Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (78 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Videókészítés rejtelmei

    Ide jöhet a témával kapcsolatban minden kérdés és válasz: videó rögzítés, vágás, filterezés, konvertálás, kódolás, feltöltés... bármi.

    Az elkészült mesterműveket meg ide várjuk: Hónap előzése, Race videók


    Egy kis inspiráció a régmúltból - GT Legends Bajnokság (2011):

    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 02. 11. 01:47.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Összeírom amit én erről tudok (nem lesz sok), aztán aki ért is hozzá, az majd bevezet Titeket a málnásba..

    Ez a legegyszerűbb megoldás, erre bárki képes mindenféle előképzettség nélkül:
    • Nvidia-soknak a legjobb program a rögzítésre GeForce Experience-ben lévő ingyenes ShadowPlay. Ezzel nem csak replay-ek videóba mentése megoldott, hanem akár már játék közben is rögzíthetsz, sőt van benne opció élő Stream-elésre is és ami a legjobb az egészben, hogy az erőforrás igénye is minimális. Replay rögzítésnél érdemes a minőséget és felbontást is maximálisra állítani és fix 60 FPS-t, utána az elkészült fájt már fel is töltheted Youtube-ra.
    • Ati-soknak ott a Raptr, illetve általános megoldásnak a Fraps, de ehhez már nem értek, lehet van ennél jobb választás is.
    • A YouTube-on van lehetőség a videót szerkeszteni, tudsz benne vágni, illetve akár több videót és képet is összefűzhetsz, amihez vágás effekteket is használhatsz. Ezeket például így csináltam:





    Ami a gáz, hogy a YouTube sajnos a saját tömörítési eljárásával képes elcseszni a videó minőségét, amit leginkább a homogén felületet (pálya) és a kis méretű tárgyak (távoli autók) sínylenek meg. Ezzel nem tudom mit lehet kezdeni, ha vki ért hozzá, akkor várjuk a tanácsokat!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 02. 11. 01:57.

  3. #3
    Hegyi Zsolt Versenyző Hezso logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    791
    Akkor itt is válaszolok, nálam a Shadow Playt ki kellett kapcsolni, mert sok versenyem elment rajta, mindenféle rejtélyes hibákat, akadásokat produkált nekem miatta a gép és elég hosszú időbe telt, mire rájöttem hogy ő a hunyó. Azóta nem használom.
    Öregember nem gyorsvonat.......

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Hezso írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor itt is válaszolok, nálam a Shadow Playt ki kellett kapcsolni, mert sok versenyem elment rajta, mindenféle rejtélyes hibákat, akadásokat produkált nekem miatta a gép és elég hosszú időbe telt, mire rájöttem hogy ő a hunyó. Azóta nem használom.
    Online futamon ne is használd, de ha offline játszol bármivel, vagy repaly-t szeretnél utólag videóba rögzíteni, arra ideális.

  5. #5
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Radeon kártyások "Shadowplay"-e:
    http://raptr.com/amd
    Ezzel ugyanúgy lehet videót rögzíteni a replayből, vagy streamelni. Futam alatt nekem is gondot okozott, így csak replaynél javasolt.

  6. #6
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    raptr meg shadowplay is elég bugos tud lenni...
    a legjobb amit használtam eddig az a Mirillis ACtion nevű program (ez AMD-n egyből 1080p-s MP4-t csinál és fps esést sem okozott)
    csak win 10-hez már kéne a legújabb verzió belőle
    most visszatértem az Msi Afterburnerhez , aztán simán windows Movie Makerrel csinálok belőle 1080p-s mp4-t...
    minél minőségibb a nyersanyag annál jobb, de konvertáláskor elég 1080p-nél olyan 12000 -s bitrátát állítani...magasabbat felesleges mert youtube lerontja ...12000 -nél kb ugyanazt látod a yotub-n mint a konvertált videón

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Múltkor kipróbáltam a shadowplayt.


    1. Oké keresem hol lehet letölteni a programot, hát sehun, csak experience valamit látok. f*sznak sem kell a csomag
    2. Talán sikerült letölteni, el nem mondom mennyi szart rak a gépre. automatikusan indulnak, vagy 10 process-t rak be
    3. Ikonokat mindenfelé kitudja rakni, reklám mindenhol.
    4. Elindiitom az experience valamit (emlékeztek még amikor egy driver 1 db szöveges ini file volt?), persze külön account kell a shadowplay-hez
    5. Jöhet az emailmaegadása, spam, meg online kell lenni az indiitáshoz.
    6. Az egész gépemet átakarja vizsgálni (utána meg elküldeni). Még mit nem a k*rva
    7. Nemtudom mit szenvedtem még vele, de eljutottam a legvégére. Sikerült felvételt is csinálni, szép volt, jó volt. fraps 90fps, dxtory 100fps, shadow 130-140fps.
    8. Ha tudom hogy mennyit kell érte "fizetni" nem vágok bele. Uninstall.


    Ettől még lehet vkinek szuperzsiir, és ezek nem fontos szempontok számára, de sehol sem láttam leiirva ezeket a negatívumokat.

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Múltkor kipróbáltam a shadowplayt.
    Ettől még lehet vkinek szuperzsiir, és ezek nem fontos szempontok számára, de sehol sem láttam leiirva ezeket a negatívumokat.
    Igen, az Nvidia pár hónapja bekeményített, és azóta regelni kell, meg f...om...
    Nekem még egy nyár eleji verzió van fent, az még mentes volt minden ilyentől, illetve pár kattintás volt kikapcsolni a hülyeségeit.
    Mondjuk nem is hajlandó azóta frissíteni a driver-t (reg nélkül), szerinte még mindig a v353.30 a legfrissebb!

    Viszont ami a lényeg, hogy ha nVidia-d van, akkor a Geforce Experience és a reg lényegében most már kötelező, tehát mindenképpen felkerül a gépedre a ShadowPlay, ami meg kezdőknek tökéletes. Amúgy meg ha ezzel ennyi bajod van, akkor ne akarj Windows 10-et telepíteni, az is elküldni még a gatyád méretét is a Microsoftnak...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 02. 11. 02:31.

  9. #9
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Múltkor kipróbáltam a shadowplayt.


    1. Oké keresem hol lehet letölteni a programot, hát sehun, csak experience valamit látok. f*sznak sem kell a csomag
    2. Talán sikerült letölteni, el nem mondom mennyi szart rak a gépre. automatikusan indulnak, vagy 10 process-t rak be
    3. Ikonokat mindenfelé kitudja rakni, reklám mindenhol.
    4. Elindiitom az experience valamit (emlékeztek még amikor egy driver 1 db szöveges ini file volt?), persze külön account kell a shadowplay-hez
    5. Jöhet az emailmaegadása, spam, meg online kell lenni az indiitáshoz.
    6. Az egész gépemet átakarja vizsgálni (utána meg elküldeni). Még mit nem a k*rva
    7. Nemtudom mit szenvedtem még vele, de eljutottam a legvégére. Sikerült felvételt is csinálni, szép volt, jó volt. fraps 90fps, dxtory 100fps, shadow 130-140fps.
    8. Ha tudom hogy mennyit kell érte "fizetni" nem vágok bele. Uninstall.


    Ettől még lehet vkinek szuperzsiir, és ezek nem fontos szempontok számára, de sehol sem láttam leiirva ezeket a negatívumokat.
    raptr ugyanez pepitában
    és mindig rám akrják tukmálni driverfrissítésnél (de pipa ki )
    amúgy meg raptr -nak meg shadowplaynek is elég ratyi a videóminősége

  10. #10
    Nekem soha nem volt bajom a shadowplay-el ...
    Működik , gyors , egyszerű és teljesen jó, hogy egy gombnyomásra rögzít visszafelé is ami most a bajom vele, hogy 3 monitorral nem akar működni ...

    YT-al inkáb van bajom, förtelmesen tud tömöríteni, minél nagyobb méret vagy jobb minőség, annál rondábbat csinál belőle
    Nem is értem amiket látok makulátlan videókat Youtube-on, azok hogy ....?

  11. #11
    Én Open Broadcaster Software-t (rövid nevén OBS) szoktam használni videó felvételére és streamelésre is. Teljesen ingyenes.
    Letöltés: https://obsproject.com/download

    Ezelőtt még az Action! nevezetű szoftvert használtam ami nagyon jó minőségbe tud felvenni, csak aztán megszűnt az ingyenes lehetőség így az Open Broadcastert kezdtem használni. Google kidob egy jó pár magyar nyelvű oldalt, videót, hogy hogyan kell beállítani a programot. Miután az OBS felvétel elkészült a Sony Vegas videoszerkesztővel renderelem, Youtubehoz megfelelő beállításokkal és utána lehet is feltölteni a videót.

    Aláírásomba ott van a Youtube csatornám ott meglehet nézni milyen minőségűek a videók.

    Raptr-t is szoktam használni. Van egy funkció benne, hogy ctrl+f2őt megnyomod akkor az előző 30mp-es játékmenetet lementi, ami jó lehetőség egy jó kis ütközést előzést vagy bármi mást lementeni külön.

    Fraps-ot nem ajánlom mert elég nagy méretű fájlt csinál (2-3 perces videó másfél, 2gb).

    Ha hazaértem megpróbálok lefényképezni mindent, mi hogyan van beállítva.
    Utoljára módosította: Leitner Norbert; 2016. 02. 11. 09:58.

  12. #12
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    Én Open Broadcastert szoktam használni videó felvételére és streamelésre is. Teljesen ingyenes.
    Letöltés: https://obsproject.com/download

    Ezelőtt még az Action! nevezetű szoftvert használtam ami nagyon jó minőségbe tud felvenni, csak aztán megszűnt az ingyenes lehetőség így az Open Broadcastert kezdtem használni. Google kidob egy jó pár magyar nyelvű oldalt, videót, hogy hogyan kell beállítani a programot.

    Raptr-t is szoktam használni. Van egy funkció benne, hogy ctrl+f2őt megnyomod akkor az előző 30mp-es játékmenetet lementi, ami jó lehetőség egy jó kis ütközést előzést vagy bármi mást lementeni külön.

    Fraps-ot nem ajánlom mert elég nagy méretű fájlt csinál (2-3 perces videó másfél, 2gb).
    csak leszedtem én is ezt az open broadcastert...és ez nagyon jónak tűnik...szépen lehet bitrátát is állítani tetszőlegesen

  13. #13
    Zielbauer Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 09. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    30
    win10-ben van beépített recorder, win+g indítja a vezérlőpultot, win+alt+r indítja egyből a felvételt

  14. #14
    Még kicsit küzdök, hogy mi lehet a jó módszer arra, hogy akár majd komplett versenyeket is lehessen rögzíteni. OBS és Shadowplay van a gépen. OSB-nél Assetto replay-ből valahogy nem jó a minőség most még, a hangot is néha torzítja, meg nagyon fakó lesz, mintha füstüvegen keresztül látnám.
    Shadowplay-el rögzítettem magas minőségen egy kört Imola-ban, ami összességében 2:30 hosszúságban. Ez kijött belőle 693MB méretben, amit konvertáltam végül 1080p-re és MP4 formátumra a Freemake Video Converter-el, így lett belőle 85MB. 720p-ben ugyanez 58MB, szintén élvezhető minőség. Ilyen értékek mellett rögzíthetőek a futamok is. Ha ezzel kapcsolatban van bárkinek ötlete még, szívesen fogadom.

    Ez az 1080p-s verzió, a Youtube nem igazán rontott már rajta a konvertálthoz képest:


    Más kérdés: a kamerák váltását ki hogyan oldja meg a videókon? Mondjuk Shadowplay-t használva. Bocsi a talán hülye kérdésért, de talán nem csak nekem lenne hasznos információ.

  15. #15
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    Én Open Broadcaster Software-t (rövid nevén OBS) szoktam használni videó felvételére és streamelésre is. Teljesen ingyenes.
    Letöltés: https://obsproject.com/download

    Ezelőtt még az Action! nevezetű szoftvert használtam ami nagyon jó minőségbe tud felvenni, csak aztán megszűnt az ingyenes lehetőség így az Open Broadcastert kezdtem használni. Google kidob egy jó pár magyar nyelvű oldalt, videót, hogy hogyan kell beállítani a programot. Miután az OBS felvétel elkészült a Sony Vegas videoszerkesztővel renderelem, Youtubehoz megfelelő beállításokkal és utána lehet is feltölteni a videót.

    Aláírásomba ott van a Youtube csatornám ott meglehet nézni milyen minőségűek a videók.

    Raptr-t is szoktam használni. Van egy funkció benne, hogy ctrl+f2őt megnyomod akkor az előző 30mp-es játékmenetet lementi, ami jó lehetőség egy jó kis ütközést előzést vagy bármi mást lementeni külön.

    Fraps-ot nem ajánlom mert elég nagy méretű fájlt csinál (2-3 perces videó másfél, 2gb).

    Ha hazaértem megpróbálok lefényképezni mindent, mi hogyan van beállítva.
    Itt vannak az én beállításaim OBS-be és Sony Vegasból a render beállítások. Full HD-ba használok minden játékot, felbontást állítsátok át arra amit használtok.
    Csatolt képek Csatolt képek

  16. #16
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    Itt vannak az én beállításaim OBS-be és Sony Vegasból a render beállítások. Full HD-ba használok minden játékot, felbontást állítsátok át arra amit használtok.
    Ezekkel a beállításokkal mennyi a videó mérete, amit feltöltesz?

  17. #17
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Ezekkel a beállításokkal mennyi a videó mérete, amit feltöltesz?
    2 perc 14mp 238mb Sony Vegas renderelés után.
    OBS-el a felvétel 2 perc 24mp, 71mb

  18. #18
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    2 perc 14mp 238mb Sony Vegas renderelés után.
    OBS-el a felvétel 2 perc 24mp, 71mb
    oké, köszi köszi

  19. #19
    Idézet Eredetileg Leitner Norbert írta Hozzászólás megtekintése
    2 perc 14mp 238mb Sony Vegas renderelés után.
    OBS-el a felvétel 2 perc 24mp, 71mb
    Ezzel jelentősen tudsz még spórolni a file-méreten, érdemi minőségromlás nélkül:
    Freemake Video Converter
    A hasonló hosszúságú full HD-s videót 85MB-re tömörítette alapbeállítással, de a kimeneti file végső méretét is be lehet állítani. Ezt más konverternél nem láttam még soha és nekem ez alapvetően fontos a munkámban. Egy-egy körnél persze mindegy, de ha komplett versenyt szeretnénk rögzíteni, akkor már igencsak szükségessé válhat.

  20. #20
    Norbi, Erik köszi a freemake és OBS beállítások megosztását, végre sikerült nekem is beállítanom úgy, hogy HD minőségű legyen amit feltöltök YouTubera. Az alap OBS beállításokkal amit automatán ajánl azzal elég gagyi minőség lesz a végeredmény.

    Ez az első próbálkozások egyike még az alap beállítással:
    https://youtu.be/-YxjSdbMU1s

    A segítségnek köszönhetően ezek már egész tűrhető minőségűek lettek.

    https://youtu.be/trGiUfFRfII

    https://youtu.be/-kM5alo75pA

    Oculus riftel sajnos nagyon akadozik, ha bekapcsolom az OBS-t nem tudom annyira lebutítani, hogy játszható maradjon a game.

    https://youtu.be/Q3o_xpnQgqg
    Utoljára módosította: ZPeti; 2016. 02. 13. 13:32.

  21. #21
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Átállítod kérlek a láthatóságot youtubenál, mert jelenleg privát.

    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Norbi, Erik köszi a freemake és OBS beállítások megosztását, végre sikerült nekem is beállítanom úgy, hogy HD minőségű legyen amit feltöltök YouTubera. Az alap OBS beállításokkal amit automatán ajánl azzal elég gagyi minőség lesz a végeredmény.

    Ez az első próbálkozások egyike még az alap beállítással:
    https://youtu.be/-YxjSdbMU1s

    A segítségnek köszönhetően ezek már egész tűrhető minőségűek lettek.

    https://youtu.be/trGiUfFRfII

    https://youtu.be/-kM5alo75pA

    Oculus riftel sajnos nagyon akadozik, ha bekapcsolom az OBS-t nem tudom annyira lebutítani, hogy játszható maradjon a game.

    https://youtu.be/Q3o_xpnQgqg

  22. #22
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Norbi, Erik köszi a freemake és OBS beállítások megosztását, végre sikerült nekem is beállítanom úgy, hogy HD minőségű legyen amit feltöltök YouTubera. Az alap OBS beállításokkal amit automatán ajánl azzal elég gagyi minőség lesz a végeredmény.

    Ez az első próbálkozások egyike még az alap beállítással:
    https://youtu.be/-YxjSdbMU1s

    A segítségnek köszönhetően ezek már egész tűrhető minőségűek lettek.

    https://youtu.be/trGiUfFRfII

    https://youtu.be/-kM5alo75pA
    Valóban szignifikáns különbség van. Tegnap este futottam egy versenyt a kis Skip Barber-el Zolder-ben iRacing alatt, felvettem Shadowplay segítségével. A nyers file (ami igazából 3 darab volt, mert így vette fel) végül majdnem 10GB volt a 26 perces futam után. Ezt Freemake-el egy művelettel tudtam egyesíteni és konvertálni. Az így kapott mp4-es 1080p-s videó végül 881MB lett, ami már egészen használható darab, mehet fel Youtube-ra és nem tart órákig a feltöltés sem.

    Ugyanez 720p-re konvertálva 598MB, az is bőven élvezhető minőség.
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2016. 02. 13. 22:11.

  23. #23
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Nekem az MSI Afterrel felvett anyag olyan 3Gb a nyers 1080p-be.
    Adobe Premier Pro-val dolgozok, levágok kicsit az elejéből és a végéből, elsötétítem az első és utolsó pár másodpercet, a renderelés olyan 4-5perc körül van és kapok egy 500mb körüli videót, a feltöltés is kb. 5 perc youtubera.(mp4 a kimenet h.264-es tömörítéssel)
    Annak függvényében, hogy nincs egy erős konfigom, megvagyok elégedve.

  24. #24
    Idézet Eredetileg AssettoDriftER írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem az MSI Afterrel felvett anyag olyan 3Gb a nyers 1080p-be.
    Adobe Premier Pro-val dolgozok, levágok kicsit az elejéből és a végéből, elsötétítem az első és utolsó pár másodpercet, a renderelés olyan 4-5perc körül van és kapok egy 500mb körüli videót, a feltöltés is kb. 5 perc youtubera.(mp4 a kimenet h.264-es tömörítéssel)
    De mennyi időtartamú az a 3GB? Igazából a Perc/MB/felbontás arány lenne érdekes ezeknél a programoknál, hogy miket adnak ki.
    Az Adobe Premiere Pro nem egyszerű program, használtam egy keveset videószerkesztésre. Ha csak vágni, konvertálni kell, akkor azért annál akad felhasználóbarátabb is

  25. #25
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Azért is linkeltem a videót, mert ennyi az időtartam kb.
    Premier előtt Edius-al dolgoztam, ahhoz képest a premier sokkal könnyebb.
    Régebben csináltam egy motoros oldalt,ahova videókat készítettem, rendszámkitakarás,fényelés stb. miatt kezdtem el tanulni a videószerkesztést,azokhoz a videókhoz képest az AC onboard vidik pár perc alatt megvannak, ezért nem is akarom a bevállt szoftvert lecserélni.
    Nekem már ez a felhasználóbarátabb.
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    De mennyi időtartamú az a 3GB? Igazából a Perc/MB/felbontás arány lenne érdekes ezeknél a programoknál, hogy miket adnak ki.
    Az Adobe Premiere Pro nem egyszerű program, használtam egy keveset videószerkesztésre. Ha csak vágni, konvertálni kell, akkor azért annál akad felhasználóbarátabb is

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •