Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (78 összesen)
  1. #51
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De csak ez most csak Rift, ugye?.
    Nem ment nálam egyáltalán a Shadowplay egy jó ideje.
    Most meg már megy, mert a média feature Pack hiányzott neki.
    A Rift - et és a monitort veszi, 3 monitorom meg nincs ( de elvileg az sose volt támogatott)


    Így h kiprobalgattam az alternatív felvevő progikat a, a azért a Shadowplay tűnik a legjobbnak.

  2. #52
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    OBS-hez kéne nekem segítség! Sokan szóvá tették már, hogy nem hallják a hangom a streamen. Ez azért van mert nekem a kormány egyik gombján van a push to talk . (Thrustmaster T300 RS) Az OBS viszont nem ismeri fel a gombokat a kormányon. Hallottam ilyet, hogy "bindelni" kell a gombokat. Na ez mit jelent és hogy kell ezt véghez vinni? Köszi előre is ha valaki segít.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  3. #53
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    OBS-hez kéne nekem segítség! Sokan szóvá tették már, hogy nem hallják a hangom a streamen. Ez azért van mert nekem a kormány egyik gombján van a push to talk . (Thrustmaster T300 RS) Az OBS viszont nem ismeri fel a gombokat a kormányon. Hallottam ilyet, hogy "bindelni" kell a gombokat. Na ez mit jelent és hogy kell ezt véghez vinni? Köszi előre is ha valaki segít.
    Ez a program kell neked. https://autohotkey.com/
    Az összes többi egygombos programot letörölheted. (Ez beszél is helyetted ha akarod. )
    Egyszerű, nagyszerű, az elején kell kb 15perc guglizás hogy képbe kerülj, utána viszont letörölheted a profilert, meg az össze hekkelős vackot. Evvel kormány gombra teheted hogy megfőzze a kávét...
    Azt nem mondom hogy "apple egy gombos" alkalmazás, de ha szimpi és szánsz rá egy kis időt akkor lehettek legjobb barátok.

    Majd eldöntöd, 1 próbát mindenképp tegyél vele.
    Ja és portable.

  4. #54
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a program kell neked. https://autohotkey.com/
    Az összes többi egygombos programot letörölheted. (Ez beszél is helyetted ha akarod. )
    Egyszerű, nagyszerű, az elején kell kb 15perc guglizás hogy képbe kerülj, utána viszont letörölheted a profilert, meg az össze hekkelős vackot. Evvel kormány gombra teheted hogy megfőzze a kávét...
    Azt nem mondom hogy "apple egy gombos" alkalmazás, de ha szimpi és szánsz rá egy kis időt akkor lehettek legjobb barátok.

    Majd eldöntöd, 1 próbát mindenképp tegyél vele.
    Ja és portable.
    De lehet az is megoldja a problémádat ha adminként futtatod az OBS-t. (de ez csak tipp)

  5. #55
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Köszi Laci! Holnap rá nézek
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #56
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Segitsetek kerlek. Szeretnem hasznalni a Shadowplay-t, de sajnos amit felveszek video, a lejatszaskor akadozik, illetve rosszabb minosegu, mint amit felveszek. Eroforras pedig van boven.

  7. #57
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Segitsetek kerlek. Szeretnem hasznalni a Shadowplay-t, de sajnos amit felveszek video, a lejatszaskor akadozik, illetve rosszabb minosegu, mint amit felveszek. Eroforras pedig van boven.
    Mindenki ezt használja, nem véletlenül.
    https://obsproject.com/hu/download

  8. #58
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki ezt használja, nem véletlenül.
    https://obsproject.com/hu/download
    Kosz, Laci.

  9. #59
    Mondjuk a Spectre és Meltdown miatti pánikszerű januári patchözön óta nálam az OBS felvételei is érezhetően jobban szaggatnak, ráadásul a kimenetek jóval nagyobb méretűek, pedig hozzá sem nyúltam az NVENC beállításaihoz.

  10. #60
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk a Spectre és Meltdown miatti pánikszerű januári patchözön óta nálam az OBS felvételei is érezhetően jobban szaggatnak, ráadásul a kimenetek jóval nagyobb méretűek, pedig hozzá sem nyúltam az NVENC beállításaihoz.
    Ez különös. Én nem észleltem változást a Meltdown óta. Szerintem a több magnak köszönhetöen.

  11. #61
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    na összejött megint egy adag felvétel, hogy valami videót összetudjak hozni , hát íme:
    A videó és a vágás jó!


    ami minőségi észrevételem van:
    - sok helyen lagos, vagy nem jó minőségű a replay, ezáltal borzasztó fura az autók mozgása. Ilyenkor kérj mástól replay-t, vagy inkább hagyd ki az a jelentet a videóból, mert így megöli az egészet.
    - sok helyen kicsit döcög/röcög a gép, nem elég smooth... de nem tudom, hogy a capture, vagy a renderelés-e az oka.
    - 60 FPS alap már az ilyen tartalmaknál...

  12. #62
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A videó és a vágás jó!


    ami minőségi észrevételem van:
    - sok helyen lagos, vagy nem jó minőségű a replay, ezáltal borzasztó fura az autók mozgása. Ilyenkor kérj mástól replay-t, vagy inkább hagyd ki az a jelentet a videóból, mert így megöli az egészet.
    - sok helyen kicsit döcög/röcög a gép, nem elég smooth... de nem tudom, hogy a capture, vagy a renderelés-e az oka.
    - 60 FPS alap már az ilyen tartalmaknál...
    az első két észrevételre csak annyit tudok mondani, hogy a replayekkel nincsen gond, ha az eredetit mutatnám és közben mindig megnyitnám a felvételeket ebben a sorrendben (tegyük fel, hogy meg lehet olyan gyorsan csinálni), akkor nem lenne baj, egyszerűen a renderelt fájl valamiért nem tudja egy az egyben azt visszaadni ami az eredeti fájl (nvidia shadowplay-es) ami 1080p 60 fps, még valahol látszik is a videóban az fps szám

    ja igen egyáltalán nem laggos, hanem a korábban leírt több autó egymásban dolog miatt van, de csak az autók

    a 3.-ra az a válaszom, hogy ha 1080p 60fps lenne, a renderelt fájl még jobban zavarna emiatt a ghostcar (vagy általad nem smooth-nak gondolt) dolog miatt, az összes fájl ami a nyers, az mind 1080p 60 fps, de renderelés után hiába állítok át bármit ettől csak rosszabb, gondoltam, hogy más fájltípussal csinálom, de semmi, a vicc meg az, hogy hiába 60 fps a render, nem tűnik annak emiatt a 'smooth' dolog miatt, az avi formátumot meg nem is említem, mert ami fent van az egy 500 MB-os MP4, az avi-s fájl meg ugyanolyan, mint ez csak 25 GB!, szóval nem tudom mi van, majd a legközelebbinél utána nézek mi a baja
    Utoljára módosította: RangerHU34; 2018. 11. 29. 01:28.

  13. #63
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    az első két észrevételre csak annyit tudok mondani, hogy a replayekkel nincsen gond... ...ja igen egyáltalán nem laggos, hanem a korábban leírt több autó egymásban dolog miatt van, de csak az autók
    Hát pedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy lagos a replay-ed, ilyen anomáliákat (menetiránnyal merőlegesen mozgó, előre-hátra ugráló autók, stb..) semmilyen renderelési hiba nem tud okozni. Emellett renderelési gond is van, de az már másik téma.

    Példa: 2. jelent - tömegbalesetben pár autó, 4. jelentet - BMW Z4 mozgása
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 11. 29. 13:10.

  14. #64
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát pedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy lagos a replay-ed, ilyen anomáliákat (menetiránnyal merőlegesen mozgó, előre-hátra ugráló autók, stb..) semmilyen renderelési hiba nem tud okozni. Emellett renderelési gond is van, de az már másik téma.

    Példa: 2. jelent - tömegbalesetben pár autó, 4. jelentet - BMW Z4 mozgása
    jaaaa, de az lag ,de nem fps lag hanem net, ahol több autó van az mind ilyen 150 pinges szerveren voltak és az ilyenekben az egyetlen autó ami nem ugrálhat azaz enyém, azzal nem tudok mit csinálni, ha a szever nem európában van, sajnos

    ahol a zene kezdődik, ott nézd meg, hogy a bal oldalt van egy gyári szürke festésű AMG GT3 na az vagyok én és a 2 Lambo meg a Ferrari közül egyedül a Merci nem laggol

    a szitu amúgy az volt, hogy volt egy jó kis 3-wide a kemmelen, én voltam bal oldalon, mellettem a két Lambo előttem a Ferrari és ugye nekem volt szélárnyékom, de mellettem voltak úgyhogy nem előzhettem és ekkor jobb oldalon lévő Lambo nekem küldte a másikat és ez lett a vége

    amúgy a két említett jelenet az mindkettő a múlthéten volt az SRS-en GT3 Asia szerveren

  15. #65
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    jaaaa, de az lag ,de nem fps lag hanem net, ahol több autó van az mind ilyen 150 pinges szerveren voltak és az ilyenekben az egyetlen autó ami nem ugrálhat azaz enyém, azzal nem tudok mit csinálni, ha a szever nem európában van, sajnos
    Igen, én is erre gondoltam, viszont ilyen alapanyagból sajnos nem érdemes videót csinálni, mert teljesen kizökkenti a nézőt és teljesen ellentétes hatást érsz el, mint amit szeretnél.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 11. 29. 16:30.

  16. #66
    na meg van oldva kb.1 óra múlva fent lesz rendesen 60 fps-el, az volt a baj, hogy az volt odaírva a renderelésnél, hogy 60i gondoltam, hogy az egyenlő a 60 fps-el, de nem és így 30 lett, amit viszont nem ellenőríztem, mert azthittem más a baja, de szimplán csak annyi, hogy az alap 60 fps-t 30-nak renderelte

    de az igazi probléma az volt, hogy 1 sec alatt 2 "fél képkockát" mutatott, de miután alapból 60 fps volt ezért volt az, hogy 2 képckocka volt egymásba vágva, ez okozta azt, hogy nem volt smooth, tehát igazábol 30 fps volt, de nem 30 teljes képkocka, hanem 60 fél, ha ez így érthető és ezért volt ez a kettősség

    itt van egy link, hogy mi akülönbség a kettő között, pontosan ugyanez volt a bajom nekem is:

    https://www.quora.com/What-is-the-di...en-60p-and-60i
    Utoljára módosította: RangerHU34; 2018. 11. 30. 21:43.

  17. #67
    Utoljára módosította: RangerHU34; 2018. 12. 01. 00:20.

  18. #68
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Sziasztok,

    Tudtok ajánlani vmi gyors, egyszerű, de nagyszerű programot videó vágáshoz?
    Csak pár alapvető műveletet szeretnék elvégezni és nem szeretnék elveszni több száz funkció között..

    Köszi Szépen!

  19. #69
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    Tudtok ajánlani vmi gyors, egyszerű, de nagyszerű programot videó vágáshoz?
    Csak pár alapvető műveletet szeretnék elvégezni és nem szeretnék elveszni több száz funkció között..

    Köszi Szépen!
    Én ezt használom vágásra: http://avidemux.sourceforge.net/
    De a Freemake sem rossz, csak abból a használható fizetős. Nem vészes az ára, csak először el kell utasítani a vásárlást, akkor azonnal csökken az ára, hogy mégis megvedd

  20. #70

  21. #71
    Ladányi Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 02. 04.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    117
    Üdv!

    Hátha tud valaki megoldást a problémámra.

    A videókhoz a nyersanyagot eddig AMD ReLive funkciójával vettem fel, ami egyik napról a másikra nem hajlandó elindítani a felvételt.
    Próbáltam frissítést, reinstall-hoz még nem volt kedvem. Megpróbáltam OBS Studio-val , de azt akárhogy állítom, vállalható, akadás mentes felvételt nem tudok összehozni. Szóval jó lenne az eddig bevált ReLive-t seggbe rúgni, hogy mozduljon meg.
    Van valakinek bármi elképzelése a hiba megoldására? Esetleg egy másik használható program, vagy bármi.
    Köszönöm

  22. #72
    Érdekes, már három NVIDIA kártya generációval használtam az NVENC-et felvételre (960, 1060 és 2070S), de ez egy visszatérő probléma, hogy intenzívebb mozgásnál (pl. TV kamerák) fél-egy percekre elkezd szaggatni a rögzített anyag olyan beállítások mellett, amik nem terhelik teljesen a GPU-t. Pedig ebben a megoldásban elvileg pont az a nagyszerű, hogy minimális extra terheléssel jár. Lehet, hogy ez magának az encodernek a gyengesége? Legközelebb megpróbálom CPU-val kódolni, elvégre így 8c/16t felállásban már nem kéne megszeppenie tőle, csak elvileg az NVENC második verziója picit szebb eredményt tud hozni a mezei x264-nél.

  23. #73
    Egy ideje zavart, hogy az OBS + OpenVR pluginnal volt egy enyhe halszem effekt az Indexről rögzített anyagokon, véletlenül találtam egy alternatívát, SteamVR-ban is van egy "Display VR View" pont, amit teljes képernyős módba téve fel lehet venni a tükrözött képet. Az előnye egyben a hátránya is, hogy az OBS-el ellentétben egyáltalán nem lehet állítani, hogy pontosan melyik részét vágja ki a képnek, ellenben viszont a rögzített anyag nézőpontja és arányai látszólag teljesen rendben vannak, pont a lényeget mutatja meg.


  24. #74
    Streamelési terveim a jövőre nézve: https://youtu.be/365j_madccw
    Remélem nem gond, hogy lelopkodtam hozzá a képeket!

  25. #75
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    Streamelési terveim a jövőre nézve: https://youtu.be/365j_madccw
    Remélem nem gond, hogy lelopkodtam hozzá a képeket!
    Ígéretes!

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •