Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 43 (43 összesen)
  1. #26
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem. Ha telekomos vagy akkor annyi kikötés van hogy Annex B szabványú modem kell.
    Köszi! Van valamilyen bevált típus, ami biztos jó?

  2. #27
    Nekem 10mb / 0,5 mb netem van , sajnos nálunk ez van. Sajnos mi nem tudtuk összehozni az ip-tv-t más routerrel ,csak ezzel a t-onlinossal működik. Modem típusa amivel jó volt : D-Link DSL-360R

  3. #28
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Lengyel Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 10mb / 0,5 mb netem van , sajnos nálunk ez van. Sajnos mi nem tudtuk összehozni az ip-tv-t más routerrel ,csak ezzel a t-onlinossal működik. Modem típusa amivel jó volt : D-Link DSL-360R
    Mondjuk ez meglepő, az egyik legproblémásabb modemek egyike.

  4. #29
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Lengyel Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 10mb / 0,5 mb netem van , sajnos nálunk ez van. Sajnos mi nem tudtuk összehozni az ip-tv-t más routerrel ,csak ezzel a t-onlinossal működik. Modem típusa amivel jó volt : D-Link DSL-360R

    azért érdekes egy szolgáltató: 2016-ban 10/0,5 MB-s netet tud biztosítani...azt se stabilan... de azért az IPTV -t rásózzák az ügyfélre h biztosan ne bírja rendesen a hálózat az IptV kellett gondolom minmt egy falat kenyér

    volt egy időszak amikor hasonló nettel kellett (volna )beérnem, de inkább mobilnetet használtam...ha van esetleg LTE hálózat , akkor ma már sokkal jobb, gfyorsabb és stabilabb netet kapsz mobilnettel , mint az ezeréves rézvezetékeken...

  5. #30
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    azért érdekes egy szolgáltató: 2016-ban 10/0,5 MB-s netet tud biztosítani...azt se stabilan... de azért az IPTV -t rásózzák az ügyfélre h biztosan ne bírja rendesen a hálózat az IptV kellett gondolom minmt egy falat kenyér

    volt egy időszak amikor hasonló nettel kellett (volna )beérnem, de inkább mobilnetet használtam...ha van esetleg LTE hálózat , akkor ma már sokkal jobb, gfyorsabb és stabilabb netet kapsz mobilnettel , mint az ezeréves rézvezetékeken...
    Nekem is 8/0,5 ös netem volt de szerencsére haverom szolt hogy t-home nál lesz/van egy uj lehetőség , megnövelik a neted 10mb/s al a le és feltőltést is.
    Most a netem 20/10 mb/s
    Azt hiszem digitális elosztó a neve sim kártya van benne 100gb ig megy ez a sebesség utánna az alap marad.
    Én voltam az elsők között akinek bekötötték akik kihozták nem is láttak még ilyet
    A lényeg LTE lefedetségnek lennie kell.
    Ha valakinek ilyen gondja van nyugodtan ajánlom a ping kicsit megnőtt de nem vészes.

  6. #31
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg ozoli78 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is 8/0,5 ös netem volt de szerencsére haverom szolt hogy t-home nál lesz/van egy uj lehetőség , megnövelik a neted 10mb/s al a le és feltőltést is.
    Most a netem 20/10 mb/s
    Azt hiszem digitális elosztó a neve sim kártya van benne 100gb ig megy ez a sebesség utánna az alap marad.
    Én voltam az elsők között akinek bekötötték akik kihozták nem is láttak még ilyet
    A lényeg LTE lefedetségnek lennie kell.
    Ha valakinek ilyen gondja van nyugodtan ajánlom a ping kicsit megnőtt de nem vészes.

    Ez mikor volt? Mi a csomag neve?

    Nekem ezt nem ajánlották fel, pedig mondtam, hogy BÁRMILYEN megoldás érdekel csak működjön és ne kelljen szolgáltatót váltanom. Nem fejlesztenek a területen... Volt aki hajlandó volt szerencsére normálisan hozzáállni, ásni, fúrni, beruházni, így lett "optikám".

  7. #32
    Ozsváth Zoltán Versenyző ozoli78 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 28.
    Város
    Örményes
    Üzenetek
    368
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése

    Ez mikor volt? Mi a csomag neve?

    Nekem ezt nem ajánlották fel, pedig mondtam, hogy BÁRMILYEN megoldás érdekel csak működjön és ne kelljen szolgáltatót váltanom. Nem fejlesztenek a területen... Volt aki hajlandó volt szerencsére normálisan hozzáállni, ásni, fúrni, beruházni, így lett "optikám".
    Ez febr.18 án volt nem sokan tudnak róla
    netmania S +gyorsito opcio

  8. #33
    Mézes Gyula Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 13.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    22
    Sziasztok !

    Érdemes lecserélni a dsl-360r t1e modememet dsl-321b-re ? Olvastam prohardver forumon, hogy a belseje ennek már szinte ugyan az és vacilálok, hogy lecseréljem-e.
    Valaki próbálta már mindkettőt ?

  9. #34
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Gyuszi1983 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok !

    Érdemes lecserélni a dsl-360r t1e modememet dsl-321b-re ? Olvastam prohardver forumon, hogy a belseje ennek már szinte ugyan az és vacilálok, hogy lecseréljem-e.
    Valaki próbálta már mindkettőt ?
    Mondjuk én a 360R óta kerülöm a D-Link modemeket. Ki a szolgáltatód? Mert az se mindegy, hogy Annex A vagy B kell.

  10. #35
    Sziasztok!

    A tegnapi R1 előtti lag teszten az előttem haladóknál 500-600 volt a ping. A többiek rendben láttak engem. Egy gyors ki be lépés a szerverről, majd be a pályára meghozta a 20-30 pinget.
    Jött az első verseny rajtja. Ismét 500-600 mindenki. Ha már itt vagyok remélve hogy mások látni fognak, elindultam. Ilyen autó ugra-bugrát kb 8 éve láttam az első rf1 versenyemen, de akkor őskövület gépem volt. Kb a dombig így volt, ott viszont meggyógyult és megjött a 20-30-as érték. 10 perc múlva egy kisebb kontakt után ismét LAG támadást szenvedtem. Itt léptem ki.
    A második verseny már nem vállaltam a magam és versenyző társaim idegeit kímélendő.

    Gyakorlásokon semmi gondom, az fps 70 körül mozog. A net t.online 20\1. A modem D-LINK dsl 321/b. A router TP-link tr-wl841nd.
    Most kivételesen csak egyedül használtam a hálózatot.

    Ha valaki tudna megoldást hogy ne szívasson ez a kombó, annak nagyon örülnék!

  11. #36
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Tegnap kiderült, hogy Gergő, aki lagproblémával küzd az Wifi-n használ hálózati kapcsolatként. Ezt el kell felejteni és mindenkinek közvetlen a Routerbe kell dugnia a gépét. 1Mbps-es feltöltés határon van net ügyileg. 512kbps pedig használhatatlan. Valakinek Modem csere oldotta meg a problémát, ahol a Router csatlakozik és osztja szét a netet. Esetleg szolgáltatónál érdeklődjél hogyan lehet Modemes Wifi Routerra cserélni és pár százas ajánlatban a feltöltési sebességet emelni. 1Mbps az elméleti maximum, nem a garantált sebesség a szolgáltató részéről. ADSL helyett sokhelyen már VDSL-t használ a szolgáltató. Újabb stabilabb, nagyobb sebességű technika.
    De ettől függetlenül a gépeden is lehet vmi spyware vagy trójai, ami adatokat küld valahova, ezzel is csökkentve a feltöltési sebességet. Ha nemcnagy gond, akkor rakd újra a rendszeredet. Win8.1-re ha Win10 van, mert lehet ő oprendszer, driver anomália is.
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  12. #37
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg sztamas írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    A tegnapi R1 előtti lag teszten az előttem haladóknál 500-600 volt a ping. A többiek rendben láttak engem. Egy gyors ki be lépés a szerverről, majd be a pályára meghozta a 20-30 pinget.
    Jött az első verseny rajtja. Ismét 500-600 mindenki. Ha már itt vagyok remélve hogy mások látni fognak, elindultam. Ilyen autó ugra-bugrát kb 8 éve láttam az első rf1 versenyemen, de akkor őskövület gépem volt. Kb a dombig így volt, ott viszont meggyógyult és megjött a 20-30-as érték. 10 perc múlva egy kisebb kontakt után ismét LAG támadást szenvedtem. Itt léptem ki.
    A második verseny már nem vállaltam a magam és versenyző társaim idegeit kímélendő.

    Gyakorlásokon semmi gondom, az fps 70 körül mozog. A net t.online 20\1. A modem D-LINK dsl 321/b. A router TP-link tr-wl841nd.
    Most kivételesen csak egyedül használtam a hálózatot.

    Ha valaki tudna megoldást hogy ne szívasson ez a kombó, annak nagyon örülnék!
    Ez csak tegnapi probléma? Mert a t szerverei haldokoltak az elmúlt napokban.

  13. #38
    Idézet Eredetileg center82 írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap kiderült, hogy Gergő, aki lagproblémával küzd az Wifi-n használ hálózati kapcsolatként. Ezt el kell felejteni és mindenkinek közvetlen a Routerbe kell dugnia a gépét. 1Mbps-es feltöltés határon van net ügyileg. 512kbps pedig használhatatlan. Valakinek Modem csere oldotta meg a problémát, ahol a Router csatlakozik és osztja szét a netet. Esetleg szolgáltatónál érdeklődjél hogyan lehet Modemes Wifi Routerra cserélni és pár százas ajánlatban a feltöltési sebességet emelni. 1Mbps az elméleti maximum, nem a garantált sebesség a szolgáltató részéről. ADSL helyett sokhelyen már VDSL-t használ a szolgáltató. Újabb stabilabb, nagyobb sebességű technika.
    De ettől függetlenül a gépeden is lehet vmi spyware vagy trójai, ami adatokat küld valahova, ezzel is csökkentve a feltöltési sebességet. Ha nemcnagy gond, akkor rakd újra a rendszeredet. Win8.1-re ha Win10 van, mert lehet ő oprendszer, driver anomália is.
    Routerba van dugva a gépem. Speedtesttel mérve a feltöltés mindig 1 vagy nagyon a közelében. Nod 32 fut és win7 van. De este lefuttatok egy irtást. Gondolkozom még egy Game Boostert bevetni.

    Szlovákia ringen az első futamon semmi gond nem volt. A második futam 1 körös időmérőjéről ledobott, majd mikor vissza léptem a rajtrácsra futamkor akkor is ledobott. Na most eszembe jutott: futtatok egy fájl ellenőrzést is.

  14. #39
    Idézet Eredetileg sztamas írta Hozzászólás megtekintése
    Routerba van dugva a gépem. Speedtesttel mérve a feltöltés mindig 1 vagy nagyon a közelében. Nod 32 fut és win7 van. De este lefuttatok egy irtást. Gondolkozom még egy Game Boostert bevetni.

    Szlovákia ringen az első futamon semmi gond nem volt. A második futam 1 körös időmérőjéről ledobott, majd mikor vissza léptem a rajtrácsra futamkor akkor is ledobott. Na most eszembe jutott: futtatok egy fájl ellenőrzést is.
    Én le szoktam lőni tűzfalat, vírusirtót, torrentet, mindent, amit csak lehet. Az irtás jó ötlet, nekem is Win 7 fut, mostanában hibátlanul. Egyébként meg nem midig derül ki egzakt oka annak, hogy miért van LAG.

  15. #40
    Steixner Zsolt Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2020. 04. 23.
    Város
    Aba
    Üzenetek
    27
    Sziasztok!

    Sajnos az utolsó nagy raceroom frissítés óta akadnak gondjaim, persze nem tudom hogy attól e, egyenlőre keresem a megoldást.
    A jelenség a következő. Általában futamon vagy akkor mikor sokan vagyunk a pályán, megáll a kép, kb 3-5 másodpercre, majd megy tovább. Elég bosszantó tud lenni. pl utolsó wtcr bajnoki forduló első futamán 2x is megtörtént
    Előfordult már akkor is amikor valaki kilépett a szerverről gyakorlás közben, persze az is lehet, hogy ez is csak véletlen.
    Telekomos optikai netet használok, 300/mbit-es csomag.

    Ha tapasztalt már valaki hasonlót örülnék a segítségnek.

    Köszi szépen

  16. #41
    Idézet Eredetileg Steixner Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Esetleg még azt is leírhatnád, hogy milyen gépen játszol, a teljes képhez. A tünetek alapján ez nem hálózati gondnak hangzik, inkább ilyen hardver/driver bakinak. Amikor valaki csatlakozik a szerverre, akkor sajnos egy pillanatra megakadhat a játék, de ugye ez verseny alatt nem játszik. Én nagyjából ezekkel próbálkoznék:
    - ellenőrizd, hogy milyen videókártya driver verziót használsz, esetleg töltsd le a legfrissebbet és telepítsd újra, biztos, ami biztos, NVIDIÁnál van tiszta telepítés, ami reseteli a beállításokat is
    - miközben a RaceRoommal játszol, lehetőleg ne hagyj futni a háttérben semmilyen egyéb programot (Discordra persze jöjjön mindenki ), célszerű kilépni mindenből beleértve a böngészők, felhőtárhelyek háttérszolgáltatásait is
    - az olyan GPU tuning szoftverek, mint MSI Afterburner, Riva Tuner bizonyítottan teljesítményproblémákat okozhatnak RR-nél, nem érdemes futva hagyni őket
    - ne maradjanak a géphez csatlakoztatva olyan perifériák, amik a játékhoz nem feltétlenül szükségesek, a legrandomabb ok hasonló jelenséghez, amit láttam az a Corsair K55-ös billentyűzet (vagy annak a drivere/szoftvere), ami RR-ben fagyásokat okozott
    - RaceRoomon belül a nagyobb mezőny teljesítményre gyakorolt negatív hatását lehet minimalizálni a grafikai beállításoknál: limitáld a látható autók számát 18-20 körül, a verseny hevében nem fog feltűnni, hogy a tőled legtávolabbi autók nem látszanak, a Car LOD távolságot is nyugodtan lejjebb lehet venni (a távolabbi ellenfeleknél hamarabb fog alacsonyabb felbontású modellre váltani), illetve még az árnyékoknak van nagyon jelentős teljesítménycsökkentő hatása, én 'Low' fölé nem is mennék, van még egy 'Lowest' opció is az 'Off' előtt egyébként

  17. #42
    Steixner Zsolt Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2020. 04. 23.
    Város
    Aba
    Üzenetek
    27
    Köszi a tippeket!
    Végigmegyek a felsoroltakon, bár semmi sallangot ilyenkor nem futtatok, de hátha mégis meglesz ami miatt rosszalkodik!
    Driverek frissek.
    Konfig: i5-7500 3.4ghz, 16gb ram, geforce gtx 1060 3gb, win 10

  18. #43
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Steixner Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a tippeket!
    Végigmegyek a felsoroltakon, bár semmi sallangot ilyenkor nem futtatok, de hátha mégis meglesz ami miatt rosszalkodik!
    Driverek frissek.
    Konfig: i5-7500 3.4ghz, 16gb ram, geforce gtx 1060 3gb, win 10
    Az elcsípéshez igénybevehetsz valamilyen monitorozó programot. Kiderítheted hogy esetleg hardware-es gondod van (kevés a memó, vga, cpu, hőmérséklet). Illetve hogyha szoftveres a gond, akkor melyik process, folyamat foghatja vissza, terheli le a gépedet az adott pillanatban (r3e mellett).

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •