Szavazás eredménye: Milyen autókkal induljon az új bajnokság (4 db választható)

  • Cup: BMW M235i Racing

    38 45,78%
  • Cup: Abarth 500 Assetto Corse

    26 31,33%
  • Street: Toyota GT86

    27 32,53%
  • Street: Lotus Elise SC

    13 15,66%
  • Street: Alfa Romeo 4C

    12 14,46%
  • Street: BMW 1M Coupe

    14 16,87%
  • Street: BMW M3 E30

    16 19,28%
  • Street: BMW M3 E92

    16 19,28%
  • Street: BMW M4 Coupe

    14 16,87%
  • Formula: Tatuus Formula Abarth

    22 26,51%
  • Formula: Formula 3 (Dallara F312)

    39 46,99%
  • Formula: International Formula Masters 2009

    18 21,69%
Szavazók
83 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 57 (57 összesen)
  1. #51
    F3 jöhet, kell egy kis változatosság.

  2. #52
    Idézet Eredetileg Viper írta Hozzászólás megtekintése
    F3 jöhet, kell egy kis változatosság.
    én is örülök hogy már lesz végre egy ow bajnokság is

  3. #53
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    azért mert nem az az autó lesz a nyertes amelyik az adott ember kedvence volt, attól még nem kell kifogásokat keresni hogy miért szar a szavazás így.


    Egyátalán nem kifogás. És nagyjából mindegy is, hogy ki mire szavaz, mert ebben a 'szavazásban' matematikailag csak igen extrém esetben lehet esélye egy street bajnokságnak. A BMW235i meg mindenképp túlreprezentált, mert ott csak 2 választási lehetőség van.

    Ebből kizárólag annyi derült ki, hogy a többség szívesen menne F3 autókkal rendezett bajnokságon. De az nem derül ki hogy szívesebben-e mint street-tel vagy cupással.

    szerintem.


    Szerk:

    Csak érdekességképp:
    56 ember szavazott Strret kategóriás autóra
    51 Furmulára
    53 Cup-ra.
    Utoljára módosította: zrubi; 2016. 03. 19. 21:04.

  4. #54
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Csak érdekességképp:
    56 ember szavazott Street kategóriás autóra
    51 Formulára
    53 Cup-ra.
    Pontosan, ebből számunka az derült ki, hogy mindhárom kategória támogatottsága közel azonos, a különbség köztük gyakorlatilag statisztikai hiba mértékű. Sokkal könnyebb dolgunk lett volna, ha egyértelmű eredmény születik, de így viszont az a faramuci helyzet állt elő, hogy teljesen mindegy, hogy melyik kategóriával rendezzük meg a bajnokságot, mivel a mezőny egy jelentős része joggal lesz elégedetlen, hogy a szoros "csatában" pont nem az ő zsánere lett a befutó. Az is tény, hogy a Street kategóriában a sok opció miatt jobban megoszlottak a szavazatok, de azért naivitás lenne azt gondolkodni, hogy minden Alfa, Lotus és BMW szavazó szívesebben menne a Toyota GT86-tal mint bármi mással a többi kategóriából, ami szintén igaz az FWD és az RWD kupás autók közötti kapcsolatra is.

    Végül azért döntöttünk a Formula bajnokság mellett, mert egyrészt ez az ami a legnagyobb újdonság, ami még soha nem volt nálunk korábban, másrészt a szervezőségen belül is ennek volt nagyobb a támogatottsága, ami szintén nem utolsó szempont, hogy aki foglalkozik vele, az mennyire lelkes a témát illetően, gondol ezt megértitek.
    (félreértés ne essék, nem rólam van szó)

    Tehát közel másfél hét múlva elrajtol 6 fordulós Formula 3 bajnokságunk, a részletek még kiírás alatt vannak, de az 1. futam topikját már most eléritek:

    AC F3 - Silverstone - 03.29


    És végezetül azok se csüggedjenek el, aki BMW M235i, vagy Toyota GT86 bajnokságban reménykedtek, nyáron, vagy legkésőbb az őszi szezonban Rájuk is gondolni fogunk!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 20. 02:55.

  5. #55
    Nem feltétlen tartozik ide, de ha már a téma a különböző bajnokságok indítása és támogatottsága, felmerült bennem pár kérdés.
    1. Van tavaszi, nyári és őszi bajnokság, egy év három szakaszra van bontva. Nem lenne értelme legalább egy egész éves, valóban komoly bajnokságnak? Nem lebecsülve a jelenlegi bajnokságokat, de így pl. GT3-ban lehet 2016 tavaszi bajnok, meg 2016 őszi bajnok, és még egy Summer Cup győztes is, ha lesz nyári GT3-as sorozat. Nincs értelme inkább egy sokkal komolyabb értékű teljes évadnak ebben az esetben?
    2. Anno voltak a bajnokságba nem beleszámító F1-es futamok is. Ennek példájára nem lehetne tartani mondjuk "GT86 héfőket" vagy péntekeket, tök mindegy... Nem hivatalos bajnoki futamokként, csak just for fun jelleggel. Már a második szavazáson szerepel igen jól, de valahogy mindig kimarad utána a programból. Hasonlóképpen lehetne a BMW M235-el is.
    3. Akad pár kellemesen vezethető oldtimer mod is, amiket moneytoo szorgalmasan posztolgat (Renault Gordini, Lancia Fulvia, stb..), azokkal is egy szervernyi ember biztosan szívesen versenyezne. Tudom, van Historic bajnokság, csak éppen kétharmada olyan autókkal, amelyek vezetése finoman szólva is kihívás. Ezért nem is erőltettem a Historic-os szereplésemet. Nem lehetne, hogy néha ne csak a sokkal képzettebb versenyzők felé billenjen a mérleg, ha el kell dönteni, milyen bajnokság induljon? Jó példa erre az iracing-ben a Mazda MX5-ös versenyek, amelyeken annak ellenére a legtöbben indulnak, hogy kb. óránként van belőle verseny. És nem csak Rookie-licenszex versenyzők akadnak ott sem.
    4. Ha több munka van a szervezéssel, nyilván jogos a magasabb éves szerverdíj is. Szintén csak az iracing-et tudom felhozni, ahol gyakorlatilag a versenyek szervezéséért és az értékelési rendszerük használatáért fizetünk ki évente 50 dolcsit és nagyon nem érzem ezt soknak azért, amit cserébe kapunk. Tehát, ha több versenyre van igény és ez több munkával jár, szerintem felesleges szívbajoskodni, hogy legyen egy magasabb éves díj vagy akár kétszintű is. Nyilván nem várhatunk el senkitől ingyen munkát és hajlandóak vagyunk megfizetni a professzionális szolgáltatást. Idézem: "Mit nyújt a GTR-Masters: 24 órában működő - a budapesti gerinchálózatra rácsatlakoztatott - szerver; prekvalifikációs rendszer; profi szervezőcsapat;". Amennyire képben vagyok, a magyar kínálatba a Masters nyújtja a legtöbbet, szóval minden tiszteletem. Viszont az is nyilvánvaló, hogy bőven több igény lenne még versenyekre, bajnokságokra. Erre néha az a reagálás, hogy "nyafogtok, mint az ovisok, semmi nem jó nektek". Amellett, hogy ez egyrészt akceptálhatatlan hozzáállás szervezői részről, talán érdemes lenne a jelentkező igények kielégítésén gondolkodni. Profi módon, profi szemlélettel mindkét fél részéről - tehát valamit valamiért.

    Tényleg érdekelne mások véleménye is ezzel kapcsolatban és szerintem hasznos információk lennének ezek a szervezői oldalnak is, tovább javítva a színvonalat, amire igazán nem lehet panasz, csak mintha az igények kinőtték volna már a lehetőségeket.

  6. #56
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem feltétlen tartozik ide, de ha már a téma a különböző bajnokságok indítása és támogatottsága, felmerült bennem pár kérdés.
    Szia Erik, köszönjük szépen a tartalmas levedel, az ilyen átgondolt és logikusan felépített gondolat menteket mindig örömmel olvassunk!

    Igyekszem mindenre tételese válaszolni:

    1. Hosszú bajnokság: régebben voltak ilyen 16-20 futamos egész éven átívelő bajnokságaink, de nyomós okkal szoktunk le róluk.. Idővel szépen leamortizálódtak a résztvevők, ami pedig az új tagokat illeti, senki sem szeret év közben egy már futó bajnokságba csatlakozni, a kis résztvevőszám pedig nincs jó hatással a futom minőségére és a bajnokság nívójára sem. Így aztán áttértünk a sokkal praktikusabb és rugalmasabb Őszi - Tavaszi szezonos felállásra, és a saját tapasztalataink és a nemzetközi felmérések is azt igazolják, hogy a 8-10 futam az ideális. Nyáron meg nem lehet komoly bajnokságot rendezni, az az időszak a nyaralásról, meg a szabadtéri tevékenységekről szól, így ilyenkor csak Fun jellegű SummerCup van nálunk, toborzás és mókázás céllal.
    2. GT86 & M235i: A GT86-tal most volt nemrég bajnokságunk, illetve FUN jelleggel eddig is minden héten voltak AC futamaink, ahol 1 szerver rendszeresen betelt. Mindig minden egyszerre nem lehet, de persze ha ennyire nem bírtok várni a nyárig, akkor lehet róla szó, hogy nagyobb figyelmet kapjanak nálunk ezek a gépek a következő időszakban is.
    3. Oldtimer: Ugyan ez tudom mondani erre is, 4-5 bajnokságnál többet egyszerre nincs értelme futtatni, mert azzal csak magunk alatt vágjuk a fát... inkább rendezünk kevesebb 2 szerveres bajnokságot, mint egy tucat olyat, ahol alig telik meg egy rajtrács. A Historic bajnokságot folyamatosan szeretnénk szervezni a következő években, illetve Joe-nal konkrét tervei is vannak a kis Alfákkal... szóval türelem, mindent csak szépen sorjában.
    4. Pénz és színvonal: A Masters működésében részt vevő emberek soha egy fillért sem kapnak a munkájukért, minden befolyt tagdíj csak is kizárólag a költségekre megy el (szerver, honlap, tárhely, szoftverek, kupák, oklevelek). Minden szervező önkéntesen dolgozik és a szabadidejéből áldoz fel időt, tehát maga a "szolgáltatás" (vagyis a bajnokságok) az nincs benne az árban. Ahhoz, hogy 1 ember napi 8 órában tudjon csak ezzel foglalkozni, ahhoz legalább havi több 1000-1500 Ft-os tagdíj kellene, ami évi 12-18 ezer Ft-os kiadást jelentene fejenként, de lehet alábecsülöm a számokat. Persze ha ennyi lenne a szervertagság, akkor meg lehet nem lennénk ennyien... őszintén szóval, ezen még soha nem gondolkodtam, hogy lenne-e értelme valóban professzionális (piaci) szintre emelni a Masters-t?

    Viszont ettől függetlenül én tényleg azt gondolom, hogy a 4-5 db párhuzamosan futó bajnokság jelenleg az optimális, ennél többet már nem vagyok benne biztos, hogy fel tudna érdemben tölteni a hazai szimulátoros közösség.

    Ami pedig a "nyafogást" illeti, sok-sok éve vagyok szervező ennek ellenére azt hiszem elég ritkán tapasztalhatjátok, hogy kikelnék ki önmagamból. Ami viszont Ti nem láttok, hogy milyen sok megbeszélés, egyeztetés, konfliktus kezeléssel, kompromisszum keresés, álmatlan éjszakát állnak e mögött és amikor már az össze szóba jöhető verziót végigrágtuk egy-egy téma kapcsán, rendszerint kiderül, hogy egyik se jó valamiért. Bármiről bárhogy is döntünk mindig lesz egy tábor, akinek az nem felel meg, illetve bármit bárhogy írunk le, mindig lesz 20-30%, aki az egyáltalán nem, vagy félreérti és nem úgy csinálja a dolgokat, ahogy azt kéne. Ez nem fanyalgás, ezek tények. Érdemes megnézni a topikokat, a vágás kezelésről, az ESC használatról, a blokkolásról és még ezernyi ilyen témák van, ahogy egyszerűen képtelenség jól dönteni, mert nem létezik jó döntés, csak mindig a kisebbik rossz keresése. Sokszor értelmetlen problémákon rugózunk napokat, heteket és sokszor megfeledkezünk arról, hogy ez csak egy hobbi.

    Alapvetően mindenkinek örülni kéne, hogy ez létezik, működik, milyen sokan vagyunk a versenyeken, mennyire korrekt/normális a társaság (javarészt) és hogy gyakorlatilag minden adott ahhoz, hogy élvezettel hódoljunk a hobbinknak és valahogy meg kéne tanulni szimplán felülemelkedni olyan apróságokon, amik igazából csak akkor tudják elrontani a szórakozásunkat, ha mi is úgy akarjuk.


    A mai napok két profi autóversenyző is tiszteletét tette nálunk a versenyen, de valljuk be (és remélem ezzel nem sértek meg senkit) az ide látogatók 99%-nak az autósversenyzés mindörökre csak egy beteljesületlen álom marad és mindannyian kénytelenek vagyunk másban kiteljesíteni önmagunk, mással keresni a kenyerünk és mással eltölteni az időnk nagy részét, ez pedig "csak" egy hobbi marad nekünk. Én viszont gyakran azt érzem, hogy sokan itt próbálják levezetni a napi feszkót, itt próbálják magukat érdek érvényesíteni, itt próbálnak megküzdeni a rendszerrel és teljes mellszélességgel kiállni önmagukért, és levezetni azokat az energiákat, amit esetleg az élet más területein nem sikerül. Az élet nagy csatáit azonban nem itt (a fórumon) kell megvívni, arra ott van az élet, vagy esetleg az online versenyek. Én elsősorban ezeket a csata "élményeket" hajtom és keresem a futamainkon, ezért szeretem és csinálom ezt az egészet... és jó lenne ha a fenti dolgok néha nektek is eszetekbe jutna, amikor faszságokon vitázunk.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 21. 08:23.

  7. #57
    Szabi - Igen, nagyjából ezekre az érvekre számítottam, amiket teljes mértékben el is tudok fogadni. Persze az agyam jár, hogyan lehetne még jobb, még szórakoztatóbb. Azt, hogy mennyi munka fekszik benne, nagyjából sejtem és még többet "követelni" már a pofátlanságba hajlik. Tudom, hogy egy szintet feljebb ugrani szervezésben és ezáltal a költségekben is, elég kockázatos játék lenne. Nyilván ezt egy alapos igényfelmérésnek kellene megelőznie.
    Az egyéni motivációkról a pályán tanúsított viselkedés árulkodik talán legjobban, ezt évek tapasztalatából nyilván ti tudjátok legjobban leszűrni. Ehhez nincs is mit hozzáfűzni, élesben úgyis kiderül

    Summa summarum, teljesen rendben van így is. Főként, ha a többségnek megfelel és a szerverek megtelnek. Az más kérdés, hogy talán egy kicsit sok a magyar liga és túl sokfelé aprózódik a teljes versenyzői réteg, de ez már egy egészen más téma. Persze érdekelne mások meglátása is a felvetett dolgokban, hátha adódik belőle jó ötlet a jövőre nézve.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •