Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (30 összesen)
  1. #1

    Masters DTM Kupa (R3E)

    Indul a Masters DTM Kupa!

    Március 27.-én elrajtol az 1. Masters DTM Kupa az új-generációs szimulátorral, a RaceRoom-mal és a 2015-ös DTM gépekkel!



    A Masters DTM Kupa tavaszi szezonja összesen 6 fordulóból fog állni, melyek kéthetente vasárnap esténként kerülnek megrendezésre. A autóválasztás fix, minden résztvevőnek 1 márkával kell teljesíteni a megmérettetést, a 6 fordulóból azonban csak az 5 legjobb eredmény számít majd bele a végértékelésbe. A versenynaptárat úgy állítottuk össze, hogy az izgalmas összecsapások mellett a pályák olcsó beszerezhetőségét is szem előtt tartsuk, így a részvételhez egyedül a European Track Pack-re lesz szükség!

    A prekvalifikáció és az időmérés a GTR-Masters szerverén fog zajlani, nevezni a versenyekre a honlapon keresztül lehet, illetve bevezetjük a napszakok használatát is, így az egyes ETAP-ok eltérő fényviszonyok között kerülnek megrendezésre!

    Versenynaptár:
    1. futam: 03.27 - 20:00 - Zandvoort: Az 1. futam topikja
    2. futam: 04.10 - 20:00 - Norisring: A 2. futam topikja
    3. futam: 04.24 - 20:00 - Hungaroring: A 3. futam topikja
    4. futam: 05.08 - 20:00 - Hockenheimring: A 4. futam topikja
    5. futam: 05.22 - 20:00 - RedBull Ring: Az 5. futam topikja
    6. futam: 06.05 - 20:00 - Eurospeedway Lausitz: A 6. futam topikja


    A Masters DTM Kupán a következő újításokat tudjátok kihasználni a versenyek alatt:


    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek
    :

    • Az RaceRoom szimulátor letöltése és telepítése a Steam-ről. (INGYENES)
    • Autók: a DTM 2015-ös kategóriákból legalább 1 autóval rendelkezni: DTM 2015 (TELJES CSOMAG: DTM 2015 PACK)
    • Pályák: a bajnokság aktuális pályájával rendelkezni: RaceRoom Store - Tracks (PÁLYA CSOMAGOK: European Track Pack)
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az RaceRoom-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával. A gyakorló szerver használata nyílt!
    • Tegyetek meg mindent annak érdekében, hogy elkerüljétek a LAG-ot! Infók itt: RaceRoom - LAG
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!


    DTM Kedvcsináló




    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!



    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 02. 17:28.

  2. #2
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Pont akartam írni a szavazós részre, hogy remélem nem lesz 1 hónapnyi funrace előtte. Egy vRP hány forint? Vagy hogy megy ez?

  3. #3
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Pont akartam írni a szavazós részre, hogy remélem nem lesz 1 hónapnyi funrace előtte. Egy vRP hány forint? Vagy hogy megy ez?


    Ezen a linken találsz infot a VRP-röl.


    Ha gazdaságosan akarsz kijönni belőle akkor vedd meg az Europan Track Pack-et és egy DTM 15 gépet. Így meglesz az összes pályád a jelenleg futó bajnokságokra (WTCC és DTM) és részt tudsz venni mindkét megmérettetésen ha később veszel egy WTCC vasat is amennyiben még nem rendelkeznél vele..
    Utoljára módosította: pRoject; 2016. 03. 20. 18:08.

  4. #4
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Pont akartam írni a szavazós részre, hogy remélem nem lesz 1 hónapnyi funrace előtte. Egy vRP hány forint? Vagy hogy megy ez?
    100 vRP = 1€ ~ 310 HUF

  5. #5
    Ősz Balázs Versenyző yeti95 logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 08.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    210
    Egy kérdésem lenne, hogy akkor ehhez a bajnoksághoz - kiírás szerint - nem kell szerver tagság vagy csak kifelejtettétek a felsorolásból?
    Csak mert nekem jelenleg nincs szerver tagságom (nem ezen múlik az indulásom csak kérdés)

  6. #6
    Idézet Eredetileg yeti95 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kérdésem lenne, hogy akkor ehhez a bajnoksághoz - kiírás szerint - nem kell szerver tagság vagy csak kifelejtettétek a felsorolásból?
    Csak mert nekem jelenleg nincs szerver tagságom (nem ezen múlik az indulásom csak kérdés)

    Ehhez a kupához nem kell szervertagság.

  7. #7
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen a linken találsz infot a VRP-röl.


    Ha gazdaságosan akarsz kijönni belőle akkor vedd meg az Europan Track Pack-et és egy DTM 15 gépet. Így meglesz az összes pályád a jelenleg futó bajnokságokra (WTCC és DTM) és részt tudsz venni mindkét megmérettetésen ha később veszel egy WTCC vasat is amennyiben még nem rendelkeznél vele..
    Ha már az EU track packból megvan már jópár pálya, akkor ha be vagy jelentkezve a Raceroom store-ba, akkor egyedi árat kapsz.
    Minnél több dolgot veszel egyszerre, annál kedvezőbb árat kapsz, mert még azon felül is lesz kedvezmény. Csak be kell pakolni a kosárba és látod az árakat.

  8. #8
    Ősz Balázs Versenyző yeti95 logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 08.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    210
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez a kupához nem kell szervertagság.
    Értem. Köszönöm a felvilágosítást

  9. #9
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Felvetődött a kocsik közötti esetleges különbség (mindenhol a legjobb időt írtam a leaderboardsról):

    1. futam - Zandvoort: 1. BMW, 2. AUDI +0.2, 3. MERCI +0.7
    2. futam - Norisring: 1. BMW, 2. AUDI +0.1, 3. MERCI +0.1
    3. futam - Hungaroring: nincs adat
    4. futam - Hockenheimring: 1. AUDI, 2. MERCI +0.1, 3. BMW +0.8
    5. futam - RedBull Ring: 1. BMW, 2. MERCI +0.1, 3. AUDI +0.3
    6. futam - Eurospeedway Lausitz: 1. BMW, 2. MERCI +0.3, 3. AUDI +1.5


    Olyan kicsik a különbségek általában, hogy az már inkább pilóta függő. Egyedül az audi érdekes Lausitz-ban (ott alig ment valaki audival, szóval okozhatja ez is)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 03. 22. 18:04.

  10. #10
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Felvetődött a kocsik közötti esetleges különbség (mindenhol a legjobb időt írtam a leaderboardsról):

    1. futam - Zandvoort: 1. BMW, 2. AUDI +0.2, 3. MERCI +0.7
    2. futam - Norisring: 1. BMW, 2. AUDI +0.1, 3. MERCI +0.1
    3. futam - Hungaroring: nincs adat
    4. futam - Hockenheimring: 1. AUDI, 2. MERCI +0.1, 3. BMW +0.8
    5. futam - RedBull Ring: 1. BMW, 2. MERCI +0.1, 3. AUDI +0.3
    6. futam - Eurospeedway Lausitz: 1. BMW, 2. MERCI +0.3, 3. AUDI +1.5


    Olyan kicsik a különbségek általában, hogy azok már inkább pilóta függő. Egyedül az audi érdekes Lausitz-ban (ott alig ment valaki audival, szóval okozhatja ez is)


    Mindenki számára elérhető az összes 2015-ös gép. Jól gondoljátok meg melyikkel fogtok versenyezni

  11. #11
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki számára elérhető az összes 2015-ös gép. Jól gondoljátok meg melyikkel fogtok versenyezni
    Vegyesen is lehet? Egyik pályán ezzel, másikon azzal és majd meglátjuk melyik jön be legjobban, melyikkel mennek többen és vannak jobb setup-ok.

  12. #12
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Vegyesen is lehet? Egyik pályán ezzel, másikon azzal és majd meglátjuk melyik jön be legjobban, melyikkel mennek többen és vannak jobb setup-ok.


    Versenyszabályzat!




    Ezt olvasd el figyelmesen, nem véletlen van feltüntetve kb 30 helyen. És ez szól mindenkinek aki nincs tisztában a szabályokkal..

  13. #13
    Papp György Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Hajdúbagos
    Üzenetek
    18
    Sziasztok.

    Nem ismer fel a szerver tudna valaki segíteni ?

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gyurii írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

    Nem ismer fel a szerver tudna valaki segíteni ?
    RaceRoom-ban és a itt a fórumon is a "játékba használt név" legyen: Gyorgy Papp

    Csak ez, pont így

  15. #15
    Competition-be próbálgattam a BMW-t, próbáljátok ki Ti is Nurburgring GP rövid változatán, hatalmas fun. Imádom ezt az autót. Hárommal lentebb vettem a szárnyat meg 0.2 mm-rel elöl hátul a hasmagasságot.


  16. #16
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    UP a holnapi futamnak! A dobogó idáig biztosnak tűnik!
    Gyertek holnap!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  17. #17
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Én kihagyom, most inkább az AC funt választom, különös tekintettel a 2 héttel ezelőtti alacsony létszámra...

  18. #18
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Én kihagyom, most inkább az AC funt választom, különös tekintettel a 2 héttel ezelőtti alacsony létszámra...
    Ez elég szomorú!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  19. #19
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498

    Pálya választás

    Természetesen csakis építő jellegű hozzászólásként lenne észrevételem a pálya választásokkal kapcsolatban.

    Szerintem a DTM kupa ezért is bukott be. Jól vezethető, izgalmas autók, jó belső nézettel és hanggal. De... Egyből a mély vízbe.
    Egy kezdő bajnokságot Zandvoortban kezdeni... (szűk, nehéz pálya, sokaknak ismeretlen)
    Ezek után második versenyt Norisringre tenni.... Borítékolható volt a bajnokság bukása. (4 éles kanyar, falak közé zárva, rutintalan pilótákkal, legtöbbeknek ismeretlen)
    Szerintem érthető, hogy ezek után a kutyának se volt kedve a további részvételhez.
    Én nem temetném a DTM-et. Lehet még 1 próbát megérne később. Normális pályákkal kezdeni, aztán lehet nehezíteni.

    Így hogy az aktuális WTCC futamunk az utolsó versenyhez érkezett, eszembe jutott, hogy szerintem Zolder mennyire rossz választás ez a pálya utolsó helyre. És ekkor jutott eszembe a DTM bajnokság.

    Az én elképzelésem szerint egy bajnokságban úgy kell megválasztani a pályákat, hogy mindig egy epikus pályával kezdődjön és végződjön. Amin viszonylag könnyebb előzni, elfér egymás mellett 2-3 autó. pl tökéletes választás volt Hockenheimben kezdeni, és mennyivel jobb lett volna mondjuk Nürburgringen zárni. Egy jó első-második pálya bevonza az embereket. Egy jó utolsó pálya fenn tartja az érdeklődést. technikásabb, kevésbé ismert pályákkal meg lehet küzdeni a bajnokság közepe-vége felé. Mint pl Zolder (szűk, nehéz előzni, nehéz követési távolságot tartani)

  20. #20
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Esetleg lehetne párhuzamosan ugyan azzal a pályákkal mint ami szerdánként a WTCC-ben fut. Azok a pályák be vannak gyakorolva,
    csak a lassabb WTCC-s autókhoz. Nem hiszem hogy nehéz lenne egy DTM-es autóval frissen jó időt menni rajtuk még azon a héten.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  21. #21
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg lehetne párhuzamosan ugyan azzal a pályákkal mint ami szerdánként a WTCC-ben fut. Azok a pályák be vannak gyakorolva,
    csak a lassabb WTCC-s autókhoz. Nem hiszem hogy nehéz lenne egy DTM-es autóval frissen jó időt menni rajtuk még azon a héten.
    Ellenkezőleg. Sokkal rosszabb. Begyakorolsz egy pályát adott autóval, aztán átülsz egy teljesen más gépbe, az sokkal nehezebb. Másrészt, meg elég egysíkú tud lenni, ha 2 hétig ugyanazon a pályán versenyzel. szerintem.

    Nem tudom melyik topikban lenne ez jobb.

  22. #22
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Ellenkezőleg. Sokkal rosszabb. Begyakorolsz egy pályát adott autóval, aztán átülsz egy teljesen más gépbe, az sokkal nehezebb. Másrészt, meg elég egysíkú tud lenni, ha 2 hétig ugyanazon a pályán versenyzel. szerintem.

    Nem tudom melyik topikban lenne ez jobb.
    Szerintem is sokkal nehezebb ! (én olyankor mindig összekeverem a fékezési pontokat és akkor vagy megelőznek, vagy megyek kavicsot csipegetni)

  23. #23
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a DTM kupa ezért is bukott be. Jól vezethető, izgalmas autók, jó belső nézettel és hanggal. De... Egyből a mély vízbe.
    Egy kezdő bajnokságot Zandvoortban kezdeni... (szűk, nehéz pálya, sokaknak ismeretlen)
    Érdekes. Én akkoriban vettem a kormányt és az volt talán a 3.-4. versenyem, de eddig azt élveztem a legjobban

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Természetesen csakis építő jellegű hozzászólásként lenne észrevételem a pálya választásokkal kapcsolatban.

    Szerintem a DTM kupa ezért is bukott be. Jól vezethető, izgalmas autók, jó belső nézettel és hanggal. De... Egyből a mély vízbe.
    Egy kezdő bajnokságot Zandvoortban kezdeni... (szűk, nehéz pálya, sokaknak ismeretlen)
    Ezek után második versenyt Norisringre tenni.... Borítékolható volt a bajnokság bukása. (4 éles kanyar, falak közé zárva, rutintalan pilótákkal, legtöbbeknek ismeretlen)
    Szerintem érthető, hogy ezek után a kutyának se volt kedve a további részvételhez.
    Én nem temetném a DTM-et. Lehet még 1 próbát megérne később. Normális pályákkal kezdeni, aztán lehet nehezíteni.
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg lehetne párhuzamosan ugyan azzal a pályákkal mint ami szerdánként a WTCC-ben fut. Azok a pályák be vannak gyakorolva,
    csak a lassabb WTCC-s autókhoz. Nem hiszem hogy nehéz lenne egy DTM-es autóval frissen jó időt menni rajtuk még azon a héten.
    Volt egy szavazás erről a DTM Kupa indulás előtt, hogy milyen pályákon szeretnétek menni. Annak egyértelműen az lett az eredménye, hogy nem akartok a WTCC Bajnoksággal azonos naptárt, viszont népszerű pályákon menjünk, ami minél több embernek megvan. Így esett a választás a EuroPack azon pályáira, amelyek egytől egyik a valós DTM futam helyszínek és melyek mind szerepelnek a 2016-os DTM naptárban is. Sőt még arra is figyeltünk, hogy amikor valós futam van, akkor mi is azon a pályán menjünk.

    Egyrészt igazat adok neked, hogy valóban jobban is meg lehetett volna "marketingelni" a pályák sorrendjét és ügyesebben felépíteni a nehézségi szinteket. Másfelől meg nagyon aggasztónak és szomorúnak találom ezt a utóbbi években egyre inkább megfigyelhető tendenciát, hogy amit vmi nehézséggel, kihívással, vagy kudarc élménnyel szembesülnek az emberek, egyből "elmegy a kedvük" az indulástól. Ezzel a hozzáállással hosszútávon nem lehet mit kezdeni, vagy átmegyünk dedóba és csak "csupa cuki" dolgot szervezünk, vagy nem rendezünk bajnokságokat, vagy körözgetünk azzal az 5 db emberrel, aki hajlandó felkötni a gatyáját, érdemben felkészülni és felnőni a feladathoz és minimálisan komolyan venni magát. Én lassan 10 éve szimulátorozom, még sosem hagytam ki futamot azért, mert nehéz volt, vagy mert nem tetszett egy pálya...


    Illetve arról lemaradtam, hogy Zandvoort és Zolder mióta nem epikus pálya?
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 01. 15:43.

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Srácok, kiírásra került a DTM kupa utolsó fordulója, ahol minden adott egy jó kis versenyre. A pálya is kellően széles és tempós, a szerver problémák is megszűntek, illetve valós DTM verseny is lesz ugyanitt most hétvégén a Lausitzring-en, tehát minden körülmény megvan, ami egy ütős versenyhez csak kell. Az a javaslatom, hogy mindenki, aki szereti a DTM-es gépeket, az szedje össze a motivációját és induljon el ezen a vasárnapi versenyen, próbáljunk meg pozitívan hozzáállni a dologhoz, gyertek el minél többen és nézzük meg mekkora mezőny gyűlik össze. Ha látunk benne potenciált és kellő érdeklődést, akkor természetesen folytatjuk a jövőben, ez csak rajtatok áll!

    R3E DTM - EuroSpeedway Lausitz 06.05.


    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 06. 02. 18:04.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •