Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (43 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Lightbulb R3E - a LAG elkerülése

    Kedves Versenyzők!

    Bizonyára észrevettétek, hogy a RaceRoom sajnos egyelőre elég kényes LAG szempontból és a korábbi Fun, illetve bajnok futamok alkalmával sajnos többen is tapasztalták ennek káros következményeit, vagy voltak kénytelenek feladni a futamot ilyen jellegű problémák miatt. Mindezek ellenére azonban szép számmal vannak olyan versenyzők is, akiknél ezen gondok nem szoktak jelentkezni, így a következőkben szeretnénk némi segítséget nyújtani mindenkinek a LAG problémák elkerüléséhez, kérjük olvassátok figyelmesen!


    Vegyük sorra mit tehetünk annak érdekében, hogy minimalizáljuk a LAG problémákat és tökéletesítsük az internetkapcsolatunkat!

    Első lépésben a jól ismert www.pingtest.net oldalon pingeljük meg Budapestet, mivel a GTR-Masters szerver is itt található egy a fővárosi gerinchálózatra csatlakoztatott szerverparkban. A teszt eredménye és ezzel együtt az internetkapcsolatunk válaszideje akkor megfelelő, ha a válaszidő körülbelül 5-25 miliszekundum (ms), de semmi esetre sem több mint 50.

    Második lépésben (amennyiben az első sikeres) lefogjuk tesztelni, hogy ez a válaszidő konstans-e. Ezt a következőképpen tehetjük meg:

    1. Start gomb/keresés sávba a következőt másoljuk be és enter: "ping 88.151.101.180" -t / tehát: ping szóköz ipcím szóköz minusz --> majd nyomj entert.
    2. Ha jól csináltátok akkor egy DOS ablak fog feljönni ahol folyamatosan pingeli a gépetek az adott IP címet.
    3. Ez arra jó, hogy lecsekkoljátok az internetkapcsolatotok válaszidejei mennyire konstansak illetve milyen mértékben változnak. Amennyiben az itt látott (idő= xy ms) válaszidő perceken át konstansan 5-25 között mozog akkor beszélünk stabil internetkapcsolatról.


    A LAG csökkentése érdekében a következőket tudjátok tenni:

    • Wifi: lehetőleg mindig kábelen csatlakozzatok és a WiFi-t próbáljátok meg messziről elkerülni, mivel az nem stabil és könnyen megzavarják a további jeladók és egyéb sugárzók.
    • Alkalmazások: erősen javasolt a futamok idejére minden más alkalmazást lekapcsolni, különös tekintettel azokra, amelyek sok memóriát fogyasztanak, vagy használják az internet kapcsolatot. (Skype, Torrent, Outlook, Dropbox, Origin, stb...)
    • Frissítők: ellenőrizzétek le, hogy a háttérben futó nélkülözhetetlen programokban (Steam, vírusírtó, tűzfal, VGA driver, Windows, stb) biztosan ki van-e kapcsolva az automatikus frissítés és letöltés.
    • Netforgalom: ugyanezt célszerű megtenni a lakásban lévő összes további eszköznél is (telefon, tablet, laptop, TV, HTPC, stb), ami ugyan azt a routert használja, esetleg letiltani a WiFi-t és kihúzni a többi kábelt a futamok idejére.
    • Tűzfal: szükség esetén tegyetek fel tűzfalat és tiltsatok le minden forgalmat a futamok idejére, ami nem nélkülözhetetlen a RaceRoom számára. Futamok idején a tűzfalat tegyétek game módba!
    • Vírusirtó: sok esetben maga a vírusírtó is okozhatja a gondot, sikertelen tesztek után a vírusirtó kikapcsolása, illetve uninstallálása után végezzetek el egy újabb tesztet és ellenőrizzétek le, történt-e javulás.
    • App-ok, kiegészítők: a szimulátorban integrált külső féltől származó plusz app-ok, HUD-ok, egyebek is okozhatnak különböző problémákat, ezekből minél kevesebbet használjunk, amit meg használunk, azt alaposan teszteljük le, hogy nem okoz-e teljesítmény, vagy egyéb problémákat..
    • Alacsony FPS: Alapvetően ha 60 alá esik bármikor is az FPS, az már problémát jelenthet, vegyétek lejjebb a grafikát, az autók láthatóságát, stb... A Steam-ben van beépített FPS mérő (Steam --> Beállítások --> Játékban), ezt kérjük használjátok és figyeljétek, hogy ha LAG-ot jeleznek a többiek, akkor mennyit mutat a számláló. (V-sync-et ki kell kapcsolni a méréshez)
    • Modem, Router: vannak modemek, routerek, melyekkel sok probléma szokott lenni, a T-Home ADSL net-hez adott D-Link DSL-360R típusú modeme például teljesen alkalmatlan az R3E multizáshoz. Javasolt típus a D-Link DSL-321B modem, ezzel a tapasztaltok szerint teljesen rendbe jön a multi. Érdemes a modemet lekorlátozni valamivel a rendelkezésre álló sávszélesség alá (7 Mbit esetén mondjuk 6-ra), így marad a hálózatban tartalék és a szinkron hibák is teljesen megszűnnek.
    • Driver: mindig a legfrissebb hivatalos driverek legyenek a gépeteken (VGA, Chipset, hálózati kártya, stb...)
    • Tuning: egyes esetekben a CPU/VGA húzása és a feszültség rossz beállítása is okozhat anomáliákat. Amennyiben LAG-ot észlelsz és a korábbi pontok nem segítenek, akkor állítsd vissza a géped gyári állapotra és nézd meg, tapasztalsz-e változást LAG terén játék közben.
    • Windows: ha az eddig felsoroltak sem segítenek, akkor a következő lépés a teljes operációs rendszer újratelepítése. (Windows által használt partíció teljes formázása majd az új Windows telepítése a legfrissebb driverekkel) Az operációs rendszert érdemes meghatározott időközönként (kb 6 hónap) újratelepíteni, hogy az esetlegesen bekerült a háttérben tevékenykedő, de kárt nem okozó programok (spyware, különféle böngésző kiegészítés,keresőmotor) ne "lassítsák" tovább a rendszerünket és kitudjuk használni azt teljes mértékben.
    • IP TV: akinek internet alapú a TV-je, annak esetleg érdemes utána járnia, hogy nincs-e rosszul konfigurálva a rendszer, a SetTopBox működése nincs-e negatív kihatással a ping-jére.
    • Szolgáltató: legutolsó lépésben keressétek fel a szolgáltatót ha a fenti lépések ellenére továbbra sem javult meg a ping tesztetek. Sok esetben a lakásba behúzott kábelek és csatlakozók cseréje is sokat segíthet, de ezt a munkát jobb a szolgáltató szakemberére bízni, illetve számos más további beállításhoz is csak ők férnek hozzá.



    Nagyon fontos, hogy aki LAG-ol, az a saját és a többiek versenyét is kockáztatja!!!
    Aki úgy érzi magáról, hogy LAG problémái vannak, az még jóval futam előtt jelezze ezt nekünk és mi igyekszünk segíteni megoldani a problémát, illetve futam előtt megnézzük, hogy fennáll még-e a gubanc.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 15. 21:21.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    88.151x-es ip kinek az ip ciime?
    Ez ha jól látom nem teljesen R3E specifikus. AC-re is ugyaniigy alkalmazható.
    Iigy viszont pl főoldali gyik-be is simán belinkelhető lenne.

  3. #3
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    88.151x-es ip kinek az ip ciime?
    Ez ha jól látom nem teljesen R3E specifikus. AC-re is ugyaniigy alkalmazható.
    Iigy viszont pl főoldali gyik-be is simán belinkelhető lenne.


    Direkt egy olyan Budapesti szerver IP-t választottam amit mindenki szabadon tud pingelni. Mivel a szerver egy neves hostingtól való ezért az ottani kapcsolat tuti jó én is teszteltem szval ha hibavan akkor azt user oldalról kell keresni.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Direkt egy olyan Budapesti szerver IP-t választottam amit mindenki szabadon tud pingelni. Mivel a szerver egy neves hostingtól való ezért az ottani kapcsolat tuti jó én is teszteltem szval ha hibavan akkor azt user oldalról kell keresni.
    Mindegy, csak mondjuk beiirtam volna hogy ésakkor most pingeljük meg az www.index.hu szervert, a 88.151-es ip ciim beiirásával. Iigy a pingelős dos ablakban is visszajelzést kap az illető hogy jól csinálja a dolgot.
    Plusz mondjuk a pingelésről egy képet, shotot beraknék.
    /me out

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Bekerült egy új pont, mert volt akinél pont ez okozta a problémát:

    Tuning: egyes esetekben a CPU/VGA húzása és a feszültség rossz beállítása is okozhat anomáliákat. Amennyiben LAG-t észlelsz és a korábbi pontok nem segítenek, akkor állítsd vissza a géped gyári állapotra és nézd meg, tapasztalsz-e változást LAG terén játék közben.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 02. 10. 20:37.

  6. #6
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Sziasztok!

    Mivel az utóbbi időkben állandóan panaszkodnak a többiek, hogy a magas a pingem és néha lag-golok, ezért a tegnapi teszt során csináltam magamnak egy saját kis ping tesztet. Minden egyes practise, quali és verseny előtt elindítottam a folyamatos ping tesztet a fent megadott szerver címre, majd az etap végén megnéztem a statisztikát. Nos az eredmény a következő: A gyakorlási fázis alatt a ping érték folyamatosan 15-25ms volt,
    nem volt kiugró érték. Az időmérők alatt szinte ugyanez volt a helyzet. Egyszer viszont amikor amikor mindenki a boxban várta az időmérő végét, na akkor felugrott 145ms-re. A versenyek esetében a rajtprocedúra alatt meg utána kb. 1-2 mp-ig szintén 145ms-ig felment, de utána visszaesett 25ms-re és stabilan ott is maradt. Tehát megint bebizonyosodott az, hogy 18-20fős szerver esetén, mikor sok autó van egymás mellett, a szerver vagy a hálózat nem tudja ezt kezelni, az én esetemben biztos. Ebből az is látszik, hogy nem a gépemmel vagy a routerrel van a probléma, hanem vagy az internet szolgáltatóval vagy a szerverrel vagy a R3E adatkezelésével. Sajnos én ezekre már nem vagyok nagy hatással, de ha valaki tartja a kapcsolatot a Sector3-as fejlesztőkkel, akkor erről a problémáról ejthetne pár szót, mert nem vagyok egyedül ezzel az esettel.
    Esetleg valakinek van ötlete, hogyan lehetne ezen javítani? Nekem egy T-Home-s DSL netem van 10M/0,5M sebességgel, ami stabilan jön is minden ellenőrzéskor, de nem tudom pl., hogy a 0,5M feltöltési sebesség elég-e ehhez a szimhez? Én úgy gondolom, mivel feltöltés esetén csak a saját autóm adatait kell elküldeni a szervernek, ezért annak elégnek kellene lennie és ilyen szempontból az teljesen mindegy, hogy hányan vannak a szerveren.

    Ha van valakinek jó ötlete, ne tartsa vissza!

    Üdv,

  7. #7
    Idézet Eredetileg Szalai Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Mivel az utóbbi időkben állandóan panaszkodnak a többiek, hogy a magas a pingem és néha lag-golok, ezért a tegnapi teszt során csináltam magamnak egy saját kis ping tesztet. Minden egyes practise, quali és verseny előtt elindítottam a folyamatos ping tesztet a fent megadott szerver címre, majd az etap végén megnéztem a statisztikát. Nos az eredmény a következő: A gyakorlási fázis alatt a ping érték folyamatosan 15-25ms volt,
    nem volt kiugró érték. Az időmérők alatt szinte ugyanez volt a helyzet. Egyszer viszont amikor amikor mindenki a boxban várta az időmérő végét, na akkor felugrott 145ms-re. A versenyek esetében a rajtprocedúra alatt meg utána kb. 1-2 mp-ig szintén 145ms-ig felment, de utána visszaesett 25ms-re és stabilan ott is maradt. Tehát megint bebizonyosodott az, hogy 18-20fős szerver esetén, mikor sok autó van egymás mellett, a szerver vagy a hálózat nem tudja ezt kezelni, az én esetemben biztos. Ebből az is látszik, hogy nem a gépemmel vagy a routerrel van a probléma, hanem vagy az internet szolgáltatóval vagy a szerverrel vagy a R3E adatkezelésével. Sajnos én ezekre már nem vagyok nagy hatással, de ha valaki tartja a kapcsolatot a Sector3-as fejlesztőkkel, akkor erről a problémáról ejthetne pár szót, mert nem vagyok egyedül ezzel az esettel.
    Esetleg valakinek van ötlete, hogyan lehetne ezen javítani? Nekem egy T-Home-s DSL netem van 10M/0,5M sebességgel, ami stabilan jön is minden ellenőrzéskor, de nem tudom pl., hogy a 0,5M feltöltési sebesség elég-e ehhez a szimhez? Én úgy gondolom, mivel feltöltés esetén csak a saját autóm adatait kell elküldeni a szervernek, ezért annak elégnek kellene lennie és ilyen szempontból az teljesen mindegy, hogy hányan vannak a szerveren.

    Ha van valakinek jó ötlete, ne tartsa vissza!

    Üdv,

    Én úgy hiszem, hogy a 0,5 M feltöltés az kevés, nem csak ide hanem ugy ámblokk 2016-ban bárhova Viszont egy érdekesség, hogy a lagos embereknek szinte mindnek T-Home a szolgáltatója.
    Nekem egy 100/50-es DIGI netem van de 1x sem fagytam ki 1x sem lagoltam 1x sem szakadt meg 1x sem nem töltött be stb stb...

  8. #8
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Én úgy hiszem, hogy a 0,5 M feltöltés az kevés, nem csak ide hanem ugy ámblokk 2016-ban bárhova Viszont egy érdekesség, hogy a lagos embereknek szinte mindnek T-Home a szolgáltatója.
    Nekem egy 100/50-es DIGI netem van de 1x sem fagytam ki 1x sem lagoltam 1x sem szakadt meg 1x sem nem töltött be stb stb...
    Gratulálok! Hidd el, hogy nekem sem és még sok másnak sem azért van ilyen net-je, mert ezt kértük, hanem mert egyszerűen csak ez van. Sajnos optikai a hálózat nem terem minden bokorban. Én azt értem, hogy a 0,5M nevetségesen kevés a te 50M-ádhoz képest, de pl. az AC tökéletesen működik vele. Egyáltalán láttál erre vonatkozó közleményt vagy minimális hálózati követelményt a Sector3-tól?

  9. #9
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Nekem is Tré - home van, igaz hogy optikai 20/10MB de soha nem volt ping gondom. Az első kifagyásom tegnap volt. Szerintem itt igen erős multiplayer játék baj van! Nekem olyan 23-27 között van a pingem stabilan.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  10. #10
    Sebestyén Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 12. 22.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    498
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Én úgy hiszem, hogy a 0,5 M feltöltés az kevés, nem csak ide hanem ugy ámblokk 2016-ban bárhova Viszont egy érdekesség, hogy a lagos embereknek szinte mindnek T-Home a szolgáltatója.
    Nekem egy 100/50-es DIGI netem van de 1x sem fagytam ki 1x sem lagoltam 1x sem szakadt meg 1x sem nem töltött be stb stb...
    Nekem is 0,5 mega a feltöltésem, bár én mondjuk UPC-s vagyok. Sajnos az albival kaptuk ezt a szart is. Viszonr nálam nincsenek ping problémák. Bár mondjuk lehet az is hozzá tartozik, hogy Székesfehérváron elég jó a hálózat.

  11. #11
    Korábban random módon adódott nálam LAG probléma,bár inkább csak idén év elején (a tavalyi bajnokság során nem jelezte senki). Eluntam a dolgot és a ház belső hálózatát kicsit átalakítottam (új elosztó + a modemhez külön kábel behúzva, hogy az oda érkező jel ne is keveredjen a TV-khez menővel (UPC-s net van 120/30MB/sec, ami gyakorlatban stabil 90/10MB/sec). Ezután a pintgeszteken egyértelműen stabilabb és jobb eredményeket kaptam, iracing-ben is jobb értékeket kaptam, mint korábban. AC-val sosem volt gondom előtte sem. Raceroom esetében azóta nem volt egyértelmű LAG-om és remélem így is marad. A Hockenheim-i LAG-teszt alapján viszont sejthető, hogy egy-két LAG-oló versenyző rendesen bekavar másoknak is. Ami bosszantó, főként az ő szempontjukból, hgy nem rossz az ő kapcsolatuk, csak nem tökéletes.
    Amit még én minden Raceroom indulás előtt megcsinálok: gép újraindít, utána vírusirtó lekapcsol (mindenféle automatikus Win frissítés alapból le van tiltva), torrent lelő és nyomok egy pingtesztet mielőtt belépnék. Így általában 15-30 ms (Grade=A) értékelést kapok, a különbség feltételezhetően a hálózati terheltségből adódik, amire nincs ráhatásom. Valószínűleg felesleges is írnom, de ezeket mindenkinek érdemes lenne elkövetnie, akinél fel szokott lépni LAG. Így ők is tisztábban látják saját kapcsolatuk milyenségét.

  12. #12
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg Kresp írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is 0,5 mega a feltöltésem, bár én mondjuk UPC-s vagyok. Sajnos az albival kaptuk ezt a szart is. Viszonr nálam nincsenek ping problémák. Bár mondjuk lehet az is hozzá tartozik, hogy Székesfehérváron elég jó a hálózat.
    És a letöltési sebességed mekkora?

  13. #13
    Idézet Eredetileg Szalai Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Hidd el, hogy nekem sem és még sok másnak sem azért van ilyen net-je, mert ezt kértük, hanem mert egyszerűen csak ez van.


    Nem mondod...

    Hihetetlen, hogy próbálok segíteni valamivel és jön rá ez az arrogáns válasz
    Utoljára módosította: pRoject; 2016. 03. 08. 20:34.

  14. #14
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Korábban random módon adódott nálam LAG probléma,bár inkább csak idén év elején (a tavalyi bajnokság során nem jelezte senki). Eluntam a dolgot és a ház belső hálózatát kicsit átalakítottam (új elosztó + a modemhez külön kábel behúzva, hogy az oda érkező jel ne is keveredjen a TV-khez menővel (UPC-s net van 120/30MB/sec, ami gyakorlatban stabil 90/10MB/sec). Ezután a pintgeszteken egyértelműen stabilabb és jobb eredményeket kaptam, iracing-ben is jobb értékeket kaptam, mint korábban. AC-val sosem volt gondom előtte sem. Raceroom esetében azóta nem volt egyértelmű LAG-om és remélem így is marad.
    Nagyon fontos, hogy nem véletlenszerű Lag-ról van szó, ami mondjuk hálózati problémára utalna, hanem konkrétan csak a rajtnál van gond, ha sokan állnak a rácson vagy pl. a lag teszt esetében, mikor egymás hegyén hatán vannak az autók.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Amit még én minden Raceroom indulás előtt megcsinálok: gép újraindít, utána vírusirtó lekapcsol (mindenféle automatikus Win frissítés alapból le van tiltva), torrent lelő és nyomok egy pingtesztet mielőtt belépnék. Így általában 15-30 ms (Grade=A) értékelést kapok, a különbség feltételezhetően a hálózati terheltségből adódik, amire nincs ráhatásom. Valószínűleg felesleges is írnom, de ezeket mindenkinek érdemes lenne elkövetnie, akinél fel szokott lépni LAG. Így ők is tisztábban látják saját kapcsolatuk milyenségét.
    Ezeket én is mind megcsinálom, nem kérdés. De nem itt lesz a gond.

  15. #15
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Nem mondod...

    Hihetetlen, hogy próbálok segíteni valamivel és jön rá ez az arrogáns válasz
    Dehogy arrogáns! Azért raktam oda a -t.

  16. #16
    Én korábban azt olvastam a S3 dev fórumán, hogy ezeket a ping értékeket nem is a szerveren keresztül méri, hanem a géped úgymond "közvetlenül" pingeli a többi klienst, tehát igazából szerintem ez nem is egy teljesen megbízható metódus valakinek a kitiltására. Tehát teszem azt nekem UPC-s nettel lehet tovább tart pingelni közvetlenül egy T-Online user-t, mint amennyi idő alatt a szerveren keresztül kommunikálnak a gépeink. Ebből a szempontból szerintem az a fontos kérdés, hogy maga a multi is p2p alapján működik (mondjuk nyilván nem, hiszen akkor eleve nem kéne dedikált szerver), vagy csak a pingelés? Mert előbbi esetben a mért értékek relevánsak, utóbbi esetben viszont kevésbé.

  17. #17
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én korábban azt olvastam a S3 dev fórumán, hogy ezeket a ping értékeket nem is a szerveren keresztül méri, hanem a géped úgymond "közvetlenül" pingeli a többi klienst, tehát igazából szerintem ez nem is egy teljesen megbízható metódus valakinek a kitiltására. Tehát teszem azt nekem UPC-s nettel lehet tovább tart pingelni közvetlenül egy T-Online user-t, mint amennyi idő alatt a szerveren keresztül kommunikálnak a gépeink. Ebből a szempontból szerintem az a fontos kérdés, hogy maga a multi is p2p alapján működik (mondjuk nyilván nem, hiszen akkor eleve nem kéne dedikált szerver), vagy csak a pingelés? Mert előbbi esetben a mért értékek relevánsak, utóbbi esetben viszont kevésbé.
    Csak akkor kerül p2p módba, ha közel kerülsz a előtted/mögötted lévőhöz. Ez azért van így mert ilyenkor több kommunikáció zajlik a versenyzők között (pontosabb precízebb szimulációs adatok). Ha nő a távolság már nem p2p módban zajlik a kommunikáció, és nem is megy akkora adatforgalom egymás között. Ezt láthatod a nevek után, vagy kinn a p2p vagy nincs. Hétfőn páran ezt próbálták besaccolni, hogy mennyi az a távolság aminél átvált. Az már egy érdekes kérdés, hogy ezeket a "váltásokat" mennyire stabilan kezeli a játék.

  18. #18
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Szalai Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon fontos, hogy nem véletlenszerű Lag-ról van szó, ami mondjuk hálózati problémára utalna, hanem konkrétan csak a rajtnál van gond, ha sokan állnak a rácson vagy pl. a lag teszt esetében, mikor egymás hegyén hatán vannak az autók.

    Ezeket én is mind megcsinálom, nem kérdés. De nem itt lesz a gond.
    Ugyanezzel a szolgáltatóval, ugyanezzel a sávszélességgel már nekem is meggyűlt a bajom. Hiába mérettem ki 4x, hogy valami nem stimmel: szakadozik, néha az egekbe felmennek a pingek, néha csak random módon... Nem számít. Ők azt nyújtják, amit a szerződésben vállaltak, azt a 2015-16-ban nevetséges minimum értéket. Pedig nem is lett volna ilyen sávszélesség igényem, nem szimezésre használtam, egyszerűen, ha letöltöttem egy e-mailt mondjuk 2Mb csatolmánnyal az megölte a feltöltést. A bankkártyaterminálok nem tudták elküldeni azt a néhány byte-nyi adatot közben és nem lehetett fizetni.
    Szóval szerintem itt a hiba nem a te készülékedben van, hanem annyi adatot kell letölteni egy zsúfoltabb helyzetben (pl. a rajt), hogy a saját pozíciódat már nem tudja feltölteni időben.

  19. #19
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyanezzel a szolgáltatóval, ugyanezzel a sávszélességgel már nekem is meggyűlt a bajom. Hiába mérettem ki 4x, hogy valami nem stimmel: szakadozik, néha az egekbe felmennek a pingek, néha csak random módon... Nem számít. Ők azt nyújtják, amit a szerződésben vállaltak, azt a 2015-16-ban nevetséges minimum értéket. Pedig nem is lett volna ilyen sávszélesség igényem, nem szimezésre használtam, egyszerűen, ha letöltöttem egy e-mailt mondjuk 2Mb csatolmánnyal az megölte a feltöltést. A bankkártyaterminálok nem tudták elküldeni azt a néhány byte-nyi adatot közben és nem lehetett fizetni.
    Szóval szerintem itt a hiba nem a te készülékedben van, hanem annyi adatot kell letölteni egy zsúfoltabb helyzetben (pl. a rajt), hogy a saját pozíciódat már nem tudja feltölteni időben.
    Köszi az infót! Nem bíztató...

  20. #20
    Tegnapi Monzai futamon elméletben kiszűrtük mi okozza nálunk a lagot , próba futamon hétfőn minden a kettőnk változatlan teknikával ment t-onlinos ZTE ZXV H201L (modemes router) volt.Első futamon mind kettőnknél káosz volt, de valamiért megjavult később. Tegnap én kötöttem be egy D link modemet és egy Netgear routert és azzal mentem , nekem hibátlan volt ,sajnos öcsi az beszívta ,de nála még mindig maradt a t-onlinos fos. Most megvettem a D-link modemet és egyből azzal megyek fel netre nincs is közte router sem, köv versenyen öcsinél is leteszteljük ezt a dolgot ,de szerintem ez volt a baj.

  21. #21
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg Lengyel Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnapi Monzai futamon elméletben kiszűrtük mi okozza nálunk a lagot , próba futamon hétfőn minden a kettőnk változatlan teknikával ment t-onlinos ZTE ZXV H201L (modemes router) volt.Első futamon mind kettőnknél káosz volt, de valamiért megjavult később. Tegnap én kötöttem be egy D link modemet és egy Netgear routert és azzal mentem , nekem hibátlan volt ,sajnos öcsi az beszívta ,de nála még mindig maradt a t-onlinos fos. Most megvettem a D-link modemet és egyből azzal megyek fel netre nincs is közte router sem, köv versenyen öcsinél is leteszteljük ezt a dolgot ,de szerintem ez volt a baj.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  22. #22
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Lengyel Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnapi Monzai futamon elméletben kiszűrtük mi okozza nálunk a lagot , próba futamon hétfőn minden a kettőnk változatlan teknikával ment t-onlinos ZTE ZXV H201L (modemes router) volt.Első futamon mind kettőnknél káosz volt, de valamiért megjavult később. Tegnap én kötöttem be egy D link modemet és egy Netgear routert és azzal mentem , nekem hibátlan volt ,sajnos öcsi az beszívta ,de nála még mindig maradt a t-onlinos fos. Most megvettem a D-link modemet és egyből azzal megyek fel netre nincs is közte router sem, köv versenyen öcsinél is leteszteljük ezt a dolgot ,de szerintem ez volt a baj.
    Remek, majd gyertek FUN futamra tesztelni

  23. #23
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg Lengyel Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnapi Monzai futamon elméletben kiszűrtük mi okozza nálunk a lagot , próba futamon hétfőn minden a kettőnk változatlan teknikával ment t-onlinos ZTE ZXV H201L (modemes router) volt.Első futamon mind kettőnknél káosz volt, de valamiért megjavult később. Tegnap én kötöttem be egy D link modemet és egy Netgear routert és azzal mentem , nekem hibátlan volt ,sajnos öcsi az beszívta ,de nála még mindig maradt a t-onlinos fos. Most megvettem a D-link modemet és egyből azzal megyek fel netre nincs is közte router sem, köv versenyen öcsinél is leteszteljük ezt a dolgot ,de szerintem ez volt a baj.
    Mi a D-link modem tipusa?

  24. #24
    Szalai Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 26.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg Lengyel Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnapi Monzai futamon elméletben kiszűrtük mi okozza nálunk a lagot , próba futamon hétfőn minden a kettőnk változatlan teknikával ment t-onlinos ZTE ZXV H201L (modemes router) volt.Első futamon mind kettőnknél káosz volt, de valamiért megjavult később. Tegnap én kötöttem be egy D link modemet és egy Netgear routert és azzal mentem , nekem hibátlan volt ,sajnos öcsi az beszívta ,de nála még mindig maradt a t-onlinos fos. Most megvettem a D-link modemet és egyből azzal megyek fel netre nincs is közte router sem, köv versenyen öcsinél is leteszteljük ezt a dolgot ,de szerintem ez volt a baj.
    Nekem is ZTE ZXV H201L modemes routerem van basszus! Neked milyen sávszélességed van? Egyeztetnem kell a szolgáltatóval, ha le akarom cserélni?

  25. #25
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Szalai Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is ZTE ZXV H201L modemes routerem van basszus! Neked milyen sávszélességed van? Egyeztetnem kell a szolgáltatóval, ha le akarom cserélni?
    Nem. Ha telekomos vagy akkor annyi kikötés van hogy Annex B szabványú modem kell.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •