Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 38 (38 összesen)
  1. #26
    Bukics Albert Regisztrált serterx logója
    Csatlakozott
    2010. 07. 16.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    19
    Idézet Eredetileg Ronny írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy látom, a szerveren is 1x van beállítva (mint, ahogy ki van írva). Otthon tudom csak leellenőrizni, itt a munkahelyen nincs pCars.
    Gyorsan ránéztem, most. Éppen 6x-ost ír. ) Amikor korábban fent voltam, akkor 7x-est írt. Kicsit vicces.
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #27
    Akkor csinálok egy teljes restartot este. Valami gixer van a rencerbe.

    Tapatalk-kal küldve az én SM-N910F-el
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  3. #28
    Megvolt a teljes restart!

    Most úgy látom jó!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  4. #29
    Holnap futam!
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  5. #30
    Győrik Bence Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 11.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    13
    Szevasztok srácok!

    Egy pár gondolatot megosztanék, kérlek tegyétek félre a sérelmeket meg a sok szarságot a szerverrel kapcsolatban, és közösen próbáljuk meg előrébb vinni a dolgokat...

    Próbálom sorrendbe szedni, hogy annyira ne legyen katyvasz.

    1. Először jelezném, hogy nincs egy szerveres, probléma jelzős topik, ahova be lehetne pötyögni az aktuális észrevételeket, problémákat. A futamok topikjaiban vannak szétszórva fél évre visszamenőleg. Ha ez egy helyen lennének ezek a dolgok, kicsit átláthatóbb lenne.

    2. Van egy GTR-Masters TS csatorna pcars szobával... nem viccelek srácok, én minden futam alkalmával fenn voltam Laci barátommal. Soha senki más nem volt rajtunk kívül. Nem beszéltem még mással. Pedig a pötyögésnél sokkal gyorsabb lehetőség. Tisztában vagyunk vele, hogy a futam közben senki nem beszélget... de a futam előtt az időmérő alatt, és a futam után igazán össze lehetne futni ott, megbeszélni a dolgokat. A kezdő, csúszkáló, ügyetlenkedő játékosoknak (és akkor ide sorolom magamat is) el tudnátok mondani hogy x-dik körben ez az történt, legközelebb az egyenesben húzódj le, megelőzlek és nincs semmi gond. És most legyünk reálisak... azt ne várjátok el a csuszkáló ügyetlenebb játékostól hogy a kanyarban szépen az íven marad amíg megelőzöd. Ebbe többször belefutottam. Előztem és a csóri sodródni kezdett, kitolt, bünti miegymás. Ilyenkor felesleges szidni, és felbosszantani magad. Nem tehet róla, nem szándékosan üt meg... neki kell egy egész aszfaltsáv a kanyarhoz, ez van! Kicsit legyél türelmesebb, az egyenesben le tudod előzni. Többek között ezt lehetne megbeszélni, hogy okés, egy kicsit kérlek vegyél el a kigyorsításnál amíg az egyenesben megelőzlek... Áldozat ez az előző féltől és az előzött-től is. És máris kisebb a sztrók meg a gyomorfekély kockázata, mindenki örül.

    3. a szerver problémák vannak, ez tény. De azért azt is el kell mondjam, hogy a korábbi brigáddal heti két futam is volt néha... és igen az a proli "megcsináltam, behívok mindenkit" verzió volt. Kb 2 hónapig csináltuk így, nem viccelek, nem volt gond... felcsatlakoztunk, időmérő, aztán futam. A végén jóéjszakát srácok, köszi a futamot, pacsi. Erre talán páran emlékeznek közületek, megerősíthetitek ti is akár.
    Természetesen a szerver sokkal-sokkal jobb. De amíg nincs megoldás a stabil működő futamokra, addig átmenetileg meg lehet próbálkozni a "proli" megoldással. A lényeg hogy azalatt az egy óra alatt mindenki mosolyogjon és élvezze a futamot, ne 2 percenként kilép, újraindít és reménykedik.
    Mellette folyamatosan tesztelni a szervert hétköznap, éjszaka, hétvégén, bármikor. Csak a futam legyen móka. Ha összeállt át lehet költözni végleg!

    4. A futamok hossza... Nos ez itt a sarkalatos pont többeknél ahogy látom. Ezzel itt már több probléma is van, de a korábbiak kiküszöbölésével talán ez is megoldódhat. A magam részéről én is inkább a 20 körös futamokat preferálom... Számomra teljesen mindegy hogy ki hogy és hol autózik... hogy lekörözött vagy élen jár és rám veri az 50 másodpercet. Egy dolog viszont qrva bosszantó... Elindulunk 12-en, és a 3. körben maradunk 6-an... És ez miért van? Először a koccanás ütközés miatt felbasszátok magatokat, és már megy az alt F4... Nos ezért kell a 2. pontot a lehető legjobban rendbe tenni, szerintem nem lehetetlen. De legyünk már őszinték, és mondjuk már ki hogy nem normális az a hozzáállás hogy "hátraestem a 4. helyről a 10-re, ott b@ssza meg az egész, kiléptem"... Volt hogy én is kiálltam a boxba (miután a fal kirántotta alólam a jobb első kereket). De itt láttam olyat is aki csak simán mérgesen kilépett. Nem értem miért nem lehet végigmenni (ha nincs rommá törve az autó)... Itt olyan arcok vannak akiket 10 kör alatt visszaelőzöl (mármint nem én mert én béna vagyok, de a többiek igen). Ezért is lehet jó a hosszabb táv pl. És ha az utolsó előtti helyen érsz be, szerintem az sem dráma, és nem baszol ki a többiekkel, akik elszontyolodnak hogy a 12 játékosból a végén 5 lesz.

    5. Társaság, és létszám probléma. Félreértés ne essék értem ezt az összeolvadás dolgot. Ez a lehető legjobb döntés. A cél hogy minél többen legyünk. De sajnos a szerver problémák miatt, valamint egy kicsit csípősebb megjegyzéssel élve, a hisztiparádék miatt ez a létszám el fog kezdeni fogyni. A szerverproblémák kicsit nehezebben orvosolhatóak, de mint említettem a "proli" megoldás talán átlendítheti a végleges működő szerverig.
    A hisztiparádét (persze részben érthető a feszültség) tegyük már félre. Az elég lehúzó, főleg a kismókusoknak mint én, hogy ezek mennek:
    "használhatatlan szar" "vegyél Assettot, mer az nem ilyen szar" "felesleges szenvedni vele"

    Tegyétek a szívetekre a kezeteket és gondoljátok végig. És akkor a magam nevében: Az időjárás változás, a grafika igen is számít. Én nem fogok hazudni, ezért választottam a PC-t. És látom hogy közepesen trógerek a fejlesztők, és szopóroller néha a szerver... de ettől függetlenül én játszottam már több igen élvezetes futamot. Nem azt mondom hogy nem kell szerver, azt mondom, hogy amíg az anyaszomorítók b@sszák megcsinálni rendesen, addig ne az idegbajt kergessük, hanem a mókát inkább. De legalább egy próbát tegyünk vele.

    És természetesen sok megdumálás ötletelés, meg a többi.
    Na jók legyetek, a pénteki futamon ott leszünk! Pacsi

  6. #31
    Győrik Bence Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 11.
    Város
    Százhalombatta
    Üzenetek
    13
    Jaaa... és még két dolog eszembe jutott...

    Légyszíves ne köpjetek le ezért, de ez kikívánkozik belőlem.
    A saját tapasztalatomból mondom, de a "bocsánat, haragudj"-okkal kicsit túlzásba estünk. Mindenképpen szükség van a hülyeségek után a reakciókra és a bocsánat kérésekre EZ FONTOS! De ne legyen már stressz a pályán hogy úristen lehúzódok, kimegyek a fűre nehogy a másik közelében legyek, nehogy elbasszak valamit... Igenis benne van hogy esetenként rosszul csinálunk valamit, meglökjük a másikat. De ne kelljen senkinek rettegni hogy valaki a chaten elküldi a faszba mert béna volt. Látom másokon is, hogy szarul érzi magát, nem érzi ideillőnek magát, és a bocsánatkérést nem tartja elegendőnek.
    Kilökted, elbasztad... na bumm. Ez van! Ahogy én látom itt mindenki jóarc, nem szándékosan genyóskodik. Ez nagyon nem public!
    De ha nagy létszámot akartok, abba bizony bele kell kalkulálni hogy nem mindenki pro, és ők (én is) bizony hibáznak. De az nem járható út hogy utána órákon át szarul érezze magát amiatt amiről nem tehet.
    Ez szerintem egyszerű... Kitoltad, megpördült... Utólér és elengeded. A futam végén (ahogy már említettem) lehet a TS-en beszélni... Nem elkeseredetten hanem "bocsi jani hát közepesen fasz voltam, legközelebb megpróbálok jobban figyelni" Azt jónapot!

    És a másik hogy én több emberről tudom hogy nem olvassa a fórumot. Ezért ha esetleg a külön topikról döntenek az adminok, és összegyűlt a kellő infó és segítség, akkor a fészbúk versenykiírásba biggyesszétek bele hogy "Olvasd el ezt az írást, még a futam előtt, legyél okos és jókedvű" Írjátok le hogy nézzenek fel a TS-re előtte... hivatkozzatok rám, hogy Benőke mindenkit kávéval vár a futam után a TS-en és dumáljunk egyet...

    Na nem okoskodok tovább, rágjátok meg azt dumáljunk róla...

  7. #32
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Ámen! TS-t néztem már. Ezek szerint akkor lehet én voltam rossz helyen, de nem láttam fent senkit, így inkább leléptem. Meg egyenlőre azt sem tudom hogy oldjam meg hogy a CrewChief mellett használjam, mert szeretek beszélgetni a mérnökömmel
    Utoljára módosította: Schumi; 2016. 02. 18. 19:47.

  8. #33
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg SeRoKRigid írta Hozzászólás megtekintése
    Szevasztok srácok!
    Egy pár gondolatot megosztanék, kérlek tegyétek félre a sérelmeket meg a sok szarságot a szerverrel kapcsolatban, és közösen próbáljuk meg előrébb vinni a dolgokat...
    Bence, köszönjük szépen a tartalmas hozzászólást, csupa jó dolgot írtál!

  9. #34
    Idézet Eredetileg SeRoKRigid írta Hozzászólás megtekintése
    Szevasztok srácok!
    Egy pár gondolatot megosztanék, kérlek tegyétek félre a sérelmeket meg a sok szarságot a szerverrel kapcsolatban, és közösen próbáljuk meg előrébb vinni a dolgokat...
    Próbálom sorrendbe szedni, hogy annyira ne legyen katyvasz.
    1. Először jelezném, hogy nincs egy szerveres, probléma jelzős topik, ahova be lehetne pötyögni az aktuális észrevételeket, problémákat. A futamok topikjaiban vannak szétszórva fél évre visszamenőleg. Ha ez egy helyen lennének ezek a dolgok, kicsit átláthatóbb lenne.
    Teljesen igazad van! Már régen meg kellett volna lépni! Mingyá' intézem!

    Idézet Eredetileg SeRoKRigid írta Hozzászólás megtekintése
    2. Van egy GTR-Masters TS csatorna pcars szobával... nem viccelek srácok, én minden futam alkalmával fenn voltam Laci barátommal. Soha senki más nem volt rajtunk kívül. Nem beszéltem még mással. Pedig a pötyögésnél sokkal gyorsabb lehetőség. Tisztában vagyunk vele, hogy a futam közben senki nem beszélget... de a futam előtt az időmérő alatt, és a futam után igazán össze lehetne futni ott, megbeszélni a dolgokat. A kezdő, csúszkáló, ügyetlenkedő játékosoknak (és akkor ide sorolom magamat is) el tudnátok mondani hogy x-dik körben ez az történt, legközelebb az egyenesben húzódj le, megelőzlek és nincs semmi gond. És most legyünk reálisak... azt ne várjátok el a csuszkáló ügyetlenebb játékostól hogy a kanyarban szépen az íven marad amíg megelőzöd. Ebbe többször belefutottam. Előztem és a csóri sodródni kezdett, kitolt, bünti miegymás. Ilyenkor felesleges szidni, és felbosszantani magad. Nem tehet róla, nem szándékosan üt meg... neki kell egy egész aszfaltsáv a kanyarhoz, ez van! Kicsit legyél türelmesebb, az egyenesben le tudod előzni. Többek között ezt lehetne megbeszélni, hogy okés, egy kicsit kérlek vegyél el a kigyorsításnál amíg az egyenesben megelőzlek... Áldozat ez az előző féltől és az előzött-től is. És máris kisebb a sztrók meg a gyomorfekély kockázata, mindenki örül.
    Sajnos nekem nincs mikrofonom a következő okok miatt (magyarázkodás indul): Nekem a gépem a nagyszobában van, ahol esténként a család összeül TV-t nézni. Namost, ha én elkezdenék a monitornak beszélni, úgy kivágnának, mint cic@t sz@rni. Tudom, ez nem mentség, egy szervezőnek ott lenne a helye a TS-en. Sajnos nekem nem megy. Ha valaki felhív, hogy ez-az a baj, senkit nem fogok elhajtani! Kishubival (igaz, 2 hete utoljára) telefonon egyeztettünk (azóta megorrolhatott rám a futamhossz miatt talán, nem hív, nem jelentkezik).

    Idézet Eredetileg SeRoKRigid írta Hozzászólás megtekintése
    3. a szerver problémák vannak, ez tény. De azért azt is el kell mondjam, hogy a korábbi brigáddal heti két futam is volt néha... és igen az a proli "megcsináltam, behívok mindenkit" verzió volt. Kb 2 hónapig csináltuk így, nem viccelek, nem volt gond... felcsatlakoztunk, időmérő, aztán futam. A végén jóéjszakát srácok, köszi a futamot, pacsi. Erre talán páran emlékeznek közületek, megerősíthetitek ti is akár. Természetesen a szerver sokkal-sokkal jobb. De amíg nincs megoldás a stabil működő futamokra, addig átmenetileg meg lehet próbálkozni a "proli" megoldással. A lényeg hogy azalatt az egy óra alatt mindenki mosolyogjon és élvezze a futamot, ne 2 percenként kilép, újraindít és reménykedik. Mellette folyamatosan tesztelni a szervert hétköznap, éjszaka, hétvégén, bármikor. Csak a futam legyen móka. Ha összeállt át lehet költözni végleg!
    A GTR-Mastersnél NEM tudunk meghívásos mókát jáccani, ugyanis a DS-ben ilyen funkció nincs. A szervezőség (többek között én) minden tőle telhetőt megtesz, hogy az előre nem látott hibát kiküszöbölje! Higgyétek el, nem egyszerű! Nálunk több szerver fut real-time egyszerre, sajnos megesik, hogy ezek összeakadnak. Jellemzően a futam kezdetekor csúcsosodik ki a hiba, mert ekkor lépünk rá tömegesen.

    Idézet Eredetileg SeRoKRigid írta Hozzászólás megtekintése
    4. A futamok hossza... Nos ez itt a sarkalatos pont többeknél ahogy látom. Ezzel itt már több probléma is van, de a korábbiak kiküszöbölésével talán ez is megoldódhat. A magam részéről én is inkább a 20 körös futamokat preferálom... Számomra teljesen mindegy hogy ki hogy és hol autózik... hogy lekörözött vagy élen jár és rám veri az 50 másodpercet. Egy dolog viszont qrva bosszantó... Elindulunk 12-en, és a 3. körben maradunk 6-an... És ez miért van? Először a koccanás ütközés miatt felbasszátok magatokat, és már megy az alt F4... Nos ezért kell a 2. pontot a lehető legjobban rendbe tenni, szerintem nem lehetetlen. De legyünk már őszinték, és mondjuk már ki hogy nem normális az a hozzáállás hogy "hátraestem a 4. helyről a 10-re, ott b@ssza meg az egész, kiléptem"... Volt hogy én is kiálltam a boxba (miután a fal kirántotta alólam a jobb első kereket). De itt láttam olyat is aki csak simán mérgesen kilépett. Nem értem miért nem lehet végigmenni (ha nincs rommá törve az autó)... Itt olyan arcok vannak akiket 10 kör alatt visszaelőzöl (mármint nem én mert én béna vagyok, de a többiek igen). Ezért is lehet jó a hosszabb táv pl. És ha az utolsó előtti helyen érsz be, szerintem az sem dráma, és nem baszol ki a többiekkel, akik elszontyolodnak hogy a 12 játékosból a végén 5 lesz.
    Erről hosszan lehetne vitázni! Mind a két oldalnak van igaza. Írtad, hogy sokan kilépnek, mert....hát ez az. Az én véleményem szerint, ilyenkor csak 10-15-percet kell várnia az illetőnek, újra versenyben lehet... (ugye a 2x10 kör). Legyenek, (beadtam a derekam), hosszabb futamok.

    Idézet Eredetileg SeRoKRigid írta Hozzászólás megtekintése
    5. Társaság, és létszám probléma. Félreértés ne essék értem ezt az összeolvadás dolgot. Ez a lehető legjobb döntés. A cél hogy minél többen legyünk. De sajnos a szerver problémák miatt, valamint egy kicsit csípősebb megjegyzéssel élve, a hisztiparádék miatt ez a létszám el fog kezdeni fogyni. A szerverproblémák kicsit nehezebben orvosolhatóak, de mint említettem a "proli" megoldás talán átlendítheti a végleges működő szerverig.
    A hisztiparádét (persze részben érthető a feszültség) tegyük már félre. Az elég lehúzó, főleg a kismókusoknak mint én, hogy ezek mennek: "használhatatlan szar","vegyél Assettot, mer az nem ilyen szar" "felesleges szenvedni vele"
    Elismerem hiba volt a felindultság hevében így reagálni a játékra. Akkor nagyon felhúzott a bokszkiállásos mizéria. Higgyétek el, szerénységem () ellenére mondhatom, elég jól belelátok a szerver/kliens oldalába is a játéknak. Ennél sz@r@bbul készakarva sem lehetne megírni, mint ennél a játéknál. Legutóbb, hogy mást ne mondjak, a kollégák folyamatosan 7x,6x gumikopást kaptak a DS-től. Megnéztem, mi lehetett az oka. Megmondom őszintén, foggalmam sincs róla. Kapott egy full beállítás resetet a cfg fájl. Azóta jó. A legszebb az egészben, hogy crc-re megegyezik a 2 config fájl, amivel paraméterezni lehet a DS-t.

    Idézet Eredetileg SeRoKRigid írta Hozzászólás megtekintése
    Tegyétek a szívetekre a kezeteket és gondoljátok végig. És akkor a magam nevében: Az időjárás változás, a grafika igen is számít. Én nem fogok hazudni, ezért választottam a PC-t. És látom hogy közepesen trógerek a fejlesztők, és szopóroller néha a szerver... de ettől függetlenül én játszottam már több igen élvezetes futamot. Nem azt mondom hogy nem kell szerver, azt mondom, hogy amíg az anyaszomorítók b@sszák megcsinálni rendesen, addig ne az idegbajt kergessük, hanem a mókát inkább. De legalább egy próbát tegyünk vele. És természetesen sok megdumálás ötletelés, meg a többi. Na jók legyetek, a pénteki futamon ott leszünk! Pacsi
    Teljesen igazad van! Én legszívesebben használnám a változó időjárást, mert marha jó, de a többségnek nem teccik. Így nem erőltettem tovább.
    Utoljára módosította: Ronny; 2016. 02. 18. 22:03.
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

  10. #35
    sziasztok, komolyan mondom nem hiszem el, mióta elhatároztam hogy a itt fogok versenyezni, azóta egy ép kéz láb versenyem sem volt, most az időmérő közepén valamiért lefagyott a játék, de úgy hogy csak a restart segített, de mondom nem baj, gyorsan még lesz időm menni egy-két gyors kört, azonban a játék úgy ahogy van elfelejtette hogy nem egy fadarabbal irányítom az autót, és a kormány nem igazán reagált semmire, na mondom oké újrakalibrálom, ez után meg az vettem észre hogy a kormány nem változott, azonban a sofőr be vehetett valamit a kalibrálás közben, ugyanis elkezdte veszettül tekergetni a kormányt minden irányba, viszont az autó nem reagált rá, na ekkor már elég érdekes arc kifejezésem volt, mondom oké játék kilép, kormány kihúz, majd vissza, újra kalibrálás és fasza lesz, na hát semmi, ugyanolyan szar, viszont a sofőr úgy tűnt megnyugodott, nagy kínok árán visszaállítottam a kormány beállításokat, ugyanis nem nagyon szoktam állítgatni, egyszer belőttem és csókolom, és az meg nem most volt. Tehát most úgy néz ki működik, de lehet kéne majd még állítanom rajta, mert mentem néhány próba kört, és 3 másodperccel rosszabbat megyek.... Ja és hab a tortára, hogy a fülesen a mikrofon is beadta az unalmast, úgyhogy áááááááá ez nem az én napom volt ismételten......

  11. #36
    Putnoki Gábor Regisztrált Dr Gonzo logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 20.
    Város
    Pécsvárad
    Üzenetek
    37
    Jó futam volt, de ismét kevesen fejeztük be.
    Sajnos a Gameplay is hiányos, mert többen is kiléptek.
    Régen volt már ilyen futamom, ahol minden hiba nélkül működött és nagy hibákat sem vétettem.
    Kösz mindenkinek, aki végig futotta a versenyt.

  12. #37
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Jó futam lehetett volna, ha nem működik teljesen máshogy az autó mint az időmérőn. 10 kör után, enyhén kopott hátsó gumikkal (több mint a fele üzemanyagom megvolt) olyan könnyű lett az autó, hogy képtelen voltam vezetni. Aztán a gyors jobbosban a 2. szektor-ban el is dobtam... Ilyen tesztjeim alatt egyszer nem történt.

    Egyébként azt hiszem értem mit akar Ronny a rövid futamokkal. Kevés emberrel, ha ilyen hosszabb futamokon kiesik / kilép valaki, akkor egyszerűen üres lesz a pálya. A másik amit én változtatnék még, hogy szerintem felesleges 30 perc kvali. Ahogy néztem, tegnap az utolsó 10 percben már nem igazán volt mozgolódás. Egy 20 perces kvali szerintem elég, bár ezt meg kellene szavazni. Nagyobb létszámmal lehet 30 perc, most szerintem nincs értelme.

  13. #38
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    J...Egyébként azt hiszem értem mit akar Ronny a rövid futamokkal. Kevés emberrel, ha ilyen hosszabb futamokon kiesik / kilép valaki, akkor egyszerűen üres lesz a pálya...
    Tökéletesen megfogalmaztad!

    A lényeg, lesznek változások, mert ezt így nincs értelme folytatni! 9 embert érdekel egyáltalán a futam, 3-4 versenyző fejezi be! Részletek nemsokára!
    Utoljára módosította: Ronny; 2016. 02. 20. 09:09.
    Tisztelettel:
    Horváth Gábor

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •