny része a prekval és az időmérő is. Ilyen alapon minek qualy? a rajtsorrendet is eldönthetnénk az előző futam eredményéből. Ez endurance, hosszútávú verseny, ennek a hosszú távnak része a két hét preki.
    Igen. Tudom hogy része a prekval (Ismerem a jelenlegi kereteket). Evvel van bajom. Az egy kontrollálatlan, életidegen valami. A prekin nem versenynek kéne lennie, hanem "felmérésnek", jelen esetben hogy ki az A csopis, ki a B csopis, úgy elválasztva hogy minél kevésbé szóljon bele a verseny várható végkimenetelébe. A lehető legkevésbé csorbítsa az eredményeket. A versenynek kéne lennie a versenynek. A prekin nagyobb a verseny mint a versenyen. El lett tolódva a hangsúly. Egy időmérős körrel ma sokkal többet nyersz mint bármi mással. Naná hogy 'Kisbéla' is erre gyúr.
    De végülis még az igazi kvalit is kivehetnénk a futamok elöl, és nem az előző futameredmény, hanem a prekis sorrendben is felosszthatnánk a rajthelyeket, nem?


    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Egy futam kiemelése nem statisztikai alap. Ne érts félre, biztos előrébb végeznél A-n, mint így, ismerem a képességeid. Azt nem értem, hogy nem tudod magad A-ra kvalizni, mikor még nekem is sikerül általában (nem személyeskedés, csak jobb pilótának tartalak magamnál). De azt kijelenteni, hogy nem fordítasz valamire időt energiát, mert - te úgy gondolod - felesleges, ez azért a többiekkel szemben sem korrekt, akik belefeccölik és indulnak. Én nem úgy indulok neki egy futamnak sem, hogy úgyis kilöknek 5 perc után. De ha így gondolod, akkor minek akarsz A szerverre kerülni, ha úgyis kilöknek? ez egy kicsit ellentmondásos, nem?

    Az nekem is eszembe jutott, hogy büntinél lehetne 1 figyi = +3 másodperc a prekin, de ezt leadminisztrálni szerverindítás előtt... max, ha a büntiket felvinnénk adatbázisba, és automatikusan számolná.
    Nem egy futamról van szó. Másfél éve gyűjtöm az adatokat. Nem a levegőbe beszélek. Saját bőrömön tapasztalom. Futamról futamra bizonyítom hogy miről beszélek.
    Ha tegnap pont nem B-re, hanem A-ra kerülök kb 10. hely környékén végeztem volna (becslés igen), ugyenazzal a teljesítménnyel. Majdnem feleannyi pontot ér. 1 prekinyi sor. Mostez szerencsejáték?
    Ha legközelebb bejutok A szerverre (és a rajt után nem sodródnak keresztbe a roncsok), bebizonyítom miről beszélek.

    Igazatok van abban hogy én pont A-B között libegek, meg hogy keveset prekizek, Önös érdekből változtatnám meg a dolgokat. De ha nem én lennék ebben a cipőben akkor meg más lenne. Lehet észre se venné ezt az igazságtalanságot, eltolódást, és ha még többen időmérőznének mégtöbben, nem a futamra gyúrnának...

    Tamás. Egyetlenegy valamit szeretnék. Saját magammal azonos képességű emberekkel versenyezni. Nem egyedül prekizni. Nem A szerveren bowlingozni. Nem B szerveren egyedül menni.


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És akkor azt várod, hogy valaki más oldja meg a problémát helyetted?
    Te is szervező vagy, ha ennyire zavar, találd ki, dolgozd ki, vidd végig...

    Nyivákolás helyett...
    Igen, pont azt várom hogy majd TCS megcsinálja helyettem...
    Egyelőre tényfeltárás, diagnózis zajlik. Létrehoztam ezt a topikot, pörgetem a témát, mutatom az adatokat, hozom a példákat. Jött már egykét érdekes öltet is, el is vetettünk párat... Azért ez elég sok alapdolgot, felfogást érint. Fontosságbeli sorrendeket. Értékrendeket. Kik vagyunk, mit akarunk? Milyen versenyzőket akarunk, milyet nem? Mit akarunk látni, mit nem? Melyiket részesítjük előnyben, a másikkal szemben? (pl könnyen belehessen-e csatlakozni a bajnokságba, A végén bénázók miért kapnak több pontot B elejét nyerőkkel szemben, bünti-e az A szever végén lévőnek ha kap 2 BUA-t?)
    Hogyha csak elutasítást látok, ha csak egyedül vagyok a problámámmal, szemléletemmel, akkor nem vágok bele, meg sem próbálok változtatni rajta.



    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Mostani vasárnapi eredményeket néztem és az utolsó (vagy utolsó kettő) embernél voltak csak gyorsabb köreid ha 5 körös átlagot kell nézni. Most betettél ide egy random márciusi versenyről (gondolom nyilván az eddigi legjobb verseny eredményedről) ahol ki tudja mi volt. Mellesleg itt is versenyen 1.5 másodperccel voltál gyorsabb mint az időmérőn (Szabó Zoltán is 1 másodperccel), valamit nagyon nem jól csinálsz ott. Időmérőn még gyorsabbnak kellene lenned, nem lassabbnak. Van időmérős setupod? Ha nincs akkor legyen és kész

    Az iRacing verseny alapján értékelős rendszere egészen jó addig amíg nem kéthetes rendszerben alkalmazod. Valaki idejön és gyakorlatilag kellene 4-5 unalmas futamot mennie ahhoz hogy bekerüljön az A-ra? Ez ugye több mint 2 hónap, kétlem hogy annyit várna. Prequal ebből a szempontból igazságosabb és működik is. Azért kitalálni egy másik rendszert felesleges, hogy valakinek a hibáját (az is hiba ha lassú vagy prequalon) elfedjük.

    Egy éve még elég béna voltam, de valahogy az A szerver így is összejött mindig. Kétlem hogy neked ne menne. Csak azt tudom elképzelni hogy verseny setuppal nyomod prequalon és azzal sem a maximumot autózod ki sokat belehibázva.
    Sepang-os versenyen ugye az volt hogy porsi-val 1 kör is kín volt. Épp bekerültem A-ra. Időmérőn SzabóZoli-val egyetemben a spórolós taktikát vettük elő. Prekis idővel is max 1-2 helyet tudtam volna előre ugrani. Többet ésszel mint erővel taktika. Kiállás nélkül. Jó versenyem volt.
    A futamos legjobb körömet mérd a prekis időhöz képest. Segítek mire gondolok.
    Futam első helyezettje, Jagodits: +0.323mp
    Futam 2.-ja Mihálszki: +0.196mp
    Én: +0,235mp
    http://www.gtr-masters.hu/result/10503
    http://www.gtr-masters.hu/prequal/10503

    Kvalis - futamos setem között nincs nagy különbség. Hátsószárny, benya, gumi. Gyorskörömön nem szoktam hibázni. Tizedre, századra azonosokat tudok összehozni. Ha nagyon koncentrálok akár elsőre is kitudom hozni. Nemszokott az lenni hogymost -0,5mp, következő meg +0.4mp.

    Ahah, eszembejutott. Getreál:
    Aki kvalin eldobja, deformálja a kocsiját, annak nincs több próba, örüljön hogy összekalapálják neki a futamra.
    Offline mehet 1millió kőrt. Prekin meg csak félóra, vagy 5 kör. Időmérőn egy ígyjártál plecsni.

  4. #604
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A megoldás viszont továbbra is várat magára, a nyafogás helyett továbbra is várnék tőled egy konstruktív, igazságos és reálisan megvalósítható ötletet..
    Tudom felesleges, de rajtam ne múljon megint, csak hogy legyen mit ignorálni...

    - 3 körös átlagú prekval lerágott csont, kedv hiányában még a próba gondolatától is irtózik mindenki pedig ha nemzetközi endurance verseny prekvaljára jó volt......
    - Bajnokság alapú szerverelosztás
    (első futam előtt legyen prekval), mondjuk ki kell tenni egy bajnokság állása szerinti prekvalt 0,1 mp közökkel (értelem szerűen nem méri az időket) és aki indulni akar nevez...talán mellé lehet tenni a választott skint is, így 3 év után végre. Jah, és hogy a bajnokság közben belépő megszívja, hát ez van, majd jön időbe következőre, de kb azok versenyeznek egymással akik tényleg versenyben vannak egymással, esetleg kitapasztalhatják az emberek egymást és tudják ki mire és hogy képes, nem tűnik fel mindig valami random hülye (akinek nem inge...), bár folyamatos mozgás lesz a szerverhatáron de így versenyen dől el hogy ki szív, és nem a bemakkolt kör dönt hogy ki mennyi pontot szerezhet. Nem a hotlapozás megy 2 hétig, hanem lehet telitankot, gumikopást próbálgatni BÜNTETLENÜL (mert most ha ilyet csinálsz akkor magadat bünteted, mert milyen láma vagy hogy nem hotlapozol)
    (apropó 2 hét, HETENTE BAJNOKIT mint régen...)
    Jah, és mielőtt valaki azon agyalna hogy így akarok bekerülni jobb szervere, nem akarok...leszarom...csak valami előrelépés legyen már...


    - Keményebb büntetés:
    Visszahozni az URH-t, de úgy, hogy utolsó szerver utolsó helye. (ha igazán akarjuk erősíteni a büntit hogy ne vegye félvállról a nép a B-n se, akkor +1 szerver utolsó helye és ha valaki annyira balfasz akkor körözgessen egyedül "C"-n a többi balfasszal) ha ez nem tart vissza akkor semmi, főleg megfejelve azzal, hogy csak érvényes futamon számít letöltöttnek a büntetés (tehát olyan hogy bejövök, áthajtok a boxon azt csá, az nem ér!), nyilván a büntis pilóta a letöltés egész futamán extrán figyelni fog nehogy idő előtt kiessen egy másik balhé miatt. Ha a "fejekben nincs rend" akkor keményebb büntivel kell rászoktatni az embereket az odafigyelésre. A pátyolgatás meg felfüggesztett szóbeli ejnyebejnyék számolása és beváltása kisefeketepontra, majd abból öt ér egy nagyfeketepontot és 3 nagyfeketepont után jön egy kisboszorkány és így tovább...ezzel jutottunk oda hogy emberek nem érzik a büntetések súlyát (hú..Csorosz Laci mekkora ász volt hogy 2 áthajtással is 7. lett..miafasz??? ha összeszedett 2 áthajtást akkor esélyt se kellett volna kapnia hogy 7. lehessen, gondolom ez mennyire meghatotta, nem személyes bárki lehet, csak példa a közelmúltból) és ugyanakkor meg aki tud - és akar is - normálisan versenyezni, azt évek óta szopatjuk a rendszerrel, (igen Kristóf te vagy megint )

    ígérem ez az utolsó "értelmes" hozzászólásom, nyilván nincsenek illúzióim, ha annak idején belülről képtelen voltam változást elérni, akkor így se fog menni, de továbbiakban tőlem csak aknamunkára számíthattok.
    Utoljára módosította: Sziszka; 2017. 11. 27. 22:00.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  5. #605
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Visszahozni az URH-t, de úgy, hogy utolsó szerver utolsó helye.
    És arra emlékszel miért szüntettük meg anno az URH-t?
    Mert marha sok baleset volt belőle.

    Minden büntetett baromi gyorsan le akarta gyalulni a mezőnyt, minél gyorsabb volt, annál jobban akarta és annál nagyobb veszélyt jelentett mindenkire. Az "A"-sokat betenni a "B" végére, na ez aztán a hatalmas ötlet... arra nem gondolsz ezzel a B-én versenyzőkkel tolunk ki? Semmi értelme büntetésből a gyors versenyzőket betenni a lassabbak közé, ezzel csak mindenkinek plusz bonyodalmat és frusztrációt okozunk. Persze, használjuk a B szerver mezőnyét büntetésre, szívjanak csak ők rendbontókkal a futamokon.... mert nekik úgy is mindegy, nem? Bírom ezeket a nagyszerűen végiggondolt korszakalkotó ötleteket, miért is nem vezetjük be az összeset egyből?


    Ellenben a másik kettő értelmes felvetés, csak mindegyik legalább annyit visz, mint hoz szerintem.
    De még egyszer leírom még mielőtt vki félreértené, nem attól lesz, vagy nem lesz vmi a Masters-en, hogy nekem tetszik-e vagy sem.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 27. 22:50.

  6. #606
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sepang-os versenyen ugye az volt hogy porsi-val 1 kör is kín volt. Épp bekerültem A-ra. Időmérőn SzabóZoli-val egyetemben a spórolós taktikát vettük elő. Prekis idővel is max 1-2 helyet tudtam volna előre ugrani. Többet ésszel mint erővel taktika. Kiállás nélkül. Jó versenyem volt.
    A futamos legjobb körömet mérd a prekis időhöz képest. Segítek mire gondolok.
    Futam első helyezettje, Jagodits: +0.323mp
    Futam 2.-ja Mihálszki: +0.196mp
    Én: +0,235mp
    http://www.gtr-masters.hu/result/10503
    http://www.gtr-masters.hu/prequal/10503

    Kvalis - futamos setem között nincs nagy különbség. Hátsószárny, benya, gumi. Gyorskörömön nem szoktam hibázni. Tizedre, századra azonosokat tudok összehozni. Ha nagyon koncentrálok akár elsőre is kitudom hozni. Nemszokott az lenni hogymost -0,5mp, következő meg +0.4mp.
    Porsche iRacing esetén is külön van mert nem illik bele a többi GT3as kocsi közé. Ezen semmilyen prequal rendszer nem fog segíteni

  7. #607
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És arra emlékszel miért szüntettük meg anno az URH-t?
    Mert marha sok baleset volt belőle.

    Minden büntetett baromi gyorsan le akarta gyalulni a mezőnyt, minél gyorsabb volt, annál jobban akarta és annál nagyobb veszélyt jelentett mindenkire. Az "A"-sokat betenni a "B" végére, na ez aztán a hatalmas ötlet... arra nem gondolsz ezzel a B-én versenyzőkkel tolunk ki? Semmi értelme büntetésből a gyors versenyzőket betenni a lassabbak közé, ezzel csak mindenkinek plusz bonyodalmat és frusztrációt okozunk. Persze, használjuk a B szerver mezőnyét büntetésre, szívjanak csak ők rendbontókkal a futamokon.... mert nekik úgy is mindegy, nem? Bírom ezeket a nagyszerűen végiggondolt korszakalkotó ötleteket, miért is nem vezetjük be az összeset egyből?


    Ellenben a másik kettő értelmes felvetés, csak mindegyik legalább annyit visz, mint hoz szerintem.
    De még egyszer leírom még mielőtt vki félreértené, nem attól lesz, vagy nem lesz vmi a Masters-en, hogy nekem tetszik-e vagy sem.
    Nah. Tehát a gyorsabb versenyzőket nemszabad megbüntetni, és a lassabb versenyzőkkel keverni soha, mert türelmetlenek a gyors pilóták. Oh. Apicsába, és még előzni is kell?
    Bytheway nem ez volt az egyetlen oka az URH szüntetésének. Aki a szerver végéről indult volna amúgyis, annak 0 volt a büntetési értéke.
    De, ezt levetíthetjük a BUÁ-ra is, ami egy árnyalatnyival ugyan jobb, de aki A végén van, az a BUÁ-val nem veszíthet, megint védve van a segge. Aki prekin egyetlenegy hellyel hátrébb van, és amiatt B-ről indulna, annak máris ér a büntetése valamit, és küzdenie kell a kiindulási poziciója visszaszerzéséért.

    A végén csak előnyöket látok. - nemlehet büntetni, csak nyerhet bármit csinál, bármilyen kamikaze taktikát bevethet, védve van a segge.
    B elején csak negatív hátrányokat. - a büntije az bünti, akármit brillírozik nem kerülhet előrébb, csak még hátrább csúszhat. csak veszíthet.

    Amúgy sztem ez egy eldöntendő kérdés is lehetne, hogy a vétkezőket, akik a szabályok ellen vétkeznek, baleseteznek, azokat büntessük-e szigorúbban, vagy se. Mert már mindkét táborból hallottam hangokat. Fontosabb-e a tiszta versenyzés, mintsemhogy nehogy elvegyük XYZ kedvét a versenyzéstől?

    Pl ha a prekin a legjobb idő mellett ottlenne egy másik oszlopban (db-be fel kell vezetnünk, nemcsak papírra irogatni), hogy kinek hány figyuja van, és 1 figyu mondjuk +0.5%-ot hozzáad az elválasztási sorrendjéhez, az a véleményem szerint a kötépmezőny versenyzői magatartására igen jó hatással lenne.

  8. #608
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Látom nem esik le, hogy a B szerveren is vannak versenyzők, akiket potenciális veszélynek teszünk ki, ha mozgó tereptárgynak használjuk őket ahhoz, hogy az gyors pilóták büntetésből rajtuk átgázolva megnyerhessék a "B" futamot.

    Pont az a lényege az A-B elosztásnak, hogy az azonos tempójú versenyzők kerüljenek egy szerverre, semmi értelme összekeverni őket, se büntetésből, se más célból, mert az úgy senkinek sem verseny.

    Illetve ez a rendszer is igazságtalan lenne, mert kétszer annyira bünteti az "A" szerveres szabálytalankodókat, mint a "B" szervereseket. Ha szigorítani akarunk a büntit, akkor arra más módszert kell találni. Illetve megnéznék arról egy statot, hogy BUÁ-sok hány százalékban végeznek az utolsó helyeken a szerverükön, hogy ez mégis mekkora probléma megint, amit kreálunk.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 28. 09:48.

  9. #609
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    amúgy Kristófon kívül ez érint valakit ténylegesen?
    ha nem , akkor egész jó a mostani rendszer

    amúgy:
    B szerver futamgyőztesének adjatok egy "joker" helyet (nem kell prekiznie , elég csak neveznie ) a következő futam A szerverére...

  10. #610
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése

    - Bajnokság alapú szerverelosztás
    (első futam előtt legyen prekval), mondjuk ki kell tenni egy bajnokság állása szerinti prekvalt 0,1 mp közökkel (értelem szerűen nem méri az időket) és aki indulni akar nevez...talán mellé lehet tenni a választott skint is, így 3 év után végre. Jah, és hogy a bajnokság közben belépő megszívja, hát ez van, majd jön időbe következőre, de kb azok versenyeznek egymással akik tényleg versenyben vannak egymással, esetleg kitapasztalhatják az emberek egymást és tudják ki mire és hogy képes, nem tűnik fel mindig valami random hülye (akinek nem inge...), bár folyamatos mozgás lesz a szerverhatáron de így versenyen dől el hogy ki szív, és nem a bemakkolt kör dönt hogy ki mennyi pontot szerezhet. Nem a hotlapozás megy 2 hétig, hanem lehet telitankot, gumikopást próbálgatni BÜNTETLENÜL (mert most ha ilyet csinálsz akkor magadat bünteted, mert milyen láma vagy hogy nem hotlapozol)
    (apropó 2 hét, HETENTE BAJNOKIT mint régen...)

    Ezzel nem azt érnénk el, hogy az első futam prekvalja dönt minden későbbi futam felosztásáról is?
    Természetesen ha senki nem áll ki, senki nem marad távol.
    TFH, hogy mindig mindenki jön, és mindenki mindig végig megy.
    Onnantól semmi létező esély nincs arra, hogy aki az elején B szerveres lesz, az bármilyen létező módon több pontot szerezhessen mint az A-sok közül bárki.
    Másik, két futamot lehet skippelni. Valaki A-s prekval alapján az első futamon, mert a sok újonnan csatlakozó között van elég tapasztalata simán bekerülni. Kihagyja ezt a két joker futamot. Visszaesik bőven B-re. Utána lesz esélye előrébb kerülni?
    Nem, mivel folyamatosan csak kevesebb pontot szerezhet.

    Sztem a megoldás a megfelelő méretű pálya, és mindenkinél megfelelő hardware megléte lehetne csak maradéktalanul.
    Az egész estét a fórum végig olvasásával töltöttem kb, de olyan megoldást amire legalább az egyik szemöldököm nem szaladt fel nem nagyon olvastam.

    Technikai hátrány próbálunk matekkal/más szabályrendszerrel/ötletekkel megoldani, de attól még azt a tényt sose fogjuk megoldani, hogy aki B-n elől megy, az mindig utolérhesse az A végét.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  11. #611
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    86 vs 48 pont. Ha kiegyezünk abban hogy ugyanazt a versenyteljesítményt nyújtottuk az este, akkor hogylehet hogy én csak fele pontot kaptam?
    Tudom, nem mentem elég karikák a prekin. Vagy a csak szarul csinálja a dolgát.
    Vagy szerinted Monza után hirtelen 2x jobb lettél nálam? Érted, szerintem nekünk egymás ellen kellene mennünk.
    Ha a prekin egy hellyel előrébb végeztem volna, dupla annyi pontot érdemeltem volna ugyanezért a teljesítményért?
    Egy szóval nem mondtam, hogy 2x jobb lettem Pont azt mondom, hogy kb egy helyen értünk volna célba.

    DE azt még mindig tartom, hogy végig mezőnyben autóztam, az futam első felében végig feltartottak kb, a második felében pedig védekeztem, más íveket autózva.
    Azért szerintem ebből a szempontból nem rakható cakk-pakk egymás mellé a két eredmény. Ahogy írtam ezt Monzában is, pedig akkor lényegében magam ellen beszéltem.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  12. #612
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    amúgy:
    B szerver futamgyőztesének adjatok egy "joker" helyet (nem kell prekiznie , elég csak neveznie ) a következő futam A szerverére...
    A jó ötletek általában egyszerű dolgokon alakulnak. Ez tényleg használható, nem jár plusz munkával szervezői részről és szép motiváció a B-n versenyzőknek.

  13. #613
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A jó ötletek általában egyszerű dolgokon alakulnak. Ez tényleg használható, nem jár plusz munkával szervezői részről és szép motiváció a B-n versenyzőknek.
    Elsőre lehet szépen hangzik, de akkor jönne:
    miért csak az első kap jokert, amikor a B második helyezett is jobban ment, mint az A 19.

    Másik dolog, ok kap egy jokert, A szerveres lesz, végez x. helyen, a következő futamra megy vissza B-re, ha megint nem tud A-ra prekizni, tehát csak minden második futamra lenne jokere, akkor meg ez lenne a baj.

  14. #614
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Elsőre lehet szépen hangzik, de akkor jönne:
    miért csak az első kap jokert, amikor a B második helyezett is jobban ment, mint az A 19.

    Másik dolog, ok kap egy jokert, A szerveres lesz, végez x. helyen, a következő futamra megy vissza B-re, ha megint nem tud A-ra prekizni, tehát csak minden második futamra lenne jokere, akkor meg ez lenne a baj.
    a szerverek teljesítményét összehasonlítani marhaság...csak Kristóf szerint lehet
    a B győztesnek ez csupán egy jutalom , elismerés és megmutathatja h milyen ügyes 2 hét múlva A-n
    legközelebb persze megint B lesz ha nem készül ...ez benne a jó mert talán megértené Kristóf is h semmit se adnak ingyen és ha biztos A-n akar lenni akkor azért mehetne pár kört prekin is

    van egy rendszeretek , ami igazéból 40 emberből 1-nek nem jó...valószínűleg csak rosszabb lesz az arány ha belenyúltok , meg megbonyolítjátok...
    az én javaslatom a szinte semmi , de azért ha valaki nagyon kilóg B szerverről akkor bele-belekóstolgathat az A-ba...

  15. #615
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Elsőre lehet szépen hangzik, de akkor jönne:
    miért csak az első kap jokert, amikor a B második helyezett is jobban ment, mint az A 19.

    Másik dolog, ok kap egy jokert, A szerveres lesz, végez x. helyen, a következő futamra megy vissza B-re, ha megint nem tud A-ra prekizni, tehát csak minden második futamra lenne jokere, akkor meg ez lenne a baj.
    Tamás, ezen logika mentén bármilyen szabály bármelyik elemét dobhatjuk a kukába, mert lehetne másképp is, ami valakinek jobb lenne. Azért az első kap egy ilyen "szabadkártyát", mert ő nyert a B-n. Igen, ez nem bérlet, csak egy jegy a következő versenyre. Ha az illető bizonyít az A-szerveren, megméretteti magát, utána eldönti, hogy fordít-e több időt a prekvalozásra vagy sem?
    Jelen esetben ez egy olyan kis plusz volna, ami nem kerül programozási munkába, nem okoz igazságtalanságot és egyértelműen motiválja a B-n elől menőket, hogy igyekezzenek nyerni. Szvsz. ismét egy olyan dolog, ami nem ártana senkinek, csupán ki kellene próbálni. Amúgy is 75-80%-ban Kristófról szólna

    A VSR-nél eleve a B első három helyzettje többet kap, mint az A utolsó helyzettjei, hogy legyen mód az átjárásra (a bajnokságok első három futamán volt prekval, legalábbis, amikot ott mentem nem olyan régen, így működött). Nyilván ennek is megvan a hátránya a később csatlakozók szempontjából, de én pont ennek a rendszernek köszönhetően kerültem ott A-ra a negyedik futamtól, mert prekvalon nem, de versenyben jobb voltam a határmezsgyén mozgóknál. Az ideális a két rendszer hibridje volna szerintem, de ennek egyszerű megvalósítása nem lenne egyszerű

  16. #616
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    amúgy Kristófon kívül ez érint valakit ténylegesen?
    ha nem , akkor egész jó a mostani rendszer

    amúgy:
    B szerver futamgyőztesének adjatok egy "joker" helyet (nem kell prekiznie , elég csak neveznie ) a következő futam A szerverére...
    Hányszor mondtam én is ezt már, de erre a "manual workload" miatt, meg "a versenyzőknek zavaró lehet" az ellenérv.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  17. #617
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Hányszor mondtam én is ezt már, de erre a "manual workload" miatt, meg "a versenyzőknek zavaró lehet" az ellenérv.
    a manual workload így is úgy is van , hisz nem automata a rendszer... a B futamgyőztest már 2 héttel korábban be is tudjátok rakni az entry listbe...aztán 2 hét múlva hozzá CTRL+C CTRL+V-zitek a a nevezőket a szokásos módon...

    a "versenyzőknek zavaró" ez mi lenne , mi zavar?

  18. #618
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tamás, ezen logika mentén bármilyen szabály bármelyik elemét dobhatjuk a kukába, mert lehetne másképp is, ami valakinek jobb lenne. Azért az első kap egy ilyen "szabadkártyát", mert ő nyert a B-n. Igen, ez nem bérlet, csak egy jegy a következő versenyre. Ha az illető bizonyít az A-szerveren, megméretteti magát, utána eldönti, hogy fordít-e több időt a prekvalozásra vagy sem?
    Jelen esetben ez egy olyan kis plusz volna, ami nem kerül programozási munkába, nem okoz igazságtalanságot és egyértelműen motiválja a B-n elől menőket, hogy igyekezzenek nyerni. Szvsz. ismét egy olyan dolog, ami nem ártana senkinek, csupán ki kellene próbálni. Amúgy is 75-80%-ban Kristófról szólna

    A VSR-nél eleve a B első három helyzettje többet kap, mint az A utolsó helyzettjei, hogy legyen mód az átjárásra (a bajnokságok első három futamán volt prekval, legalábbis, amikot ott mentem nem olyan régen, így működött). Nyilván ennek is megvan a hátránya a később csatlakozók szempontjából, de én pont ennek a rendszernek köszönhetően kerültem ott A-ra a negyedik futamtól, mert prekvalon nem, de versenyben jobb voltam a határmezsgyén mozgóknál. Az ideális a két rendszer hibridje volna szerintem, de ennek egyszerű megvalósítása nem lenne egyszerű
    Igazad van, bármelyik szabályt lehet kritizálni, ebben nincs vita. Most épp az összes felmerült ötletet és a jelenlegi rendszert is kritizáljuk, és mindegyikbe bele tudunk kötni valahol. Ha most bevezetünk valamit, akkor az is kritizálva lesz, csak épp másik emberek által. Ezért kell felmérni, hogy egy másik rendszer mennyit javít, illetve mennyit ront a helyzeten. Ezért használjuk még mindig a jelenleginél, mert bár rengeteg alternatív megoldás van, eddig egyik sem volt olyan, ami meggyőzően mindenben jobb lenne a jelenleginél.

    Ismerem a VSR rendszerét, ott az első 3 futam a szezon előtti prekval alapján van. Ennek is megvannak a hátrányai, pl. ha a prekvalra használt pálya pont nem fekszik, vagy épp fáradt voltál nem jön össze az A, de amúgy másik pályán, másik héten jobb lennél, akkor 3 versenyre be vagy skatulyázva B-re. Utána fel lehet jönni a B eleji plusz pontok miatt, de csak nehezen, lassan. Továbbá ott nincs kihagyható futam. Ha meló, vagy akármi más elfoglaltság miatt kihagysz egy futamot, máris visszacsúszhatsz, mert veszítesz sok pontot, aztán küzdheted vissza magad a B eleji + 3-4 pontokkal.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ha az illető bizonyít az A-szerveren, megméretteti magát, utána eldönti, hogy fordít-e több időt a prekvalozásra vagy sem?
    Jelen esetben ez egy olyan kis plusz volna, ami nem kerül programozási munkába, nem okoz igazságtalanságot és egyértelműen motiválja a B-n elől menőket, hogy igyekezzenek nyerni.
    Ehhez nem kell joker A szerver. Ha valaki fel akar kerülni A-ra, és tudja hogy ehhez több időt kell fordítania prekvalra, bármikor megteheti ugyanúgy, mint aki utolsónak jutott be az A-ra.
    Továbbá ilyen szabadkártya esetén az A-ra utolsóként bejutó, aki mondjuk több energiát fordított a prekire, nem érezheti ezt igazságtalannak?

  19. #619
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    a manual workload így is úgy is van , hisz nem automata a rendszer... a B futamgyőztest már 2 héttel korábban be is tudjátok rakni az entry listbe...aztán 2 hét múlva hozzá CTRL+C CTRL+V-zitek a a nevezőket a szokásos módon...

    a "versenyzőknek zavaró" ez mi lenne , mi zavar?
    Azt hogy ránézel egy táblára 19:00kor ami a végeredményt mutatja, közben pedig nem is a végeredmény. De azt hiszem ez a 3 jokeres ellen jött fel ellenérvként, lehet 1 ember már átcsúszhat.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  20. #620
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    amúgy:
    B szerver futamgyőztesének adjatok egy "joker" helyet (nem kell prekiznie , elég csak neveznie ) a következő futam A szerverére...
    És mi garantálja, hogy megfelelően felkészül a köv. futamra?
    Potyára nem szeretnék helyeket osztogatni, meg mástól se elvenni a lehetőséget, ezért javasoltam, hogy a prekvalos idejéből kapjon "kedvezményt".
    Illetve miért csak az első? TOP3, TOP5 arányosan kevesebb kedvezménnyel?

  21. #621
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Azt hogy ránézel egy táblára 19:00kor ami a végeredményt mutatja, közben pedig nem is a végeredmény. De azt hiszem ez a 3 jokeres ellen jött fel ellenérvként, lehet 1 ember már átcsúszhat.
    a szerverbeosztást nem ti szoktátok leírni ?
    7 óra után osztjátok szét a versenyzőket , előtte csak tippelni tudtok ti is (képlet ide vagy oda) hisz az utolsó pillanatban is nevezhet valaki...
    ha meg valaki számolja a képletet akkor szerintem azzal is megbírkózik h adott esetben lehet 1 embert le kell vonni

  22. #622
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Elsőre lehet szépen hangzik, de akkor jönne:
    miért csak az első kap jokert, amikor a B második helyezett is jobban ment, mint az A 19.
    Ez már csak egy elég gyenge kifogás. Az inkább kifogás lehetne, hogy ilyenkor a B győztese nyugodtan hátradőlhet és nem készül. Viszont a B győztese valószínű megint megnyerné a B-t vagy legalábbis közel lenne így pontokban abszolút minimálisat nyer ezzel, szóval inkább készülni fog. Ez egy bónusz, jó ötlet szerintem, így van értelme a B szerveresn is kűzdeni az első helyért

  23. #623
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És mi garantálja, hogy megfelelően felkészül a köv. futamra?
    Potyára nem szeretnék helyeket osztogatni, meg mástól se elvenni a lehetőséget, ezért javasoltam, hogy a prekvalos idejéből kapjon "kedvezményt".
    Illetve miért csak az első? TOP3, TOP5 arányosan kevesebb kedvezménnyel?

    semmi se garantálja , csak az h pl Kristófon röhögne mindenki , ha esne kelne az A szerveren a jokerével... szóval szerintem inkább motiválná pluszban a jokerest...
    sok esetbe a joker semmit nem jelentene , mert a B győztes lehet amúgy is A szerverre kerülne legközelebb preki által is...

    latoo írt az igazságtalanságról az A utolsó hellyel szemben:
    nincs igazságtalanság...este 7 után lehet biztosra tudni h ki melyik szerveren van... ...mindenki kalkulálja be h lehet h eggyel kevesebb hely lesz A-n...de minél kevesebb? utolsó pillanatig kérdés h pl 1 szerver lesz vagy csak 20-an lesztek A-n...
    lutri hacsak nem mész biztosra és 10-be prekizel

  24. #624
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ez már csak egy elég gyenge kifogás. Az inkább kifogás lehetne, hogy ilyenkor a B győztese nyugodtan hátradőlhet és nem készül. Viszont a B győztese valószínű megint megnyerné a B-t vagy legalábbis közel lenne így pontokban abszolút minimálisat nyer ezzel, szóval inkább készülni fog. Ez egy bónusz, jó ötlet szerintem, így van értelme a B szerveresn is kűzdeni az első helyért
    Lehet, hogy gyenge kifogás, de egy kifogás, ami a tieddel együtt máris két kifogás

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    latoo írt az igazságtalanságról az A utolsó hellyel szemben:
    nincs igazságtalanság...este 7 után lehet biztosra tudni h ki melyik szerveren van... ...mindenki kalkulálja be h lehet h eggyel kevesebb hely lesz A-n...de minél kevesebb? utolsó pillanatig kérdés h pl 1 szerver lesz vagy csak 20-an lesztek A-n...
    lutri hacsak nem mész biztosra és 10-be prekizel
    Az igazságtalanság nem abban van, hogy 1 hellyel kevesebb lesz A szerveren előre meghatározottan, hanem hogy ha valaki jobb időt ment prekvalon, akkor miért kerül elé egy kevesebbet teljesítő

  25. #625
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet, hogy gyenge kifogás, de egy kifogás, ami a tieddel együtt máris két kifogás


    Az igazságtalanság nem abban van, hogy 1 hellyel kevesebb lesz A szerveren előre meghatározottan, hanem hogy ha valaki jobb időt ment prekvalon, akkor miért kerül elé egy kevesebbet teljesítő

    azért került elé , mert ez a szabály , mert a szervezőség lehetőséget szeretne adni a B szerver legjobbjainak az A szerveren való bizonyításra...
    amit most írtál az azt jelenti h ezt a topicot lehet nyugodtan zárni !!!
    ...miről beszélgettek itt ha már ezt is igazságtalanságként írod le , h 1 ember egész versenyes konzisztens teljesítményét jutalmaznátok...1 emberét
    nincs bérlet , keményen meg kell küzdeni azért a jokerért és nem is örökös bérlet

    ennél minimálisabb változtatás nincs , úgyhogy tényleg ideje zárni a topicot , Kristófot meg moderálni futamok után

    leírtad azt az egy kifogást amivel mindent meg lehet vétózni hisz ez csak az 1 körös prkiekirnél valósul meg

Oldal: 25 / 28 ElsőElső ||| 15 21 22 23 24 25 26 27 28 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •