Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (41 összesen)

Téma: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

  1. #1
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Exclamation HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Varga Ádám:
    - A 2. körben fékezés nélkül hátulról kilöki Czene Miklóst
    - Büntetése utolsó rajthely a következő futamon.

    Kiss Richard:
    - A rajtnál Kiss Richard ráhúz Michelisz Norbira,
    - 1. kör, T2-ben kicsúszik és keresztbe jön vissza a pályára, tömegkarambolt okozva.
    - 8. körben kicsúszás után veszélyesen gyorsít, lassú autóval Ulrich Tamás elé kanyarodik.
    - Büntetése utolsó rajthely a következő futamon.

    Brixel László:
    -19. körben figyelmetlen a lekörözőkkel szemben, elengedi Ulrich Tamást, majd vissza akarja előzni
    - Figyelmeztetésben részesül.

    Rajnóki Tibor:
    - 1. körben előzést erőltet a T2-ben, emiatt a kijáratnál megperdül, ezzel tömegkarambolt okoz.
    - Büntetése utolsó rajthely a következő futamon.

    A hátulról rajtolók közötti sorrendet a GPL által meghatározott sorrend dönti el!
    Kérésre a replay-t elküldjük az érintetteknek.

    A büntetéseket természetesen 2 hét múlva, Monaco Nagydíjon kell letölteni!
    Utoljára módosította: Juhasz Tamas; 2006. 01. 13. 10:52.

  2. #2
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Egy két dolgot szeretnék hozzáfűzni.

    Az egyik, hogy szerintem nem arányosak a büntetések.

    Varga Ádám és Kiss Richárd "bűnlajstroma" merőben eltér és mégis ugyanazt a büntetést kapták.Szerintem nem jó ez így.

    A Másik dolog, amiért nem óvtam, nem is fogok a jövőben sem, de kérek mindenkit, hogy lekörözésnél ne csináljatok kiszámíthatatlan manővereket!Inkább haladjatok a Normál tempótokban, és csak annyit segítsetek, hogyha látjátok, hogy előzni próbálnak, kicsit segítetek,ne harcoljatok.Tudom, hogy jóindulatból fakad a dolog, és azért csináljátok, mert minél hamarabb el akarjátok engedni a körözőt, ezért fékeztek le például, de mint Czene Mikivel való ütközésem is mutatja, nem ez a jó megoldás.Ha hosszú egyenesben lehúzódtok, akkor megköszönöm, de amúgy csak tartsátok a megszokott tempótokat és íveteket.Amit írtam, nem bánásból mondom, csak szeretném megkönnyíteni mindenki dolgát.Köszönöm.

  3. #3
    Michelisz Norbert Versenyző Michelisz Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    39
    Üzenetek
    44

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Az edzésen két ember volt akivel összeértem, ezúton szeretnék elnézést kérni tőlük. A versenyen viszont volt egy eset amit nem igazán értettem. Czene Miki szerintem el akart engedni az utolsó előtti kanyarban az első kör végén, de az előzésnél picit elmértem magam így kisodródtam a kanyar külső ívére és onnan gyorsítottam ki.Ő pedig belül volt és kijött a kanyar külső ívére, így összeértünk és letörött két kerekem. Ha el akart engedni akkor nem értem, hogy miért akart versenyezni a kanyar végétől kezdve. Ha nem, akkor tárgytalan a dolog.

  4. #4
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Az egyik, hogy szerintem nem arányosak a büntetések.
    Varga Ádám és Kiss Richárd "bűnlajstroma" merőben eltér és mégis ugyanazt a büntetést kapták.Szerintem nem jó ez így.
    Kiss Richardnak tényleg súlyosabb a hibázása, de jobban már nem akartuk büntetni, amúgy se fejezte be a versenyt. Döntés végleges.

    Idézet Eredetileg Michelisz Norbi írta
    A versenyen viszont volt egy eset amit nem igazán értettem. Czene Miki szerintem el akart engedni az utolsó előtti kanyarban az első kör végén, de az előzésnél picit elmértem magam így kisodródtam a kanyar külső ívére és onnan gyorsítottam ki.Ő pedig belül volt és kijött a kanyar külső ívére, így összeértünk és letörött két kerekem. Ha el akart engedni akkor nem értem, hogy miért akart versenyezni a kanyar végétől kezdve. Ha nem, akkor tárgytalan a dolog.
    A helyzetet kivizsgáltuk, és valójában tényleg érthetetlen , hogy Czene Miklós vissza akar előzni, de csak visszament a belső ívre, beljebb már nem mehetett, és Te közelítettél a külső ívről a belső ív felé, és ezért koccantatok össze. Ha egy kicsit figyelsz , akkor elkerülhető a baleset. Versenybaleset, ezért nem büntettük.

    A lassabban haladók tényleg figyeljenek jobban oda a körözésekre, néha már túlzásba viszik a lassítást, és ez veszélyesebb, mintha maradnátok az íveteken, esetleg egyenesben egy picit elveszitek a gázt. Míg kevesen voltunk ,ez nem volt nagy probléma, de ha mindig ilyen sokan leszünk, akkor ez bosszantóbb is lehet.
    Még egy másik dolog, hogy a kicsúszásnál sokkal jobban figyeljetek, hogy hogy jöttök vissza a pályára!


  5. #5
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570

    Exclamation Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    Varga Ádám:
    - A 2. körben fékezés nélkül hátulról kilöki Czene Miklóst
    - Büntetése utolsó rajthely a következő futamon.

    Kiss Richard:
    - A rajtnál Kiss Richard ráhúz Michelisz Norbira,
    - 1. kör, T2-ben kicsúszik és keresztbe jön vissza a pályára, tömegkarambolt okozva.
    - 8. körben kicsúszás után veszélyesen gyorsít, lassú autóval Ulrich Tamás elé kanyarodik.
    - Büntetése utolsó rajthely a következő futamon.

    Brixel László:
    -19. körben figyelmetlen a lekörözőkkel szemben, elengedi Ulrich Tamást, majd vissza akarja előzni
    - Figyelmeztetésben részesül.

    Rajnóki Tibor:
    - 1. körben előzést erőltet a T2-ben, emiatt a kijáratnál megperdül, ezzel tömegkarambolt okoz.
    - Büntetése utolsó rajthely a következő futamon.

    A hátulról rajtolók közötti sorrendet a GPL által meghatározott sorrend dönti el!
    Kérésre a replay-t elküldjük az érintetteknek.

    A büntetéseket természetesen 2 hét múlva, Monaco Nagydíjon kell letölteni!
    Kiegészítés

    Kiss Zoltán:
    Két Shift-R miatt kizárva a futam végeredményéből. Eredmények és pontverseny hamarosan frissül.

  6. #6
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Azt szeretném kérdezni, hogy él e még az a szabály, hogy a futamtáv 90%-át teljesítők értékelhetők csak, vagy akár 3 megfutott körrel is megkapom a pontot?

  7. #7
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    Azt szeretném kérdezni, hogy él e még az a szabály, hogy a futamtáv 90%-át teljesítők értékelhetők csak, vagy akár 3 megfutott körrel is megkapom a pontot?
    Nem kapod meg.

    Egyébként én is egyetértek, hogy nem szabadna azonos büntetéseket kiszabni ezekre az esetekre, van még más lehetőség is: boxutca, pont levonás, eltiltás, és ezeket lehet felfüggesztve, sőt több fuamra vonatkoztatva is kiadni, esélyt adva a jövőre nézve. Szerintem az én büntetésem az egyetlen valós büntetés - holott a számdékosság szikrája sem volt bennem! Szerintem a 2 renitensnek boxutca lett volna a minimum!

    Ha esetleg olvassa a Csiki Peti, simán elmondhatná, mi is az általános eljárás az ügyben, ő sokáig bíróskodott.
    Utoljára módosította: Ratesz; 2006. 01. 13. 17:22.

  8. #8
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami



    Ha hosszútávon élvezetes futamokat szeretnénk, a legfontosabb, hogy ne rontsuk el egymás versenyét.Ezt pedig a szabályok következetes betartatásával lehet jól érvényesíteni.

    Első szezonomban kaptam én is pontfelezést, uccsó rajthelyet, boxutcai rajtot is.Nincs ebből sértődés baj, a lényeg, hogy vigyázzunk egymásra.

  9. #9
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta


    Ha hosszútávon élvezetes futamokat szeretnénk, a legfontosabb, hogy ne rontsuk el egymás versenyét.Ezt pedig a szabályok következetes betartatásával lehet jól érvényesíteni.

    Első szezonomban kaptam én is pontfelezést, uccsó rajthelyet, boxutcai rajtot is.Nincs ebből sértődés baj, a lényeg, hogy vigyázzunk egymásra.
    Ja, engem meg majdnem egész idényre eltiltottak 2 shift+r miat...

  10. #10
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Most ilyen döntés született, nem a Csiki a Pál meg a Zizics hozta a döntést, hanem a mostani versenyenbíróság és mivel nem vagyunk pont egyformák ezért nem biztos hogy pont ugyanúgy látjuk a dolgokat. Úgy érezzük ez is elég visszatartó erő lesz, hogy a köv. futamokon élvezetes, egymás versenyét el nem rontó, keresztbe úsztatós, szoros befutós, pedált padlóig nyomós emlékezetes verseny legyen.

  11. #11
    Michelisz Norbert Versenyző Michelisz Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    39
    Üzenetek
    44

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Igen, lehet, hogy én húztam inkább befelé, csak emlékezetből írtam nem néztem meg a replayt. Nem azért írtam mert óvni szeretnék hanem mert nem értettem a szituációt. Esetleg Miki majd elmondja, hogy ő mit gondol róla.

  12. #12
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Michelisz Norbi írta
    Igen, lehet, hogy én húztam inkább befelé, csak emlékezetből írtam nem néztem meg a replayt. Nem azért írtam mert óvni szeretnék hanem mert nem értettem a szituációt. Esetleg Miki majd elmondja, hogy ő mit gondol róla.
    Semmi gond, csak megmagyaráztam

  13. #13
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Szerintem zárjuk le ezt a dolgot. Most ez van, éveleji lágyszivűség!

  14. #14
    Regisztrált Miki logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 27.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    43
    Üzenetek
    73

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Sziasztok!

    Elolvastam az eddigi hozzászólásokat. Csodálokzva látom hogy büntetés nélkül megúsztam, pedig szerintem a Norbival való koccanásom tényleg az én hibám. Bevallom hogy meggondolatlanul vissza akartam őt előzni, mert láttam hogy a kanyar külső ívére sodródik és azt hittem hogy még el tudok menni belső íven. Meggondolatlan voltam, hiszen ha még sikerül is vissza előznöm Norbit akkor szerintem a célgyenes utáni kanyarban előz meg, na meg a másik az hogy 6 másodperccel gyorsabb nálam szóval........ Meggondolatlan voltam, ( és újonc vagyok ) mást nem tudok felhozni mentségemre. De hibásnak érzem magam, mert szerintem nekem kellett volna jobban figyelni. Ez a véleményem a dologról.
    Sajnos Piski Tominak is okoztam gondot az utolsó körben. Lehúzódtam az ideális ívről, de nem számítottam arra hogy ő ís az ideális íven kívül akar előzni. Meg kell mondjam, kicsit mumus nekem ez a lekörözős dolog. Ugyanis én külső nézetből játszom a játékot, mert a billentyűzet + cockpit nézet nagyon nehéz. Szóval én csak a kék zászlóra és a hangokra hagyatkozhatom. De megfogadom Tomi tanácsait. Sajnálom hogy gondot okoztam nektek, igyekszem többet gyakorolni ( csak hát vizsgaidőszak... ) jobban odafigyelni.

  15. #15
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Ezúton kérnék mégegyszer elnézést kérnem tőled Miki, már a versenyen is elég hülyének éreztem magam az eset után, hát még ma hogy visszanéztem a replayt, szerintem ha nem vagy elöttem valahol a töltés mögötti kerítésben találtam volna magam, annyira nem fékeztem, esküszöm nem tudom mi történt de teljesen elbambultam, sajnálom többet nem fordul elő, sokkal jobban oda fogok figyelni ilyen esetekben.

  16. #16
    Regisztrált Miki logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 27.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    43
    Üzenetek
    73

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Ádám nincs semmi gond!

  17. #17
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    East Side Rulez gyerekek...

  18. #18
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    A Másik dolog, amiért nem óvtam, nem is fogok a jövőben sem, de kérek mindenkit, hogy lekörözésnél ne csináljatok kiszámíthatatlan manővereket!Inkább haladjatok a Normál tempótokban, és csak annyit segítsetek, hogyha látjátok, hogy előzni próbálnak, kicsit segítetek,ne harcoljatok.Tudom, hogy jóindulatból fakad a dolog, és azért csináljátok, mert minél hamarabb el akarjátok engedni a körözőt, ezért fékeztek le például, de mint Czene Mikivel való ütközésem is mutatja, nem ez a jó megoldás.Ha hosszú egyenesben lehúzódtok, akkor megköszönöm, de amúgy csak tartsátok a megszokott tempótokat és íveteket.Amit írtam, nem bánásból mondom, csak szeretném megkönnyíteni mindenki dolgát.Köszönöm.
    Köszi, Tamás. Én mindig igyekszem nem lassítani túlzottan, de amint lehet, elengedni az embert lekörözésnél. De már sokszor futottam bele balesetbe, ahol szerintem simán el lehetett volna kerülni az ütközést, ha a gyorsabb versenyző nem egy elnyújtott kanyarban akar "átmászni" rajtam. Azt hiszem, az igazi Forma1-hez is hozzátartozik, hogy körözésnél oda kell figyelni, és lehet, hogy 2-3 mp-et veszít az ember, de nem kell kilökni a másikat.

    Ezen kívül, én a kezem is fel szoktam tenni, hogy gyere, most körözz, és azt általában értik is a versenyzőtársak. Általában.
    Azt hiszem, az segítene a dolgon, ha részletesebben kidolgoznánk, mit kell tenni lekörözéskor a körözött ,és a gyorsabb versenyzőnek, mert tényleg nem múlik ezen semmi, viszont a játék élvezhetőségét igencsak rontja egy ilyen, tét nélküli ütközés.

    A figyelmetlen visszaelőzésért pedig elnézést kérek, abban sem szándékosság volt, hanem - lehet, kicsit röhejes - de billentyűvel úgy tudok bevenni egy olyan kanyart, ha folyamatosan gáz-kanyar-gáz-kanyar kombinációt nyomom, és hogy ne kanyarodjon túl a kocsi, gázt kell adnom. Ha ott fékezek, szinte biztosan keresztbe álltam volna.
    Szóval mégegyszer bocsi, igyekszem legközelebb ügyesebben kikerülni a többieket.
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  19. #19
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570

    Re: HGPLM 11 - Versenybírósági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Brixel Laci írta
    (...)

    Azt hiszem, az segítene a dolgon, ha részletesebben kidolgoznánk, mit kell tenni lekörözéskor a körözött ,és a gyorsabb versenyzőnek, mert tényleg nem múlik ezen semmi, viszont a játék élvezhetőségét igencsak rontja egy ilyen, tét nélküli ütközés.

    (...)
    Amikor leköröznek, vagy egy egyértelműen gyorsabb versenyző érkezik mögém, akkor én mindig tartom az ideális ívet, a megszokott tempót, és igyekszem minél nagyobb helyet hagyni magam mellett. Amikor a gyorsabb versenyző eltűnik a tükrömből, azaz előzésbe kezd, akkor kicsit elveszek a gázból, és korábban is fékezek a következő kanyarhoz, nehogy véletlenül is belecsússzak.

    Amikor egyenrangúnak érzem magam, akkor persze szélesítem az autómat
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  20. #20
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Srácok, nem akarok senkit megbántani de most tudtam meg a hozzászólásokból hogy van 2 ember is aki billentyűzettel megy. Ez szerintem életveszélyes, én azt gondolom hogy a kormány alapvető követelmény kellene hogy legyen!

  21. #21
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Srácok, nem akarok senkit megbántani de most tudtam meg a hozzászólásokból hogy van 2 ember is aki billentyűzettel megy. Ez szerintem életveszélyes, én azt gondolom hogy a kormány alapvető követelmény kellene hogy legyen!
    Szerintem ezt nem azután kéne velük közölni, amikor már befizették a szerverpénzt.

  22. #22
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570

    Unhappy Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Srácok, nem akarok senkit megbántani de most tudtam meg a hozzászólásokból hogy van 2 ember is aki billentyűzettel megy. Ez szerintem életveszélyes, én azt gondolom hogy a kormány alapvető követelmény kellene hogy legyen!
    A versenyzőínséges évadokban nem engedhettük meg magunknak, hogy bármiféle követelményt is állítsunk a nevezők elé. Most végre összegyűlt egy egészséges létszámú mezőny - természetes, hogy több a versenyincidens. Brixel Lacival nagyjából 30-35 futamon indultunk már együtt, nem fogok lemondani róla, és Mikiről sem...

    Ez a futam nem hozott volna ennyi vitát, ha nincs kavarás a Shift-R-rel...

  23. #23
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    A shift+r-ről szerintem ne kezdjük el a vitát újra, mert az 1. futam volt a legjobb bizonyíték rá, hogy mennyire is helyén való volt!

    A bill-es dolog már nem fog változni idén, mindenki jöhet azzal, amivel csak bír.

  24. #24
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Larionov írta
    Szerintem ezt nem azután kéne velük közölni, amikor már befizették a szerverpénzt.
    Ha nem tévedek feltételes módban írtam, és nem azt hogy nem versenyezhetnek tovább!
    Ha már így indult a bajnokság és a szervezők engedték valóban nem korrekt megváltoztatni, de ez magán a tényen hogy veszélyes billentyűzettel menni a többiek számára nem változtat.
    Egyébként minden elismerésem nekik hogy így tudnak menni GPL-el!

  25. #25
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: HGPLM 11 - Versenybírosági döntés - Kyalami

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Ha nem tévedek feltételes módban írtam, és nem azt hogy nem versenyezhetnek tovább!
    Ha már így indult a bajnokság és a szervezők engedték valóban nem korrekt megváltoztatni, de ez magán a tényen hogy veszélyes billentyűzettel menni a többiek számára nem változtat.
    Egyébként minden elismerésem nekik hogy így tudnak menni GPL-el!
    Egyetértek Petivel.Tisztában vagyok vele, hogy a versenyzőszegény időkben nem lehetett válogatni, és eszembe sem jutna, hogy ne jöhessenek azok, akik a kemény magot adták

    Inkább ösztönözni szeretném őket kormány vásárlására!Nagyobb kontroll,nagyobb élmény több esély.És aki elindult már 30 futamon, annál már egyértelmű, hogy nem hóbortról van szó, hanem szenvedélyről.Úgyhogy abszolut megéri.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2006. 01. 15. 12:00.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •