Szavazás eredménye: Milyen autókkal induljon az új bajnokság (4 db választható)

  • Abarth 500 EsseEsse

    12 16,44%
  • Alfa Romeo 4C

    14 19,18%
  • Alfa Romeo Giulietta QV

    1 1,37%
  • Alfa Romeo Mito QV

    5 6,85%
  • Audi Sport Quattro

    12 16,44%
  • BMW 1M Coupe

    28 38,36%
  • BMW M3 E30 Sport Evolution

    19 26,03%
  • BMW M3 E92

    24 32,88%
  • BMW M4 Coupe

    37 50,68%
  • BMW Z4 E89

    10 13,70%
  • Lotus Elise SC

    21 28,77%
  • Lotus Exige

    10 13,70%
  • Toyota GT86

    44 60,27%
Szavazók
73 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (67 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388

    Autószavazás - AC Street!

    Új infók: Indul az AC Street Bajnokság!
    ------------------------------------------------

    Kedves Versenyzők!


    Mint ígértük, 3 db Assetto Corsa online megmérettetést fogunk indítani az idén, így a már futó GT3 és a DTM Classic bajnokságok mellett itt az idő, hogy belecsapjunk a 3. sorozatunkba is!
    Az ősz eleji nagy autószavazáson a fenti kettő mellett még a "Street" kategória érte el a legjobb eredményt, így az utcai gépek közül fognak kikerülni az új bajnokságunk főszereplői!



    Elég sok kérdés áll még előttünk és igen sok autóból kell kiválasztanunk a legszimpatikusabbakat, ezért elindítottam egy szervert az összes szóba jöhető autóval:
    Toyota GT86, Alfa Romeo 4C, Audi Quattro, BMW 1M, BMW M3, BMW M4, BMW Z4, Lotus Elise, Lotus Exige, Abarth 500, Alfa Romeo Giulietta és a MiTo QV

    Szerver: GTR-Masters.hu #Fun2 (kedd esti rendezvény a szerveren: LINK)
    Jelszó: masters


    Próbáljátok ki a gépeket, azokat is, melyek a v1.3 előtt tetszettek, mert lehet hogy változtak...
    Nézzétek meg őket különböző gumikon, meg TC-vel és anélkül is, aztán lehet szavazni!



    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 11. 04. 21:34.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Ide a topikba lehet írni a véleményeket az egyes autókkal szemben, lehet dicsérni, meg szidni is őket, na meg befolyásolni a többieket a szavazás előtt!


    Komplex összefoglalók az autókról:
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 25. 14:29.

  3. #3
    Kőne Mátyás Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 10. 19.
    Város
    Amsterdam
    Üzenetek
    19
    Én maximálisan a BMW M4-et javasolnám, elég erős kocsi lehet vele jó időket menni és akár keresztben is )) mellesleg tegnap futottam vele pár onilne versenyt elég jó kis csaták alakultak ki.

  4. #4
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Gumi ügyben mi a terv? Csak street, semmi tuning? - a szerveren egyelőre lehet SM-et is tenni rájuk...

  5. #5
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Ha lehet javallat:
    Minél kevesebb állitási, eltérésbeli lehetőség legyen itt. Egyféle gumi. Ne a setelés döntsön, csak a vezetés számiitson.
    A lassabb kocsik szorosabb küzdelmet igérhetnek, kevésbé nyúlik a mezőny.

  6. #6
    Ipolyi János Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 12. 31.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    170

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lehet javallat:
    Minél kevesebb állitási, eltérésbeli lehetőség legyen itt. Egyféle gumi. Ne a setelés döntsön, csak a vezetés számiitson.
    A lassabb kocsik szorosabb küzdelmet igérhetnek, kevésbé nyúlik a mezőny.

    +1

  7. #7
    Bakos Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 13.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    353
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lehet javallat:
    Minél kevesebb állitási, eltérésbeli lehetőség legyen itt. Egyféle gumi. Ne a setelés döntsön, csak a vezetés számiitson.
    A lassabb kocsik szorosabb küzdelmet igérhetnek, kevésbé nyúlik a mezőny.
    +1
    Minél közelebb a fix setuphoz.

  8. #8
    Demeter Tamás Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2015. 04. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    177
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lehet javallat:
    Minél kevesebb állitási, eltérésbeli lehetőség legyen itt. Egyféle gumi. Ne a setelés döntsön, csak a vezetés számiitson.
    A lassabb kocsik szorosabb küzdelmet igérhetnek, kevésbé nyúlik a mezőny.
    +1, márkakupa jöhet!
    Ryzen 7 5800X +32GB DDR4@3600MHZ + EVGA RTX3080Ti + Win10

  9. #9
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha lehet javallat:
    Minél kevesebb állitási, eltérésbeli lehetőség legyen itt. Egyféle gumi. Ne a setelés döntsön, csak a vezetés számiitson.
    A lassabb kocsik szorosabb küzdelmet igérhetnek, kevésbé nyúlik a mezőny.
    +1 M4 és M4 Akrapovich. Lásd a legutóbbi fun futamot együtt a mezőny végig kettes oszlopban, öröm volt belenézni a visszapillantó tükörbe! 😊

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Gumi ügyben mi a terv? Csak street, semmi tuning? - a szerveren egyelőre lehet SM-et is tenni rájuk...
    Pedig a szerveren nincs korlátozva a gumi.
    Amúgy nincs terv, maximálisan nyitottak vagyunk... én a magam részéről a móka híve vagyok, így legyen minél szarabb a gumi és ne legyen TC!


    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Ha 4c-t választom, checksum error-ral kidob - nem csak engem.
    Javítottam!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 24. 17:42.

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg kemenyakos írta Hozzászólás megtekintése
    +1 Én is az M4-re és az M4 Akrapovicra gondoltam elsőre.
    Írhatnátok róla pár sort is, hogy mondjuk az M4 miben jobb/más, mint mondjuk az M3, vagy az 1M... mindenki úgysem fog minden autót végigpróbálni, de akiben van már 3-4-5 autóról konkrét vélemény, vagy összehasonlítási alap, az dobja be a közösbe!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 24. 17:41.

  12. #12
    Sipos Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 11.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    8
    +1 Toyota GT86.A legkönnyebben kezelhetö verda a játékban,szerintem ezzel izgalmasabb versenyeket lehetne futni mint az M4-el.Az 1 kicsit több vetési tudást igényel ami szerintem többeken kifogna.A Toyota mellé akár be lehetne tenni a sima e30-at némi + súllyal ha nem akarunk márkakupát.

  13. #13
    Kőne Mátyás Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 10. 19.
    Város
    Amsterdam
    Üzenetek
    19
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Írhatnátok róla pár sort is, hogy mondjuk az M4 miben jobb/más, mint mondjuk az M3, vagy az 1M... mindenki úgysem fog minden autót végigpróbálni, de akiben van már 3-4-5 autóról konkrét vélemény, vagy összehasonlítási alap, az dobja be a közösbe!
    Talán egy kicsit könnyebben vezethető a M4 és kicsit több fun van benne, és egy új kocsi az M3 hoz és az 1M hez képest. Nekem személy szerint az M3 annyira nem jött be a játékban, az 1M inkább de az meg olyan csak bohockodásra való, de az igazság az h bármelyiknek örülni fogok ezek közül. De legalább hátsó kerekes legyen...

  14. #14
    Idézet Eredetileg ipojan írta Hozzászólás megtekintése
    +1
    +1 Kristóf javaslatára

  15. #15
    Antalovits Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 09.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    118
    Szerintem ezek közül az 1M stage 3-at a legnagyobb buli vezetni, igaz talán a legnehezebb is a a túltolt turbo meg a kézi váltó miatt. A GT86 meg az M4 is jöhet. Az M3 meg a Z4 túl semlegesen viselkedik, ezekből hiányzik boogey, akkor már sokkal inkább a Lotusok meg a 4C egy jó kis középmotorral. A másik két Alfa iszonyú lassú, ha mindenképp elsőkerekes, akkor a kicsi Abarth azzal még talán be lehet férni féktávon valahova.

  16. #16
    Majd még holnap megnézek pár autót, ami ma kimaradt, de sok kellemes van. Sajna, az Audi elég kiszámíthatatlan féktávon. A szavazást talán lehetne úgy is csinálni, hogy sorrendet állít fel mindenki, az első helyre tett kapja a legtöbb pontot, aztán egyre kevesebbet. Úgy talán objektívebb és átláthatóbb eredmény születik, ha sokan voksolunk, mint ha mindenki beírja, hogy ez is tetszik, meg az is. Meg ez alapján a második helyezettel mehetne egy kupa tavasszal mondjuk.

  17. #17
    Hafner László Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 10. 05.
    Város
    Graz
    Üzenetek
    33
    Ez hétközi vagy hétvégi bajnokság lenne?Csak mert ha szavazok és hétközi,akkor feleslegesen szavaztam.

  18. #18
    Szerintem GT86 legyen. Viszonylag gyenge, kevés beállítási lehetőséggel. Nagyon könnyen vezethető, így aránylag hamar össze lehet hozni egy jó köridőt vele. Ez szépen összerántja a mezőnyt, nem lesznek olyan nagy különbségek.
    A második helyezett nálam az M4. Végre egy utcai autó ami tud szépen túlkormányzott lenni. Élvezetes vezetni, de nehezebb is.

  19. #19
    Nekem street autókról a Kisfiat, vagy GT86 jut eszembe, ezek az űrhajó M4-ek már már pályaautók, valszeg látni se fogunk életünkben nem hogy vezetni !

    Valami jó dögös valódi ócsó utcai verda kellene, ne menjetek már el a lehető le pályaatósabb irányba ....

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A szavazást talán lehetne úgy is csinálni, hogy sorrendet állít fel mindenki, az első helyre tett kapja a legtöbb pontot, aztán egyre kevesebbet.
    Ilyet nem tudunk csinálni, a 12-13 autóból mindenki 4-et választhat majd, így is ki tud alakulni a népszerűségi sorrend, és egyelőre nekünk is az a legfontosabb, hogy ezt lássuk majd.

  21. #21
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Sziasztok.
    Végigpróbálgattam őket. Igazi streat szerintem abart 500, meg kis alfák, gt86, m3 e30.
    Ezek közül nekem gt86 és e30 mert kézi váltós, hátsó kerekes, szívómotoros. Turbós autókat nem igazán kedvelem.
    Újabb bmwk közül 1m kis fürge virgonc autó, kézi váltós, de turbós motor, m3 e92 ugyan nem kézi váltós, de szívó motoros, és igen finom jószág. Többi bömös nekem nem nagyon jött be.
    Audi nálam teljesen felejtős, nagyon furcsán kanyarodik, és a motorja is furcsa, se alul se fölül nem megy.
    Lotusok meg igazi szerelmeim, nagyon jók, elise igen finom, nem túl erős, nagyon fordulékony 1M bmwvel egy szinten nálam. Exigek is igen jók, ott már erő is van rendesen, de még mindig fordulékony, kezes autók, és ugye szívó motor. M3e92 és C4 között nálam. És ha már c4 akkor az is elég kezes autó, de valahogy mégse jön be.
    Szóval gt86, e30, vagy lotusok közül valami jó lenne.

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Hozzáadtam a szavazást a topikhoz!

    Mindenki 4 autóra voksolhat, az összes autó kipróbálható a szerverünkön:

    Szerver: GTR-Masters.hu #Fun
    Jelszó: masters

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Én is végigpróbálgattam az gépeket, természetesen minden kocsin utcai gumi és TC off. Íme az én véleményem...

    Közép-motor, hátsó kerék hajtás:
    A Lotus Exige 240R az túlságosan pályaautó, nem érnénk el vele a célunkat, az Exige S tetszik, de ez meg szerintem túl erős most ide nekünk. Az Alfa 4C az már érdekesebb, de kicsit alattomos, az Elise SC viszont egy kiváló kis tanuló autó, nagyon kezes, ezek közül szerintem ez a legjobb választás, bár elég lassú. Az izgalom faktor nem túl magas, de a meccsek tuti szorosak lennének vele.

    Motor elől, hajtás hátul - 330 lóerő alatt:
    A Toyota GT86-nak szerintem nem tett jót a update, a v1.3 előtt szerintem izgágább, mókásabb volt. Nagyon jól érezhető kis dög, de kevés benne a kraft, mondjuk szoros csatákra jó lehet. Akinek ez bejön, az hajtsa meg azért az E30-as M3-as Bömbit is, az szerintem legalább ilyen jó. A BMW Z4-esben már ott van hiányzó erő, ez is jól kezelhető, bár nem olyan finom, mint az előző kettő.

    Motor elől, hajtás hátul - 330 lóerő felett:
    A BMW M3 nagyon bejön, igazi disznó autó, gyakorlatilag csak keresztbe lehet vele menni, imádom! Észnél kell vele lenni, de van benne idő mindenre, technikás, de kezelhető. A BMW M4 az már kifinomultabb jószág, jobb a futómű, gyorsabb is, kezesebb is, csak akkor megy keresztbe, ha úgy akarom.. kezdőknek ez használhatóbb. A BMW 1M S3 egy kis vadállat, 80% turbóval letépi az aszfaltot, ezt a legnehezebb uralni, ez már komoly tudást igényel, épp ezért nem javaslom, meg a turbónyomással való baszakodás miatt sem. Ellenben az alap BMW 1M (STD) szerintem bomba jó , nem túl gyors, de van benne kraft, kicsit bűvészkedni is kell vele, de azért jól kézben tartható... szerintem ez a legjobb választás, ha a szoros futamokat, a vezetési élményt és a kezelhetőséget is mind figyelembe akarjuk venni!

    Motor elől, 4 kerék hajtás: ehhez már nem volt erőm..
    Motor elől, hajtás elől: ezeket meg már elvből is kerülöm


    Összegezve:
    Ha nagyon kezes és könnyen kezelhető lassabb "tanuló" autót szeretnénk, akkor: BMW M3 E30, Toyota GT86, vagy Lotus Elise
    Ha az élmény is fontos, meg kicsit küzdős is legyen, akkor: BMW 1M (alap), BMW M4
    Brutál élmény faktor, de technikás: BMW M3 E92
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 11. 14:37.

  24. #24
    Jó ötlet ez a csoportonként tesztelés, kezdtem én is újra. Felírtam a köridőket is, bár ezek csak viszonyszámok egymáshoz képest. Minden autóval alap beállításokon mentem 3-4 kört, amíg nem volt egy nagyobb hiba nélküli.

    Közép-motor, hátsó kerék hajtás: Lotus Elise valóban egy jóindulatú és precízen vezethető vas, nem kell hozzá sok gyakorlás és nagy tudás, de garantáltak a szoros csaták vele (2:29,035). Az Exige S (2:24.203) is jól kezelhető, de izgágább a segge és persze jobban húz. Az Exige 240R (2:22,112) rendkívül precízen kontrollálható, nyoma nincs imbolygásnak, "utcaisságnak". Az Alfa kb. az Exige S szintén van (2:25,587) de kevésbé precíz és a downshift prevention idegesítően befolyásolja a vezetést néha. Ebből a csoportból én is az Elise-t javaslom, ha egy nem annyira erős autókkal futó bajnokságot szeretnénk és a kezdőknek is akarunk kicsit kedvezni.

    Motor elől, hajtás hátul - 330 lóerő alatt: A Toyota GT86 etalon a vezethetőséget tekintve, de nem túl sietős (2:35,603). Az M3 E30 (2:33,297) hozzá képest egy macsó, keményen kirakja a seggét visszaváltáskor, de jól kontrollálható. A Z4 jóval erősebb, mégis sokkal finomabban kezelhető. Ez is vezethető driftelve, de nem mutat hirtelen reakciókat, jámbor és magabiztos, mégse lassú (2:27,327). Nálam ez utóbbi a nyerő közülük.

    Motor elől, hajtás hátul - 330 lóerő felett: A BMW 1M "alap" (2:26,851) eléggé barátságos jármű, kicsit imbolygó érzést ad, mint egy teve, de nem vészes. Motorféknél nem árt figyelni a seggére, hajlamos kivágni egy-egy túl vehemens visszagangoláskor, ha épp kanyarodunk. Az izmosított tesója, az S3-as (2:23,286) ez utóbbit még szívesebben adja elő és a kerékvetőkre is sokkal kényesebb, sokkal könnyebb vele hibázni. Az M3 E92 (2:24,224) kicsit hasonló a Z4-hez, de erősebb kivitelben. Határozottan gyorsul, de mégis precízen kézben tartható vas. A turbós 1M azért gyorsabb tud lenni nála. Ebből a csomagból az M3 E92 a favoritom.

    M4-es Bömbik és Audi Sport Quattro S1: A két BMW amolyan erős bálna. Jól érezhető a súlyuk, de nem idegesítő mértékben. A "sima" M4-es (2:21,064) nagyjából egy másodperccel lassabb az Akrapovic verziónál (2:20,256), de utóbbi inkább a hangja és direktebbnek tűnő vezethetősége miatt egyértelműen izgalmasabb a kettő közül. Mint Audi fan-nak, eléggé kiábrándító a Sport Quattro vezethetősége. Ez már anno egy Zandvoort-i funrace alkalmával kijött, hogy az alapbeállításhoz képest jócskán bele kell túrni a setup-ba, hogy ne tűnjön kiszámíthatatlannak féktávon. Amúgy sok fék nincs rajta Ha valamelyik autóhoz kell tudás és finom talp, az szerintem ez. Nekem gyakorlatilag nem marad meg féktávon egyenes úton, hanem megy valamelyik irányba, szinte ötletszerűen.

    Motor elől, hajtás elől: A két Alfa igazi városi autó a pályán. Nem gyors, de legalább kiszámítható és nyugodtan lehet velük sétakocsikázni. A Giulietta 2:37,558-at futott, a Mito 2:38,981-et, amivel az összes street kategóriás közül a leglassabbaknak bizonyultak. Versenyzési alapokat tanulni rajtuk jók, de szerintem nem ők lesznek most a közönség kedvencei. A kis Fityó Abart viszont nem rossz egyáltalán. Amellett, hogy remekül kezelhető, a 2:35,413-as ideje a Toyota GT86-al nagyjából azonos és ez figyelemre méltó. Ha nem is a gyors pályákon, de nem volna rossz vele egy kis versenysorozat.

    Más felvetés: A megszokott pályákon lennének a versenyek vagy esetleg a GT és DTM sorozatban nem feltétlen használtakat is lehetne próbálgatni. Ez főként akkor lenne érdekes, ha valami olyan lesz a nyerő, ami nem egy erőgép.
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2015. 10. 25. 18:06.

  25. #25
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ellenben az alap BMW 1M (turbó nélküli)
    Én nem találtam turbó nélkülit. Nálam az 1M STD is turbós. S3 meg emelt nyomású turbós meg egyéb nyalánkságok.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •