Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (78 összesen)
  1. #26
    Idézet Eredetileg AssettoDriftER írta Hozzászólás megtekintése
    Azért is linkeltem a videót, mert ennyi az időtartam kb.
    OK? így érthető már. A videó 2:47 hosszú és ez 500MB körüli méret? Vagyis egy 25 perces sprintfutam hasonló minőségben valahol 4,5GB tájékán állna meg. Csak az egyes programok összehasonlítása miatt számolok így. Nálam a Freemake a 26 perces futamot dobta ki 1080p-ben összesen 900MB méretben, vagyis ekkora felbontás mellett kerekítve 35MB/perc fajlagos file-méret jön ki - észlelhetően nem romló minőség mellett.
    Azért számolok így, hogy megtudjam, melyik programkombinációt érdemes használni?

  2. #27
    Dobri Attila Regisztrált atca logója
    Csatlakozott
    2012. 02. 09.
    Város
    Nagykanizsa
    Üzenetek
    35

    GTL

    Sziasztok.Ez nem az én videóm,nem más tollával szeretnék ékeskedni.De szerintem nagyon profi.A zene,a vágások,miden passzol.

    http://www.youtube.com/watch?v=BqxqP...9pS9KtHDy4Rt7B

  3. #28
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    OK? így érthető már. A videó 2:47 hosszú és ez 500MB körüli méret? Vagyis egy 25 perces sprintfutam hasonló minőségben valahol 4,5GB tájékán állna meg. Csak az egyes programok összehasonlítása miatt számolok így. Nálam a Freemake a 26 perces futamot dobta ki 1080p-ben összesen 900MB méretben, vagyis ekkora felbontás mellett kerekítve 35MB/perc fajlagos file-méret jön ki - észlelhetően nem romló minőség mellett.
    Azért számolok így, hogy megtudjam, melyik programkombinációt érdemes használni?
    Szvsz kár ezen ennyit görcsölnöd.
    Az Én meglátásom szerint kevés olyan ember van aki végignézne egy +20perces futamot.
    Én ha lesz rá fölös energiám, a teljes futamból max 4-5perces zenész összeállítást csinálnék.
    Így a rögzített futam mérete miatt sem igazán aggódok,mert csak addig tárolom a gépen,amig kész nincs a videó, utána mehet a kukába a nyersanyag.

  4. #29
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Így látványosabb,de a kamerám nem tud csak 1280x720 at ,ez sajnos látszik is


  5. #30
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Csináltam két teszt videót 60 FPS-ben Shadowplay-el, egyik 50Mbit, a másik 22Mbit-el lett felvéve. A játék videóbeállításit úgy állítottam, hogy replay stabil 90-100 FPS-el fusson, majd Vsync be és így vettem fel.
    Renderelésnél (SonyVegas) ezeket a beállításokat használtam: Link. A végeredmény elég vegyes, az onboard részek még csak-csak, de a külső kamerás rész nagyon hullámzó minőségű, a 22Mbit-es különösen.
    kérdés:
    -Milyen minőségben érdemes felvenni?
    -Renderelés milyen formátumban történjen? Jelenleg "Sony AVC/MVC (*.mp4;*.m2ts;*.avc)" beállítást használom.
    -Más öltet?

    videók: 50Mbit ; 22Mbit

    Config: i5-6500 3.2GHz, 8GB RAM, GTX970, Win7
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2016. 03. 16. 07:34.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  6. #31
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    rögzített mostanában valaki shadowplay-el assettoból?

    eddig soha nem volt vele gondom, most viszont az istennek nem tudok szaggatás-mentesen rögzíteni. kipróbáltam a gépemen más játékokat is, ott nem volt gond.
    30-50Mbps-el rögzítgettem eddig, most ha leveszem minimumra sincs változás, kurva idegesítő.
    ssd-t is kipucoltam, rendberaktam, csináltam rajta még még több helyet.
    kínomban már drivert is frissítettem.
    ac-ban grafika minimum, feltekerve, pfs fix 60, fps offon, mindenhogy de nem vágom mi van vele...
    ac-ban egyébként rögzítés alatt én ebből nem érzékelek semmit, tehát nagyon szép folyamatos a kép, a rögzített file-t viszont ha lejátszom szaggat... azt hittem a lejátszó programok szivatnak, de nem.

    ötlet?
    Any Given Sunday!

  7. #32
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    rögzített mostanában valaki shadowplay-el assettoból?

    eddig soha nem volt vele gondom, most viszont az istennek nem tudok szaggatás-mentesen rögzíteni. kipróbáltam a gépemen más játékokat is, ott nem volt gond.
    30-50Mbps-el rögzítgettem eddig, most ha leveszem minimumra sincs változás, kurva idegesítő.
    ssd-t is kipucoltam, rendberaktam, csináltam rajta még még több helyet.
    kínomban már drivert is frissítettem.
    ac-ban grafika minimum, feltekerve, pfs fix 60, fps offon, mindenhogy de nem vágom mi van vele...
    ac-ban egyébként rögzítés alatt én ebből nem érzékelek semmit, tehát nagyon szép folyamatos a kép, a rögzített file-t viszont ha lejátszom szaggat... azt hittem a lejátszó programok szivatnak, de nem.

    ötlet?
    Ötletem az nincs, de most kipróbáltam, nálam semmi változás. Nincs szaggatás, olyan, mint volt (50Mbps).


  8. #33
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    rögzített mostanában valaki shadowplay-el assettoból?

    eddig soha nem volt vele gondom, most viszont az istennek nem tudok szaggatás-mentesen rögzíteni. kipróbáltam a gépemen más játékokat is, ott nem volt gond.
    30-50Mbps-el rögzítgettem eddig, most ha leveszem minimumra sincs változás, kurva idegesítő.
    ssd-t is kipucoltam, rendberaktam, csináltam rajta még még több helyet.
    kínomban már drivert is frissítettem.
    ac-ban grafika minimum, feltekerve, pfs fix 60, fps offon, mindenhogy de nem vágom mi van vele...
    ac-ban egyébként rögzítés alatt én ebből nem érzékelek semmit, tehát nagyon szép folyamatos a kép, a rögzített file-t viszont ha lejátszom szaggat... azt hittem a lejátszó programok szivatnak, de nem.

    ötlet?
    Decemberben csináltam elég sok videót (ld. add-on pályák topik, de a Porsche 3. csomagjáról is készítettem videókat), de én sem tapasztaltam nyűgöt vele.

    szerk.: Most próbáltam, nekem is szaggatja a képet (szintén 50Mbps-re, magas minőségre állítva). Még konvertálom aztán kiderül, úgy mi a végeredmény.
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2017. 01. 03. 00:15.

  9. #34
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Én tegnap és ma próbálgattam, de nálam működik rendesen. Nálam a sony vegas a probléma, 2560x1080/60fps -el egy 1:10es videó 227MB. Futamot így nem fogok feltölteni, az biztos

    Nem tudjátok, mennyi a youtube által engedélyezett maximális méret? Mert így kb practice-tól lenne vagy 25 giga
    Gondolom átkonvertálja mikor felmegy, de lehet hogy nem örülne ekkora méretnek + én is tölteném fel egy ideig

    Szerk:
    Viszont hiába töltöttem fel neki a 227 megás fájlt, olyan borzasztó minőségre konvertálta le 1080p-ben, hogy az nem igaz. Lehet valahogy ezen javítani? Ráadásul van 1440p-s opció is lejátszásnál, de nem tudom hogy miért
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 02. 28. 23:44.

  10. #35
    2 GB a legnagyobb méret, amit feltölthetsz. Javaslom, hogy próbáld ki a Freemake videókonvertert. Egyrészt gyakorlatilag bármit bármire tudsz vele konvertálni, másrészt az egyetlen konverter program (amit találtam), amiben meg tudod adni a végső méretet és ahhoz igazítja a minőséget. Legalábbis ez tud ilyet is. Természetesen tudsz vele vágni is, feliratot hozzáadni, stb...
    Nekem a félórás WTCC futamot kb. 1,4GB-ra konvertálja a Shadowplay videóiból 2560x1080-as felbontásra. A minőség mindig romlik valamennyit, ezzel nemigen tudsz mit kezdeni.

  11. #36
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    HandBrake
    The open source video transcoder



  12. #37
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudjátok, mennyi a youtube által engedélyezett maximális méret? Mert így kb practice-tól lenne vagy 25 giga
    A jelenlegi korlát 128 giga, szóval simán belefér, ha nincs időm, én általában csak feltolom a ShadowPlay kimenetét "nyersen", aztán a többit a YouTube elintézi. Vágni az online szerkesztővel is lehet, bár effektek terén elég gagyi még mindig. Csak arra kell figyelni, hogy a böngésződ is támogassa a hatalmas fájlok feltöltését.

    Szerk.: A fenti megállapítás csak ellenőrzött fiókokra érvényes, de 15 percnél hosszabb videókat is eleve csak így lehet feltölteni
    https://www.youtube.com/verify

  13. #38
    Mások nem tapasztaltak mostanában jelentősebb teljesítményromlást videórögzítés közben közép-alsó kategóriás NVIDIA kártyákat használva? Már inkább le se írom részletesen, hogy mi mindent próbáltam eddig mérni és állítani, hogy megjavuljon, de semmi nem segít. Akár élőben, akár replay alapján rögzítek, függetlenül szimulátortól, grafikai beállítástól, vagy felvevő szoftvertől, a rögzített anyag zavaróan szaggat. A legidegesítőbb az egészben, hogy ugyanez a kártya január magasságában még folyamatosan volt képes felvenni ugyanezekkel a beállításokkal FullHD-60FPS-ben (GTX 960-asról van szó). Hardver problémára nem utal egyébként semmi, valami a rögzítés folyamatában mehet rosszul, lehet egyszerűen az újabb NVIDIA driverek már az újabb kártyák teljesítményére vannak inkább optimalizálva. Viszont vaktában nem szeretnék downgrade-elni, esetleg nem használ valaki olyan régi drivert, amivel nála nincs ilyen gond?

  14. #39
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Mások nem tapasztaltak mostanában jelentősebb teljesítményromlást videórögzítés közben közép-alsó kategóriás NVIDIA kártyákat használva? Már inkább le se írom részletesen, hogy mi mindent próbáltam eddig mérni és állítani, hogy megjavuljon, de semmi nem segít. Akár élőben, akár replay alapján rögzítek, függetlenül szimulátortól, grafikai beállítástól, vagy felvevő szoftvertől, a rögzített anyag zavaróan szaggat. A legidegesítőbb az egészben, hogy ugyanez a kártya január magasságában még folyamatosan volt képes felvenni ugyanezekkel a beállításokkal FullHD-60FPS-ben (GTX 960-asról van szó). Hardver problémára nem utal egyébként semmi, valami a rögzítés folyamatában mehet rosszul, lehet egyszerűen az újabb NVIDIA driverek már az újabb kártyák teljesítményére vannak inkább optimalizálva. Viszont vaktában nem szeretnék downgrade-elni, esetleg nem használ valaki olyan régi drivert, amivel nála nincs ilyen gond?
    De, a 960 GTX nálam is néhány hónapja ezt a szaggatást eredményezi. Pontosabban, azóta tapasztalom, de én is driver-re gyanakodtam, hogy az okozza, mert mást nem változtattam, csak azt frissítettem. A felvétel egyszerűen akadozik néha és teljesen játékfüggetlen, szóval nem azzal van a nyűg.

  15. #40
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    De, a 960 GTX nálam is néhány hónapja ezt a szaggatást eredményezi. Pontosabban, azóta tapasztalom, de én is driver-re gyanakodtam, hogy az okozza, mert mást nem változtattam, csak azt frissítettem. A felvétel egyszerűen akadozik néha és teljesen játékfüggetlen, szóval nem azzal van a nyűg.
    Köszi, akkor elképzelhető, hogy driver probléma

    Tapatalkkal küldve az én NEM-L21 eszközömről

  16. #41
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Mások nem tapasztaltak mostanában jelentősebb teljesítményromlást videórögzítés közben közép-alsó kategóriás NVIDIA kártyákat használva? Már inkább le se írom részletesen, hogy mi mindent próbáltam eddig mérni és állítani, hogy megjavuljon, de semmi nem segít. Akár élőben, akár replay alapján rögzítek, függetlenül szimulátortól, grafikai beállítástól, vagy felvevő szoftvertől, a rögzített anyag zavaróan szaggat. A legidegesítőbb az egészben, hogy ugyanez a kártya január magasságában még folyamatosan volt képes felvenni ugyanezekkel a beállításokkal FullHD-60FPS-ben (GTX 960-asról van szó). Hardver problémára nem utal egyébként semmi, valami a rögzítés folyamatában mehet rosszul, lehet egyszerűen az újabb NVIDIA driverek már az újabb kártyák teljesítményére vannak inkább optimalizálva. Viszont vaktában nem szeretnék downgrade-elni, esetleg nem használ valaki olyan régi drivert, amivel nála nincs ilyen gond?
    pár hozzászólással visszább, januárban volt nálam ugyan ez, nekem is GTX960 van, én sem jöttem rá mi a gond. A gépemen megvolt az a driver ami akkor volt aktuális amikor vettem a kártyát és jól is működött minden, azt hiszem azt felraktam januárban újra, de emlékeim szerint nem oldódott meg a dolog...
    Any Given Sunday!

  17. #42
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Streameléshez kérnék valakitől segítséget aki jártas OBS-ben és beállításaiban.Efogadhatatlan a minőség és nem jövök rá hogy miért.
    Egy pl:https://youtu.be/6m78xtEviUg
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  18. #43
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Valakinek van valami ötlete h miért nem tudok felvenni Shadowplay - jel?
    Legujabb driver van fenn és experience - bol is a legfrissebb... Win10 64bit 1709-es frissitessel.
    Ha megnyomom a felvevő billentyukombinaciot akkor egy pillanatra jobb alul egy athuzott zöld kör jelenik meg...
    Streamelesnel mintha elindulna , de egyből leall...
    Ötlet?

  19. #44
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek van valami ötlete h miért nem tudok felvenni Shadowplay - jel?
    Legujabb driver van fenn és experience - bol is a legfrissebb... Win10 64bit 1709-es frissitessel.
    Ha megnyomom a felvevő billentyukombinaciot akkor egy pillanatra jobb alul egy athuzott zöld kör jelenik meg...
    Streamelesnel mintha elindulna , de egyből leall...
    Ötlet?
    Nálam ugyanez a helyzet 3 monitornál. Mióta megvan a 1070 kártyám azóta csak egy monitorral hajlandó felvételt csinálni, három monitornál bejön a shadowplay menüje de nem indul el a felvétel.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  20. #45
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek van valami ötlete h miért nem tudok felvenni Shadowplay - jel?
    Legujabb driver van fenn és experience - bol is a legfrissebb... Win10 64bit 1709-es frissitessel.
    Ha megnyomom a felvevő billentyukombinaciot akkor egy pillanatra jobb alul egy athuzott zöld kör jelenik meg...
    Streamelesnel mintha elindulna , de egyből leall...
    Ötlet?
    Esetleg előfordulhat, hogy a rögzítés helyét elmozdítottad egy olyan helyre, ami a rendszer partíción van, de a Dokumentumok és Felhasználók mappákon kívül? Mert akkor az első tippem az lenne, hogy a Share-nek nincs írási engedélye az adott mappára (vagy kevés a hely az adott diszken).

    Meg ez egy elég random tipp, de elméletileg akkor sem rögzít, ha a Spotify meg van nyitva.

    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam ugyanez a helyzet 3 monitornál. Mióta megvan a 1070 kártyám azóta csak egy monitorral hajlandó felvételt csinálni, három monitornál bejön a shadowplay menüje de nem indul el a felvétel.
    Több monitoros felvételt tudtommal nem is támogat.
    Utoljára módosította: balage06; 2018. 01. 29. 11:25.

  21. #46
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg előfordulhat, hogy a rögzítés helyét elmozdítottad egy olyan helyre, ami a rendszer partíción van, de a Dokumentumok és Felhasználók mappákon kívül? Mert akkor az első tippem az lenne, hogy a Share-nek nincs írási engedélye az adott mappára (vagy kevés a hely az adott diszken).

    Meg ez egy elég random tipp, de elméletileg akkor sem rögzít, ha a Spotify meg van nyitva.


    Több monitoros felvételt tudtommal nem is támogat.

    A rögzítés helyét atmozditottam a hdd - re (a rendszer ssd - n van) emlékeim szerint így használtam a régebben is.

    Tavaly a riftbol is tudtam felvenni vele, most azért megprobaltam h a riftet kikapcsoltam illetve az oculus home-t is leallitottam, hogy de úgyse akar működni.

    Spotifyt nem hasznalok.

  22. #47
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Valakinek van valami ötlete h miért nem tudok felvenni Shadowplay - jel?
    Legujabb driver van fenn és experience - bol is a legfrissebb... Win10 64bit 1709-es frissitessel.
    Ha megnyomom a felvevő billentyukombinaciot akkor egy pillanatra jobb alul egy athuzott zöld kör jelenik meg...
    Streamelesnel mintha elindulna , de egyből leall...
    Ötlet?
    Nekem is csinált hasonlót, nem indult el egyáltalán. Aztán újratelepít, régebbi verzió újratelepít, beállítások újra basztatása, tökölődés és egyszer csak megint működött. Lekopogom, most megy a legújabb verzióval gond nélkül. Néha nem találtam logikus magyarázatot rá, hogy miért sztrájkol.

  23. #48
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése

    Több monitoros felvételt tudtommal nem is támogat.
    Elég baj ez a mai világban.
    Amióta a 1070 kártyám van a három monitoron elég érdekes dolgokat művel. Pl. tálca csak egy monitoron van, tálca időközönként elugrál az adott monitoron. Van amikor fent van van amikor lent hagyja. Ha pl a böngészőt nyitva hagyom és indítok egy játékot ami ki van ugye terjesztve a három monitorra és kilépek a játékból akkor a böngésző is a 3 monitoron látszik, különben meg egy monitorra dobja ki.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  24. #49
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    na bújtam kicsit a külföldi fórumokat és elég sokfélét írtak , de végül úgy néz ki meg lett h mi volt a hiba:

    nekem N -es verziós windowsom van , amihez windows telepítés után letöltöm a Media Feature Packot a Microsoft honlapjáról...
    Igen ám , de alapból egy régi verziót lehet letölteni és én azt raktam fel (sehol semmi jelzés h van belőle másik verzió is)... Végigment a telepítés sikeresen , hibaüzenet se volt...
    a legújabb Media feature Pack-kal viszont megy rendesen a shadowplay, de ez úgy lehet megtalálni ha kifijezetten az Media feature pack 2017 october -re guglizok rá ...

  25. #50
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    De csak ez most csak Rift, ugye?

    Mert a 3 monitoros rendszert tudtommal nem támogatja, azt csak úgy lehet felvenni, ha ablakos nézetben futtatod az AC-t, de ez sem működik minden progi esetében. Mondjuk eleve értelmetlen 3 monitort felvenni normál esetben.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •