Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (164 összesen)

Téma: Assetto Corsa - ütközésmodell

  1. #26
    Kovács Tomi Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 08. 23.
    Város
    Sopron
    Életkor
    36
    Üzenetek
    158
    Amúgy szerintem az esetek 90%-ában nem is az ütközésmodellel van a gond hanem a netcode-al van/volt, mert valahogy offline nincsenek ezek az értelmetlen elpattogások. Az más kérdés , hogy az AI-t egy tankkal sem lehet kiütni.

  2. #27
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Tegnap sikerült mennem pár kört a Kisfiattal, és egyértleműen javult ez a dolog. volt pár kocc, nem nagyok semmi gond nem volt vele, nem lökte le az autót a térképről picit koccoltunk, mindenki ment tovább.

  3. #28
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval itt szeretnénk kérni, hogy mindenki, aki olyan ütközést, törést, vagy kontaktot tapasztalt, ahol véleménye szerint túl megengedő, vagy irreálisan túlzó volt a fizika, az jelezze itt a ebben a topikba!

    Amire szükség van: repaly link, repaly időpont, résztvevők neve, a kocsi sérüléseinek leírása és azok hatása a köridőre, és a kocsi vezethetőségére.
    AC TestRace: GT3 - Nürburgring - 01.17
    https://www.dropbox.com/s/ht4cyrktsr...-billiard?dl=0

    mindössze 29sec a replay, de többféle probléma is megfigyelhető:

    • az autók úgy (is?) 'ütköznek', hogy közben vizuálisan NEM érnek össze. (Zrubecz Laci, Kiss Szabi kontakt)
    • a megpördülő autó úgy viselkedik, mintha a pördülés pillanatában olajat is öntöttünk volna alá, és a kocsi közepe pedig feltámaszkodna a betonra. ~ nagyjából egy búgócsiga lesz belőe, ami a középpontja köröl pörög. Totálisan irreális szerintem.
    • billiárdeffekt: a megpörgő autó, amikor már szembe ÁLLT a pályán, Szabi beletolt, és ettől nekikoccoltam az álló kocsinak. Én megálltam Ő pedig hátrafelő lökődött irreális sebességgel.
    • bónusz energia: a fenti esetnél, amikor Szabi megpöckölt, és folyamatosan fékeztem ~65km/h ról 85-re ugrott a pöcköléstől a sebességem.


    Kíváncsi vagyok, mások ezeket hogyan ítélik meg.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 01. 27. 20:02.

  4. #29
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    66
    Üzenetek
    353
    Ettől el kell füstölnie a motornak? 9:15-nél
    https://drive.google.com/file/d/0ByY...ew?usp=sharing

  5. #30
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Ennyit a sok javitásokról.....

  6. #31
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Programozóként azt mondanám, hogy ez normális működés. Amíg a box nincs megcsinálva rendesen és ki van kapcsolva az ütközés lehetősége, addig ez a legjobb megoldás. Jobb lenne ha a boxból kijőve egy a teljesen irreális robbanás szerű ütközés történne be? Mert a fizikai motor ilyenre nincs és nem is kell hogy felkészítve legyen, így valami ilyesmit reagálna. Megvárja míg szétmennek az autók és utána ütközhetnek.

    Tehát az ütközés modellnek semmi baja

  7. #32
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Lehet így kéne csinálni a rajtot és nem lenne első körös probléma

  8. #33
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Megvárja míg szétmennek az autók és utána ütközhetnek.

    Tehát az ütközés modellnek semmi baja
    Végignézted? Csak mert azt is kipróbáltuk....

  9. #34
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    310
    Én azt sem értem miért nincs a boxban bekapcsolva az ütközésmodell?!
    Asrock 880G Extreme 3 | AMD Phenom II X4 965 (3.4GHz) | Corsair XMS3 8GB (2x4GB) | Sapphire Radeon HD 6950 2GB | Corsair TX650 v2 | Samsung BX2231 | Logitech G27

  10. #35
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ennyit a sok javitásokról.....
    MAC3 kimaxolva...

  11. #36
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Végignézted? Csak mert azt is kipróbáltuk....
    Nekem ugy tunik ket auto folyamatosan egymasban marad, vagyis azok nem utkoznek, a harmadik meg emiatt szinten bele tud menni a ket nem utkozobe...Amint szetvalt mindenki, onnantol vege a dalnak, vagyis jol irta a kollega fentebb...
    Ez ilyen, kukacoskodni jo, eletszeruen ez nem fog elodordulni soha versenyen....

  12. #37
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem ugy tunik ket auto folyamatosan egymasban marad, vagyis azok nem utkoznek, a harmadik meg emiatt szinten bele tud menni a ket nem utkozobe...Amint szetvalt mindenki, onnantol vege a dalnak, vagyis jol irta a kollega fentebb...
    Ez ilyen, kukacoskodni jo, eletszeruen ez nem fog elodordulni soha versenyen....
    Nem vagyok programozó, és azt sem tudom mi lenne erre a magoldás, de ez igy valjuk be, elég ciki..:/

  13. #38
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok programozó, és azt sem tudom mi lenne erre a magoldás, de ez igy valjuk be, elég ciki..:/
    Persze , jobb lenne ha normalis lenne, de most ilyen Meg kellene csinalniuk kapcsolhatora, publikon ne utkozzon, aki akarja, ligak stb .. ott meg igen. Problema akkor van , ha hirtelen esc el eled teleportal egy auto a bixban es totalkarra torik mindketto...Gondolom emiatt nincs utkozes a boxban...

  14. #39
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem vagyok programozó, és azt sem tudom mi lenne erre a magoldás, de ez igy valjuk be, elég ciki..:/
    Amennyiben az a döntés fix, hogy a box-ban nincs ütközés, akkor ez a leglogikusabb megoldás, hogy a "ghost mode" csak akkor kapcsol ki, ha az autók már nincsenek fedésben egymással. Én sem látom mi a gond ezzel, már ha a mondat első felét fix tényként kezeljük.

    Amúgy huszad rangú apróság, nektek is csak gyök kettővel sikerült a helyzetet reprodukálni, ahogy látom...

  15. #40
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    310
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Persze , jobb lenne ha normalis lenne, de most ilyen Meg kellene csinalniuk kapcsolhatora, publikon ne utkozzon, aki akarja, ligak stb .. ott meg igen. Problema akkor van , ha hirtelen esc el eled teleportal egy auto a bixban es totalkarra torik mindketto...Gondolom emiatt nincs utkozes a boxban...
    Erre simán el tudok képzelni egy olyan megoldást, hogy x másodpercig a boxba teleportáló autó ghost-ként viselkedik.
    Asrock 880G Extreme 3 | AMD Phenom II X4 965 (3.4GHz) | Corsair XMS3 8GB (2x4GB) | Sapphire Radeon HD 6950 2GB | Corsair TX650 v2 | Samsung BX2231 | Logitech G27

  16. #41
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Idézet Eredetileg Mizo írta Hozzászólás megtekintése
    Erre simán el tudok képzelni egy olyan megoldást, hogy x másodpercig a boxba teleportáló autó ghost-ként viselkedik.
    Es villogjon lila fennyel, hogy mindenki tudja, hogy meg ghost ....

    Hagyjuk mar, ezermillio dolgot el tudunk kepzelni, nem csak AC hoz, barmihez.....
    Ez most ilyen, lassan halad, kis garazs csapat......

    Igazabol szora sem erdemes, mert versenyen, normalis hasznalat mellett semmi baj nincs ebbol......

  17. #42
    Mihályi Zoltán Versenyző Mizo logója
    Csatlakozott
    2013. 08. 13.
    Város
    Budapest
    Életkor
    42
    Üzenetek
    310
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Es villogjon lila fennyel, hogy mindenki tudja, hogy meg ghost ....

    Hagyjuk mar, ezermillio dolgot el tudunk kepzelni, nem csak AC hoz, barmihez.....
    Ez most ilyen, lassan halad, kis garazs csapat......

    Igazabol szora sem erdemes, mert versenyen, normalis hasznalat mellett semmi baj nincs ebbol......
    Nem kell villognia, nem az a lényeg hogy mindenki lássa hogy ghost, csak annyi hogy aki nem tudja elkerülni mert teleportált elé, annak ne legyen baja.

    Nem azért mondtam egyébként mert nekem óriási probléma ez. Nyilván Kunoséknál is megvannak a tervek, mivel kell haladni, miket kell megcsinálni, stb. Biztos milliónyi apró dolog van, hibák amiről tudnak és tervezik hogy kijavítsák, vagy új funkciók, stb. De gondolom jelenleg a konzolos verzió a legfontosabb nekik, szóval nem hiszem hogy nagyon van idejük az apróbb dolgokra (sajnos).
    Asrock 880G Extreme 3 | AMD Phenom II X4 965 (3.4GHz) | Corsair XMS3 8GB (2x4GB) | Sapphire Radeon HD 6950 2GB | Corsair TX650 v2 | Samsung BX2231 | Logitech G27

  18. #43
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Hat ez most ilyen idoszak. A konzol fontos, a konzolosok penze is kell, hogy haladjon a jatek. Es epp a konzolnak fogunk nagyon sok uj dolgot koszonni, elso lepeskent ugye az offline pitet, mert oda nem lehet egy pure szimulatorral eloallni. Pitre visszaterve ez ilyen, sajnos gondolni kell a hulyekre is, lattam en mar boxkijaratban megallo barmot, aztan senki nem tudott kimenni tole spaban.....
    En getreal hivo vagyok, a legjobb az lenne ha nem lennenek ilyen gagyi dolgai AC nak, de vannak sajnos ....Mert neha kell.

  19. #44
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Köszi, itt van:
    https://drive.google.com/open?id=0B0...0VaV0tkMHZjRTg

    Szándékosan mentem neki, kipróbálva hogy mi lesz. Eleje piros lett, hátulja narancssárga és azt hiszem a jobb első futómű is sérült. Szerintem egyáltalán nem reális

  20. #45
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, itt van:
    https://drive.google.com/open?id=0B0...0VaV0tkMHZjRTg

    Szándékosan mentem neki, kipróbálva hogy mi lesz. Eleje piros lett, hátulja narancssárga és azt hiszem a jobb első futómű is sérült. Szerintem egyáltalán nem reális
    Melyik ütközést kell nézni ?

  21. #46
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Melyik ütközést kell nézni ?
    Rosszat linkeltem? Az egész 20mp (most nem vagyok otthon)

    Tapatalkkal küldve az én M351 eszközömről

  22. #47
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Rosszat linkeltem? Az egész 20mp (most nem vagyok otthon)

    Tapatalkkal küldve az én M351 eszközömről

    Jah azt nem tudom , én két ütközést látok első az kis horzsolás nagyon lassú temponál második az elég kemény 130 -al ...De mivel ez egy cr nevü cucc, valszeg nem szerkesztett , nem is lett elmentve , ez az utolsó amit mentél ...
    Utoljára módosította: Laccoo; 2016. 05. 14. 20:34.

  23. #48
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Rosszat linkeltem? Az egész 20mp (most nem vagyok otthon)
    Az egész fájl 5 perc hosszú, 1:25-nél 130-al belevágódsz a korlátba... ha ezt az esetet akartad bemutatni, akkor szerintem örülj, hogy egyáltalán tovább tudtál menni és nem lett totálkáros a futóműved.

  24. #49
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Szuper, most megnéztem én is és köze sincs a dologhoz ennek a replay-nek. Ezek szerint az assetto-s kijelölés is bugos, még jó hogy az eredetit töröltem. Mondjuk könnyen reprózható, ahogy rátérünk a nordra, éppen hogy hozzá kell érinteni a palánkhoz és az egész autó piros lesz.

    majd holnap
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 05. 15. 01:54.

  25. #50
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szuper, most megnéztem én is és köze sincs a dologhoz ennek a replay-nek. Ezek szerint az assetto-s kijelölés is bugos, még jó hogy az eredetit töröltem. Mondjuk könnyen reprózható, ahogy rátérünk a nordra, éppen hogy hozzá kell érinteni a palánkhoz és az egész autó piros lesz.

    majd holnap

    Szerintem az elejen az is rajta van, vegighorzsolod az autot...

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •