Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 3 4 5 6 7
Találatok: 151 - 164 (164 összesen)

Téma: Assetto Corsa - ütközésmodell

  1. #151
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bence teljesen merőlegesen tisztán telibe trafálja a bal első kerekedet
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    amivel körönként ~1 mp-et veszítesz
    Felőlem maradhat a sérülés, de akkor egy ilyenért a következő futamon azonnali áthajtásos büntetést adjatok és kész. Másképp nincs értelme az egésznek, senki sem tanulja meg hogy figyeljünk oda a másikra és csak idegbeteg lesz mindenki.

    Nekem is volt olyan a mostani futamon, hogy hátulról kicsit megpöcköltek, de tudtam tovább menni. Ez akkor most büntetést érő szabálytalanság vagy nem? Mert az életben nem az és nem is vesztek vele semmit, itt meg fél másodperc egy vajszínű hátsóval körönként.

    Továbbra is tartom, hogy a kis sebességgel történő ütközések túlzó sérülést okoznak, ha 5 km/h a két kocsi közötti különbség, azt még simán kibírja a kasztni. Viszont ugyan úgy, ha minél nagyobb az ütközés annál kevésbé reális, mert mentem én már bele 100al a falba és simán kitolattam.

    Szóval lényeg a lényeg, ütközések terén ez itt soha sem lesz valósághoz közeli, olyant kell beállítani ami mindenkinek jó.

    Nyilván ha jeleznénk a készítőknek, hogy legyen egy kicsit módosított ütközési modell amit mondjuk a szerveren indulás előtt be lehet állítani, az lenne a legjobb. Ez egy plusz feature, lehetne normál meg real life collision a menüben, nekik is egy plusz feature szinte ingyen. Nem kéne sok mindenen módosítaniuk, csak a kis ütközéseknél csökkenteni a sérülést, a nagyoknál meg növelni, bizonyos szint felett meg ne induljon el a kocsi. Nem egy nagy meló.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 10. 25. 11:18.

  2. #152
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbra is tartom, hogy a kis sebességgel történő ütközések túlzó sérülést okoznak, ha 5 km/h a két kocsi közötti különbség, azt még simán kibírja a kasztni.
    Én meg továbbra is tartom, hogy várom erről a replay-t és a további adatokat..


    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Felőlem maradhat a sérülés, de akkor egy ilyenért a következő futamon azonnali áthajtásos büntetést adjatok és kész. Másképp nincs értelme az egésznek, senki sem tanulja meg hogy figyeljünk oda a másikra és csak idegbeteg lesz mindenki.

    Nekem is volt olyan a mostani futamon, hogy hátulról kicsit megpöcköltek, de tudtam tovább menni. Ez akkor most büntetést érő szabálytalanság vagy nem? Mert az életben nem az és nem is vesztek vele semmit, itt meg fél másodperc egy vajszínű hátsóval körönként
    Ha érkezik be óvás, akkor megvizsgáljuk és ha történt szabálytalanság és károkozás, akkor büntetést is osztunk ki.

    Ha olyan esettel találkozunk, ami az életben máshogy lenne mint itt, akkor ez egy bug és jelezzük a fejlesztők felé, illetve addig is megpróbáljuk házon belül korrigálni...


    Nyilván ha jeleznénk a készítőknek, hogy legyen egy kicsit módosított ütközési modell amit mondjuk a szerveren indulás előtt be lehet állítani, az lenne a legjobb. Ez egy plusz feature, lehetne normál meg real life collision a menüben, nekik is egy plusz feature szinte ingyen. Nem kéne sok mindenen módosítaniuk, csak a kis ütközéseknél csökkenteni a sérülést, a nagyoknál meg növelni, bizonyos szint felett meg ne induljon el a kocsi.
    Én is pontosan erről vakerálok itt hetek óta, hogy azonosítsuk a hibákat, hogy el tudjuk küldeni nekik, de ehhez viszont kellenek a konkrét esetek.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 08. 10:36.

  3. #153
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Baromi hamar lezárhatnánk ezt a vitát, ha egyszer végre vki mutatna nekem egy ilyen bug-ot, hogy csak ránézett a másikra és lassult 3 másodpercet.
    Abban a pillanatban küldeném el a fejlesztőknek a problémát és állítanám át a sérülés értékét, amíg nem javítják hibát.

    Az ajtó nyitva áll, itt lehet bejelenti a leírt paraméterekkel: Assetto Corsa - ütközésmodell



    Teljesen értelmetlen kérés, elvégre ha úgy van ahogy mondjátok, akkor az 5-10%-ot a hajatokra kenhetitek. Előző szezonban 70% volt, akkor is rendszeresen ment a sírás. Illetve számomra továbbra is rejtély, hogy honnan tudjuk majd meg, hogy jól működik? Majd azt is ugyan így bekiabálással, hogy majd lelkesen benyögi pár elégedett user, hogy most meg milyen jó lett? Igen valószínű..

    Elképesztőnek találom, hogy komplett kis novellákat senki sem rest ide bepötyögni, de belinkelni egy replay-t és megadni hozzá pár adatot, hogy ne csak a levegőbe beszéljünk és esetleg kezdeni is tudjunk vele valamit siránkozás helyett, az már senkinek nem megy. Úgy kerülitek a konkrétumokat, mintha valami betegség lenne..



    Az ötlet kiváló, a megvalósítás érdekelne, hogy hogyan?



    Valószínűleg be is fogjuk hamarosan tiltani, mert van egy tippem, hogy senki se tette még fel futamon, de ennek utána kell még járni.
    Nem értem ha 70%nál is ment a rinya akkor kinek volt az a fantasztikus ötlete hogy legyen 80??? Miből gondolta hogy ez így fasza lesz?

    A másik, hogy nem az a lényeg, hogy úgy törjön mint a valóságban, hanem annyira, hogy még élvezetes maradjon a verseny.
    Mert amíg én nem kapok több 100000eurot a versenyzés miatt addig ne beszéljünk getrealről.

    Olyan szintre kell levinni, hogy mindenkinek élvezetes maradjon a játék 1-2 kocc után is.

    Szabi nézd meg az én kocsim, 2. kör T1 utána 51,5-öt tudtam csak menni, késöbb 80L-el soft gumin javitás után 49-eket mentem.

  4. #154
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi nézd meg az én kocsim, 2. kör T1 utána 51,5-öt tudtam csak menni, késöbb 80L-el soft gumin javitás után 49-eket mentem.
    Tomi, meg fogom nézni, de neked sem fog leszáradni a kezed, ha beírod a megfelelő topikban úgy ahogy azt kértem az első hsz-ében.
    Vmi minimális rendet tartsunk már be kérlek, miért olyan rettenetesen nehéz ez?

  5. #155
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi, meg fogom nézni, de neked sem fog leszáradni a kezed, ha beírod a megfelelő topikban úgy ahogy azt kértem az első hsz-ében.
    Vmi minimális rendet tartsunk már be kérlek, miért olyan rettenetesen nehéz ez?
    Szabi a gépem kb vasárnaponként a futamra gyakorlás és a verseny idejére van bekapcsolva, sem időm(ez a nagyobb gond) sem kedvem nincs videókat vagdalni, meg szerkeszteni meg ilyenek.
    Ennyit tudok tenni, hogy kb-re leirom hol volt, jelenleg más nem fér bele az életembe.

  6. #156
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi a gépem kb vasárnaponként a futamra gyakorlás és a verseny idejére van bekapcsolva, sem időm(ez a nagyobb gond) sem kedvem nincs videókat vagdalni, meg szerkeszteni meg ilyenek.
    Ennyit tudok tenni, hogy kb-re leirom hol volt, jelenleg más nem fér bele az életembe.
    Semmilyen videót nem kell vagdalnod, de ezek szerint még a nyavalyás kérést sem voltál képes elolvasni....
    Így viszont az én f.szommal vered a csalánt, már bocs, mert nekem nyilván nincs jobb dolgom, mindenki odahányt ügyes-bajos dolgának a végére járni.

  7. #157
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Semmilyen videót nem kell vagdalnod, de ezek szerint még a nyavalyás kérést sem voltál képes elolvasni....
    Így viszont az én f.szommal vered a csalánt, már bocs, mert nekem nyilván nincs jobb dolgom, mindenki odahányt ügyes-bajos dolgának a végére járni.
    Megmondom őszintén, most nem olvastam el, de régen valami linket kellett gyártani, bocsi de tényleg nincs időm rá. Ha megnézed megnézed ha nem nem, én nem leszek se több se kevesebb tőle.
    A véleményem leírtam már 100szor.
    Viszont ahogy nekünk sincs fingunk sem ezeknek a töréséről úgy a Kunoséknak sincs, mert hát honna a faszból is lenne? Biztos nem törettek össze több 10000euros elemeket csak hogy minél faszább legyen a szim amikor bőven idő elött le kellett lejmolni minket, hogy egyáltalán legyen pénz a fejlesztésre...

  8. #158
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Maganvelemeny: szigoru szabalyok, no tolerancia, vagyis minden esetet megovni es sulyosan buntetni, 100% fairplay minden versenyzo reszerol es 10%-os tores lenne szerintem az idealis. De ha jelen korulmenyek kozott 10%-ra tennenk a torest, azzal csak elszabadulna a pokol.
    Örülök, hogy nem csak én gondolom ezt, hanem szervezői oldalról sem tűnik "egy nagy marhaságnak".

  9. #159
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A toresmodellrol:

    Az elso versenyen en rosszabbul jartam, mint Toga, a masodik helyen utaztam, az elso par korben volt hozzam kozel auto, de koccanni sem koccantam. Viszont az auto fel mp-el lassabb volt es mivel nem vettem ki a javitast, hiszen nem volt serules - legalabbis igy gondoltam - ezert a gumicsere utan meg 20mp-et alltam a boxban. Vegignezheti barki a replay-t, egy koccanas sem volt, megis serult az auto, visszaestem. Az mar csak az en hulyesegem, hogy felidegesitettem magam ezen es meg meg is csusztam, bele a falba.

    Szabinak teljesen igaza van, azt kell tisztaznunk, hogy akarjuk-e konnyiteni a jatekot. Felesleges vitetkozni a toresmodell realitasarol, olyan, amilyen. Nyilvan nem jo, ha egy kis kocctol nagyot lassul az ember, de azert senki sem panaszkodik, hogy nekimentem a masiknak, 200-al es tovabb tudtam menni, ez nem igy lenne a vaslosagban, miert nem estem ki Szemely szerint az a problemam, hogy nem kiszamithato es kovetkezetes a dolog, amikor elozok es van benne kockazat, egyaltalan nem kiszamithato, hogy egy kis koccanastol vege a versenyemnek vagy megyek siman tovabb. Illetve ahogy Zelfel Tamas is mondta, ketszer utkoztunk egy gyakorlo futamon, nekem az eleje sarga lett, a hatulja piros, o pedig serules nelkul meguszta.

    Szervezokent ugy gondolom, hogy Sziszkanak es Szabinak van igaza, a fejekben kell rendet rakni. Az idealis az lenne, ha mindenki nagyon precizen vezetne, nem menne bele tul rizikos dolgokba es szerul erezne magat ha elrontana valamit es masoknak a versenyet ezzel tonkretenne. Illetve a kozosseg is szigoruan elitelne, ha valaki nem korrekt es tul kockazatos modon vezetne. Az pedig, hogy minden utkozest megov valaki, akar csak azert, mert elotte tortent es latta, alap kellen, hogy legyen. Ezzel szemben azt latom, hogy mindenki szidja a masikat, vitatkozik, sirankozik, de ovast nem nyujt be. A VB pedig nem tud azzal mit kezdeni, amirol nem tud.

    Maganvelemeny: szigoru szabalyok, no tolerancia, vagyis minden esetet megovni es sulyosan buntetni, 100% fairplay minden versenyzo reszerol es 10%-os tores lenne szerintem az idealis. De ha jelen korulmenyek kozott 10%-ra tennenk a torest, azzal csak elszabadulna a pokol.
    Yeah, tökjó, és Ő az én csapattársam
    Egyetértek. Tetszene. Mondjuk a 10% lehet túlkicsi lenne.

    Amúgy tegnap véletlen belefutottam egy régebbi HTCM-es Race07-es videómba, videóba, és nagyon durva hogy miket engedett meg a program. Ahhoz képest most formula autózunk. Nem csoda hogy race07 után több lett a baleset (márha több, ésha onna jöttek az emberek). Sztem ha most visszaülnénk race07-be, nem esne ki senki
    Kontakt kezelés is érdekes. Race07-be szinte egymásba mentek, tudtak olvadni a karosszériák. AC-ben meg, replay alapján, sokszor össze sem kell érnie a két autónak.

  10. #160
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy tegnap véletlen belefutottam egy régebbi HTCM-es Race07-es videómba, videóba, és nagyon durva hogy miket engedett meg a program. Ahhoz képest most formula autózunk. Nem csoda hogy race07 után több lett a baleset (márha több, ésha onna jöttek az emberek). Sztem ha most visszaülnénk race07-be, nem esne ki senki
    Kontakt kezelés is érdekes. Race07-be szinte egymásba mentek, tudtak olvadni a karosszériák.
    GT Legends-ben és Race07-ben is évekig voltam versenybíró, összesen több ezer esetet voltam kénytelen végignézni és elbírálni... bátran állíthatom, hogy az ISI ütközés- és törés modellje minden volt, csak nem értelmes, reális, következetes... egy hatalmas katyvasz és BUG halmaz volt az egész, teljesen értelmetlen azt alapul venni bármihez.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 25. 20:03.

  11. #161
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi nézd meg az én kocsim, Monza, 2. kör T1 utána 51,5-öt tudtam csak menni, késöbb 80L-el soft gumin javitás után 49-eket mentem.
    Megnéztem az esetet, kb ~45 km/h-val frontálisan telibe trafálsz egy előtted keresztbe elguruló autót. Az ütés srégen a kocsid bal első sarkát éri. Ez után (miután megálltatok) egy kövér gázzal kétszer is telibe vered az előtted álló autót, és úgy indulsz el, hogy a kocsid jobb első sarkával takarítod arrébb az utadból.

    Szerintem nem reális, hogy ezt ennyivel megúsztad. Minimum első splitter és aerodinamikai elemek totálkár, futómű is biztosan csúnyán kapott és amennyiben ott van elől a hűtő, akkor az is és talán még az alváz is minimálisan deformálódott.

    Aki ezt máshogy látja, annak örömmel olvasom a véleményét és az érveit.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 07. 09:30.

  12. #162
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Pár nappal ezelőtt volt egy telefonbeszélgetésem Norbival, egészen más dolog miatt keresett meg.... de némi vonakodás után gondoltam felhozom neki a témát, hátha telefonon keresztül is ki lehet hozni ebből vmi értelmeset. Mondanom sem kell, nem volt egyszerű, amit sikerült kb átfogóan megbeszélnünk az Toga esete, azaz az első futómű sérülései. Norbi elmondása szerint, ha a kereket éri közvetlen ütés és amennyiben a kerék éppen szögben áll, akkor szinte garantált valamilyen szintű sérülés, ami fizikai deformációt, vagy akár törést is jelent a felfüggesztésben. Ha a kerék egyenesen áll, akkor valamivel jobb a helyzet, itt azt mondta, hogy 3 esetből 2-őt viszonylag olcsón meg lehet úszni, de itt is benne van azért a pakliban, hogy fel kell adni a futamot.

    Próbáltam még valahogy felhozni a ráfutásos baleseteket, de itt hamar a telefonos lehetőségek korlátaiba ütköztünk... pedig jó lenne konkrét példákkal a 4-6-8 féle tipikus ütközési szituáció alaposan átbeszélni, de ehhez már videózni, replay-ezni lenne szükség, és egy ilyen felkérésre nem vagyok benne biztos, hogy teljesen őszintén mondana igent. Ennél többet sajnos nem nagyon tudtunk kihozni a beszélgetésből, de gondoltam megosztom veletek.


    Viszont kaptunk egy ajánlatot, hogy segít összekötni szakemberrel (illetve emellett az AC fejelsztői ajánlata is áll még), viszont ehhez továbbra is konkrét példákra lenne szükség.

    Aki úgy érzi tud ilyennel szolgálni, ahol egyértelműen túlzó az AC sérülés modellje, az kérem ossza meg velünk az 1. hsz-ben leírt módon, köszönjük!
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 07. 13:41.

  13. #163
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    Szabi örülök hogy írtál privátot és Norbinak is felhoztad az esetet. Amit írtam azt sajnos még dühből írtam, pár nap múlva már változott a véleményem.
    Utólag be kellett látnom, hogy nem úszhattam meg lassulás nélkül, ezért nem is erőltettem tovább a témát.
    Amit sokunknak nehéz elfogadni, mert nem voltunk eddig hozzászokva, hogy a jelen beállított paraméterek mellett egy apró kontakt sem férhet bele, de tényleg egy pici sem. És most az aprón van a hangsúly.
    Volt egy ilyen kérdésed, hogy szimulálni akarunk vagy egy jót versenyezni? Nekem erről felemás elképzelésem van. A gumi, tapadás, mechanikai tényezők, stb... részemről mehetne a legkeményebb szinten, 200%-as kopás, minden egyéb nehezítő körülmény felcsavarva, viszont a törést én lejjebb tekerném, ésszerű kereteken belül... és van egy szemléltető példám (végre), hogy mire gondolok.

    Tegnap Piski Tomival egy kicsit megnyúztuk egymást rajt gyakorlásnál: https://drive.google.com/file/d/0B_Z...ew?usp=sharing
    3 kontaktot fogsz látni (az elsőnél már be is horpad a bömbi hátulja). Ezek a típusú kontaktok véleményem szerintem bele kell hogy férjenek egy zárt karosszériás széria küzdelmeibe, ezzel szerintem mindenki egyet ért.
    A régi WTCC-ben végig ilyen kilincsen-lőkösönmenős volt egy futam, a mai aero-s TC1-ben is egész sok ilyet látunk, de DTM-ben sem ritka, és még lehetne sorolni. Mivel szimulátorról beszélünk, ahol gyakorlatilag egy érzékszerveddel észlelsz és az a szemed, najó meg még talán a füled... ellentétben egy autóban ahol a másodperc tört része alatt össze vissza forgatod a fejed, folyamatosan nézed az utat és az ellefeledet aki 10 centire megy tőled, mindezt térlátással, nem egy monitoron keresztül, és eközben még a seggeddel is veszetsz, mert alattad van a kocsi, az erőhatásokat nem is említem...szóval nem lehet összehasonlítani a kettőt.

    Most belinkelem a tegnapi éles futam első körének a végét, az elért sebesség szemléltetése végett (természetesen kontakt nélkül): https://drive.google.com/file/d/0B_Z...ew?usp=sharing
    A két replayben ugyanazzal a settel megyek, ugyan úgy 60 liter üzemanyaggal, medium gumival és ugyan úgy az első kör végén járunk.

    Rászántam az időt és elemeztem a kigyorsítási fázist. A mozgóképen talán nem tűnik egyformának a két kigyorsítás, de a screenshotok tanulsága szerint nagyon hasonló: https://drive.google.com/file/d/0B_Z...hXaGllcjg/view (lassan tölt be, nagyméretű a fálj)
    (viszonyítási pontok: burkolati felfestések, tükrök, hátsó szárny, utolsó képen a tetőantenna/felfestés) amit látunk hogy az egyenes végén sebesség különbség van, és egyértelműen aero-sérülés okozta sebesség vesztésről van szó.

    Szóval az arányokra akarok rávilágítani Szabi, mindenféle kötekedés nélkül és segítőkészen, hogy nekünk most így kell versenyeznünk, hogy sajnos ennyi sem férhet bele.
    A tavaszi 70%-nál nem emlékszem ennyi problémára.
    Ha meg kellene saccolnom ez egy 5 tized lett volna körönként.


    Rászántam a délutánom és egy próbát részemről úgy érzem megért a szemléltetés, hátha változik a véleményed. Köszi!
    Any Given Sunday!

  14. #164
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Rászántam a délutánom és egy próbát részemről úgy érzem megért a szemléltetés, hátha változik a véleményed. Köszi!
    Szia, köszi szépen a belefektetett melót, részletesen meg fogom nézni, amit írtál, illetve a többieket is erre buzdítom.

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 3 4 5 6 7

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •