Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 87 (87 összesen)
  1. #76
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Második futamom ezzel a játékkal és azt kell mondjam ha minden futam ilyen lenne mint az első azzal nagyon meg lennék elégedve.Régen izzadtam már ekkorát.Jókat csatáztunk az elején,volt adok-kapok itt-ott.A rajt elég jól sikerült az 5.helyről és az első kanyarkombináció után már a második voltam Szabó Péter mögött.Mészáros Gabi jött mögöttem nem is akármilyen tempóval.Aztán a vége felé Peti hibázott és eltudtam menni mellette.Így az élre kerültem és mit ad isten Gábor van mögöttem. Ajajj mondom ez nem lesz egyszerű,többször majdnem sikerült is neki mellém kerülni,de végül mis sikerült megtartani a pozíciót.Köszi srácok a csatákat!Remélem nagyon nem bántottam senkit sem.A második futamról meg inkább nem beszélnék!Elkurtam de nagyon!
    2. szerver eredményeit is láthatjuk valahol? Köszi előre is!
    Nekem is nagyon tetszett az első verseny. Ez volt igazából az első versenyem, és remélem lesz még több ilyen, ha az asszony és a család engedi. Én 6. helyről indultam és egy eléggé jól sikerült rajt után a sikán után az első helyről sikerült kigyorsítanom. Ott építettem 2 mp előnyt és utánna visszább vettem, nem kell a határokat feszegetni címen. Utánna volt hogy feljöttél rám, utánna megint kicsit elléptem. A végén addig nézegettem a tükröt, az időt, a gumihőmérségletet és kezdtem ideges lenni hogy ennyi ideje vezetek elől és kisebbeket hibázok és lecsúsztam a gyors sikán után az útról. A 1.5 mp-s előny oda lett az utolsó 4 percben és elmentetek ketten is előttem. Később próbáltam utánnatok menni, de a nagy siettségben még vagy kétszer hibázam. Jó kis verseny volt, ezt a nyugot vezetést még gyakorolni kell.
    Második versenyen is jól kaptam el a rajtot, de az első kanyarban még nem voltak melegek a fékek és nem volt meg a megfelő fékerő és gumihőmérséglet. Kavicságy, gumifal és leállt a motor. Be sem indult, verseny vége. Nah majd legközelebb, de ennek ellenére és is nagyon élveztem az első versenyemet.

  2. #77
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Oschersleben onboard

    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  3. #78
    Tisztelt Versenyzők!



    Megkérlek titeket, hogy legyetek szívesek a B szerver futam eredményeit és replay anyagát megosztani itt: WTCC Bajnokság Replay-ek

    Köszönöm

  4. #79
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498

    Túlzott gumikopásra visszatérve!

    Mindenki ellenőrizze belső nézetből, hogy a kormány beállítása jó-e. Amennyit forgatsz a kormányon, belső nézetben kb ugyanannyit kell mutatnia.
    Néztem a közvetítési replayt és a saját replayeimmel összevetettem, és ott láttam pár belső nézetnél hogy sokkal jobban tekeredik a kormány mint kellene. Én is sokszor szenvedtem a gumikopással, és persze van hogy olyan a beállítás, hogy gyorsan kopik. De a legtöbb esetben a rossz kormányszög a ludas. És nem elég egyszer beállítani. Minden versenyre más aránnyal kell menni. Én pl Hockenheimben 900/34-el mentem. Oschersleben pedig 900/29-el. Rengeteget számít.

  5. #80
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki ellenőrizze belső nézetből, hogy a kormány beállítása jó-e. Amennyit forgatsz a kormányon, belső nézetben kb ugyanannyit kell mutatnia.
    Ööö... a RaceRoom-ban a virtuális kormány elfordulást külön kell állítani, semmi köze a kormány és kerék szöghöz, hogy mennyit fordul, ha jól emlékszem.

  6. #81
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ööö... a RaceRoom-ban a virtuális kormány elfordulást külön kell állítani, semmi köze a kormány és kerék szöghöz, hogy mennyit fordul, ha jól emlékszem.



    Valóban összefügg a kormányszög a gumikopással de a virtuális kormányhoz viszont az ég világon semmi köze nincs

  7. #82
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ööö... a RaceRoom-ban a virtuális kormány elfordulást külön kell állítani, semmi köze a kormány és kerék szöghöz, hogy mennyit fordul, ha jól emlékszem.
    A virtuális kormány elfordulását lehet állítani? Mit állítasz azon?

  8. #83
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Valóban összefügg a kormányszög a gumikopással de a virtuális kormányhoz viszont az ég világon semmi köze nincs
    Mivel a kormányon kívül semmilyen más visszajelzésed nincs arról, hogy mennyit fordul el a kerék, gondoltam viszonyítási alapnak jó. pl ha mozdítasz a saját kormányodon 10°-ot, és az autóban ülve azt látod, hogy a virtuális kormány fordult 90°-ot, akkor gondolom rájössz hogy valami nem stimmel.

    Kb mindent leszűrtetek a mondandómból csak a lényeget nem. De akkor elmondom a lényeget: Akinek nagyon kopik a gumija, az próbálja ki amit leírtam. Nekem segített.
    Utoljára módosította: Kresp; 2016. 03. 01. 15:18.

  9. #84
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel a kormányon kívül semmilyen más visszajelzésed nincs arról, hogy mennyit fordul el a kerék, gondoltam viszonyítási alapnak jó. pl ha mozdítasz a saját kormányodon 10°-ot, és az autóban ülve azt látod, hogy a virtuális kormány fordult 90°-ot, akkor gondolom rájössz hogy valami nem stimmel.

    Kb mindent leszűrtetek a mondandómból csak a lényeget nem. De akkor elmondom a lényeget: Akinek nagyon kopik a gumija, az próbálja ki amit leírtam. Nekem segített.

    Az csak egy animáció, csupán esztétikai célt szolgál

  10. #85
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki ellenőrizze belső nézetből, hogy a kormány beállítása jó-e. Amennyit forgatsz a kormányon, belső nézetben kb ugyanannyit kell mutatnia.
    Néztem a közvetítési replayt és a saját replayeimmel összevetettem, és ott láttam pár belső nézetnél hogy sokkal jobban tekeredik a kormány mint kellene. Én is sokszor szenvedtem a gumikopással, és persze van hogy olyan a beállítás, hogy gyorsan kopik. De a legtöbb esetben a rossz kormányszög a ludas. És nem elég egyszer beállítani. Minden versenyre más aránnyal kell menni. Én pl Hockenheimben 900/34-el mentem. Oschersleben pedig 900/29-el. Rengeteget számít.
    Ha lesz időm, kísérletezek majd ezzel, jelenleg Logitech Profilerben/Beállításokban/Vizuálisan is 540 fok van nekem beállítva, mert igazából versenyautóban még ezt az elfordulási szöget sem használod ki gyakorlatilag soha. És ehhez használok 25 körüli steering lock értéket. Én Varga Balázs videóját néztem és alapból mérföldekkel letisztultabban vezet nálam, plusz ami még feltűnt, hogy sokakhoz képest elég szűken veszem a kanyarok többségét, valószínűleg az is az idő előtti elnyíródásukhoz vezet.

  11. #86
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel a kormányon kívül semmilyen más visszajelzésed nincs arról, hogy mennyit fordul el a kerék, gondoltam viszonyítási alapnak jó. pl ha mozdítasz a saját kormányodon 10°-ot, és az autóban ülve azt látod, hogy a virtuális kormány fordult 90°-ot, akkor gondolom rájössz hogy valami nem stimmel.
    Igen, hogy nincs jól beállítva a virtuális kormányod vizuális elfordulása. Grafikai beállítások között, ott lehet beállítani, hány fokot forduljon a kormány. Célszerű egyezőre állítani, mint a kormányod valós elfordulása, vagy még jobb teljesen kikapcsolni... de bármit is teszel, annak az irányításhoz semmi köze.

    Aminek köze van hozzá, az a setup képernyőn található, íme a leírás: a kormányelfordulás helyes beállítása

  12. #87
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, hogy nincs jól beállítva a virtuális kormányod vizuális elfordulása. Grafikai beállítások között, ott lehet beállítani, hány fokot forduljon a kormány. Célszerű egyezőre állítani, mint a kormányod valós elfordulása, vagy még jobb teljesen kikapcsolni... de bármit is teszel, annak az irányításhoz semmi köze.

    Aminek köze van hozzá, az a setup képernyőn található, íme a leírás: a kormányelfordulás helyes beállítása
    Én egy kicsit fentebb emeltem az autó elejét és hátulját, mert lehetett hallani hogy az egyenesekben és a kanyarban leér. Elmászkált kanyarban is emiatt. Szerintem ezért kopott mindenkinek a gumija. Az állítás után a leérés hang is megszűnt, illetve nem csúszkált az eleje a kis ívű kanyarokban. Jobb volt a tapadásom is. 97-98% gumikopás lett a verseny végére, úgy hogy szinte végig elöl voltam a B szerveren. Nem mindíg érdemes fullig leültetni az autót. Ha figyeled a felütődés hangot akkor van egy kis visszajelzésed.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •