Találatok: 1 - 6 (6 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    R3E WTCC - Büntetések - Nürburgring

    Kedves Versenyzők!

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak vmi "be"dünnyögés olvasható!


    Nürburgring - 2015.10.14 - A server - Race1:
    Replay:http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post212416

    L1 T1: Varga Ákos - hirtelen irányváltás, tömegbaleset okozása, nem veszi el a gázt: Boxutca Áthajtás (átmenetileg törölt büntetés)
    L1 T3: Varga Balázs - szabálytalan visszatérés, leszorítás: 3 Figyelmeztetés
    L1 T2: Varga Balázs - leszorítás, lökés: 2 Figyelmeztetés
    L10 T4: Szalai Tibor - lökés: szóbeli figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)
    L11 T4: Szalai Tibor - lökés: 2 Figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)



    Nürburgring - 2015.10.14 - A server - Race2:
    Replay:http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post212416


    L1 T1: Kis Tibor - elfékezés, lökés, szabálytalan előzés: 2 Figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)
    L1 T1: Bognár Dániel - elfékezés, lökés: Figyelmeztetés (átmenetileg törölt büntetés)
    L1 T1: Mézes Gyula - elfékezés, lökés: 3 Figyelmeztetés
    L1-T1: Szalai Tibor - Varga Balázs: Versenybaleset
    L1-T2: Nézsai Gábor - Dobri Szabolcs - Kis Tibor : Versenybaleset (mindhárom versenyző hibázott!)
    L1-T3: Ladányi Péter - lökés: szóbeli figyelmeztetés


    A vágásokért járó büntetések kihirdetése, valamint a büntetések összevonása még hátra van...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 28. 18:43.

  2. #2
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése


    Nürburgring - 2015.10.14 - A server - Race1:
    Replay:http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post212416

    L1 T1: Varga Ákos - hirtelen irányváltás, tömegbaleset okozása, nem veszi el a gázt: Boxutca Áthajtás
    Tisztelt Versenybíróság!

    Kérem az eset újra vizsgálatát!

    Amit én tapasztaltam az első versenyen, sajnos a replay nem mutatja reálisan.
    Már a rajtnál a komplett mezőny villogott nálam, és az első kanyarig el is tűnt. Az első kanyarhoz érve Kis Tibor autója felvillan. Az replay-emből látszik, hogy az Ő Chevy-je és az én Hondám már átfedésbe van szinte fél autó hosszal, és ekkor történt egy hirtelen kormánymozdulat egy ütközés elkerülése miatt. Így kerültem át a pálya azon részére, ahol Sinka Dani és Szalai Tibi volt, de velük együtt továbbra sem láttam a mezőnyt.
    Az első futam elején a Chat szobában szóltam is, hogy nem látom a többieket!

    Köszöntem a figyelmet!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenybíróság! Kérem az eset újra vizsgálatát!

    Amit én tapasztaltam az első versenyen, sajnos a replay nem mutatja reálisan.
    Jogos, ezt még mondtad is, hogy nálad más van a replay-ben... megnézzük újra és elnézést kérek, hogy elfelejtettem.

  4. #4
    Bognár Dániel Versenyző Bognár Dániel logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 04.
    Város
    Dunaharaszti
    Üzenetek
    296
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    L1 T1: Bognár Dániel - elfékezés, lökés: Figyelmeztetés

    Én is szeretném kérni hogy nézzétek meg újra az esetemet, ugyanis a féktáv kezdetén Varga Ákos oldalról meglökött. Ha nincs az a lökés akkor tisztán be tudok fordulni. Illtve utána, ha jól emlékszem Szalai Tibi is meglökött hátulról. Nem értem hogy én mit hibáztam ebben az esetben.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Sajnos vmilyen szerverhiba folytán egész nap nem tudom betölteni egyik Nürburgring-es repaly-t sem, ezért a szóban forgó kérdéses esetek újravizsgálata, valamint a vágásokért járó büntetések kihirdetése csak a hiba megoldása után lehetséges. Addig a kérdéses büntetések hatályon kívül kerülnek, az első hsz.-t frissítettem.


    Összevont büntetések:

    Boxutca áthajtás: Varga Balázs
    4 Figyelmeztetés:
    3 Figyelmeztetés: Dobri Szabolcs, Mézes Gyula
    2 Figyelmeztetés: Bognár Dániel, Hegyi Zsolt, Szalai Tibor, Kis Tibor
    1 Figyelmeztetés: Varga Ákos

    Varga Balázsnak 5 db figyelmeztetése gyűlt össze, amit a VB a szabályok értelmében Boxutca áthajtásra vált át, amit a következő verseny első 10 körében kell letöltenie, és a letöltés idejét (körszám) pedig be kell jelentenie a meghatározott topikba.

    Letöltés módja: a Box-ba beéréskor felugrik a PIT menü, ahol a piros "Cancel Pitstop" feliratra kell rányomni, ekkor a kocsi automatikusan áthajt a Boxutcán.
    A "Controls" menüben érdemes átnézni, hogy a PIT menüben történő navigáció és az egyes opciók kiválasztása mely gombokra van beállítva.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 28. 19:01.

  6. #6
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Letöltés módja: a Box-ba beéréskor felugrik a PIT menü, ahol a piros "Cancel Pitstop" feliratra kell rányomni, ekkor a kocsi automatikusan áthajt a Boxutcán.
    A "Controls" menüben érdemes átnézni, hogy a PIT menüben történő navigáció és az egyes opciók kiválasztása mely gombokra van beállítva.
    No, ezzel volt bajom nekem is (gyakorló szerveren meg offline-ban), hogy a büntetésre behajtottam, aztán csak álltam a boxban, mint egy hülye, nem is tudom mitől indultam el újra. Ha tudod fejből, hogy melyik gombot/funkciót kell megnyomni a "Cancel pitstop"-nál, talán másoknak is hasznos lenne. Most elmegyek BUÁ-zni, gyakorolni ezt...

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •