Oldal: 4 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (164 összesen)

Téma: Assetto Corsa - ütközésmodell

  1. #76
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen
    Ránézésre én azt mondanám, hogy örülj, hogy csak 1 mp-et lassultál, az első kettő nem vészes, de a 3.-nál sztem elég durva erők szabadultak fel, a 4. is necces a kerék miatt, bár ez ebből a szögből nem látszik jól.
    De ez csak előzetes vélemény, replay alapján jobban meg tudom nézni.

    Az 1. esetet egyébként már csak a mihez tartás miatt is megóvnám a helyedben..
    A 2. kapcsán meg mindig ez jut az eszembe, ezt személyesen láttam: link
    Vki tudja mennyi idő alatt pofoznak helyre a boxban egy törött/deformálódott első felfüggesztést?
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 03. 12:02.

  2. #77
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha minden kontaktot megóvna az ember, ami miatt lassult mind a 2 fél, és tegyük azt a másik fél is megóvná ugyanazt az esetet, akkor milyen büntit szabnál ki a 2 pilótára? Ráadásul úgy hogy maga a program már eléggé megbüntette a 2 szerencsétlent azzal hogy körhátrányban versenyeznek. Egy OW -es kocsinál még érthető lenne a kis kocc-tól való lassulás a finom beállitások miatt, de egy zárt kasztnis túra autóknál sztem ezek a kontaktok beleférnének, és mindig is lesznek.
    Ha nem tudják lerendezni egymás között, és nem érkezett egyik féltől sem óvás, akkor onnantól kezdve a fórumon nem vitázhatnak és kész. A lehetőség adott volt...
    Van egy szabályzatunk és eddig is az alapján jártunk el. Volt már rá példa, hogy mindkét fél óvott. Nálunk itt nem elfogadott a kontakt, nincs olyan hogy ez még belefér. Ha nem óvott egyik fél sem, és mi sem vettük észre, akkor nincs vita sem. Nem szeretném azt elérni, hogy a szabályrendszerünkkel szemben a felek egymás közt intézzék a dolgokat azaz saját szabályrendszert alkossanak és ne azt tekintsék mérvadónak ami ki van hirdetve.

    Ettől független azzal egyetértek, ha valaki megtalálta kistársát hátulról, legalább annyit írjon vagy privát, vagy a fórumba, hogy bocs... benéztem.

  3. #78
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg a cél az, hogy a törések és az okozott kár mértéke reális legyen, beleértve a javítási időket is.
    Ha konkrét esetekkel alá tudjátok támasztani, hogy nem az, akkor természetesen módosítunk a beállításokon.
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A gumi egy olyan változó, amit az adott sorozat határoz meg, hogy milyet használ, az milyen paraméterekkel rendelkezzen és ez hogy illeszkedik a szervezőség céljaihoz a versenyek lebonyolítását illetően.
    Mi itt nem egy konkrét GT3 sorozatot imitálunk, hanem egy saját bajnokságot rendezünk GT3-as autókkal, ilyen formában a lebonyolítási körülményeket szeretnék alakítani, de a fizikai törvényeket nem.
    Tudom, hogy a MASTERS egyik alapelve a GET REAL, de egy másik alapelvnek kellene lenni, hogy a szervezett bajnokság szórakoztató és élvezhető legyen a résztvevőknek.
    Igaz, hogy egy lökhárítót nem lehet 20 másodperc alatt kicserélni, és a valóságban valóban lemegy 1-2 kör, mire megcsinálják, de kérdezem, hogy mi a fontosabb, hogy egy a versenyzők számára élvezhető bajnokság legyen, vagy hogy maximális GET REAL. Full get real úgysem lesz soha, és mivel saját bajnokságot rendezünk, a lebonyolítási körülményeket mi alakítjuk, a GET REAL elveit figyelembe véve kicsit finomíthatunk egyes dolgokon.
    A 200%-os gumikopás is a fizika törvényei közé tartozik.

  4. #79
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy a MASTERS egyik alapelve a GET REAL, de egy másik alapelvnek kellene lenni, hogy a szervezett bajnokság szórakoztató és élvezhető legyen a résztvevőknek.
    NfS bajnokságot ide...a Most Wanteddel, extra pont a legtöbb zsarut összetörőnek...

    nos, van akinek az az élvezetes és szórakoztató ha nem törik össze 5 mp után...ízlések és pofonok...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  5. #80
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy a MASTERS egyik alapelve a GET REAL, de egy másik alapelvnek kellene lenni, hogy a szervezett bajnokság szórakoztató és élvezhető legyen a résztvevőknek.
    Igaz, hogy egy lökhárítót nem lehet 20 másodperc alatt kicserélni, és a valóságban valóban lemegy 1-2 kör, mire megcsinálják, de kérdezem, hogy mi a fontosabb, hogy egy a versenyzők számára élvezhető bajnokság legyen, vagy hogy maximális GET REAL. Full get real úgysem lesz soha, és mivel saját bajnokságot rendezünk, a lebonyolítási körülményeket mi alakítjuk, a GET REAL elveit figyelembe véve kicsit finomíthatunk egyes dolgokon.
    Ez nálunk az elmúlt 15 évben nem volt divat, a szervert mindig is úgy próbáltuk beállítani, hogy az a lehetőséghez mérten leginkább reális legyen... ezt jelentette, képviselte eddig a Masters. Az előző generációs szimulátorok ilyen tekintetben eddig nagyon megengedőek voltak, most végre kb elértük azt a szintet, hogy minden kis hiba, kocc valós módon megbosszulja magát és mindennek valódi súlya, következménye van. Nyilvánvaló, hogy ez mindenkit rosszul érint, aki ütközik, de akárcsak a valóságban, ez is a versenyzés része... és én nem tudom, hogy el akarunk-e indulni azon a lejtőn, amitől 15 évig megkíméltünk magunkat.

    Én mindenesetre külön venném a két dolgot:

    • Az egyik kérdés az, hogy mi a reális, a valósághoz legközelebbi állapot?
    • A másik pedig, hogy ehhez képest mi el akarunk-e szándékosan térni?


    A 200%-os gumikopás is a fizika törvényei közé tartozik.
    Ott mi tulajdonképpen gumi beszállítót, vagy keveréket cseréltünk, ahogy tetszik. Nem egy példát láttunk rá, hogy a gyártó olyan keveréket csinál, amilyet csak akar, vagy kérnek tőle.
    Persze jogos, ilyen analógiára akár tankokat is rendelhetnénk az autógyártóktól, ezt aláírom.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 03. 13:40.

  6. #81
    Surányi Géza Versenyző Sury logója
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Város
    Eger
    Életkor
    49
    Üzenetek
    601
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nálunk itt nem elfogadott a kontakt, nincs olyan hogy ez még belefér.
    Ez biztos, hogy jól van így? Valaki írta itt korábban, hogy nézzetek meg egy GT versenyt a TV-ben (kicsit feljebb linkeltem is egy összefoglalót), amelyből láthatjátok, hogy igenis van kontakt a valóságban. Ez AUTÓVERSENYZÉS és nem színes autók felvonulása! A zárt karoszériás világban még belefér, hogy néha kilincs-kilincsen fordul az ember vagy kicsit megkoccolja a másikat. Azért a valóságban ettől átalában nem szokott körönként 1,5-2 másodpercet lassulni az autó. Egyetlen másodperc lassulás körönként egy 60 körös verseny alatt egy egész perc. Másfél másodperc pedig egy teljes kör. Biztos, hogy ezt akarjuk? Egyébként ha már tényleg így van, legalább a javítás lehetne rövidebb, mert ezek az álomkóros szerelők tényleg nagyon viccesek kerékcsere közben...

    És a végére egy lényeges kérdés: majdnem mindenki azt írta, hogy másfél percig állt a boxban. Ezek szerint a sérülés mértéke lényegesen nem befolyásolja a javítási időt?

  7. #82
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként ha már tényleg így van, legalább a javítás lehetne rövidebb, mert ezek az álomkóros szerelők tényleg nagyon viccesek kerékcsere közben...
    azt ugye felfogta minden zseni, hogy eddig is ennyi ideig tartott a kerékcsere - 20 mp körül, nagyjából amíg tankoltak 80-90 litert - csak eddig az animáció előbb véget ért, most meg az időhöz van igazítva, ezért tűnik úgy hogy lassúak a szerelők????
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  8. #83
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    nézzetek meg egy GT versenyt a TV-ben (kicsit feljebb linkeltem is egy összefoglalót), amelyből láthatjátok, hogy igenis van kontakt a valóságban.
    Összemosol két témát. Egyik, hogy a különböző ütközéseket mennyire viselik el az autók (ez itt a topik témája), a másik pedig, hogy melyik kontakt mennyire szabályos és melyik nem. A mi megítélésünk szerint, egyik kontakt sem szabályos, ahol a vétlen félnek kára, hátránya keletkezik a másik fél pedig jogosulatlan előnyre tesz szert. Annak is megvannak az okai, hogy a való életben ezeket miért nézik el (röviden: show & pénz), és nálunk meg miért nem (röviden: fairpaly & biztonság), de az meg már egy másik topik témája.

    A lényeg, hogy aki hajlandó konkrét példát hozni (replay-el, repalyidővel, kár leírással), azt is közösen megvizsgáljuk (igen Ti is) és megpróbáljuk róla megítélni, hogy reális-e az AC fizikája vagy sem és a tapasztalatok útján megpróbáljuk ahhoz közelíteni az AC beállításait. Minden más kérdés, már nem ezen topik témája...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 03. 13:42.

  9. #84
    Surányi Géza Versenyző Sury logója
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Város
    Eger
    Életkor
    49
    Üzenetek
    601
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    azt ugye felfogta minden zseni, hogy eddig is ennyi ideig tartott a kerékcsere - 20 mp körül, nagyjából amíg tankoltak 80-90 litert - csak eddig az animáció előbb véget ért, most meg az időhöz van igazítva, ezért tűnik úgy hogy lassúak a szerelők????
    Világos, hogy a kerékcsere most épp annyi ideig tart, mint az animáció, de akkor is vicces, hogy a szerelők lassításban szedik le és teszik fel a kereket... De most legalább a kereket teszik fel és nem a nagy semmit mint a legutóbbi patch előtt...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Összemosol két témát. Egyik, hogy a különböző ütközéseket mennyire viselik el az autók (ez itt a topik témája), a másik pedig, hogy melyik kontakt mennyire szabályos és melyik nem. A mi megítélésünk szerint, egyik kontakt sem szabályos, ahol a vétlen félnek kára, hátránya keletkezik a másik fél pedig jogosulatlan előnyre tesz szert. Annak is megvannak az okai, hogy a való életben ezeket miért nézik el (röviden: show & pénz), és nálunk meg miért nem (röviden: fairpaly & biztonság), de az meg már egy másik topik témája.

    A lényeg, hogy aki hajlandó konkrét példát hozni (replay-el, repalyidővel, kár leírással), azt is közösen megvizsgáljuk (igen Ti is) és megpróbáljuk róla megítélni, hogy reális-e az AC fizikája vagy sem és a tapasztalatok útján megpróbáljuk ahhoz közelíteni az AC beállításait. Minden más kérdés, már nem ezen topik témája...
    Rendben. Melyik topicban lehet beszélni arról, hogy mi szabályos és mi nem?

  10. #85
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben. Melyik topicban lehet beszélni arról, hogy mi szabályos és mi nem?
    Első lépésben itt fel tudod hozni a konkrét példádat: Óvások
    ...utána pedig itt meg tudjuk beszélni a konkrét esetet: Versenybíróság közleményei

  11. #86
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Ami koccanásom nekem volt a futamon (kizárólag korláttal), az szerintem nem okozott indokolatlan sérülést. A kijavítás persze egy örökkévalóságnak tűnt, de hát egy perc a valóságban sem sok. Ha mindenkinél ennyi a javítás, akkor az fair, és hát kétségtelenül felértékeli a koccanásmentes versenyzés értékét.
    A kilincsen fordulással csak az a baj, hogy ott el fognak mosódni a határok. Kicsit vagy nagyon támaszkodik valaki a másikra? Inkább legyen az alapelv, hogy az kerülendő és néha legyen festékcsere gond nélkül, mint legyen megengedve és néhányan erre hivatkozva éljenek a kiskapu adta elvi lehetőséggel. Legalábbis szerintem.

  12. #87
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    206
    Szerintem acben csak azért tűnik indokolatlannak egy két kocc utáni lassulás, mert látszólag nem sérül az autó, kicsit nagy meló lett volna a törésmodellt belevinni a grafikába, de a hozott példánál is az a hátulról koccnál azért elég nagy erők szabadulnak el.
    Én annyira nem érzem indokolatlannak a lassulásokat, ilyen" kilins a kilincsen" fordulásnál amikor csak épp összeérnek oldalról az autók akkor meg nem sérül meg számottevően az autó, ha van egy kis oldal irányű lendület is a dologban akkor meg nyílván kap azért az autó, ha nem is a futómű, de ha lökös sérül akkor az aeronak annyi, bár való életbeli tapasztalatom ezzel annyira nincs
    De a lényeg az lenne hogy a szabályok jók így, ha valaki direkt vagy véletlen ütközik annak bünti jár, majd legközelebb jobban figyel, aki meg dodzsemezni akar meg nagyon hamar kint találja magát.

  13. #88
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nálunk az elmúlt 15 évben nem volt divat, a szervert mindig is úgy próbáltuk beállítani, hogy az a lehetőséghez mérten leginkább reális legyen... ezt jelentette, képviselte eddig a Masters. Az előző generációs szimulátorok ilyen tekintetben eddig nagyon megengedőek voltak, most végre kb elértük azt a szintet, hogy minden kis hiba, kocc valós módon megbosszulja magát és mindennek valódi súlya, következménye van. Nyilvánvaló, hogy ez mindenkit rosszul érint, aki ütközik, de akárcsak a valóságban, ez is a versenyzés része... és én nem tudom, hogy el akarunk-e indulni azon a lejtőn, amitől 15 évig megkíméltünk magunkat.

    Én mindenesetre külön venném a két dolgot:

    • Az egyik kérdés az, hogy mi a reális, a valósághoz legközelebbi állapot?
    • A másik pedig, hogy ehhez képest mi el akarunk-e szándékosan térni?




    Ott mi tulajdonképpen gumi beszállítót, vagy keveréket cseréltünk, ahogy tetszik. Nem egy példát láttunk rá, hogy a gyártó olyan keveréket csinál, amilyet csak akar, vagy kérnek tőle.
    Persze jogos, ilyen analógiára akár tankokat is rendelhetnénk az autógyártóktól, ezt aláírom.
    ok, én elfogadom, nincs ezzel baj, csak ötleteltem.

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    NfS bajnokságot ide...a Most Wanteddel, extra pont a legtöbb zsarut összetörőnek...

    nos, van akinek az az élvezetes és szórakoztató ha nem törik össze 5 mp után...ízlések és pofonok...
    tudom, hogy szarkasztikus a stílusod, de szerintem ez most felesleges volt...

  14. #89
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Srácok, beszéltem az egyik fejlesztővel, azt mondták ha tudunk olyan konkrét példát mutatni, ahol irreális mértékű a sérülés, akkor megnézik.

    Itt a lehetőség, de eddig több mint 20 hsz alatt egy konkrét replay-t sem sikerült felmutatnotok, csak a morgás ment... szóval uccu
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 03. 22:28.

  15. #90
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    225
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Aránylag lenyugodtam, úgy hogy leírom.

    Volt alkalmam élesben letesztelni a törésmodellt, szuper volt, köszike!
    Az esetről röviden: abszolút versenybaleset volt, én hibáztam, Bence már nem tudott kikerülni. A jobb oldala kapta az ütést, az eleje-hátulja sértetlen maradt.
    A kisebb következmény hogy végsebességet veszítettem 3-4-5 km/h-t, a nagyobb hogy alulkormányzottabb lett az autó. Összességében a törésmodell lehet hogy egészen jól működik, ezzel nincs bajom.

    A bajom azzal van, hogy mi a frásznak kell ezt öntörvényűen ránk erőltetni? (80%??) Értem a Masters hagyományait, meg hogy getreal, stb.
    Jelenleg az történt, hogy 40 körön keresztül loholtam a top3 után, és tudtam hogy tök esélytelenül. Ennél szörnyűbb érzés nincs a szimulátorozásban.
    Ha szerinted ez így jó Szabi akkor oké, de azon majd ne csodálkozz, ha az utolsó futamon 10-en leszünk, vagy bocs, lesztek...

    Egy Michelisz vagy Kiss Norbinak mit írnál, ha benézne egy futamra, ne adj isten meghívásos futam és streamen 300 ember követné, és így járna? A néző persze mit lát, hogy pff de lassú a Norbi. Neki meg csak égne a feje és köszöni szépen nem kér belőle többet. Nekik sovány vigasz lenne a "get real, sorry", az életben nem jönnének többször.
    Ők is egy jót versenyezni jönnének, mint amit mi is szeretnénk elérni. Ők tudják az igazi autóban ülve, hogy mennyi kontakt fér bele, nekünk fogalmunk sincs, de jóóól feltekerjük a szoftverben, hagy menjen el az egésztől a kedve a parasztnak.

    Aztán a futam után a törésmodell topikban mindenféle videós törésteszttel bizonyítgatjuk egymásnak az igazunkat, hagyjuk már..
    Egyébként szándékosan nem a törésmodell topikba írtam, mert annak a topiknak az ég világon semmi értelme!
    Gabinak igaza van .Most,hogy nem az elején ment ő is megtapasztalta,hogy a bármiféle kontak milyen lassulást eredményez.Ok hogy get real,de akkor lássak az oldalsó üvegen is ki és akkor talán eltudnánk kerülni,hogy összekoccanjunk.Nem mindenkinek van 6 monitorja.Szerintem a mezőny nagyrésze hasonlóan gondolkozik erről.Lehet,hogy átlehetne gondolni a dolgot.!
    Valaki elméri az első kanyart épp csak nekem koccan és vége is a versenynek,mert körönkét 1mp veszítek.Javítás meg 1perc.
    Talán lehetne még mérsékelni egy kicsit a sérülést ,mondjuk 50%-ra.

  16. #91
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg vizner90 írta Hozzászólás megtekintése
    Gabinak igaza van .Most,hogy nem az elején ment ő is megtapasztalta,hogy a bármiféle kontak milyen lassulást eredményez.Ok hogy get real,de akkor lássak az oldalsó üvegen is ki és akkor talán eltudnánk kerülni,hogy összekoccanjunk.Nem mindenkinek van 6 monitorja.Szerintem a mezőny nagyrésze hasonlóan gondolkozik erről.Lehet,hogy átlehetne gondolni a dolgot.!
    Valaki elméri az első kanyart épp csak nekem koccan és vége is a versenynek,mert körönkét 1mp veszítek.Javítás meg 1perc.
    Talán lehetne még mérsékelni egy kicsit a sérülést ,mondjuk 50%-ra.
    Szerintem egyértelmű, hogy a mezőnynek nem kell a dolog

  17. #92
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Aránylag lenyugodtam, úgy hogy leírom.

    Volt alkalmam élesben letesztelni a törésmodellt, szuper volt, köszike!
    Az esetről röviden: abszolút versenybaleset volt, én hibáztam, Bence már nem tudott kikerülni. A jobb oldala kapta az ütést, az eleje-hátulja sértetlen maradt.
    A kisebb következmény hogy végsebességet veszítettem 3-4-5 km/h-t, a nagyobb hogy alulkormányzottabb lett az autó. Összességében a törésmodell lehet hogy egészen jól működik, ezzel nincs bajom.

    A bajom azzal van, hogy mi a frásznak kell ezt öntörvényűen ránk erőltetni? (80%??) Értem a Masters hagyományait, meg hogy getreal, stb.
    Jelenleg az történt, hogy 40 körön keresztül loholtam a top3 után, és tudtam hogy tök esélytelenül. Ennél szörnyűbb érzés nincs a szimulátorozásban.
    Ha szerinted ez így jó Szabi akkor oké, de azon majd ne csodálkozz, ha az utolsó futamon 10-en leszünk, vagy bocs, lesztek...

    Egy Michelisz vagy Kiss Norbinak mit írnál, ha benézne egy futamra, ne adj isten meghívásos futam és streamen 300 ember követné, és így járna? A néző persze mit lát, hogy pff de lassú a Norbi. Neki meg csak égne a feje és köszöni szépen nem kér belőle többet. Nekik sovány vigasz lenne a "get real, sorry", az életben nem jönnének többször.
    Ők is egy jót versenyezni jönnének, mint amit mi is szeretnénk elérni. Ők tudják az igazi autóban ülve, hogy mennyi kontakt fér bele, nekünk fogalmunk sincs, de jóóól feltekerjük a szoftverben, hagy menjen el az egésztől a kedve a parasztnak.

    Aztán a futam után a törésmodell topikban mindenféle videós törésteszttel bizonyítgatjuk egymásnak az igazunkat, hagyjuk már..
    Egyébként szándékosan nem a törésmodell topikba írtam, mert annak a topiknak az ég világon semmi értelme!
    Ebben sok igazság van. Sajna, a "get real" ott meg is bukik, hogy itt senki nem kockáztatja tulajdon testi épségét egy balesetben vagy szolidabb baj esetén pár tízezer eurónyi javítási költséget, tehát mindenki aránytalanul bátrabb. Más kérdés, ha nem törik ennyire az autó, nem lesz-e mindenki még bátrabb?
    Sajnos a technikai háttér itt is elég széles skálán mozog, ez valóban "get real". Bizonyos esetekben mindenki él a program adta lehetőségekkel, ami nem feltétlen valósághű. Pl. a WTCC-ben most jöttem rá, hogy mindenki úgy rajtol, mint az Epson-i derbin a versenylovak, csak itt nem elengedi a lecsapódó sorompó a a pacikat, hanem a lámpák elalvása után az autók előtt "csapódik le a virtuális sorompó". Naná, hogy én a hülye kuplungolásommal mindig veszítettem 2-4 pozíciót... No, ez is tök "get real", bár a program engedi, ez van.
    Summa summarum, a gond elsősorban a fejekben van. Egymást tisztelve és jobban figyelve kellene versenyezni, ezt pedig adott esetekben akár komolyabb büntetési tételekkel is nyomatékosítani, hogy ne legyen kedve senkinek kockáztatni egy ütközést. Hogy mennyire törékeny az autó, az már szinte mindegy, ha a mezőny nem koccan, ütközik. A kisebb törés % nem biztos, hogy előnyösen befolyásolná ezt. Könnyen lehet, hogy pont még inkább bátorítaná az amúgy is merész sofőröket a kontaktok bevállalására. Nehéz kérdés...

  18. #93
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    206
    Tudom keveset számít a mezőny végéről, de szerintem igenis kell a törés, különben nincs tétje a dolognak. Ha meg nincs tétje akkor tényleg roncsderbi lesz a futamokból, ez a probléma rossz irányú megközelítése szerintem.
    A hírességek meg aztán plána tudják ha kocc van lassulás van, és nem azért nem jön többször mert a kocc miatt lassult az autó hanem azért mert ha kell hanem van kocc.
    Amúgy (sajnos nem próbáltam még) az iracingben tudtommal ezért van két mérőszám, az egyikkel a balesetek számát nézik, és ha túl sokban veszel részt akkor lehet hogy egy alsóbb kategóriába kerülsz át.
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem egyértelmű, hogy a mezőnynek nem kell a dolog

  19. #94
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg vdani666 írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom keveset számít a mezőny végéről, de szerintem igenis kell a törés, különben nincs tétje a dolognak. Ha meg nincs tétje akkor tényleg roncsderbi lesz a futamokból, ez a probléma rossz irányú megközelítése szerintem.
    A hírességek meg aztán plána tudják ha kocc van lassulás van, és nem azért nem jön többször mert a kocc miatt lassult az autó hanem azért mert ha kell hanem van kocc.
    Amúgy (sajnos nem próbáltam még) az iracingben tudtommal ezért van két mérőszám, az egyikkel a balesetek számát nézik, és ha túl sokban veszel részt akkor lehet hogy egy alsóbb kategóriába kerülsz át.
    Igy van, iRacingbe safety ratinggel "korlatozzak" az agymenest. Amugy nem az a baj, hogy torik az auto, hanem, hogy kis konraktra mar tulzoan reagal a model. Persze, hogy kell a serules, csak lehet valamivel kisebb %-ban

  20. #95
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    593
    Igazából barcelona után azért nem írtam a törésmodellről újra, mert nem akartam, hogy az legyen, hogy rinyálok. DE!
    Latoonak mutattam, hogy mikor mentem be a boxba, az autó bal oldalával, talán egy hajszálnyira hozzá értem a palánkhoz, de ezt nehéz megállapítani, mert tényleg mint, ha lenne.
    Erre szépen besárgult az eleje, a bal oldala és a hátulja az autónak, mint ha tömeg karambolban vettem volna részt. Na most, ez az 5. helyről kiállva. Nyilván nem javíttattam autót, de így legalább folyamatosan lassabb voltam már, sikerült elbuknom az egész biztos 5. helyet és csak 8. lettem, esélyem sem volt se egyenesben, se kanyarban. Mindent 80%-ra levett törésnél. Mi lett volna, ha 100% lett volna belőve? A motor is kiesik a helyéről?!

    Itt semmilyen get real nincs. Kunosék se a konkurens szimulátor programokat nem figyelik, se a sajátjukat. "Kipróbáltam" itt monzában, a box utcában, az autó jobb elejével érintettem a box kijáratot, kemény 60-as tempóval, erre besárgult az eleje, az oldala és a hátulja is! A HÁTULJA-WTF????
    Szóval, vagy le kell venni 40-50-re a törést vagy számolni kell azzal, hogy egyre kevésbé merhetünk előzni, mivel félő még a koccolás kis mértéke is.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  21. #96
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Aránylag lenyugodtam, úgy hogy leírom.
    ...
    A bajom azzal van, hogy mi a frásznak kell ezt öntörvényűen ránk erőltetni? (80%??) Értem a Masters hagyományait, meg hogy getreal, stb.
    Jelenleg az történt, hogy 40 körön keresztül loholtam a top3 után, és tudtam hogy tök esélytelenül. Ennél szörnyűbb érzés nincs a szimulátorozásban.
    Ha szerinted ez így jó Szabi akkor oké, de azon majd ne csodálkozz, ha az utolsó futamon 10-en leszünk, vagy bocs, lesztek...
    ...
    Aztán a futam után a törésmodell topikban mindenféle videós törésteszttel bizonyítgatjuk egymásnak az igazunkat, hagyjuk már..
    Egyébként szándékosan nem a törésmodell topikba írtam, mert annak a topiknak az ég világon semmi értelme!
    Egyszer már írtam én is, hogy nem biztos jó ez a nagy get real a törés szempontjából, de abban maradtunk, ha get real akkor get real.
    Szerintem ne azzal tartsuk vissza az embereket egymás lezúzásától, hogy akkor majd jól belassul az autód, majd legközelebb jobban figyelsz, ugyanis egy koccnál általában van egy vétkes és van egy ártatlan fél. na az ártatlannak mit mondasz? azt hogy óvjon és majd a vétkes meg lesz büntetve utólag igen, de azzal a vétlen mihez kezd? ne értsetek félre, igen kell az óvás és büntetés, szerintem pont ez vezet arra, hogy legközelebb jobban figyeljen, nem az, hogy használhatatlan az autó a verseny alatt. race07-ben nem volt ilyen gond, ha koccantál, kapott a kocsi, de egy kis összeérés nem tette tönkre az egész versenyed (pedig milyen nagy élmény kilincs a kilincsen ugye..., na itt ilyet nem csinálsz), a hibát meg utólag ugyanúgy büntettük az óvások által. az a baj, hogy egy pici kontakt azt jelenti, hogy vagy a körönkénti plusz 2 mp miatt, vagy az 1 perces javítás miatt, de mindenképp kört kapsz... és mond a vétlennek, hogy get real...

    A törésmodell topik meg jó hogy van, de őszintén, beküldünk egy videót amit megnéztek, de hogy érzékelteted, hogy az autó irányíthatatlanul alul/túlkormányzott, vagy érezhetően, de mérhetetlenül veszít a tapadásából stb.

  22. #97
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    206
    60al az elejét odakoccolva érthető hogy megsérül az elem, na de hogy a hátulja, ezt én se értem, nekem is volt ilyen többször, vagy oldalról kaptam egy koccot egy másik autó orrától, visszanézve látszik hogy csak az oldalát találta el, és besárgul eleje hátulja is, de legalább már nem pattannak el egymásról mintha összenyomhatatlan golyók találkoznának.

    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából barcelona után azért nem írtam a törésmodellről újra, mert nem akartam, hogy az legyen, hogy rinyálok. DE!
    Latoonak mutattam, hogy mikor mentem be a boxba, az autó bal oldalával, talán egy hajszálnyira hozzá értem a palánkhoz, de ezt nehéz megállapítani, mert tényleg mint, ha lenne.
    Erre szépen besárgult az eleje, a bal oldala és a hátulja az autónak, mint ha tömeg karambolban vettem volna részt. Na most, ez az 5. helyről kiállva. Nyilván nem javíttattam autót, de így legalább folyamatosan lassabb voltam már, sikerült elbuknom az egész biztos 5. helyet és csak 8. lettem, esélyem sem volt se egyenesben, se kanyarban. Mindent 80%-ra levett törésnél. Mi lett volna, ha 100% lett volna belőve? A motor is kiesik a helyéről?!

    Itt semmilyen get real nincs. Kunosék se a konkurens szimulátor programokat nem figyelik, se a sajátjukat. "Kipróbáltam" itt monzában, a box utcában, az autó jobb elejével érintettem a box kijáratot, kemény 60-as tempóval, erre besárgult az eleje, az oldala és a hátulja is! A HÁTULJA-WTF????
    Szóval, vagy le kell venni 40-50-re a törést vagy számolni kell azzal, hogy egyre kevésbé merhetünk előzni, mivel félő még a koccolás kis mértéke is.

  23. #98
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Aránylag lenyugodtam, úgy hogy leírom.

    Volt alkalmam élesben letesztelni a törésmodellt, szuper volt, köszike!
    Az esetről röviden: abszolút versenybaleset volt, én hibáztam, Bence már nem tudott kikerülni. A jobb oldala kapta az ütést, az eleje-hátulja sértetlen maradt.
    A kisebb következmény hogy végsebességet veszítettem 3-4-5 km/h-t, a nagyobb hogy alulkormányzottabb lett az autó. Összességében a törésmodell lehet hogy egészen jól működik, ezzel nincs bajom.

    A bajom azzal van, hogy mi a frásznak kell ezt öntörvényűen ránk erőltetni? (80%??) Értem a Masters hagyományait, meg hogy getreal, stb.
    Jelenleg az történt, hogy 40 körön keresztül loholtam a top3 után, és tudtam hogy tök esélytelenül. Ennél szörnyűbb érzés nincs a szimulátorozásban.
    Ha szerinted ez így jó Szabi akkor oké, de azon majd ne csodálkozz, ha az utolsó futamon 10-en leszünk, vagy bocs, lesztek...

    Egy Michelisz vagy Kiss Norbinak mit írnál, ha benézne egy futamra, ne adj isten meghívásos futam és streamen 300 ember követné, és így járna? A néző persze mit lát, hogy pff de lassú a Norbi. Neki meg csak égne a feje és köszöni szépen nem kér belőle többet. Nekik sovány vigasz lenne a "get real, sorry", az életben nem jönnének többször.
    Ők is egy jót versenyezni jönnének, mint amit mi is szeretnénk elérni. Ők tudják az igazi autóban ülve, hogy mennyi kontakt fér bele, nekünk fogalmunk sincs, de jóóól feltekerjük a szoftverben, hagy menjen el az egésztől a kedve a parasztnak.

    Aztán a futam után a törésmodell topikban mindenféle videós törésteszttel bizonyítgatjuk egymásnak az igazunkat, hagyjuk már..
    Egyébként szándékosan nem a törésmodell topikba írtam, mert annak a topiknak az ég világon semmi értelme!
    De jo hogy végre nem csak én írom ezt...
    3x csináltattam meg a futam alatt a kocsit, a vége felé az egyij nissannal az ascari féktávon minimálissan értem össze, de tényleg csak annyira mint amikor egy parkoloban meghúznak picit egy kocsit, hogy egy polírral kijön, és 3-4km/h lassult a kocsi egyből.

    Nem is az a gáz, hogy most Michelisz mit mond vagy hogy érzi, a gáz az, hogy olyan szinten befolyásolja a kocsi viselkedését és tempoját egy kis kocc, hogy értelmetlen utána bármi.
    GTR-ben nem volt ilyen, ott egy minimális kocctól nem vesztettél semmit, egy kicsit nagyobbtól is max 1-2tizedet, plusz az XD-ben be tudtad állitani, hogy mit csináljanak meg, és ki is írta, hogy mennyi idő a javítás, itt meg nem ír szart se csak bemész aztán a vársz vársz vársz.
    Ilyen gyors töréssel simán 50% alatti értékkel kellene menni.

    Mivel mindenki a nagyvetűs ÉLMÉNYT keresi és azért jön, ezzel rohadtul el van baszva!

  24. #99
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben sok igazság van. Sajna, a "get real" ott meg is bukik, hogy itt senki nem kockáztatja tulajdon testi épségét egy balesetben vagy szolidabb baj esetén pár tízezer eurónyi javítási költséget, tehát mindenki aránytalanul bátrabb. Más kérdés, ha nem törik ennyire az autó, nem lesz-e mindenki még bátrabb?
    Sajnos a technikai háttér itt is elég széles skálán mozog, ez valóban "get real". Bizonyos esetekben mindenki él a program adta lehetőségekkel, ami nem feltétlen valósághű. Pl. a WTCC-ben most jöttem rá, hogy mindenki úgy rajtol, mint az Epson-i derbin a versenylovak, csak itt nem elengedi a lecsapódó sorompó a a pacikat, hanem a lámpák elalvása után az autók előtt "csapódik le a virtuális sorompó". Naná, hogy én a hülye kuplungolásommal mindig veszítettem 2-4 pozíciót... No, ez is tök "get real", bár a program engedi, ez van.
    Summa summarum, a gond elsősorban a fejekben van. Egymást tisztelve és jobban figyelve kellene versenyezni, ezt pedig adott esetekben akár komolyabb büntetési tételekkel is nyomatékosítani, hogy ne legyen kedve senkinek kockáztatni egy ütközést. Hogy mennyire törékeny az autó, az már szinte mindegy, ha a mezőny nem koccan, ütközik. A kisebb törés % nem biztos, hogy előnyösen befolyásolná ezt. Könnyen lehet, hogy pont még inkább bátorítaná az amúgy is merész sofőröket a kontaktok bevállalására. Nehéz kérdés...
    Ez pont marhaság, nem azért vagy bátrabb mert nem törik a kocsi és ez visszatartó erővel sem bír,max annyival, hogy sokan nem fognak inkább előzni, de az megint kinek jo?
    Zárt kasznis kocsiknál a kontakt elkerülhetetlen és része a versenynek ezt jó ha mindenki elkönyveli magában mert amióta világ a világ ez így van és így lesz.
    A baj itt azzal van hogy ha előzöl és akár az egyenesben is egy picit összeértek mert terelitek egymást ide oda és véletlen van egy kicsi súrolás a következő körben szélárnyékból sem tudsz közeledni a másikra csak azt látod hogy szépen távolodik.

    Plusz ezen a szinten azt ne feltételezzük már egymásról, hogy direkt megy bárki bárkinek neki, mert akkor már tényleg nincs értelme az egésznek.

  25. #100
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézve az eredményt néhányan megint elkövették azt a hibát, hogy javíttatták a kocsit. Nem érdemes komolyabb sérülés nélkül (értsd: vörös minden). Bai Laci például előttem volt kerék csere előtt, utána 137 másodperccel mögöttem. Pakolicz Robi ugyan ez, csak ő 100 másodpercre került amit ledolgozott 80ra, ennyit segít a javítás.

    Ha az első körben csinálod a javíttatást (amit nem tudsz, mert az üzemanyag nem lesz elég), akkor sem éri meg. Hiába buktam én is körönként 1 másodpercet átlagban a 3. körtől 46 körön át, nem érte meg kijavíttatni (valamennyire reális ez amúgy, már a javíttatás része). Szóval ha megtörted, marad a szenvedés.

    Ahhoz képest nem rossz ez a 14. hely, hogy most lesz lassan 1 éve meg a kormány + szombat és vasárnap mentem csak a verseny előtt úgy 100 kört

    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    IAmugy nem az a baj, hogy torik az auto, hanem, hogy kis konraktra mar tulzoan reagal a model. Persze, hogy kell a serules, csak lehet valamivel kisebb %-ban

    Ezt egy DTM versenyző tudná csak megmondani. Kikapcsolni nem kellene a sérülést (akkor kb nem is jönnék), de az igaz, hogy egy pici kocc-tól (1-2 km/h) is lassul a kocsi rendesen az egyenesben, ami biztos vagyok, hogy a valóságban nem így van Kérdés hogy ezt az 50% megoldaná e vagy csak fele annyit lassulna a kocsi egyenesben...

Oldal: 4 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •