Oldal: 2 / 14 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (327 összesen)
  1. #26
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Tömören:
    autó : 1 autó, csak update alkalmával lehessen váltani
    gumik : futamonként két fajta kötelező használata, 1x kopással
    futam hossza : 1 - 1,5 óra, lehetne hetente, akár 12 futam
    pályák : csak a feltűnően rosszakat ne
    büntetések : ha a PitlaneApp tudja az x-vágás/BUÁ-t, akkor használjuk
    futamok időpontját meg kéne szavaztatni, a mostani szerint én hétfőnként zombi voltam

  2. #27
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Üzenetek
    416
    - Mindenképpen 1 autót lehessen választani. Igazából lassan túl sok lesz, mind eltérő karakterisztikájú, meg lehet találni a vezetési stílusnak megfelelőt, akármi jön még ezekhez azt egyenlőre mellőzni kell. Különböző karakterisztikájú pályákon speciel én ugyanazzal az autóval tudom a legtöbbet kihozni magamból. Akármilyen update változás jött ki mindig ugyanabban éreztem magam kényelmesen.
    - Ha van jó Pit alkalmazás használjuk + akkor fogyasztáson is lehetne emelni hogy 2szer is ki kelljen állni.
    - Futam hossza 90 perc legyen, én nem feltétlen a Nord-ot raknám be a leghosszabb futamra.
    - Gyári pályákat használjuk, addon - ok közül nekem csak a Red Bull Ring tetszett (és készül a gyári változat hallelujah)
    - Büntetési rendszer szerintem bevált. (Már bocsánat de mindig pár emberrel, ugyanaz a probléma van folyamatosan.)
    - Sérülést én személy szerint még lentebb venném mondjuk 50%-ra, míg ilyen idétlen az ütközési modell.
    - Soft guminak 200%-os kopás mellett semmi értelme. (30-al kell végigporoszkálni a felvezető kört és utána sem bírja ki az időmérős kört)
    - Futam időpontja szerintem jó. Péntek, szombat este mindenkinek elfoglaltabb (egyéni vélemény) a többi napon pedig ugyanaz a probléma = csipásabb reggel.

  3. #28
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Mint versenyző, amire én voksolnék:
    autó : 1 autó (ha nagyon felborulnak az erőviszonyok akkor szavazással csere, de amúgy az a 2-3 tized változás nem tesz senkit se a mezőny végéről az elejére és vicaverza)
    gumik : futamonként két fajta kötelező használata, de okosan kitalálva: ne 1 kör soft és 39 medium. Sőt jobban belegondolva nem tudom hogy van-e szerver oldalról app, de egy pit window mellett ez kiküszöbölhető lenne.
    futam hossza : 1,5 óra max, de igazából nagyon jó lenne ha 10re végeznénk így is és nem 22.40 lenne..
    pályák : nem éreztem nagy bajokat Blackwoodon kívül az Add-on pályákkal. Szerintem jöjjenek a jók!

  4. #29
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Szerintem:

    Versenyek nekem így 2 hetente voltak a legjobbak, így is valamikor utolsó nap tudtam csak pq-ni, hetente való indulás nálam lehetetlen.
    Verseny időpontja szerintem tökéletes, előrébb semmi esetre sem raknám másik napra meg pláne nem mivel a vasárnapi zárvatartás miatt többen vagyunk otthon mint előtte, másik napon meg ugyan úgy szívás, sőt akkor még később kell kezdeni 9-kor az egész procedúrát, a futamok lehetnek hosszabbak, a minimum 90 percet meghagynám, de inkább 95-re tenném, mert tapasztalat szerint, pont így a végére fogy el nagyon az 1 kiállás, viszont ez az 5 perc(2kör) miatt nem fognak sokan áttérni 1-ről 2 kiállásra, viszont ez ad egy kis plusz esélyt a 2 kiállásosoknak, ez is egy plusz variáns, de lehetne 1-2 120perces vagy 180perces is, mondjuk nem biztos hogy Nordot raknám olyan hosszúra, oda inkább 2 rövidebbet tennék fordított rajtsorrendben.
    Pályákból lehet add on is, RedBull Ring nagyon jó volt, nem is értem, ha van ilyen szintű add on akkor miért csinálnak belőle gyárit, amikor van millió pálya amit meg lehetne csinálni, és nem ilyen fosokat mint pl Zandvoort szórakozni, hanem olyannal amin normális versenyt lehet futni.
    Autóválasztásnál támogatom, hogy 1 szezon 1 kocsi felállást.
    Gumik/box: 1 kiállás kötelező, az hogy mindegyik gumit kelljen használni, azt le kellene tesztelni, hogy mennyi értelme van, hoz-e annyi pluszt a versenybe, hogy érdemes legyen vele foglalkozni szervezői oldalról az ellenőrzés végett.

    Büntetések: A boxba való bemenetelt kellene valahogy megoldani hogy ne lehessen 1000-el, a büntetős vágásnéző app-ot én kihagynám, még nem volt olyan ami rendesen működött volna, és szerintem soha nem is lesz, mert az esetek jó részénél nincs olyan hogy fekete vagy fehér, ezért maradnék a bejelentésnél.

    DP3 jöhet csak még meg kell vennem...

  5. #30
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem:

    Büntetések: A boxba való bemenetelt kellene valahogy megoldani hogy ne lehessen 1000-el, a büntetős vágásnéző app-ot én kihagynám, még nem volt olyan ami rendesen működött volna, és szerintem soha nem is lesz, mert az esetek jó részénél nincs olyan hogy fekete vagy fehér, ezért maradnék a bejelentésnél.

    DP3 jöhet csak még meg kell vennem...
    Nem tudom, hogy próbáltad-e a pitlane penalty appot?! ha nem akkor ki kéne próbálnod, sokkal jobb mint a bejelentgetős dolog. Rendesen kezeli a vágásokat, szélesítéseket, minden szarért nem ad. Boxbejáratnál is egy 5s stop and go-t ad az adott boxkiállásnál, ha túlléped a sebességet. Fehér vonal meg egyértelmű a boxnál,csak akkor írjuk is be a szabályzatba

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Rendesen kezeli a vágásokat, szélesítéseket, minden szarért nem ad.
    Az a baj, hogy nem. A vágás vonal ott van, ahol azt a pálya készítője gondolja, épp ezért hiába használjuk, mert "amit a pálya enged" elv lép életbe, ami pályánként, de sokszor kanyaronként is változni fog.

    Sajnos ez is csak fél megoldás...

  7. #32
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az a baj, hogy nem. A vágás vonal ott van, ahol azt a pálya készítője gondolja, épp ezért hiába használjuk, mert "amit a pálya enged" elv lép életbe, ami pályánként, de sokszor kanyaronként is változni fog.

    Sajnos ez is csak fél megoldás...
    A gyári pályákkal semmi baj nincs ilyen szempontból, ott ad vágást ahol kell. De van jó pár add-on pálya is, ahol tökéletes, pl. említették már előttem a RBR-et, meg a Hockenheimringet is. Ott sincs semmi baj a vágásokkal.
    több add on pálya meg nem is kell

  8. #33
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    A gyári pályákkal semmi baj nincs ilyen szempontból, ott ad vágást ahol kell.
    Gondolod te, de én nem így emlékszem, persze lehet azóta javítottak rajta itt-ott, de amikor én próbálgattam, akkor teljesen következetlen volt az egész...

  9. #34
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolod te, de én nem így emlékszem, persze lehet azóta javítottak rajta itt-ott, de amikor én próbálgattam, akkor teljesen következetlen volt az egész...
    Néha-néha szoktam menni offline, hogy megnézzem, az RSR időkhöz képest mit tudok, és akkor ugye nyilván bekapcsolom, hogy jelezzen ha vágok. Az RSR app pedig be is mondja, ha elhagyom a pályát, és szabálytalan. De van olyan, amikor a játékban szabálytalan, az app viszont szabályosnak érzékeli, és fordítva is De összességében én adnék egy esélyt a PPA-nak

  10. #35
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos ez is csak fél megoldás...
    De a fél megoldás akkor is több mint a semmi, mert a vágás/szélesítés bejelentgetés kb egy nagy semmi. Megnézném hány vágás bejelentés volt a bajnokság során, nem emlékszem sokra. Az appal a notórius szélesítők nagyobb eséllyel kapnak büntetést, és nekem ez már elég.

    Nem tudom hogy nyomon lehetne követni, vagy valamilyen logban visszanézni, ki mikor kapott büntit az apptól, de esetleg ha valaki nem érzi jogosnak, azt is lehetne óvni, így minimalizálni az oktalan büntetést. Viszont ebben az esetben nem BUÁ-val hanem mp-el kéne büntetnie a programnak, amit a verseny végén hozzáírtok az időhöz.

    Box sebesség túllépésért járhat BUÁ, bár ezt megint nem tudom lehet e külön kezelni, vagy bármilyen szabálytalanságra csak azonos büntit lehet beállítani. Mondjuk ebben az esetben is lehetne egy nagyobb másodperc büntetést kiosztani akár.

    Viszont én még mindig annak vagyok híve, hogy az aktuális versenyen büntessük a kihágásokat, ezért a figyelmeztetéseket is mp-re cserélném az ütközések és lökések büntetésére. Így aktualitást nyerne a "Nem hivatalos végeredmény" fogalma is.

    Persze tisztában vagyok vele, hogy ez több befektetett energiát igényelne a szervezőktől, ezért megértem ha nincs rá kapacitás.

  11. #36
    Még egy ötlet a büntetéses rendszerre: Az, hogy a vágásokra, szélesítésekre figyelmeztetéseket kapunk, az teljesen rendben van. De ha valaki kilöki a másikat, balesetbe keveredik valahogy, hátráltatja a versenyzőtársát, az ne csak figyelmeztetést kapjon már..kilökök valakit, ő kiesik, én megyek tovább, kapok 3 figyelmeztetést, és jól jártam. 4 figyelmeztetés olyan mint 0..nincs különbség köztük. Igazából is kapnak rajthely büntetést, boxutca áthajtásost, stop&go-t, ha kilöknek valakit, és nem csak figyelmeztető pontokat.(Sőt, legtöbbször úgy van, hogy áthajtásos+büntető pontok.)

  12. #37
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Uh, ezzel a büntetés témával belenyúltatok a tuttiba. Nagyon szövevényes...

    Talán nem is azon kéne gondolkodni hogy hogyan büntessük meg a másikat. Hogyan regulázzunk, hogyan vegyük el a másik kedvét.
    Talán a megelőzésre lehetne nagyobb hangsúlyt fektetni. Teszemazt egy kresz szerű, oktató videó, todo, és not todo megmozdulásokról, helyes magatartásról, többet segiithetne.
    Plusz motiiváció. Pl régen volt fairplay diij, aki nem bonyolódott bele kétes ügybe. Diijazni, jutalmazni azt aki nem okoz balesetet, végigmegy mindegyik futamon. Részvevők között kisorsolni diijakat, hogy ne csak #1 legyen a cél, a győztes. Ne csak a másikat legyomom legyen a cél. Persze maradjon meg a verseny, versenyszellem is.

  13. #38
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg KennyMkI írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont én még mindig annak vagyok híve, hogy az aktuális versenyen büntessük a kihágásokat, ezért a figyelmeztetéseket is mp-re cserélném az ütközések és lökések büntetésére. Így aktualitást nyerne a "Nem hivatalos végeredmény" fogalma is.
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    Még egy ötlet a büntetéses rendszerre: Az, hogy a vágásokra, szélesítésekre figyelmeztetéseket kapunk, az teljesen rendben van. De ha valaki kilöki a másikat, balesetbe keveredik valahogy, hátráltatja a versenyzőtársát, az ne csak figyelmeztetést kapjon már..kilökök valakit, ő kiesik, én megyek tovább, kapok 3 figyelmeztetést, és jól jártam. 4 figyelmeztetés olyan mint 0..nincs különbség köztük. Igazából is kapnak rajthely büntetést, boxutca áthajtásost, stop&go-t, ha kilöknek valakit, és nem csak figyelmeztető pontokat.(Sőt, legtöbbször úgy van, hogy áthajtásos+büntető pontok.)
    A jelenlegi büntetési rendszerünk egy hosszú evolúciós folyamat eredménye, volt már nálunk: pontlevonás, időbüntetés, súlybüntetés, autóbüntetés, futamtól való eltiltás, utolsó rajthely és boxutca áthajtás is.

    Mindegyik korábban használt rendszerrel volt vmi gond, ami miatt váltatunk kellett:
    • Időbüntetés: nem konzekvens a következménye, 10 mp bünti vkinél 5 helyezést fog jelenteni, vkinél meg semmit sem + körülményes adminisztráció
    • Pontlevonás: egy fokkal jobb mint az időbüntetés, viszont akiket nem érdekel annyira a pontverseny, azoknak semmit nem jelent, ahogy az előző sem.
    • Súlybüntetés: jelentős nehézséget jelent a szerver beállítása mind a prekval és mind a futam során + változik az autó kezelhetősége, ami baleset forrás + körülményes adminisztráció
    • Eltiltás: az illető az eltiltás során nem tanul a hibájából, nem gyakorol, nem fektet energiát a készülésébe, hanem inkább otthon tévézik
    • Utolsó rajthely: sokáig alkalmaztuk, 1 kilökésért, azaz 3 Figyelmeztetését járt. Gondok: nem egyformán bünteti a gyors és a lassú pilótákat + a gyors pilóta plusz potenciális baleset forrás a mezőny végéről indulva
    • Boxutca áthajtás: az URH fejlesztett verziója, 5 Figyelmeztetés után jár, mivel súlyosabb büntetés. Előnyei: fix hátrány mindenkinek + konkrét letöltendő és kézzel fogható büntetés, ami aktív cselekvést követel és tönkretesz egy futamot, annak is, akit a pontok nem érdekelnek + kisebb veszély a felzárkózásnál, mivel nem az első kör végén kell letölteni. A büntetést letöltő versenyző időt, helyezéseket és ezáltal pontokat is veszít, így a korábbi büntetés fajtákat is tartalmazza közvetetten. További előny, hogy akinek van már 3-4 figyelmeztetése, annak a feje felett ott lebeg Damoklész kardjaként a büntetés, emiatt vélhetően sokkal jobban fog figyelni a futamokon, nehogy még egyszer hibázzon és begyűjtse a büntetést.


    Szóval mint látjátok, elég sok mindent kipróbáltunk már itt az elmúlt lassan 15 év során, jelenlegi tudásunk szerint ez a mostani rendszer rendelkezik a legtöbb előnnyel a legkevesebb hátrány mellett. Természetesen azzal, hogy hány figyelmeztetésért jár egy BUÁ, azzal lehet játszani, egy egyoldalú hátulról történő kiforgatásért jellemzően 3 Figyelmeztetést adunk, ehhez lehet belőni az arányokat. Az 1 kilökés = 1 BUÁ szerintem kicsit erős lenne, és azért lássuk be, annak is megvannak a hátrányai, ha indokolatlanul szigorúak a büntetések. Így viszont, aki az első futamokon begyűjt 3-4 figyit, az utána a hátralévő összes versenyen kénytelen lesz fokozottan figyelni, hogy még a legapróbb kihágásokat is elkerülje.


    Amit még fontos megérteni, hogy a büntetés az nem a vétlen fél kárpótlására szolgál.
    A büntetés célja az elkövetett hibákkal való szembesítés, a felelősségre vonás és a hibákból való tanulás előremozdítása és a jövőbeli további balesetek megelőzése. Ezért kérjük mindig, hogy óvjatok, nem azért hogy nektek attól jobb legyen, hanem hogy az egész mezőnynek jobb legyen az által, hogy érettebben és nagyobb körültekintéssel közlekedjenek a problémás versenyzők. Minél több esetért kerül egy résztvevő felelősségre vonásra, annál hamarabb lesz kénytelen összeszednie és megemberelnie magát, különben hamar el fogunk tőle búcsúzni...

    De ehhez Ti is kelletek, mert ha nem óvtok, és inkább elnézitek a szabálytalanságokat, akkor mi sem tudjuk kiszűrni a problémás versenyzőket...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 09. 08. 20:13.

  14. #39
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A jelenlegi büntetési rendszerünk egy hosszú evolúciós folyamat eredménye, volt már nálunk: pontlevonás, időbüntetés, súlybüntetés, autóbüntetés, futamtól való eltiltás, utolsó rajthely és boxutca áthajtás is.

    Mindegyik korábban használt rendszerrel volt vmi gond, ami miatt váltatunk kellett:
    • Időbüntetés: nem konzekvens a következménye, 10 mp bünti vkinél 5 helyezést fog jelenteni, vkinél meg semmit sem + körülményes adminisztráció
    • Pontlevonás: egy fokkal jobb mint az időbüntetés, viszont akiket nem érdekel annyira a pontverseny, azoknak semmit nem jelent, ahogy az előző sem.
    • Súlybüntetés: jelentős nehézséget jelent a szerver beállítása mind a prekval és mind a futam során + változik az autó kezelhetősége, ami baleset forrás + körülményes adminisztráció
    • Eltiltás: az illető az eltiltás során nem tanul a hibájából, nem gyakorol, nem fektet energiát a készülésébe, hanem inkább otthon tévézik
    • Utolsó rajthely: sokáig alkalmaztuk, 1 kilökésért, azaz 3 Figyelmeztetését járt. Gondok: nem egyformán bünteti a gyors és a lassú pilótákat + a gyors pilóta plusz potenciális baleset forrás a mezőny végéről indulva
    • Boxutca áthajtás: az URH fejlesztett verziója, 5 Figyelmeztetés után jár, mivel súlyosabb büntetés. Előnyei: fix hátrány mindenkinek + konkrét letöltendő és kézzel fogható büntetés, ami aktív cselekvést követel és tönkretesz egy futamot, annak is, akit a pontok nem érdekelnek + kisebb veszély a felzárkózásnál, mivel nem az első kör végén kell letölteni. További előny, hogy akinek van már 3-4 figyelmeztetése, annak a feje felett ott lebeg Damoklész kardjaként a büntetés, és ezáltal vélhetően sokkal jobban fog figyelni a futamokon, nehogy még egyszer hibázzon és begyűjtse a büntetést.


    Szóval mint látjátok, elég sok mindent kipróbáltunk már itt az elmúlt lassan 15 év során, jelenlegi tudásunk szerint ez a mostani rendszer rendelkezik a legtöbb előnnyel a legkevesebb hátrány mellett. Természetesen azzal, hogy hány figyelmeztetésért jár egy BUÁ, azzal lehet játszani, egy egyoldalú hátulról történő kiforgatásért jellemzően 3 Figyelmeztetést adunk, ehhez lehet belőni az arányokat. Az 1 kilökés = 1 BUÁ szerintem kicsit erős lenne, és azért lássuk be, annak is megvannak a hátrányai, ha indokolatlanul szigorúak a büntetések. Így viszont, aki az első futamokon begyűjt 3-4 figyit, az utána a hátralévő összes versenyen kénytelen lesz fokozottan figyelni, hogy még a legapróbb kihágásokat is elkerülje.


    Amit még fontos megérteni, hogy a büntetés az nem a vétlen fél kárpótlására szolgál.
    A büntetés célja az elkövetett hibákkal való szembesítés, a felelősségre vonás és a hibákból való tanulás előremozdítása és a jövőbeli további balesetek megelőzése. Ezért kérjük mindig, hogy óvjatok, nem azért hogy nektek attól jobb legyen, hanem hogy az egész mezőnynek jobb legyen az által, hogy érettebben és nagyobb körültekintéssel közlekedjenek a problémás versenyzők. Minél több esetért kerül egy résztvevő felelősségre vonásra, annál hamarabb lesz kénytelen összeszednie és megemberelnie magát, különben hamar el fogunk tőle búcsúzni...

    De ehhez Ti is kelletek, mert ha nem óvtok, és inkább elnézitek a szabálytalanságokat, akkor mi sem tudjuk kiszűrni a problémás versenyzőket...

    Alapvetően nincs baj a mostani büntetési rendszerrel, viszont azt figyelembe kell(ene) venni, hogy ez 16 futamos bajnokságokra volt kitalálva. A mostani 6-8 futamos bajnoksághoz mérten tényleg sok az 5 figyelmeztetés.
    Jó ötletnek tartanám a Fairplay díj visszahozását, viszont erre megint kevésnek tartom a 6-8 futamos bajnokságokat. Itt esetleg egy teljes évet lehetne figyelembe venni azonos kategóriából.
    Amikor én kezdtem, akkor még volt kezdők bajnoksága. Így magunk között meg tudtuk tanulni egy idény alatt a balesetmentes vezetést és ha elég jók voltunk, akkor mehettünk az öregek között. (Na anno az hatalmas élmény volt.) Talán meg kellene vizsgálni, hogy hány balesetet okoztak a "kezdők" és mennyit a régi motorosok és ennek fényében újra visszahozni a kezdők bajnokságát (amíg 40-50 fős az indulók létszáma). Vagy 1. héten mennének a "kezdők" és következő héten meg mindenki indulna, az "öregek" és az újoncok is.
    Nem próbáltam még a PPA-t, de lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni, ha segít kiszűrni a folyamatos vágásokat.
    Ha van jó add on pálya, akkor jöhet (pl. RedBull Ring kimondottan bejött). 1, max 2 autós bajnokságot lenne a jó, sajnos nincs időm minden autót kipróbálni a pályákon.
    A mostani 90 perces versenyek megfelelőek voltak, a 200% gumikopásnál éppen lehetett taktikázni az 1 és 2 kiállás között. Ha növelnénk pár perccel a futamok hosszát, akkor már nem érné meg 1 kiállásra spórolni, kiesne egy taktikai lehetőség.
    Lehetne egy endurance futam is, én bírtam a 72 körös spai versenyeket.

  15. #40
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Add-on pályák:

    Sokan állást foglaltak itt a topikban az add-on pályák ellen, de azt azért nem szabad elfelejteni, hogy az AC-ban jelenleg összesen van vagy 10 db olyan gyári pálya, ami érdemben használható komoly versenyzésre, ami évente jó ha bővül 2-3 új helyszínnel. Ez így hosszútávon édes kevés, 1 vagy max 2 szezont le lehet nyomni csak ezekkel, de utána rettentő hamar meg fogja unni mindenki és idővel herótunk lesz tőlük, ha agyon használjuk őket...

    Kellenek az add-on pályák is, egyrészt a változatosság miatt, másrészt a gyári pályák élettartamának meghosszabbítása folytán is! Természetesen nem szabad túlzásba esni, de a futamok ~30%-át érdemes lenne add-on tartalmakkal színesíteni és láttunk már rá példát, hogy azért vannak jó pályák... és ezek száma is csak hónapról-hónapra a bővül.

    Az a kérésünk, hogy tartsátok nyitva a szemeteket és ha láttok vmi jót, akkor azt mindenképpen jelezzétek!
    Eddig nem nagyon érkezetek javaslatok, de nagyon számítunk rájuk, mert nagy szükségünk van jó add-on pályákra!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 01. 07. 04:06.

  16. #41
    Az véleményem pontokba szedve:

    Autók: Mindenképpen használjuk a DP3 autóit. Egyelőre mindenki egyet válasszon, de ha jön egy update, akkor át lehessen ülni egy másikba. Ha még egy update, akkor a harmadikba. Pl. a nyári bajnokságban még remekül tudtam menni a Nissannal, mert a kanyarokban borotvaélen áttáncoltam, az egyenesben pedig verhetetlen volt. Az update során ez gyökeresen megváltozott. A kanyarokban végig dolgozni kellett (mint pl. a McLarennel), az egyenesben meg veszített a sebességéből. Már egyáltalán nem feküdt a stílusomnak, így magamhoz képest is lassultam.

    Pályák: a jó minőségű addon pályák jöhetnek, de csak olyanok, amelyeneken a valóságban is zajlanak GT versenyek. (Blackwood nem ilyen.) Én is vadászok, megígérem. Pl. a Salzburgring szerintem nagyon jó, bár ott a nagy tempó és a rövid pálya miatt elég eseménydús versenyeket lehetne lebonyolítani... A Nordschleifét nagyon nem támogatom, mert rengeteget kell rá gyakorolni, a falak pedig nagyon közel vannak. Zandvoort véleményem szerint borzalmas, de Barcelona sem a szívem csücske...

    Gumikopás: nekem rengeteget ront a vezetési élményből, hogy 200%-os kopás és a 98%-os tapadás miatt a futam nagy része "korcsolyázásból" áll. A több boxkiállást viszont azért támogatom, mert ennek során lehet "kalapáltatni", ezt pedig én - mint kezdő - gyakran meg is tettem. A több boxkiállást inkább a fogyasztás növelésével lehetne megoldani megítélésem szerint, vagy tényleg bevezetni egy kötelezőt.

    A futamok hossza: nekem sok a másfél óra. A szabadedzéssel, időméréssel és a replay nézegetésével három óráig tart egy hétvége. Ahogy valaki írta, a helyezések általában egy óra alatt eldőlnek, az utolsó fél óra nem sokat ad hozzá. (A valóságban a sprint jellegű GT versenyek egyórásak.) Ráadásul a kormányoknak nem tesz jót, ha ennyi ideig nyüstöljük őket.

  17. #42
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Add-on pályák:

    Sokan állást foglaltak itt a topikban az add-on pályák ellen, de azt azért nem szabad elfelejteni, hogy az AC-ban jelenleg összesen van vagy 10 db olyan gyári pálya, ami érdemben használható komoly versenyzésre, ami évente jó ha bővül 2-3 új helyszínnel. Ez így hosszútávon édes kevés, 1 vagy max 2 szezont le lehet nyomni csak ezekkel, de utána rettentő hamar meg fogja unni mindenki és idővel herótunk lesz tőlük, ha agyon használjuk őket...

    Kellenek az add-on pályák is, egyrészt a változatosság miatt, másrészt a gyári pályák élettartamának meghosszabbítása folytán is! Természetesen nem szabad túlzásba esni, de a futamok ~30%-át érdemes lenne add-on tartalmakkal színesíteni és láttunk már rá példát, hogy azért vannak jó pályák... és ezek száma is csak hónapról-hónapra a bővül.

    Az a kérésünk, hogy tartsátok nyitva a szemeteket és ha láttok vmi jót, akkor azt mindenképpen jelezzétek!
    Eddig nem nagyon érkezetek javaslatok, de nagyon számítunk rájuk, mert nagy szükségünk van jó add-on pályákra!
    RBR, Road America.

  18. #43
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Addon pálya?

  19. #44
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg AssettoDriftER írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Balesetveszélyes, és egyáltalán nem épített versenypálya, GT3 alá tuti nemoké.

  20. #45

  21. #46
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Balesetveszélyes, és egyáltalán nem épített versenypálya, GT3 alá tuti nemoké.
    Pont mint minden utcai pálya. F1, WTCC OK az utcain GT3 nem? Persze ettől még lehet xar ez, de mindenekelőtt én szívesen kipróbálnám.

  22. #47
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Pont mint minden utcai pálya. F1, WTCC OK az utcain GT3 nem? Persze ettől még lehet xar ez, de mindenekelőtt én szívesen kipróbálnám.
    Nagyon jó kis pálya, elképesztő szép és rettentő hangulatos, néztük korábban is a versenynaptár összeállításakor... de végül nem találtuk versenyzésre alkalmasnak, a Street kupába se mertük betenni.
    Azért necces nagyon, mert hol lehet tolni neki mint az ökör, hol nem és ahol nem, ott nagyon hamar beszűkül a pálya és elfogy a hely... ilyen szempontból rizikósabb, mint Monaco.

    De kipróbálni mindenképpen érdemes!

  23. #48
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Jól enne mások is megnéznék : a GT3-as audi tényleg ilyen szar-e az update-óta. Lehetetlen értékek vannak a car statusnál: pl. kerékösszetartás -6,5 .

  24. #49
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Jól enne mások is megnéznék : a GT3-as audi tényleg ilyen szar-e az update-óta. Lehetetlen értékek vannak a car statusnál: pl. kerékösszetartás -6,5 .
    nem rossz az

  25. #50
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    nem rossz az
    ok, rájöttem közben, csak azokat az értékeket ne látná az ember, hogy is nézne ki igazából egy 7,0-ás kerékdőlés ...

Oldal: 2 / 14 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •