Oldal: 3 / 14 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (327 összesen)
  1. #51
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    ok, rájöttem közben, csak azokat az értékeket ne látná az ember, hogy is nézne ki igazából egy 7,0-ás kerékdőlés ...
    Lehet csak épp egy gödörben állt éppen a verda a pit-ben. Nézd meg más pályán is, mit mutat...

  2. #52
    Nekem a legnagyobb problémám a viszonylag késő órára tett rajt. Ezért is indulok olyan ritkán. Hajnal fél ötkor kelek egész héten. A fél kilencet amúgy sem értem. Aki pl délután dolgozik az úgysem végez addigra. Aki délelőtt az még túlórával is max hatig. Ez legfeljebb annak jön be igazán, aki nem dolgozik és éjszakai bagoly. legalább egy órával előbbre lehetne hozni.


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  3. #53
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Üdv. Mindenkinek!

    Amivel szerintem kicsit lehetne tuningolni 1-1 szezont, az a versenynaptar kibovitese, azaz, tobb verseny, hosszabb szezon. Illetve csak szemelyes velemenyem, de a palyak az evek soran tul unalmasak sokszor, pedig mar AC-hoz is van egy halom jo track (itt ugye nem a mostansag szarnyat bontogato AC GT3-ra gondolok csak,hanem az elmult evek HTCM-eire is). En peldaul iRacinggel imadtam Interlagost, Secat, Indianapolist, COTA-t, Road America,-Atlanta, Suzuka, stb, es mivel gyari palya kinalata eleg szukos,siman elferne par ilyen helyszin is a naptarba. Vagy lehet csak en unom mar a "klasszikusokat",mint Monza, Hungaroring es meg sorolhatnam. Ja,ami a legfontosabb, ez nem kritika,csak felvetes,hatha mas is igy gondolja,nem csak en
    Ime egy link,amit sokan ugyis ismertek:http://assettocorsa.club/en/tracks.html

  4. #54
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Szabó Zsolt Cogita írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a legnagyobb problémám a viszonylag késő órára tett rajt. Ezért is indulok olyan ritkán. Hajnal fél ötkor kelek egész héten. A fél kilencet amúgy sem értem. Aki pl délután dolgozik az úgysem végez addigra. Aki délelőtt az még túlórával is max hatig. Ez legfeljebb annak jön be igazán, aki nem dolgozik és éjszakai bagoly. legalább egy órával előbbre lehetne hozni.


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  5. #55
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Szabó Zsolt Cogita írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem a legnagyobb problémám a viszonylag késő órára tett rajt. Ezért is indulok olyan ritkán. Hajnal fél ötkor kelek egész héten. A fél kilencet amúgy sem értem. Aki pl délután dolgozik az úgysem végez addigra. Aki délelőtt az még túlórával is max hatig. Ez legfeljebb annak jön be igazán, aki nem dolgozik és éjszakai bagoly. legalább egy órával előbbre lehetne hozni.l
    Ez mindig nehéz kérdés, és állandó probléma, hogy a lehető legtöbb tagunk időbeosztásához alkalmazkodni tudjunk. Nem szabad elfelejteni, hogy hétvégén sokan elutaznak, vagy családi/egyéb programon vannak és nekik is haza kell tudniuk érni aznap este a futamig. Nyilván sokan vannak olyanok is, akik másnap korán kelnek, így nem egyszerű a képlet.

    Viszont talán a korán kelők két hetente egyszer kibírják, hogy kevesebbet alszanak, azért cserébe, hogy a futamra mindenki időben hazaérjen és többen tudjanak részt venni az aznapi versenyen. Ettől függetlenül persze minimális módosításról lehet szó a kezdési időpontot illetően.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 01. 09. 18:37.

  6. #56
    Tiszteletben tartom a véleményed, de azért egy szavazást talán ez is megérne.


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  7. #57
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Szabó Zsolt Cogita írta Hozzászólás megtekintése
    Ez legfeljebb annak jön be igazán, aki nem dolgozik és éjszakai bagoly.
    Vagy azoknak, akik csak a gyerek(ek) lefektetése után van esélye géphez ülni...

  8. #58
    Nem akartam megbántani senkit. Csak ötletelek. Én szavaztatnám.


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  9. #59
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Szabó Zsolt Cogita írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akartam megbántani senkit. Csak ötletelek. Én szavaztatnám.
    És ha megszavazzák és ezáltal néhányan nem fognak tudni elindulni, az neked jó??? Csak azért, mert egy hónapban kétszer kevesebbet tudsz aludni a megszokottnál???

  10. #60
    felejtsétek el


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  11. #61
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Az véleményem pontokba szedve:

    Autók: Mindenképpen használjuk a DP3 autóit. Egyelőre mindenki egyet válasszon, de ha jön egy update, akkor át lehessen ülni egy másikba. Ha még egy update, akkor a harmadikba. Pl. a nyári bajnokságban még remekül tudtam menni a Nissannal, mert a kanyarokban borotvaélen áttáncoltam, az egyenesben pedig verhetetlen volt. Az update során ez gyökeresen megváltozott. A kanyarokban végig dolgozni kellett (mint pl. a McLarennel), az egyenesben meg veszített a sebességéből. Már egyáltalán nem feküdt a stílusomnak, így magamhoz képest is lassultam.

    Pályák: a jó minőségű addon pályák jöhetnek, de csak olyanok, amelyeneken a valóságban is zajlanak GT versenyek. (Blackwood nem ilyen.) Én is vadászok, megígérem. Pl. a Salzburgring szerintem nagyon jó, bár ott a nagy tempó és a rövid pálya miatt elég eseménydús versenyeket lehetne lebonyolítani... A Nordschleifét nagyon nem támogatom, mert rengeteget kell rá gyakorolni, a falak pedig nagyon közel vannak. Zandvoort véleményem szerint borzalmas, de Barcelona sem a szívem csücske...

    Gumikopás: nekem rengeteget ront a vezetési élményből, hogy 200%-os kopás és a 98%-os tapadás miatt a futam nagy része "korcsolyázásból" áll. A több boxkiállást viszont azért támogatom, mert ennek során lehet "kalapáltatni", ezt pedig én - mint kezdő - gyakran meg is tettem. A több boxkiállást inkább a fogyasztás növelésével lehetne megoldani megítélésem szerint, vagy tényleg bevezetni egy kötelezőt.

    A futamok hossza: nekem sok a másfél óra. A szabadedzéssel, időméréssel és a replay nézegetésével három óráig tart egy hétvége. Ahogy valaki írta, a helyezések általában egy óra alatt eldőlnek, az utolsó fél óra nem sokat ad hozzá. (A valóságban a sprint jellegű GT versenyek egyórásak.) Ráadásul a kormányoknak nem tesz jót, ha ennyi ideig nyüstöljük őket.
    Az utolsó bekezdéseddel szerintem a 2 kerékcserések nem fognak azonosulni, mert nekik ott kezdődik a showtime. 1órás futamnak azért nincs értelme, mert mindenki kimenne féltávon cserélni aztán go, pont 0 taktika lenne.
    Ami sprint verseny az olyan mint a wtcc hogy nincs kerékcsere csak tolod mint a marha.
    Verseny után meg ne nézz replay-t hanem kapcsold ki a gépet és aludj.
    Óvni ráérsz jó pár napig.

  12. #62
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg abypeti írta Hozzászólás megtekintése
    Én eddig sem értettem(csak mivel nem versenyeztem, nem jegyeztem meg), hogy mi értelme olyan magas kopással menni. Sztem full irreális, hogy softtal nem tudsz egyetlen gyorskört sem futni. Feljebb lehet rakni esetleg a kopást, de akkor mindenképp úgy, hogy legalább 1 gyorskör beleférjen a softtal. Értem én, hogy a taktika miatt lett feltolva a kopásarány, de én inkább a fogyasztást raknám 200%-osra pl., és akkor ígyis-úgyis muszáj lesz kiállni. Akkor meg már kereket is kell cserélni, mert annyit nem buksz(sőt, ha jól emlékszem, a tankolás alatt a kerekeket ki is cserélik).
    A gumikopás azért lett 200%-ra emelve az előző szezonban, hogy a medium és a hard gumi és életképes alternatíva legyen a futamokon. A Soft gumi teljesen felejtős 100%-os kopással is, mivel futamon akkor sem fogja senki sem használni... csak időmérős gumiszettet meg teljesen értelmetlen tartani.

  13. #63
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A gumikopás azért lett 200%-ra emelve az előző szezonban, hogy a medium és a hard gumi és életképes alternatíva legyen a futamokon. A Soft gumi teljesen felejtős 100%-os kopással is, mivel futamon akkor sem fogja senki sem használni... csak időmérős gumiszettet meg teljesen értelmetlen tartani.


    Szerintem időmérős gumiszettet teljesen jó dolog tartani mivel így az időmérőn a soft-gumival lehetne gyors köröket futni a többi két alternatíva megmaradna futamra. Plusz egy kis változatosság is lenne mivel a soft gumival egy picit azért máshogy kell vezetni talán ez is befolyásolná az eredményt és még a realitáshoz is közelebb lennénk.

    Szóval szerintem a soft gumit meglehetne hagyni mindenképp, időmérőn ezt használná mindenki a versenyre meg úgysem rakja fel senki sem

  14. #64
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A gumikopás azért lett 200%-ra emelve az előző szezonban, hogy a medium és a hard gumi és életképes alternatíva legyen a futamokon. A Soft gumi teljesen felejtős 100%-os kopással is, mivel futamon akkor sem fogja senki sem használni... csak időmérős gumiszettet meg teljesen értelmetlen tartani.
    Igen, de ahogy mondtad, softot úgyse rak fel senki versenyen. Tehát a med és a hard megmarad. Inkább azért van értelme, hogy a hard is alternatíva legyen. Ami jogos. Csak szerintem picit életszerűbb, ha legalább időmérőn lehetne a softot használni, plusz ahogy írták is, másképp kell vezetni softtal, és másképp meddel. De ez csak az én véleményem

  15. #65
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem időmérős gumiszettet teljesen jó dolog tartani mivel így az időmérőn a soft-gumival lehetne gyors köröket futni a többi két alternatíva megmaradna futamra. Plusz egy kis változatosság is lenne mivel a soft gumival egy picit azért máshogy kell vezetni talán ez is befolyásolná az eredményt és még a realitáshoz is közelebb lennénk.

    Szóval szerintem a soft gumit meglehetne hagyni mindenképp, időmérőn ezt használná mindenki a versenyre meg úgysem rakja fel senki sem
    Tök értelmetlen.
    Prekvalon mindenki 2 héten keresztül hajtja ezerrel a Soft gumit, hogy bekerüljön "A" szerverre, aztán időmérőn is Soft-tal megy... ami a felkészülés a semmire, mivel futamon meg senki se fog Soft gumit használni. Minek gyakoroljuk és készüljön fel olyan körülményekre, aminek az ég világon semmi köze a futamhoz? Én ebbe csak az időpazarlást és a balesetveszélyt látom... azzal a gumival kéne gyakorolni és tapasztalatot szerezni a felkészülés során, amit a futamon is használni fogunk, de ha a Soft-ot engedélyezzük, akkor erre semmi esély.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 01. 11. 14:03.

  16. #66
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tök értelmetlen.
    Prekvalon mindenki 2 héten keresztül hajtja ezerrel a Soft gumit, hogy bekerüljön "A" szerverre, aztán időmérőn is Soft-tal megy... ami a felkészülés a semmire, mivel futamon meg senki se fog Soft gumit használni. Minek gyakoroljuk és készüljön fel olyan körülményekre, aminek az ég világon semmi köze a futamhoz? Én ebbe csak az időpazarlást és a balesetveszélyt látom... azzal a gumival kéne gyakorolni és tapasztalatot szerezni a felkészülés során, amit a futamon is használni fogunk, de ha a Soft-ot engedélyezzük, akkor erre semmi esély.
    Szerintem viszont egy kis reális zamatot adna az egesznek, nagyon kiraly lenne

  17. #67
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem viszont egy kis reális zamatot adna az egesznek, nagyon kiraly lenne
    Ennek bevezetése megnövelné a felkészüléshez szükséges időt, tágítaná a szakadékot azok között akinek sok és akiknek kevés ideje van gyakorolni, illetve növelné a balesetek kockázatát a futamon.
    Nem mellesleg, annyira nem vagyok képben, de szerintem elég kevés olyan ma futó sorozat van, ahol van egy külön keverék, amit csak időmérőn használnak, de futamon soha...

  18. #68
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Ha pályákat szeretnétek ajánlani akkor ezt az oldalt mindenképp érdemes megnézni: http://assettocorsa.club/en/tracks.html
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  19. #69
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ennek bevezetése megnövelné a felkészüléshez szükséges időt, tágítaná a szakadékot azok között akinek sok és akiknek kevés ideje van gyakorolni, illetve növelné a balesetek kockázatát a futamon.
    Nem mellesleg, annyira nem vagyok képben, de szerintem elég kevés olyan ma futó sorozat van, ahol van egy külön keverék, amit csak időmérőn használnak, de futamon soha...


    A versenyen pont, hogy a nehezebben vezethető keverékek állnak rendelkezésre így a felkészülésben szerintem olyan óriási különbségek nem lennének, és pl, hogy ne menjünk messzire akkor itt a Forma 1 ahol van egy extra puha szett kimondottan időmérőre

    És azt nem mondtam ,hogy a futamon ne lehessen használni a puha gumit, megmaradhatna az opciónak csak nem biztos, hogy van értelme azzal rajtolni, viszont ha történik egy versenybaleset amiért a versenyzőnek ki kell állnia az utolsó körökben akkor a puha gumi pont alkalmas erre, hogy ezzel térjen vissza a pályára.

    Én látom ebben a logikát nemtudom te miért nem :P

  20. #70
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    A versenyen pont, hogy a nehezebben vezethető keverékek állnak rendelkezésre így a felkészülésben szerintem olyan óriási különbségek nem lennének,
    De, mivel mindenki csak a Soft-tal készülnie és azzal hajkurásznál a köridőket a prekvalon. Az mezőnynek csak kis része hajtaná emellett a medium-ot is gyakorlás céljából, így a futamra a mezőny jó része felkészületlenül érkezne.

    és pl, hogy ne menjünk messzire akkor itt a Forma 1 ahol van egy extra puha szett kimondottan időmérőre
    Amit aztán a futamon is használniuk kell.

    És azt nem mondtam ,hogy a futamon ne lehessen használni a puha gumit, megmaradhatna az opciónak csak nem biztos, hogy van értelme azzal rajtolni, viszont ha történik egy versenybaleset amiért a versenyzőnek ki kell állnia az utolsó körökben akkor a puha gumi pont alkalmas erre, hogy ezzel térjen vissza a pályára.
    Tekintve, hogy a Soft gumi 4 körig életképes, így ez a példa csak elég extrém és ritka esetben állja meg a helyét....

  21. #71
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De, mivel mindenki csak a Soft-tal készülnie és azzal hajkurásznál a köridőket a prekvalon. Az mezőnynek csak kis része hajtaná emellett a medium-ot is gyakorlás céljából, így a futamra a mezőny jó része felkészületlenül érkezne.


    Amit aztán a futamon is használniuk kell.


    Tekintve, hogy a Soft gumi 4 körig életképes, így ez a példa csak elég extrém és ritka esetben állja meg a helyét....


    Úgy látom megint szólnom kell Vincent-nek

  22. #72
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Azt lehet tudni, hogy a bajnokság melyik napokon lesznek a versenyek? Vagy ez is később lesz eldöntve?

  23. #73
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Azt lehet tudni, hogy a bajnokság melyik napokon lesznek a versenyek? Vagy ez is később lesz eldöntve?
    Kéthetente vasárnap esténként. Pontos kezdés dátum még tervezés alatt.

    ---------------

    Előző tesztfutam eredménye: GT3 - Imola - 01.10
    Következő tesztfutam: GT3 - Nürburgring - 01.17
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 01. 11. 21:02.

  24. #74
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kéthetente vasárnap esténként. Pontos kezdés dátum még tervezés alatt.
    Egy másik magyar liga is kéthetente Vasárnap este indít GT3-as bajnokságot. Versenynaptár kiírásánál esetleg figyelembe tudnátok venni, hogy pont ne üsse egymást a két bajnokság. Köszi!

  25. #75
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg KennyMkI írta Hozzászólás megtekintése
    Egy másik magyar liga is kéthetente Vasárnap este indít GT3-as bajnokságot. Versenynaptár kiírásánál esetleg figyelembe tudnátok venni, hogy pont ne üsse egymást a két bajnokság. Köszi!
    Tudunk róla, volt is közöttük egy megállapodás e tekintetben, amit ők egyoldalúan felmondtak, és nem sikerült ez ügyben újra megállapodnunk egymással. Félreértés ne essék, továbbra is baráti a viszony a két társaság között, de nekünk is vannak saját szempontjaink, így nem tudjuk biztosan garantálni, hogy nem lesz ütközés, így lehet pár versenyző majd választásra kényszerül. De azért majd igyekszünk...

Oldal: 3 / 14 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •