Oldal: 5 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (164 összesen)

Téma: Assetto Corsa - ütközésmodell

  1. #101
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ha az első körben csinálod a javíttatást (amit nem tudsz, mert az üzemanyag nem lesz elég), akkor sem éri meg. Hiába buktam én is körönként 1 másodpercet átlagban a 3. körtől 46 körön át, nem érte meg kijavíttatni (valamennyire reális ez amúgy). Szóval ha megtörted, marad a szenvedés.
    Pont ez a baj, hogy végig szenveded a versenyt, ha sérült az autó. Az 1.7-nél még megérte taktikázni és előrébb hozni a tankolást és megcsináltatni az autót, mert nem ment rá a versenyed. Nem is feltétlen a törésmodell van eltúlozva (mondjuk én is sokallom a 80%-ot), hanem a javítási idő. Innentől kezdve vége a szórakozásnak és ez miatt veszítjük majd el az embereket.
    Nem tudom, hogy a keddi csomaggal együtt jön-e javítás és ezzel foglalkoztak-e Kunosék.

  2. #102
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Ezúttal bejutottam R1re, de arra már nem volt időm, hogy a futamra is felkészüljek. Időmérőn, amikor láttam a gyorskörömön, hogy pont a sűrűjébe jutnék bele csak, akkor elvettem a gázt és inkább kibéreltem az utolsó sort. Az volt a nagy terv (PLAN B), hogy két soft etapot teljesítsek túlfújt gumikkal, hogy kevésbé melegedjenek és kopjanak, ráadásul még az egyenesben is jobban lehetett velük haladni. Ez időmérőn, versenyre való tankolással ment is, 6-7 tizeddel jobbat tudtam velük mint mediumon.

    Aztán jött a futam, ahol baromi hamar kiderült, hogy nem fog működni a dolog, feltételezem a pályahőmérséklet csúszott el, de a kocsi keresztbekasul ment. Még így is sikerült tartani a tempót a mediumos bagázzsal, de 6. körben falba tettem magamat. +3mp/kör, úgyhogy irány a pit, jobb előbb mint sem. PLAN C: telitank, medium gumi és végigmegyek 42. kört. Olyan 2 kör múlva realizáltam , hogy nem lesz elég benya 3L fogyasztással, ideje volt begurulni a féktávokra. Ezzel le is vittem 2.7ig a fogyasztást, de mivel nem voltak nagy féktávok, medium volt rajtam, szintén túlfújva, olyan jó 65 fokosra hűltek a kerekek és vezethetetlenné vált a gép. Ránéztem az órára és PLAN D: logoff, F1.

    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nem is feltétlen a törésmodell van eltúlozva (mondjuk én is sokallom a 80%-ot), hanem a javítási idő. Innentől kezdve vége a szórakozásnak és ez miatt veszítjük majd el az embereket.
    +1

  3. #103
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ez pont marhaság, nem azért vagy bátrabb mert nem törik a kocsi és ez visszatartó erővel sem bír,max annyival, hogy sokan nem fognak inkább előzni, de az megint kinek jo?
    Zárt kasznis kocsiknál a kontakt elkerülhetetlen és része a versenynek ezt jó ha mindenki elkönyveli magában mert amióta világ a világ ez így van és így lesz.
    A baj itt azzal van hogy ha előzöl és akár az egyenesben is egy picit összeértek mert terelitek egymást ide oda és véletlen van egy kicsi súrolás a következő körben szélárnyékból sem tudsz közeledni a másikra csak azt látod hogy szépen távolodik.

    Plusz ezen a szinten azt ne feltételezzük már egymásról, hogy direkt megy bárki bárkinek neki, mert akkor már tényleg nincs értelme az egésznek.
    Igen, elvileg tökéletesen igazad van. A gyakorlat azonban néha mást mutat. Ki kell próbálni! Ugyanúgy nincs értelme azon vitatkozni, miért rossz a 20 vagy 50%-os törés, amíg ki nem lett próbálva, mint győzködni az ellenkezőjéről bárkit is. Amiatt ez mindenképpen rossz, hogy a vétlen fél is rengeteget veszít a lassulással, javítással.
    Én sem feltételezem senkiről, hogy direkt ütközne bárkivel, de az emberi természet már csak olyan, hogy bátrabb leszel, ha tudod, hogy nincsenek következményei. Erre sok példát láthatunk manapság

  4. #104
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ez pont marhaság, nem azért vagy bátrabb mert nem törik a kocsi és ez visszatartó erővel sem bír,max annyival, hogy sokan nem fognak inkább előzni, de az megint kinek jo?
    Zárt kasznis kocsiknál a kontakt elkerülhetetlen és része a versenynek ezt jó ha mindenki elkönyveli magában mert amióta világ a világ ez így van és így lesz.
    A baj itt azzal van hogy ha előzöl és akár az egyenesben is egy picit összeértek mert terelitek egymást ide oda és véletlen van egy kicsi súrolás a következő körben szélárnyékból sem tudsz közeledni a másikra csak azt látod hogy szépen távolodik.

    Plusz ezen a szinten azt ne feltételezzük már egymásról, hogy direkt megy bárki bárkinek neki, mert akkor már tényleg nincs értelme az egésznek.

    Hasonlókat akartam irni, de igy már nem kell koptatnom a bill-t Köszi.
    Meg a BT hozzáálását elnézve nincs is sok értelme...

  5. #105
    Bai Laszlo Versenyző leslie.bai7 logója
    Csatlakozott
    2014. 12. 13.
    Város
    Hajdúböszörmény
    Életkor
    39
    Üzenetek
    416
    Amikor ötletelés volt a bajnokságról linkeltem a törésmodell topicba egy esetet. Szerintem nem sokan néztétek meg. Szabi azzal elintezte hogy van kárszakértő ismerőse aki tudja a tutit, meg betonfallal ütköztem (gumifalnál is ugyanaz lett volna), meg jó van így meg kismókus, meg százasszeg. Most hogy becumiztátok már páran megy a morgolódás. Nem értem akkor miért nem szólaltatok fel többen. 40- 50% körül javasolnám én is. Peace.

  6. #106
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Néhány körrel a rajt után viszont Jagodits Dávidnak sikerült a T1-ben agyatlan módon becsúsznia mellém. Nem tudom, hogy gondolta, szerintem akkor se tudta volna bevennie a kanyart, ha én nem vagyok ott, hogy megtámaszkodhasson rajtam... Onnantól kezdve lassult a kocsi kb. 3-4 km/órát, ami köridőkben szerintem 1-1,5 mp-et jelenthetett ezen a pályán.

    Az előttem szólókkal egyetértek, tényleg nem jó a törésmodell...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 07. 05:40.

  7. #107
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Életkor
    42
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Aránylag lenyugodtam, úgy hogy leírom.

    Volt alkalmam élesben letesztelni a törésmodellt, szuper volt, köszike!
    Az esetről röviden: abszolút versenybaleset volt, én hibáztam, Bence már nem tudott kikerülni. A jobb oldala kapta az ütést, az eleje-hátulja sértetlen maradt.
    A kisebb következmény hogy végsebességet veszítettem 3-4-5 km/h-t, a nagyobb hogy alulkormányzottabb lett az autó. Összességében a törésmodell lehet hogy egészen jól működik, ezzel nincs bajom.

    A bajom azzal van, hogy mi a frásznak kell ezt öntörvényűen ránk erőltetni? (80%??) Értem a Masters hagyományait, meg hogy getreal, stb.
    Jelenleg az történt, hogy 40 körön keresztül loholtam a top3 után, és tudtam hogy tök esélytelenül. Ennél szörnyűbb érzés nincs a szimulátorozásban.
    Ha szerinted ez így jó Szabi akkor oké, de azon majd ne csodálkozz, ha az utolsó futamon 10-en leszünk, vagy bocs, lesztek...

    Egy Michelisz vagy Kiss Norbinak mit írnál, ha benézne egy futamra, ne adj isten meghívásos futam és streamen 300 ember követné, és így járna? A néző persze mit lát, hogy pff de lassú a Norbi. Neki meg csak égne a feje és köszöni szépen nem kér belőle többet. Nekik sovány vigasz lenne a "get real, sorry", az életben nem jönnének többször.
    Ők is egy jót versenyezni jönnének, mint amit mi is szeretnénk elérni. Ők tudják az igazi autóban ülve, hogy mennyi kontakt fér bele, nekünk fogalmunk sincs, de jóóól feltekerjük a szoftverben, hagy menjen el az egésztől a kedve a parasztnak.

    Aztán a futam után a törésmodell topikban mindenféle videós törésteszttel bizonyítgatjuk egymásnak az igazunkat, hagyjuk már..
    Egyébként szándékosan nem a törésmodell topikba írtam, mert annak a topiknak az ég világon semmi értelme!

    Szintén így érzek nagyon vártam ezt a futamot egyik kedvenc pályám, de a a 2. olyan futamom amit végigszenvedek, az első kanyarban egy lehelet minimális kocc pedig úgy vigyáztam h inkább a bukótérbe menekültem, és vége volt a balansznak 4-7 tizeddel lassabb voltam mint a nem felgumizódó pályán a gyakorló etapon....... én szórakozni jövök, de egyre többször egy kínlódás a vége, ugye javítani esélytelen, mert újabban az is percekig tarthat.

  8. #108
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Összevágtam egy videót a B-szerverről, legalábbis a saját nézőpontomból és a lényegi történésekből. Zrubi és Béla pont az orrom előtt üti ki egymást, de a boxkiállás is remek látvány, ahogy csak áll az ember és vár és vár rendületlenül, miközben a fél mezőny elhúz mellette...

  9. #109
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    nem az a baj, hogy torik az auto, hanem, hogy kis konraktra mar tulzoan reagal a model. Persze, hogy kell a serules, csak lehet valamivel kisebb %-ban
    Csak magamat tudom ismételni, vegyük külön a két kérdést:
    1. mennyire reális jelenleg a sérülések mértéke és az okozott hatásuk?
    2. akarjuk-e egyáltalán, hogy reális legyen, vagy mint egy fajta "help" páncélozzuk be az autókat a "get real" rovására és a játékélmény javára?

    Az első problémára ott a megoldás az erre dedikált topikban, maguk a fejlesztők jelezték nekem, hogy küldjük el neki, ha anomáliát találunk a sérülésmodellben. Senki se írt erre semmit. A második pedig már egy elvi kérdés, hogy tudatosan belemegyünk e abba, hogy a reális mértékű sérülésnél lejjebb vegyük az értékeket.. magyarul, hogy játszani akartok, vagy autóversenyt szimulálni?


    Togának reagálva, pontosan tudom, hogy ez mennyire szar érzés lehetett neked, ez a valóságban is pontosan ugyan ilyen lesújtó, idegesítő, dühítő, kiábrándító érzés, és szerintem ezt pont a két Norbi tudja és ismeri a legjobban. Szóval amennyiben a szimuláció a cél, akkor kiválóan működik, pont ilyen szarul kell érezned magad ilyen helyzetben, ez a versenyzés szerves része, benne van a pakliban.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 24. 11:41.

  10. #110
    Mezei Krisztián Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 11.
    Város
    Nürnberg
    Életkor
    46
    Üzenetek
    135
    A gond a minimális koccanások valószínűleg eltúlzott hatásával van. És azért, mert Kunos úgy állította be, ahogy, még egyáltalán nem biztos, hogy real., bár ezt közülünk gondolom nem sokan tesztelhették élőben

  11. #111
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    206
    Hát igencsak probléma az összehasonlítási alap hiánya (jól is van ez így ), mert másik simhez lehet hasonlítani hogy ott nem okoz kárt ez meg az, de ott lehet pont a fordítottja van a valósághoz képest.
    Majd ha lesz egy kis időm beállítok pár easy ellenfelet és ripityára töröm őket különféle módokon, kíváncsi vagyok azért mit lehet kihozni egy ilyen tesztből.
    Egy ilyen ráfékezős féktávos meglökés a valóságban azért simán a verseny végét is jelentheti nem 2mp lassulást.
    A javítás szerintem teljesen reális, azért meglesném hogy cserélnek első hátsó lököst, meg kormány összekötő rudakat 10 mp alatt

    Idézet Eredetileg Chrys írta Hozzászólás megtekintése
    A gond a minimális koccanások valószínűleg eltúlzott hatásával van. És azért, mert Kunos úgy állította be, ahogy, még egyáltalán nem biztos, hogy real., bár ezt közülünk gondolom nem sokan tesztelhették élőben

  12. #112
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csak magamat tudom ismételni, vegyük külön a két kérdést:
    1. mennyire reális jelenleg a sérülések mértéke és az okozott hatásuk?
    2. akarjuk-e egyáltalán, hogy reális legyen, vagy mint egy fajta "help" páncélozzuk be az autókat a "get real" rovására és a játékélmény javára?

    Az első problémára ott a megoldás az erre dedikált topikban, maguk a fejlesztők jelezték nekem, hogy küldjük el neki, ha anomáliát találunk a sérülésmodellben. Senki se írt erre semmit. A második pedig már egy elvi kérdés, hogy tudatosan belemegyünk e abba, hogy a reális mértékű sérülésnél lejjebb vegyük az értékeket.. magyarul, hogy játszani akartok, vagy autóversenyt szimulálni?
    Amíg nem tudjuk szerver szinten meghatározni, hogy cockpit nézetből versenyezzünk, addig a "geat real" érzés nagyon messze van.
    Én személy szerint kötnék egy kis kompromisszumot, mert egyikünk sem vérbeli versenyző, otthon a képernyő előtt sosem lesznek olyan vizuális és érzékelhető körülmények, mint a valóságban és ez miatt óhatatlanul előfordulhatnak az autók egymáshoz érése. Én itt vagyok több, mint 10 éve és a mai napig is olyan komoly szinten szeretnék versenyezni mint eddig, de ez szinte minden versenyen kiábrándít. (Saját hibából nagyon ritkán töröm az autót, de mások hibáit, nem tudom mindig kivédeni.)
    Én a büntetések mértékét növelném meg, hogy a meggondolatlan előzési manővereket és leszorításokat elkerüljük. Meg talán kellene egy olyan a szabályzathoz szorosan kapcsolódó témát létrehozni, amiben példa értékű videókat csatolnátok, amin egyértelműen látszódik, hogy mit és hogyan nem megengedett nálunk. Így az újonnan érkezők előtt is lenne egy referencia az alap vezetési morállal kapcsolatban.

  13. #113
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Én a büntetések mértékét növelném meg, hogy a meggondolatlan előzési manővereket és leszorításokat elkerüljük.
    Meg van növelve, a korábbi 5 figyu helyett idén már 4-nél váltjuk be a BUÁ-t. Mindenesetre amíg a mezőny nagy része nem hajlandó megóvni az eseteket, mert nem értik meg, hogy mi ennek a szerepe és mire jó, addig tök mindegy milyen szigorúak a büntetések.

    Meg talán kellene egy olyan a szabályzathoz szorosan kapcsolódó témát létrehozni, amiben példa értékű videókat csatolnátok, amin egyértelműen látszódik, hogy mit és hogyan nem megengedett nálunk. Így az újonnan érkezők előtt is lenne egy referencia az alap vezetési morállal kapcsolatban.
    Az ötlet kiváló , a korrekt megvalósításhoz kellene szabad idő, energia, hozzáértés.

    Amíg nem tudjuk szerver szinten meghatározni, hogy cockpit nézetből versenyezzünk, addig a "geat real" érzés nagyon messze van.
    Halkan súgom meg az automata váltót sem lehet szerver szintet letiltani, meg még egy rakás dolgot. De ettől még amit lehet, azt azért beállítjuk. Az "amíg nincs forced cockpit addig ne legyen érdemi törés se" analógiát nem biztos hogy teljesen értem..

  14. #114
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Halkan súgom meg az automata váltót sem lehet szerver szintet letiltani, meg még egy rakás dolgot. De ettől még amit lehet, azt azért beállítjuk.
    Az automata váltóval szerintem többet veszít az ember, mint nyer, de mondjuk ez sem segít a "get real" érzésben.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az amíg nincs forced cockpit addig ne legyen érdemi törés se analógiát nem biztos hogy értem..
    Ezt kimondottan a "get real"-re írtam, nem vontam párhuzamot.

  15. #115
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Amíg nem tudjuk szerver szinten meghatározni, hogy cockpit nézetből versenyezzünk, addig a "geat real" érzés nagyon messze van.
    Én személy szerint kötnék egy kis kompromisszumot, mert egyikünk sem vérbeli versenyző, otthon a képernyő előtt sosem lesznek olyan vizuális és érzékelhető körülmények, mint a valóságban és ez miatt óhatatlanul előfordulhatnak az autók egymáshoz érése. Én itt vagyok több, mint 10 éve és a mai napig is olyan komoly szinten szeretnék versenyezni mint eddig, de ez szinte minden versenyen kiábrándít. (Saját hibából nagyon ritkán töröm az autót, de mások hibáit, nem tudom mindig kivédeni.)
    Én a büntetések mértékét növelném meg, hogy a meggondolatlan előzési manővereket és leszorításokat elkerüljük. Meg talán kellene egy olyan a szabályzathoz szorosan kapcsolódó témát létrehozni, amiben példa értékű videókat csatolnátok, amin egyértelműen látszódik, hogy mit és hogyan nem megengedett nálunk. Így az újonnan érkezők előtt is lenne egy referencia az alap vezetési morállal kapcsolatban.
    Hát asszem a gtr-es időkből és szolgálhatok ide "pár" esettel.

  16. #116
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Én a büntetések mértékét növelném meg, hogy a meggondolatlan előzési manővereket és leszorításokat elkerüljük. Meg talán kellene egy olyan a szabályzathoz szorosan kapcsolódó témát létrehozni, amiben példa értékű videókat csatolnátok, amin egyértelműen látszódik, hogy mit és hogyan nem megengedett nálunk. Így az újonnan érkezők előtt is lenne egy referencia az alap vezetési morállal kapcsolatban.
    Tökéletesen egyetértek, illetve a büntetésekkel kapcsolatban hasonlót fogalmaztam meg.

    Videót bárki tud feltenni, ezt szerintem nem kellene a szervezőkre tolni. Akár saját hibából, akár másét bemutatva, és az sem baj, ha utána következik némi eszmecsere az esettel kapcsolatban. Hasonlót a múlt héten Jónás Ádám rakott össze saját, épülő weboldalán. Persze tök jó lenne, ha lenne erről oktatóvideó, mint az iracing-nél, csak itt ugye megint előjön a "szabadidős tevékenység" kontra professzionalizmus kérdése. Előbbibe ez nyilván nem fér bele, utóbbihoz meg a zsebünkbe kellene nyúlni, hogy valakinek legyen erre megfizetett ideje, készítene videókat, ponttáblázatot, stb... De ez már más téma Azt viszont mi meg tudjuk tenni, hogy az egyértelmű eseteket posztoljuk, és ebben nyilván a rutinosabbak tudnak többet tenni, tőlük hitelesebb a magyarázat.

  17. #117
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Meg van növelve, a korábbi 5 figyu helyett idén már 4-nél váltjuk be a BUÁ-t. Mindenesetre amíg a mezőny nagy része nem hajlandó megóvni az eseteket, mert nem értik meg, hogy mi ennek a szerepe és mire jó, addig tök mindegy milyen szigorúak a büntetések.



    Az ötlet kiváló , a korrekt megvalósításhoz kellene szabad idő, energia, hozzáértés.



    Halkan súgom meg az automata váltót sem lehet szerver szintet letiltani, meg még egy rakás dolgot. De ettől még amit lehet, azt azért beállítjuk. Az "amíg nincs forced cockpit addig ne legyen érdemi törés se" analógiát nem biztos hogy teljesen értem..
    Szerintem arra gondol White hogy amig valaki motorháztető nézteből vagy más egyéb néztből megy, bizonyos szitukba előnyt élvezhet, vagy máshogy láthatja a szitut amit bentről ugyan abban a helyzetben lehet máshogy látna és pl nem dobná be a kocsit oda ahova másik nézetből igen.

  18. #118
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg vdani666 írta Hozzászólás megtekintése
    60al az elejét odakoccolva érthető hogy megsérül az elem, na de hogy a hátulja, ezt én se értem, nekem is volt ilyen többször, vagy oldalról kaptam egy koccot egy másik autó orrától, visszanézve látszik hogy csak az oldalát találta el, és besárgul eleje hátulja is, de legalább már nem pattannak el egymásról mintha összenyomhatatlan golyók találkoznának.
    Nyilván, az eleje sérülni fog és sérült is, de mi köze a hátuljához? És igazad van, legalább nincs gumi effektus, az kéne még ehhez
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  19. #119
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy a MASTERS egyik alapelve a GET REAL, de egy másik alapelvnek kellene lenni, hogy a szervezett bajnokság szórakoztató és élvezhető legyen a résztvevőknek.
    Igaz, hogy egy lökhárítót nem lehet 20 másodperc alatt kicserélni, és a valóságban valóban lemegy 1-2 kör, mire megcsinálják, de kérdezem, hogy mi a fontosabb, hogy egy a versenyzők számára élvezhető bajnokság legyen, vagy hogy maximális GET REAL. Full get real úgysem lesz soha, és mivel saját bajnokságot rendezünk, a lebonyolítási körülményeket mi alakítjuk, a GET REAL elveit figyelembe véve kicsit finomíthatunk egyes dolgokon.
    Már korábban is írtam, most is tartom. Szerintem a get real-ből áldozhatnánk egy keveset abból a célból, hogy a versenyek élvezhetőbbek legyenek. elsősorban mindenki szórakozásképpen csinálja ezt, de ha egy apró összeérés miatt esélyed nincs normális versenyre, akkor ez nem szórakozás.
    1. Mondjuk először lehet ki kellene próbálni, hogy egyáltalán segítene-e egy pl. 50%-os törés a problémáinkon.
    2. át kellene tenni magunkat az Assetto ütközésmodell topikba, hogy ne offoljunk itt tovább

  20. #120
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tökéletesen egyetértek, illetve a büntetésekkel kapcsolatban hasonlót fogalmaztam meg.

    Videót bárki tud feltenni, ezt szerintem nem kellene a szervezőkre tolni. Akár saját hibából, akár másét bemutatva, és az sem baj, ha utána következik némi eszmecsere az esettel kapcsolatban. Hasonlót a múlt héten Jónás Ádám rakott össze saját, épülő weboldalán. Persze tök jó lenne, ha lenne erről oktatóvideó, mint az iracing-nél, csak itt ugye megint előjön a "szabadidős tevékenység" kontra professzionalizmus kérdése. Előbbibe ez nyilván nem fér bele, utóbbihoz meg a zsebünkbe kellene nyúlni, hogy valakinek legyen erre megfizetett ideje, készítene videókat, ponttáblázatot, stb... De ez már más téma Azt viszont mi meg tudjuk tenni, hogy az egyértelmű eseteket posztoljuk, és ebben nyilván a rutinosabbak tudnak többet tenni, tőlük hitelesebb a magyarázat.
    Tudom, hogy időigényes, de ha már van 8-10 eset, az sokat dobna a morálon, és hosszú távon, meg szerintem sokat profitálna a közösség.
    Elsősorban megóvott és a VB által kielemzett esetekre gondoltam. Amit mi elemezgetünk és öt szem ötféleképpen lát, az csak vitát okoz, nem sok értelme van és átláthatatlan lenne. A VB-nek annyi dolga lenne pluszba, hogy amit megbeszélnek azt pár mondatban leírnák (nem kellene minden esetet, csak ami példa értékű) és a videót meg már bárki elkészíthetné ők csak átnézve betennék a témába. Ezt inkább zárt témának képzelném el, amit nem lehetne teleszemetelni a különböző "bekiabálásokkal". Persze létre lehet hozni egy párhuzamos témát is, amiben megjegyzéseket lehet tenni az esetekkel kapcsolatban.

    Sajnos nekem nincs időm rá, úgyhogy én maradnék az ötletgazda.

  21. #121
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Amikor ötletelés volt a bajnokságról linkeltem a törésmodell topicba egy esetet. Szerintem nem sokan néztétek meg. Szabi azzal elintezte hogy van kárszakértő ismerőse aki tudja a tutit, meg betonfallal ütköztem (gumifalnál is ugyanaz lett volna), meg jó van így meg kismókus, meg százasszeg. Most hogy becumiztátok már páran megy a morgolódás. Nem értem akkor miért nem szólaltatok fel többen. 40- 50% körül javasolnám én is. Peace.
    Én már előtte is 40-50%-ot javasoltam de volt 10%-os ötletem is.

  22. #122
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Amúgy kb 10km-es tempóig semmi baja nem történhetne a kocsiknak, mert annyit simán elnyelnek a lökösök.
    A másik, hogy ezeken a gt autókon alig van olyan külső elem ami leszoritó erőt termel, szóval pont ezeknél kellene legkevésbé számítani az ilyen koccoknak, a végsebességbe meg pálne nem kéne számítani, mert ha tételezzük fel a lökös széléről letörik az a 2db kicsi légterelő akkor kanyarban kissebb lesz a tapadás mert nincs akkor leszorító erő viszont akkor a végsebesség nő mert kissebb lesz a kocsi légellenállása.
    De itt ilyen nincs, itt csak a rossz van, és ha tényleg az elején koccolsz akkor utána végig nagyra nyitott szájjal szaladsz a faszerdőbe a leintésig.

    Wtccben is Norbiéknál mennyi de mennyi kocc van és érdekes nem lesznek 1,5-3seccel lassabbak...

  23. #123
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Csak magamat tudom ismételni, vegyük külön a két kérdést:
    1. mennyire reális jelenleg a sérülések mértéke és az okozott hatásuk?
    2. akarjuk-e egyáltalán, hogy reális legyen, vagy mint egy fajta "help" páncélozzuk be az autókat a "get real" rovására és a játékélmény javára?

    Pont feletted van 1 videó. Az elején ott van a sérülés ami a középső, hátulról beleütközős rész nélkül is, már 1 másodpercet jelent körönként, azaz 49 másodpercet bukott az első kanyarban. A nagy hátsó ütés miatt amitől sárga lett a hátulja meg bukik 1.5et. Hogy reális e az ütközések alapján? Erősen kétlem. Lásd wtcc

    Ráadásul mondjuk ha hátulrol belém koccolnak, akkor mitől sérül adott esetben az első lökhárító? Volt már ilyen. Vagy miért lassulunk tőle ennyit? Ha letörik valami (játékban nem tud, get real-ről ennyit...), lehet hogy még gyorsabbnak kellene lennem csak a leszorító erő csökkenne

    Én úgy érzem, hogy jelenleg a kis koccanások azok amik el vannak túlozva, a rendes ütközésekkel semmi baj sincs. A probléma ott van, hogy ha levesszük az egyiket, a másik is lejjebb kerül. Lehet videózni meg topicba irogatni, de én nem fogok, a másik 20 elégellenkedőből majd valaki talán be ír. Avagy 1-2 üzenet váltás után itt hagyja a ligát és elmegy máshova.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 10. 24. 13:41.

  24. #124
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Sziszka beírta már hogy NFS bajnokságot nekünk?

  25. #125
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem arra gondol White hogy amig valaki motorháztető nézteből vagy más egyéb néztből megy, bizonyos szitukba előnyt élvezhet, vagy máshogy láthatja a szitut amit bentről ugyan abban a helyzetben lehet máshogy látna és pl nem dobná be a kocsit oda ahova másik nézetből igen.
    Én nem hiszem, hogy közvetlen összefüggés van a között, hogy ki milyen nézetből vezet és hogy hány balesetbe keveredik bele... ez szerintem elsősorban a hozzáálláson múlik és agyban dől el. De ez csak az én magánvéleményem, mármint hogy nem a nézetben keresendő a hiba.

    Idézet Eredetileg leslie.bai7 írta Hozzászólás megtekintése
    Amikor ötletelés volt a bajnokságról linkeltem a törésmodell topicba egy esetet. Szerintem nem sokan néztétek meg. Szabi azzal elintezte hogy van kárszakértő ismerőse aki tudja a tutit, meg betonfallal ütköztem (gumifalnál is ugyanaz lett volna), meg jó van így meg kismókus, meg százasszeg. Most hogy becumiztátok már páran megy a morgolódás. Nem értem akkor miért nem szólaltatok fel többen. 40- 50% körül javasolnám én is. Peace.
    Én szerintem a magam részéről elég tételesen reagáltam anno neked és mindent megtettem, amit csak tőlem kitelt elemzés, indoklás, alátámasztás címén. Az én egyéni véleményem az, hogy a szóban forgó ütközés által okozott kár nem volt túlzó. Abban viszont maximálisan egyetértek, hogy alig volt vki, aki vette volna a fáradtságot, hogy érdemben hozzátegyen a témához, tisztelet a kivételnek.

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    A másik, hogy ezeken a gt autókon alig van olyan külső elem ami leszoritó erőt termel, szóval pont ezeknél kellene legkevésbé számítani az ilyen koccoknak, a végsebességbe meg pálne nem kéne számítani, Wtccben is Norbiéknál mennyi de mennyi kocc van és érdekes nem lesznek 1,5-3seccel lassabbak...
    Nem tudom, hogy azonos sorozatot nézünk-e, de talán pont az egyik legutóbbi WTCC futam (ahol Norbi elvesztette az első helyet) volt a tökéletes mintapélda arra, hogy a legkisebb koccokból is milyen károk keletkeznek a gépekben... milyen könnyen elgörbül az a futómű és egy-egy karosszéria elem leszakadása/rongálódása hogyan hat a végsebességre... nézd csak vissza, hullottak a Ladák, Volvók, még a Citromok is

    Ez egyébként tipikusan egy olyan beszélgetés, aminek nulla értelme van konkrétumok nélkül...

    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Pont feletted van 1 videó. Az elején ott van a sérülés ami a középső, hátulról beleütközős rész nélkül is, már 1 másodpercet jelent körönként, azaz 49 másodpercet bukott az első kanyarban. A nagy hátsó ütés miatt amitől sárga lett a hátulja meg bukik 1.5et. Hogy reális e az ütközések alapján? Erősen kétlem. Lásd wtcc

    Ráadásul mondjuk ha hátulrol belém koccolnak, akkor mitől sérül adott esetben az első lökhárító? Volt már ilyen. Vagy miért lassulunk tőle ennyit? Ha letörik valami (játékban nem tud, get real-ről ennyit...), lehet hogy még gyorsabbnak kellene lennem csak a leszorító erő csökkenne

    Én úgy érzem, hogy jelenleg a kis koccanások azok amik el vannak túlozva, a rendes ütközésekkel semmi baj sincs. A probléma ott van, hogy ha levesszük az egyiket, a másik is lejjebb kerül. Lehet videózni meg topicba irogatni, de én nem fogok, a másik 20 elégellenkedőből majd valaki talán be ír. Avagy 1-2 üzenet váltás után itt hagyja a ligát és elmegy máshova.
    Igen, nyilván az én dolgom lenne minden bekiabálásnak egyesével utána járni, kikeresi a replay-ből, tételes kinyomozni, hogy mi történt veletek, hogy sérült az autó, mennyire lassult be tőle, milyen volt utána vezetni, majd mindezt valahogy reprodukálni és elküldeni a Kunos-nak, hogy na ott a hiba.

    Nektek csak annyi a dolgotok hogy itt óbégattok, a fent leírtakban segíteni felesleges, ez tiszta sor.


    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Sziszka beírta már hogy NFS bajnokságot nekünk?
    Szerintem csak a megfelelő pillanatra vár
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 24. 15:31.

Oldal: 5 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •