Oldal: 1 / 7 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (164 összesen)

Téma: Assetto Corsa - ütközésmodell

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Assetto Corsa - ütközésmodell

    Kedves Versenyzők!

    Elég gyakran olvasom a fórumon, hogy nem igazán jó az AC ütközés modellje és hogy irreálisan viselkednek, vagy sérülnek az autók az egyes kontaktok során. Persze ezek jellemzően javarészt amolyan "bedünnyögések", minden konkrétum nélkül és ami ilyen esetet eddig volt lehetőségem megnézni, azokban én személy szerint nem találtam semmi különösebb kifogásolni valót. Jelenleg a versenyeinket 70%-os sérül modellel futjuk, ami az én személyes tapasztalataim szerint rendkívül megengedő, nem egy olyan ütközésben volt már részem, ami után érdemi probléma nélkül tudtam folytatni a versenyt, pedig az ütközés erejéből adódóan reálisan minimum egy box-ban történt javítás lett volna a reális. Persze ezek csak az én tapasztalataim és jó lenne ha minél több esetet meg tudnánk beszélni és adott esetben akár a fejlesztőknek is elküldeni a felfedezett hibákat.

    Szóval itt szeretnénk kérni, hogy mindenki, aki olyan ütközést, törést, vagy kontaktot tapasztalt, ahol véleménye szerint túl megengedő, vagy irreálisan túlzó volt a fizika, az jelezze itt a ebben a topikba!

    Amire szükség van: repaly link, repaly időpont, résztvevők neve, a kocsi sérüléseinek leírása és azok hatása a köridőre, és a kocsi vezethetőségére.


    Az eseteket egyesével meg fogjuk nézni, illetve közösen itt mindenkit bevonva ki is fogjuk értékelni, illetve indokolt esetben lehetőség van igazságügyi szakértői szimulációs szoftverbe is felvinni az ütközéseket egy szakértő ismerősöm segítségével, így akár komplexebb szituációkra is kaphatunk korrekt válaszokat, ha az eset nagyon meghaladná a mi ismereteinket.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 30. 20:36.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Végre.
    Kissé off lesz.
    Dünnyögős...
    1. Frontál belemegyek a falba, és nem gyűrödik a kocsi. Oké, nemérdekes, majd egyszer. Törésmodell.
    2. Nekemjönnek hátulról, és az autó oldala, köszübe, ajtaja, vagy milye is sérül? Ez inkább kocsifelépiités téma, hogy mi van lemodellezve, mely alkatrészek (nem forr fel a hűtőviiz, nem esik ki a kerék, stb).
    3. Kontakt kezelés. Szerintem most kugligolyó. Mintha két kő ütközne. Mintha ütközés esetén a kerekek helyén billiárdgolyók lennének, amiknek semmi tapadása, megfogása ne lenne. Kasztnideformációról, elnyelésről nem is beszélve.
    4. Kontaktkezelés lag esetén. Kettő viszonya.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Ebben a topikban elsősorban konkrét eseteket szeretném ha meg tudnánk beszélni.
    Tehát konkrét replay-t belinkelve, időt megadva, stb, stb... Youtube videó nem jó. (nem hátrány, de nem elégséges)

    Szóval nem egy "bosszankodós" topikot szeretnék, hanem egy "elemzőset"!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 30. 20:21.

  4. #4
    Gaál László Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Üzenetek
    337
    Ennek végül is mi a célja? Úgysem tudunk változtatni rajta.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Ennek végül is mi a célja? Úgysem tudunk változtatni rajta.
    Egyrészt elegem lett a konrkétumok nélküli siránkozásból, másrészt segíthet reálisabban belőni a sérülés értékét a bajnoki futamokon, másrészt ami olyan és tényleg gáz (vagyis bug), az elküldjük a fejlesztőknek.

  6. #6
    Gaál László Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Üzenetek
    337
    Az ütközésmodell egy dolog, a törésmodell egy másik, annak hatása az autó menettulajdonságra meg egy harmadik. A másodikat tudod paraméterezni, ami nem sok de több mint a semmi.
    De nem is ezzel van igazán gondom. Ahhoz neked legyen egy értelmes, tényekre alapozott állításod, legalább a két ütköző autó sebességét tudnod kéne. De nem tudod, mert a replayben csak a saját sebességed pontos, a többieké nagyon pontatlan, nem lehet vele számolni. Így marad az szemre megszakértés, ami ugyanaz mint amiből eleged lett.
    Persze ettől még valami jó is kisülhet ebből, csak én vagyok vaksi hogy nem látom.

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Az ütközésmodell egy dolog, a törésmodell egy másik, annak hatása az autó menettulajdonságra meg egy harmadik. A másodikat tudod paraméterezni, ami nem sok de több mint a semmi.
    Ez így van, de egyrészt legalább alaposabban kiismerjük a működését... és amire nincs hatásunk, azt is tudjuk jelezni a készítőknek, vagy legalább megtanulunk együtt élni vele.

    De nem is ezzel van igazán gondom. Ahhoz neked legyen egy értelmes, tényekre alapozott állításod, legalább a két ütköző autó sebességét tudnod kéne. De nem tudod, mert a replayben csak a saját sebességed pontos, a többieké nagyon pontatlan, nem lehet vele számolni.
    Ez is egy olyan dolog, amiről ki tudjuk deríteni hogy mennyire pontos, elvégre több forrásból is van replay-ünk, így én ezt nem látom akkor akadálynak.


    Várjuk az első konkrét esetet!

  8. #8
    Gaál László Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Üzenetek
    337
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez is egy olyan dolog, amiről ki tudjuk deríteni hogy mennyire pontos, elvégre több forrásból is van replay-ünk, így én ezt nem látom akkor akadálynak.
    Ja, végül is ha megvan a másik félnek is a replay, egész jól ki lehet olvasni a pontos értékeket.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Várjuk az első konkrét esetet!
    Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle úgyhogy tessék:

    GT3 - Zandvoort
    Az eset 4:26-kor történik. A sebességkülönbség a replay szerint úgy 10 km/h lehet (csak a saját alapján, Gáborét nem láttam), Gábor mégis úgy pattan le rólam mintha lenne kb. 40 km/h különbség. A pingem nem tudom milyen volt, általában 50-60 körül szokott lenni.

  9. #9
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    66
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Ja, végül is ha megvan a másik félnek is a replay, egész jól ki lehet olvasni a pontos értékeket.


    Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle úgyhogy tessék:

    GT3 - Zandvoort
    Az eset 4:26-kor történik. A sebességkülönbség a replay szerint úgy 10 km/h lehet (csak a saját alapján, Gáborét nem láttam), Gábor mégis úgy pattan le rólam mintha lenne kb. 40 km/h különbség. A pingem nem tudom milyen volt, általában 50-60 körül szokott lenni.
    Ráadásul a sebességkülönbség úgy alakult az ütközés pillanatában(kikockáztam), hogy az én autómé 107km/ó, a tiédé 94km/ó, vagyis én már gyorsulásban, te még lassulásban voltál. Itt a kép a kocc pillanatában a két autóból:
    Csatolt képek Csatolt képek

  10. #10
    Gaál László Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 10.
    Üzenetek
    337
    Ez tök jó, mert az én replayemben fordítva van: az én sebességem 98 km/h, a tiéd meg 84 km/h.

  11. #11
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    66
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Ez tök jó, mert az én replayemben fordítva van: az én sebességem 98 km/h, a tiéd meg 84 km/h.
    Mondjuk ez is elég szomorkás, hogy az alap adatok nem egyformák két replay-ben, egyébként ez nem az enyémből van, hanem Fábián Szilárd-éból, mivel nekem erről a futamról nincs.
    Ez is egy változatlanul problémás pontja a játéknak, hogy egyazon időpillanatban nem ugyanazt látják a versenyzők, ezt hívhatjuk lag-nak vagy rossz szinkronizációnak, esetleg anyámkínjának...
    Utoljára módosította: Bakos Gábor; 2015. 12. 01. 18:55.

  12. #12
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk ez is elég szomorkás, hogy az alap adatok nem egyformák két replay-ben, egyébként ez nem az enyémből van, hanem Fábián Szilárd-éból, mivel nekem erről a futamról nincs.
    Ez is egy változatlanul problémás pontja a játéknak, hogy egyazon időpillanatban nem ugyanazt látják a versenyzők, ezt hívhatjuk lag-nak vagy rossz szinkronizációnak, esetleg anyámkínjának...
    Nem egészen. Ezt predictitiv modellingnek hívják. Autós játékban nem láthatod a valós pozicióját az ellenfelednek.
    Nem láthatod, mert annak az infonak előbb el kell jutni a gépedhez, ez pedig 15-150ms ideig tart, attól függően hogy hol található a szerver.
    Tehát a Te géped csak egy korábbi állapotot lát, és FELTÉTELEZI hogy merre és milyen sebességgel halad tovább az ellenfeled járműve, és azt a poziciót rajzolja ki neked.

    Tehát kapcsolattól függően 1-2-3...10 képkockányi prediction azaz jóslás zajlik egyszerre 20+ autóval a kliens oldalon.
    Gondoljatok bele ez milyen galibákat okozhat...és okoz is, de nem csak ebben a programban.
    Utoljára módosította: Tilus; 2015. 12. 02. 20:42.

  13. #13
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    pl.: iRacingben, ahol nem ritkán 100+ pingel megyünk előfordul, hogy a képernyőn még 1 autónyi hely van a kanyarban, mégis összakad a két autó, látható lag nélkül is, és erre még rájön az a szitu, amikor kimaradnak, vagy lemadadnak csomagok, tizedmásodpercig esetleg egy másodpercig megáll az adatforgalom...akkor kezd ugrálni az autód.

  14. #14
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    66
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    pl.: iRacingben, ahol nem ritkán 100+ pingel megyünk előfordul, hogy a képernyőn még 1 autónyi hely van a kanyarban, mégis összakad a két autó, látható lag nélkül is, és erre még rájön az a szitu, amikor kimaradnak, vagy lemadadnak csomagok, tizedmásodpercig esetleg egy másodpercig megáll az adatforgalom...akkor kezd ugrálni az autód.
    Ettől még egy már lezajlott eseménynek lehetnének egyformák az adatai...
    De a lényeg elsikkadt: ilyen kis sebességkülönbség nem indokol egy ekkora mértékű lepattanást.

  15. #15
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Ettől még egy már lezajlott eseménynek lehetnének egyformák az adatai...
    De a lényeg elsikkadt: ilyen kis sebességkülönbség nem indokol egy ekkora mértékű lepattanást.
    Nem a probléma ennél sokkal bonyolultabb.
    A lényeg hogy a te replay-eden, biztos(!) hogy sohasem fog pontosan ugyan az történni, mint a többiekén.
    Az eltérés mértéke lehet drasztikus, vagy nem észrevehető, de mindig lesz.
    Ezért olyan nagy probléma hogy AC-ban nincs szerver replay.
    Evvel nem tudtok mit kezdeni, amit tehettek hogy a tüneteket "enyhítitek" avval hogy javítjátok a minimum FPS-t.

  16. #16
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Életkor
    48
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Bakos Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Ettől még egy már lezajlott eseménynek lehetnének egyformák az adatai...
    De a lényeg elsikkadt: ilyen kis sebességkülönbség nem indokol egy ekkora mértékű lepattanást.
    Nincs ilyen hogy már lezajlott esemény. A saját menővereiden kívül, MINDEN amit látsz menet közben, vagy a replayen, az egy korábbi állapoton alapuló prediction model feltételezéseinek az eredménye.

  17. #17
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs ilyen hogy már lezajlott esemény. A saját menővereiden kívül, MINDEN amit látsz menet közben, vagy a replayen, az egy korábbi állapoton alapuló prediction model feltételezéseinek az eredménye.
    Ez az egész úgy hangzik, mintha valami több dimenzióról, meg idősíkról szóló NatGeo adást hallgatnék

  18. #18
    Petes László Versenyző Laccoo logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 27.
    Üzenetek
    511
    Az szerintem fizikailag lehetetlen, hogy egy hatul haladó ütközzön az elől haladó gyorsabb autóval !

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gaall írta Hozzászólás megtekintése
    Ja, végül is ha megvan a másik félnek is a replay, egész jól ki lehet olvasni a pontos értékeket.
    Összenéztem a sebesség értékeket pár autóval két különböző replay-ből, az eltérések nem voltak nagyobbak 2 km/h-nál, ami jobb, mint amire számítottam.
    Persze csak pár pontot vizsgáltam, ha sokáig keresem biztos lehet találni nagyobb eltéréseket is.

    Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle úgyhogy tessék:

    GT3 - Zandvoort
    Az eset 4:26-kor történik. A sebességkülönbség a replay szerint úgy 10 km/h lehet (csak a saját alapján, Gáborét nem láttam), Gábor mégis úgy pattan le rólam mintha lenne kb. 40 km/h különbség. A pingem nem tudom milyen volt, általában 50-60 körül szokott lenni.
    Nos a két kocsi között a sebesség különbség 5-10 km/h volt, ami így leírva nem soknak tűnik.. de aki szerint ez jelenetéktelen sebesség, az próbáljon meg a normál gyalogló tempójában egyenesen nekisétálni egy falnak. Megsúgom, fájni fog!

    Ami itt furcsa, hogy az ütközés után Gábor autóján sebessége hirtelen nagyon megugrik +22 km/h-val, aztán hirtelen visszaugrik 8-10 km/h-val, ez itt vmi anomália lehet. Mindezt kiszűrve Gábor autója ~14 km/h-t gyorsult a 5-10 km/h ütésről. Ez papíron és az esetet külső kamerán nézve is soknak tűnik.... (persze ha volt némi LAG a két autó között, akkor nem tudjuk a valós ütközési sebességeket)

    Nézzük meg azonban, hogy éppen milyen egyensúlyi állapotban volt Gábor autója: az ütközéskor éppen a féktáv végén már kanyarodva az apex felé hajtott, tehát a gumik hossz és oldalirányú terhelése is tapadáshatár közelében lehetett. Ilyenkor a legkisebb ütés is már végzetes lehet, hiszen a gumik már nem tudnak ennél nagyobb terhelést megtartani, a tapadásvesztés szinte garantált a legkisebb kocc-tól is, amiből egyenesen következik ilyen szituációkban a megpördülés. Szóval eddig teljesen rendben van a dolog szerintem, az egyetlen furcsaság számomra Gábor megcsúszásának az intenzitása, ami szerintem is kicsit túlzás, de ugyanakkor én nem találom extrém vészesnek.. és ne feledjük, hogy ez még a v1.3 előtt volt.

    Szóval nem állítom, hogy teljesen rendben van, de különösebben irreálisnak sem látom a történteket.
    De az csak az én személyes véleményem.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 12. 04. 01:13.

  20. #20
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Összenéztem a sebesség értékeket pár autóval két különböző replay-ből, az eltérések nem voltak nagyobbak 2 km/h-nál, ami jobb, mint amire számítottam.
    Persze csak pár pontot vizsgáltam, ha sokáig keresem biztos lehet találni nagyobb eltéréseket is.



    Nos a két kocsi között a sebesség különbség 5-10 km/h volt, ami így leírva nem soknak tűnik.. de aki szerint ez jelenetéktelen sebesség, az próbáljon meg a normál gyalogló tempójában egyenesen nekisétálni egy falnak. Megsúgom, fájni fog!

    Ami itt furcsa, hogy az ütközés után Gábor autóján sebessége hirtelen nagyon megugrik +22 km/h-val, aztán hirtelen visszaugrik 8-10 km/h-val, ez itt vmi anomália lehet. Mindezt kiszűrve Gábor autója ~14 km/h-t gyorsult a 5-10 km/h ütésről. Ez papíron és az esetet külső kamerán nézve is soknak tűnik.... (persze ha volt némi LAG a két autó között, akkor nem tudjuk a valós ütközési sebességeket)

    Nézzük meg azonban, hogy éppen milyen egyensúlyi állapotban volt Gábor autója: az ütközéskor éppen a féktáv végén már kanyarodva az apex felé hajtott, tehát a gumik hossz és oldalirányú terhelése is tapadáshatár közelében lehetett. Ilyenkor a legkisebb ütés is már végzetes lehet, hiszen a gumik már nem tudnak ennél nagyobb terhelést megtartani, a tapadásvesztés szinte garantált a legkisebb kocc-tól is, amiből egyenesen következik ilyen szituációkban a megpördülés. Szóval eddig teljesen rendben van a dolog szerintem, az egyetlen furcsaság számomra Gábor megcsúszásának az intenzitása, ami szerintem is kicsit túlzás, de ugyanakkor én nem találom extrém vészesnek.. és ne feledjük, hogy ez még a v1.3 előtt volt.

    Szóval nem állítom, hogy teljesen rendben van, de különösebben irreálisnak sem látom a történteket.
    De az csak az én személyes véleményem.
    Azért itt még figyelembe kellene venni az autókon lévő gyűrődőzónák viselkedését, mert ugye nem betonból építik az autókat. (Tehát itt már nem is lehet példálózni a 10km/h-val falnak rohanással, mert ugye nem mindegy, hogy 10m magasból betonra ugrok le vagy vízbe. A betont nem próbáltam és nem is szeretném, de a víz nem fájt.) Gondolom mindenki vagy legalább is nagyrészünk csúsztatott már meg akár direkt akár véletlenűl autót, és ugye ott is, megszűnik rövidebb-hosszabb időre a tapadás, de amint a sebesség elkezd csökkeni, a gumik újra tapadnak. Tehát az én személyes véleményem szerint egy kisebb megcsúszáson kívűl nem kellett volna semminek történnie.
    Szerintem egy ütközés végkimenetelét sem fogjunk tudni pontosan meghatározni, hogy az a valóságban hogyan végződött volna, mert nagyon nem ismerjük az egyes GT autók karosszériájának a gyűrődési képességét és tűrőképességét. Próbáltam videókat keresni amin kissebb ütközések szerepelnek, hogy össze lehessen hasonlítani a való élettel is a mi eseteinket, de nem nagyon találtam.
    (Gondolom a kezdő hozzászólásban említett szakértői szoftverben nem szerepelnek a GT autók, tehát azzal sem lehetne tökéletes mértékben szimulálni az egyes eseteket.)
    Nem kötözködni akarok, csak remélem több szemszögből vizsgálva és a több véleményből talán pontosabb képet tudunk alkotni közösen, hogy mennyire működhet valóságosan az AC ütközésmodellje.

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Azért itt még figyelembe kellene venni az autókon lévő gyűrődőzónák viselkedését, mert ugye nem betonból építik az autókat.
    Ez így van, de mondjuk az épített versenyautók esetében nem tudom mennyire beszélhetünk gyűrődési zónákról. Ott inkább szénszálas/carbon elemek vannak, ami egy bizonyos irányból egy bizonyos fokig bírják a terhelést (de hogy rugalmasak, vagy merevek-e azt nem tudom), aztán meg törnek. Ami jelenleg szinte biztosak látszik, hogy az AC nem számol sem deformációt, sem rugalmasságot és ebből adódóan az ütközési energiákat sem tudják elnyelni az autók... mondjuk ha a gumik épp tapadás határon vannak, akkor ennek talán amúgy sincs nagy jelentősége, mert a kisebb ellenállás felé fog továbbgyűrűzni a történet, tehát inkább a kocsi fog megúszni, mert a gumiknak már nincs erejük ellentartani, hogy bekövetkezhessen a karosszéria elemek deformációja. Arról viszont, hogy ennek a GT és egyéb épített autók esetében hogy kéne működnie, arról tényleg fogalmunk sincs, jó lenne néhány videó valós versenyekről.

    Mondjuk ha a fenti dolgokat tudná az AC, akkor szerintem kb minden 10 km/h környéki kontakt után szinte kötelező lenne a box, ha az ütközés a futóművet, vagy az aerodinamikai elemeket éri...
    Emlékezzetek vissza mondjuk Norbi 2. versenyére a Nord-on, vagy a Ladák rendszeres futóműtörésére. Ellenpéldának meg persze ott van a Citroen, szóval nem egyszerű a dolog.


    (itt már nem is lehet példálózni a 10km/h-val falnak rohanással, mert ugye nem mindegy, hogy 10m magasból betonra ugrok le vagy vízbe.)
    Itt a példa azért elég szélsőséges, mert a vízbe több métert süllyedsz, mire "elnyelődik" az energiád... próbálnál meg leugrani egy sima 15 centis gumimatracra, ami szerintem még mindig sokkal puhább és rugalmasabb, mint az autóalkatrészek.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 12. 04. 13:36.

  22. #22
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez így van, de mondjuk az épített versenyautók esetében nem tudom mennyire beszélhetünk gyűrődési zónákról. Ott inkább szénszálas/carbon elemek vannak, ami egy bizonyos irányból egy bizonyos fokig bírják a terhelést (de hogy rugalmasak, vagy merevek-e azt nem tudom), aztán meg törnek. Ami jelenleg szinte biztosak látszik, hogy az AC nem számol sem deformációt, sem rugalmasságot és ebből adódóan az ütközési energiákat sem tudják elnyelni az autók... mondjuk ha a gumik épp tapadás határon vannak, akkor ennek talán amúgy sincs nagy jelentősége, mert a kisebb ellenállás felé fog továbbgyűrűzni a történet, tehát inkább a kocsi fog megúszni, mert a gumiknak már nincs erejük ellentartani, hogy bekövetkezhessen a karosszéria elemek deformációja. Arról viszont, hogy ennek a GT és egyéb épített autók esetében hogy kéne működnie, arról tényleg fogalmunk sincs, jó lenne néhány videó valós versenyekről.

    Mondjuk ha a fenti dolgokat tudná az AC, akkor szerintem kb minden 10 km/h környéki kontakt után szinte kötelező lenne a box, ha az ütközés a futóművet, vagy az aerodinamikai elemeket éri...
    Emlékezzetek vissza mondjuk Norbi 2. versenyére a Nord-on, vagy a Ladák rendszeres futóműtörésére. Ellenpéldának meg persze ott van a Citroen, szóval nem egyszerű a dolog.




    Itt a példa azért elég szélsőséges, mert a vízbe több métert süllyedsz, mire "elnyelődik" az energiád... próbálnál meg leugrani egy sima 15 centis gumimatracra, ami szerintem még mindig sokkal puhább és rugalmasabb, mint az autóalkatrészek.
    Így van, gyakorlatilag nem tudjuk, hogy a GT autók karosszériája hogyan viselkedik ha egymással találkoznak és azt sem, hogy egyes típusok futóműve mennyire sérülékeny. Gyakorlatilag ketté kellene választani az ütközések típusát, mert ha két autó éppen csak összeér egymással (kis sebességkülönbséggel) sokszor akkor is sárgára vált a karosszéria grafikon (többször olyan része is, ami nem is találkozott a másikkal) ami nem biztos, hogy a valóságban is sérülést okozott volna, ráadásul a játék ezt még sebességcsökkenéssel és tapadásvesztéssel is bünteti, ami pályától függően több mp-es lassulást eredményezhet. Van a másik fajta ütközés, amikor valaki falnak csapja az autót mondjuk 50km/h sebességgel és nagyjából ugyanakkora sérülés keletkezik az autón, mint az előzőekben leírt 2 autó koccanásánál, ráadásul még a futómű sem sérül meg.
    Szerintem a koccanásokat túlzott mértékben bünteti a program, de nem bünteti eléggé a nagyobb ütközéseket. (Sajnos nem emlékszem a régi futamokon történt balesetek részleteire, így nem akarok példákat írni és azóta többszöri verziófrissítés is volt, ami változtathatott ezeken.)

  23. #23
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Ami nekem nem tetszik az a kicsi koccanások kezelése. Olyan mintha biliárd golyó modellel végtelen merevséget használva kezelné az összeéréseket.
    És egy példa:

    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    R1, F1, 1:57 Kovács Kristóf - Horváth Márk

    https://drive.google.com/file/d/0BwE...JKcm5WbTQ/view
    Márk óvásából loptam ki a linket.
    Kovács Kristóf - Nagy Zsolt koccanása 1:56nál
    Szerintem a SW túlreagálja ezeket a minimális összeéréseket.
    Egyenes kormánnyal első kerekeken nulla oldalerő, max a kigyorsítás miatti hátra terhelődés csökkentheti kicsit az oldal irányú tapadást is. Minimális sebességgel koccanva majdnem leesek a pályáról.
    Szerintem egy 0,5ös szorzót nyugodtan rárakhatnának erre a hatásra és kicsit beljebb húzhatnák az ötközési pontokat, mert így csak arra jó hogy elcsessze az emberek versenyét.

  24. #24
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Észrevételek (csak semmi konkrét):
    Néha a becsapódási szöget alacsonyabbnak érzem, mint az ütközés utáni, ellentétes irányú szöget.
    Valami ilyesmire gondolok:

    Másik hogy a játékban letesztelhetnénk hogy egyenlő sebességű párhuzamosan közlekedő autókkal, ha mindkét sofőr egyenlő mértékben a másik irányába kezd el kormányozni, és úgy is tartják, akkor mennyire pattog el egymástól az autó. Mert sztem az életben csak hosszantartó puszi lenne belőle, nem pattanhatnak le egymástól.

    Harmadik a Newton inga teszt. Szorosan libasorba állna egypár autó, a leghátsót meglökik hátulról, és vajon meddig nyelődik el az erő?

  25. #25
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Mostani changelogban egy érdekes sor:

    Fixed collision boxes on various cars

    Hátha

Oldal: 1 / 7 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •